Havi menü
Összeírtam magamnak, miről akarok írni a következő egy-másfél hónapban. Hogy ne kelljen izgulnotok, elárulom nektek is. 🙂
Ha van még, amiről hallani akarsz, jól írd meg a kommentekben.
Ha a gyerekek hagynak ma este, az elsőt mindjárt meg is írom.
Állami támogatások lakásvásárláshoz.
Külföldi értékpapírok vásárlása.
Amit a hitelekről mindenkinek tudni kellene.
Ki örököl utánad és hogy lehet kivédeni (Jogász kerestetik a köteles rész és egyéb szabályok pontos ismertetéséhez. Előre is köszi)
A tavalyi év a pénzpiacokon.
Bankkártyaolvasók a weboldalakon.
Melyik a legolcsóbb társasházi számla?
Ne játssz a hitelkártyával
Allianz Bónusz Életprogram
Mit kell tudni a TBSZ számlákról
Melyik a legolcsóbb mobil percdíj?
Honnan fogod tudni, ha államcsőd lesz?
Vállalkozói unit linkek
LTP
Ne lopj
Ne nyugdíjas akarj lenni
BB Egyenlítő hitel
Egészségpénztár
Önsegélyező pénztár
jogosulatlan bankkártya terhelések. Teendő
Strukturált kötvények
Geolocking
Kötvény: nettó-bruttó, árfolyam
A japán hitelválság tanulságai
HFT ETF
AA és Vietnam (na ez mi akar lenni? 🙂 )
Na, ezek lesznek a témák, nem biztos, hogy mindet megírom.
Lesz sok érdekes téma, de én szívesen olvasnék még egy rövid összefoglalót a kerekítési szabályról. Különösen arról, hogy az eladónak van-e joga érvényesíteni a szabályt kártyás fizetés esetén?! Ugyanis van olyan drogéria üzlet, ahol ki van téve egy tájékoztató a kasszánál, hogy ők alkalmazzák… Emiatt nem is merek szólni, mert nem vagyok tisztában azzal, hogy erre van e lehetőségük, vagy csak ők önkényesen zsebre tesznek pár forintomat rendszeresen.
További sok sikert a bloghoz!
Zsolt
– Állami támogatások lakásvásárláshoz
– Amit a hitelekről mindenkinek tudni kellene
– Bankkártyaolvasók a weboldalakon
– Mit kell tudni a TBSZ számlákról
– Honnan fogod tudni, ha államcsőd lesz?
– LTP
– Ne lopj!
– Ne nyugdíjas akarj lenni
– Egészségpénztár
– és az utolsó három titokzatos téma. 🙂
Jók a témák nagyon ha lehet kérni kezdd inkább a hitelekkel – például kíváncsi vagyok mi a véleményed a BB Egyenlítő-hitelével kapcsolatosan. Tavaly én is gondolkoztam rajta de szerencsére találtam jobbat- legalábbis ezt gondolom!
Más: kíváncsi lennék mi a véleményed makroekonómiai témákban mint például, adó /költségvetés- mire költsön az állam és mire nem ? Tudom hogy nagy falat- de szerintem sokan olvasnák azt is hiszen mindekit érint!
Üdv
Sanyimanó
Csak nem Vietnam adósbesorolása valamely nagy hitelminősítőnél? Nem lennék meglepve. 🙂
Ajánlok még egy címet: Hogyan élj meg 47500 Ft-ból 😀
Esetleg ha a questor-ról tudsz valamit(jó e ,mennyire biztonságos…)ők még mindig 10,5 %-ot adnak igaz tbsz számlára kell tenni a pénzed…tehát nem biztos,hogy akinek azonnal kell valamire érdemes rájuk bízni a megtakarításait.
Esetleg még egy téma:ha valakinek külföldről van jövedelme,érdemes e átváltani,hol,hogyan,és egyáltalán…inkább tartsuk euróban(most éppen nem éri meg)vagy inkább ne…
1. Honnan fogod tudni, ha államcsőd lesz?
2. Ne nyugdíjas akarj lenni
3. Ne lopj
4. Amit a hitelekről mindenkinek tudni kellene
Várom:
1. Mit kell tudni a TBSZ számlákról
2. Bankkártyaolvasók a weboldalakon
LTP-ről már háromszor írtál, nem? (Tudtommal nincs azt érintő változás mostanában.)
Állampapírokról olvasnék még szívesen. Eddig csak a kötvényes cikkben fordultak elő.
tyson925: “A helyzet az, hogy az év vége után megkaptam az összes megtakarításom elszámolásait. Arra a következtetésre jutottam, hogy a hosszútávú befektetéseim egyszerűen nem működnek. Mindig, mindenhol le van írva, azt tanítják, hogy bizony a megtakarítások hosszútávon működnek igazán jól, de én egész egyszerűen úgy érzem a hosszútávú megtakarításaim, nem nekem hoznak pénzt, sőt inkább csak bukok rajtuk. Negatív hozam, az önkéntes nyugdíjpénztárban, negatív hozam az életbiztosításaimon.” … bla bla bla.
Mire azt válaszoltad: “Írtam erről egy cikket: Művelt úr befektet. […] A cikket ne keresd, ott van a félkészek között, lehet, hogy a héten befejezem.”
Én azt azóta is egyfolytában várom. (Vagy megjelent valami más címen, és a tartalmából nem ismertem fel?)
Másodszor is szívesen olvasnám a véleményed erről: http://youtu.be/8-yRNEdl20o
Én nagyon csípem az összeesküvés elméleteket mert szórakoztatnak, és hajlamos is vagyok úgy hozzáállni hogy úgysincs sok hatással rám akár el is hihetem. De te mit gondolsz erről a Zeitgeist vonalról?
a) C ügyfél a Gránitnál van, bedől, OBA fizet, megy másik bankba.
b) Gránit nem dől be. D ügyfél K&H-nál van, bedől, nem tudja OBA fizetni, szívás. Ez C ügyfélnek miért baj? Ő pénze még továbbra is megvan Gránitnál.
Vagy itt belép a dominó-elv, hogy ha a nagy repül, akkor a kicsi is?
Hogyan lehet kikerülni, hogy a kiskorú gyerekek miatt a gyámhivatal tegye rá a kezét, hanem a házastársé legyen minden, aki nyilván a gyerekek érdekei szerint fogja felhasználni, forgatni, és érdekelt abban – ellentétben a gyámhivatallal -, hogy a lehető legtöbbet kihozza belőle?
kedvezményezett?, végrendelet?, stb.
Ezenekivul egy vegrendeletben mindent lehet szabalyozni. A gyerek csak akkor kap barmit is ha a fentiek egyikse sincs meg szerintem.
Ezen kívül értékpapírra nem is lehet megadni elhalálozási rendelkezést. (Haláleseti kedvezményezett a biztosításnál van)
Értékpapír az összes befektetési alap és állampapír is.
Na erről is kell írni
Igaz, sok minden változott azóta, lehet megint írni róla.
Én hagytam mindkét gyereknek bent a pénzt, szerintem kár vele vacakolni.
Művelt úr befektet :):):)
Devizás (dolláros) jövedelmünk van, mit csináljunk vele? :):):)
Céges számla, főleg dolláros. Bár erre kérnék személyes konzit is, pénzért, mint azt már emailben régebben beszéltük.
Feltételezésed szerint a kormány el akarja inflálni az államadósságot, ezért szerintem érdemes a devizás jövedelem egy részét megtartani devizában, nem?
Egyelőre ennyi.
Szerintem.
1. Jogosulatlan bankkártya terhelések. Teendő
2. Ki örököl utánad és hogy lehet kivédeni
3. A tavalyi év a pénzpiacokon.
4. Honnan fogod tudni, ha államcsod lesz?
5. Mit kell tudni a TBSZ számlákról?
6. Ne lopj!
7. Egészségpénztár
…
Kivánom, sikerüljön az eddigiekhez hasonló alapossággal megirni a cikkeket. Bármekkora is a kisértés!
Persze mindent azonnal szivesen olvasnék, de tudom, a jó munkához idő kell!
Szeretném kérni, hogy a társasházi számlák témánál, majd arra is térj ki légy szíves, ha idődbe és kedvedbe belefér, hogy a felújítási munkákra (az LTP kívül) hol és hogyan érdemes pénzt gyűjteni, hogy minnél magasabb kamatot kapjunk.
Előre is köszi!
Gondoskodás opció esetén arra is van lehetőség, hogy a biztosítási összeget a kiskorú kedvezményezett kapja meg, miután nagykorúvá vált.
Addig a biztosító “kezeli”.
Kezdhetik UL-lel, tőzsdével, aranyszámlával de akár malacpersellyel is. Az első években meg KELL tanulniuk az alapvető pénzpiaci ismereteket, hogy később eligazodjanak a dzsungelben. Kis szerencsével találhatnak megbízható tanácsadót, aki segít nekik ebben.
Ezenkívül roppant módon érdekelnének az állampapírok (főleg az 1 éves vagy rövidebb; pl. a diszkont kincstárjegy). Egész sokat olvastam már utánuk, de nem nagyon találtam róluk semmit. Értem itt, hogy hol köthető, hol érdemes kötni (bank/posta?), milyen költségekkel kell számolni (alapkezelési díj, tranzakciós adó stb.).
De türelmes és lelkes vagyok, mint olvasó is 🙂
//kiszamolo.hu/hogyan-es-mennyit-tegyel-felre-a-nyugdijadra/
Igaz, ők a nagy korrektség jegyében kiszámítják, hogy egy lakossági számla havi 328 Ft-ba kerül nekik (idén biztos, hogy több lesz a tr. adó miatt), és te választhatsz havi 0-1000 Ft közti számlavezetési díjat.
Csak az, hogy kijöttek az Illetéktelen számlacsomag nevű korlátozott ajánlattal (1500 számla nyitható), amelyben garantálják, hogy a tr. illeték miatti díjemelés nem lesz dec. 31-ig, számomra arra enged következtetni, hogy a többinél nem feltétlenül lesz így. 🙁 Lehet, hogy majd a K&H Zéró megszüntetésével egy időben emelnek? 🙁
Arra lennék kiváncsi, hogy szerinted miért jó az a banknak, ha azzal szórakozik az ember, hogy meglegyen a megfelelő számú és összegű tranzakció a számláján? Főleg az a meglepő, hogy még az “új pénz”-re adott kedvezménynél is nagyobb a beígért hozam.
Hát ezért.