Curve pénzküldés bárkinek
Volt már szó a blogon a Curve nyújtotta lehetőségekről.:
Most István küldött egy levelet egy új pénzküldési szolgáltatásukról, nem kell más hozzá, mint a fogadónak legyen bankkártyája:
Nem láttam még hírt róla a kiszámolón, de hátha valakit érdekelne:
A curve pár héttel ezelőtt bevezette a “send” szolgáltatást, amivel bárkinek illeték nélkül küldhetünk pénzt a világ minden pontjára (feltéve ha rendelkezik bankkártyával).
Ha a fogadó curve felhasználó, akkor a kontaktok közül kiválaszthatjuk, ő az alkalmazáson belül kap értesítést arról, hogy pénzt akarunk neki küldeni és kiválaszthatja, hogy melyik bankkártyája mögött álló számlaszámra érkezzen a pénz.
Ha nem curve felhasználó, akkor az alkalmazás egy linket generál amit el kell neki küldeni. A linken a fogadónak meg adnia a bankkártya adatait
A küldő oldalán a küldés bankkártyás fizetésként jelentkezik a fogadó félnél pedig visszatérítésként jelenik meg kb. 2-3 nap alatt. Gondolom – de ez csak tipp – azt a lehetőséget használja ki a curve, hogy egy vásárlás értékét nem csak a vásárlás során használt bankkártyára lehet visszatéríteni.
Kipróbáltam, működik, hátha valakinek hasznos lesz. Hivatalos fizetésre nyilván nem alkalmas, illetve ha nem ismered jól a fogadót akkor el tudom képzelni, hogy nem akarja majd megadni a bankkártyaszámát. Napi limit van, ez 500 GBP-nak megfelelő deviza. Másik megkötés, hogy saját magadnak nem utalhatsz így.
Ha nem tudod, mi az a Curve, kattints a cikk elején lévő bejegyzésre.
Köszönjük a hírt.
ELSŐ
😛
Mondjuk attól még hasznos.
Can I send money to someone who doesn’t have Curve?
Yes! You can do this by tapping on the contact you’d like to invite to Curve. You’ll be given the option to enter the amount and currency of choice, (although this will be converted back into GBP) and select a payment card to use. You’ll then tap ‘Confirm & Send’ to finalise the transaction.
Can you send money as a bank transfer?
No, you can’t send money as a bank transfer. The payment will be made from any of your payment cards directly to the other person’s Curve Cash card.
A másik nagy baja a lassúsága.
Nálam a tiltott kategóriába került. Revolut ingyenes és azonnali.
Ugye itt se a folyószámládon meglevő pénzt utaltad, hanem a hitelkártyádról “utaltál” másvalakinek 1 lépésben, amit majd mondjuk 1 hónap múlva kell visszafizetned a hitelkártyádra. Néha likviditási gondok esetén, ha épp nincs szabadon pénzed, jól jöhet ez is, de a Curve kártya legfőbb érdeme, hogy 1) az ingyenes készpénzfelvételi limitet növeli meg a Revolut limitjén felül. 2) külföldön ha vásárolsz, akkor a forint hitelkártyádat teheted mögé, és nem kell feltöltögetni a Revolutot.
Jó mindegyik.
Viszont nekem úgy tűnik, a Curve Cash kártyára megy ez, mondjuk mindegy végül is, arról is ugyanúgy lehet költeni, tökmindegy
a Revolut feltöltése hitelkártyáról valóban bankkártyás fizetésnek minősül és nem kp. felvételnek? (én egyszer Transferwise-on utaltam így, de azt kp. felvételnek kezelte. Persze lehet, hogy a Revolut másként kezeli)
Összességében elég bonyolultan hangzik (főleg pl. a Curve, Revolut, több hitelkártya kombinálgatása), és összességében a cégek jellegéből (befektetők pénzeiből élnek) jár kockázatokkal is (?). Kockázat továbbá, ha elnézel valamit, mondjuk… mert hát minél több dologra kell figyelned, ez annál valószínűbben be fog következni. Ha van egy 100 Ft-os számlád, és arról vásárolgatsz az egyetlen kártyáddal, akkor kb. nem nagyon tudsz “hibázni”…
Arra volnék tehát kíváncsi, hogy a két képzeletbeli görbe (kockázatokat ebben az esetben nehéz számszerűsíteni) adott esetekben hol metszheti egymást. Átlag családnak is megéri? Mik azok a pontok ahol nagyobbat lehet nyerni az ügyön?
Én Ausztriából ez utóbbit használom, mert van időm…
100 Ft-os számla nem nagyon van már (ugye a tranzakciós illetéket meg kártyadíjat stb. is beleszámolod a 100 Ft-ba), kivéve a fehér holló, amiket itt is emlegetnek, vagy akinek régről van valami. És ritkán vannak hozzájuk olyan biztonsági szolgáltatások, mint ezekhez (pl. azonnali freeze/unfreeze bármikor, bármennyiszer, fáradság mentes virtuális kártya (nem kell töltögetni, a tranzakció után lefreezeled és kész)
De általában devizaváltásokra azok is drágák, vacak árfolyamon váltanak.
A Revolut, Curve azoknak jó elsősorban, akik devizát is váltanak néha, vagy pl. nagykorú gyereknek tökéletesek.
A Revolut amúgy banknál tartja a pénzedet, ha a R tönkremegy, attól még te megkapod a pénzt. Ha a bank megy tönkre, az meg nem a R hibája.
Bár nem curve, de a revoluttal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Eddig abban a tudatban voltam, hogy a revolut középárfolyamon vált, de ma 340 Ft váltott nekem egy eurót. Kicsit meglepett, mert ennél még az OTP is jobban váltotta volna. :/
Köszi a segítésget! 🙂
Tegnap vasárnap volt 🙂