Egy tanulságos cikk: aranyhamisítás Magyarországon

2015-08-12
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A napi.hu közölt egy érdekes cikket, miszerint  több milliárd forint értékű aranyrúdról derült ki, hogy közönséges hamisítvány. Milliárdos vállalkozókat és bankokat tettek lóvá trombitarézből öntött "aranyrudakkal", eredetinek tűnő fémjellel.

Csak még mielőtt azt hinnéd, hogy az aranyat és az eredetiségi igazolását nem szokták hamisítani és megbízhatsz bármelyik cégben, ha aranyat akarsz venni.

Mivel aranyat sok évre vesznek nem hozzáértő emberek, remek terep csalóknak. Mire az első befektetők eladnák az aranyérméjüket vagy az aranyrudaikat évekkel később, a csalók már sehol nincsenek.

Az ügy (a Kézizálog Zrt. által elkövetett rengeteg csalás) egyébként is tele van kérdőjellel.

A cikket itt tudod elolvasni.

Hozzászólások:

75 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Kormányközeli károsultak vannak? Az ő kártalanításukra mikor lesz törvény?

Nem értem, miért nem ellenőrizte le senki a tömb hozzávetőleges sűrűségét, hamar lebukott volna az eladó. Az arany több mint kétszer sűrűbb a réznél.

Kiszámolónak szerintem igaza van abban, hogy általában nem jó befektetés az arany, de ha valaki mindenképp akar venni, akkor én érmét javasolok, semmiképp se tömböt.

de akkor hol vegyünk aranyat? vagy inkább ékszereket?
correcgold.hu, ők vajon jók? ellenőrzik őket?

@Kiszamolo
Az érmék részletgazdagabbak a tömböknél, ráadásul verőtövet készíteni sokkal nehezebb mint bélyegzőt, szerintem ezért sokkal nehezebb érméket hamisítani.
Az anyagot pedig egyszerű ellenőrizni sűrűség alapján. Az érmék mérete pontosan ismert, a tömegüket pedig le lehet mérni kis mérleggel.
A nagy előnyük az érméknek, hogy kisebbek, így könnyebben oszthatók, könnyebb lenne fizetni velük nagy válság esetén, ráadásul megvásárolhatók pl. numizmatikai bőrzéken is. (Tömböket is lehet venni kis méretben, de nem éri meg, mert óriási a különbség a vételi és az eladási ár között.)
Persze érteni kell hozzájuk egy kicsit, de ez mindenféle befektetésre igaz.
Ha nekem sok pénzem lenne, és aranyat akarnék venni, nem forgalmazónál tenném, hanem numizmatikai börzéken. Pl. 1 millió forintból vennék 15 db francia 20 frankost, alias Napóleon aranyat.

Egyébként olvastam a régi elemzéseidet az aranyról, és kb. egyetértek veled, szerintem valahol 0% és 10% között van a porfolión belül az arany optimális aránya.

Az átlag magyar rettenetesen ostoba, fogékony minden hülyességre, kézből etetik a politikusok lótrágyával.
Utálja a bankokat, a bankárokat, a multinacionális szolgáltató cégeket. Szerinte a kamat az rablás, a tőzsde az ördögtől való, a devizahitel az csalás és Kádár idején minden jobb volt
Amúgy aranyat vesz kilóra, vagy a BudaCash-nél vállalati kötvényt, amikor az se tudja, hogy eszik vagy isszák, vagy a legszebb, amikor az ilyen Marcsikának aláír valami "befektetési" sajtpapírt és tolják a tizmilliárdokat pilótajátékba.
De persze mindez a bankárok, meg a multik, meg az EU, meg a tudjukkik hibája, akik a rendes becsületes emberek vérét szívják...
Persze utána mentsen meg az állam más pénzén (devizahitelesek, kötvényesek, rezsicsökkentés, stb).
Legallja lumpen proletár hozzáállás.
Mindez pártunk és kormányunk vezetésével. Bravó!

Hopp!
Egy újabb csalást kell közpénzből finanszírozni?

Trombita rézből... Biztos Berki "herevasalt" Krisztiánnak is innen származott a tv-ben mutogatott tömbje.
Valakik itt nagyon biztosak lehettek a dolgukban, mert ennyire pofátlanul gyermeteg módon és ekkora volumenben másként elképzelhetetlen. A vásárlók vajon látták egyátalán, mire fizettek ki félelmetes összegeket? Hányan vettek ebben részt? Megannyi kínzó (és valószínűleg soha meg nem válaszolt) kérdés.
A sárgarezet még a citromos tea is oldja... a sűrűség különbségről nem is beszélve.
Még valami .... az Egyesült Államokban "ideiglenesen tárolt" aranyat milyen gondossággal és milyen időközönként auditálják a "bérraktároztató" államok, bankok?

@alfa
Itt nem az atlag magyar lett becsapva hanem egesz nagy bankok.
Az arany tomboket sem eladta "csak" fedezetkent hasznalta.

De nagyon koszonjuk a konstruktiv hozzaszolasodat.

@alfa

Jó lenne, ha nem kevernéd a Buda-Casht a Questorral. Az utóbbinál lehetett vállalati kötvényt venni mindenféle ostoba kamu szöveggel.

A Buda-Cash egy brókercég volt, ahol részvényeket lehetett venni. Nekem is ott vannak részvényeim. Mégis honnan kellett volna tudnom, hogy ha német részvényt tartok egy MNB által felügyelt brókercégnél, az majd az MNB felügyelete alatt fog csalni?

akarki
Az igaz, hogy a bankok lettek becsapva, de a bankok pénzét/hasznát nem az ügyfelek "adják" össze?
Párszáz forinttal több számlavezetési díj, könyvelési díj, pici hitelkamat feljebbvivés, megmég ki tudja milyen apró emelgetések. Egykettőre összejön számukra a bukó.

Annyira nem lep meg, csak az hogy most derült ki.

Fort Knox: Évtizedek óta nem volt rendes ellenőrzés. A pletykák hatására az amerikai kongresszus felállitott egy vizsgálóbizottságot az ellenőrzésre, de őket is nagyon hosszú jogi hercehurca engedték csak be, és csak egy kis terembe. A bizottsági vezető szerint akár az egész üres lehet, nincs módjuk az ellenőrzésre. Ha szenátorokat ellenőrzés mellett sem engednek be, az azért kérdéseket vet fel.

Az aranyat nem lehet hamisítani, maximum a nemtörődöm vagy buta embereket átverni (mintha a porcukorra valaki azt mondaná hogy kokain...).

A befektetési aranynak szigorú előírásoknak kell megfelelnie, érme esetén minimum 900 ezrelék , "rúd" esetén minimum 995 ezrelék tisztaságúnak kell lennie, de a világon bárhol elfogadott rudak 999,9 tisztaságúak.(1 karát 41-42 ezrelék körül mozog). Az érmék a kibocsátó országban törvényes fizetőeszközök, értéküket nem névérték, hanem természetesen az arany mennyiség adja.

Mint ahogy az ember nem vesz vakon autót, hanem hozzáértő emberrel megnézeti, ugyan úgy vizsgáltassa meg egy független szakemberrel azt amit épp vásárolni készül. Legyen az arany vagy bármi más.

Ha ez igaz és valakik többszázmilliót buktak trombitarézen, minden egyes forint veszteséget megérdemeltek és nagyon remélem, hogy nem kártalanítják őket.

szegény bankokat átverték. mekkora lol. ennyire senki nem hülye.

Pedig @alfa nagyjából jól foglalta össze a lényeget.

Mi a franc az a trombitaréz? Magyar interneten nem találom a definícióját, értelmes angol fordítása meg nincs...

@gabor

En 8-9 eve a BAV-nal vettem egy unciat. Igaz hogy nagy kulonbseg van a veteli és eladasi ar kozott, de legalabb nem vernek at.
bav.hu/arany-arfolyam

Én úgy emélszem általános iskolás fizikaórán is tanultuk, hogy hogyan lehet megmérni, hogy az arany tényleg arany-e, valamint hogy nem-e üreges belül.

@kridli: "nem-e üreges belül"

Manapság már a wolframmag a divat, ha igaz, amit a fórumozók írtak.

forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128883000&t=9179920
forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121387323&t=9179920

"Talán könnyebben fogod fel a dolgot, ha megfordítod a kérdést: egy jó szakember tud-e olyan tömböt készíteni, ami 1-2-3-sok módszert egyszerre téveszt meg? Kb. ugyanakkora tudás kell a mérés elvégzédséhez, mint a becsapásához. Mindent be lehet csapni (más kérdés, hogy megéri-e), és a biztonságtechnikának kb. minden lehetőségre figyelnie is kell."
forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135852238&t=9179920

"Már soxor mondtam, hogy nem létezik "bevizsgálás": nincs olyan módszer, aminek a végén az jön ki, hogy "hamis" vagy "valódi". A módszerek mindig egy tulajdonságot mérnek, ami vagy összeegyeztethető azzal, hogy a tömb "valódi", vagy ellentmond neki. A mérési eredményeket interpretálni kell, és sajnos ezt nem (sem) lehet a végtelenségig leegyszerűsíteni."
forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135823456&t=9179920

Ha ő tényleg szakértő, akkor tényleg rosszul állunk 🙂

Pontos súly és térfogatmérés nélkül ránézésre nincs aki megmondja, hogy mit rejt a tömb belseje.
0.05gr/cm3 a sűrűségkülönbség a két fém között, a járatos ingotméret nagyjából 640cm3.... tehát kb 32 gr a max. eltérés. Mivel a külső pár milliméter ugye arany. Ja és ez egy 14400gr-os darabnál, amit azért ritkán vesz a földi halandó. Kisebbeknél tovább szűkül a sáv. Ez a módszer lényegében tökéletes, de kétlem, hogy bárhol is hagynának pepecselni a méréssel. Marad a bizalom :))))))

Az érmét is lehet hamisítani, de csak nagyobb (unciás) méret esetén működik a wolframmag (a wolfram sűrűsége majdnem azonos az aranyéval, ezért az érme mérete is azonos, a külső réteg arany, savtesztnek is megfelel). Kis érmék, amiknek a súlya is, a mérete is azonos az eredetivel, nagyon nagy valószínüséggel aranyból vannak.

Ha nincs bizalom, szét lehet törni az aranyérmét (ha nincs numizmatikai értéke is).

BÁV-ban megfordult "Double Eagle" (nagy, 20 dolláros arany) esetén láttam, hogy durván belereszeltek. Ott már tudhattak valamit 🙁

1-25 grammos téglákról sem hallottam, hogy hamisították volna őket. Aki meg 100 grammosat vesz, vizsgáltassa be, és ne occógazdaszágosz helyen vegye.

Ja, és lehet kínából eredeti méretű, vékonyan aranyozott klasszikus érméket rendelni nagyon olcsón, csak a súlyuk nem stimmel, de másként olyanok, mint az eredeti. 🙂

"a visszafizetés biztosítékául adott aranyrudakról és tömbökről kiderült: egytől egyik hamisak, trombitarézből készültek és még az aranyborítást is "lespórolták" róluk."

Na ez egy vicc. Ki ad ki úgy milliárdokat a kezéből, hogy meg se vizsgáltatja az aranyat, amihez nem ért. Én évek óta zálogban dolgozom becsüsként, szóval van fogalmam a dologról. Ha le sincs aranyozva aranyozva a réz, a legegyszerűbb savas vizsgálattal kiderül, hogy az bizony réz. Tehát egy mezei becsüs észreveszi. De a színe sem ugyanaz mint egy "négykilences" színaranynak. Egy komolyabb wolfram lap aranyburkolattal már más, de itt szó sincs ilyesmiről. Szóval itt sokan benne voltak a buliban, egy bankról sem hiszem el, hogy ílyen inkompetens módon intézne ilyesmit.

Ha valakit érdekel a trombitaréz, akkor a Wikipédiában olvassa el a "Sárgaréz" ismertetését.

Én írtam a hamisítási módszerekről a beidézett fórumban W_B néven.
Wolfrámmagvas hamisítványból csak unciás érméről, és 100g-os tömbről tudok.
Hamis tömböt (aranyozott réz, wolfrámmag nélkül) gyártanak még 2-5-10 grammosban is.

Új (tehát nem visszavásárolt) tömböt/érmét kell venni, megbízható forgalmazótól.

@piros-csillag Fort Knoxról semmi konkrétum, ellenben sok konteó van. Itt a magyar konteó blogról egy cikk: konteo.blogrepublik.eu/2014/10/23/fort-knox/ Nem kell mindent elhinni, de van benne ami igaz, ezt neked kell eldönteni. Pont ez a konteó (blogok) lényege.

Én még megvesztegethető bankárt nem láttam. Izé. Ez lehet nem teljesen igaz. Olyan nincs egy bankban hogy nem ellenőrzik, de ha igen akkor nagyon magas helyről kellett jönni az instrukciónak ... Azon sem lepődnék meg ha a bankok lopták el, nem tudom milyen arányban jár vissza a jelzálog, vagy hogy megy, de ha nem 100% akkor így a legtisztább. Nekik ...

Ezek nem szabályos tömbök voltak, hanem 14 karátos összeolvasztott ékszerből készített öntecsek.

Nekem ez a hozzászólás tetszett nagyon a fórumon:
"Az arany az a malac, amit sírás nélkül levágunk, ha eljött az ideje, és nem a kutya, amit megsiratunk, ha meghal."

Ez az ügy mese habbal!

Állami kifizetőhely volt.

Nagybankok vesznek be fedezetként aranytömböket, és meg se vizsgálják... Ugyan!
Szóltak fentről hogy kedves (nem színművész úr MLSZ Sándor) erre a kamu aranyra ennyit tegyél be, majd leírod veszteségnek....
Milliárdosok vásárolnak be belőle.... Persze gondolom Mészáros Lőrinc és társai.

Ezt az ügyet arany "fikázásra"használni, pont olyan mintha arról panaszkodnánk, hogy a közvilágítás felújítása milyen drága manapság, bizonyos helyeken...

Nem politikai fröcsögésként kell értelmezni hozzászólásomat, hanem a normális aranykereskedők védelmében!

Zupa

A BÁV-os aranyadnak addig van értelmes kiszálló pontja, amíg létezik a BÁV!
Utána már nem csak az eladási-vételi árfolyam különbség fog fájni:(
Európában vett/ tervezett eladásához csak LBMA- Good Delivery aranyat ajánlanék. Persze ha valaki hisz a bankokban, és a "soha" véget nem érő OBA-ban akkor hihet a BÁV-ban is!

Akkor viszont mi a tanulság? Korábban néha vettem félunciás aranyérméket, elvileg certified kereskedőtől. Kiben-miben lehet bízni?

A fél unciás az jó, mert azt még nem hamisítják.

Még, ez tetszik.:) Egyébként hol van most a méretgazdaságossági határ a hamisítás terén? Tehát pl. az egyunciás érmével már vigyázzon az ember, vagy csak a nagyobb lapkákkal?

en MNB-s ermeken gondolkozom, hogy azt kene venni. Azon elvileg max az ugyintezesi idot, es az elmaradt kamatokat lehet bukni. Persze nyilvan az MNB-tol vennenk. Hol lehet annak utananezni, hogy ezek az ermek ( 5000, 10000,2000 FTosak) erteke hogyan szokott alakulni? Vagy ez is olyan terulet, amihez nagyon kell erteni, hogy ertelmezheto haszna legyen az embernek?

@janos82

Azok biztosan felejtősek, jó pár éve teljesen elszálltak az áraik. A numiztmatikai értékük pedig hát... Egy válságban amúgy sem a művészet lesz megfizetve.

Akkor már inkább valami nemzetközi normális, standard befektetési érméket vegyél. Osztrák, brit, amerikai, kanadai, ausztrál, válogass kedvedre.:)

@janos82
Az MNB nem aranyáron, és nem is névértéken adja el az érméket, hanem drágábban.
Ha el akarod adni, akkor csak aranyáron tudod gyorsan eladni, vagy egyenként teheted fel őket az árverési oldalakra.

Ha bármilyen befektetési aranyat veszel, azt nézd meg, hogy a benne lévő arany értékénél hány százalékkal adják drágábban.

@zedder : Ha normális helyen új érmét veszel, azzal kicsi az esélye, hogy gond legyen. A lényeg, hogy ne visszavásárolt legyen.
Én unciás érmében láttam már profi hamisítványt, fél unciásban még nem.

@Janos82

A vaterán célszerű utánanézni, az ottani árak a leginkább mérvadók és legkönnyebben hozzáférhetők.
Olyan terület, amihez nagyon kell érteni, és még akkor is kockázatos.

@janos82
A vaterával az a baj, hogy ha befektetésnek veszel mondjuk 10-20db érmét, akkor hónapokba, vagy évekbe tellhet, mire egyesével eladod őket.

Nem feltetlenul aranyermeben gondolkoztam. Lehet ezust is, vagy barmi mas ( csak rendes penzerme legyen )
penzvero.hu/
Itt azt irjak, hogy neverteken lehet venni:

"2000 Ft-os címletben, színesfém emlékérme jelent meg Szilvay Kornél tiszteletére, aki a szárazoltás és számos egyéb, tűzoltással kapcsolatos találmány szabadalmaztatója. Az emlékérméből 6000 db tükörfényes (proof) és 4000 db selyemfényes (BU) kivitel verhető. Áruk a névértékkel azonos, 2000.-Ft/db."

A GYIK ezt irja:
"Foglalkozik-e a Magyar Pénzverő visszavásárlással?
A Magyar Pénzverő Zrt. az MNB által kibocsátott, törvényes fizetőeszköznek minősülő emlékpénzérméket a rajtuk szereplő névértéken forgalmi pénzre (érme, bankjegy) beváltja. A beváltás feltétele, hogy az érmén a címlet felismerhető, az érmekép beazonosítható legyen."

Ebbol nekem az jon le, hogy bukni max a kamatokat,ugyintezest tudom vagy ellopjak...

@w_b :

Az nem feltetlenul baj, ha nem tudom napok alatt eladni. Az sokkal fontosabb, hogy mekkora a realizalhato haszon/befektetett munka. Annak nincs ertelme, hogy 4-5%ert 10-20 orat dolgozzak, mert milliokat nem tennek bele, akkor meg kevesebbet hoz mintha lekotetlenul allna a penz a bankomban, es azt az idot munkaval toltenem el.

de akkor asszem megnezema vaterat, meg keresek meg 1-2 arveresi oldalt, es megprobalom kitalalni, hogy ott megnezem, hogy mennyiert lehet ezeket venni. Amitol viszont felek, es nem lesz lathato az az, hogyha kibocsajtottak 10 ermet ( mondjuk 2005ben ) abbol 3nak 10* ment az ara, 7el viszont nem kereskednek... akkor lehet tuti biznisznek fog tunni pedig nem az...

@janos82

"Itt azt irjak, hogy neverteken lehet venni:"

Névértéken lehet, de az csak egy önkényesen megállapított ár. Meg kell nézni, hogy a nemesfém tartalma valójában mennyit ér.

@zedder :

Ok, akkor ha jol ertem, a kovetkezo a szitu.

Mielott ermet vesz az ember, megnezi, hogy mennyi a nemesfem tartalma, es hogy annak a tartalomnak mennyi az erteke. Ha tobb mint az erme ara, akkor megeri megvenni, ha nem, akkor valoszinuleg nem lesz rajta ertelmezheto haszon.

Viszont az onkenyesen megallapitott nevertekhez tartjak magukat, tehat ha vissza akarom valtani az ermet, akkor ugyanazt a penzt kapom vissza mint amit beletettem.

oh, az eleg naiv elkepzeles, hogy az ezust/arany/nemesfem erteke nagyobb lehet mint az erme aktualis neverteke:) Szoval ennek kb semmi eselye. No mindegy, annak asszem jobban utana kell olvasni, hogy az frissen vert ermek ara mi alapjan fog valtozni.

Bíró Péter kamu offshore cégeken keresztül a Loyal Bank-tól (Teleki u. 6 alatt zajlik az irányítás, ott a tulaj Hujber Ottó aki ebben közreműködött) vett fel több tízmillió EUR hitelt titokban, azért, hogy fizetni tudja a magyar bankok hiteleit és az üzletmenet költségeit. Ez a hanyatlás 2012-ben indult be, akkor fordult először hitelért. Azóta folyamatosan, a kötvénykibocsájtással akarta volna kiváltani, de bebukott!

A Kézizálog Zrt. beftájékoztatójában erről egyetlen szót sem lehet olvasni, pedig többszáz kiló számra hordták le az "aranyat" a Szefbank Kft.-hez, hogy fedezetként használják a Loyal Bankos hitelhez! Jelenleg ausztriában van a szajré, de azt senki nem tudja, hogy melyik arany az igazi! Lehet a Loyal-os, hogy "nyugdíjkiegészítésnek" megmaradjon, itthon meg bejelntik, hogy KAMU az itthoni arany, lehúzva a befektetőket, mivel a Loyalról senki sem tud!!

eredetileg: trombitaarany = sárgaréz
Ez lett kicsit továbbgondolva a trombitarézzel. 🙂

@janos82
A nemesfém érméket nem névértéken adják már 2006 óta !!
A "belső érték" (benne lévő arany értéke) duplájáért adják el kb.
(Máskülönben hol érné meg nekik..?)
Ráadásul amit 1-2000db-os példányszámban adnak ki, az soha nem lesz ritkaság, hanem még évek mulva is kapható náluk.
Ezek az érmék ajándéknak jók, befektetésnek érdemesebb egy befektetési érmét venni az aranyár +5%-ért, nem ezeket, az aranyár+100%-ért.

@w_b :

Es ha felvasarolom mind a 2000 dbot?:) Nem olyan nehez, ha 2000 ftos ermekrol van szo ( 4 millio ft )

nezegettem ezeket az ermeket, es neha 50-100%os emelkedest is lattam 2010 ota... Persze nem biztos, hogy mindegyik ennyit emelkedett ( sot, gondolom nem, de ellenorizni nem tudtam )

Ami a befektetesi ermeknel vonzobba teszi az az, hogy ezeket neverteken visszaveszi az MNB. Ami annyi mint amennyiert en vettem. Vagyis bukni az elmaradt kamatokat, tarolast, ugyintezest tudom.
Raadasul en nem ertek hozza, ugyhogy engem barki atverne az ermekkel kapcsolatan, ezert csak a legmegbizhatobbaktol vehetek.
De most ugy latom, hogyha veszek, akkor max disznek fogok, mert ami eleg biztonsagos, az nem hoz eleget, ami meg eleget hozhatna, az nekem mar nem jo otlet:)

@janos82

De azokon nem nyersz semmit, a 2000 forintos meg talán nikkelből van? Semmit sem ér.

Egyszerűen ezek az MNB-s érmék gagyik lettek, egy tízmilliós országban néhány száz ember értékelheti művészileg (numizmatikailag) őket, a 7 milliárdos világban ezek semmire sem jók. Ott vannak a nemzetközi befektetési ezüst és aranyérmek, azokkal érdemes foglalkozni, bár szerintem inkább csak hobby szinten.

@Kiszamolo :

Itt azt irjak, hogy a neverteken visszaveszik:
penzvero.hu/

Ez elvileg az MNB penzverdeje.
@zedder :

bennem is kezd ez a gyanu megfogalmazodni:) Bar nagyobb cimleteket is lehet venni, amiben van arany, ezust... Bar lehet, hogy megnezem a Nemet ermeket is. Lehet, hogy abban tobb a fantazia, az otthon ugyis valamivel nehezebben beszerezheto.

@janos82
A szinesfém (nem nemesfém) érmék nagyobb példányszámúak, akár 5-15ezer darabot is vernek belőlük.
Nem tudod az összeset felvásárolni, mert kapnak az éremgyűjtő klubok is belőle, illetve akinek kell, az előrendeli őket. Ezzek kb. telítődik is a piac.
Ha megnézed, még a 17 évvel ezelőtti 100,-Ft névértékű "Szabadságharc" 100Ft-osból is van nekik. Akinek kellett, vett belőle. 700,-Ft-ért vehetsz belőle, de bármikor visszaveszik a névértéken, azaz 100,-Ft-ért.

15+ éve foglalkozom érmékkel, az MNB összes aranyából átment már a kezemen pár példány; jelenleg nincs benne semmi okosság, csak akkor, ha jó pénzért utánveretsz régi aranypénzt, ritka évszámmal, és max 20-100 db-os példányszámban; ezeket el lehet adni gazdag gyűjtőknek. (Ezt meg is lépte párszor a Procopius-Tóth Numizmatika-Nudelman Numizmatika trió..)

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram