Mi lesz az utazási irodákkal?
Most írta egy régi ügyfél, hogy a hónap végéig kell az éves engedélyt megkérnie az utazási irodáknak a következő évre.
Ebben csak az az érdekesség, hogy a törvény szerint pénzügyi letétet vagy biztosítói esetleg bankgaranciát is le kell tenni az utazási irodának. Ez akár az értékesítés árbevételének a 20%-át is elérheti, attól függően, hová és hogyan utaztat az iroda.
Eddig nem is volt semmi gond, az utazási irodák több biztosítónál is köthettek biztosítást vagy kérhettek bankgaranciát. Csak a mostani helyzetben érthető módon a biztosítók a hírek szerint nem akarják meghosszabbítani a szerződéseket és a bankok sem rajonganak az ötletért, hogy garanciát vállaljanak az utazási irodákért.
Egy ilyen év után pedig kevés iroda fog ennyi pénzt előrántani a fiókból, úgyhogy érdekes kérdés, mi lesz az utazási irodákkal ezek után.
Ha érintett vagy a kérdésben vagy van rálátásod, megoszthatnád velünk, mit lehet tudni ebben a témában, lesz-e valami megoldás a hónap végéig. Előre is köszönjük.
Egyszerűen olcsóbb volt, mint a booking és társaik ugyanazon helyekre.
Az utazást mindig magunk bonyolítottuk.
Kibérelnek repülőket és komplett hoteleket egész évre, labdába se rúgsz árral a booking.commal meg olcsó repjegy oldalakkal.
Persze, Párizsba elmész olcsóbban fapadossal meg Airbnb-vel, ahová nem szerveznek nagy létszámú utazást.
A gőzgép megjelenésével a lovak eltűnését jósolták Nagy-Britanniából. Ma alig kevesebb a ló a szigeteken, mint az ipari forradalom előtt, csak másra használják őket.
Ugyanez igaz a digitális korban a papíralapú fényképekre, a könyvtárakra és utazási irodákra is. Pl. kevéssé ismert, esetleg kockázatosabb célpontokra hónapokat tölthetsz kutatással, hogy egyáltalán elindulhass, ezt ők már megcsinálták és ismerős idegenvezetőjük van.
Én sajnálom, mert sok értékes ember dolgozott ott és él(t) ebből a szolgáltatásból.
Én is egyénileg utazom, mert élvezem a szervezést, de a legtöbb ember annyira túl van hajtva, hogy csak el akar jutni pihenni valahova, kifizeti, de minden mást intézzenek helyette.
Utana otod aron talaltam helyi taxist idegenvezetovel, eletunk legnagyobb elmenye volt, a vilag keg legtunderibb emberei voltak.
Ha meg mindig ez megy, akkor felolem bezarhat az osszes utazasi iroda.
A tömegturizmus számára az utazási irodának van létjogosultsága. Ahogy már írták is, ahova nagyszámú turista megy, és leginkább ugyanazt a szolgáltatást veszi igénybe, ott olcsóbb tud lenni az iroda.
Például Egyiptom, vagy Törökország, 5*-os all inclusive szálloda, a nyaralók többsége ki se megy a hotelből, max a tengerpartig.
Más kérdés, hogy szerintem ez az utazás legalja, de ez már hitvita lenne, nem érdemes belemenni.
Pofátlanul hauzdnak és szemtelenek, csak meg kell nezni a Békéltető Testületi ajanlasokat es hatarozatokat, meg a birosagi pereket.
Ez a lovas nagyon szenzációsnak hangzott, és nem meglepő módon nem is igaz. A XIX században ~3,3 millió ló volt a UK-ben (wikipedia), ma pedig 250 000, azaz kevesebb mint tizede.
Az utazási irodáknál gondolom ugyanez lesz: néhány alkalmazkodik a XXI. századhoz, de a 90% valószínűleg kuka.
Nem mindenki szellemi fogyatékos ám, aki irodán keresztül utazik.
Nem kevés esetben jelentősen olcsóbban jön ki, mint egyéni szervezésben. Ráadásul sokmindent rutinból, kapcsolatból megoldanak, amire más lehet, hogy nem is gondol.
A világ civilizáltabb részén elég jól elboldogul bárki, aki beszél valamilyen hasznos nyelvet. Azon kívül viszont nagyon hasznosak a szervezett dolgok.
Nem csak azt hívjuk utazásnak, hogy elmegy valaki “görögbe” lábat lógatni, ahhoz tényleg nem kell sok ész.
Majd újranyitnak 1 év múlva.
Kézről kézre adják őket a lótartók és köszönik szépen egészen jól megélnek ha nem teljesen kontárok a szakmájukhoz.
De Európán kívül kevés helyre mennék iroda nélkül. Ázsiában, Afrikában nem árt, ha van egy ember, aki ismeri, mire mit kell lépni.
Ezenkívül sokan nem beszélnek még csak angolul sem, vagy szimplán kell nekik a kényelem.
Szóval szükség van az irodàkra is.
Szerintem specializálódni fognak, és az egyszerű közvetítés helyett a fókusz tolódik a magasabb szolgáltatások irányába.
Az iroda még nyitva online, a tulaj a sparban dolgozik eladóként…
Hála Istennek neked sikerült érdemben hozzászólni a témához, komoly szakmai, gazdasági kitekintést kaptunk, köszönjük szépen! :))))))))))))))))
Dögöljön meg az összes èttermes, otthon is lehet főzni, az összes boltos, az összes taxis, az összes mindenki… Na ezért tartunk itt. Nem kell ide politika…
Pár hétig utazó, vagy helyben élő külföldi vloggereket nézegetsz a Youtube-on, és mindent fogsz tudni, amit tudnod kell.
Az iroda idegenvezetője a fix túrákat fogja tudni, aztán jó éjszakát.
Én bejártam Ázsiát asszonnyal és kisgyerekkel.
Még amikor véletlenül sikerült is lehúzniuk, akkor is csak röhögtem utólag, mert még mindig töredékébe került a buli. Például amikor Vietnámban a tengerparton 10 USD Cent helyett 20 volt a parkolás.
Viszont baromi sokat spóroltam azon, hogy fillérekért összeraktam a túrákat egyedül.
Átlagosan ötször drágább minden irodai túra, de volt ahol tizenkétszeres volt a szorzó.
Szervezett úttal 400 másik turistával nézheted a naplementét, míg ha a helyi mókussal szervezed, akkor ketten lesztek az asszonnyal, és olyan helyre visz ami sanszosan jobb, mint a szervezett csoda.
Nem frusztráció kérdése. Aki saját szervezésben utazik, az látja, hogy milyen lehúzások mennek. Mondjuk egy háromhetes ázsiai körútnál simán rápakolnak akár 700-800.000 forintot/per fő. Ráadásul birkaként terelik az embereket a buszos bohóckodáaban, mi meg rendszeresen saját idegenvezetőt bérelünk, úgyhogy mi döntünk, hol mennyit vagyunk, ráadásul sokkal.olcsóbban kihozzuk.
Olyan lehúzás ez, mint mikor eladja a házaló az 5.000-es kés szettet 80.000-ért akciósan. 🙂
Írták, hogy sokaknak nincs idejük szervezni, meg ez kényelmes. Kíváncsi vagyok, hogy mondjuk 4 főre számított 3.000.000-s felárat átlagosan mennyi idő alatt keresik meg.
Nagyon kevés hely van, ahova érdemes utazási irodával menni. Ezek vagy tömegturisztikai célpontok vagy speciális helyek, ahol nem ajánlatos saját szervezésben utazni, esetleg nem lehet, mint Észak-Koreába.
2020-10-23 at 16:11
A világ civilizáltabb részén elég jól elboldogul bárki, aki beszél valamilyen hasznos nyelvet. Azon kívül viszont nagyon hasznosak a szervezett dolgok.”
Pont nem. Ha “civilizálatlan” helyre mész (btw, Kína 5000+, India közel azonos múltja minek számít?, na mindegy, nem ez a fontos most), akkor általában olcsóbb az árszínvonala, még a miénknél is. Simán a reptéren fogsz egy taxit, bemész a legközelebbi nagyvárosban egy HELYI utazási irodába, és olcsóbban megkapsz mindent, feltehetően nem rosszabb helyismerettel, mint egy magyar iroda.
És akkor nem beszéltünk arról, hogy a LP már magyarul is elérhető csomó helyre, és hogy a google fordító a kínai erblapot sem olyan rossz minőségben fordítja le, konyhanyelvi szint megvan. Szóval iroda sem kell. Nekem régen még mutogatni kellett a konyhában hátul az étteremben, de érdekes módon kaptam enni, és ki se raboltak.
De amíg haverokkal utaztunk és nem gyerekkel, akkor repjegy Isztambulba, és ott valami helyi szutyok autóbérlőtől kocsit kivéve 3 hétig fillérekből meg lehetett lenni, ráadásul elfogadják a töröl lírát is, ami a tengerparton nem játszik 🙂 És találkozol a helyiekkel, és rájössz, hogy nem ostobák, nem rabolnak ki, sőt, jófejek és barátságosak, segítenek ha baj van. Olyanok, mint Te.
Más a cél, de a körülmények adják, mikor “érdemes” irodával menni. Kevés ilyen van ma már, szerintem.
Egzotikus desztinációkra akkora a felár, hogy valami elképesztő. Ja és amikor kifiztesz 800 rugót egy 18 napos Mexikói körútra, és akkor 1 órát töltesz a Nap piramison és 2.5 órát egy ilyek kamu jutalékos shopban akkor normális értékrendű embernek gyilkoni támad kedve.
Szóval nem sok könnnycseppet morzsolnék el értük. Btw idegenvezető: elolvasol egy 100 oldalas könyvet és többet fogsz tudni az országról mint amit Ő a két hét alatt elmond. Teljesen useless.
Eszembe jut L Ritok Nora postja. Integracios celjuk volt az alsobb tanulatlan csoportokat “beintegralni”. De ami integracios referencia volt az ma a beka segge alatt van. Es nem azok miatt akiket be kell integralni. Hanem ide estek a tobbiek. (Face postjaban szebben leirta)
Mi lenne? A kiutazók a Ráhel Tours-al mindenhova IS elutazhatnak, míg a beutazók az ML Lánc valamelyik hotelében találnak maguknak szobát. Nincs itt semmi látnivaló.
Ha valaki nyugdíjas korában teheti meg, hogy utazzon, az inkább maradjon otthon, mi? Meg akinek nincs jogsija, nem akar/mer idegen országban vezetni, esetleg nem érzi magát olyan komfortosan egy idegen országban, de szeretné mégis megnézni.
Az összes ilyen ember ücsörögjön a fotelben, és nézze a National Geographicot, ugye?
Kicsit nézzetek már körül magatokon kívül is!
Nyilván vannak drágább és olcsóbb irodák is, de senki nem tart fegyvert az ügyfél fejéhez, hogy őket válassza. Ilyen alapon az összes üzlet megérdemelné, hogy csődbe menjen, hiszen interneten mindent olcsóbban meg lehet venni, hogy merészelnek a termékekre hasznot rakni?
Szánalmas, hogy sokan a saját kis beszűkűlt véleménybuborékukban puffognak, ezért is tartunk ott, ahol.
“Ha érintett vagy a kérdésben vagy van rálátásod, megoszthatnád velünk, mit lehet tudni ebben a témában, lesz-e valami megoldás a hónap végéig. Előre is köszönjük.”
Engem speciel érdekelne a válasz – gyanítom, Kiszámolót és mást is, de eddig csak személyes lelkizéseket látok. 😀
Nem tunik hatalmas mutatvanynak egy utazasi iroda. Nem veletlenul van minden kozepes varosban kisvallalkozaskent is jelen a mufaj a nagyok mellett. A virus miatt most nagyjabol minden, ami turisztika, iszonyat megszivta, be kell szuntetni a mukodest, el kell kuldeni az alkalmazottakat, kezdeni kell valamit a tokevel es hitelekkel. No de ez van. Pont egy utazasi irodat nem tunik nagy kunsztnak ujrainditani, pl egy Lufthanzaval ellentetben. Valoszinuleg kb egyszerre csokken mindenhol a kereslet es egyszerre is fog visszajonni, ugyhogy a konkurenseknek meg egymas miatt sem kell jobban aggodniuk. A kapcsolati halok egyeb pontjai (pl szallas, helyi szolgaltatas, repcsi/busz, stb) is ugyanugy leepulnek most egy idore, es ugyanugy orommel varjak majd vissza ezeket a klienseket. Szoval ez pont az a mufaj, ami konnyen visszaepul sztem.
Nyomtatott HVG-ben volt a GB lovas példa, digitális fotózásról szóló mellékletben, olyan régen, amikor a HVG még egy alapos hetilap volt, és olyan régen, hogy már esélytelen visszakeresnem (lehet, hogy nem pont így volt az összehasonlítás, ahogy ideírtam). Ideje magamnak utánanéznem, ebben igazad van. 😉
voltam személyesen kovácsműhelyben (Nagyvázsony) leginkább a patkolásra van kereslet a munkái közül.
Hogy ki miért/miértnem utazik irodán keresztül, az mindenkinek az egyéni szoc.problémája…
Innentől pedig jöhetnek a kommentek annak szellemében ahogy eredetileg kérted:
“Ha érintett vagy a kérdésben vagy van rálátásod, megoszthatnád velünk, mit lehet tudni ebben a témában, lesz-e valami megoldás a hónap végéig. Előre is köszönjük.”