Kiterjesztett garancia lakásbiztosításban
Szabolcs osztotta meg, hogyan járt a kiterjesztett garanciával, mivel tanulságos, közzéteszem. Következzen a levele:
November végén költözés miatt több konyhai háztartási gépet vásároltam, illetve megrendeltem december elejei fizetési határidővel. A gépekre kértem az 5 évre kiterjesztett garanciát (Aegon garancia X), ami egy főzőlap, sütő és mosogatógép esetén kb. 50 ezer forint többletköltséget jelentett (ez kb. a vételár 10%-a).
Pár nappal fizetés előtt megkötöttem szintén az Aegonnál az OKÉ Lakásbiztosítást és a hölgy azt mondta, hogy van egy kiegészítő biztosítása ami évi kb. 4000 ezer forintért ugyanezt tudja.(Ez gondolom az alap lakásbiztosítási díj függvényében változik, de egy bp-i agglomerációban lévő kb. 150 nm-es kertes ház esetében ennyire jött ki)
Ami azt jelenti, hogy 5 évre 20 ezer forintért megkapom ugyanezt a szolgáltatást.
Felhívtam az Aegont, ahol megerősítették, hogy a két termékük lényegében ugyanaz. A lakásbiztosítás mellé köthető kiegészítő biztosítás esetén is max. a termék 5 éves koráig érvényes, minden 20 ezer forint feletti műszaki cikkre, háztartási gépek esetén 300 ezer forintos, mobil eszközök esetén 200 ezer forintos összeghatárig.
Ezután lemondtam a gépenként vásárolt kiterjesztést, az eladó “nagy örömére”, aki szerint kizárt, hogy ugyanazt tudja a két biztosítás, de nem tudta megmondani mivel tudna többet a gépenkénti. (egy 300 ezer ft feletti gép esetén érdemes átgondolni)
Talán többek számára is hasznos lehet, ha tudnak erről a lehetőségről, feltéve hogy nincs valami apróbetűs, de annál jelentősebb különbség a két konstrukció között.
Eddig a levél. Az Aegon lakásbiztosításában köthető kiegészítő biztosítás feltételeit itt találod a 61. oldaltól. Benne van a listában mobil is (törésre csak biztonsági fóliával), de az csak hároméves koráig és mindenféle gép ötéves koráig, ami 20 ezer forintnál drágább volt, mint például borotva, hősugárzó, mobilklíma és sok minden más is, szinte minden fel van sorolva. (Lásd a kivételeket is a feltételekben.)
Eredeti, a biztosított nevére szóló számla és garancia kell és a gyártói garancia már nem lehet érvényben. Várakozási idő két hónap (ne akkor köss biztosítást, ha tönkrement a hatszázezres tévéd), más buktatót én nem látok. Ami jó, hogy így kvázi utólag is vásárolhatsz készülékbiztosítást szinte mindenre kis összegért.
Apróbetű, ha már a hatszázezres tévé szóba került, hogy 309 ezer forint a felső térítési határ, ha nem lehet ésszerű összegért javítani a készüléket (mobilnál 206 ezer forint), de ebbe az összegbe a legtöbb otthoni eszköz belefér. Van egy táblázat, hogy milyen kor mellett mi számít ésszerű javítási összegnek. Ha pedig hatszázezres tévé ment tönkre, azért is szép legalább 309 ezret kapni használtan és hibásan.
A nagy kérdés az, hogy egyébként az Aegon lakásbiztosítása olcsó-e vagy drága a többiekhez képest (erre nem tudom a választ), de ez a kiegészítő szolgáltatás ennyiért nagyon megéri. Köszönjük Szabolcsnak a hírt.
Ha tudsz más biztosítónál hasonlót, írd meg a hozzászólásokban, ahogy azt is, ha volt ezzel tapasztalatod, akár negatív, akár pozitív.
Amit fontos tudni, hogy ezek bármikor megköthető kiegészítők a meglévő biztosítások mellé. És ezt akkor is megteheti az ember, ha már lejárt a garancia és 5 éven belüli a készülék!
Ezért új készülékekre nem is szoktam javasolni, mert a kizárások szerint garanciális gépekre NEM vonatkozik, tehát pénzkidobás az Ügyfélnek!
A gyári garancia legyen az első szempont eleve háztartási gép vásárlásánál, a tervezetten elavuló alkatrészeket ehhez igazítják, felette lehet bízni a szerencsében gondviselőben vallása válogatja, de én biztos a gari lejárta előtt két héttel kötném meg a kiegészítőt 🙂
Itt is volt már szerintem róla szó, de a (kiterjesztett) biztosítás vásárlása egy pontos mérőeszköze annak, ha valaki túl drága eszközt vesz magának.
Régóta napirenden van már nálunk, hogy kéne egy jó biztosítást kötni, de van egy-két extra körülmény, ami bonyolítja a dolgot. Nem szeretnék úgy járni, hogy fizetek valamiért sokat, amiért elég lenne máshol sokkal kevesebbet is, aztán ha kár van, kiderül, hogy nem is fedezi, mert mást ír az apróbetű.
Egy KGFB-t megköt az ember egy netes kalkulálás után, de itt ahány biztosító, annyi csapda, úgy érzem.
Nézőpont kérdése. Nálunk hullanak a mosógépek, ezért szoktam kérni kiegészítő garanciát (biztosítást) mert így kb. 10-15 ezer forint pluszért adnak egy új mosógépet. A hűtő/tv/tűzhely kombóval jók a tapasztalatok, azokra nem kérek.
2021-01-06 at 13:25
Nem én küldtem be a cikket… 🙂
Nekem van ilyen felelősségbiztosítás kieg. Kvázi automatában járt hozzá, vagy vmi minimális díja volt. Arról szól, ha nálad csőtörés van és elázik a szomszéd, akinek nincs biztosítása, vagy a biztosítója rád akarja utána verni, amit kifizetett, akkor belép helyedre ez. Vagy azt hiszem ennek része ha a macsesz elkapja a szomszéd tyúkját, vagy a kutya megmarcangolja a szomszéd gyereket, akinek a plasztikai műtétjét ebből fizetheted. Nem véletlenül kerül (szinte) semmibe…
Létezik ilyen termék, a neve: Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás. mnb.hu/mfo
Van felelősségbiztosításom, ami “kiadódott”, mert más miatt csak 1 fajta biztosítás volt megfelelő. Alapban nagyon kicsit térít, ha jól rémlik, 1 millió, de évi párezer forintért 16 millió lesz a limit. Arra senki sem tudta a választ, hogy 2 biztosítás esetén a térítések összeadódnak-e?
Hál’istennek eddig kidobott pénz volt.
Illetve tudtok jó lakásbiztosítás összehasonlíto oldalt?
Ezt, hogy “szinte”, érdemes lenne pontosítani, mert a mobileszközök (ezekből jellemzően több is van egy háztartásban) védelmére ez nem igaz.
Feltételek, 62. oldal 7c):
“7. Nem tartozik a biztosított vagyontárgyak körébe:
c) olyan mobil eszköz, amelyet jelen kiegészítô biztosításra vonatkozó ajánlattétel napja elôtt vásároltak”
2021-01-06 at 13:25
“Nekem a lakásbiztosítással kapcsolatban a legfurcsább a felelősségbiztosítás kiegészítés. Ilyen van valakinek?”
Minden modern lakásbiztosítás tartalmaz kötelezően felelősségbiztosítást. Apróbb eltérésekkel a működése a következő: Lakcímen kivül de az EU-n belül okozott felelősségi károk térülnek, akár 10-25 M Ft értékig is. Életből vett példa: Eláztatod az alattad lakót. Vagy kerékpárral a gyermeked lezúzza a balatoni körúton valakinek az autóját. stb. Az Aegonnál biztosan tudom, hogy fizet arra is ha pl a kutyád kárt okoz a szomszédodnak, vagy lerángatja a postást a bringáról.
2021-01-06 at 12:53
“A trükk kb annyi, hogy káresemény esetén megemelik a lakásbiztosítás összegét valamennyi összeggel valamennyi időre, mivel magasabb lesz a kockázati besorolásod.”
Ez így ebben a formában nem igaz. KGFB esetén igen, de lakásbiztosításnál nem. Eleve úgy vannak a kiegészítők és persze az alapesemények díjai kikalkulálva, hogy számolnak statisztikai alapon azzal, hogy x összeget ki is kell fizetni. Attól, hogy véletlenszerűen bekövetkezik nálad egy káresemény, még leszel magasabb kockázati besorolású.KGFB esetén más a helyzet, mert ott te vagy az okozó nem a véletlen. Lakásbiztosítás esetén ha nagyon sok kárt és főleg sok alkalommal jelentesz be (kiugróan magasan sokat) akkor a biztosító indoklás nélkül elállhat a szerződéstől.
2021-01-06 at 14:21
“Van esetleg valakinek, akár neked, Miklós, olyan lakásbiztosításos kontaktja, aki független, és keni-vágja a témát?”
Győr környékén tudok segíteni
Az idióták biztosítása ez, akik ezzel kompenzálhatják, hogy nem figyeltek oda a műszaki órákon.
Hát én nem nagyon néztem utána ennek a támogatásnak, de szerintem csak magánszemélyre vonatkozhat, azt ne igen reméld, hogy támogatják, ha a vállalkozásod vesz beépíthető gépeket 🙂
Ezek szerint ez egy olyan kiegészítő biztosítás, amit kivételesen érdemes beikszelni.
Egy kérdés: a biztosítónak ebben nem kibúvó, ugye, hogy alulbiztosítottságot állapít meg? Pl. kötöttél egy standard biztosítást, ami a lakás négyzetméter után megállapít 10 millió forint ingóság biztosítást, aztán szétázik vagy ellopnak valamit, kijön a biztosító, körülnéz és azt mondja, hogy szerinte a lakásban nem 10, hanem 20 millió értékű ingóság van, alulbiztosított volt a lakás, csak a kár felét téríti (10 a fele a 20-nak, innen az 50%)
Vicces, hogy oldalakon a kutyafajták tömegét listázza a feltételek doksi…:))
Már majdnem megkötöttem amikor az apróbetűs részt olvasva ezt láttam: “…. évente max. 250 mosási ciklus…”
-Hát, nagycsaládosként ez bizony több lenne nálunk: nem kértem, csak pénzkidobás lett volna.
(Mily “csodás” is, hogy ma már majd’ mindenben van mikrokontroller. Komoly szolgálatot tesz a gyártónak…)
A terméket sokan haszonzerző szemlélettel elemzi mindenki, pedig az lenne fontos, hogyha baj van az ne Nagy baj legyen…
Lakásbiztosításhoz felelősségbiztosítás:
Nálam kötelező darab. Amikor a kutyám kinyírta a szpmszéd kacsáit, kól jött a Garanciás biztosítás. Amikor a mázas cserép elkezdett mállani, nyugodtan aludtam a cseréig, attól függetlenül, hogy a szomszéd direkt a potyogó darabok alá állt a kocsijával. Ha a gyerek biciklizik, és véletlenül meghúz egy autót, arra is tökéletes. Jó ideje Allianzos van, náluk még nem kellett igénybe vennem, de azért a pár száz forintért megéri.
Teljesen off de ez a topic porog.
Contractor IT-s kollegakat kerdeznem,h java fejlesztokent seniorkent milyen napidijakat lehet elkerni?
En Exadata uzemeltetesre megyek, de az a terulet amiben jartas vagyok, az egesz orszagban akig 10 ember tudja, ebbol 4 az en csapatomban van igy az alkupozicio nagyon eros. A versenytars az Oracle aki evi tobb millio EUR-ert csinalja ezt, tehat mden merlef felem billent. Azert kerdeztem a java senior fejlesztot, mert ok az a reteg akik zsirosan tudnak keresni es minimum ebben a kategoriaban gondolkodom.
Koszi mden IT-s kolleganak.
Próbált valaki már idén Revolut bankkártyával a Webkincstáron eurót fizetni? Nekem mindig elutasítja a 3DS-hitelesítés hiányára hivatkozva (mármint a Revolut nem engedi a fizetést)
Ugyan nem telephelyre, hanem lakóházra zuhant, de azért előfordul ilyen /egy vállalkozás horribilis árukészlete mellett nem is tűnik értelmetlen biztosításnak szvsz/:
infostart.hu/kulfold/2020/07/25/lakohazra-zuhant-egy-kisrepulogep-nemetorszagban
nepszava.hu/3027505_toronyhaznak-utkozott-egy-kisrepulo-floridaban
index.hu/kulfold/2020/05/22/repulogep_baleset_pakisztan_zuhanas_aldozatok/
Ez pedig egy telephely udvarára zuhant:
kisalfold.hu/kek-hirek/lezuhant-egy-vitorlazo-repulogep-nyiregyhazan-a-pilota-meghalt-a-rendorseg-eljarast-inditott-fotok-5401780/
Azt nem hinném, hogy ha van rá biztosítás és bekövetkezik, akkor ne fizetnék ki.
OFF: Igen, ma próbáltam, és nekem sem megy, 3DS ellenőrzés már indul el, Webkincstár meg csak annyit ír, hogy “Sikertelen tranzakció”.
ott inkább a kérdés, hogy miért jobb, ha saját biztosításom van rá, és nem az okozó felelősségbiztosításától kérem az összeget. Duplán úgysem kapom meg. 🙁
köszi a válaszokat, én is emiatt/gyerek miatt szemezek vele, de csak ezért meg nem kötnék lakásbiztit
2021-01-06 at 22:07
És??? Cégtáblacsere egyszercsak megtörténik, de ha nem Te voltál az eladó vagy a vevő, akkor “miközödhozzá”? 🙂
2021-01-06 at 21:43
“Nekünk van ingosag biztosítás. Mindenféle Kozmetikazott extrával. Nem tudom mi a neve pontosan. A masfeleves fiam lerantotta a lámpát és eltort a bura. Nem fiz”
Akkor fizet ha másnál veri le a lámpát. Jogos. Gondold el mi lenne abból ha minden kárt amit a gyermek otthon okoz, fizetné a biztosító? Felelőtlen szülők és hozzá csilliós lakásbiztosítás, a minden mindegy jegyében 🙂
2021-01-06 at 22:07
Az Aegon-t nem éppen felvasaroltak?”
Csak a név fog változni kb fél év múlva. Olyan ez mint amikor a Takarék bank változtatta a nevét havonta mert hol ezzel hol azzal olvadtak össze. Ügyfél szempontból nincs jelentősége. Van olyan szerződés ami még Állami biztosító idején köttetett. Azóta volt AB AEGON, AEGON most meg lesz vmi. Az S szerződés ugyanúgy él azokkal a feltételekkel amikkel kötötték.
2021-01-07 at 11:20
Tudtok ajánlani céges felelősségbiztosítást, ami olyan eseményekre fizet, mint pl. ha fűnyírás közben felpattan egy kavics a parkolóban álló autó szélvédőjére,stb.”
Allianz elég jó céges biztosításokban.
A 20e Ft éves kártyadíj felét elnegedik mert prémium ügyfél vagyok így 10e. Egy normál kártya díja 3-8e között mozogna típustól és számlacsomagtól függően. Vagyis párezer forint éves felárért tartalmazza kb ugyanezeket és egyéb országúti és egészségügyi assistance szolgáltatásokat is.
A többi aranykártyás “hókuszpókusz” nem érdekel, csak a reptéren reggelizgettem vele ingyen amíg lehetett.
Szóval nemcsak lakásbiztosítás tudhatja ezt, hanem más termék mellé kapott biztosítás is. A lényeg, hogy a kiegészítő biztosítást felejtsük el, vagy csak olyan termékre kössük amit más nem fedez és reális esély van, hogy kellhet (pl szemüvegcserére, ha ráülsz a kocsiban).
Én most számoltam ki a saját lakásbiztosításomat. Egy nagyobb panellakás megyeszékhelyen 17’000 alapból, 21’000 a “Mobileszközök biztosítása, kiterjesztett garancia” kiegészítő hozzáadásával. Ezt a lakás paraméterei után, valamelyik csomag módosításával lehet hozzáadni.
A jelenlegi 43’000 forintos, G***ralishoz képest sokkal jobb és ugyanazt tudja kb a kettő fele pénzért
Ha valakit érdekel még, ezen a linken lehet számolni, megkötni:
köszi
elképesztően drágulnak az új autók, minden bizonnyal a gyenge euróra készülnek a kereskedők. gondolom a használtak is követni fogják a drágulást, de arra nehéz tisztán rálátni annyi a csaló nepper.
:OFF Az Erste októberben kapcsolta be ezt a “kedves” szolgáltatását minden hitelkártyás ügyfelénél. Ezzel próbálja behúzni a figyelmetlen ügyfeleket a csőbe. Úgy lehet megszabadulni tőle, hogy a számlatulajdonosnak be kell telefonálnia a mobilbankba és ki kell kapcsoltatnia az adott kártyára a “részletfizetés felajánlása fizetéskor” lehetőséget. Nekem megcsinálta az ügyintéző elég gyorsan. Kicsit mérges voltam és szegény ügyintézőre jutott a dühöm, pedig ő tehet a legkevesebbet a dologról.
Erste részletfizetési lehetőség POS terminálon: erről küldtek egy levelet, ami a netbankban olvasható. Én in meglepődtem amúgy. Az meg a legalja, hogy ha nem tetszik, akkor netbankban nem kapcsolthatod ki, csak fiókban vagy telebankon keresztül.