Lakáshitel és hiteltörlesztő-kalkulátor deluxe kamatváltozással és előtörlesztéssel
Gabo nevű olvasónk csinált egy lakáshitel-kalkulátort, amivel lehetett előtörlesztésekkel, illetve azok hatásaival számolni.
Csabának ez kevés volt, ezért tovább fejlesztette, megcsinálta “A Kalkulátor”-t, ami az előtörlesztésen kívül még a kamatváltozások hatásaival is számol.
Nem csak tetszőleges előtörlesztést vesz figyelembe, hanem a nagyon aktuális kamatváltozások (valószínűleg kamatemelkedés) hatásait is forintosítja.
Ez egy igen hasznos fícsör mostanában. Tudsz kalkulálgatni, hogy 1, 3, 5 vagy 10 évig fix kamatot válassz, mennyit kell emelkednie a kamatnak, hogy megérje a magasabb, de tovább fixált kamatláb vagy fordítva, milyen kamatváltozás felett lesz bukó a választott rövidebb futamidő. Mi lesz, ha minden félévben megy fel a kamat? Ha pont öt év múlva, a kamatperiódus végén? Ha csak 2 százalékpontot emelkedik, vagy ha hatot? Ezt meg tudod spékelni lakástakarék betörlesztésekkel is a futamidő függvényében.
Mind az előtörlesztések, mind a kamatváltozások idejét és számát te tudod beírni a kalkulátorba. Szép fokozatos kamatemelkedésre számítasz a következő néhány évben? Írd be úgy az adatokat. Egyik napról a másikra földrengésszerű emelkedéstől tartasz, mint volt 2003-ban és 2008-ban is? Akkor kalkulálj úgy.
Kíváncsi vagy, mennyi megy el összesen kamatra és egyéb költségekre? Kiírja neked. Mennyi még a fennmaradó tőke minden egyes hónapban? Ezt is látod. Kiexportálnád excel-be vagy pdf-be? Semmi akadálya.
Adatokat a táblázathoz (elérhető hitelkamatok, lakástakarék állami támogatása, stb.) itt találsz.
Áldassék Csaba neve, hogy ezt megcsinálta a köz javára.
Használd egészséggel, ha bármi hibát vélsz felfedezni a kalkulátorban, írd meg a hozzászólásokban, hogy kijavításra kerüljön.
A kalkulátort itt találod.
Kapcsolódó cikk:
Megfogtad a lenyeget
(Mintha 100-zal beszorozná)
Érdemes lenne betenni ezeket a linkeket a “kalkulátorok” menüpont alá.
Üdv: Nándi
Válassz 20 évig fix hitelt, ott nincs ilyen problémád.
Nem kis melo, mindenki csinalhat jobbat, ha tud… 🙂
Az meg, hogy nyilt forraskodu a cucc: mega nagylelkuseg^3!
Es akkor:
Kiszamolo Miklos for prez!
es
Csaba 4 vice prez!
(En tudom a magyar kamatokat 2062-ig elore, havi bontasban, de en irigy vagyok es nem mondom meeeeeg…) 🙂
Legkozelebb dromedart irok. 🙂
Köszönjük.
Egy ilyen kalkulátor kiváló a tervezéshez…
Egyébként az online hitelkalkulátorok mennyire mutatnak valós képet? Mennyiben térhet el egy tényleges banki ajánlat? Mert az online kalkulátorok szerint, 15m hitel, 8 év futamidő végig fix, szemben 15m hitel, 10év fix de 35 év futamidő esetén ha a különbséget LTP-kkel pótolom és ugyanúgy 8 évnél végtörlesztek akkor utóbbi sokkal-sokkal kedvezőbbre jön ki.
Ez vajon valós lehet, vagy valamit nagyon félrenéztem benne?
A banki bírálat annyi mindenen múlik, hogy annyit nem lehet kérdezni egy online kalkulátornál.
Inkább csak nagyságrendileg vedd az eredményt.
Ha pontos adat kell, beszéljetek a Solymosi Gáborral.
Van két funda amit eldöntöttem, hogy megosztok. Mindkettőnél 2015 április a megtakarítási év kezdete.
Amennyiben most megosztom őket, meddig van lehetőségem befizetni visszamenőleg a 20 ezreket? Szeptemberig?
Illetve az erről szóló cikkben olvastam, hogy telefonon is el lehet intézni a megosztást, ez még érvényes?
Az új szerződésen a szerződéses összeg az részarányosan az 1 évre eső befizetések, tehát a 12*20.000 + 72.000 állami támogatás lesz? Köszi.
Egy pesszimista forgatókönyv alapján (esetleges válság) 1 év múlva milyen THMek lesznek szerintetek? Nagyságrendi (sokszoros) változásnak mennyi a realitása?
Köszi!
Igen, lehet telefonon és személyi bankárnál is intézni megosztást.
A keletkező szerződéses összegek arányát te határozhatod meg igény szerint, persze az összegük nem lehet több, mint az eredeti szerződés (ha nincs min. 15ezer/hó az eredeti, akkor fel kell emelni)
Mostmár nagyon kellene választanaom egyet, de elég nehéz összeszeadni az infókat a megfelelő döntés meghozatalához…
Nagyon jó, hiánypótló alkotás!
Tök jól tudom előre tervezni vele a jövendő előtörlesztéseket, játszani a kamatokkal, látni a tőketartozás pontos összegét! (a hitelszerződésemben különböző % értékek vannak előírva az idő függvényében, ami alá nem mehet a tőketartozásom, különben vissza kellene fizetnem a kezdő kedvezményeket.)
Aki még fel akar ülni a vonatra az siessen.
