SZÉP kártya sikerek

2019-09-24
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Megjelent egy sajtóközlemény, miszerint a cafeteria teljes beszántása nem meglepő módon az egyedüli túlélő, a SZÉP kártya malmára hajtotta a vizet.

A költések a másfélszeresére, a feltöltések a duplájára emelkedtek 2018-hoz képest, a belföldi szálláshelyek bevételeinek közel negyedét SZÉP kártyával fizették ki.

Ez meg is látszott az árakon és a zsúfoltságon. Egy ismerős család kedvéért (akik természetesen SZÉP kártyán kapják a cafeteriát) kényszerből belföldön nyaraltunk néhány napot egy belföldi hotelben, félpanzióval. Alig volt drágább, mint egy török tengerparti hotel teljes ellátással, repülőjeggyel együtt. (A négycsillagos hotelt ők választották, s mivel nekik az ár mindegy volt a kártya miatt, mi így jártunk.)

Akartunk helyet foglalni pár napot valamikor augusztusban Mórahalmon, nem találtak egész hónapban egy üres szobát sem három napra, hiába akartunk még  júliusban foglalni, annyira tele voltak.

Ez van, aki nem kap SZÉP kártyát, majd jár külföldre nyaralni sokkal olcsóbban.

A külföldiek is kevesebben jönnek, a gyenge forint ellenére is 4,5%-kal csökkent a számuk.

Mivel a feltöltés értéke a duplájára nőtt, a költés csak a másfélszeresére, ez azt vetíti előre, hogy az árak még jobban el fognak szállni jövőre, hiszen egy komoly keretet még nem használtak fel a kártyatulajdonosok. Ezt érdemes figyelembe venni a jövő évi nyaralás tervezésekor.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
152 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

"Ez van, aki nem kap SZÉP kártyát, majd jár külföldre nyaralni sokkal olcsóbban."
Ez a mondat így elég sánta. Oké hogy olcsóbban, csak azt neked kell fizetni, a drágábbat meg kapja. Nem?

Na ezért sem nyaralunk itthon. Mi évek óta nem megyünk a Balatonra sem. Szolgáltatás 0, árak az egekben, az idő meg egy nap alatt elromolhat júli közepén is, úgy hogy 16 fok van és esik. Sokkal olcsóbban sokkal jobb szolgáltatást kapunk külföldön. El 8s döntöztem a 6. Cégem egy import cég lesz, még 335-ös árfolyam mellett is nagyon sok minden jelentősen olcsóbb külföldön. Ha ez kell a népnek akkor most erre a piacra lépünk be.

Az 1980-as évek elején Ausztriába emigrált 60-as ismerősöm mindig rázza a fejét, és nem érti ezt a kommunista hozzáállást. SZÉP kártya, kajautalvány meg anyámkínja, miért nem adják a pénzt az embereknek, aztán majd elköltik, amire akarják?

Pár éve a feleségem Budapesten SZÉP kártyára kapott cafeteriát, sehol nem lehetett elkölteni, így fiatal bakfisként az Astoria mellett a Puskin moziban költöttük el. Én sört ittam, az akkor még barátnőm meg koktélt. Persze élelmiszert nem tudtunk volna venni belőle, mert az másik zseb volt.

Fyerekkoromban voltam utoljára Balatonon, semmire sem emlékeztem. Idén, 30 évvel később elvittem a gyereket a Fertő tóra meg a Balatonra. Álltam a nyakig érő húgymeleg, sárszínű vízben, néha ráléptem valami baromi síkos nem tudom mire, totál kiakadtam az árakon. Ehhez képest az élményfürdőben helyiként fél áron a 4 órás jegy a gyerekkel együtt 2000 Ft.

Szerintem jó a szépkártya.
Kajára kértem az összeset a magasabb adó mellett is.
Igazából 3 szor ennyit is el tudnék zabálni, főzni meg úgysincs idő.

A teljes képhez hozzá tartozik, hogy a külföldi vendégek elsősorban Budapestet (esetleg a fürdővárosokat) keresik fel. Mintegy 65-70%-a a Magyarországra érkező külföldieknek Bp-en száll meg, miközben a szállodai kapacitás csak 30-35%-a található a fővárosban! Jellemzően, nem egy nyári desztináció vagyunk. Várjuk meg az őszi hónapokat! Érzésem szerint javulni fog ez a szám!

Én csak kajára kérem, a menzánk egész jó; ettől még jobban szeretném kp. Szállásra eszemben sincs kérni, pont a cikkben írtak miatt...

SZÉP-kártyáról: 1. Aki esetleg nem lenne "képben", a SZÉP-kártya kedvezményes adózással adható, így azt a munkáltató nem tudná ilyen összegben adni (vagy nem is adná) bérként.
2. A filozófiai háttér - akár kommunista, akár nem - mindenképpen támogatandó, hadd "rekreálódjon" a magyar! Manapság ezt a pénzt nagyrészt senki sem wellnessre, kajálásra, a "jól létére", etc. költené el, hanem pl. rezsire, kiflire, a mindennapokra.

@sajtos-makaroni Pontosan, az ebédet házhoz szállító cég elfogadja, úgyhogy simán jól járok vele. A török tengerparti nyaralás a Neckermannal meg biztos jó élmény lehet így a Thomas Cook csőd idején...

Ez a bajom nekem is. Na de hát ha van, akkor muszáj lesz elnyaralni valahol...
Az lenne érdekes, ha jobban megérné kp-ben kérni... vagy hitelkiváltásra. Nincs kedve egy unatkozó pénzügyek bloggernek kiszámolni? 😉

@henriksen
Így van. De kultúrája sincs, a munkaadó részéről sem.

Talán a második közös nyaralás óta, a zasszonnyal csakis olyan szállást foglalunk le, ahol van wellness részleg. Az elsőn gondolom kitalálható, végig esett az eső 🙂

Nem szeretek mindig ugyan ott nyaralni.
A tényleg szép környezetben lévő szállásért meg rohadt sok pénzt elkérnek. Gyönyörű a kilátás, de ennyiért már a tengerpartot is nézheted...

Én nem látom ennyire hátrányosan a SZÉP-kártya dolgot. Igen, sok olyan helyen nyílt wellness fürdő, ahova amúgy "saját zsebből" a kutya se menne el, mert nincs semmi, de még ennyi exkluzív/new-wave hely nyílt akár a tavainknál, akár a hegyvidéki, erdős részeken, amire így lett kereslet, viszont fenntartható az üzleti modelljük és felfedezték már azok is, akik saját zsebből is szívesen látogatják.

Nagyon rá vagy fixálódva erre az egy hét nyaralásra, de legyünk őszinték: legalább ennyi ember NEM vágyik 40 fokba aszalódni, reggel 8kor már egy strandlepedőnyi helyet se találni, stb...és bizony pont ahogy a Balatonnál: amint elhagynád a hotelt és a lidót, beülnél bárhova, csinálnál bármit máris egy másik büdzséről beszélgetünk.

Nálam SZÉP kártyáról:
- egész évben munkahelyi étkezés. nem menza/kifőzde menü, értelmes grillbárokba, török/görög büfékbe járok ki. büfében heti 1-2x kávé, mellé egy jégkrém/csoki. Most átálltam ételfutár cégekre, ez még kedvezőbben jön ki. (Egyedül élek, egyszerűen nem éri meg minden napra főznöm, ez nem opció))
- budaörsi uszodában egy 30 és egy 10 alkalmas, helyi lakos bérlet. ez elég átlagosan heti 2 úszásra, kb 50%ban ráfizetek szauna kiegészítő jegyet is a SZÉP kártyáról.
- párszor voltunk gokartozni, de sok más "szabadidős" dologra is felhasználható, hét közben munka után felfrissülni kicsit

Mindezt nem alapbér helyett , más cégeknél nem tudnám ezt beszámíttatni még 80%-on sem a nettóba. Aki meg nem tudja mire költeni keressen havert/ismerőst, aki igen és mint a mindenféle utalványoknál: 80-90% készpénzre számítsa meg.

Záró gondolat: ahol a havi fix + kifőzdében kajálás épp csak kijön a kezdő alapbérből ott a SZÉP-kártya "nettóját" a legutolsók között költenék el éttermezésre, szabadidős dolgokra, belföldi üdülésre. Ezt szabályozói szinten kellene rögzíteni, egy adott éves munkabér alatt ne lehessen béren kívüli juttatásokat bérként beállítani. De sok más esetben meg nem rossz, ha egy alternatív "zsebből" fizetheted azt, amit amúgy is fizetnél.

A bejegyzés mondanivalója jó, de nincs térben-időben elhelyezve. Miklós, szerinted valóban alternatíva egy all-inclusive török utazás ott, ahol a SZÉP-kártya biztosít egyáltalán bármiféle belföldi üdülést és a családnak lehetőséget, hogy az alsó-középosztálybeli életből legalább pár napra kiszakadjanak?

@henriksen
"A filozófiai háttér – akár kommunista, akár nem – mindenképpen támogatandó, hadd “rekreálódjon” a magyar!"

Igen, ez a hivatalos narratíva.
Az igazi meg az, hogy így csatornázzák a nem NER-ben keletkező jövedelmek egy részét a NER-be. A mesterségesen fűtött kereslettel meg továbbrontják a hazai cégek nemzetközi versenyképességét.

Ezért megy egyre több magyar külföldre és nemcsak nyaralni, de legalább a Balatont bekebelező gázszerelő és vejkó jól jár, mert mi másért maradt volna meg pont a Szép kártya?
A sok agymosott meg soha nem fog felébredni, az orrukig nem látnak, gondolkozni meg végképp nem tudnak.

Van olyan hentes akinél kapni nyers húst vendéglátás zsebre? VAN

A strandokon fürdőkben elfogadják a szálláshely zsebet? IGEN

Akinek gond a szépkártya, küldje el nekem.

Kezdődik (tenyérdörzsölés) a teológiai verseny. Hamarosan itt is le lesz tiltva a hozzászólás. 🙂 Megint kezdik sokak nem érteni, hogy a cikk miről szólt. Nem az a kérdés, hogy kajára stb. fel tudod-e használni és az miért jó, hiszen úgyse tudsz főzni, hanem hogy pl. a kaja, amire felhasználod, nem lett-e az "ingyenpénz" miatt (amit akár bérben is kaphatnál, következésképpen sokaknál bónuszalap is lenne stb, még ha nem is akkora mértékben, mint kedvezményes adózással SZÉP-kártyán) némileg drágább, mint ha nem létezne ez a jutattási forma. Ráadásul kiszámíthatatlan. Egy példa: kollegám több mint egy évig gyűjtötte rajta az összeget esküvőre (merthogy étterem elfogadja). De mit csinált volna, ha jön egy törvény, hogy az esküvője előtt fél évvel el kell költeni mindent? Mert csak... Lehet vitázni a lakáshitel törlesztés cafeteria értelmén, de őt és társait is hasonlóan beszántották.

Illetve a szállás részhez hozzászólva még én azt látom, hogy az is következménye a SZÉP-kártya boom-nak, hogy olyanok is eljutnak (sajnos?) 4 csillagos stb. helyekre, akik hát hogy is fogalmazzam, némileg nem ismerik, nem értik egy ilyen pihenőhely lényegét, az ott elvárható viselkedési normákat (nem, nem a gyerekesekre gondolok, hanem a tírpák b*nkókra), azaz, hogy én mondjuk pl. pihenni megyek és nem azt szeretném hallgatni, ahogy ők rihegnek, röhögnek, tévéznek hajnali kettőig vagy odacigiznek a nyitott terasznál az orrom alá és még lehetne sorolni.

A szép kártyával egy pici adókedvezményt vásárolunk kényelmetlenségért cserébe. Ha jól értem, a munkáltató meg a kibocsátó jár jól ezzel, meg persze a hely, ahol felhasználjuk. De akkor nem juttatásnak kéne hívni, hanem Kötelességünk a Belföldi Vendéglátóiparért kártyának. Nálunk kötelező, nem lehet kp-t kérni helyette. Ahhoz meg túl sok pénz gyűlik rá, hogy a kártyát simán a kukába dobjuk. Meg persze ez plusz profit lenne a csókos kibocsátóknak, akik idéntől monopol helyzetbe kerültek. Jól lenne a társadalmat felnőttként kezelni, és hagyni eldönteni, mire költi a pénzét.

Eleve elhibázott az egész cafeteria rendszer, korábban is az volt. Rövidtávon élénkíti a belföldi vendéglátást, de hosszútávon versenyképtelenné teszi, ez a hatás más cafeteria elemnél is így lenne. Aggtelek környéke jó példa, ahol hosszúhétvégén a magyar oldalon 2-3-szor annyiba kerülnek a szállások, mint a szlovák oldalon.

@NAR
2019-09-24 at 22:04

Szerintem ez bármelyik utazási irodával megeshet, kivétel nélkül. Az utazási iroda is csak egy cég.

Én azt találom ilyenkor mindig érdekesnek, a pánikkeltő cikkeken kívül, hogy mekkora kényelemben meg jómódban él a ma embere. Az a legnagyobb gondja, ha pár nappal később ér haza valami nyaralásból. Érted, nem az élelemért vagy a vízért harcol.
El nem tudom képzelni, hogy mindenkinek olyan fontos munkája van ami nem várhat (akár egy napot sem).

Érdekes, mindkét apartmanunkban elfogadjuk mindhárom kibocsátó SZÉP kártyáját, de ez évente csupán 2-3 foglalást jelent nálunk. Nekem úgy tűnik SZÉP kártyából nem költséghatékony apartmanba, inkább wellness hotelbe mennek az emberek.

Sajnos az adózás változásával engem is arra tereltek, hogy a cafetéria keretem SZÉP kártyára kérjem a korábbi egészség és nyugdíjpénztár helyett.

@henriksen szintén egy saját tapasztalat: nem tudom, hogy a Bp már megtelt, vagy a Bp-re látogató külföldiek lettek érdeklődőbbek, de Egerben és Miskolcon egyaránt egyre több olyan vendégünk van, aki eljön kb 1 hétre Magyarországra, aminek nagyobbik felét Bp-en tölti, de 2-3 napra eljön Kelet-Magyarországra és/vagy a Balaton/Hévíz környékére is. Volt aki néhány nap Bp után oda ment vissza még pár napra, de olyan is, aki körbeutazta az országot 4-5 helyen megszállva.

Ennek én kifejezetten örülök, és nem csak szállásadóként, vidéki magyarként is.

@Kiszamolo "júliusban is pulóverben voltak nyaralás alatt a gyerekek" tudom, hogy nem jött be a lakókocsizás, de a kempingben az a jó, hogy nem kell előre foglalni. Ha épp rossz az idő, akkor 1 héttel később megyünk, vagy máshová megyünk. Ha az ott töltött napokban jön egy előre nem jelzett lehűlés, akkor előbb indulunk haza vagy tovább.

Hely márpedig van előre foglalás nélkül is. Évek óta járunk a Balatonra általában július első felében, mindig tudtunk előre foglalás nélkül megfelelő parcellát választani, de ha hirtelen megugrana valamiért a foglaltság és mégsem jutna parcella, akkor a nem parcellázott sátorhelyeken egész biztosan van bőven hely.

Engem pedig az bosszant, hogy az egészségkártyára kért cafeteria adóját növelték. Szerintem a rekreáció (újraépítés) fogalmába beletartozna saját testem javíttatása is (egészségügyi éves szervíz). Ehelyett adómentes a sportrendezvényre nézőként (!!) belépés.
Meg láthatólag felismerték ott fent a társadalom egészségre nevelésének gazdasági hasznát (chips adó, dohányzásellenes intézkedések), akkor miért veszik vissza az adózásban a támogatást? Ez nem tétel adóbevételek szempontjából, viszont tudatformáló hatású. A támogatott wellnesshotelezés meg össznépi svédasztalos falásról szól, ami kicsit sem egészséges.

Ennek ellenére persze a teljes keretet egészségkártyára kértem, sőt emellett is utalok oda havonta. A család fogászati ellátása idén innen lett megoldva.

A magyar vendéglátás 5éve se volt versenyképes külföldel összevetve.... azóta pedig csak bután nézek amikor az évet tervezzük és nézzük a magyar árakat.

fapadosok óta meg bevezettük a télből nyárba dolgot. Uannyiból kijön mint egy hotel/welness hét ami 2.után amúgy is baromi uncsi is és nagy élmény volt pl tavaly dec 10-17 környékén elmenni a hazai -5-15Cból a +28-32Cbe, loro, siam parkozni, vagy csak este trikoban ülni az oceán parton...

A szép kártyán lévő összeget lehetséges valamilyen módon pénzzé tenni?

Ez így most nem korrekt. Általánosítás egy konkrét eset alapján? Itthon is lehet nagyon jó helyeket találni jó áron. Ha lesz időm, kicsit összevetem az árakat, de meg lennék lepve, ha az jönne ki, hogy a külföldi út olcsóbb, pláne repülőjeggyel. Az is akkor igazán olcsó, ha előre lefoglalod, úgyhogy itt is egy kis csúsztatást érzek. Azt is vegyük figyelembe, hogy nem mindenki tud külföldre menni.

Balaton: évekig én is úgy voltam vele, hogy egy vacak hely, nem értettem mitől vannak úgy oda egyesek. Aztán feleségem megmutatta, hogy nagyon is jó hely. Biztos vannak drága helyek, de ahol eddig mi voltunk rendben voltak az árak (Fenyves, Ederics).

SZÉP kártya és cafeteria: én is jobban örültem volna, ha a teljes nettójával több a fizetésem, ez tény. De szerettem a cafeteria rendszert is. Amíg volt választék...

@henriksen sajnos én nem tudok ilyen megértő lenni.

1. A kormány azt mondta, hogy a fogyasztást fogja adoztatni és nem a kereseteket. Ebből arra gondolna az ember, hogy én választhatom meg, hogy mire költök, mit engedhetek meg magamnak, de itt meg terelget mint valami birkát.

2. A patika kártyánál nem hozták vissza a sportolás támogatását. Pedig a 2008-ban még jártam belöle sportolni. Sajnos ez az egész nem az emberek jólétéről, egészségéről szól, hanem az érdekeltségekről.

Pontosan ezért nem kérem szállásra..nem lehet elkölteni..2-3 éve még kértem, azóta is van a kártyámon 15-20 ezer szálláson..most rájöttem hogy Füreden az egyik strandon lehet a belépőt szállásból fizetni, igy jövőre ott elköltöm ami marad rajta.
Amugy meg csak kaja és szabadidő, még ha igy kicsit több is az adó.

@nar Dehogy jár jól :))) Szabadon elkölthető pénz helyett kap egy meglehetősen korlátozott körben elkölthető ősszeget. Az idén nyáron egy átlagos hotelszoba ára a Balatonnál olyan 60-70.000 forint volt. Éjszakánként. Ennyiért valóban a déli tengerpartokon is bőséggel lehet válogatni. De tulajdonképpen a dolog még rendben is lenne, ha nem CSAK erre lehetne elkölteni.

Olyan szépek alakulnak ezek a számok, mint a nagy tapsok idején a beszolgáltatott sertészsír, tojás és tej mennyisége; illetve a közelmúltban a megyei autópálya-matrica eladásoké.

A teljes cafeteria keretemet szép kártya vendéglátás zsebére kértem. Idén kifejezetten nyitottam új éttermek kipróbálására - erre volna való a szép kártya, nem? A vége az lett, hogy többször fizettem kp-val, mint a kártyával, mert egyszerűen nem fogadják el. A facebookon beharangozottak ellenére a street food fesztiválon sem fogadták el ott, ahol fizetni akartam. Jövőre magasabb adóval KP kérem a cafeteriát.

A kaja zseb hasznos, nekem a 100%-a a munkahelyi menzán megy el. A 12500as korlát viszont túl alacsony, 2-3× ennyi is lazán elfogyhatna.

A szabadidő és főleg a szállás zseb más tészta, de tudjuk, azért maradt ez az egyetlen opció, mert az elfogadóhelyek jelentős része m. lőrinc és t. istván felcsúti lakosok tulajdona.

Az meg egy külön pofon - bár nem meglepő ebben a rendszerben - hogy a tényleg hasznos, jövőre és öngondoskodásra koncentráló opciók (pl. egészségpénztár) lettek eltörölve.

Engem az érdekelne, hogy napi-, vagy akár tartós fogyasztási cikkeket hol lehet vásárolni Szép kártya terhére? Vannak-e olyan boltok, amelyek elfogadják a Szép kártyát? Idén nagyon megnövekedett a feltöltés, és nehéz elkölteni a felhalmozódó összeget.

2019-től ugye csak a SZÉP kártya maradt meg béren kívüli juttatásként, továbbá egyes meghatározott juttatásként sem adható már bármi, mint korábban. Ezért most minden cég csak a SZÉP kártyát adja még a nettó 100 ezer forintot kereső munkavállalójának is. Na nekik hiába utal a cég évi 225 ezer forintot a SZÉP kártya szállás zsebére, ő nem fogja elkölteni azt, vagy csak részben. Míg 2018-ban például még volt a 100 ezer forintos készpénz kedvezményes adózása, azt mindenki el tudta költeni normálisan.

Egyébként egyet tudok érteni a cikkel. Nevetségesen felverték az árakat belföldön, csak SZÉP kártyával éri meg itthon nyaralgatni, egyébként minden szempontból (ár, szolgáltatás színvonala, élmény) jobb lehet a külföldi úticél.

Mi amennyit csak lehet vendéglátásra kérünk. Simán lehet vele fizetni a hentesnél. Tavaly maradt még valamennyi a szabadidő kereten abból biciklit vettünk, de volt olyan kiállítás-rendezvény is (old-timer show például) ahol fel lehetett használni.

A másik, hogy persze biztosan lehet olyan törökországi nyaralást találni aminél létezik drágább magyarországi lehetőség, de ha ott az almát, almával hasonlítjuk össze csak a magyar jön ki olcsóbbra. Mondjuk úgy lényegesen olcsóbbra.

Nem szeretnék politizálni, de kikívánkozik belőlem.
Ki van ez találva!
Az állam(bácsi) ad, sokan úgy érzik ez ajándék, és az a pénz, amiért nem dolgoztunk meg, sokkal könnyebben el is megy, így nem annyira számítanak az árak. A szállodák most már ugye egy meghatározott körbe tartoznak, tehát az állam segítségével generálnak keresletet, és szépen becsatornázzák a pénzt magukhoz.
Nincs itt normális gazdaság, normális piac.

Mi nem megyünk olyan helyre, amit a Gazda haverjai tulajdonolnak. Persze, ne legyünk naívak, az mind a Gazdáé.
Lassan kiszorulunk az országból.

Nem tartottam soha jónak a SZÉP kártyát, inkább bért adjunk, arra költhető amire akarja / amire kell.

@henriksen
1. Igen kedvezményes adózással adható. De mi értelme, ha a belőle megvehető dolgok kb annyira vannak túlárazva mintha adózott bérből vennéd? Nyilván aki étterembe akar menni nem számít. De az átlagmagyar az étkezést nem étteremben oldja meg, hanem házilag kihozza olcsóbban. Nekik ez nem szórakozás hanem létkérdés.
Viszont a cikkben említett nyaralás már más kérdés ugye, ha külföldön olcsóbban kijössz kp-ból, mint itt SZÉP-pel, már jobb ha kp-t kap a nép.

2. Azért költik "rezsire, kiflire, a mindennapokra" mert talán fontosabb az életben maradáshoz mint a wellness...

A Balatonnál rossz idő esetén is meg lehet találni a megfelelő programot.

A SZÉP-kártya (és ált. a cafeteria) legnagyobb előnye a hazai gazdaságban jelenik meg: csak Magyarországon költheted el, a belső élénkítés fontos eleme. Hiába olcsóbb a török tengerparti nyaralás, vagy a határ mentén laksz, és odaát vásárolsz, ez a "pénz" mindenképp itthon marad.
A korábban belengetett víziókat a kormányközeli baráti-üzleti körök szállodavásárlásai kapcsán a link nem erősíti meg. Látahatóan a költések nagy többsége nem ott történik, hanem a kis szállásoknál, 4-5 csillagos hotelbe alig 10% megy belőle. (Ma már a kis falusi vendégház is elfogadja a kártyát, mivel nem kell terminál, elég a netkapcsolat.)
A >kényszerből< nyaralásra pedig fogadd a saját, és olvasótársaim együttérzését... 🙂

Szerintem meg a SZÉP kártyásdi az egyik legértelmesebb dolog amit ki tudtak találni. A pénzedet nem Juszufnak meg a légitársaságoknak adod oda, hanem a magyar gazdaságot erősíted vele. Emellett kisebb a környezeti terhelés is. Kb. ugyanaz hogy társadalmilag jobb ha a piacon helyi termelőktől vásárolsz mint ha a Tescóban a spanyol paradicsomot.

Az egy más kérdés hogy kéne hangolni a dolgon, mert jelenleg túl sok pénzt terelnek ebbe az irányba és így csökken a verseny. De az alapötlet jó.

(Aki szerint meg nincsenek gyönyörű helyek Mo-n, az nézzen körül jobban. Mondjuk pont a Balaton déli partot én se csipázom.)

Érdemes olyan boltokat keresni, ahol elfogadják a SZÉP kártyát. Egy rendes bevásárlást (tészta, rizs, friss hús, felvágott, fagyasztott dolgok, fűszerek, pékárú, bio kaja...stb) is lehet állni vele, és máris nem kell azon agyalni, hogy hogyan fogjuk elkölteni. Mi rendszeresen főzünk, nem igazán nyaralunk (vagy nem belföldön), így a szabad felhasználású fizetésünket másra is elszórhatjuk.

@lapocska
Ezekre lennék kíváncsi!

@kuttor-kutya
Én egyet ismerek Debrecenben: Kedvenc Szakbolt Kishatár út 34. A weboldaluk szerint más városban is vannak.
Próbálj ott kérdezősködni, ahol meleg ételt is készítenek és árulnak. Valamint úgy hallottam, hogy minden reálban elfogadják, de még sosem próbáltam.

Amikor elkezdtek jönni a hírek, hogy beszántják a cafeteria kedvezményes adózó részt, csak a SZÉP kártya marad, már mondogattam, hogy az embereket a turizmus és a pénzköltés felé akarják terelni. Utána el is indult a hotelek felvásárlása a nyaraló helyeken a haverok által.
Nem értem, hogy miért nem a nyugdíj és egészségpénztár maradt meg csak. Legalább az emberek egy része segítene a közelgő nyugdíj problémán önkéntelenül (és persze magán is segítene)
Persze ebben az országban a látszat ellenére szinte semmi sem azért történik, mert az emberek azzal jól járnak

A Balatont gyerekként imádtam, szülőként téptem a hajam, hogy kb. minden_egyes_akármi fizetős és habosított "látványosság". A kajaárak meg az egekben, a minőség lutri; a víz meg hol milyen, de elégé szemetes. És akkor most erre lett ráengedve a pajtik SZÉP kártyás hotelhálózatának az egekbe menő ára...Mer' úgy is csak kapja a játékpénzt a dolgozó.

@joy: Az a 10% is 10%-kal több a kelleténél. Meg az a bizonyos kör sokkal jobban nyer rajta mint gondolnád (az megvan, hogy a m@ki is már nekik hajtja a hasznot).

@Nacionalista
Én meg annak örülnék a legjobban, ha a h.g.st hotels (igen, a kedvenc gázszerelömé) úgy ahogy van tönkremenne, a társaival együtt. És ezt tisztán hazaszeretetből mondom. A szép kártya csak arról gondoskodik, hogy nekik extra profitjuk legyen. Innentől kezdve inkább ártalmas. Egy normális ország lakói megmondanák, hogy nysgm lölö, nysgm tiborcz, és tudatosan nem adna nekik egy extra fillért se. Avagy, klasszikusokat idézve: "Ezért tart itt ez az ország." Meg ezért fog itt se.

Amúgy ne felejtsük el annak a 2-3 banknak az extraprofitját se, akinél kamatmentesen parkolnak tízmilliárdok és akik 2 év után költség címén elkezdhetik lecsipegetni az egészet.

Ahol az állam nekilát támogatni valamit, az perceken belül beépül az árba.
Vagyis azok járnak jól vele, akik az adott szolgáltatást nyújtják, ami jellemzően tartalmaz egy csókos réteget.
A többi parasztvakítás.
Persze, ha már muszáj így legyen, használom a Szép kártyát, kizárólag cityfoodra, munkahelyi ebédhez. Ez 1000 forint szinte pontosan, számomra vállalható.
Nálunk a cégnél természetesen bekerülési költség van, ha nem tetszik a cafeteria, váltom bérre a kicsit nagyobb adósávval. Mondjuk ez egy alapvetően értelmes cég 🙂

@nacionalista
Sosem értettem ezt az érvelést, hogy akkor legalább itthon adom oda a pénzem nem egy kinti random akárkinek és akkor majd jól megerősítem a magyar gazdaságot. Alapjaiban az elgondolás jó lenne, pont mint a kommunizmus,h az is alapjaiban jó volt, csak a megvalósítás volt rossz, ahogy itthon is a megvalósítás rossz.
Számomra sokkal felháborítóbb, hogy a magyar lopja ki a szememet azáltal,h a legtöbb szálloda érdekeltség NER kötődésű és úgy alakítják a törvényi feltételeket és a jogszabályokat, hogy szinte kikerülhetetlenül náluk költsd el a pénzed.
Ebben mi a hazafiasság?Mitől annyival jobb, hogy a saját fajtánk veszi el a pénzt tőlünk?Hiszen elveszi, mert óriasi mértékű vagyongyarapodások vannak a felső 1%-ban, ergo ezek a pénzek nem a gazdaság egészét erősítik, hanem egy nagyon szűk, jól meghatározható kört. Ergo, te és én és Mo legnagyobb része SEMMIT nem profitál.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram