Nyaralni mész? Vegyél helyi SIM kártyát.

2015-05-18
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Ha Európán kívül mész nyaralni, a mobilszolgáltatók nagyon le akarnak húzni. Ennek oka, hogy az Unión belül meg van kötve a kezük, hogy mennyit számolhatnak fel úgynevezett roaming díjat, amiért hívást fogadsz vagy indítasz, amíg külföldön tartózkodsz. (Vicces módon sokkal olcsóbb külföldről SMS-t küldeni magyar számra - maximum 23,5 Ft- mint itthonról.)

Az így kieső pénzt Európán kívül akarják behozni.

Ez a költség például a közkedvelt Egyiptomban 301 Ft/perc hívásfogadási díj és lélegzetelállító 768 Ft/perc hívásindítási díj. A mobilinternet díját már megnézni sem mertem. (Nagyon fontos, hogy még otthon a reptéren kikapcsold a mobilnetet és letiltsd az adatbarangolást, mert egyébként a gatyád is rámegy, ha néhány 25 MB-os program úgy gondolja, hogy magától frissít egyet Egyiptomban vagy Thaiföldön, esetleg jön egy levél egy nagyobb melléklettel.)

Nem akarod, hogy elszegényedj a mobilszámla miatt? A megoldás egyszerű: vegyél helyi prepaid (eldobható) SIM kártyát mobilnettel.

Ilyen internetes SIM kártya például Egyiptomban combos 15 egyiptomi font (529 Ft), hozzá 1,2 GB internet pedig 25 font (881 Ft). Vagyis 1310 forintból megúsztad az internetet. Ezzel a nettel aztán nyugodtan hazatelefonálhatsz 3,6 Ft-ért VOIP-on, (bővebben itt, aktuális percdíjak pedig itt.) ha pedig hív valaki, kinyomod és visszahívod szinte ingyen. Természetesen a Skype és a Viber is működik.

További előny, hogy nem kell a többi turistával versenyezned a hotelportán található szűkös internet-erőforrásokért, hanem úriember (úriasszony) módjára a parton is netezhetsz. Nem kell mindenkinek külön-külön kártyát venni, ma már minden okostelefon és tablet tudja azt, hogy a netet meg tudod osztani másokkal az úgynevezett mobil hotspottal. Ők ilyenkor wifi routerként látják az internetet. (Androidon: Beállítások- vezeték nélküli és egyéb hálozatok- továbbiak- megosztás és hord. csatl.- wifi hotspot bekapcsolása. Egy jelszót meg kell adnod)

Szintén jól jön az internet, ha eltévedtél, ha mondjuk könyvesboltot keresnél a környéken, vagy nem tudod, mikor indul haza az utolsó komp, vagy mikor zár a múzeum.

A hurghadai hotelsoron a KFC és a Mcdonald's-szal szemben lévő oldalon háttal állva a McDonald's-nek jobb kéz felé egy olyan 50 méterre van egy telefonbolt Mobileshop névvel, ott Mina szívesen segít, angolul jól beszél és szerintem németül is.

Amit vigyél: útlevél és egyiptomi font, mert dollárt nem fogad el. Ezen kívül legyen ott a telefonod is, mert be kell állítania a SIM kártyához a kapcsolat adatait. (A telefon akkor is kell, ha elfogyott az egységed és szeretnél még rátölteni pénzt. Árak és gigabájtok itt.)

A legtöbb bankautomata Egyiptomban vált dollárt és eurót. Kiválasztod a pénzváltás funkciót az ATM-en és ott dugod be a pénzt, ahol kiadni szokta az automata a pénzt. Arra vigyázz, hogy legalább 10 dolláros bankjegy kell, annál kisebbet nem szoktak elfogadni az automaták.

Ennyi az egész. Ha nyelvtudás miatt ez túl sok lenne (nem az), vagy messze vagy a belvárostól, kérd meg a takarítót, hogy hozzon neked kártyát internethez. Ők általában 30 fontért árulják a 15 fontos kártyát. Erre még töltened kell 25 fontot. De ekkor neked kell megoldanod a telefon netes beállításait, ez a program segít benne.

Ha nem használod, a kártya 3 hónap után deaktív lesz.

Ha biztos szeretnél lenni a jó hangminőségben, mert üzleti telefonjaid szoktak érkezni, akkor vegyél egy egyiptomi normál SIM kártyát is másik 15 fontért és a cikk elején belinkelt VOIP program callback funkcióját használd. Ilyenkor nem a saját interneteden keresztül telefonálsz, hanem először felhívják a te egyiptomi számod majd azt a (magyar) számot, amit hívni akartál. Ilyenkor 6 eurócent (18 forint) egy perc beszélgetés a Voipblazerrel plusz egyszeri 3,9 eurócent a kapcsolási díj, de a hívás minősége nem múlik azon, hogy milyen az internetkapcsolat minősége a strandon. A hívott fél a választásod szerint vagy a magyar vagy az egyiptomi telefonszámodat látja hívóként.

Amint látod, nyugodtan elfelejtheted a 768 Ft-os mobil roaming tarifákat, két perc árából lesz saját neted és 3,6 Ft-os tarifád Magyarországra.

Törökországban sem volt nagy dolog SIM vétele, bemész az első mondjuk Vodafone logos boltba a közeli városban egy útlevéllel és tudsz venni kártyát. Az árakra már nem emlékszem.

Ha más országokban (Thaiföld, Bali, stb.) már vettél nyaralás alatt SIM kártyát, az árakat és a tudnivalókat oszd meg a hozzászólásokban.

Update: Egy gyűjtőoldal országokra bontva a prepaid SIM-ekről itt: Prepaid kártyák.

Ennek ellenére írd le a saját tapasztalataidat, mert hasznosabbak lehetnek, mint az általánosságok. (Kártyavásárlás módja, nehézsége vagy éppen könnyű volta, hol vetted, mit vettél, mit kellett volna venned, a reptéren nagyon lehúztak vele most már tudod, a lefedettség pocsék volt/jó volt, a tengerparton a másik szolgáltatót kellett volna választani, stb.)

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
76 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Tényleg érdemes venni SIM kártyát, de szerintem nem érdemes a VOIP-pel vacakolni, mert ugyan hiába nem szűrik, egyszerűen nincs lefedettség. Viszont a helyi hálózatról hívást indítani már nagyságrendekkel olcsóbb, mint sajáttal roamingolni, ráadásul sok helyen kínálnak is kifejezetten külföldi telefonálásra szánt díjcsomagokat.

Ami még a véleményem a témáról: szerintem ki lehet bírni 1-2 hetet anélkül, hogy 5 percenként emaileket olvasna az ember, meg frissítené a cicás posztjait. Bőven elég, ha naponta egyszer frissülnek csak az emailek a hotel várójában vagy az étteremben. A strandra sem üzleti tárgyalni megy az ember általában. Én legalábbis nem ezért megyek nyaralni.

Balin (és feltehetően Indonézia más részein is) a bazáros mobilboltban is lehet kapni fillérekért sim kártyát bármiféle okmány nélkül. Én nem foglalkoztam adat csomaggal és voip-pal, elsősorban ottani hívásokra használtam, kétszer kellett hazatelefonálnom, de az XL mobilszolgáltatónál van olyan, hogy 0100036 előhívóval telefonálsz magyarországra, akkor kb 60 forint egy perc magyarországra.

Egy apróság: független telefon kell hozzá.

a nyaralás ott kezdődik, hogy a telefont kikapcsolom...

Csak ez a két lehetőség van a tengerparton, Index+Totalcar vagy papírmagazin? Fürdés, úszás, búvárkodás, sétálás, napozás, röplabdázás, ismerkedés, fagyizás, sörözés, koktélozás, stb.? Urambocsá' beszélgetés a többiekkel?

6 éve voltam Burmában, ahol nem volt roming és net is ritkán és cenzurázva volt (mail, facebook és egy csomó hírszájt elérhetetlen volt). Életem egyik legjobb nyaralása volt 🙂 Jó néha kikapcsolni úgy hogy elérhetetlen vagy 🙂

Kezdünk átmenni offba... Mindenki úgy nyaral, ahogy akar. Idézek magamtól: "Ami még a véleményem a témáról: _szerintem_...", "_Én_ legalábbis nem ezért megyek nyaralni.".

Szerintem Thaiföldön és Balin nem olyan jó ötlet telefonon elérhetőnek maradni, egy magyar idő szerinti este hatos hívás igencsak éjfél körül/után jön...

@Kiszamolo

Ennyi. Jó mélyen nézzen magába az, aki csak abba tud belekötni, hogy ki mivel tölti a szabadságát.

Kb. az a szint, amikor valaki beszól, hogy "gépezel". Ja persze, mivel kb. a wc-re menésen kívül már kb. értelmiségi feladathoz (legyen az hobby vagy munka) kell a számítási támogatás, vagy csak egyszerűen online-offline érhető el bizonyos tartalom (kindle, hello?) Különösen vicces, amikor az ilyen megmondó emberek egész nap a mobiljukon lógnak a fészen, de az persze nem "gépezés".

Az USA-ban szerintem nagyon jól jön, ha van internetkapcsolatod az út során és tudsz telefonálni is, ha kell (és mindez nem kerül 1 vagyonba). Mi a navigációhoz a Waze-t használtuk, amihez kell adatkapcsolat. Persze meg lehet oldani offline navival is, de egy Los Angeles méretű városban nagyon hasznos, ha nem a dugóban ücsörögsz, mert a Waze megmondja, hogyan tudod elkerülni (és nem kellett napi 10 dolcsi körüli összegért bérelnünk GPS-t).
Itthonról a ReadySIM nevű kártyát néztük ki, ez jó ár-érték arányban, de végül nem ezt sikerült beszereznünk. Azért belinkelem ide, a kinti szállásodra is tudsz házhoz szállítást kérni, ha időben cselekszel: readysim.com/shop.html
Egy másik kártyát vettünk, ami $43 volt, korlátlan belföldi hívás+belföldi, külföldi sms volt benne, 4 GB adatkapcsolat, és 1,5 óra külföldi hívás. Ezzel telefonáltunk haza, bőven elég volt.

Illetve még annyi, hogy megérkezéskor, a reptéren is árusítanak különböző ilyen kártyákat, talán az is megfontolandó, mert nem kell utána szaladgálni pluszban (ha nem tudod a szállásodra rendelni valamiért). Okmányokat nem kértek a vásárláskor, bemész, kiválasztod, kifizeted, segítenek beüzemelni és már használhatod is.

Vannak neten gyűjtőoldalak a témában, pl. prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Prepaid_SIM_with_data

@Kiszamolo a sok offból látszik, hogy a nyaralásnál nem mindenkinek a telefon+net a legfontosabb. Lehet, hogy megérne egy új cikket írni "Mire érdemes figyelni nyaralásnál" 🙂

On: Norvégiában a MyCall-t ajánlom, trafikokban (van a reptéren is), benzinkúton vagy nagyobb szupermarketekben árusítják a feltötőkártyát.

Egyiptomhoz most megnéztem a nyaraláskor kapott szolgáltatói üzenetet.
"Az adatroaming-használat díja max 3500 Ft/1MB. Az adatforgalom elszámolása 100 kB-os egységekben történik."

@Kiszamolo Köszönjük a hasznos tájékoztatást a helyi telefonszolgáltatásokról!

A @pr által linkelt tök jó gyűjtőoldal (kb. ne is írjátok meg hozzászólásban, amit Kiszámoló kért, mert ha elég hitelesek és frissek az adatok, akkor fölösleges 🙂 ) is megerősítette, amit másodkézből tudtam: van olyan (dél-amerikai) ország, ahol törvény szerint csak állampolgár vehet hazai SIM-kártyát, viszont ha valakivel megveteted magadnak, néhány nap múlva át lehet íratni a saját nevedre. Okmányok ekkor is kellenek, pluszköltségről nem ír. Egyhetes (vagy még rövidebb) nyaraláson e műveletsor időigénye vérmérséklettől függően bosszantó lehet.

Internet nelkul utazni szamomra is retro 🙂 Plusz akinek az internet a facebookig meg az indexig terjed, az megmosolyogtatoan naiv.

Google maps + Wikipedia + TripAdvidor kb. kivalt egy utikonyvet. Google translate egy utiszotarat. Foursquare magaban sokkal tobbet tud, mint barmilyen utikonyv. Google maps segit, hogy ne verjen at a taxis kerulouttal, de akar telefonnal mehet az Uber vagy WunderCar taxi feleert. Google kiolvassa emailjeidbol a szallas helyet, idejet, repulojegyet meeting helyszinet, sot, nemely orszagban vonat- es buszjegy informaciot, stb - leirhatatlanul egyszerubb internettel navigalni es a naptarba is berakja. Nem kell beszallojegyet nyomtatni repulore. Menet kozben megveheted online a jegyeket sorbanallast elkerulendo. Helyi tomegkozlekedes es idegenvezeto appok is sokat segitenek

Raklap papir, konyv es jegyzet helyett zsebrevagsz egy telefont es elvezed az utat 🙂

Kamilla: szerintem is a Waze a legjobb navigáció - már azok közül, amiket ismerek persze. Hátránya ugyanakkor, hogy nincs offline módja. Mondjuk bele lehetne fejleszteni, hogy adott terület térképét töltse le előre, de ez most mindegy (persze ilyenkor az online forgalmi adatok szolgáltatás nyilván nem él).

No de a témához: tavaly Berlinben majdnem vettem egy adatkártyát: emlékeim szerint 10€ körül volt egy 2GB adatforgalmat biztosító, 2 hétig érvényes kártya a Vodefone-nál és pont a Waze miatt akartam megvenni (végül nem vettem meg). Fényképes igazolványt kértek hozzá egyébként.

Még a nyaralás idejére se vagytok képesek eldobni azt a szar telefont?

Egy üzenet a hotel wifiről megérkezéskor, hogy megérkeztünk oszt kész...

Mi tavaly Madeirán megvoltunk így és jól éreztük magunkat.....

A pofátlanul magas roaming díjakért nem kell egyiptomig menni, elég kimenni Szabadkára, onnan is majd 400 Ft 1 perc beszélgetés.

Tényleg hihetetlen! De te is hibás vagy, Miklós, minek engeded be a trollokat? 🙂 Ha nem engeded be, visszahúzódik a barlangjába az állatbőrökre, ott úgysincs térerő, nem szól bele... 🙂

Amúgy meg:
"Én mást látok a sok offból, de ez most mindegy…" - mélységesen egyetértek, mindemellett ezen hangosan felröhögtem. You made my day... 🙂

Ausztriába milyen feltöltős kártyát ajánlotok?
Net-re kellene, és ne kérjenek semmi papírt.
Ha már Bali az idén kimarad. 😀

A "MinekNektekTelefonANyaraláshoz" típusú kommentekhez csak annyit, hogy az ember nem feltétlenül társas utazásra megy, ahol hoznak-visznek busszal és a helyi nyelvet jól beszélő idegenvezető mindent megold. Amikor magadra vagy utalva kvázi a semmi közepén, nem olyan rossz, ha veled van jó barátod, a Google 🙂

@andrew-andrew
Nekem egy A1 b.free smart van, ami nem túl olcsó (a1.net/handys-telefonie/bfree-smart-plus), bajom nincs vele, de vannak jobbak.
Viszont a feleségemnek egy ilyet rendeltünk:
vectonemobile.at/en/offer/hungary-all-in-one.aspx
Nem rég jött meg, úgy hogy sok mindent nem tudok róla mondani saját tapasztalatból, de a leírás és az árazás elég kecsegtetőnek tűnik.
Jah, egyikhez sem kellett semmi papír. Bármelyik A1-be bemész és veszel, a Vectone-t meg neten rendelsz és 4-5 nap alatt kiküldik (UK-ból jön:) )

Balazs es mindenki, Norvegiaban nem tudsz norveg szemelyi szam nelkul kartyat venni. Amugy lehet, h nem is erdemes, ha az europai percdijak vannak ervenyben.

Én sem értem mit kell lovagolni azon, hogy telefont minek nyaralásra. Én még laptopot is viszek, és nem kockulásra, hanem pl. arra, hogy másnapra kinézzük, hova megyünk, mert mindent nem lehet, és nem is látom értelmét előre megtervezni. De olyan is volt, hogy az asszonynak Neptun barátunkkal volt dolga egyik reggel...

Amerikában az első Targetben vagy Walmartban lehet venni akár T-s pre-paid kártyát, vicces árakon. Nem kértek hozzá semmit, csak hogy milyen a telefon -ettől függ a méret, de van olyan is, ami akármekkorára kitörhető.
Viszont ennek ellenére naviból az iGO North America vált be, ami kicsit arcpirító módon sokkal olcsóbb, mint az európai, és jobb is. Nagyon praktikus az elővárosi autopályadzsungelben, hogy azt is jelzi, hogy a 10 közül melyik sávban érdemes helyet foglalni, és akkor is precíz, ha nincs 3G térerő. (pl. a nevadai sivatag közepén a szellemvárost megtalálja...:)) És általában a legtöbb hotelt, kajálási és vásárlási lehetőséget, látnivalót, fotópontot, parkolót stb ismeri mint POI. Ez is roppant hasznos lehet.

A netes helyi kártya amúgy azért is jó, mert egy csomó hídon, alagútban pl. online lehet/kell fizetni, nincsenek bódék.

Az ilyen idegen helyen eltevedos esetekre jol jon a telefonba epitett GPS. Gyakorlatilag az osszes smartphone-ban van ilyen. Androidon van egy csomo ingyenes program, ami csak annyit tud, hogy kiirja a koordinatakat, esetleg a kesobbiekre el is tarolja.
Ezen kivul van par eleg jo offline navigacio is.

Erdemes elore gondolkodni, es elmenteni a szallas helyet, mert ha gyalog tevedtunk el, gyalog is hamar hazatalalunk, de ahhoz tudni kell a helyes iranyt. Autos parkolasnal pedig az auto helyet erdemes menteni (bar ez tobbszintes parkolohazaknal mar nem mukodik, ott par ismerosom fotozni szokta a helyet).

Nem EU de a közelbe van. Svajc.
Meg ne probalj helyi kártyát. Annál minden olcsobb.
Vegyél egyet a német Aldi-ba és máris telefonalhatsz EU+Svajcba 3 centért mobilra vagy vezetékesre (roamingal egyutt)!
Ez mondjuk durva hogy megérné M.o on német ALDI-s kártyát használni de az egy másik történet.
Ugyen ez a svajci Aldi kartyaval 39cent + roming dij.

Ja igen, a nyaralas+telefon temahoz:
Ha be akarsz jutni a Vatikan Muzeumba, akkor 2 lehetoseg all elotted:
-vegigallod az orszag meretevel osszemerheto hosszusagu sort (par ora)
-regisztralsz elozo este neten, odamesz a kert idopontra, es odaadjak az elore elokeszitett jegyedet
Szoval elegge praktikus. Amikor arra jartunk, meg nem volt ennyire elterjedt a mobilnet, es a McDonald's-ban sem tudtunk netezni (telefonszammal regisztralni kell, es ezt csak helyi szammal lehet), szoval maradt a wardriving. Szerencsere talaltunk a szallas kozeleben nyilt wifit. 🙂

En Pragaban is igy jartam el, hiaba EU. Meg mondjuk nem is volt hazai mobilnetem akkor meg.

Köszönjük Neked Kiszámoló a mostani és a régebbi hasznos írásaidat.

Erre a célra független, dual simes plusz telefon helyett érdemes akkus mobil routert használni, mert pont erre van kitalálva. Az akku 6 órán keresztül is bírja, folyamatos használattal, és nem a telefont meríti le pillanatok alatt a megosztás. Kb. 20 000 Ft.

@benjamin Az Alditalk eseteben a 3 cent csak az Alditalk-os elofizetok hivasa eseten mukodik, minden egyeb EUs iranyba 11 cent. Roaming-ban is.

@gcs85 Köszönöm, megnézem nekem melyik érné meg jobban. 🙂
Szép napot!

Törökországról egy fontos infó: nagyon egyszerűen lehet ott is prepaidet venni, viszont az eszközt amiben használod regisztrálni kell, ha nem teszed, 2-3 nap, vagy hét vagy hónap múlva letiltják a teljes török hálózatról az IMEI-t. Regisztrálni viszont nem éri meg (ez ott egyfajta távközlési adó), csak ha kint maradsz hónapokig. Sokkal egyszerűbb venni a kártyával együtt fillérekért egy hordozható hotspotot, ráadásul azt ott függetlenül adják, azaz utána bárhol a világon használható.

@varszegi-geza : és a hordozható hotspot IMEI-t nem fogják letiltani? 🙂

@sállálálá: Ha kint veszed török boltban a hotspotot, azt nem tiltják, mert az árában benne van az adó. Ha sajátot viszel ki, azt ugyanúgy letiltják. Sajnos ezt az egészet ráadásul a törökök sem tudják rendesen, mert nekik tök természetes, megveszik, működik. 2012 óta járok ki, nagyon lassan sikerült összeszedni az infókat. Viszont nevetséges áron lehet kapni pl. egy nagyon jó Huawei 3G-s mobil hostpotot valami saját márkás néven (Vinn Wifi) kapni a Turkcellnél, amikor hazajöttem simán ment a Telekommal, aztán Vodával is, de már próbáltam Csehországban O2, Telekom, mindenhol működik. 125 TL, kb. 13.000 Ft.

Ha már az olcsó módszerre kérdezett rá a cikk, általában, ha a hotelszobában nincs is, de a portán, vagy külön helyiségben van wifi, ott böngészünk és skype-n hívjuk, akit kell, ingyen.
Az utcán is található publikus nyílt hálózatról tábla, ami már egyre sűrűbb, akár Európán kívüli helyeken is.

Kiszamolo
Hogyan?

Nyilván nem ott fogok internetbankolni, meg valami-bármi fontos jelszóval belépni bárhova, pl. az ügyfélkapuba:)

Ha az ember ellenőrzi a tanúsítványokat, akkor ilyen gagyi adathalászok nem tudják lenyúlni a jelszavakat SSL-es oldalakról. Legalábbis olyat, ahol az oldalon is megfelelőek az SSL beállítások. Azért egy ilyen adathalász nem az NSA.

Egyetértek Kiszámolóval, az ingyenes wifi sajnos veszélyeket hordoz magában (mint rendszergazda írom ezt). Ha külföldön vagy (de itthon is), kötelező minden 1000.- ft feletti banki tranzakcióról azonnal SMS-t és email-t kapni. Így még időben tudsz lépni a bankod felé, ha engedélyezetlen tranzakciók jelennek meg.
Más: USÁban a ReadySIM nagyon jó. Az ottani T-mobile-al szemben viszont az AT&T feltöltős SIM-eit ajánlom a frekvenciák miatt, ugyanis utóbbi az európai telefonok megszokott frekvenciáit használja a gyors internethez. A T-mobile a nálunk ismeretlen 1700MHz-et használja, nem lesz gyors netetek, ha európai telefonba teszitek a kártyájukat.
AT&T feltöltős kártya neve "GoPhone", a Wal-Martban találtam legolcsóbban, 10$ csak a SIM, utána bankkártyával tudsz rátölteni pénzt vagy veszel feltöltőkártyákat (10-25$ tipikusan, az egész "lebeszélhető"). (folyt köv)

(folyt) Amit imádtam, hogy egyből adtak hozzá nano-SIM-ről micro- és normál SIMre adaptert:
att.com/cellphones/prepaidphones/sim-card-kit-phone-prepaid.html
Ha *nem* okostelefonos IMEIvel aktiválod, akkor van napi $2-os csomag, amiben csak akkor vonja le az egyenlegedről, ha HASZNÁLOD aznap a telót bármire (hívásfogadás is). Ez végtelen hívást és SMSt tartalmaz USÁn belül. További 1$-ért vehetsz 100MB adatforgalmat, ami a következő nap éjfélig használható le.Tehát napi 2,5$-ért átlagosan kiválóan elvagy, navigálsz, chatelsz, VOIP-on telefonálsz (Viber, Skype, etc.), de nem nézel videókat meg óriáshonlapokat. Max 3G-t kapsz sebességben, 4G ebben nincs, de nem is kell.
Ez szerintem kiváló azoknak, akik csak pl. 1 hétre mennek, nem kell havi 45-60$-os csomagot megvenniük (azokhoz van 4G is).
Csomagok: att.com/shop/wireless/plans/prepaidplans.html

@Kiszamolo amit linkeltél az egy 2010-es cikk, akkor még nem SSL-en ment pl. a facebook meg a twitter, a cikkben a videón is látszik, hogy ssl nélkül nyitották meg az oldalakat, ezt ma már nem tudod megtenni.

Nem vagyok regisztrálva a facebookon.

Azért ezzel ne riogassuk az embereket. Létezik ilyen man in the middle típusú támadás, de a gyakorlatba átültetni közel sem egyszerű. Nagyjából nulla a valószínűsége. Aki meg nagyon biztosra akar menni használjon VPN szolgáltatót. Persze aki ismer olyat akivel tényleg megtörtént, nyugodtan írja meg.

Kiszamolo
Jó, hogy ezt is megbeszéltük, mert lehet hiába próbálok kiszűrni minden nyilvánvaló kockázatot a szabad wifi használatnál, így is belefuthatok valamiféle kellemetlenségbe. A továbbiakban még óvatosabb leszek.

törökbe akkor mi legyen a pálya?
1 hétre megyünk júliusban, és csak net kellene...

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram