Ingyen Office diákoknak és tanároknak

2019-11-07
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Zoltán küldte el a linket, miszerint újra? még mindig? lehet regisztrálni ingyenes Office 365-re, ha diák vagy, van diák korú gyereked vagy tanítasz általános vagy középiskolában. (16 éves kor felett a diák regisztrálhat, az alatt ez a szülő feladata.)

Mindig jó egy Office a háznál, sőt mindjárt lehet 5 gépen is Office a ház körül.

Részletek erre.

Köszönjük a hírt.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
25 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

A "tanítasz" sajnos nem pontos. Én is tanítok, de Office 365-re csak az általános vagy középiskolai tanárok jogosultak a kiírás alapján.

Ha meg vki nem jogosult rá, akkor olyan 2-3 dollárért vehet office 365-öt az Ebay-on. Ha nem azt akarod elemezni, hogy ez hogy lehetséges, meg tipródni azon, hogy ilyen nincs, csak használni, akkor az is simán jó.

Itt meg mindenki másnak:
libreoffice.org/

@jozso legjobb tudomásom szerint kamu kódok. Az Office csak X időre vehető meg, "örök életre" nem, így általában 1 hónap után lejár.
Ha meg a származás nem érdekel, szedd le Torrentről vagy hasonló forrásból, ki kell nyomni bekapcsolásonként az aktivátort és kész.

Ezt a módszert pedig igazolom, tényleg működik. Az illető kap egy @sulid.hu végződésű e-mail-címet, és a teljes Office 365-öt (5 gépre)

Microsoft termék az én számítógépemen biztosan nem fog futni. 🙂 De diákoknak, tanároknak hasznos lehet.

@jozso
"Ha nem azt akarod elemezni, hogy ez hogy lehetséges, meg tipródni azon, hogy ilyen nincs, csak használni, akkor az is simán jó."

De, bizony nézem, ugyanis ha legálisan akarok szoftvert venni, akkor kicsit gyanús, ha az amúgy előfizetéses és ahhoz felhő szolgáltatást kínáló szoftvert egy havi díjért örök licence-el árulnak felhővel együtt. Ilyen alapon torrentezve is jó, ugye?

Én már kinőttem abból, hogy kerülőutakat keressek, vagy megveszem a szoftvert, vagy használok ingyenes alternatívát.

A cikkhez:
Emlékeim szerint ez már 5-6 éve is volt.

Egyébként akiknél nincs a családban diák vagy tanár, azoknak simán megéri az előfizetés csak a 6*1 TB felhő miatt, ami így jóval olcsóbb, mint a Google Drive vagy más komolyan vehető konkurencia.

+1 az ingyenesre, olvassa az m$ office állományait is.

libreoffice.hu/

Nekem minden Windows-om pár ezer forintért van, magyar cégtől, számlával. Megkérdeztem, ez hogy lehet, és ha jól emlékszem, akkor olyan Windows-t árulnak újra, amit adott számítógépekhez adtak. A gép már kuka, a megmaradt Windows kódokat (papírmatricákat) újra értékesítik.

A Microsoft valamit pampogott, mert szerinte egy géphez adott Windows csak az adott géphez érvényes, de az EU bírósága nem adott neki igazat. Az indoklásban az volt, hogy a Windows is termék, amit a vásárlója bármikor eladhat, és a Microsoft nem korlátozhatja ezt a jogot.

Nekem nagyon jól jött ez az a hír, örülök neki! Le is töltöttem. Örülök, hogy diák (is) vagyok 🙂

Én több programot is ilyen ebay-es kulcsokkal használok ( ezt nem azért írom, mert büszke vagyok rá, sőt , nem havidíjas progikat meg is vásárálom), akit ez a vonal érdekel, annak elmondhatom, hogy 4-5 hónapja működik az Office 365 és az ESET Internet security ( Antivirus +firewall)

@peti kifejtenéd, hogy mi a bajod a promóció keretében ingyenes - világon legelterjedtebb irodai- Microsoft szoftverrel? 🙂
WIN 10-nél bárki aki az elsők között átállt, kapott ingyen kulcsot, plusz egyetemen is osztogatnak kulcsokat (legalábbis nálunk osztottak anno regisztrációért cserébe) most meg a gyerekek miatt is officet használunk.

Igazad van inkább telepítek Linuxot (pl ubuntut) vagy Mac rendszerrel felszerelt almásgépet veszek 5x-en túlárazva, hogy elmondhassam mekkora proli vagyok. Az mindegy, hogy a magyar informatika oktatás 99,9%-a Microsoft termékeken alapul, ami ezekkel az akciókkal ingyenes, így csupán gépet kell biztosítani. Inkább elköltök 300 000-et egy Macintosra, amire rakok egy magyar infotanárok által nem oktatott szoftvert, hogy hátrányból induljon a gyerek.

De legalább el lehet mondani, hogy #sohatöbbet Microsoft. Taps-taps

@h-peter ez ilyen informatikus bereccsenés. Azt pedig nem szeretik tudomásul venni, hogy normál usernek a linux nem opció, ha böngészésen és programozáson kívül mást is csinál. Én például hobbizenélek is, az ehhez szükséges szoftverek nagy része pedig többnyire csak windows-ra/mac-re érhető el.

OFF
Aki azt hiszi, hogy a MAC túlárazott, annak javaslom, hogy próbáljon meg venni egy "normálisabb" notebookot (mondjuk legyen benne 16G RAM, 512 SSD, bill.világítás, rendes képernyőfelbontás - nem,nem fullHD, hanem rendes, valami normális akkuidő, és ne legyen 3 kiló, hanem inkább 1). Lesz meglepi! (és még ráadásul tehetsz rá linuxot is, ha akarsz, vagy vindózot, és még mindig olcsóbba' van)
/OFF
HA és AMENNYIBEN nem akarsz excelbűvész táblázatokat, a google ingyenes on-line officeja elég reális alternativa.
Az open/libre/... office a gyakorlatban nem annyira kombatibilis és a használata kihívásokkal küzd.
ÉSTOVÁBBÁ ha az a feladat a suliban, hogy M$ termékre szoktassanak 1 életre (=hosszútávú folyamatos költekezés), akkor ez alól elég nehéz kibújni. Mondjuk ebben az alma is igen erős.

@peet
Nem csak ez a baj. Ha a user teljesen alap dolgokra használja a gépét, akkor is simán belefuthat driver problémákba. Nem egy ismerősömnek vadásztam már wifi vagy hangkártya drivert Linuxra a laptopjához, de volt olyan is, hogy egy láma usernek feltett valami ismerőse egy Ubuntut, majd egy automatikus frissítés elcseszte a nyomtató driverét, de az az ismerőse már nem volt a közelben, hogy ezt megoldja neki, így én oldottam meg. Hozzáteszem, ezeknek a problémáknak a megoldásához google keresés és kitartás, nem pedig tudás kell (én sem értek hozzá, nem renszergazda vagyok), csakhogy épp ez az, amire a legtöbben nem képesek, viszont tapasztalataim alapján a többségnek egy előre telepített Windows-al sok évig nincs semmi gondja, ez nagyjából XP óta igaz.

@zabalint "tapasztalataim alapján a többségnek egy előre telepített Windows-al sok évig nincs semmi gondja"
na ja, kb egy evig el is megy aztan elszemetesedik. Ezek alapjan egy "elore telepitett" Linux-al sincs semmi baj csak legyen aki "elore telepiti". Op.rendszerert tuti nem adnek ki penzt, igy marad a ceges laptop. Office-ra pedig privat hasznalatra teljesen jo a Google, tapasztalatom szerint sokkal jobban kompatibilis az MS Office-al mint az egyeb open source probalkozasok.

@h-peter

Nem értem, hogy min sértődtél meg, azt meg főleg nem, hogy miért kezdtél el személyeskedni.

Két mondatot írtam. Ebből a második kapásból az volt, hogy diákoknak, tanároknak hasznos lehet. Innentől kezdve nem értem, hogy miért pocskondiázol, és magyarázod nekem hosszasan a "tudatlanságom", hogy az oktatásban bizony a Ms vonal a mérvadó.
Az, hogy nem használok, és nem is akarok használni Ms termékeket, az az én személyes döntésem. Még egy smiley-t is odaböktem, jelezve, hogy ezt egy teljesen ártatlan megjegyzésnek szántam. Ha valóban kíváncsi vagy rá, hogy miért döntöttem a linux mellett, szívesen leírom neked, de van egy olyan sejtésem, hogy téged ez valójában nem érdekel.

Én egy szóval nem becsméreltem a Ms felhasználókat, sem pedig a Ms termékeit, ellenben tőled rögtön megkaptam, hogy mekkora nagy prolik a linux/mac felhasználók. Józan ésszel, most erre mit reagáljak?

@peet

Mindenféle bántás nélkül: szerintem nem érted a szabad vagy nyílt forráskódú szoftverek lényegét, ezért tartod a linuxot "informatikus bereccsenésnek". Sokan még mindig az évtizedekkel ezelőtti linuxból indulnak ki, talán innen ez a "csak böngészésre és programozásra jó" sztereotípia. Egy Deepin, Elementary OS stb. használatához nem szükséges informatikus végzettség, nekem sem ez a szakmám. Amúgy anno én is zenélgettem. Lehet, hogy pl. Steinberg vagy egyéb olyan konkrét termékek nincsenek, amit épp Te használsz, de van mondjuk Reaper, Bitwig, Mixbus, Tracktion, Renoise, Ardour, MuseScore...
Manapság a fotózás/videózás a hobbim. Képszerkesztésre untig elég a Darktable, videoszerkesztésre meg a Shotcut. Mindkettő profi szoftver, teljesen ingyen. Semmi hiányát nem érzem a linuxnak. Akkor lennék csak meglőve, ha a játékprogramok is érdekelnének, de ebből a korszakomból már kinőttem.

Srácok, most komolyan, ha nem pl. Excel specifikus házi feladatot kell csinálni egy rögeszmés és / vagy máshoz nem konyító tanárnak, aki pont ezért a versenyszférában labdába se rúghatna, pont hogy a gyerek hasznára fog válni, hogy nem MS droidot képeznek belőle.
Az alapkoncepciókkal kell tisztában lenni, aztán meg tudni kell, hogy azt hogyan csalja elő az ember az adott szoftverből, OS-ből, programozási nyelvből,hálózati eszközből, satöbbi. Tanultam Pascal-t, C-t, Java-t, azután úgy szkripteltem Powershellben, forgattam Windowson Linuxos C környezetben Rubyt felhasználva, magam által módosított drón firmware-t, hogy soha nem voltam programozó, se nem gépész, és még villamosmérnök sem, pedig ehhez kellett mindhárom területről valami. 😀 Egyszerűen dokumentációt kell olvasni, stackexchanget böngészni, youtube videókat nézni és használni a csomót a nyakunkon, ha már odanőtt.

Az ingyenesek közül nekem a FreeOffice (freeoffice.com/hu/) jött be,mert gyorsabb, mint a libre, igaz kevesebbet is tud. Én ezt is ajánlom kipróbálásra.

Ez a Win vs Linux vs Mac meg konkrétan hülyegyerekeknek való szócséplés, ami csak hangyapuculónyival kevésbé szánalmas a nyelvtannáciksodásnál.
Most majdnem írtam egy rantot, de aztán rájöttem, hogy aki csak a maga igazát tolja, annak semmi ráolvasás nem segít, aki meg próbált pár rendszert, az meg tényleg csak röhög az önjelölt okosokon.
Mellesleg nem furcsa, hogy néhány nick a disznóvágástól a napelemeken át az atomfizikához IS ért? Legalábbis szerinte. 😀

@kopter-geza
Nem a programon magán múlik, hogy mennyire specifikusan tanítja a tanár. Ha LibreOffice-t tanítanának, akkor is lehetne specifikusan vagy általánosan tanítani.

@v
A nagyon láma usereknél nem szemetesedik, a féltudásúaknál nagyon. Mondjuk a legdurvább, mikor a böngészőben ott van neki vagy 5-6 csíknyi toolbar, amiket egy-egy program telepítésekor nem x-elt ki.

Nekem LibreOffice sokkal jobban bejött, mint a Google böngészős megoldása, bár otthon elég ritkán használok ilyesmit.

@peti sosem használtam linuxot, de látom milyen fejlődésen ment át. El is hiszem, hogy sok embernek reális alternatíva lehet. Én magam is gondoltam rá, hogy átálljak a szabadúszó mérnöki tevékenységemhez, mivel van 1-2 nyílt forráskódú szoftver, amivel lényegében ingyen tudnék dolgozni (a tipikus szoftvercsomagok évi 30-50k euro az én szakmámban), bár ezekhez rengeteget kell tanulni, mert nyilván satnyábbak, mint a commercial progik (sajnos pl olyan CAD klienst nem is találtam, ami open source és jó is lenne). Szóval összességében én nem vagyok linux-ellenes.

Sajnos a zenés témánál áll, amit mondtam. Amit írsz, az ott bukik meg, hogy "de van mondjuk...". Ebből kb annyi teljesül, hogy a - szakma nagyjával ellentétben - Reapert használok Logic, Ableton, Cubase és egyebek helyett, de itt véget is ér a lista, minden más amit használok (és jónak is tartok) sajnos win vagy macos only.

Így béna úgy béna minden Office termék, bár a világ cégeinek 97.5%-a ezeket használja, és az excelre, wordre kérdeznek rá az állásinterjúkon is 😀

Nagyon torzít ez a fórum, rettentő sok az informatikus, kedves normál olvasók ne hagyjátok magatokat befolyásolni.
Az Office365-el csak annyi bajom van, hogy sok esetben konkrétan nem enged az online felületen dolgozni, mert néhány művelet csak akkor hajtható végre, ha a saját számítógépedről végzed. Így kicsit parasztvakítás az, hogy nem is kell telepíteni a gépedre.
Amúgy rengeteg egyetem is ingyenesen biztosítja a használatát, nekem is így van, és 1terrás tárhelyet is adtak mellé.

Az Office szoftverek mellé jár még 1TB tárhely is.

Rendben van, hogy nem kell minden usernek Office szoftver, ill. megvásárolható néhány dollárért ha mégis, de ez ingyen van és legális (+ tárhely). És mégis megy a nyávogás...

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram