Ennyit spórolsz a netes vásárlással
Már írtam arról, hogy mennyire egyszerű és olcsó internetről megrendelni sok terméket. Cikk itt. Ebben leírtam, hogyan tudsz kártyával és paypallal vásárolni, milyen összeg felett kell áfát és vámot fizetned, stb.
(Az áfamentes összeghatár nagyon alacsony -22 euró-, de alig van esélyed, hogy fennakadj a szűrőn, olyan mennyiségű áru ömlik be az országba postán keresztül. Ha nagy cégtől rendelsz (például Amazon), azok nem molyolnak, egyből rádvágják a forgalmi adót. Ha nem normál postával kéred, hanem mondjuk DHL-lel, akkor is sanszos, hogy fizetni fogsz. Egyébként meg főleg az olyan csomagokra utaznak a vámnál, amelyek ránézésre is telefondobozt, notebook dobozt, vagy hasonló drága műszaki terméket rejtenek. Ilyenkor sincs itt a világvége, csak bekérik a számlamásolatodat és az ott kifizetett összeg után 22 euró feletti értéknél bevasalnak 27% áfát, 150 euró felett még a vámot is.)
A fenn belinkelt cikket egészíteném ki néhány további infóval, illetve konkrét példákkal bemutatnám, miket vettem az elmúlt pár hónapban és mennyit spóroltam rajta a magyar árakhoz képest.
Hol vásárolj?
Sok online áruházt találsz a neten, mint dealextreme.com, tinydeal, stb.
Összehasonlítottam az áraikat, de az ebayen mindig olcsóbb ugyanaz, amit ott árulnak.
A titok: az ebayen sorba tudod állítani a találatokat “Ár plusz postaköltség legolcsóbbtól kezdve” alapján. Miután rátaláltál a legolcsóbb ajánlatra, az ott talált kulcsszavakkal kezdd újra a keresést, mert lehet, hogy “bike light”-ra kerestél, pedig ha “bike front light led 240 lumen” kerestél volna, találtál volna olcsóbb lehetőséget, mint amit most a legolcsóbbnak gondolsz. (Vigyázz, mert teljesen ugyanazt árulják akár tízszeres áron is az ebayen. Ezért mindig keresd meg a legolcsóbb ajánlatot.)
Én nem szoktam aukciókra ajánlatokat tenni és várni heteket az ebayen, ezért beállítom, hogy csak a “Buy now”, vagyis azonnal elvihető termékeket listázza.
Hogyan fizess?
Az ebay-en szinte mindig csak Paypal-lal fizethetsz. A fent belinkelt cikkben már leírtam, hogyan tudsz nyitni ilyen számlát.
Amit sokan nem tudnak: a paypal lélegzetelállító tarifával váltja a pénzt, csak azért nem tűnik fel, mert fordítva írja ki az árfolyamot: 1 magyar forint egyenlő 0,0031746 euró.
De ha használod a devizakalkulátorát, rájössz, hogy szerény közel 5-%-kal levesz minden egyes vásárlásnál. (Ma 228,5 forint egy dollár, a paypal 239 forinton váltja nekünk a pénzt.)
A megoldás: add neki parancsba, hogy ne váltogasson semmit, hanem terhelje be a bankkártyádat dollárral, fonttal, akármivel és majd a bank számolja fel neked a sokkal alacsonyabb díjat. (Már amelyik bank. Sajnos van olyan bank, amelyik ennél is többért váltja a külföldi vásárlásaidat. Hogy melyik bank milyen tarifát használ, arról itt írtam régebben. Azóta sok minden történhetett, érdeklődj a bankodnál.)
Ezt a lehetőséget úgy eldugták, hogy ember legyen a talpán, aki megtalálja.
Menj be a számládba, a My Account oldal Profile fülén válaszd ki a my money-t, ott pedig a My preapproved payments lehetőségnél az update-et.
A következő képernyőn kattints a Set Available Funding Sources lehetőségre, majd a Conversion optionsra, és ott tedd át a pöttyöt a “Bill me in the currency listed on the seller’s invoice lehetőségre.”
Ugye milyen egyszerű volt? 🙂
Garancia, problémák, kommunikáció
A rendelt áruk mennyiségéhez képest elenyésző a problémás esetek száma.
Most éppen rendeltem egy mikro HDMI-vga átalakítót, mert idehaza nem kapni, ha mégis, akkor 8-9 ezer forintnál kezdődik az ára, ami egy durva vicc. Na, amit küldtek, éppen nem működik, de megígérték, küldenek egy másikat.
Nagy ritkán nem kapsz meg valamit, de az se az ő hibájuk általában. Viszont ha jelzed, újra küldik. Ha mégsem, a paypal-t megkérheted, hogy vegye vissza a pénzed a szállítótól.
Ha jól értem, ha valaki lepontozza őket (tudod értékelni a vásárlást), akkor büntetésből az ebay magasabb jutalékot vasal be rajtuk. Ezért nagyon félnek attól, hogy ne írj negatív kritikát róluk. Így aztán elég segítőkészek, ha nem kapod meg az árut, vagy törött, vagy nem működik.
Tipp: a termék mellett látod az eladó értékelését is. Vásárolj olyantól, akinek már sok tranzakciója van és sok a pozitív visszajelzése.
Kevés dolog ment eddig tönkre, amit rendeltem, ebből legdrágább egy memóriakártya volt, de kérdezés nélkül küldtek másikat, pedig már hónapokkal előtte vettem.
Kommunikáció: na az egy hajtépős dolog. Tisztelet a kivételnek, de elképesztő módon nem beszélnek angolul. Ezért felejtsd el az “I will have been”, “I suppose” és egyéb szóvirágokat. Az “I get the item but it is not good, please send new one” is meghaladja a legtöbb eladó nyelvtudását. Gyakran válaszolnak sablonokban és levágod, hogy nem is értik, mit írtál. De azért a végén csak sikerül elérni, amit akarsz.
Mennyit spórolsz?
Ennyi bevezető után néhány konkrét termék árát hasonlítjuk össze az ebay-en és idehaza. Ezeket a termékeket megrendeltem, majd januárban körbejártam a boltokat és megnéztem, idehaza mennyibe kerül ez, vagy valami hasonló.
Minőséget hasonlót kerestem, hogy fair legyen az összehasonlítás. A kínai árak tartalmazzák a házhoz szállítást.
Mostanában kerékpáros mindenfélét vásároltam, ezért főleg ezeknek az árát tudom bemutatni, de a lényegen nem sokat változtat, minden másnál hasonló az eltérés.
Mivel tél van, a sportboltokban kicsi a választék és az is olcsóbb, mint nyáron. Az egyik kedvenc nagy sportboltom anélkül, hogy külön jelezné, télire leértékeli a kerékpáros dolgokat akár 30-40%-kal is.
Ezért a kerékpáros dolgoknál csal az összehasonlítás a magyar boltok javára.
Mikro HDMI to VGA konverter számítógéphez. (link) 1350 Ft. Idehaza 7.900 Ft.
Thomas mozdony fa sínre való, eredeti. (link) 650 Ft. Idehaza 1.990 Ft.
Küllők közé rakható szilikonos LED biciklis lámpa, villogó. 278 Ft. (link)Idehaza még nem láttam.
Erős fényű első lámpa biciklihez (állítható: gyenge, erős fény, villogás) 950 Ft (link) Idehaza ennél valamivel gyengébb lámpa 2.990 Ft.
Egy ledes hátsó lámpa, ülés alá akasztható 290 Ft (link)
Küllőre rakható fényvisszaverő pálcikák, 12 darab, több színben. 350 Ft (link) Idehaza 3.490 Ft
Szilikon lámpa 2 leddel. (link) 313 Ft. Idehaza 1250-1990 Ft.
Csengő kerékpárra 204 Ft (link) Idehaza 990-1490 Ft.
A sort hosszan lehetne sorolni. Ami látszik, hogy minimum minden háromszor annyiba kerül a boltban, mint az interneten, de nem ritka az öt-tízszeres árkülönbség sem. Ezért az árért még házhoz is hozzák a megrendelt terméket, se pénzt, se utazási időt nem veszítünk a netes vásárlás közben.
Ebbe az árkülönbségbe bőven belefér az, hogy nem azt kapod pontosan, amit gondoltál, vagy minden huszadik termék esetleg hamarabb tönkre megy.
Úgyhogy, ha még nem tetted, ideje megismerkedned a netes vásárlással.
Ha pedig vannak jó tippjeid, itt nem leírt tudnivalók, vagy bármi, amiből mások is okulhatnak, mindenképpen írd le a kommentekben.
Ha szeretnél többet tudni a pénzügyekről, gyere el az Akadémiára, hamarosan indul a következő. Csekély 25 ezer forintért hat alkalom alatt megtanulsz mindent a pénzügyekről, amit alapfokon tudnod kellene.
Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.
Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.
Ha szeretnéd tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelölj be minket a facebookon:www.facebook.com/kiszamolo vagy RSS-en.
A PayPal konverziós howto-t nagyon köszi, nem tudtam róla.
Ebay-es vásárlásoknál elég sokat lehet azzal is spórolni, ha az ember nem veszi meg azt ami szar 🙂 Az ilyen “nálunk nem kapni, ott meg csak 10 dollár” típusú (pl. az ilyen ebből abba átalakítós) dolgoknál sokszor bele lehet futni ilyesmibe.
Olvasni általában lusta vagyok, ezért én ilyenkor nem google-ba, hanem egyből youtube-ba pötyögöm be a kiválasztott termék nevét, és többnyire jó pár review meg unboxing video ugrik fel.
Volt már olyan dolog amit azért nem vettem meg, mert tele volt olyan videókkal, hogy ez egy kalap sz@r. (Azért meg ugye a 10 dollár is sok. :))
De! Az eddigi fizetéseimkor mindig az eladó által kért devizával terhelték a bankszámlámat és a bankom végezte a konverziót. Ezek szerint ez ebben az esetben alapértelmezés lenne? Egyszer volt egy rendelés visszamondásom is, ott is a korábban levont devizában történt a refound. Szépen látszott is a bankom által alkalmazott vételi-eladási árrés, bár a tranzakciók közötti időben volt minimális árfolyamváltozás is.
Egyik kedvenc blogom a Kiszámoló.
Tök rossz lenne, ha egyre többen külföldről vásárolnák a termékeket. Lásd ÁFA csalást, amit pl az eu területén kisebb ÁFÁ-val működő cégek követnek el, akik a törvények ellenére sem számolják fel a fogadó ország ÁFÁ-ját (talán 10m árbevétel felett kell), és teszik ezzel tönkre a magyarországon működő hasonló vállalkozásokat.
Ebben nem túl sok pozitiv vonást látok.
Ez hasonló, mint amit nagyban csinálnak a cukorral…
Én kínai brutál erős bringalámpát vettem 7.500-ért, amit a cégnél lelopott valaki 🙂 Rendeltem másikat, az meg 10 másodperc után nem világított. Kiderült hogy kontaktos volt a forrasztás (elkezdtem nyomkodni az alkatrészeket, és egyszercsak világított 🙂 ), ismerős újra forrasztotta rajta az alkatrészeket, azóta jó :).
A lopás miatt van két töltőm most hozzá, igaz elsunnyogták az USA-EU plug adaptert, amikor pedig kérdőre vontam őket, akkor annyit mondtak, hogy nincs beleírva hogy járna hozzá… Erre figyeljetek 🙂
1) Ugye nem gondolja senki komolyan, hogy a posta párszáz forintos áron hozza el házhoz a fenti kütyüket Kínából? Pontosan nem tudom, hogyan csinálják a Kínaiak, de talán még valamiféle (adó)kedvezményt is kapnak ha exportálnak, tehát ezért tudnak nyomott áron postázni.
2) A fenti kütyük tipikusan pár dolláros árúak, ezek megússzák a vámot és az áfát. Egy kereskedő cég esetében ez kizárt, tehát kapásból kb 35% felárat jelent (27% áfa + 4-8% vám). Ráadásul számára a szállítás sem “ingyenes” és még a vámkezelésnek is külön dija van (ami magánszemélyeknek megint ingyenes).
3) Egy vállalkozás üzemeltetésének költségei vannak (adók, alkalmazott, raktár stb.) amit be kell építeni az árakba.
4) Az állam a vám+áfa+vállalkozást terhelő adók révén a teljes vételár akár 30-50%-át zsebre teheti.
Viszont miért ne vegyem meg az Auchanban az árut, ha olcsóbb, mint a kisboltban és még a választék is nagyobb?
S miért ne vegyem meg Kínából, ha olcsóbb, mint az Auchanban?
http://kepfeltoltes.hu/140207/PayPal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
vegeredmenyben viszont minden kinabol rendelt filleres aru egy rakas szar. olyan targyakbol, amelyek napi szintü hasznalatban vanank, meg kell venni a normalis minöseget, akkor is, ha dragabb, nem szopni az ebayes fosokkal.
A titok az, hogy nem a legolcsóbbat kell megvenni mindenből, hanem a már normálisak közül a legolcsóbbat.
Én szeretek itthon vásárolni, m ennyivel is támogatom a magyar gazdaságot (most itt nem a kormányra meg a GDP-inkre gondolok, hanem Kovács Józsefre, aki a pult mögött áll meg a családjára) sok az a 27% ÁFA, de, ha folyamatosan kiutalom a pénzem, akkor magasabb lesz az ÁFA…plusz, ha József elveszíti a munkáját, mert be kell zárni a boltot, akkor még a munkanélkülijét is én fizetem….értem én, hogy fluxuskondenzátor átalakítót nem lehet itthon kapni, azt rendeljük is meg…nem erről van szó, de 300-500 forintot ne sajnáljunk már. Nem oltásból írtam ezeket!
Egyszer kiszámolhatnád, hogy mennyibe kerül 1 munkanélküli 1 dolgozónak.
– egyrészt a boltokban is sokszor ezt kapod, ők is Kínából veszik
– másrészt a noname kínai cucc sokszor jobb, mint a “nagy európai márka”
– Amiket én eddig rendeltem, annak utánaolvastam és teljes mértékben elégedett voltam a minőséggel (LED-es izzók, memóriakártyák, akkumulátorok…
Magyarul az egy nagy baromság, hogy a kínai nem jó minőségű. Az Iphone-t szerintetek hol gyártják? Na ugye…
S ne vegyél külföldi mosóport és marokkói paprikát sem, vagy francia sajtot.
Miután a magyar vállalkozó az ilyen jellegű cikkeket valamilyen úton-módon Kínából kapja, így ha akarjuk, ha nem kínai kütyünk lesznek.
Kérdés csak az, hogy hányan vannak a gyártó és a végfelhasználó között.
Kínából rendelve valószínűleg csak 1 kínai kereskedő.
Magyar kisker bolt esetében ez egy nagykerrel és kiskerrel több, plusz ugye még a magyar állam is beleszól a buliba.
A kütyü ára így is úgy is Kínába távozik az országból.
Kérdés csak az, hogy ezen felüli pénzzel mi lesz.
Mindig kérjük vissza a pénzt és rendeljük meg újra inkább a terméket!
A kütyü legyen mondjuk 1000 Ft Kínából és 5000 Ft idehaza.
1. Közvetlen rendelés esetén:
– 1000 Ft távozik Kínába, 4000 Ft a zsebünkben marad
2. Nagyker-kisker… folyamatnál (átlagosan):
– 800 Ft távozik kínába (mennyiségi kedvezmény)
– 500 Ft távozik egy nyugat európai nagykerhez
– 500 Ft hazai nagyker haszna
– 500 Ft marketing költség magyar médiához kerül
– 700 Ft magyar kiskereskedőé
– 2000 Ft az államkasszába megy (média, kisker, nagyker dolgozók adója, nyereségadó, ÁFA, VÁM…)
Ha nagyon féltjük a hazai gazdaságot, kereskedőket, állami bevételeket, akkor is megrendelhetjük Kínából 1000Ft-ért a kütyüt, a többit pedig ajándékozzuk oda a magyar cégeknek és az államnak! 🙂
Mondok jobbat:
Költsük el magyar szolgáltatónál (fodrász, szálloda…) a maradék pénzt és akkor mi is jobban járunk és a magyar gazdaságba, államkasszába is bekerül a 4000 Ft!
Mein Profil
BankDaten
PayPal-Zahlungen per Händlerabbuchung -> Aktualisieren (jobb oldalon)
Verfügbare Zahlungsquellen festlegen
Umrechnungsoptionen
“Die Rechnung in der Währung ausstellen, die auf der Rechnung des Verkäufers angegeben ist” – kiválasztani
Egyrészt az export támogatást a kínai cégek megkapják akkor is, ha egy kereskedőnek értékesítenek, másrészt ez a kínaiak problémája. A magyar futár idehaza ki van fizetve.
Aki a magyar gazdaságot félti az ne a termék vásárlási szokásain és főleg ne a távol-keleten gyártott kütyük beszerzésén próbáljon hazafias érzelmek alapján változtatni.
Sokkal többet számít a szolgáltatószektor: turizmus, informatika, mérnöki és egyéb tervező tevékenységek, egyéb magas hozzáadott értékű területek
No az a pénz sokkal nagyobb arányban marad itthon, mint ha felkutatjuk azt a ledes biciklilámpát, melyet egy magyar bolt árul és magyarok szerelték össze idehaza (filléres kínai cuccokból).
Épp most vettem az amazonról egy játékot (Mindflex duel keressetek rá, érdemes… ;-)), amit nálunk nem lehet kapni. Szombat éjjel rendeltem meg Tennessee-ből, szerdán délben a kezemben volt… 🙂
Amit még érdemes az USA-ból venni: Ruha. Jó minőségű, és még vámmal-áfával-szállítással együtt is sokkal olcsóbb mint nálunk. Persze nem árt az akciókat nézni.
Nagyértékű műszaki cikket én nem szívesen veszek külföldről/külföldön, a nehezen érvényesíthető garancia miatt… Fényképezőgépet vettem anno UK-ban, megdöglött. A cég itthoni márkaszervize hologramos hatoldalas kutyabőrt kért. A brit kereskedő meg egy blokkot tudott adni, amit az egész világon elfogadnak. Nálunk nem…
Termékekről:
– A szállítási idő 2 hónap is lehet. Tehát előre kell gondolkozni. Van, hogy 2 hét.
– A legolcsóbb sokszor tényleg nagyon gagyi. A használt műanyagok általában sorjásak és könnyen törnek hidegben, melegben meg deformálódnak. Persze van amikor nem kell több, vagy egyből többet vesz az ember, számítva arra, hogy nem bír sokat. Vagy egyébként is csak 1x kell egy próbára.
– A nagyon olcsó sokszor nem ér semmit. Olcsó akku pl. használhatatlan. Súlyra is kb 1/4-e a gyárinak, gondolom levegő van benne.
– A megfogalmazások trükkösek lehetnek! Akkus példa: odaírják, hogy 2500, de azt nem, hogy 2500 az mire vonatkozik. Ebből arra asszociál az ember, hogy 2500 mAh, pedig nem. 🙂
– Fontos lehet az is, hogy mit nem írnak oda…
– Ha nincs lefotózva a termék minden oldala, akkor lehet a nem fotózott oldalon meglepetés.
– Ugyanattól a cégtől rendelve ugyanazt lehet, hogy egy pict mást kapsz mind minőségben, mind kinézetbem.
– Lehet kifongni olyan márkás cuccokat, amik a bolti ár töredékéért árulnak. Amik kb ugyanabból a gyárból jönnek, mint a márkaboltban árultak, csak sokkal olcsóbban. De ezt előre sosem tudod, mert az olcsó cuccoknak ritkán van doboza is fotózva, de lehet hogy simán kapsz gyári minőségűt gyári hologramos csomagolásban.
– Olyan dolgot nem vennék, amit 220V-ba kell dugni. életveszély, tűz, stb. Lehet,hogy olvad, füstől. Adapter kinyírja a drága telefont… És a magasabb ár sem jelenti azt, hogy jobb minőség. Persze ebből is lehet jót kifogni.
– Csak sablon szövegekkel váaszolnak, teljesen mindegy mit kérdezel. Ezekkel érdemes próbálkozni: “Item not arrived.” “Please refund.” Please resend” “I leave positive feedback after refund”
– A nem ér ide a csomag sok minden miatt lehet. Volt, hogy a feladó 1 hónappal a vásárlás után adta fel.
– A nem megérkezéssel kapcsolatban viszont érdekes, hogy nemrég költöztünk és a régi helyünkön alig volt nem megérkező csomag, az új helyen viszont minden 4. dolog nem érkezik meg, amit rendelek.
KÍNA-2: a Discovery-n mutatták, hogyan építettek meg egy új kategóriát jelentő konténerszállító hajót Dél-Koreában, 40-valahány hét alatt (!). 18000 (!) konténer fér rá, és még 19 (!) ilyen fog készülni. Délkelet-Ázsia és Európa között fognak ingázni, kb. 1 hónap (!) csak az út…
A kiszámoló az általam legjobban kedvelt kezdeményezés a facebookon, de sajnos a f@sz másik felén állva az 5%-os haszonkulccsal eléggé másképp fest a dolog.
bonuszbrigad.hu/Tukros-fedlapu-MP3-lejatszo
Oda írja, hogy 6000Ft-ról van leértékelve, 1990Ft-ra+450Ft a szállítás
ebay.com/itm/EP98-Hot-Sale-Clip-On-MP3-Player-Fashion-New-Support-1-8GB-Mini-Mirror-Face-Good-/111242047662
ugyanaz ebayről 531Ft, házhozszállítva
Az valóban fontos tanács, hogy alaposan nézzük meg az eladót, csak sok pozitív visszajelzésűtől rendeljünk, és ne vegyük meg mindenből a legolcsóbbat.
A lakótelepi kisboltok szénné keresték magukat a kilencvenes években, amíg nem jöttek be a nagy láncok. Utána már csak vegetáltak.
Az emberek a hibásak, amiért nem vették meg 30-40%-kal drágábban a dolgokat a lakótelepi boltban továbbra is?
Te nem jársz a hiperbe vásárolni?
Azzal jöttél, hogy a magyar munkás, meg az utána fizetett járulékok, meg a GDP.
Erre mondtam, hogy akkor miért nem csak magyar kisboltban vásárolsz magyar terméket?
A gonosz hiper kiviszi a hasznot, amit meg veszel, Németországban adott munkát a német munkásnak és ott fizettek utána járulékokat.
Akkor ha tényleg aggódsz a magyar munkahelyekért és adóbevételekért, akkor ne állj meg félúton, csak magyar terméket vegyél magyar boltból és csak idehaza nyaralj.
Mert ezer az egyhez az éves külföldi termékek megvásárlása miatt kieső magyar adóbevétel és munkanélküliség ahhoz képest, hogy pár dolgot Kínából rendelsz olcsóbban.
Arról már nem is beszélve, hogy nagyobb a választék és sokkal kényelmesebb a neten vásárolni. Ha ugyanannyi lenne az ára, akkor is jobb lenne neten megvenni a dolgokat.
Az a 100% haszon jó, ha 30%, ami teljesen korrekt, te sem dolgoznál kevesebbért, ha a pénzed kockáztatnád egy vállalkozásban.
Mindenzt a napi útvonalamon (ennyiből jó BP, hogy van egy rakat elektronikai bolt, hiper 10 percen belül minden irányban) hogy külön ne bukjak pl a benzinktsg-en.
Komolyabb (több 10 neadjisten 100ezres tételeket) mo-i webshopoktól rendelem, az igaz.
🙂
Ugyanakkor például fogtam már ki olyan akciót hogy bizony megérte elmenni érte a sima vagy a madaras tecsóba egyszerűen nem találtam jobb alternatívát…dehát hogy is mondják, kivétel erősiti a szabályt itt persze arra kell vigyázni ne dőljön be az ember “hamár itt vagyok akkor még veszek ezt is azt is” aztán drágább lesz a hús mint a leves
Na mostan azt mondják a csajok nekem decemberben (!!), hogy nincs. Se szín, se a méret.
És lesz valamikor?
Igen,persze.
Mikor?
Kb. februárban. [Adtak telefonszámot :)]
Hazamentem Pöstrül, oszt az interneten bepötyögtem a seggemen lévő bilétárul az adatokat, aztán egy valami UK bolt legyelországi raktárából már küldték is a farmert, 4 napon belül megérkezett.
Szállítással együtt kb. 2000-2500-zal volt így olcsóbb, mint a boltban lett volna. Én boltban farmert többet tuti nem veszek.
Az utóbbi időben beszerzett pendriveokat egytől egytől egy angol, ilyen dolgokkal foglalkozó oldalról rendeltem. A termékek világgaranciásak, így bármi hiba van, nem fő a fejem a csere miatt.
Ami pedig a pláne: az esetek nagy részében 1500-2000 forinttal olcsóbban jutottam hozzá, mintha itthon próbáltam volna hozzájutni.
De rendeltem már olyan hajápoló terméket is eBay-en angol eladótól, ami szintén legalább egy ezressel olcsóbb volt, mintha itthon vettem volna.
Az meg, hogy nem rögtön jutok hozzá, hanem várni kell 1 hetet?! Ilyen árkülönbség mellett nem igazán érdekel 🙂
(még nincs paypalom)
Első rendelés: könyv Amazonról, problémamentes.
Második rendelés: laptop-gumilábacskák (hazai márkaszerviz csak az egész alj-lapot lenne hajlandó cserélni 7000+áfáért). eBayen 99% fölötti pozitív értékelésű eladó az Egyesült Királyságból (!). “DELL 6400” lábakat árul. Külön ezért csináltam PayPal-profilt, hogy eBay-est ne kelljen. 🙂 Rendeltem (3000 Ft). Meg is jött, szögletes helyett kerek.
PayPal-vitát nyitok, válaszolnak (tényleg elég vacak angollal), hogy persze, hogy a DELL Inspiron 6400-as lábai nem jók a DELL Latitude E6400-asomba. Ha küldök fotót a lábhelyről, megpróbálnak keresni. Küldök fotót. Válaszolnak (ezúttal szép angol), hogy találtak valami hasonlót, akkor küldik, ha lezárom a vitát. Lezártam, ez volt decemberben, na, azóta sem kaptam semmit, ők meg megúszták a PayPal-vitát leminősítés nélkül.
– Nincs összefüggés a termék minőség és az eladó értékeléseinek száma között. Olyan ez, hogy mindenki tudja, hogy olcsó húsnak…
– Amikor azt írtam, hogy utóbbi időben sok csomagom eltűnik, akkor nem azt mondtam, hogy nem fizette vissza az eladó, hanem azt, hogy eltűnt. Eddig nem ért anyagi kár a miatt, hogy nem jött meg valami, mert mindig visszafizette vagy az eladó, vagy ha nem reagált, akkor az eBay visszafizette. Vagy újraküldte a csomagot. Csak azt mondtam, hogy ha várok 1 hónapot valamire és nem jön meg, akkor nem esik olyan jól még 1 hónapot várni, hogy megjöjjön a cserepéldány.
– Olyan eset is volt, hogy 1,5 hónap után jeleztem, hogy nem jött meg valami. Újraküldte, eltelt még 1 hónap. Nem jött meg. Ezek után reklamáltam és visszafizette a vételárat. Rá két hétre 3 napon belül megjött mindkét csomag.
A Schindler Tamás féle kereskedő 8% árréssel dolgozik, amiben benne van a laptop akksin a brutál 15%, és a laptopon az igen kellemes 4-5% is. Nekem elég jó üzletem van, nem is kicsi, hozzáértő dolgozókkal, sőt én is dolgozom az eladótérben 19 kereskedelemben eltöltött év után is, másképp nem megy. Jó példa a pendrive, ja drágább itthon, persze egy 6000 forintos tétel után 1300 megy az államnak, kb 500 az artisjus brigádnak. Vagy nézzünk egy tabletet, legyen mondjuk 84900 ft. Ennek beszerára 81.200 ft, bruttó minden. Lehet engem, meg a hozzám hasonló uzsorásokat köpködni, de az, hogy ezen az artisjus is többet keres, mint a cégem, elég nehezen emészthető, higgyétek el. Ja, ha kártyával fizetsz, huss még ezerötszáz. Meg tranzakciós adó+banki költség még 600. Brutál kasza.
a postazasrol: azert van ingyen, mert a kulonfele orszagok postai kozott egyfajta ‘cseremegallapodas’ van, vagyis a magyar posta nem ker penzt a kinaiaktol azert hogy kezbesitse az onnan jovo csomagokat, cserebe a kinaiak is ingyen viszik ki a magyar csomagot (es ez nyilvan minden mas orszagra is mukodik, csak Kinaval szemben nem jarnank tul jol :D)
a DX.com es hasonlo webshopok azert jok, mert az adott aru alatt ott az ertekeles, tudod hogy mi mennyire jo, elolvashatod masok tapasztalatait, ez az ebayrol sajnos nagyon hianyzik (az meg hogy kep alapjan probalsz mashol ertekelest keresni, nem igazan jarhato ut), raadasul elso osztalyu az ugyfelszolgalatuk – cserebe valoban dragabbak kicsivel (neha sokkal) mint az ebay
nekem meg soha, egyetlen rendelesemet sem vamoltak meg – a 150 dollaros telefont sem 🙂
egyetlen csomagom volt a sokszazbol ami eltunt, az is Angliabol erkezett, a tobbi mind megjott, az eltuno csomagok valami “erthetetlen” oknal fogva rendszerint a fovarosba nem erkeznek meg, videken sokkal kevesbe letezik a problema
Feljebb irta valaki hogy a cikk AFA-csalasra buzdit, ami HATALMAS baromsag. Az hogy kulfoldrol rendelsz valamit tokeletesen legalis. Ha a vamos megfogja akkor kifizeted ra az AFA-t/vamot, ha nem, akkor miutan megerkezett szepen jelezheted a NAV-nak hogy szeretned kifizetni amit ok nem szabtak ki maguktol 😛
Ez viszont nem jelenti azt, hogy mesterségesen fenn kell tartani a jelenlegi állapotokat. Magyarul a személyeknek irracionális döntést hozva drágábban vásárolnia a magyar gazdaság megsegítésére hülyeség lenne.
Összetett a dolog, de amíg amerikában és nyugat európai államokban is lehet legálisan a magyar árnál 50%-al olcsóbban telefont és egyéb modern márkás kütyüket venni, addig nem az olcsó kínai munkaerő a fő ellenség.