Változás a Medicina Egészségpénztárnál
A Medicina Egészségpénztár a legolcsóbb pénztár volt, ha saját magadnak fizetted be a tagdíjat. Mindössze 2%-ot vontak le ebben az esetben. A munkáltató által fizetett tagdíj is olcsóbb volt évi 200 ezer forint felett.
Ennek sajnos vége, január elsejétől az alábbi módon változnak a levonások:
(A támogatást a munkáltató adhatja, de nem egy egyénnek, hanem egy csoportnak. Viszont az adóvonzata jóval kevesebb, mint akár egy cafeteriában adott egészségpénztári befizetésnek. Érdemes vele élni, csak kevés cég teszi meg. Bővebben például itt vagy itt.)
A lényeg: jövőre az eddigi 2% elvonás 6%-ra nő és a munkáltatói 200 ezer feletti kedvezőbb levonás is megszűnik.
Ja és ennél a pénztárnál január 31 a tavalyi számlák leadási határideje. (Ezt érdemes megkérdezned a saját pénztáradnál, mert ahány pénztár, annyi határidő.)
Azért lássuk be nekik is vannak költségeik adminisztráció fenntartása stb., ez nekem is fáj de ha én csinálnám én sem a két szép szemedért foglalkoznék vele.
Mert terveztem, es ha igy van, akkor inkabb jovore nyitok egy masik egeszsegpenztarat, ami olcsobb, es inkabb oda fizetek 1 ev mulva…
ha lekötöm a pénzem 10%-os adó visszatérítésre 2 évre, akkor attól még ez a pénz termeli a hozamot bent az ep számlán, mintha nem lenne lekötve és ezen felül kapok 10%-ot?
Most az adóév végén hasznos lehet Kiszámoló egy tavalyi írása:
//kiszamolo.hu/17-os-kamat-kockazatmentesen-tessek/
A napokban számoltam, hogy mennyit csoportosítsak át a megtakarításaimból az egészségpénztárba, 2éves lekötésre, hogy pont a maximum adókedvezményem legyen.
A kétéves lekötés “30%-os hozamát” már tavasszal az egészségpénztárba kérem. Mintha a futamidő elején fizetnék a kamatot :-). Persze, tudom, az öpt-k korlátozottan használhatók, de a jelenlegi banki/befektetési 0-2-4%-os környezethez képest sokkal jobbak, csak a felhasználást kell jól tervezni és szervezni.
Ezért idén még feltöltöm a max. jóváírásra a Medicinát, majd jövőre már csak a minimális tagdíjat fizetem és a pénzt lassanként felhasználgatom. Amíg nem jár le a kártya, szerintem nem érdemes visszadni.
Év végén, az akciós időszakban nyitok egy patikapénztárat, akcióban feltöltöm max-ra, majd a rákövetkező évben itt is csak a minimális havidíjat fizetem. Aztán vagy megszűntetem a Medicinát (ha kiürült, akkor mindenképpen) vagy átvezetem a Patikába, ennek most 4.000 Ft a díja. De elvileg ezek hosszabb távon is működhetnek így párhuzamosan.
“Pénztárunkban 2004. január 1. óta az egységes tagdíj változatlanul 5.000 Ft. Természetesen, ennél magasabb összegű havi tagdíjat is lehet fizetni, és lehetőség van eseti befizetések teljesítésére is.
Az egységes tagdíj fizethető egyénileg, a munkáltató által (akár VBKJ vagy kafetéria rendszerben is), illetve az egyéni és munkáltatói befizetés kombinációjával.
Alapképzési elveink különösen azok számára kedvezők, akik nagyobb összegű befizetést teljesítenek.
2013. január 1-től éves szinten sávosan 84.000 Ft befizetés eléréséig a befizetés 91,2 %-a, a befizetett összegek 84.000 Ft-ot meghaladó részéből pedig a befizetés 98,0 %-a az egyéni számlára kerül.
2005. júliusa óta a működtetjük kártyarendszerünket. Tagjaink közeli hozzátartozóik részére társkártyát igényelhetnek. Az öt évig érvényes kártya és társkártya díja 1.000 Ft, a kártya használatáért tagjainkat semmilyen további díj nem terheli.
A POS terminállal nem rendelkező szolgáltatóknál tagjainknak lehetőségük van készpénzkímélő módon, a kártyaközponton keresztül lebonyolított telefonos zárolással is igénybe venni a szolgáltatásokat.”
A honlapjuk: epenztar.hu
“Azt hiszem sokan tévedésben vannak az egyéni befizetéssel kapcsolatban, nem abból vonják a 6 %-t hanem csaka 3%-t vonnak az eddigi 2% helyett. A 6% a céges befizetésekre vonatkozik amiből meg nem kapsz vissza adóvisszatérítést. ”
Ezt az információt az egészségpénztártól kaptad? Mert ebben a cikkben sem az van írva amit te állítasz.
Való igaz tévedtem köszönöm, a tagdíjból vonnak le 6%-t (ez elvileg akkor havi 2500 Ft – 6 %) a maradék után 3 %-t elnézést.
Tőled teliben vonják a 6% az összes befizetésed után. Te nem tudsz magadnak támogatást fizetni.
Olvasd el a belinkelt oldalakat, mi az a támogatás vagy adomány és hogyan működik.
Akkor nyitok egy onsegelyezot, es ide csak a minimalis 2500 ftot fogom befizetni. Akkor kb 2 ev alatt el is fog fogyni a penz…
A támogatás az egy teljesen más dolog, olvasd el a linket. Ezekhez SEMMI köze.
Valaki bedobna nekem egy linket vagy útvonalat erről?
Az egyéni befizetéseknél 1%-ot emeltek, ezzel így még (egyéni befizetésekre) mindig a Medicina a legjobb.
Keresd azt a táblázatot, amit beraktam a cikkbe.
Itt az ideje új egészségpénztár után nézni a Medicina helyett. Kár érte, jó volt. Eddig.
OTP Egészségpénztár tűnik értelmesnek, itt “csak” 4%-ot vonnak le.
Nem is értem, hogy a Medicina mit akar így, ha egy jóval nagyobb pénztár is kedvezőbb kondíciót tud biztosítani.
“Az Egészségpénztár bevételei megosztásának elveként elfogadja, hogy a működési költségekre az egyéni tagdíjbefizetésekből 4%-os működési artalékot, a munkáltatói tagdíjbefizetésekből 7,65% működési tartalékot, és 0,1% likviditási tartalékot képez. Amennyiben a pénztártag számára átutalt munkáltatói hozzájárulás összege a naptári év folyamán meghaladja a 200 000 Ft-ot, a 200 000 Ft-on felüli összeget az Egészségpénztár 100 %-ban a fedezeti alap javára írja jóvá”
Egyénire elég jónak tűnik.
Prémium jónak tűnik egyénire, ingyen kárty, valahol ott lesz,ahol a Medicina volt eddig (ott vontak kártyadíjat).
Magasabb éves befizetés (én most 500 e-rel számoltam, de felette még inkább) az Allianz EP jobb választás, mert ott 100e Ft-ig 7%, 100e és 200e Ft között 5% 200 és 300e Ft között 3%, 300.000 Ft felett pedig 0% megy működési ill. likv.tartalékba. Összességében tehát jobb annál a pénztárnál ahol a befizetett összeg nagyságára tekintet nélkül egységesen 4%-ot vonnak. Jajajj a kártyadíjat nem néztem 🙂
Rendszeres tagdíjból 5%-ot von le.
Eseti díjból 0%-ot. (!)
2015-ben 3000Ft a havi tagdíj 2016-ban 3200lesz.
Ha sok egyéni befizetést teljesítessz, esélyes, h ez a legjobb.
1920Ft lehet az éves költséged 750e befizetés esetén is. Persze e fölött is ennyi… 🙂
A név ne tévesszen meg, nyitott pénztár.