Ingyen Igo Magyarország térkép csak 10 napig
Mától 10 napig ingyen letölthető az Igo navigációs szoftver Magyarország térképpel Android és IOS (Iphone) telefonokra és 7 collnál nem nagyobb tabletekre.
Ez a cég szülinapi ajándéka, most 10 éves. A program továbbvihető az új telefonjaidra is, de csak 10 napig elérhető és csak magyar accounttal.
Letöltésért kattints ide: Igo Szülinapp
Kérdéseidre a választ a Gyakori kérdések menüpont alatt találsz.
A fájl majdnem 200 mega, ezért érdemes wifin nekiállni a letöltésnek. Ha a telefonod tele van mindenféle programmal és/vagy kicsi a belső memóriája, kiírhatja, hogy nincs elég hely a letöltéshez. Ekkor ideiglenesen törölj le nagy helyet foglaló alkalmazásokat.
Köszönjük az ajándékot, NNG.
Play Store-on letölthető. Részletes magyarországi térkép kb 350 MB, ha jól emlékszem.
play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps
Aki ismeri a régebbi Nokia Ovi Maps-et…, ez majdnem ua, csak fejlettebb. Bátran és örömmel tudom ajánlani.
Csak angol nyelvű a kezelőfelülete, de MAGYAR női/férfi hangnavigálással!!!
Köszi NNG!
A pontosítás kedvéért: Ingyenes az IGO szoftver és a Magyarország térkép.
Sajna arról nincs infó, hogy mi lesz később, tehát pl. lesz-e és milyen feltételekkel más ország térképe hozzá.
a Google az ilyen hozzáférési engedélyeket csoportokba rendezve kéri az appok telepítésekor. Egy-egy ilyen csoport sok funkciót lefed, ezért ha hangvezérléshez szükség van a mikrofonra, akkor a “Mikrofon és kamera” engedély lesz felsorolva. Kicsit esetlen a dolog, mert egy csoporton belül sok funkció van, és nem mindegy, hogy melyiket használja az app. A “hívási infó” engedélyre akkor is szükség lehet, ha a programba beleírták pl azt a funkciót, hogy ha telefon beszélgetés van folyamatban, akkor a navigáció hangja némuljon el. Hasznos funkció, de ehhez a programozónak le kell kérdeznie, hogy van-e futó hívás adott pillanatban. Névjegyadatok -> pl ha pozíciót csatolhatsz névjegyhez, eszközazonosító pedig hibakeresésnél jöhet jól. Nem is folytatom, a lényeg, hogy nem minden app kém, ami engedélyeket kér. Sajnos ezt a kód nélkül nem lehet eldönteni.
Ha valakit nem zavar a magyar nyelv hianya akkor meg ajanlanam ezt is :
play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand&hl=hu
Köszi. Nem könnyítik meg a biztonságtudatos user dolgát :).
A HERE – legalábbis a WindowsPhone verzió, de gondolom a térképek Androidon is ugyanazok – iszonyat ostoba. Az offline navigációk közt méltán etalonnak számító iGO-val semmiképp sem hasonlítanám össze. Többször adtam már neki esélyt, de sok egyirányú utcát nem ismer (pedig már két éve egyirányúak), rendszeresen kitalál nekem olyan manővereket, hogy forduljak balra dupla záróvonalon miközben szemből három sávon jönnek az autók és teljesen értelmetlen utasításokat is ad (pl. “Tartózkodjon jobboldalt” egy egysávos úton, ahol a következő irányváltási lehetőség 1 km-re van és amúgy ott is balra kell tartani. Persze, idővel elvisz a célponthoz, meg jobb mint a semmi, de sajnos a jótól messze áll. Bár mióta rákaptam a Waze használatára, belföldön nincs is szükségem offline navigációra, külföldre viszont tuti nem indulnék el a HERE-vel.
‘… Android és IOS (Iphone) telefonokra és 7 collnál nem nagyobb tabletekre …’
Kiegészítem: 7 collnál kisebb gépekre telepíthető! 7-es táblára próbáltam: nem kompatibilis.
bubigubi:
Androidra nyagyon jó a Nokia HERE, igaz két funkció kimaradt, ami a Symbian-os térkép programban volt: útvonal tervezés (ha pl. külföldön a A-ból B-be a tengerparton kanyarogva, nézelődve akarsz menni, és nem autópályán, akkor nyomhatod a következő cél, következő cél, …), és sáv asszisztens (ez elsősorban külföldön lehet hasznos, igaz egy M3 bevezető jobbra kanyarodás az Árpád híd felé a belső sávból is izgalmas lehet, annak aki nem ismeri).
BB Q10-re érdemes valahogy felszenvedni, vagy (mivel gyakorlatilag másra nem is kell és csak gyalog navigátornak használnám néha) elég a BeMaps 10 Pro?
Amennyiben érdemesnek gondoljátok felapplikálni, akkor azzal kapcsolatban tipp, hogyan-miként?
THX
Őszintén csodálkozom, hogy ilyen sokan rá vannak izgulva erre az ingyenes IGO-ra.
Szerintem mindenkinek van az ismeretségi körében olyan valaki, aki ért az ilyen dolgokhoz. Mármint a programok “hegesztéséhez”. A tudás hatalom, ill. jelen esetben spórolás. Az interneten egyébként elsajátítható ez a tudás. Én is onnan tanultam.
Ha a te munkabéredet is úgy fizetnék ki, ahogy te fizetsz ezeknek a programozóknak, nagyon fel lennél háborodva.
Legközelebb majd gondolj erre.
Szégyellni nem szégyellem magam, sőt, ha tehetem segítek az ismerősöknek, barátoknak kitanulni ezt a “mesterséget”. Azért remélem nagyon nem háborítottalak fel sem téged, sem másokat. Persze az vesse rám az első követ, aki még nem töltött le illegálisan internetről anyagot, nem bliccelt a BKV-n, nem csent el ezt azt a boltból, nem lógott be a diszkóba, moziba, stb. Ennyi
Ha ingyenes navigációt szeretnél, van dögivel. Nyilván olyan is, azért ingyenes.
Ha ingyen oprendszert akarsz, ott a linux, ingyen office-ra ott a Libre office.
A hajad kihullik néha tőle, de a fizetősök éppen azért jobbak, mert sok ember sokat dolgozott rajta, hogy jobb legyen.
Ha nincs pénzed mozira, ki mondta, hogy neked most kell megnézni azt a filmet? Nézd majd meg három év múlva, amikor leadják a tévében.
Ki mondta, hogy neked annak az együttesen a lemezét kell hallgatni? Nem azért dolgoztak ám rajta éjt nappallá téve fél évig, meg köhögtek ki egy-két milliót a stúdióra, hogy aztán te egy mozdulattal ellopd.
Könyvet sem azért írt az író, hogy te letöltsd okosba’.
Egy filmen is úgy 1500 ember dolgozik egy évig. Te meg letorrentezed.
Én nem szoktam lopni. Interneten sem. És még sokan így vannak ezzel.
De ebben az országban mindenki megcsinálja a maga “okosságát”.
Néhány példa:
a tanár, aki pénzért korrepetálja a saját buta tanítványát
az orvos, aki a közkórházban saját zsebre operál
a mester úr, aki számla nélkül dolgozik
a busz sofőr, aki nem ad jegyet
a rendőr, aki némi baksisért szemet huny
a politikus, aki mutyizik
a bankár, akikről itt nálad olvashatunk
a különböző szolgáltató cégek, akiket rendre megbüntet a GVH
az ingatlan tulajdonos, aki feketén adja bérbe a lakását
a bróker-botrányokat már nem is említem.
Úgyhogy mi torrentezők kis halak vagyunk az élet végtelen óceánjában.
De van egy olyan érzésem, hogy nem vesztettem semmit – ránézésre az NNG ugyanazt tudja, mint 10 éve a PDA-n. Kétségtelen, akkor még 50 rugóba került, és nem volt alternatíva.
A google maps sokat fejlődött – ha megtervezed az útvonalat míg wifi-n vagy, akkor azt a környéket eltárolja “memóriában”, így adatkapcsolat nélkül is tudsz navigálni arrafelé. És persze működik flottul bárhol a világon (OK, kínában csak VPN-en keresztül, és nem túl megbízható).
Embert is szoktál ölni?
Mert arra is lehet példát találni, azaz feljogosítva érezheted magad…
“a tanár, aki pénzért korrepetálja a saját buta tanítványát”
Határeset, hacsak nem valami zsákfaluról van szó, én tuti egy kollégát ajánlanék be, ezzel is elősegítve azt, hogy engem is beajánljanak. Ez egyébként csak erkölcsileg támadható, tudtommal nem ütközik jogi problémákba.
Ezzel szemben a többi általad felsorolt dolog büntetőjogi kategória, abból a listából én nem keveset kényszermunka-börtön kombóval jutalmaznék, csak azért, hogy dolgozzon is meg a száraz kenyérért és vízért, amit kapna a mocsok állatja – nem hogy még az adófizetők tartsák el a kóterban.
Hogy ezt az egészet hogyan hozod össze a szoftverkalózkodással és lopással, azt valószínűleg csak az tudja, aki belelát a nem kicsit kifordult gondolataidba.
De nem nyerte el a tetszésemet …
Arra azért kiváncsi vagyok, hogy oldották meg, hogy külföldön ne lehessen használni az androidos verziót.
Az IGo, tőlünk keletre nem versenyképes. A frissitések több hónapot késnek egy-egy ország vagy régió esetén is.
A legjobb most használható térkép az Openstreetmap.org vagy OSM. Szabad forráskódú, a világ minden pontjáról szerkesztik kartográfusok, és a geográfia iránt érdeklődől.
Pl. a még épülő utak is rajta vannak a tervezettek nem. Az épülő utak halványan szaggatottan vannak rajta, de, ha átadnak egy új útszakaszt, már másnak frissítik a térképet. Ezt tapasztaltam a bulgáriai Montánában, vagy a georgiai Rusztávi városánál.
Androidra, IOS-re az OPM 10 ország vagy régió térképét engedi ingyen rátölteni. Aki több országot akar letölteni, annak az letörli az applikációt, és újból telepíti, mivel a térképadatok külön fájlba mennek ezt többször meg lehet tenni.Próba az OSM milyen részletes Egyiptomban
Az iGO jó minőségű navigációs alkalmazása és magyarországi térképe teljesen ingyen azért rossz ajánlat, mert tőlünk keletre más térképek jobbak? 🙂 Nem tudom a keleti viszonyokat, de ha valaki talál olyan offline navigációt, ami Magyarországon jobb, mint az iGO (mind szolgáltatásilag, például köztespontok lehetősége, értelmes beszédstílus, sávinfó, sebességkorlátozások, stb. elvárt, mind térképileg, azaz mondjuk fél évnél régebbi hiányosságok/hibák ne forduljanak elő), szóljon!
Az OpenStreetMaps se tökéletes, de tény, hogy a közösségi szerkesztésű térképeké a jövő, ingyenességük és naprakészségük miatt. Ezért is király a Waze, ha van minimális adatforgalmi lehetőség, nincs párja! 🙂
Teszteljétek az OSM-t Törökországtól, Sri Lankán keresztül Laoszig vagy bárhol.Az nem téma már hogy EU-ban Budaörs-Murau vagy hasonló sablon távot tökéletesen mutat egy navi. Azt már mindegyik tu
Pedig navigálásra idehaza vidéken is a Waze a legjobb. Mindjárt indulok egy helyre, ami sem iGO-ban, sem Google Maps-en nincs rajta jól. Waze ellenben hibátlanul hozza.
Most megnéztem OSM-en és ott sem jó.
Ettől függetlenül Waze nem ezért a legjobb. Kicsit másra is való, mint pl. az iGO. Napi ingázáshoz használom. Budapesten olyan időket futok, mint eddig soha. Vidéken pedig 3x terelt le autópályáról (kb. alkalmanként 1-1,5 órát spórolva). Számtalanszor szólt traffipaxról (merem remélni nélküle sem lett volna büntetés) és egyszer egy autópályán heverő teherató gumira figyelmeztetett sötétben.
Én úgy tapasztaltam, hogy a navinal a startnal kell és elég az adatforgalom. Utána kikapcsolhato, igaz, így az utinfók nem frissülnek, de a navi működik.
Nekem általában a Waze hazszam tekintetében pontatlan. Szinte meg egyet sem sikerült pontosan eltalalnia. Igaz, én főként vidéken használom.
A Wazerol beszéltem az előbb.
és simán fut rajta.
Direkt beléptem és megnéztem. Rajta van a fehérvári elkerülő.
Szerintem az alkalmazás használhatósága közel azonos vagy kicsit jobb, mint az általam egyébként használt Sygic-é. Vannak azonban bosszantó hibák is. Például kanyar előtt bemondja időben, hogy forduljak (eddig jó), fordulok is amerre mondja, erre döbbent csend, majd „Újratervezés!“. WTF? Ezt még kétszer máshol is előadta egy 15 km-es úton. A másik általam tapasztalt gyengéje, hogy autózásra alkalmatlan „köz“-ökbe akar bevinni (lépcső vagy tartósan lezárt út).