Legolcsóbb nyaralás: sorsolásos utazás

2016-02-26
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Tavaly voltunk külföldön nyaralni és az útitársaink mondták, hogy ők bizony még a mi last minute árainkhoz képest is fillérekért utaztak, mert "sorsolós" helyet vettek.

Mint kiderült, több cég kínál ilyen utakat.

Ennek a lényege, hogy már most befizethetsz az útra, fix időpontra, még a last minute árnál is lényegesen olcsóbban. Ez azért jó, mert sokaknak nem megfelelő a last minute, ha már év elején meg kell mondani, hogy pontosan mikor mész nyaralni, mikorra kell a szabadság.

Itt jön azonban a csavar: azért ilyen olcsó az út, mert abba a szállodába fognak rakni, ahol van üres szoba. Ha szerencséd van, jó helyre, ha nem akkor egy rosszabba.

Az meg van adva, hogy minimum 3, 4 vagy 5 csillag és hogy mit kapsz a pénzedért (all inclusive, félpanzió, stb.), de hogy melyik hotelbe, az teljesen bizonytalan.

Mivel a felkapottabb hotelekben kisebb eséllyel lesz üres szoba, könnyen lehet, hogy egy nem annyira népszerű négycsillagosba fogsz kerülni. De annyit sem fizetsz érte, mintha egy háromcsillagosba fizettél volna be last minute áron.

Ez azért jó az utaztató cégnek, mert így biztos, hogy nem lesznek üres szobái, hanem minden szobába lesz ember. Ezért is adják oda már szezon előtt a last minute árnál olcsóbban.

Az egy-egy országba utaztató cégeknél legalább az a biztos, hogy melyik országba mész.

De mondjuk ha egy IBUSZ-nál csinálod ugyanezt (Mediterán tombola), csak annyit tudsz, hogy repülővel mész 3-4 csillagos szállodába 135 vagy 150 ezer forintért (benne minden illeték és egyéb vacak!!), de az lehet Szicília, Mallorca, Rhodosz, vagy Törökország. További 10%-ért kizárhatsz két útirányt.

De repülős utazás valamelyik görög szigetre apartmanba 75 ezer forintért sem rossz ajánlat. (Ne felejtsd el, ebben az árban már minden benne van, csak a reptéri illeték vagy 25 ezer forint. Az utazási irodák meghirdetett áraihoz még nyugodtan adjál hozzá 50-60 ezer forint egyéb költséget.)

Ha mindegy, hogy hová, csak olcsó legyen, akkor ez a te lehetőséged.

Érdemes megnézni az ilyen ajánlatokat, nehéz ennél olcsóbbat kifogni.

Ha véletlenül tudod, hogy Egyiptomba, Törökországba és egyéb kedvelt célpontok felé hol lelhető fel az ilyen ajánlat (tudom, hogy van), megköszönjük, ha megosztod a hozzászólásokban.

(Ja, egyébként március egyig az Ibusznál dupla akció van, ingyen gyerek és 15% kedvezmény is egyszerre. Így Kréta 3 csillagos szálloda 2 felnőtt és egy 12 év alatti gyereknek, félpanzióval, minden illetékkel és egyéb fizetnivalóval 348 ezer forint, ami nem igazán drágább, mint egy magyar hasonló színvonalú nyaralás.)

Update: Drága Olvasóm, légy szíves, törődj bele, hogy van aki nem úgy akar nyaralni, ahogy szerinted egyedül helyes. S képzeld, vannak családok, akik nem úgy képzelik a nyaralást, hogy elutaznak Isztambulba, kivesznek egy airbnb szobát, csak azért, mert az úgy mennyivel olcsóbb, aztán ugyanúgy bevásárolnak-sütnek-főznek-takarítanak, mintha itthon lennének és egész nap a gyerekekre vigyáznak az ötödik emeleti airbnb lakásukban.

Ezek az emberek vannak olyan hülyék, hogy kifizetnek többet azért, hogy ne ugyanazt csinálják két hétig, mint itthon 50 héten át, csak egy másik, ráadásul idegen városban. Hanem takarítsanak helyettük, adják eléjük a kaját egy nap háromszor és szeretnék, hogy a gyerekek ellegyenek egész nap egy zárt hotel játszóterén és a gyerekmedencében.

Nekik pedig így sokkal olcsóbb, mint bármilyen másik lehetőség.

S igen, gyerek nélkül, városnézésre valóban az airbnb a legjobb lehetőség és Ázsiába sem megyünk utazási irodával, mert magadnak szervezve sokkal olcsóbb.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
89 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

És ha annyira telített az adott időszak, hogy egyaltalán nem lesz hely? Akkor buktam az összeget vagy visszafizetik?

Iden nem nyaralunk, sporolas van 🙂

De azert kosz)

Jópofa!
De egy török 3 csillagos szállodáról mindenkit lebeszélnék! Én a 4 csillagost is elviselhetetlennek találtam. All inclusive kategóriában viszont a törökök a királyok Európa közelében.

Szerintem ez egy . Normális ember megtervezi a nyaralását, a hotelt, a környéket, a latnivalokat, a programokat. Akinek ennyire kevés pénze van ra, az menjen inkább minden második évben csak.

Mi voltunk egyszer ilyenen, bár ott azért valamennyire le volt szűkítve a szállás helye: a ligur parton olyan 80 km-t adtak meg, amin belül bárhol lehetett a négyszemélyes apartmanunk hét éjszakára összesen 40 ezerért. Egy benzinkúton lévő irodába kellett mennünk, ott helyben tudtuk csak meg, pontosan hol a szállásunk. Autóval mentünk, így gyakorlatilag mindegy volt, hová megyünk haza aludni. Mivel végül egész közel kerültünk a francia határhoz, a francia riviérából is egész sokat bejártunk.

Az általad említett, krétai példa nem kiugróan olcsó, sőt: Júliusban a 3 csillagos kréta, félpanziós hotelek 98.000 ft-ért foglalhatók félpanzióval, egy hétre, 2 felnőtt és 1 gyermek számára, ha valakinek ez a vágya. Repjegy ugyanerre az időszakra, e három személy számára 150.000 fapaddal, 198.000 sima légitársasággal. Így 248.000 forinttól nyaralhat az illető család ezen kondíciókkal, és pontosan tudja, hogy hol.

Nem érdemes utazási irodával nyaralni.

Egyébként hagyjuk mér a népet úgy pihenni, ahogy az az illetőt kikapcsolja, amíg nem zajos/büdös/nem nekünk kell fizetni a költségeit 😀

Kicsit "bonyolultabb", mint az egyszerű Last Minute, de egy-két olvasás után nem tűnik rossznak: grandtours.hu/statikus/last_minute_kupon.html

@lui

Én még életemben nem terveztem meg nyaralást. Gyűlölöm, ha egész idő alatt rohanok múzeumból emlékműig, majd utána valamilyen hiperszuper templomba...
Feltételezem, hogy azért utazás előtt pár nappal kiderül, hogy hová is mész, 2 óra alatt megnézed, hogy mit akarsz megnézni.
Ja, és normálisnak érzem magam...

@Kiszamolo már meg is osztottam az asszonnyal! Köszönöm! 🙂

Részemről ezek az árak nagyon rendben vannak, és tetszik az az izgalom, hogy nem tudjuk előre, hogy hova megyünk

Ezelőtt 2 évvel a nászutunkon foglaltuk le így.
Annyit tudtunk, hogy Törökországba akarunk menni, tengerpartra, főleg pihenni és egy keveset kirándulni.
Egy helyi utazási iroda (Boomerang Services) ajánlata keltette fel az érdeklődésünk "No name" névvel. Garantálta, hogy 5 csillagos szálloda lesz, all inclusive ellátással, és maximum 700 méterre a tengertől. Indulás előtt 2 nappal tudtuk meg a szálloda nevét.
Nekünk megérte 🙂
Haza fele találkoztunk egy nászutas házaspárral, ugyan azokért a feltételekért (rosszabb tengerpart szakasszal) pontosan dupláját fizették.

Ez angliaban hatalmas divat (foleg nyugdijasok koreben).... ez az ugynevezett "mystery holiday"... annyibol mennek akar egy hetre pl londonbol cornwallba (tobb mint 1000 km oda-vissza) hogy annyibol a sajat kocsijuk uzemanyaga nem jonne ki... jaaa es teljes ellatassal...belfoldon jo buli lehet,mindenkepp kiprobalnam, kulfold az mar kicsit necces de ha legalabb a celorszagot tudom akkor szerintem azt is szivesen bevallalnam 🙂

@Kiszamolo
Ez a megadott létszámra a félpanziós, háromcsillagos szállás, plusz a repjegy, illeték stb. Kizárólag a transzfer nincs benne.

Csak találomra rákerestem a booking.com-on a megadott kondíciókra, meg a repjegy árára két helyen.

Minden nyaralást magam szervezek, ezért csekkoltam. Igaz, a charteres ügyeket kerülöm.

Ha a gazdagoknak írsz, az a baj, ha a szegényeknek, az a baj. Mostanában ne költs sapkára. Kár a fáradságért.

Jol ertem, hogy ez per fo es lutrival 230k vagy 300k HUF Isztambul egy parnak? Mikozben 2 retur repuljogyet megkaphatsz 25k kornyeken a wizz-nel es 70-80 eur/ejszaka kornyeken mar kvazi luxusapartmanokat berelhetsz airbnb-n Isztambul belvarosaban? Ram igaz, hogy torekszem arra, hogy olcso legyen az utazas es a celpont is szokszor szinte mindegy es szamomra ez bizony meg mindig draga.

Oke, izlesek es pofonok, ertem en. De szerintem ez igazabol nem az olcso kategoria, hanem a lusta olcso kategoria. Amin aki a legjobban jar, az meg mindig nem te vagy (ha csak nem annyira draga az idod, utazasszervezesre se futja par ora, bar szerintem akkor mar amugy is gondok vannak).

Ez a teljesen random utazas viszont felkeltette az erdeklodesem 🙂

Nem tudom, nekem nem jön be. Persze ott kezdődik hogy teljesen feleslegesnek tartom a tengerpartot, nem én vagyok az utazási irodák álma :-). Persze ha annyi a cél hogy egy hétig süttessem a hasam a napon akkor jó is lehet, de ha elmegyek valahová akkor minimum meg szeretném ismerni az országot, az embereket. A másik véglet az egyik múzeumból ki a másikba be szintén nem jön be. Inkább elmegyek mondjuk a Szlovák paradicsomba "hegyet mászni". Azért az idézőjel mert ugyan 1500 méter a csúcs, de 8-900 -ról indulnak a túrák. Onnan 30 kilométer a Tátra a kicsit komolyabban felkészülteknek. Ez nem kritika akart lenni, mert mostanában nagyon érzékeny vagy, hanem programajánlat. Itt egy link: slovenskyraj.sk/hu.html Magyarországon mondjuk a Rám-szakadék hasonló, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

Voltunk így nyaralni, teljesen elfogadható, és rendben van szerintem ez a fajta utazási mód.

@ferenc ezt közlik veled. Nem tudom máshol hogy van, de az Ibusznál ilyenkor indítanak egy plusz járatot, tehát mindenképpen mész, el nem veszik.

Ertem. Marmint hogy akkor hol van meg lehuzas. Szamomra nem annyira indokolja azt a plusz 150 ezret. Tizenparezerert forintokert 100-150 kilometerekre elmesz busszal. De Ankaraba is elrepulsz parezerert Isztambulbol.

Meg nem mintha foldrajzguru lennek, de Isztambul eleve a tengerparton van, nem feltetlen kell 600 kilometerre utazni, csak mert a szallodaepitonek a pusztaban erte meg felhuzni a resortot. Inkabb nem is mennek bele, hogy nalam sok ilyen resort/mesterseges riviera a konzumidiotizmus csucsa, de abban tovabbra is biztos vagyok, hogy ennyibol Barcelonaban is kijovok es ott meg 600 kilometert se kell buszoznom a tengerpartra, ott van a Barceloneta par metromegallora 🙂 A kaja meg reggelit jelent, ha jol latom, de a hotelkajaban amugy se sokszor van koszonet, szoval az esetek tobbsegeben jobb is, ha magamnak oldom meg.

Airbnb meg kb mindenhol van, ahol turistak vannak.

Ez egy érdekes alternatíva, ami akár jó is lehetne. De a mai világban valszeg a török vagy az egyiptomi partra dobnak le, ahol a terrorizmus miatt üresek a szállodák....aztán vagy lesz robbantás, vagy nem....én inkább Madeirára vagy Floridába megyek, aki a nyaraláson spórol, az el se induljon.

Köszi a cikket, ilyen lehetőségről még nem hallottam korábban.
Az ár témába nem megyek bele részletesen, kifejezetten kedvezőnek számít, nyílván mindig vannak olcsóbb és drágább alternatívák, ki amit szeret.
Viszont nekem ebben a legnagyobb csábítás az ismeretlen uticél része. Egy olyan országban ahol ez már nagyon megy szívesen bepróbálkoznék vele.

@Kiszamolo: az eredeti írásban sehol nincs szó gyerekkel való utazásról.

...és miért nem tervez meg pontról pontra mindent.
Én szeretem megtervezni az útjaimat ( amerikai körutat és hajóval hazajövést szerveztem magánban), de van egy ismerősöm, aki direkt élvezi, hogy random nyaral, mikor hova veti a szerencse, és nem a pénz miatt csinálja. Az olcsóság mellett a meglepetést kedvelők játszótere ez.
Ferenc: Szerintem be tudnak tolni valahová, mert sok a lehetséges hotel, illetve desztináció, de ha mégse, akkor visszafizetik a lóvét, esetleg felkínálnak sima nyaralást ráfizetéssel.

Ha nem lenne kisgyerek, lehet én is kipróbálnám a kaland miatt.

Köszönjük az infót!

Bocsesz - az első hsz-om első sorát egy értetlenkedő miatt írtam...de látom, pörög a komment, így értelmetlenné vált.

Köszi a cikket, körbenézzük a lehetőségeket. Amúgy pont az idén beszéltük meg, hogy lassan át kell állnunk a nyaraláskor az autó helyett a repülőre, amióta sok helyre ilyen olcsó a repjegy. Mondjuk kicsit sajnálom, mert én olyan vagyok, hogy az se érdekel, ha 24-36 órákat kell vezetni és az autóban "rohadok meg" mire odaérek. Valahogy nekem szinte nagyobb élmény az út maga, mint az odaérkezés. Terveztem is ilyen szép kiruccanásokat, hogy Moszkva vagy épp Svédország autóval, de egyrészt a feleségem nem komálja az ilyet, másrészt lassan tényleg a szomszéd városig több az üzemanyag költsége, mintha elrepülne az ember 2.000 km-el odébb.

Miklós, tök jó ez a sokféle vélemény, még ha egy része nem is igazán releváns- ezért is szeretem ezt a blogot....úgyhogy hadd szóljon!

@Kiszamolo
Nem drágább ez a fajta mód, sőt inkább olcsó. Egyiptom meg a török rész az kivétel lehet.
De hogy Görögországba nem jutsz el 100 ezer / fő / hét alapon, az szinte biztos. Ha mégis, valaki tudja hogyan, szívesen meghallgatom.
Busszal biztos hogy nem mennék, akkor inkább ne legyen olcsó. Kegyetlen tud lenni, főleg a 15 órás utak, meg hát akárhogy nézed, két-három-négy napot csak elvesz a nyaralásból. A repülő meg pár óra alatt elvisz a tengerpartra. Csak arról szoknának már le, hogy a reptéren kell lenni két-három órával az indulás előtt.

Huh, ma sok kommentelőnek van rossz napja (mert szöveget értelmezni csak tudnak...), még olyanoknak is, akiktől ez nem megszokott. Pedig szerintem érthetően fogalmazódott.

Egy mondatban összefoglalva a cikket:
"Aki egyébként is utazási irodában befizetett nyaralásra menne tengerpartra, de nem ragaszkodik az előre kinézett helyszínhez, annak a leírt módszer még a last minute árnál is kedvezőbb lehetőséget kínál." Ez pedig így igaz, ennél olcsóbban már csak dolgozói kedvezménnyel utazhatna.

Tehát bárki, aki mást képzel el nyaralás címén, és ezt szóvá teszi, az nem a cikkhez szól hozzá.

Miklós, én köszönöm a tippet. Van, hogy mi így nyaralunk, és ekkor bizony hasznos lehet a jövőben, ezt még nem próbáltuk. Van, hogy másképp nyaralunk, de az ugye itt OFF. 😉

ha én északi, hideg, vadregényes tájakra akarok utazni, arra van tombola?

Azért a 150 ezer nem olyan olcsó. Az igazi olcsó utazás, turista desztinációs helyre a német irodák verhetetlenek. Mint pl. Thomas Cook, TUI, és Condorra. Azért olcsó mert holt szezonban ár alatt is odaadja, mert övé az iroda, a légitársaság, és a transzfer cég is. Most Egyiptom akár 100 euróért is van AI két hét, de ki lehet fogni, Margarita sziget (Venezuala), vagy Zöld fokit 120 ajró. Aki ismer, az tudja, hogy nem megyek felkapott turistahelyre, de párszor azért az olcsó út miatt elmentem. Mint pl. 3 hét Ceylon 550 euró, ebben minden transzfer, repülő (emirates), hotel 4* AI..., vagy 2 hét Nílusi hajóút 5*-os hajón 350 euró. Itt érdemes nézelődni urlaub.de vagy urlaubscenter24.de, Ázsiára nagyon jó az Alibaba utazási oldala, az Alitrip. Itthoni irodák is sokszor a német nagy irodákkal állnak szerződésben. Nyugdíjasoknak a rotel.de-t ajánlom,elég sok helyre mennek 1949 óta

Repülő autó összehasonlítása is több tényező. Mennyit mész a helyszínen, hányan mentek, és mennyi csomag van mit szállítasz? Mi most is Grúziába 5-en jöttünk kocsival, mert többen megéri az autó. Az autóbérlés sem olcsó az adott helyen, 3 gyerekkel a tömegközlekedés elég nehézkes, még egy gyerekkel el lehet viselni, de azért 65 óra busszal több átszállással Jerevánból, Batumi, Sztambul és Szófia átszállással elég fáradztó. Az autó mellett szól, hogy olyan helyekre is eljuthatsz ahova nincs tömegközlekedés, transzfer... Mint pl. Kur-földnyelv, vagy Sharyn-kanyon (KZ). Az autóval gázzal, vagy HTO-val is sokat lehet spórolni. Most pl TR-ben LPG 1,85TRL, a benzin 4, a gázolaj 3,3 lira, vagy HR esetében a lozs olje 135 Ft, ha van szívódízel kocsid, SLO-ban a kurilno olje 0,6Eur, cipruson a kerozin 0,35. Összességében rengeteg spórolási lehetőség van, a paki CNG kompresszor is hamar behozza az

Kedves Kiszàmoló!
Nekem tetszik a cikk, köszönöm!

@steckler
😀 osztrák ismerős is így ment el nyaralni.
,,- Megyek Egyiptomba!
- De hát polgárháború van...
- Most akciós...''

Egyéb akciók Moszkva csomaggal Pozsonyból 34 euró, az orosz Pobeda fapados, most 1000 rubelért kínál repjegyeket, több orosz városba. Egyéb alternatív lehetőségek, pl most olcsó az LPG keleten 60 Ft/l, ezen az árfolyamon Szahalinig(Kurafuto) 72000Ft-ból kijön az üzemanyag. Oda-vissza 144.000 Ft, nincs olyan repjegy ami 20.000. Ft /fő a Csendes Óceánig, azért számoltam így mert 7 üléses a kocsi.

Egyrészt én se vagyok oda az utazási irodákért, szinte sose azzal utazunk, általában jobban kijön a repjegyet jó előre lefoglalva, és a szállást is szállásfoglaló oldalakon lefoglalva.

Ugyanakkor, tényleg sokan nem a cikkhez szólnak hozzá, valamint ez az ajánlat, ahhoz képest, hogy utazási iroda, nagyon jó. Repülővel, Korfu, Zakinthos, Kefalonia, Kréta, Rodosz, Karpathos, Olymposz, Halkidiki, Bulgária közül valamelyik (melyekből 2 ki is zárható csupán 7 ezer Ft-ért, én pl. Bulgáriát biztos hogy kizárnám, mert a görög helyek jobbak), június 20. (igaz a tenger még nem a legmelegebb), apartmannal, 70 ezer Ft 1 hétre. Ezt sose hoznám én ki olcsóbban Wizz Airrel és szállásfoglalással.

A féltudású magyar középosztálynak én is ajánlanám a német irodákat egyszerűen annak okán, hogy arrafele valódi kapitalizmus, és valódi verseny van. Nem mindig ők a legjobbak, de olyan utakban, ahova a német nyugdíjas elmehet holtidényben , verhetetlenek.
Ha tetszik, így lehet 5 csillagos all inclusive nyaralást venni fejenként 12 euróért. Igaz, a javaslatom más kategória, mint a sorsolásos nyaralás, amit továbbra is a gagyi kategóriába sorolnék. Persze sokszor a német irodák is drágák a nagy metasearch-keresőkhőz képest, de hát ilyen az élet.
Tessék keresgélni, és ha lehet, elfelejteni az utazási irodákat. Elvégre 2016-ot írunk, és csak a balfaszok utaznak irodával.

steckler

Ez jól hangzik de ez a sok kriksz-kraksz 🙂 hol lehet angolra váltani?
"Alibaba utazási oldala, az Alitrip"

Egyébként a nyaralást mindenkinek a saját ízlése, pénztárcája szerint kell megoldani.
Miért baj ha Kiszámoló feldob ötleteket ami esetleg másnak nem jutott eszébe, vagy nem tud róla?

90-es években a frankfurti reptéren láttam, hogy a Thomas Cook iparszerűen csinálta ezt, és bőven volt rá érdeklődés, főleg fiatal párok vették igénybe. Kimentek a reptérre, odamentek a pulthoz, aztán pár órán belül mentek Dominikára vagy Thaiföldre, elvégre februárban nem mindegy?

Nekem tetszik, ha várhatóan olcsóbban jön ki az ember, de szerintem nem a 2 kisgyerekes családnak a legjobb, hanem pároknak. Kisgyerekkel én már jobban szeretem, ha tuti helyre megyünk, pl. a tengerparttól nem egy 2x2 sávos út választja el a szállodát, hanem inkább csak semmi vagy egy gyalogos sétány.

Bár nálunk ez nem játszik, mi a balatoni kempingezés hívei vagyunk.

@Jocó

Mondok példát, baráti pár alig óvodás gyerekkel mindig egyénileg szervezi az utazás. Megvette a Wizz jegyet, lefoglalta és kifizette a szállást, aztán 4 hónappal később elindult. Megérkeztek a szállodához Nápoly külsőtől egy kicsit kijjebb, és... és találtak egy üres lelakatolt szállodát, mert időközben csődbe ment. Megoldották egy bő fél nap alatt, de pont ennyivel és néhány száz euróval lett kellemetlenebb a nyaralás. Amibe végül került, abból a menő T betűs irodával is kijött volna a szállás, sokkal jobb helyen.

Vagy. Pont az izlandi vulkánkitöréskor nyaraltunk a terhes párommal, és nekem egészen megnyugtató volt, hogy nem kellett naponta csekkolnom, jön-e majd hazafelé repülő, vagy szervezzek B és C megoldást.

Hozzáteszem, DK-Ázsiába teljesen maszek alapon utaztunk mi is, de nemcsak az lehet üdvözítő.

Nekem ezzel az a bajom, hogy a csillagok nem garancia semmire.

Voltunk egy 4 csillagos szállodában egy nyereményúton. A hotel tényleg szép volt, de a személyzet bunkósága és a szervezetlenség, hogy rendszeresen szólni kellett ezért-azért, sok bosszúságot okozott. Jobb lett volna egy 0 csillagos, tiszta apartman.

Szóval számomra nem szimpatikus az, hogy olyan helyre küldenek, amiről nem tudod előtte lecsekkolni a véleményeket a neten. Ráadásul lehet pont azért maradnak ott üres helyek, mert mások viszont utánanéztek.

Ugyan már @endre és @Kiszamolo.
Nincs ebben rizikó. Két helyszínt ki lehet zárni ha repülővel mész. Nekünk súgott az ügyintéző, miszerint két helyre nem is megy repülő, tehát oda nem is mehetnénk, azokat ne is zárjuk ki 😀
Majd megmutatta, melyek lehetnek az adott szállodák. Csak szépen meg kell kérni, és elmagyarázza egy-két belső infóval együtt 😉
Nem biztos hogy a legjobbak. De könyörgöm, féláron van. 90 ezer forintért mehetsz Görögországba repülővel, szállodába... meg ki az, aki Görögországban a szállodában tölti a napot?
Nem azért vannak üres helyek, mert utánanéztek és nem kérték. Azért vannak üres helyek, mert mindig vannak olyanok, akik lemondják az utat, és az ő helyüket ha féláron lehet értékesíteni, az még mindig nyereség a cégnek. Olyannyira, hogy ha senki sem mondja le, akkor is elindítják a repülőt, gondolom itt 0 vagy minimális a haszon. De ugyi ilyen szerintem nincs

@steckler
Hol talàlok 34eurós repjegyet Moszkvàba?

Egyre több itt a hasznos infó. Jó lenne valami ázsiai nyaralást kisakkozni idén kedvező áron.
Mondjuk szerintem mi nem nagyon tudunk bomba áron kifogni, mert a feleségem nem tud szabadságra menni bármikor, csak a július és az augusztus első fele oldható meg neki, hogy több mint 5 napot távol legyen. Az meg ugye mindenhol a legkeményebb főszezon. Pedig most de megindulnék mondjuk Thaiföldre.

@qtt

Júliusban ne menjetek Thaiföldre, hacsak nem szeretitek a mindennapos esőt, mégha ár szempontjából ott az az offseason. Oda télen kell menni, hatalmas élmény, hogy 30-35 fokban járkálsz, meleg tengerben fürdesz, holott előtte pár nappal még a ködös mínuszban voltál idehaza. Karácsonyi-újévi szünet sajna elég drága ott, de talán ha időben vesztek repjegyet, lehet rajta nyerni.

Moszkvába olcsó repjegy a pobeda.aero -n, Pozsonyból, vagy Bécsből. Dk- Azsia olcsón TR-be Pegasus-al, onnét tovább Turkish, vagy Qatar Airways. Moszkván keresztül is érdemes megnézni az árakat. Nyár az Sziámban nem főszezon, mivel akkor van a pause a monszunidőszak végett. A német oldalakon akkor 2 hét 600 eurótól elérhető(repülő, szállás, koszt, transzfer). Úgy érdemes fogalni online, hogy az indulás előtt egy két nappal. Az az igazi nevéből adódó LM, vagyis utolsó percek. Egy barátom, 2 hónapja kiment csommaggal az Atatürk reptérre, a legolcsóbbra ment, és csak a meleg tájra induló gépeket kérdezte, Havanna volt 120euró, Kuala Lumpur 155euró, végül Kubába ment. Szállasnak alternatíva még a hospitalityclub és a couchsurfing, ez jó kultúra cserére, információ szerzésre és persze ingyenes. Aki több hónapra ki szeretne valahova költözni, annak az intervac.com, amely lakás csere

azért a nem tudom előre milyen országba megyek az mostanság elég meredek 🙂 az arab tavasz idején pl. elég olcsó szállodák voltak 1-2 helyen, mégsem kapkodtak utána sokan...

a koncepció amúgy jónak tűnik, bár én eddig még nem láttam olyat, hogy utazási irodával valami olcsóbb lett volna, mint magamnak megvenni a repjegyet meg foglalni szállást, az is igaz persze, hogy többnyire olyan helyen jártam ahova van fapados választék minden napra, az elég sokat tud lendíteni az árakon, ha van rugalmasság az érkezési-indulási időkben (1-2 nap vagy hét előre-hátra simán kiadhat félárú repjegyet)

Ez a cikk azoknak szol,akik szeretnek veszelyesen elni:-)
En nem,de azert elolvastam.

Nem rossz dolog ez az ajánlat, de csak nagyon megbízható utazási irodával érdemes megjátszani, mert sok országban a csillag csak dísznek van a szállodán és nem a minőséget jelzi.

Árban viszont nem jobb, mint ha egy héttel indulás előtt vadásznál a last minute utakra, de ad némi biztonságot, hogy ha abban a pillanatban egy irányban sem lenne last minute út.

A last minute utnak viszont az az előnye, hogy ha mégsem tudunk elutazni valamilyen ok miatt, akkor nem bukjuk el az utazás árát

Ami az árakat illeti a nyugati utazási irodák verhetetlenek az akciókban, de vigyázni kell honnan indul a repülő vagy repülőjegy nélküli utat kell venni. Mi például hajóra szoktunk vadászni last minute utakat és a német irodák sokkal olcsóbbak. 1 éve sikerült például elcsípni egy dubai akciót, ahol két felnőtt és két gyereknek összesen 400 euró volt az egy hét hajózás, luxus óceánjárón, balkonos kabinban

Bár én sem vagyok híve a tengerparton pinnyadós nyaralásnak, de azt gondolom, hogy aki ilyenre vágyik, annak az ilyen sorsolásos utazás pont hogy ideális. Ugyanis pont nekik fontos legkevésbé a hol. Aki a természeti vagy a kulturális látnivalók miatt megy, annak persze nem pálya.

És akkor a Holidaypiratesről nem is szóltunk.

@l70 Ha vulkánkitörés van, az utazási iroda repülője sem megy (vagy ha az megy, akkor megy mindegyik). Ha meg csak az utazási iroda gépe megy, akkor sok sikert a túléléshez a litván/lett/bolgár bérelt gépen a bátor személyzettel.
Egyébként mindenre van példa ("az én szomszédom nagyapjának a keresztlánya is 110 évig élt, pedig ivott, mint a gödény és napi 2 doboz cigit szívott el"), de szvsz 10-ből 8 bőven ráfizet az utazási irodára, mert lusta körülnézni.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram