Kiszámoló életbiztosítás: kérdések és válaszok

2016-09-05
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Amint már tudjátok, elindult a csoportos életbiztosításunk.

Sok kérdés felmerült ezzel kapcsolatban, ezekre szeretnék válaszolni.

Honnan tudom, hogy nem átverés-e?

Ennek a kérdésnek egyrészt örülök, mert csak tanultatok valamit. 🙂

Másrészt kicsit szomorú vagyok, mert azt is mutatja, hogy nem olvastok figyelmesen. Le van írva, milyen e-mail címen tudod lekérni a biztosítótól, hogy van-e érvényes biztosításod. (Nagyon fontos! Mivel púp a hátukra ez az információközlés (másnak tudtommal nem is teszik meg) és összesen három ember kezel talán több ezer csoportos szerződést, évente csak egy-két alkalommal élj vele maximum. Azt a címet semmi másra ne használd! Ha kérdésed van, kérdezz engem, vagy telefonálj a biztosító ügyfélszolgálatára.)

Szintén be van linkelve az ajánlat, illetve a jövő hónaptól (amikor már lesznek belépők is) majd a kötvény is. Ja, és a biztosító sem hagyná, hogy ekkora nyilvánosság mellett visszaéljenek a nevével.

Továbbá annyi eszem lenne, hogy nem a biztosítóhoz küldetném be veletek az egészségügyi nyilatkozatot, hanem azt mondanám, hogy nem kell, ahogy a legtöbb csoportos életbiztosításnál nem is kérnek. (Nálunk is csak azért, mert nyitott a csoport, amihez bárki csatlakozhat.)

Ki a szerződő és miért nem én vagyok az?

A szerződő az egyesület és azért nem te, mert akkor egyszemélyes biztosítást kötnél hatszor ennyiért. Ez ezért kerül ennyibe, mert sok százan vagyunk egy szerződésben.

Felmondhatja-e a biztosító a szerződést?

A szerződés határozatlan idejű, de évente évforduló előtt mindkét fél felmondhatja, vagy új feltételekkel vállalhatja a folytatást. (Ez a biztosító részéről logikusan áremelést jelent.)

Erre sor kerülhet, de hacsak nem lesz kiugró a kárhányad, nem valószínű. De a lehetősége megvan. De drága biztosítást ráérsz majd akkor is kötni, ha bekövetkezik.

Mennyi pénzt kapok vissza a futamidő végén?

Semennyit. Ez nem pénzgyűjtögetős biztosítás, hanem védelmet vásárolsz. A végén nem fizet ki semmit. De erről majd írok bővebben.

Hogy lehet kedvezményezettet állítani?

Mint kiderült, azt a papírt nekem is alá kell írnom, nem tekint el tőle a biztosító. Ezért ne a biztosítónak küldd, hanem az egyesületnek a címére, kitöltve és majd én aláírom és továbbküldöm, neked pedig elküldöm a fotóját. Ha már elküldted, írj nekem a kiszamoloegyesulet kukac gmail.com címre, bemegyek és aláírom az eddigieket.

Mi van a GYES-en, GYED-en lévő anyákkal?

Semmi, ők is biztosítottak. A feltételekben a leírás arra vonatkozik, ha a munkáltató köti a szerződést. A cég nyugdíjasa, GYES-en lévő dolgozója nem aktív állományú, ezért rá nem vonatkozik a biztosítás (és a cég nem is fizet utánuk). Itt azonban nem munkáltató-munkavállaló viszony van, ezért ennek nincs értelme. A biztosító megerősítette, hogy azzal nem kell törődni.

Katonák, rendőrök jöhetnek-e?

Jó hírem van, igen jöhetnek, de az 52-es pont kizárja a fegyveres szolgálat közbeni, azzal összefüggő sérüléseket. Tehát a katonáknak, rendőröknek a biztosító csak akkor fizet, ha a káreset nem a fegyveres szolgálattal összefüggésben keletkezett.

Külföldön dolgozó magyarok?

Csak magyar állampolgár léphet be, de a külföldi munka nem akadály, viszont a kórházi térítés nem él külföldön és a műtéti térítés sem.

Csak itthon történt káresetre fizet?

Nem, a "biztosítás a világ összes országában érvényes." Ez alól kivétel a kórházi ápolás.

Miért vannak kizárva a 60 év felettiek és a túlsúlyosok, meg azok, akik megisznak egy fél láda sört egy ültő helyükben?

Az alacsony díjnak ez az ára. A túlsúlyról: egy 190 centis embernél több, mint 35 kiló túlsúly megengedett, szerintem ha nem férsz bele, akkor mindentől függetlenül érdemes lenne lefogyni a saját egészséged miatt is.

Gondolj bele: ha közlekedési balesetben halsz meg, a biztosító kifizeti a havi díj 10,5 ezerszeresét, vagyis 877 évnyi befizetést. Persze, hogy nem akar mindenkit biztosítani ennyi pénzért.

A feltételekben 65 év a kilépési idő, itt pedig 55 év van írva felső belépési korlátnak és 60 év kilépési korlátnak. Miért?

A Biztosítási Feltételek egy általános leírás, ennél szigorúbbat vállaltunk, hogy maradhasson az alacsony díj. Ezért van eltérés.

Ha fizet a biztosítás kritikus balesetre (például rák miatt), akkor utána megszűnik?

Nem, tovább él, vagyis ha utána meghal a biztosított, arra is fizet a biztosító. Egy esetben szűnik meg, ha 50% feletti maradandó rokkantságot állapítanak meg, de ez benne van  a feltételekben is (21. pont).

Miben más a pártoló tag a rendes tagtól az egyesületben?

A pártoló tagot nem kell elhívni a közgyűlésekre, amit egyébként minden apró változtatás miatt össze kell hívni. Vagyis csak technikai különbség van, a számodra nem fontos.

Munkanélküli jöhet-e?

Igen.

Van máshol is biztosításom, az számít-e?

Nem, annyit kötsz, amennyit akarsz.

Ha még felmerülnek kérdések, azokat is ide fogom írni.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
88 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

A másik posztban már kérdeztem de még nem jött válasz (bocsi ha értetlenkedem 🙂 )

A kiemelten súlyos betegségekre van ez a 2 mft. Ez azt jelenti, hogy ha a biztosítás időtartama alatt valakinél ilyet diagnosztizálnak akkor a biztosító kifizeti a 2 mft-ot és az illető mondjuk 1 év múlva belehal ebbe a betegségbe akkor a 20 mft-ot is kifizetik, vagy akkor már nem ?

Siklóernyős vagyok. Köthetek én is és ugyanúgy érvényes rám ha nem repülés közben sérülök?
Köszi

Miklós, morbid leszek, de mi van ha téged ér baleset? Mi lesz akkor az egyesülettel (mobilflottával, biztosítással)? Feltételezem több beltagból áll, de inkább kérdezek 🙂

Fogadjak a saját halálomra? De nehéz fogadás 🙂

Ha kevés a megtakarítás, de nagy a rendszeres jövedelem, megértem, ha valaki köt ilyen biztosítás, de ha nagy megtakarításod van, nem biztos hogy megéri megkötni.

Mit változtat az örökösök helyzetén, ha kapnak 100, 200 vagy 300 millió örökség mellé még 20 millió forintot a biztosítótól? Nyilván örülnek neki, de lényegében nem lesz más az anyagi helyzetük.

@topfly általában arra érdemes biztosítást kötni, aminek a nem biztosítása kár esetén komolyan megrengetné az embert (életbiztosításnál az örökösöket). Nem kötök Cascot a nem túl értékes autómra, mivel egy totálkár esetén is tudnám azt pótolni. Meg amit aztán végképp nem értek, az a gyerekek balesetbiztosítása. Annak tényleg semmi értelme, hogy kapunk egy szerény összeget, amolyan fájdalomdíjként, ha eltörik valamije. De a gyerek nem esik ki a munkából, nincs tlényleges anyagi kárunk, amit a biztosító térítene...

És ha több 100 milliós örökség vár az örökösökre, akkor valószínüleg szükségtelen életbiztosítást kötni. Persze kérdés, hogy az a vagyon működő tőke-e (legalább részben), vagy mondjuk csak a család használatában lévő értékes ingatlanokból, autókból áll, amiknek a fenntartása is egy vagyon. Ez esetben lehet, hogy érdemes életbiztosítást kötni, de nem ebben a konstrukcióban.

Kérdés:
A biztosítási összegek fognak-e évente indexálódni? (pl. inflációval arányosan növekedni)

Magasabb biztosítási összegre lehet kötni vagy ezek a kilakudott fix összegek?

Szia!

Az lehet biztosított, akinek nincs állandó magyarországi lakcíme?

Előre is köszönöm!

Üdv, Levente

@Géza azért egy nagy százalékos rokkantsággal járó baleset, amit elszenvedhet egy gyerek is, eléggé hazavághat egy családot, mert azért nem feltétlen erre raknak félre, akik félretesznek egyáltalán.
Lehet valakinek ezért kell feladnia a munkáját, hogy ápolhassa a gyerekét az élete végéig.
Jól jöhet ez a 10-15 millió a felmerülő költségekre.

Nem biztos hogy teljesen ide való de azért én itt megkérdezem.
Ez áll a pártoló tagsági online belépési kérelmen:
"Az alábbi kérdőív kitöltésével szeretném jelezni szándékomat az Egyesülethez való csatlakozással kapcsolatban, pártoló tagja szeretnék lenni az Egyesületnek. Az Egyesület céljaival egyetértek, az Alapszabályt elfogadom, a havi 200 forintos tagdíj fizetését vállalom."
A kérdésem, hogy hol tudom elolvasni az alapszabályt és a célokat? Próbálkoztam kereséssel, de nem találtam, elnézést ha én voltam a béna.
Köszönöm!

Hali Mindenki!
Beszéljük már át egy kicsit ezt a túlsúly kérdést. Ki dönti el, hogy valaki elhízott vagy túlsúlyos?
Ez önbevalló vagy kell egy orvosi igazolás? Önös érdekből kérdezem, mert nem gondolnám, hogy elhízott vagyok, de inkább hasonlítok egy kidobóra, mint egy mérnökre (pedig tényleg az vagyok, de komolyan:)
177cm magas vagyok és 100 kg, kockás hasam ugyan nincs, de sportos testalkat vagyok. Régebben (hangsúlyozom régebben) amerikai fociztam. Egészségesen élek és étkezem. Vérnyomás, koleszterin rendben.
A nyomorúságos bmi testtömeg index szerint én mégis túlsúlyos vagyok. Mi az a 35 kg amit említettél?
Szóval ki dönti el és mi alapján, hogy túlsúlyos vagyok-e vagy sem? Belevágjak-e vagy nem?
(gondolom nem ez a legégetőbb kérdés, de lehet mégis sok embert érint)

az Uniqua online ügyfélszolgálati felületén nem lehet nyomon követni a biztosítást?

Illetve a biztosítási kötvényt beszkennelve eljutatthatod te mint szerződő a biztosítottak számára e -mailen keresztül.

@Kiszamolo
" Ha a villamos üt el, mákod van..." 😀

Sziasztok!

"A BIZTOSÍTÓ FELÜLBÍRÁLATI JOGAI

46. A biztosító a szolgáltatási igény elbírálásához saját orvosszakértőt
vehet igénybe. A biztosító orvosszakértőjének joga
van a biztosítási események vonatkozásában – egyebek mellett
– felülbírálni:
46.1. a kórházi fekvőbeteg gyógykezelés szükségességét és
indokolt időtartamát,
46.2. a keresőképtelenség tényét és indokolt időtartamát,
46.3. a maradandó egészségkárosodás tényét és mértékét.

47. A biztosító orvos-szakértőjének megállapításai függetlenek
minden más orvosi, vagy társadalombiztosítási szerv vagy
testület, valamint más orvos-szakértők megállapításaitól, és
az igény elbírálásánál a biztosító a saját orvosszakértőjének
véleményét veszi alapul."

Ez normális, megszokott eljárás? Már volt pár életbiztosításom (évente kötök újat), de ilyet egyiknél sem olvastam. Várom a tapasztaltabbak válaszát.

ViktorA: Az adataid alapján a testtömeg-indexed 31,91, tehát köthetsz biztosítást, a 35 kg szerintem egy példa volt arra, hogy az ideális (21,5-es) BMI-indexhez képest egy 190 cm-s jelölt ennyi plusszal is köthet biztosítást

@levente : ha jol ertettem nem fizet olyasmire ami kulfoldon tortent, igy sok ertelme nincs kotni ha nem elsz Magyarorszagon.

Miklós, ha jól értem, az egészségügyi nyilatkozatnál a szerződő neve a Kiszámoló Egyesület, szerintem érdemes lehet beírni az összefoglalóba is ide valahova: "Töltsd le innen a biztosító egészségügyi nyilatkozatát, nyomtasd ki és töltsd ki értelemszerűen, majd saját kezűleg írd alá."
Mivel csak kommentekből derül ki egyértelműen, hogy ide ezt kell beírni, szerintem több hibás kitöltéstől megkímélnéd vele a biztosítót... 🙂

@Kiszamolo : pontositok: " kivéve a kórházi ápolás és műtéti térítés."

@Kiszamolo Irtad, ha emelkedik a biztositas akkor raer majd dragat kotni

Azt elfelejtetted megemliteni, hogy "akkor" nem biztos, hogy ugyanazokkal a feltetelekkel bevallal barmelyik biztosito, ha kozben mondjuk eltort a karod (elbol kizarja). A hosszutavu eletbiztositasnak egyik lenyeges tulajdonsaga, hogy a kotest megelozi az eü felmeres. Ha a biztositasi idoszakon kivul volt vmi, azt kizarja. Ha az idoszakon belul, akkor elvileg biztositja.

Tehat nem mindegy, hogy aki 15 evre szeretne biztositast, annak 5ev mulva ujra kell e kotnie ( es imadkozik, hogy addig semmi nem tortent vele)

Masik lenyeges elem a kor miatti dijvaltozas. Ha ma 15 evre kotsz eletbiztositast, akkor ugyan dragabb lesz, de garantaltan 15 evig elni fog a szerzodes. Ha az altalad javasolt (barmikor emelhetnek) csoportos biztositasba vag bele az ember, akkor ott van a bizonytalansagi faktor, hogy kesobb megszivja

@Kiszamolo Nagyon remélem, hogy nem ér baleset, és nem lesz szükség a helyettesre. 🙂

"Móricka minden nap focizik a játszótéren a kis barátaival. Szerda délután is összejönnek a gyerekek, elmennek Mórickáék házához, és felcsöngetnek a kaputelefonon Móricka anyukájának:
- Csókolom, a Móricka lejöhet focizni?
- ... gyerekek, nagyon rossz hírem van... Móricka tegnap sajnos meghalt.
A gyerekek nagyon elszomorodnak:
- ... szegény Móricka... azért a labdát le teszik dobni?"

Csak érdeklődésképpen, a biztosításnál hány ember van meg az 500-ból?

Tök érdekes, hogy sokan vitatják a kockázati biztosítások értelmét.
Pedig egyszerű: ha bárkinek probléma az, hogy a biztosított tárgy tönkremegy (és ezáltal nem termel több értéket a jövőben), akkor azt biztosítani kell a problémát "öröklő" kedvezményére.
Azaz pl.: kiskorú gyermek is többet ér a biztosítási összeggel, hiába kezeli azt a gyámügy, mintha nem kapna semmit.

Gratulalok!
Kerdesem: ha pl rakot diagnosztizalnak valakinel, be kell e jelentenie a biztositonal?( kozlesi kotelezettseg?) ( felbonthatjak e utana a biztositast?)

Kedves Kiszámoló!
Írtad, hogy a gyes, gyed nem akadály. Mi a helyzet a 20 órás munkahéttel? Az megmaradt kizáró oknak??

Milyen mértékű hallásvesztés/látásvesztés fér még bele? Konkrétan meg vannak ezek határozva?

Általánosságban a biztosításokról: az egyik, XXX-es bankszámlához köthető biztosítás biztosítója kizárja a kockázatviselésből az alábbi eseményeket, amelyek ok egészben vagy részben:
a)
b)
c)
d) háború, harci cselekmények, ..., terrorcselekmény, ...

Ez mit jelent pontosan? Mert ha terroristák által elkövetett merényletbe hal meg a biztosított, és ezt kizárják, akkor az nagy szívás... Közlekedési baleset és betegség után ez lehet a "legesélyesebb"...

Más: fentebb is kérdezték, választ még nem láttam: rettegett betegséget diagnosztizálnak, de mázlid van, tőléld: a bizti ad x M forintot, majd szerződést bont. Szivás...

Meg egy kerdes, most vekony vagyok, de mi van ha meghizom husz kilot? Ertesitenem kell oket? Ha igen, utana mar kockazatos vagyok es felbontjak a szerzodest?
Koszonom.

Vagyis igazabol a bejelentesi kotelezettseget szeretnem ha leirna valaki pontosan( rettegett betegseg, elhizas, stbnel) hogy a bejelentes elmulasztasanal szerzodest bontanak e? Vagy a bekovetkezett halal utan( husz ev fizetes utan), megtagadjak e a kifizetest?( mert meghiztam, infarktusom lett, stb...)

Nem arrol van szo hogy hamisan allitok valamit, hanem a bejelentesi kotelezettsegemrol kerdezek kell-e? Nem kell-e? . Evente kell? Otevente? Ha 10-20evig fizettem, majd bejelntem hogy husz ev utan meghiztam/nott a koleszterinem,/ daganatom lett akkor felbontjak a szerzodest?

Hát igen 🙂 Tényleg miről beszélünk, hiszen valóban rettentő nagy kockázatot vállalna a biztosító, ha nem zárná ki a terrorcselekményből származó eseményeket.

Engem is érdekel amit Mrs.Colombo kérdez. Meg úgy általában is, nem csak ennél a biztosításnál. Tetszőleges életbiztosítást megkötök mondjuk 20 évre a mostani egészségi állapotom alapján, ebből kijön egy éves díj (ami mondjuk évente indexálódik). Én úgy gondolnám, hogy a biztosító vállalta, hogy ezért a díjért 20 évig vállalja a biztosításomat, történjen bármi is, hisz épp ez a biztosítás lényege. De mi van, ha pár év múlva pl. elhízok és felmegy a vérnyomásom? Be kell jelentenem a biztosítónak (gondolom). A biztosító ennek hatására dönthet úgy, hogy felbontja a szerződést, vagy megnöveli az éves díjat? Szerintem nem. De ha nem, akkor minek bejelenteni az egészségügyi állapotom változásait, hisz a kiindulási állapot alapján biztosított 20 évre a biztosító, nem? Nem értem. Valaki segítene tisztázni?

En szeretnek kotni a ferjemmel (+ 2 fő), de ezt legyszi magyarazd el. koszi.
Es azt sem ertem, hogyha fizetem a havi 5000-et (evi 60e, husz even at 1.2M), mondjuk 20 even at becsuletesen fizetek, sose kesek.....akkor utana ha meghalok, mert egyszer valamiben meghalok, legyen az daganat,stroke, baleset,akkor miert fizetnek ok nekem 20Mt? nekik ez miert eri meg? az elso ket esetben (daganat, stroke) nem lesz kibujas, indokkereses a fizetes elol? (pl, hogy nem adtam adatot arrol, hogy meghiztam 18 ev utan.....)
Szoval en olyan biztositast keresek, ami fizet a rettegett betegseg eseten is (daganat) a csaladomnak.Kerlek irj errol bovebben,mert szeretnenk kotni.
ui: de minding te tanitasz arra hogy kerdezzuk meg hogy "miert eri meg ez a masik felnek"?:)

Ahány biztosítóval én eddig találkoztam, manapság mindegyiknél létezik online ügyfélszolgálat, ez az emailban válasz eléggé bohóckodásnak tűnik...
Vagy az egyesület az ügyfél? A kötvényt is ő kapja meg?

Colombo
A biztosítás csak 60 éves korodig szól. Az egyesület tagjainak 99%-a túl fogja ezt élni, azaz ők csak fizetnek, és az kapja meg (a többiek pénzét is, Ill. csak egy részét), aki "olyan szerencsés", hogy meghal 60 éves kora előtt.
Ha a rettegett betegségekre akarsz jó kockázati biztosítást, akkor neked a CIB Családfő biztosítása való, abban ez a rész máshogy van súlyozva. Nyilván az drágább, mint ez, de sokkal olcsóbb mint egy mezei életbiztosítás. És az pl. 65 éves korog szól.

A rengeteg konstruktív illetve részben kifogás kereső hozzászólást valamint a halogatást látva kezdem érteni, hogy a biztosítók miért alkalmaznak ügynököket a toborzásra és egy idő után azok miért lesznek rámenősek és gátlástalanok. 🙁

Kicsi feleségemnek tutti kötünk, így +1 fő már biztos. Engem is érdekelne, bár ahhoz kicsit alacsony az összeg, de mondjuk egy régebben általad ajánlott csoportos mellett egy ilyen már határozottan jó lenne HA...

Most váltok munkát, kamiont fogok vezetni, külföldön. Nem igazán szokták szeretni a biztosítók. Nem találtam ezzel kapcsolatban kizárást, de lehet csak az én figyelmemet kerülte el, gondoltam inkább rákérdezek 🙂

Köszönöm előre is a válaszod!

> Mi van a GYES-en, GYED-en lévő anyákkal?
>
> Semmi, ők is biztosítottak. A feltételekben a leírás arra vonatkozik, ha a munkáltató köti a
> szerződést. A cég nyugdíjasa, GYES-en lévő dolgozója nem aktív állományú, ezért rá nem
> vonatkozik a biztosítás (és a cég nem is fizet utánuk). Itt azonban nem munkáltató-
> munkavállaló viszony van, ezért ennek nincs értelme. A biztosító megerősítette, hogy azzal
> nem kell törődni.

És az nem fura, hogy egy olyan leírás alapján kötünk biztosítást, ami nem is ránk vonatkozik, hanem "nem kell vele törődni"?
Nem piszkálódni akarok, komolyan fontolgatom a megkötését: de szerintem probléma esetén simán tud ezekre hivatkozni a biztosító...

Üdv!

A papírok folyamatban, viszont engem is érdekelne, hogy mit írok alá amikor az áll a nyilatkozatban:
"Az Egyesület tevékenységét és céljait ismerem és elfogadom. Tudomásul veszem, hogy az Egyesület tagjaként az Alapszabályban leírtaknak, valamint az Egyesület vezető szervei által hozott határozatoknak megfelelően a tagokra vonatkozó jogok illetnek meg, és kötelezettségek terhelnek."
Gondolom, ennek benne kell lennie, de azért mégis.

Üdv.! Megkérdezhetem mi az egyesület pontos neve?

a terrorcselekmény mint kizáró ok csak azért gáz, mert már mindenre ezt húzzák rá...mert ez jobb a politikának, itt szerintem az lenne érdekes, hogy ki határozza meg, hogy egy adott halálesetnél terrorcselekmény történt e vagy "csak" gyilkosság például...

10milliós kártérítési összegre nem lehet kötni? ilyen opció nincs?

@barna

1. Azért elég egyértelmű, hogy melyik a kettő közül.
2. Utald vissza a biztosítónak a 10 millió feletti összeget majd, és meg van oldva a problémád.

Azonnal, tehát lassan három hete elküldtem a biztosítónak az egészségügyi nyilatkozatot, nem érkezett még válasz.

@Mrs. Columbo, a biztosítás 60 éves korodban megszűnik, ha addig élsz, a biztosító megnyerte az 1,2M befizetésed.
Ha viszonylag kevesen halnak meg a csoportból 60 éves koruk előtt, akkor a biztosító keresett, Erre van is elég jó esélyük, ezért a sok megkötés (veszélyes munka és hobbi kizárva). Akkor viszont jó nagy bajban lesznek, ha egy kiszámoló olvasótalálkozóra valaki bevisz valami pestist. (bocs a morbid viccért).

na ez már jó régi volt, amire válaszoltam, már megint megtréfált, hogy az új hozzászólások box linkje nem az utolsó oldalra vitt :S

Sziasztok!
Hol van felsorolva, hogy mennyi térítés jár a feltételekben írt biztosítási eseményekre?
A feltételek doksiban nem találom, vagy csak bénázok :-/

nincs kérdés, közben meglett 😉

Magyar állampolgár, de magyar lakcímmel nem rendelkező (értsd: erdélyi vagyok, itteni tartózkodással) csatlakozhat a csoporthoz? Milyen egyéb hátrányai lehetnek a kórházi ápolás kiesésén kívül? Köszönöm

Így egy hónap után a később jövőknek:
Kb. mennyi idő míg a biztosító elbírálja a kérelmet?

Szeretném megkérdezni, hitelfedezeti biztosításnak köthető? Azaz lehet a bank a kedvezményezett?

Köszi,

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram