Most vettem észre, hogy megjelent egy "Időpontfoglalás" a Facebook oldalamon. Lehet, hogy már másfél éve ott van és csak nekem újdonság, úgyhogy elnézést, ha így van. Attól még lehet, hogy más sem vette észre, akinek segítség lenne.
Gyakran kérdeztem már a fodrászt, miért nem csinál valami hasonlót, hiszen eddig is voltak erre programok. Nem zargatják a vendégek munka közben telefonálással és nem megy el esetenként 3-4 perc, mire megfelelő időpontot talál a vendégnek. Nem kell beírnia és így tovább.
A vendég látja, mikor van szabad időpont és választ egyet magának. Ezt még a fordrásznak is jóvá kell hagynia, tehát ismeretlen trollok bejegyzéseit tudja ignorálni, csak az ismert, visszajáró vendégek jelentkezését fogadja el. (Ha a Facebookon nem is, más hasonló programokban előfordul, hogy ki is lehet fizettetni előre mondjuk a kezelés árát, így a vendég csak magára vethet, ha mégsem jön el.)
Szóval ez a lehetőség most már a Facebookon keresztül is elérhető. Bónuszként automatikusan be is írja a Google naptárunkba az időpontot, ha úgy szeretnénk. Fodrászok, bőrgyógyászok és sokan mások is tudják használni, akik időpontra fogadnak pácienseket.
Így mostmár még egyel több dolgot tud rólad a facebook...
Lassan az egész internetet átveszi, mindenki mindent rajta keresztül fog intézni.
Hírolvasás, üzengetés, adás-vétel, társkeresés és mostmár ez is.
És mivel mindenki mindent ott csinál ezért az is rá lesz kényszerülve aki esetleg nem akarná.
Én bevallom nem örülök neki annyira.
Soha nem regisztráltam a facebook-ra, és nem is fogok. Ha lehet, az applikációk használatát is kerülöm. Épp elég, hogy a google mindent tud rólam. Ha egy vállalkozásnak/étteremnek/stb. csak fb oldala van, messzire kerülöm.
Egyébként informatikus vagyok 🙂
Az ötlet jó, csak nem kellene facebookhoz kötni, de persze a népek többsége csak azt ismeri.
Ez a "nekem nincs facebookom és nem is lesz" valami felsőbbrendűségi komplexus? Mint a "csak a spektrumot meg a discovery-t nézem", "nem láttam még soha egy való világot sem de..." :DDD
Nekem se tévém, se fészbukom, se telefonom, se számítógépem, csak papíron kommunikálok a családommal is, libatollal, gyertyafénynél írt üzenetekkel. Kicsit olyanok vagytok ezzel, mint az elvakultabb vegánok, muszáj hangsúlyozni, hogy te milyen különleges vagy.
@tomasz
Nekem van facebookom, es tokeletesen megertem azokat, akiknek nincs. Meg akar buszkek is lehetnek ra. En is igyekszem minimalizalni a hasznalatat (google hasznalatat is) es nagyon zavar, ha pl a pedagogusok hivatalos kommunikacios csatornakent hasznaljak. Amikor pedig azt latom, hogy egy bolcsode teljesen publikusan rak ki rendszeresen fenykepeket kisgyerekekrol, gorcsbe randul a gyomrom.
Maximalisan egyetertek Tamassal. Ajanlom megtekintesre a The Social Dilemma cimu filmet. Annyit tennek hozza kiegesziteskent, hogy a szemelyes adataidbol elo orias tech cegek ugy is kepesek kovetni, ha sosem csinaltal naluk felhasznaloi fiokot. Ha jol emlekszem, erre nem volt utalas a filmben.
Akkor ezen keresztül lehet hozzád időpontot foglalni?
Levente, nem, mert sok más dolgom is van és nem akarnám, hogy mások osszák be egész napra az időmet.
Ezen túl nem tudnám előzetesen kiszűrni, ki a troll és ki az, aki jönni is fog, hiszen az emberek egyszer jönnek vagy maximum néhány évente. De annak jó, akinek törzsközönsége van.
Offtopic.
Vélemény a legújabb gazdasági intézkedésekrol amiket most jelentettek be 10 órakor?
@Tibor létezik olyan, pl. a foglaljorvost.hu is FB független azt hiszem.
Szuper. Ha épp működik... Én a Salonic-ot használom: magyar és lehet társítani hozzá fb gombot. Ezen kívül fejlesztik állandóan. Nem ingyenes, de szerintem hasznosabb.
és mi van, ha tudja a facebook mikor voltál fodrásznál? Hol él vissza vele, hol lesz neked ettől rossz? Magyarázd már el légy szives
Félre vagyok értve. Nem azt mondtam, hogy gáz, ha valakinek nincs facebookja. A gáz az, pont ahogy @mindenmentes is írja, hogy olyanok sokszor mint a vegánok. Muszáj közölni minden facebookkal kapcsolatos cikk alatt, hogy ő mekkora császár, mekkora menő, hogy nincs ez a rohadt kémkedő facebookja. Miközben ott van a mobilján a google/apple id, minden lépése követve van, belép a boltba, használja a bankkártyáját, elmegy az orvoshoz, bekerül a felhőbe minden baja, vásárol a neten, ezer és ezer cookie töltődik le a gépére, végigmegy autóval az autópályán, a rendszámfelismerő rendszerek minden lépését látják stb. Millió dolog követi minden lépést, de a csúnya gonosz facebook, na azt nem...
Honnan tudod, hogy valaki vegán? Folyton arról beszél. Ugyanilyenek: linux-felhasználók, akinek nincs fb-ja, akinek nincsen tv-je. Van még ilyen típus? "csak a bmw az autó"
@facebook
Ez pont olyan mint amikor Cili néni Pornóapátiból aggódik, hogy a zoltással becsippelik és akkor a bilgéc minden lépését figyeli 😀
Mindenkit az érdekel, hogy hogyan csinálja a paprikáskrumplit, meg mikor megy vécére 😀
Erre szokott lenni az ultimate érv: "akkor bekamerázom a lakásodat és nézem, az se zavarna?"
@szabo-gabor
"nem használok bankot, mert nem bízom bennük, csak készpénz"
"nem hordok maszkot mert visszalélegzem a széndioxidot"
"nem oltatom be magam mert méreg/népirtás/csip/bilgéc/gyóccerlobbi"
"nem veszek be gyógyszert, mert mind méreg, csak természetgyógyászhoz járok"
"én szerelem otthon az autót (nem baj, hogy nem ért hozzá, és mégjobban elrontja), mert minden szerelő csak le akar húzni, át akar verni"
"én sosem szívtam még egyetlen egy szál cigarettát sem, te miért dohányzol"
"én még nem ittam soha alkoholt, szilveszterkor is gyerekpezsgővel koccintunk"
"nem házasodunk össze, mert az csak egy papír (ha CSAK egy papír, akkor miért nem?)"
Ennyi jut hirtelen eszembe 😀
@tomasz @facebook
Nem, nem a bilgec figyeli minden lepesedet. Tanulo algoritmusok figyelik minden lepesedet. Es ma mar tenyleg a google (es a facebook) a legjobb baratod. Azert, mert siman lehet, hogy az osszes baratodnal (es sajat magadnal is) jobban ismernek teged, a szokasaidat, a vilagnezetedet, erzekeny egeszsegugyi adataidat, gondolkodasmododat, stb. Hogy ezek milyen visszaelesekre adhatnak alkalmat, azt nem tudod. Ha tudnad, akkor hulyere keresned magad egy ilyen (vagy rosszabb) cegnel. Meg ok maguk sem tudjak, hogy 5-10 ev mulva mi mindenre lesz jo az a rengeteg adat, azt raernek majd akkor kitalalni. Az is eleg sulyos, hogy ma a vilag legjobban fizetett pszichologusai es marketing szakemberei azon dolgoznak, hogy a leheto legtobb penzt kiszedjek beloled celzott hirdetesekkel (nem, az adblocker sem ved meg mindentol). Onamitas, ha azt gondolod, hogy teged nem lehet manipulalni.
@tomasz
Teljesen igazad van abban, hogy millio mas modon koveti az eletedet sok mas erdekelt. Ettol fuggetlenul van ertelme annak, hogy tudatosan probalsz ellene tenni. Nagysagrendekkel tudod csokkenteni a digitalis labnyomodat, ha odafigyelsz arra, hogyan hasznalod pl. az okostelefonodat es a bongeszodet. (Szerintem mar az a dontes se mindegy, hogy a google vagy az apple mellett "kotelezed el" magad, vagy hogy chorme-ot hasznalsz, esetleg firefoxot) Nyilvan a tokeletesen offline eletre valo torekves a nagy tobbseg szamara irracionalis dontes lenne az ezzel jaro lemondasok miatt, de lehet talalni szerintem eszszeru kozeputat.
Valóban gáz azzal királykodni, hogy valakinek nincs face accountja, de itt most nem ez történt, kár gúnyolódni. Én értem, amiről Tamás beszélt (szintén informatikus...), így én is próbálom kerülni a facebookot, amennyire tudom, pont ugyanazért. És igen, a Google termékeit is amennyire lehet. Valaki kérdezte, hogy miért baj, ha a facebook tudja, az ember mikor mit csinált. Neki javasolnám a Nothing to hide c. dokumentumfilmet (fent van a vimeo-n), vagy ezt a cikket:
tldr.444.hu/2020/06/27/nem-te-dontod-el-hogy-rakattintasz-e-erre-a-cikkre
Igen, tudom hogy 444, de a szokásostól eltérően egy összeszedett cikk. Nem rövid és nem is könnyű olvasmány. Aki akarja, érteni fogja, aki nem, gúnyolódjon tovább.
U.i.: googlera ugyanaz vonatkoik, mint a face-re, csak hangsúlyosabban.
Firefox, privacy badger, duckduckgo, protonmail/tutanota
@erik
Remélem azért fogtad, hogy ironizáltam azzal, hogy bilgéc személyesen követ. Tisztában vagyok azokkal amit leírtál, IT-val foglalkozom, mégsem tartom ördögtől valónak ezt az egészet. Abban egyet értünk, hogy a világ nem jó irányban halad tekintetben, mert rossz dolgokra is fel lehet használni ezt a rengeteg gyűjtött adatot. De akkor is vicces, mikor valaki kérkedik azzal, hogy ő bezzeg ő mennyivel mindenki felett áll 🙂 Látod? Órák óta erről beszélünk, mert az első komment a cikk alatt nem azt mondta, hogy "de jó, végre lehet foglalni", hanem egyből jött, hogy "nekem nincs facebookom" 🙂
Ez ugyan olyan, mint amikor valaki megkérdezi, hogy "valaki tudja, hogy hogyan másoljam fel az adataimat a régi telefonomról az újra?", majd jönnek a kommentek, hogy "NEKEM a felhőben vannak". Oké, és? Neki meg nem.
Offtopic: Miklós! Hungary Card kuponkód már nem él. Lesz új?
Kérhetek gondolom.
@tomasz meg a többiek Totálisan félrevittétek az irányt, pont nem érdekel hogy nímand 1 meg nímand 2 mit gondol az interneten rólam, nímand 3-ról, meg különlegesnek tart-e, vagy nem.
Egy facebook-ra épülő vállalkozás meg elég nagy ügyfélkört zárt ki, és nem hiszem hogy minőségi vevőkört tud építeni. De tudjátok mit, Jolika fodrásznak a tízemeletes panel aljában kapóra jön egy ilyen lehetőség..
"A diszkó-korszakot kocsmákban vészeltem át." - Robert De Niro , mint Louis Gara , a Jackie Brown című filmben.
"A Facebook-korszakot sajat magam altal kivalasztott online tartalmak keresesevel/latogatasaval veszelem at." - bicskanyitogato a Kiszamolo blog olvasoja.
Velemenyem szerint egy idorablo dolog, keves hasznos funkcioval, ami gondolkodassal potolhato es a komment szekciok meg az internet csocselekenek a szemetesladaja.
Ja, KP az isten de TV (meg) van es nem erdelek, ki, mit eszik/iszik/sziv... 🙂
Calendly - 1 éve hasznàljuk, kivàlo, ingyenes... calendly.com/
Az én fodrászom egy magyar fejlesztésű időpontfoglaló rendszert használ (itt a link, hogy ne kelljen a google-lel kerestetni: salonic.hu), ami pont azt tudja, ami bejegyzésben szerepel (foglalás a szabad időpontokra, visszaigazolás, időpont mentése a naptárba, stb.) Pedig pár éve még őt is úgy kellett telefonon zargatni, és noteszbe tollal jegyzetelt.
Ez szép is, de bárcsak a közegészségügyben is így működne! A házirorvosomnál még mindig a múlti századi módon lehet időpontot foglalni; sőt csak rendelési időpontban hívhatom, mert a másik orvos asszisztense nem tudja rögzíteni látogatási szándékom. Úgyhogy marad a rendelés zavarása hívásokkal - már ha fölveszik, vagy nem jelez foglaltat a vonal.
Van olyan itthon, ahol ez másképp működik a közellátásban? Vagy nem is térhetnek el ettől?
Én informatikusként pont fordítva látom a helyzetet mint itt sokan: az adataim sokkal jobb kézben vannak a nagy techcégeknél, pl. a facebooknál egy kis magyar (vagy akármilyen) weboldalhoz képest. Mert oké, hogy a facebook felhasználja hirdetéscélzásra, viszont legalább költ (nem is keveset) a biztonságra, arra, hogy a fiókodat ne lehessen feltörni, privacy beállítások rendben legyenek, más ne szerezhesse meg az adataidat, jelszavadat, GDPR-nak megfeleljen stb. Aki dolgozott már kis magyar projekten, az tudja, hogy mennyire foglalkozik ezzel egy átlagos magyar cég... És igen, többet szerepel a Facebook a hírekben ilyen problémákkal - de csak azért, mert a többire senki rá se néz, amit meg a facebooknál találnak, azt egyből javítják...
@gandor
Erodium
Szolgáltatói oldalról van a Facebooknak egy hatalmas előnye, kiváló trollszűrőként működik. Jómagam kizárólag Fb-n keresztül kommunikálok számomra ismeretlen emberekkel és ez teljesen bevált ezideig. A megfigyelési parát is kicsit túlzónak érzem, leginkább röhögni szoktam a "célzott" reklámokon, szerintem fényévekre vannak még attól, hogy pontosan megértsék az emberi viselkedést, de ez nyilván változhat a technológia fejlődésével.
Azzal viszont maradéktalanul egyet tudok érteni, hogy minimalizálni kell, főleg a FB (+youtube) tevékenységet, és nagyon rossz irányba tartunk ezen a téren. Ezek a technológiák kezelhetetlen mennyiségű információs zajt, pótcselekvést, depressziót és ki tudja mit hoztak magukkal, nagyrészt szándékosan. Olyan ez, mint egy új, pusztító kábítószer megjelenése. Én azért bízom benne, hogy egy idő után megtanuljuk kezelni. Csak egy generáció bánja...
Gandor: hehe, menne a trollkodás és pénzrablás azzal, hogy a nepperek befoglalják az összes lehetséges időpontot a dokikhoz, aztán másodkézből megveheted őket tőlük. Nagy buli. Időpontot a normál user esélytelen, hogy kap. Inkább hivom a háziorvost rendelési időben. Igaz, könnyen dumálok, mert a háziorvos elérése a németeknél nulla egész öt tized sec időegység alatt lezajlik.
Köszi ha kérsz! 🙂
Írtam nekik, majd gondolom válaszolnak.
Nekem volt facebookom. Amikor magyarországon a migráns téma volt a fő
téma, akkor ismerőseim írták, hogy németországban ki se lehet menni az
utcára, mert a migránsok mindenkit lekaszabolnak. Erre írtam, hogy én
itt lakom, azért ez egyáltalán nem igaz. Erre kaptam egy teljesen
ismeretlen valakitől egy üzenetet, ha migráns témában mégegyszer írok,
megölik a feleségem és a gyermekeim. Ezt az üzenetet elküldtem a
facebooknak, amire azt a választ kaptam, hogy ez nem sérti a facebook
irányelveit. Akkor megszüntettem a fiókomat.
Szerintem a facebook szándékosan tiltja ki/lehetetleníti el azokat, akik
nem hergelni akarják a másikat, esetleg a józan észre próbálnak hatni.
@maki nem vagyok a feszbukon de akkor mar ertem hogy a haverom miert kerdezgetett a migransokrol heti rendszeresseggel mikor egyebkent kb evente 1x ir egy mizut. Szomoru de akkor legalabb “jo helyen vannak egymas kozt”
Nálunk a kerületi sztk-ban működik az online foglalási rendszer, bár nem minden rendelésre. TAJ számmal regisztrálni kell, a foglalásról email jön, bármikor le is mondhatod a foglalt időpontot. Ja, és természetesen az orvost is ki tudod választani a foglalásnál.
@Maki Ez már nagyon off, de amit írsz, az sajnos nem véletlen. A facebook célja, hogy minél több időt töltsenek rajta, a függőséget pedig negatív érzelmek keltésével lehet könnyebben elérni. Ha esetleg érdekel valakit jobban a téma (bár mivel azóta több poszt is kiderült, ezért kétlem, hogy ezt a hozzászólást bárki is olvasni fogja 🙂 ), akkor javaslom Jaron Lanier "Miért töröld magad azonnal a közösségi oldalakról?" című könyvét, a fickó a Szilícium-völgyben dolgozott, sok embert személyesen ismer a face és google fejesei közül, a tapasztalatairól írt egy elég érdekes stílusú könyvet.
De a lényeg, hogy amit írtál, az nem egyedi eset, és nem is véletlenül történik így.
Nem most veszélyes, hogy mindent tud rólad a Facebook / Google stb., később lesz az. Ahogy más is mondta, még fel sem találták, mi mindenre lesz az jó, méghozzá ellened. Kb. mint a sok hülye celeb évekig kirakta a gyerekeit az instára, és csak most, a Kaleta-ügy kapcsán fogták fel, hogy nem biztos, hogy kéne. Eddig csak a gyerek személyiségi jogai miatt aggódtak sokan, azt a celebek letojták, most, hogy láttak durvábbat is, változtattak. 5 év múlva a deepfake, 10 év múlva meg ki tudja mi lesz, ami miatt megbánhatod, hogy mindent kiraktál magadról a netre. Kínában már szinte kiépült a digitális diktatúra, ennek a puhított verziója is beüthet később. Elképzelhetetlen? A Brexit, a Trump és a járvány is az volt... Nem számítok ilyenre, csak számolok vele. Ezt a kommentet se küldöm el. 😛
@tomasz
2021-02-04 at 12:13
“nem házasodunk össze, mert az csak egy papír (ha CSAK egy papír, akkor miért nem?)”
Azért nem, mert az csak kívülről nézve "csak" egy papír. Amíg nincs meg. Amint megvan, annak bizony következményei vannak. (Függetlenül attól, hogy magát a papírt megőrzöd-e vagy épp széttéped. 🙂 ) Pszichológiai szempontból igen izgalmas önbecsapás ez a mondat.
Ha a termék ingyen van, akkor te vagy a termék.
A facebook függőséget okoz, stresszel és szellemileg lefáraszt. Teszi mindezt a profitszerzésért. Nem, nem a felhasználók jóllétéért, az a facebookot legfeljebb akkor érdekli, ha még több profitot facsarhat ki általa. Sajnos abból nem tud. Hogyan is adhatna el még több reklámot, ha nem buzerálhatja a felhasználóját 5 percenként, vagy ha nem alakíthatna ki érzelmi függőséget a saját barátokat felhasználva, stbstb?
Bár a facebook használattal vagy nem-használattal való kérkedés (meg úgy önmagában a kérkedés) szerintem is marhaság, de gondolom nem árt tudni, hogy mi zajlik le az emberben egy ilyen szolgáltatás használata közben, és hogy az valójában jó-e vagy rossz mondjuk az ember egészségére nézve. Innentől mindenki el tudja dönteni maga, hogy kell-e neki ez vagy sem. Egészségére, akárhogy is dönt.
@Kiszamolo Max férfi fordrásznál működne, a nőknél marhára nem mindegy, mit kérünk. Egy festés pl. háromszor annyi idő, mint egy sima beszárítás. És ahogy te is írtad, a fodrász sem tudná előzetesen kiszűrni, ki a troll és ki az, aki jönni is fog...
Ennyi
Néha nem árt ismerni kicsit a másik oldali gondolkodást :-))
(Nem fodrász vagyok)
Offtopic: Miklós! Hungary Card kuponkód már nem él. Lesz új?
Kérhetek gondolom.
Valóban gáz azzal királykodni, hogy valakinek nincs face accountja, de itt most nem ez történt, kár gúnyolódni. Én értem, amiről Tamás beszélt (szintén informatikus...), így én is próbálom kerülni a facebookot, amennyire tudom, pont ugyanazért. És igen, a Google termékeit is amennyire lehet. Valaki kérdezte, hogy miért baj, ha a facebook tudja, az ember mikor mit csinált. Neki javasolnám a Nothing to hide c. dokumentumfilmet (fent van a vimeo-n), vagy ezt a cikket:
tldr.444.hu/2020/06/27/nem-te-dontod-el-hogy-rakattintasz-e-erre-a-cikkre
Igen, tudom hogy 444, de a szokásostól eltérően egy összeszedett cikk. Nem rövid és nem is könnyű olvasmány. Aki akarja, érteni fogja, aki nem, gúnyolódjon tovább.
U.i.: googlera ugyanaz vonatkoik, mint a face-re, csak hangsúlyosabban.
Firefox, privacy badger, duckduckgo, protonmail/tutanota
@gandor
Erodium
@tomasz @facebook
Nem, nem a bilgec figyeli minden lepesedet. Tanulo algoritmusok figyelik minden lepesedet. Es ma mar tenyleg a google (es a facebook) a legjobb baratod. Azert, mert siman lehet, hogy az osszes baratodnal (es sajat magadnal is) jobban ismernek teged, a szokasaidat, a vilagnezetedet, erzekeny egeszsegugyi adataidat, gondolkodasmododat, stb. Hogy ezek milyen visszaelesekre adhatnak alkalmat, azt nem tudod. Ha tudnad, akkor hulyere keresned magad egy ilyen (vagy rosszabb) cegnel. Meg ok maguk sem tudjak, hogy 5-10 ev mulva mi mindenre lesz jo az a rengeteg adat, azt raernek majd akkor kitalalni. Az is eleg sulyos, hogy ma a vilag legjobban fizetett pszichologusai es marketing szakemberei azon dolgoznak, hogy a leheto legtobb penzt kiszedjek beloled celzott hirdetesekkel (nem, az adblocker sem ved meg mindentol). Onamitas, ha azt gondolod, hogy teged nem lehet manipulalni.
Én informatikusként pont fordítva látom a helyzetet mint itt sokan: az adataim sokkal jobb kézben vannak a nagy techcégeknél, pl. a facebooknál egy kis magyar (vagy akármilyen) weboldalhoz képest. Mert oké, hogy a facebook felhasználja hirdetéscélzásra, viszont legalább költ (nem is keveset) a biztonságra, arra, hogy a fiókodat ne lehessen feltörni, privacy beállítások rendben legyenek, más ne szerezhesse meg az adataidat, jelszavadat, GDPR-nak megfeleljen stb. Aki dolgozott már kis magyar projekten, az tudja, hogy mennyire foglalkozik ezzel egy átlagos magyar cég... És igen, többet szerepel a Facebook a hírekben ilyen problémákkal - de csak azért, mert a többire senki rá se néz, amit meg a facebooknál találnak, azt egyből javítják...
@tomasz meg a többiek Totálisan félrevittétek az irányt, pont nem érdekel hogy nímand 1 meg nímand 2 mit gondol az interneten rólam, nímand 3-ról, meg különlegesnek tart-e, vagy nem.
Egy facebook-ra épülő vállalkozás meg elég nagy ügyfélkört zárt ki, és nem hiszem hogy minőségi vevőkört tud építeni. De tudjátok mit, Jolika fodrásznak a tízemeletes panel aljában kapóra jön egy ilyen lehetőség..
@erik
Remélem azért fogtad, hogy ironizáltam azzal, hogy bilgéc személyesen követ. Tisztában vagyok azokkal amit leírtál, IT-val foglalkozom, mégsem tartom ördögtől valónak ezt az egészet. Abban egyet értünk, hogy a világ nem jó irányban halad tekintetben, mert rossz dolgokra is fel lehet használni ezt a rengeteg gyűjtött adatot. De akkor is vicces, mikor valaki kérkedik azzal, hogy ő bezzeg ő mennyivel mindenki felett áll 🙂 Látod? Órák óta erről beszélünk, mert az első komment a cikk alatt nem azt mondta, hogy "de jó, végre lehet foglalni", hanem egyből jött, hogy "nekem nincs facebookom" 🙂
Ez ugyan olyan, mint amikor valaki megkérdezi, hogy "valaki tudja, hogy hogyan másoljam fel az adataimat a régi telefonomról az újra?", majd jönnek a kommentek, hogy "NEKEM a felhőben vannak". Oké, és? Neki meg nem.
"A diszkó-korszakot kocsmákban vészeltem át." - Robert De Niro , mint Louis Gara , a Jackie Brown című filmben.
"A Facebook-korszakot sajat magam altal kivalasztott online tartalmak keresesevel/latogatasaval veszelem at." - bicskanyitogato a Kiszamolo blog olvasoja.
Velemenyem szerint egy idorablo dolog, keves hasznos funkcioval, ami gondolkodassal potolhato es a komment szekciok meg az internet csocselekenek a szemetesladaja.
Ja, KP az isten de TV (meg) van es nem erdelek, ki, mit eszik/iszik/sziv... 🙂
Szolgáltatói oldalról van a Facebooknak egy hatalmas előnye, kiváló trollszűrőként működik. Jómagam kizárólag Fb-n keresztül kommunikálok számomra ismeretlen emberekkel és ez teljesen bevált ezideig. A megfigyelési parát is kicsit túlzónak érzem, leginkább röhögni szoktam a "célzott" reklámokon, szerintem fényévekre vannak még attól, hogy pontosan megértsék az emberi viselkedést, de ez nyilván változhat a technológia fejlődésével.
Azzal viszont maradéktalanul egyet tudok érteni, hogy minimalizálni kell, főleg a FB (+youtube) tevékenységet, és nagyon rossz irányba tartunk ezen a téren. Ezek a technológiák kezelhetetlen mennyiségű információs zajt, pótcselekvést, depressziót és ki tudja mit hoztak magukkal, nagyrészt szándékosan. Olyan ez, mint egy új, pusztító kábítószer megjelenése. Én azért bízom benne, hogy egy idő után megtanuljuk kezelni. Csak egy generáció bánja...
@szabo-gabor
"nem használok bankot, mert nem bízom bennük, csak készpénz"
"nem hordok maszkot mert visszalélegzem a széndioxidot"
"nem oltatom be magam mert méreg/népirtás/csip/bilgéc/gyóccerlobbi"
"nem veszek be gyógyszert, mert mind méreg, csak természetgyógyászhoz járok"
"én szerelem otthon az autót (nem baj, hogy nem ért hozzá, és mégjobban elrontja), mert minden szerelő csak le akar húzni, át akar verni"
"én sosem szívtam még egyetlen egy szál cigarettát sem, te miért dohányzol"
"én még nem ittam soha alkoholt, szilveszterkor is gyerekpezsgővel koccintunk"
"nem házasodunk össze, mert az csak egy papír (ha CSAK egy papír, akkor miért nem?)"
Ennyi jut hirtelen eszembe 😀
Az én fodrászom egy magyar fejlesztésű időpontfoglaló rendszert használ (itt a link, hogy ne kelljen a google-lel kerestetni: salonic.hu), ami pont azt tudja, ami bejegyzésben szerepel (foglalás a szabad időpontokra, visszaigazolás, időpont mentése a naptárba, stb.) Pedig pár éve még őt is úgy kellett telefonon zargatni, és noteszbe tollal jegyzetelt.
Ez szép is, de bárcsak a közegészségügyben is így működne! A házirorvosomnál még mindig a múlti századi módon lehet időpontot foglalni; sőt csak rendelési időpontban hívhatom, mert a másik orvos asszisztense nem tudja rögzíteni látogatási szándékom. Úgyhogy marad a rendelés zavarása hívásokkal - már ha fölveszik, vagy nem jelez foglaltat a vonal.
Van olyan itthon, ahol ez másképp működik a közellátásban? Vagy nem is térhetnek el ettől?
@tomasz
Teljesen igazad van abban, hogy millio mas modon koveti az eletedet sok mas erdekelt. Ettol fuggetlenul van ertelme annak, hogy tudatosan probalsz ellene tenni. Nagysagrendekkel tudod csokkenteni a digitalis labnyomodat, ha odafigyelsz arra, hogyan hasznalod pl. az okostelefonodat es a bongeszodet. (Szerintem mar az a dontes se mindegy, hogy a google vagy az apple mellett "kotelezed el" magad, vagy hogy chorme-ot hasznalsz, esetleg firefoxot) Nyilvan a tokeletesen offline eletre valo torekves a nagy tobbseg szamara irracionalis dontes lenne az ezzel jaro lemondasok miatt, de lehet talalni szerintem eszszeru kozeputat.
Nálunk a kerületi sztk-ban működik az online foglalási rendszer, bár nem minden rendelésre. TAJ számmal regisztrálni kell, a foglalásról email jön, bármikor le is mondhatod a foglalt időpontot. Ja, és természetesen az orvost is ki tudod választani a foglalásnál.