OTP Öngondoskodási felmérés

2015-11-01
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Az OTP újra kiadta az öngondoskodási felmérését.

Néhány érdekesség a felmérésből:

- Az emberek szerint az utolsó fizetésük 83%-át tartanák megfelelőnek nyugdíjas éveikre, 75%-át még éppen elfogadhatónak. De szerintük csak 64%-át fogják megkapni.

(Tévednek, inkább az utolsó fizetésük 30%-40%-a a realitás, itt egy friss előadás a KSH Népességtudományi Intézetétől a demográfiai helyzet várható alakulásáról.)

Ennek ellenére csak a megkérdezettek 22%-a tesz félre (valamennyit) a nyugdíjas korára, közel felük pedig egyáltalán nem törődik azzal, miből fog megélni nyugdíjasként.

- Az emberek 40%-a szemrebbenés nélkül betenné a pénzét 19%-os garantált hozamra bármelyik Marcsikához, vagy Cirmoshoz, 75%-a pedig ugyanezt tenné, ha a garantált hozam 9% lenne. Semmi gyanúsat nem találnának az ilyen ajánlatokban.

- Az emberek átlagosan 6%-ra becsülték az infláció mértékét (a valóságban még 1% sincs) és ugyanennyire a banki kamatokat (amik pedig 2% alatt vannak).

- Ha azt gondolod, ezt nem lehet fokozni, az emberek 10%-ban jelölték meg azt a hozamot, amiért érdemes lenne lekötni a pénzüket, 7%-ot nevezték meg, ami alatt nem éri meg betenni a bankba a pénzt.

- Ebből egyenesen következik, hogy az emberek 32%-a kizárólag otthon tartja az összes megtakarítását.

- Az emberek 44%-a gondolja úgy, hogy nem rendelkezik kellő ismerettel a befektetésekhez, 43%-a pedig fél a vagyonát befektetni.

- A legnépszerűbb megtakarítási formák az életbiztosítás és a bankbetét.

Hát így állunk ma Magyarországon.

Hozzászólások:

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram