Mi alapján válasszak SZÉP kártyát?
Megkérdeztétek, hogy melyik SZÉP kártyát érdemes választani a három kibocsátó (OTP, K&H, MKB Bank) közül.
Van egy jó hírem: a törvény kimondja, hogy sem a munkáltató, sem a munkavállaló nem terhelhető a kártyakibocsátás során (kivéve társkártya, kártya elvesztése, stb. esetén).
A bankok kizárólag az elfogadóhelyeknek számolhatnak fel díjat, maximum 1,5%+ÁFA értékben.
Tehát anyagi szempontból teljesen mindegy, melyiket választod.
Az elfogadóhelyek számában sincs túl komoly különbség, az OTP kártyáját 18.237, a K&H kártyáját 11.442, az MKB kártyáját 11.163 helyen tudod használni.
Ezért leginkább a személyes szimpátiád dönt, melyik céget választod. (Vagy a munkáltatód, ha nem akar három helyre, három-három alszámlára utalgatni az összes dolgozójának.)
Biztonság:
– Használ CVC-t is
– A webfelület jelszava is kell a fizetés érvényesítéséhez
Kényelem:
– Sikeres fizetés után kiírja a maradék egyenleget (ez jó kényelmi feature)
– Nem kell az egész kártyaszámot beírni, csak az egyéni második részét
OTP-nél ezek mind hiányoznak, egy talált vagy lefotózott kártyát simán használhat valaki online.
MKB-ről nincs infóm.
A K&H és az OTP nem veszi túl komolyan a szabályozást. Olyan elfogadóhellyel is szerződnek, ami nem nyújt olyan szolgáltatást, amire felhasználható lenne a SZÉP kártya (pl mozi). Ez ugye inkább pozitív, mert a felhasználó több helyen költheti az egyenlegét, és nem őt fogják büntetni, hanem az elfogadóhelyet és a bankot, amikor egyszer valakinek érdeke lesz az ilyen trükköket észrevenni, de amíg ez nem történik meg, az MKB hátrányban van.
Az pedig hogy az OTP-s terminál elfogadja az MKB-s kártyákat, nem jelent garanciát. Ha az elfogadóhely tájékozatlan és/vagy nemtörődöm, akkor nem köt szerződést az MKB-val (ami feltétele az elfogadásnak), így pedig hiába is lenne technikailag megoldható az elfogadás, a terminál vissza fogja utasítani a kártyát.
Saját tapasztalat mindkettő.