Én 380-as árfolyamot tippelek, ami kb. 3%-al fogja emelni egy tíz éves hitel kamatát – szerintem.
(és mielőtt jönnének a kérdések, nem, nem fogom 30 évig fizetni. Terveim szerint véget ér a hitelem a 10 éves kamatperióduson belül)
Akkor az 1 710 000 szerződéses összegű 15 ezresnél hogy érdemes megosztani, ha ki akarom maxolni az állami támogatást? A csoportos beszedési megbízással ilyenkor mi lesz? Ha azt mondom, hogy legyen 80 % -20% -ban megosztva, akkor 1,368 és 342 lesz a két szerződéses összeg. Ha hitelt nem akarok felvenni egyáltalán itt kell valamire figyelni, vagy jó így, aztán fizetem bankkártyáról visszamenőleg mindkettőre azt az összeget, ami a kimaxoláshoz kell? Köszi a segítséget.
Én a CSOK 10 milliós hitelről kérdeznék, ami ugye végig fix 3 %-os kamattal megy (egész pontosan ez 5 évente változhat, de az állam gondoskodik arról, hogy nekem csak 3 % legyen – ugye jól tudom?). Szóval akkor járok a legjobban, ha 25 évre a maximális időre veszem fel és 4 éves LTP-kkel betörlesztek a futamidő csökkentésére? Vagy vegyem fel csak 20 avagy 15 évre és úgy törlesszek elő LTP-kből. Sajnos 15 évnél kevesebb időre nem tudom vállalni, mert nem tudok hitelt is meg LTP-t is fizetni párhuzamosan. Más hogyan látja? Hogy kalkulál? LTP esetén még előtörlesztési díj sincs a CSOK hitel esetében.
A kalkulátornak a lényege, hogy tudd tervezni, avagy vissza ellenőrizni, amit a “hitel tanácsadó” mond.
Pl: Hogy melyik éri meg jobban: LTP-ket kötni 4 évente, vagy egy 10 éves befektetésből előtörleszteni.
Az excel exportért egy külsős plugin a felelős. Megnézem, hogy mit tudok tenni az ügy érdekében.
Erre gondolsz:
penziranytu.hu/archivalt-pop-torzsanyag/konyv/az-en-penzem/v-merlegelj-es-donts/24-hitelekhez-kapcsolodo-penzugyi-szamitasok
Azonos részletfizetések szerinti törlesztés rész.
Elméletileg már IE kompatibilis a rendszer. A mobil támogatás pedig folyamatban.
A valós ajánlatokhoz képest 25 évre vetítve +-20.000 Ft-os eltéréseket tapasztaltam. Minél rövidebb a futamidő annál kisebb az eltérés.
De tény, hogy a banki ajánlatokhoz képest eltér, és amikor rákérdeztem a banknál erre akkor egyszerűen leráztak.
Ez utóbbi ugye szerződésmódosítást igényel aminek extra költségei vannak, de nekem a kalkulátor azt hozta ki hogy többet spórolok ha nagyobb előtörlesztések esetén a futamidő lerövidítést választom
Ki mit gondol, hogyan gondolkodik-e téren? Kell-e valami mást is megfontolni ilyenkor mint az előtörlesztési díj, illetve szerződésmódosítási díj mértékét?
most vagyok túl két előtörlesztésen fundamentából, nekem olyan volt a szerződésem, hogy az első előtörlesztés ingyenes, utána 1%. Simán megkérdezték az előtörlesztés űrlapján, hogy a törlesztőrészlet vagy a futamidő csökkentését szeretném – a bankár és az űrlap szerint mindkettő lehetséges. aztán lehet, hogy ez hitelkonstrukciótól függ.
(tudom hogy nem nekem szólt a kérdés)
Egy dolog jönne még jól, ha tudna számolni a Budapest Bank Egyenlítő konstrukciójával.
“…Sziasztok!
Egy pesszimista forgatókönyv alapján (esetleges válság) 1 év múlva milyen THMek lesznek szerintetek? Nagyságrendi (sokszoros) változásnak mennyi a realitása?…”
Én most egy elhúzódó, fokozatosan mélyülő válsággal, hosszabb ideig tartó recesszióval számolok, ennek megfelelően a THM-ek is szépen lassan, de biztosan fognak emelkedni.
1-2 év múlva plusz 2-3 százalék,
3 év múlva 5-6 százalék, 5 év múlva plusz 8-10 százalék.
Ja, és ez biztos.
Januárban vettem fel hitelt, és kaptam hozzá 100 e Ft visszatérítést is azzal a kitétellel, hogy 3 év alatt a tartozásom nem csökkenhet 50 % alá.
Remekül ki tudtam számolni, hogy mikor, mekkora összeget tudok befizetni ahhoz, hogy ezt a pénzt ne bukjam el.
+ Egy tipp a hiteleseknek: Egészségpénztáron keresztül fizetem a lakáshitel egy részét (idén havi: 20700 Ft), ennek az állami támogatással visszaforgatható része szintén jó megtakarítás (adóstárs esetén az összeg duplázódik)
Én is most akarok nekiugrani, de nekem az ep-m ügyfélszolija nem biztatott azzal, hogy a bank engedi (és 6 hóra visszamenőleg kérhetem a jóváírást), nekem meg nagyon nem volt energiám belekezdeni, most lassan már csökken az intézgetni való.
Fejlesztési javaslatom, hogy hónapra lehessen megadni a futamidőt, mert így pl a 30 hónapra felvett személyi kölcsönömre nem tudok kalkulálni, hisz a 2,5-öt se engedi. 🙁 🙂