Freevoipdeal helyett sipdiscount
Már írtam az olcsó internetes telefonálásról itt. A cikk írásakor a freevoipdeal volt a legolcsóbb ajánlat magyar vezetékes és mobil hívásra egyaránt. Egy perc mobilhívás 1 eurócent volt, a vezetékes a feltöltéstől számított 120 napig ingyenes (maximum 300 perc/hét erejéig), utána szintén 1 eurócent volt a díja.
Ez combos 3 forint percenként, amennyiben az Európán kívüli címedet adtad meg regisztrációkor. (Egyébként további 20% ÁFA terheli a végösszeget.)
Azóta a freevoipdeal két lépcsőben 1,3 centre emelte a díjat (A vezetékes maradt egy cent). Ezért (részben) váltottam a sipdiscount tarifáira.
Ez ugyanannak a cégnek a két viszonteladója, így minden marad a régiben, csak mások a tarifák. Azért írtam, hogy részben váltottam, mert a mobilos alkalmazás gond nélkül lekezeli, hogy hol egyik, hol másik szolgáltatóhoz jelentkezel be a két (vagy több) regisztrációddal. Mikor melyik olcsóbb, azzal lépsz be, majd azzal a tarifával indítod a hívást.
A Sipdiscount egy eurócentért adja a mobilhívást, illetve feltöltésenként szintén 4 hónapig ingyenes a vezetékes hívás. Azonban utána már 1,5 eurócent egy perc vezetékes, ha nem töltöd fel újra az egyenlegedet.
Ennél nagyobb különbség a callback tarifánál van. Mivel az internetes telefonálás hangminőségének legfontosabb kulcsa a jó minőségű internetkapcsolat, ezért mobilnetről ritkán sikerül telefonálni. (A szolgáltatók szándékosan rontják az összes internetes hangtovábbítás minőségét az olcsóbb netes csomagjukban.)
Azonban ilyenkor a callback funkciót kell használni. Először felhívatod magadat a VOIP szolgáltatóval, majd amikor felveszed, kapcsolják neked azt, akit hívni akartál. (Ez csak leírva komplikált, a telefonkönyvben a telefonszámra bökésnél a callback gombot választod ki a voip call helyett. Ennyi az egész.) Ilyenkor a netes kapcsolat csak a kérés elküldéséhez kell, a hangminőség nem függ a te netes kapcsolatodtól és nem is fogyasztja a drága mobilos megabyte-jaidat.
Ekkor fizeted a saját magad felhívását, a másik szám hívását és egy egyszeri kapcsolási díjat.
Ez az egyszeri kapcsolási díj a freevoipnál 3,9 eurócent, a sipdiscountnál 5 eurócent.
Vagyis csak a callback funkciót használva az alábbi perdíjakkal beszélhetsz két magyar mobil között:
(Minden feltöltésnél a 10 euróra még 0,7 euró kezelési költséget is felszámol a rendszer, ez is már benne van a feltüntetett árban. Tipp: amint látod, bármikor megemelhetik az árat, bár a négy forintos percdíj sem eget rengető. De fontos, hogy feltöltésnél odafigyelj, hogy az automatikus feltöltés biztos ne legyen kipipálva fizetés előtt.)
Két dolgot láthatunk: a szokásos két percen belüli hívásoknál nincs komoly eltérés a két tarifa között, illetve, hogy mennyivel olcsóbb a legdrágább első perc is, mint a legolcsóbb feltöltőkártyás magyar mobil percdíj. Pedig ez már a méregdrága callback tarifa.
Mióta ezt használom, 10 euró (3 ezer forint) lebeszélése is 4-5 hónapig tart, főleg úgy, hogy a hívásindításaimat igyekszem wifiről indítani 3 forintos tarifa mellett. (Az már tényleg apróság, hogy ha a másik fél is ezt az alkalmazást használja, akkor ingyen is fel tudod hívni, hasonlóan a skype-hoz.)
Olcsó mobilnetet pedig sokféleképpen szerezhetünk. A Tesco mobil például minden hónapban ad ingyen 10 MB-ot, ami callback hívásokhoz szerintem elég egy hónapra, ha másra nem használjuk a netet. De vehetünk 500 forintért Telenor kártyát, 3 hónapig ingyen 100 MB internettel havonta, vagy Lidl kártyát 1000 forintért két hónapig 133MB nettel 90 forintért.
De ha nem akarsz mindig új kártyák beszerzésével szórakozni, nekem nagyon bejött a Telenor 5 Ft/MB netes csomagja. Rengeteget netezek rajta, igaz, a böngészőben ki vannak kapcsolva a képek és a telefonomra tűzfalat tettem, hogy ne akarjon minden alkalmazás kimenni a netre magától. 3 hónap alatt nem sikerült elhasználnom 500 MB-ot, pedig nagyon igyekeztem. Ez is remek csomag VOIP-os callback telefonáláshoz.
Ezekről bővebben itt.
Ha a helyedben lennék, kipróbálnám ezt a lehetőséget, mert komolyan spórolhatsz rajta. Ha külföldre is szoktál telefonálni, vagy fordítva, külföldről sokat szoktál hazatelefonálni, akkor nem is kérdés, hogy érdemes váltanod.
(A program használható számítógépen is, de az erre alkalmas okostelefont már újonnan is megveszed 20 ezer alatt, használtan meg egy marék gombért is odaadják.)
Még egy információ: a rendszerrel lehet SMS-t is küldeni, de az elég esetlegesen érkezik meg, ezért én nem szoktam használni.
Én annak idején az actionvoip.com oldalra regisztráltam, de mindig túlszámláznak mindenféle meg nem nevezett indokból. ez az ajánlott oldal nem számláz túl? Hiába olcsó valami, ha átvernek.
az a lényeg, hogy sok pénzt senki ne fizessen be ilyen helyre.
Amint írtam, én most egyenesen felváltva használom a két csomagomat ugyanazon a mobilon. Na nem spórolás miatt, hanem mert még maradt a freevoipon egy kis pénz, amit le fogok beszélni.
Ez nem egy cég, hanem egy cégnek a rengeteg viszonteladója, akik X összegért kapják a perceket, aztán variálják, hogy náluk melyik lesz olcsóbb, melyik drágább.
Az áremelés benne van a pakliban, de a freevoip is már egy éve legalább olcsó, még ha most éppen drágult is 4 forintra, ami szintén azért nem túl drága.
Többször beszéltem még otthonról a kintiekkel fél órákat, majd innen kintről szinte naponta beszéltem szüleimmel.
Csak ajánlani tudom!
És köszönöm Kiszámoló!
Nem tudom volt-e már szó a Reenger-ről?
A fizetős része nem olyan olcsó, viszont a regisztráció után az első 15 napon ad napi 3 db ingyenes hívást bármilyen irányba (20 perc után megszakad).
Ráadásul ezt a 15 napot eddig már 3x hosszabbították, szóval a regisztrációmtól számítva már 45 napig van napi 3 ingyenes hívásom.
A minőség mobilneten és wifin is teljesen jó és az is tetszik benne, hogy ad egy magyar vezetékesnek minősülő számot, ezért bárki elér mobilon vezetékes percdíjakkal (sokaknak van olyan vezetékes csomagja, ahol átalánydíjért akármennyit telefonálhat).
Egyetlen hátrányát tapasztaltam, hogy a 2 éves androidos telefonom hardvere kicsit gyenge hozzá, így mióta feltettem gyorsabban merül és néha meg-meg akad a telefon. De aki csak hívni akar róla, annak ez nem gond, mert elég olyankor elindítani, amikor kell. Hívásfogadásnál már probléma lehet ez…
Tipp: ha valamilyen ügyfélszolgálatot kell hívni, keresd meg a szolgáltató weboldaláról a külföldről is hívható vezetékes számot, és akkor kevésbé idegőrlő a Für Elise hallgatása, mert legalább ingyen van. Például a UPC-t el lehet érni a +36 1 688-1221 számon is.
Még összehasonlítók is készültek, hogy éppen hová érdemes befizetni:
Ez az összehasonlító már kb 10 éve üzemel: progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-1-1.html
Egyrészt az egy centesnek mondott perdíjak nem egy centbe kerülnek, hanem drágábbak és a szerény 3,9 centes kapcsolási díjakat is elfelejti feltüntetni. Megnéztem hármat, egyik sem volt jó.
Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a szolgáltatásokat üzemeltető cég üzleti modellje valószínűleg erősen alapoz arra, hogy rendszeresen változtatják az árakat az egyes oldalakon nem független módon. Tehát, amikor megpróbálod összehasonlítani a percdíjakat, akkor azt is bele kell számolni, hogy 1-2 hónap alatt a befizetett összeg így vagy úgy, de teljesen el fog fogyni.
10 euró egycentes percdíj mellett ezer perc ugye, ami nekem rengeteg, főleg, hogy a vezetékes ingyenes.
itt összehasonlíthatók a viszonteladók tarifái. Kattints pl. a cellphone-ra, s a szerint rendezi sorba.
Mobilon is ezt használom, de ott nem ilyen jók a tapasztalataim. Többször tudom a mobilnetet használni beszélgetésre, mint a callback funkciót. Az valamiért állandóan szétkapcsol. Lehet, hogy a telefonnal van a baj, és nem a rendszerrel, nem tudom.
Egy kicsit más ajánlat, de hátha valakinek hasznos a Rebtel. Hasonlóan működik mint a fentiek, feltöltesz rá pénzt telefonálhatsz különböző percdíjakon, stb. Ami szerintem versenyképes, hogy nemzetközi hívásokat akár ingyen is tudsz bonyolítani, pénzfeltöltés nélkül. Ez úgy működik, hogy az oldalon beregisztrálod a partnert akit hívni szeretnél, generálódik egy helyi magyar telefonszám a számodra amelyen eléred a partnert (a saját mobilról hívva), viszont a partnernek is generálódik egy helyi szám az ő országában amit megkap sms-ben. Mikor hívjátok egymást a hívott fél kinyomja és egyből hívja az ő helyi számát majd létrejön a kapcsolat. Az egész műveletben mindketten csak a helyi szám hívásának díját fizetitek ami elég olcsó is lehet ha sok helyi perc lebeszélhetőséged van pl.
Akár olcsóbbra is kijöhet ez a lehetőség, viszont inkább bejáratott partnert tudsz így hívni.
Hol lehet olyat olcsón kapni? (ebay, dealextreme, stb.)
Nálam a bejövő is VOIP, Ephone budapesti szám 99Ft/hónap, kimenő hívásra meg “számhozzárendelt” vezetékes+2 mobil.
Még egy tipp jó mobilnetre: a Vodánál rendszeresen vannak olyan csomagok, ahol feltöltésért cserébe adnak ingyen netet egy hónapra. Régen 100 MB, most 1 GB jön. Cserébe magasak a percdíjai, de ugye voipot használok… A vodánál feltöltött pénzt pedig elköltöm vonatjegyre, belépőre, stb. mobil vásárlással.
: ebayen én is vettem ilyen voip routert. Nagyon hasonlóan működik, mint egy sima router: valahol belemegy a net utp kábellel, és be tudod dugni a hagyományos vezetékes telefonodat. A beállításokat egy, a hálózaton lévő számítógép böngészőjéből éred el, itt tudod megadni a voip szolgálatatód nevét, jelszavadat, stb. (Az én kütyümön 2 szolgáltatót is meg lehet adni, 2 telefont lehet rádugni.)
És hogy én is kérdezzek: hogy tudsz felhívni másik voipost a mobilalkalmazásból? Nem csak számokat tudsz tárcsázni?
Asztali gépről, vagy laptopról érdemes headphonet használni a mikrofon és a hang minősége végett.
Eddig kipróbáltam a voipstunt, justvoip, 12 voip,…
Régen ezt az összehasonlító oldalt néztem, de az megszűnt. telefonaljsmsezzingyen.hu
telefonaljingyen.hu/lehetosegek
telefonaljingyen.hu/gyakori-kerdesek/referenciak-2
érdekeség: telefonaljingyen.hu/virtualis-telefonszamok
Egyes országok hívása közben a vonal minősége szakadozik most is. Itthon is van különbség, ha Inviteles, UPC-s vagy Telecom-os számot hív az ember.
Régen 5-6 éve sok voip-os program engedett a regisztáció után díjnemetes hívásokat indítani (credit feltöltése nélkül). Volt olyan szolgáltató, melyik 30 napig engélyezett napi 2 percet vezetékes irányba.
Van egyáltalán értelme ilyet igényelni? Vagy csak akkor ha folyamatosam, egy adott távoli országgal beszélnék.
A hívás fogadására valaki használta már, úgy ha mondjuk le van merülve a mobiltelefon és annak ellenére tud hívást fogadni a gépén? Nekem 3 esetből 1-szer csörög ki a laptopon.
Én a Vaterán vettem egy routert beépített VOIP-pal. Van rajta két vonalbemenet vezetékes telefonnak, egy sima telefont rádugtam, beállítottam a routert – ugyanúgy kell konfigurálni mint a többit -, a szolgáltatónál meg kellett hozzá nézni a SIP beállításokat ( freevoipdeal.com/en/sip ), és azok alapján a VOIP menüpontot beállítgatni. Nem vagyok informatikus, szerintem minimális angoltudással és kis ügyességgel bárki meg tudja csinálni.
Persze megvétel előtt érdemes az eladótól érdeklődni, hogy támogatja-e az adott szolgáltatót a router.
A FreeVoipDeal ilyen szempontból tökéletes, egy feltöltés után 120 nap ingyen vezetékes hívást ad országon belül, és nincs kapcsolási díj sem.
Kulfoldi virtualis szamot nem adnak mindenhol. A linkelt oldalon irja Nemetorszagot. Normalis vezetekes szamot csak akkor kap az ember, ha itt lakik, es a lakcimbejelento masolatat megadja a szolgaltatonak. Egyebkent kap egy sima dragan hivhato szamot, amit senki nem fog felhivni. Az aruk amugy eleg magas. Az ephone ennel mar sokkal jobb, es reszletesen leirjak rendeles elott, hogy milyen feltetelekkel lehet vezetekes szamot kapni az adott orszagban.
Megerősíted, hogy ehhez 2 SIM-es telefon kell?
Azt esetleg tudja valaki, hogy egy VOIP “előfizetést” használhatok-e párhuzamosan több mobilon?
2013-12-11 – 10:51
Nekem is “behúzza” a telefonkönyvet, de csak a SIM kártyán lévőket, ami a telefonban van elmentve, azokat nem.
FreevoipDeal-ban 5db saját telefonszámot tudsz regisztrálni, és mind az 5 használható egyszerre, 5* bejelentkezve ugyanazon felhasználónév/jelszó párossal.
Van ötlet arra, hogy a feketelista hogy működik ezeken? Úgy nézem, hogy csak a “sima” telefonhívásoknál lehetséges?
Roaming esetén érdekelne, hogyha callback-et használok, számít-e , hogy nem a saját hálózatomon vagyok épp? Túrázgatok külföldön, és hát a hegyekben nem sok választási lehetősége van az embernek, melyik hálózatra csatlakozzon.. Haza pedig kéne telefonálni.. Telenor roaming 1MB 170 FT kb, az gyors felcsatlakozáshoz elég is lenne..
Amennyiben az Ön által is használt kombinációt használnám (Sipdiscount + Hipernet Praktikum internet csomag), tudok fogadni hívást?
Ahogy néztem a Telenor oldalán, ezzel a csomaggal nem lehet hang alapú hívást indítani és fogadni.
Tehát a kérdésem arra vonatkozik, hogy példának okáért a Sipdiscount képes-e az általam beregisztrált telefonszámra továbbítani az irányomba indított külső hang alapú hívásokat? (Mint ahogy a callback funkció esetében.)
Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm.
Olvasgatok a VOIP-os telefonálásról, mivel most t-home telefonom és adsl internetem van, de érdekelne a téma, hogy lehetne csökkenteni a telefonálás költségeit. (tehát pl úgy, hogy t-nél a legolcsóbb telefon csomagot választanám, amit nem használnék) mivel még így is olcsóbb lenne nettel együtt, mint magába a csak a net.
Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor szükségem lenne egy VOIP-os modemre? Ekkor ennek a modemnek internet kapcsolatot kellene létesíteni (vagy ez a modem lenne a mostani adsl modem helyett???), és csinálni egy fiókot pl freevoipdeal-nél majd a modemre kellene rádugni a vezetékes telefont és nem az analóg vonalra, mint eddig?
Ha jól értelmezem a dolgokat ekkor 120 napig ingyen lehetne vezetékesen telefonálni? Mivel főleg arra használnám, mobilra nem igazán.
Már hónapok óta szívok azzal, hogy a párom (aki otthon van gyesen), folyamatosan 16-25e forintos számlákat csinál. Mivel most otthon van simán a vezetékes netről hívhatja az embereket, sokszor (hivatalok) vezetékes számot.
Jó régen még nézegettem ezeket a voip dolgokat de nem akartam előfizetni, meg akkor még nem is volt sok magyar tapasztalat.
Csak szeretném megköszönni, az egész blog nagyon jó, de ez a cikk biztosan több 10e forintot spórol nekem.
Amíg nem töltöm fel a számlám addig nem tudok telefonálni sem?
Hogy tudom a feleségem is felhívni majd, milyen beállításokat kell megcsínálnom? Vagy neki is regisztrálni kell a szolgáltatónál (freevoipdeal)?
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv.
browsercalls.com/rates#letter-H
Magyar mobil: 0,0012USD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem, nem elírás.
Ez tényleg nem semmi de ez vajon mit takar?
SuperDeal!**
Rákerestem a kétcsillagos hívatkozásra de nem találtam semmit.
Szerintetek??
Nem valami rang esetleg?
üdv
kicsit belefolytam én is a témába és elvesztem a sok szolgáltató rengetegében, aztán találtam ezt az összehasonlító oldalt:
abvuk.co.uk/
szerintem elég jó, még chartokkal is kimutatja melyik szolgáltatónál hogyan emelkedtek az árak, stb. országra lehet benne keresni, rajzol pár grafikont.
Be lehet pipálni azt a funkciót, hogy csak azon oldalak között keressen ahol nincs kapcsolási díj!
Üdv
Èn kb 7 éve hasznalom a voipot. Kezdtem a Voipwise, Jumblo, Rynga,Freevoipdeal,most pedig Browsercalls.
Nagyon jok a tapasztalataim mivel elég sokat utazok Europaban igy az évek alatt sokat sporoltam a telefonköltsegeken ezzel a lehetöséggel.
Nekem Konkretan Otthonra egy Gigaset C610 ip telefon van amin a vezetekes mellet A freevoipdeal van bekonfiguralva. Egyebkent egy jo minüségü IP Telefon, nem viszhangzik nem recseg ami Mobilrol nem mindig mondhato el.
Masik Megoldasnak egy Dual simes Kinai telefont Rendeltem Hongkongbol ThL w8s igy Barhol tudom hasznalni akar itthon akar Külföldön.Mobile voip app-al a browsercalls-t hasznalom Fillerekét hivok mobilt. Viszont amit el kell ismernem Nem vagyok iphone fun de a legjobb minöségü Voip hivast eddig ezen tudtam elérni.Egy másik Összehasonlito Tablazat
http://hanstel.hu/index.php
Üdv.