Hívj mobilt 1,2 forintért percenként
Már többször volt szó itt a blogon a VOIP telefonálásról, amivel gyakorlatilag a nulla közelébe szoríthatod a telefonszámládat. Azonban azóta is annyian kérdezitek meg a technikai tudnivalókat, hogy gondoltam, leírom pontról-pontra a lehető legegyszerűbben és átfogóbban, hogyan tudsz te is átállni az internetes telefonálásra. Igyekszem megválaszolni a felmerülő kérdéseidet is. Így mindnyájan jobban járunk. 🙂
Miről is van szó?
Nem csak vezetékes vagy mobiltelefonon tudsz valakit felhívni, hanem interneten keresztül is, internetes hangátvitellel, ezt hívják VOIP-nak, azaz Voice Over Internet Protocol-nak.
Ide tartoznak az ingyenes netes alkalmazások, mint Skype, Viber és társaik. Ezekkel az a hatalmas gond, hogy csak akkor tudsz valakit elérni ezen a módon, ha tudod például a skype elérhetőségét és ő éppen a neten lóg és a megfelelő alkalmazás is éppen fut nála. (Ami egyébként legyilkolja a mobilok akkumulátorát, ha mindig futnak a háttérben ezek az alkalmazások.)
Azonban arra is van mód, hogy közvetlenül mobilszámot vagy vezetékes számot hívjunk ezzel a technikával, a valódi telefonszolgáltatónk által nyújtott percdíjak töredékéért.
Ekkor mi interneten keresztül indítjuk a hívást, a hívott fél nem is tudja, hogy nem a hagyományos módon hívták fel. Sőt, megadhatjuk, hogy hívóként a valódi telefonszámunkat írja ki a hívottnál a rendszer. Így már végképp nem tudja, hogy VOIP-on hívtuk.
Mi kell hozzá?
Valószínűleg semmi olyan, amivel nem rendelkezel. Regisztrálnod kell magad egy oldalon, le kell töltened egy alkalmazást a számítógépedre, vagy a mobilodra és egy bankkártyával vagy paypallal fel kell töltened az egyenlegedet 10 dollárral vagy 10 euróval. Ennyi az egész. Innentől kezdve ha internet közelében vagy, már beszélhetsz is, perc alapon vonják az egyenlegedből a beszélgetések díját. Ha egy hétig tart az egyenleg, akkor addig, ha egy évig, akkor addig.
Mennyibe kerül egy perc beszélgetés?
Én (és a legtöbben) a Dellmont cég viszonteladóin keresztül telefonálunk. Mindegyik más tarifát számol fel. Én most a Browsercalls-t használom, jelenleg a magyar vezetékes számokat 0,1 dollárcentért, azaz 22 fillérért hívom percenként(nem elírás!), a magyar mobilszámokat pedig 0,5 dollárcentért, azaz durván 1,2 forintért hívom, percalapú számlázással, havi díj nélkül.
(Update: 2015 márciusában a legolcsóbb a Voipblazer, 3,2 Ft/perc mobil irányba.)
Hárman használjuk a családból ezt az egy feltöltést, csak erről beszélünk, két és fél hónap alatt sikerült lebeszélnünk 4,5 dollárt összesen a 10-ből. (Régebben a mobil is 22 fillér volt, egy félórás mobilbeszélgetésért fizettem kevesebb, mint hét forintot. Persze, hogy alig fogy a pénz. Azóta sajnos felemelték a mobilhívást 70 fillérre percenként, sőt hétfő óta 1,2 forint.)
Jelenleg ez a legolcsóbb tudtommal, de 5 forint alatt percenként rengeteg egyéb szolgáltatót is találsz: Voipyo és VoipStunt 3 forint/perc jelenleg, Frynga és Call to India 4,4 Ft/ perc, CallingCardBuster 3,7 forint/perc és így tovább. (Vigyázzunk, néhány helyen van kapcsolási díj is, ezt a táblázat felett írják, ha felszámolnak ilyet. Ezeknél a szolgáltatóknál nincs.)
