Ingyenes Udemy kurzusok
A Vodafone oldalán találtam ezt a linket, miszerint 700 Udemy kurzus elérhető a Vodafone jóvoltából. Gondolom a kurzusok zöme értéktelen, a lista alapján fél-egy órás minikurzusokról van szó, de talán érdemes megnézni, hátha találsz közötte olyat, ami téged érdekel.
A Java tanulásához a StudiCore képzését használtam, amely magyar nyelvű, és lehet mentort kérni. Szerintem mentor kell, mert élő személy nélkül nagyon nehéz a Java nyelv. Az ára mentorral havi 75ezer, az egész rendszer teljesen automatizált, a mentor heti 2 alkalommal konzultál: studicore.hu/kurzus/java_se/
Az Androidhoz használtam az Udemy-t, de nem jött be. Viszont van ingyenes Android képzés a Google-től, ami a Java tudásommal már nem okoz gondot. A StudiCore sokkal többet tanított, mint ami most kell az Androidhoz.
Android alap: developer.android.com/courses/fundamentals-training/toc-v2
(Nincs közöm a StudiCore-hoz :))
Félig off: szinte minden prog nyelvre igaz, hogy a weblapján jó minőségű, ingyenes anyagok érhetőek el, amikkel simán mehetsz profi szintig. A fizetős videókurzusok akkor jók, ha már legalább közepes szinten vagy és valamilyen témában mélyíteni akarod a tudásod. Kezdő szintű videókurzusok szerintem feleslegesek. (Persze van, akik videóból jobban tudnak tanulni, mint szövegből, nekik jó lehet.)
tud valaki abban tanácsot adni, hogy számviteli területen dolgozva, milyen IT-irányba érdemes elkezdeni tanulni? A Python progmranyelv jön szembe legtöbbször, mint gazdasági/számviteli területen jól alkalmazható nyelv, de igyekszem minél több helyről informálódni. Mennyire indokolt számviteli szakemberként AI-ban is gondolkodni? A cél önmagam fejlesztése IT-területen, de lehetőleg szeretném ezt összekötni a meglévő szakmámmal.
A Kotlinról köszi az infót. Hiszek abban, ha egy prog. nyelvet tudsz, akkor bármikor könnyen megtanulod a másikat. Nem a Java volt nehéz, hanem az egész concepció, megérteni az OOP programozást a valóságban. Mert az elmélet oké, azt bármikor felmondom, de úgy is gondolkodni, az volt a nagy történet. Amúgy az Androidnál tényleg csak kis részét használom a Java tudásomnak, gondolom ez nagy léptékű appoknál már nem így van. De az appokat elnézve, 90%-ban nincs is többre szükség.
Sokszor: “Price: FREE – or – Add a Verified Certificate for $169 USD” Ha továbbtanulási kredithez vagy szakképesítés igazolásához kellene.
Bizonyos teszteket csak a fizetősek kapnak, illetve egyes kurzusokon mentorálás/konzultációs lehetőség is van nekik.
recash.app/hu
Én mostanság gondolkoztam, hogy Udemyre csinálnék egy magyar nyelvű C++ kurzust, ami ap rogramozás alapjait mutatná be. Lenne erre igény? Főállású szoftver mérnök vagyok egyébként.
2020-11-17 at 12:09
Igény az biztos volna rá, nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy hányan fizetnének érte és mennyit. Ha ingyen van mindenkit érdekel, pénzért már kevésbé.
Persze ha köszönömért csinálnád, akkor hajrá!
Szerintem.
Két dolgot tarts szem előtt: Egyrészt mint senior programozó neked egy csomó dolog evidens lesz, ami az újonnan kezdőknek nem. Másrészt a C++ lexikálisan nagyon nehéz nyelv. Én valami egyszerűbbet választanék helyette.
Üdv: egy oktató 🙂
Ha gyorsan akarsz valami látványossat, de könnyen tanulhatót, akkor ezt ajánlom:
udemy.com/course/the-complete-guide-to-angular-2/
Ha mégis nagyon elvesznél a ts dolgaiba, akkor pedig:
udemy.com/course/understanding-typescript/
Mindkettő ugyanattól a csókától van, angolja egyszerű, és jól érthető.
ÉÉÉÉs a végére egy suttyóság: ha ez alapján nem megy a programozás, akkor nem neked való a pálya. Elég gyors döntő ez szerintem 🙂
Viccen kívül, a Java egy nagyon komplex nyelv, nem kezdőknek való. A Kotlinnal sokkal egyszerűbb lesz. Ég és föld.
SAP – ABAP
Oracle – sok minden
Egyéb – sok minden
Az SAP a piacvezető 25%-al azért, mert jól, hatékonyan és legegyszerűbben lehet programozni. Az ABAP-ot rengeteg fejlesztő ismeri.
Oracle a második 13%-al. Ott rengeteg eszköz van, amiből egyik sem nagyon hatékony ERP-hez.
Lehet pl. C++ -ban is fejleszteni ERP rendszert, csak nehéz, drága és lassú. De lehet. Van, aki csinálja, pl. Oracle.
Az Udemy nagyjából 2-ből 1 héten 9-12 euroért árulja a kurzusokat, 150 euroért nem veszi senki. Ilyen az árpolitikájuk.
Ha igen akkor miért pont azt?
Biztosan tévedek de talán az a párhuzam szemlélteti ezt a legjobban, mintha előbb akarok megtanulni motorozni, mint biciklizni.
De ahogy azt említetted is az OOP azért megkíván egy másfajta gondolkodást. Bár most már talán mindegy, én mégis úgy hiszem egy erős C alap, majd egy C# (már ez is OOP) könnyebbé teheti a Java elsajátítását, megértését.
A fentiekben nem kritikát fogalmaztam meg, csupán érdekelnének az okok.
Power Bi-t, aminek ingyenes a desktop verziója, és nagyon gyorsan tudsz dinamikusan frissülő dashboard-okat összerakni bármilyen adatbázisból, ami lehet akár SQL, akár a meglévő xlsx-eid. Arról nem is beszélve, hogy a vezetőség megőrül a színes grafikonokért! :))
Az Under the Radar podcast első pár epizódja tök jó perspektívát adott, még ha az én utam a műsorvezetőkkel ellentétben nem is az indie app development. De biztos van rengeteg más jó, hasonló, általános forrás is, ami megadhatja a kezdeti lökést.
relay.fm/radar
A jelenben az a dilemma, hogy lentről felfelé építkezve legyen az első nyelv C, és akkor lesz képe később az illetőnek, hogy mi az amit átvesz helyetted a gép a menedzselt nyelveken, vagy legyen a Java (esetleg Kotlin), C#, ami a középút, esetleg valamely scriptnyelv (Python, PHP, stb.), amelyeknél a legkönnyebb egyből az algoritmizálásra koncentrálni, viszont egy rakás koncepció nincs, ami a statikusan típusos nyelveken meg van. Nekem erre nincs válaszom. A Java szerintem jó kezdő nyelvnek, de a Python is, ha viszonyag könnyű nyelv a koncepció, de sokminden meg a C mellett szól.
2020-11-17 at 15:36
Gratulálok!
Engem az érdekelne, hogy egyedül tanultad vagy valami tanfolyamon?
Írják itt sokan, hogy megtanulja az ember a videókból, meg az adott nyelv oldalán található doksikból és hasonlók.
Én úgy képzelem, hogy ez viszonylag passzív dolog, lehet. Egy munkahelyen meg gondolom úgy megy, hogy azt mondják „csinálj egy programot, ami…”. Erre tényleg képes is az ember ilyen „önfejlesztős” tanulás után?
Te pl. két évet tanultál, felvettek és rendesen tudsz is dolgozni?
A legtöbb online kurzusnál van valamiféle számonkérés, beadandó feladat is, amit általában peer review-val mások ellenőríznek. De vannak gyakorlatok is, illetve célszerű azt is megcsinálni a saját gépeden, amit a videón mutatnak, főleg a kezdő kurzusok esetében.
Munkahelyen általában nem az van, hogy írj egy programot, mert az esetek 90%-ában meglévő projekten fogsz kezdeni dolgozni. Mondjuk én épp az első nem gyakornoki munkahelyemen teljesen előről kezdtem egy projektet, úgy hogy ráadásul sem a nyelvet, sem a frameworköt nem ismerte a cégnél senki, a framework pedig nekem is új volt, de adtak időt megismerni.