Természetesen nem csak Magyarországot hívod ilyen olcsón, hanem az összes országot és bármely országból ennyiért tudsz hazatelefonálni Magyarországra.
Jót nevettem a nyaralásom alatt a mobilszolgáltatóm 700 Ft/perc hívásindítási és 300 Ft/perc hívásfogadási tarifáin, ennek ezredrészéért(!!!!!) hívtam fel és vissza mindenkit a hotel halljából az ingyenes wifin keresztül, akik azt sem tudták, hogy külföldről hívom őket.
(Mióta az Unió szorítja lefelé az európai roamingdíjakat, azóta valami elképesztő díjakat számolnak fel a mobilszolgáltatók az Unión kívül, legyen az Svájc, Törökország, Egyiptom vagy Ukrajna. Így akarják a kieső hasznot pótolni, Hát kenjék a hajukra a roamingdíjaikat, én internetről telefonálok külföldön is. Ma már ingyenes wifi szinte mindenütt van, ahová turistákat várnak.)
Mennyi ideig garantálják ezeket a percdíjakat?
Semeddig. Még nem volt olyan, hogy annyiba került volna a beszélgetés a feltöltés elején, mint amikorra sikerült lebeszélnem a teljes összeget. Most is két hónap alatt kétszer emeltek árat, 22 fillérről most már 70 fillérre. A legdurvább az volt, amikor 3 forintról 3,9 forintra emelkedett két hónap alatt a díj, ezt azért még kibírtam. Olyan se volt még, hogy ugyanannál az alszolgáltatónál egynél többször feltöltöttem volna a számlámat, mindig volt addigra olcsóbb, mire lebeszéltem a 10 eurómat. Annyira így van ez, hogy hétfő este írtam ezt a cikket, 0,7 forintos percdíjjal, másnap reggelre már 1,2 forint lett.
(Az alapképlet az, hogy a beetető árak után elkezdik emelni az árakat, lassan. Sokan nem fognak új alszolgáltatót nézni, de téged semmi nem akadályoz meg, hogy minden alkalommal új tarifát nézz.)
Vannak összehasonlító oldalak, mint például ez, de ritkán teljes a kép. Ezen a linken viszont talán az összes alszolgáltatót megtalálod. Válaszd a “Rates” azaz tarifák gombot, tedd át a devizanemet Hungarian Forintra és keresd meg Hungary-t, azaz Magyarországot. A “Landline” a vezetékes számok hívását jelenti, a “Mobile” logikusan a mobilt.
Az első oszlop a nettó díj, a második az áfával növelt díj. (Erről majd később.)
Milyen a hangminőség?
Jó. Ha a net minősége megfelelő, a hívott nem is tudja, hogy nem normál telefonról hívod. Mivel a hívás interneten kimegy külföldre, majd onnan jön vissza, van egy késlekedés a hangban, de ez nem feltűnő.
Durván minden huszadik hívásnál a hangminőség rossz, de ezt már akkor lehet hallani, amikor elkezd kicsengeni a telefon (zizis a csengés), ilyenkor gyorsan lerakom és újratárcsázok.
Ha százmilliós üzleteket kötsz, ne VOIP-on telefonálj, de mindennapi hívásokra tökéletesen megteszi szerintem. A minőség bár rosszabb, mint a normál telefon, de nem észrevehető általában.
Milyen a megfelelő minőségű net VOIP hívásokhoz?
Azt kell mondjam, ma már nem tudsz olyan vacak nettel rendelkezni, hogy ne legyen elég jó a minősége. A legolcsóbb vezetékes net és mobilnet is elég gyors.
Azonban a mobilszolgáltatót az olcsóbb netcsomagjaikban szándékosan akadályozzák a VOIP hívásokat, ez gondot jelenthet neked, erre vigyázz. Ez főleg a normál mobilszám mellé kért plusz net esetén fordul elő.
Én az 1 GB-os Telenor csak net kártyáját használom, de bejött a Blue Mobile feltöltőkártyás, rendes mobilkártya nete is. Arról, hogyan tudod a legolcsóbban megúszni a mobilnetet, itt írtam régebben: A legolcsóbb mobilnet. Ha mindig új feltöltőkártyás előfizetést veszel, 500 Ft egy hónapra 133 MB, vagy vehetsz 5 Ft/MB-os csomagot is és annyit használsz egy hónapban, amennyit akarsz. Esetleg DIGI-nél 1500 forintos 1 GB-os mobilcsomag, ha nem csak telefonálásra kellene a mobilnet.
Esetleg ha sokat utazol vidéken, ott gond lehet a lefedettséggel, mert bár van internet, de a létező leglassabb. Nagyobb településeken ilyen gondod már valószínűleg nem lesz.
Akkor most regisztráljunk be a szolgáltatásba
Mivel most a legolcsóbb tudtommal a Browsercalls, ott fogunk létrehozni egy előfizetést, de mindenhol máshol is pont így kell.
Keresd meg az oldal jobb felső sarkában a “register” gombot, vagy kattints ide és regisztrálj be a szolgáltatásba.
Válassz egy felhasználónevet és egy jelszót, add meg az e-mail címed, majd a képen látható ellenőrző szöveget írjuk be az alatta lévő sorba, vegyük ki a pipát, ha hírlevelet nem kérünk.
Nagyon fontos! Jól jegyezd meg a megadott adatokat, mert ezek fognak kelleni mindig. Írd fel egy papírra, el ne felejtsd!
Most nyomjunk egy Register gombot.
A következő képernyőn a nevünket és a címünket adhatjuk meg.
Ennek a képernyőnek semmi jelentősége nincs, az itt megadott adatok sehová nem kellenek.
Ha európai uniós címmel rendelkezel, akkor sajnos 20% ÁFÁ-t is fogsz fizetni a percdíjak után. (Ez a második oszlop a percdíjakban az első képen.) Ezért, ha rendelkezel Unión kívüli címmel (mondjuk Ausztráliában is élsz), jobban jársz, ha azt a címedet adod meg.
Ha kitöltötted, nyomj egy Next (Tovább) gombot.
Következik a fizetés. Válaszd ki a legkisebb összeget (10 dollár) és a kártyád típusát, vagy Paypalt, amivel fizetni akarsz.
A Next gomb alatt látjuk, hogy 10 dollárt töltünk fel, 0,7 dollár a feltöltés díja, illetve ha uniós állampolgárok vagyunk, további 2 dollárt levonnak az áfa miatt.
Nyomjunk egy Next (Tovább) gombot.
A következő képernyőn megadhatjuk, hogy hívónak milyen számot írjon ki a telefon, amikor használjuk. Azonban ezt ellenőrzik, vezetékes számnál egy automata hív fel, mobil esetén SMS-ben kapunk egy kódot, azt kell megadni.
Válasszuk ki az országot (az lesz az alapértelmezett, amit megadtunk címnek, de ezt meg tudjuk változtatni a lenyíló menüben) és azt, hogy mobil, vagy vezetékes szám, majd adjuk meg a számunkat.
Tipp: további számokat később is megadhatunk és minden egyes alkalmazásnál külön beállíthatjuk, melyik legyen az alapértelmezett. Így nálunk is mindenki a saját nevében telefonál, noha hárman használunk egy előfizetést.
Alapértelmezetten nem küldi el a számunkat, ezért amikor telepítjük a programot, ne felejtsük el beállítani, hogy elküldje hívásnál a számunkat.
A Tovább (Next) gombra kattintva megkérdezi, hogy SMS-t vagy felhívást kérünk angolul.
Írjuk be a kapott kódot és Next gomb kétszer
Látunk egy összegzést a költségekről, hogy mennyivel akarják megterhelni a kártyánkat.
Menjünk tovább.
MOST NAGYON FIGYELJ! MIELŐTT BÁRMIT CSINÁLSZ, VEDD KI A PIPÁT INNEN: Enable Automatic Recharge
Ha nem veszed ki a pipát, újra és újra automatikusan levonják a 10 dollárt, ha az egyenleged elérte a 2 dollárt. Márpedig elég sanszos, hogy legközelebb már nem ez az alszolgáltató lesz a legolcsóbb. A Save this Card pipát is vedd ki.
Töltsd ki az oldalt a kártyád adataival (kártya előlapján található hosszú kártyaszám, a kártyán található név, a lejárata hónap/év, ahogy a kártyán van.)
Már csak a CVV kód kell, amit a kártya hátoldalán találsz, az aláírás mező mellett, általában egy háromjegyű szám. Ha nem találod, olvasd el ezt az írásomat, hol keresd.
(Ha van paypal számlád és fontos számodra a biztonság, nem akarod kiadni a kártyaadataidat, akkor használd inkább a paypalt fizetésre. Én is mindig azzal szoktam fizetni.)
Ha a pipákat biztos kivetted, nyomj egy “PAY” azaz fizetés gombot és már kész is vagy!
Nincs más dolgod, mint a számítógépedre, vagy az okostelefonodra (vagy mindkettőre, vagy az összesre, ami van), letöltsd a telefonáláshoz szükséges szoftvert.
Keresd meg az oldal tetején, a menüsorban a Download menüt és kattints rá.
Innen tudod letölteni a számítógépedre a programot. Mobilra ne innen töltsd le!
Telepítsük a programot, lépjünk be a megadott felhasználónevünkkel és jelszavunkkal (felírtuk, hogy mit adtunk meg, igaz?!) majd használjuk egészséggel. Egy jó minőségű, mikrofonos fejhallgatóra szükségünk lesz, ha számítógéppel használjuk a programot. A Contactba mentsük el a gyakran hívott számokat, a Dial-lal tárcsázzunk, vagy írjuk be a számot (+36 előtaggal) a “Type phone or…” mezőbe és nyomjunk a zöldre váló gombra, lerakni a pirossal tudjuk.
Ennyi az egész, nem egy atomfizika.
Amire figyeljünk: a 06-40 és 06-80-as számokat, illetve a négyjegyű szolgáltatói telefonszámokat nem tudjuk hívni. Ilyenkor keressünk a szolgáltató oldalán egy “külföldről is hívható telefonszám”-ot és azt tárcsázzuk. A számokat lehetőleg ne 06-20-xxxxxxx formátumban, hanem a nemzetközi +3620xxxxxxxx formában tárcsázzuk, ahol a +36 Magyarország hívószáma.
Mobiltelefonunkra telepítsük az alkalmazást az appstore-ból.
Androidra innen, IOS-re innen, Windows telefonra innen, öreg Symbianos telefonokra innen, Balckberry-re pedig innen.
Miután feltelepítettük, a program behúzza a telefonon található telefonszámainkat, így könnyen tudjuk hívni az ismerőseinket. Vagy wifit használjunk, vagy a saját mobilnetünket, ha van. Nyílt wifinél (McDonald’s-ban, üzletközpontokban, stb.) vigyázzunk, ellophatják a belépési kódunkat, persze nem csak ehhez a programhoz. Erről itt írtam bővebben.
Ne felejtsük el beállítani az első használat előtt, hogy a saját számunkat elküldje a hívott félnek.
Telefonálni ugyanúgy kell vele, mint a normál telefonnal. Tárcsázz, majd válaszd a VOIP Call funkciót hívás előtt (ha nem azon áll a program), majd hívásinditás.
Hamar beletanulsz a használatába.
Az SMS-ről: bár lehet SMS-t is küldeni a programmal, de egyrészt nem olcsó (miért írj SMS-t 18 forintért, ha 70 fillérért tudsz hívni is?), másrészt nem kezeli a magyar ékezetes betűket, harmadrészt van, hogy nem érkezik meg az üzenet, de te erről nem kapsz visszajelzést. Úgyhogy SMS-re csak végszükség esetén használd ezt a programot.
Mindenkinek sok sikert a használathoz, remélem komolyan lecsökken a telefonszámlátok mostantól. Ha vannak kérdéseid, tedd fel a hozzászólásokban. (A kiszamolo.hu-n tudsz kérdezni, a cikk egy nap késéssel fog ott megjelenni.)
Ha szeretnél többet tudni a pénzügyekről, gyere el az Akadémiára, hamarosan indul a következő.
Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.
Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.
Ha szeretnéd tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelölj be minket a facebookon:www.facebook.com/kiszamolo vagy RSS-en
De ebből kell fizetned a VOIP engedélyezett mobilnetet is. Ami azért nem olcsó.
A Digi-s mobilnet havi 1500-ért meg nem ad felhívható telefonszámot, maximum dupla SIM-es telefonban használható.
Ez a Telenor-os VOIP engedélyezett netcsomag melyik? Ahogy nézem az olcsó előfizetésekben se a Vodafone, se a T-Mobile nem engedélyezi a VOIP-ot.
http://www.telenor.hu/upload/pdf/Halozatsemlegesseg-MobilOnline.pdf
Most én is áttérek a browsercalls-ra. Köszi a tippet.
Ez tök jó. Mobilról is használod a programot? Mekkora adatforgalmat generál egy percnyi beszélgetés?
Köszi szépen a választ előre is!
Amúgy kérhetsz virtuális számot is, az vagy ingyenes, vagy havi 200 forint.
De amúgy az lesz, hogy valami gagyi Telenoros feltöltőkártyát veszek, 2000ft-ért adnak 1GB-ot + Deezer-t, a Deezert havi 500ft-ért meg odaadom valakinek. (Nem kell valakinek? :D)
Nagyon köszönöm a cikket, sokat nézelődtem mostanában ebben a témában, de ez tűnik a legjobb megoldásnak!
A hangminosegre majd kivancsi leszek.
Én nem akarok függeni egyik szolgáltatótól sem, lehet, hogy egyelőre netre se vennék sim kártyát, valószínűleg kibírom, hogy csak wifi-vel telefonáljak.
Egyebkent (AFA-san) evek ota igy telefonalok. A hang neha gyenge, de 90%-ban ok a minoseg.
Na itt eszembe sem jut VOIP-ozni, de amikor otthon vagyok, akkor azt használom -> FreeVoipDeal, kicsit drágább, fix ingyen, vezetékes 0,023$.
Ez a cikk sajnos nagyon nem erre (az egyébként szerintem nagyon magas színvonalú és általam nagyon tisztelt) blogra való, nem is értem, hogy kerülhetik el a figyelmed az általad (nagyon helyesen) hirdetett nagyon fontos dolgok:
ez egy olyan szolgáltatás és cég, ahol aztán tényleg semmi garancia semmire, csak arra, hogy levonják a kártyádról amit befizettél.
Milyen cég áll mögötte?
Hol érhető el az ügyfélszolgálat?
Elolvastad a terms and conditions-t is? Azt a részt is, ahol leírják, hogy egy általuk tetszőlegesen meghatározott limit felett egy általuk tetszőlegesen meghatározott percdíjat vonhatnak le, aminek a mértéke egyébként sehol nincs leírva az oldalon?
Mivel kis (10-25 EUR) befizetésekről van szó, nagyon pórul nem fog járni senki aki a te buzdításodra befizet, de átlagban és főleg hosszútávon jó se fog járni senki.
Megpróbálom néhány következő kommentben kifejteni.
Magyarul, amíg szürke zóna van a világban, addig ezek működni fognak – de az állandóság alapvetően nem része az üzleti modellnek.
Így havi 490 Ft-ból megúszom a netet, a hívás meg vicces összegekért megy.
Két SIM kártya pedig nem is kell, mert van számhordozás a BM-hez, ingyen.
Engem is érdekelne, hogy mennyi adatforgalmat generál egy percnyi beszélgetés. Megnézné valaki?
Köszi!
Mióta voipot használ a család, gyakorlatilag nulla a telefonszámlánk.
Esetleg egyszer ráfaragunk és bebukunk 10 eurót? Na és? Csak a nyaralás alatt ennek a többszörösét spóroltam egy hét alatt.
Amúgy ez a cég már vagy 10 éves, eddig nem volt baj vele.
Ingyenes regisztrációért ad egy magyar vezetékesnek minősülő számot, amin bárhonnan vezetékes percdíjjal hívhat, akinek van vezetékes telefonja.
Elvileg korlátozott ideig, de gyakorlatilag (mindig meghosszabbítják) már több mint fél éve van napi 3 db ingyenes hívásom akár mobil irányba is.
Mobilnetről ha lassú a kapcsolat nem mindig tökéletes a hangminőség, wifivel és gyors mobilnettel viszont nem szokott gond lenni.
Én külföldről ezzel szoktam hazatelefonálni, wifiről. A napi 3 hívás elég is szokott lenni. Itthon csak alkalmanként használom, mert általában nem telefonálok olyan sokat, hogy túllépjem az előfizetésemben foglalt lebeszélhetőséget.
Itt az NMHH határozat erről: nmhh.hu/dokumentum/2375/7piac_hatarozat_titokmentes_vegleges_110810.pdf (3. oldal)
Itt pedig pl a vodafone referencia ajánlata: vodafone.hu/common/popup/letoltes/nagyker_szolg_hivasveg.pdf
Nem tudom, hogy csinálják, de sok éve csinálják és ennyiért adják a perceket.
Nem egészen értem, hogy tudják ellopni a számodat a csalók (spoofing), ha a SIM kártya nem kerül ki a kezedből. Ahhoz, hogy a hívószámkijelzést aktiváld, SMS-ben küldenek egy regisztrációs kódot. (Vagy egy automata hang felhív vezetékesen)
Vagy arra gondolsz, hogy feltörték a VOIP accountodat? Az mondjuk egy másik sztori. Erős jelszavad volt? Melyik szolgáltató?
Bónusz, ami a cikkből kimaradt: vezetékesről is tudsz hívni ilyen tarifával (+ a vezetékes hívás díja; sokaknak van korlátlan) egy budapesti előhívó szám használatával, lásd: freevoipdeal.com/geo
Az, hogy ausztriában adnak 9 eurós csomagot amit írsz, egy másik kérdés. Egyrészt, az átlag felhasználó nem 1000 percet stb fog elhasználni egy hónapban, hanem jóval kevesebbet. Másrészt van rengeteg lehetőség még keresni a felhasználókon, és akkor máris nem 9 eur bevétel jut egy előfizetésre. Harmadrészt, azt nem állítottam, hogy az önköltségi árnak akár a 7Ft is reális lenne, de ettől még az érdemleges magyar piaci verseny hiányában semmi okuk kevesebbet kérni.
Tényleg kicsit olyan ez, mintha arról próbálnál meggyőzni, hogy márpedig kockázat nélküli, éves 50% hozamú befektetés létezik.
A Kiszámoló által ajánlott szolgáltatásnál csak akkor tudják megspoofolni a számod, ha fizikailag náluk van a SIM kártyád, vagy ha meghackelték az accountod a szolgáltatónál (amihez előzőleg hozzákötötted a számod). Vagy mi a módszer?
Akkor neked valami más (gyengébb biztonságú) szolgáltatónál spoofolták meg a számod?
A német kevésbé megy, de akár angol leírást szívesen olvasnék akár egy másik hasonló ügyről is.
A Reenger.hu szerinted biztonságosabb? Ha igen, miért?
Ez miért éri meg a szolgáltatónak? Ő is csaló lenne?
Amugy eddig meg sehol nem olvastam arrol, hogy a Bellmont feltorne kis szolgaltatokat, es toluk lopna a perceket.
Amikor kozepisklaoba jartam a ’90-es evek elejen, akkor adtak at Szegeden az uj, digitalis telefonkozpontot.
Ezzel kapcsolatban mondta az egyik tanarunk, hogy igazabol ezeknek a kozpontoknak energiafelhasznalas szempontjabol edes mindegy, hogy beszelnek-e a vonalakon, vagy nem, aramot mindenkeppen fogyasztanak.
Azt is mondta, hogy a varoson beluli beszelgeteseket o ingyenesse tenne, es inkabb bevezettetne 2., 3. vonalat is egy haztartasba. (Figyeljunk, 1990 magassagaban jarunk!!!)
De a Matav nem ebbe az iranyba ment.
Nekunk, itt Nemetorszagban most hazatelefonalni Lebara-nk van.
Havi 20 EUR-ert lehet regisztralni 1200 perc Magyarorszagnyi beszelgetest, akar mobil iranyba is.
Az egyetlen bosszanto dolog, hogy, ha elfogy az idod, akkor ki kell varni a 30 napot, mielott ujra feltoltheted.
t-mobile.hu/static/sw/file/Halozatsemlegesseg_20130619mobil.pdf
Magyarán a havi 11890 forintos a legolcsóbb, amiben Skypeolhatsz! Tényleg rablás, amit a mobilszolgáltatók művelnek! A többi szolgáltató feltételeit most nem keresem ki, de feltételezem, hasonlóan tiltják ők is.
“p” hozzászólásának elvével egyetértek, azaz nem szívesen adnám ki a kártyám adatait ilyen átláthatatlan cégeknek. Hogy eddig nem volt gond, annak örülök, csak félek, hogy hirtelen ilyen PPO-s módon egyszer csak lehúznak mindenkit pár ezer forinttal, mert valamit átírnak a felh. feltételekben.
USA-ban az tetszett, hogy 70-80 dolcsiert vesz az ember korlatlan csomagot – oke, nem valami olcso, de az tenyleg vegtelen minden, fix koltsegert.
Lenne egy kerdesem: Miert fizetek 20% AFA-t, ha a szolgaltato luxemburgi es ott 15% a legmagasabb AFA kulcs?
Köszi. Nem olvastam el minden betűt a Wikipédia cikkben, de a lényeg itt, és egyben példa, hogy pl. valaki az USA-ban (egyszerűen) spoofolja a magyar számodat. OK, ekkor tanúként kihallgatnak, eddig tiszta sor. Már ha nemzetközi fontosságú az ügy.
Vissza az első hozzászólásodra: akkor már csak azt nem értem, hogy függ mindez össze azzal, hogy te emellett egy Dellmont vagy másik VOIP szolgáltatóhoz is beregisztráltad azt a számot és azon telefonálsz?
Ha nem, akkor viszont fizetnie kell érte valakinek. Most már csak az a kérdés, hogy használatarányosan fizet az, aki használja, vagy mindenki fizet érte, adó módjára.
(Régebben volt olyan vodafone-os csomag, ahol plusz egyenleget kaptál a fogadott hívásaidért, ami külső szolgáltatótól jött – pont emiatt)
Egy szó mint száz, jó cikk, aki eddig nem ismerte, hajrá, regisztráljatok.
Ui.: létezik olyan szolgáltató, ahol olyan hívószámot adok meg, amilyet csak akarok, nem ellenőrzik. Kizárólag a próba kedvéért voltam már 112 és 911 is 🙂 De ilyesmivel nem játszunk, nem is árulom el, melyik az.
Ehhez a flottához egy nevet, elérhetőséget kérhetnék privátba. Remélem semmilyen extrém feltételt nem támasztanak a belépéshez. Előre is köszönöm.
Hihetetlen mennyi paranoiás van kozottetek 🙂
Köszi a cikket,
egy önző ügyfél akit csak a percdíj érdekel
Te meg pofon egyszerűen bizonyítod, hogy nem hívtad a szóban forgó telefont, mivel nincs a kimenő hívásaid között.