Iphone tulajok: csak óvatosan a külföldi kártyacserével
András küldött egy levelet. Külföldre ment az Iphone telefonjával, tett bele helyi SIM kártyát, majd néha visszatette bele a magyar kártyát, hogy ellenőrizze, jött-e üzenete.
Mikor hazaért, a magyar kártyáján lett jó pár külföldi SMS. Mint kiderült, azokat a telefon küldte magától minden egyes kártyacsere alkalmával.
Következzen a levele:
Update: vannak, akiket frusztrál, hogy léteznek emberek, akik külföldön nyaralnak és ráadásul a munkájukban is sikeresek. Hogy mindenki a cikk lényegére tudjon koncentrálni, ami csak annyi, hogy tudd, minden egyes kártyacsere egy nemzetközi SMS-edbe fog kerülni külföldön, a kedvükért átírtam a cikket. Tanulságos egyébként elolvasni a hozzászólásokat: Hányan köszönik meg Andrásnak, hogy vette a fáradságot, hogy másoknak segítsen és hányan csak okoskodnak, hogy mit képzel az ilyen magáról, hogy nyaralni merészel külföldön. Szomorú dolog ez.
Egy érdekesség a roamingolás es az iphone kapcsán, ami másokat is érinthet és számomra kifejezetten meglepő volt.
Az történt, hogy az USÁ-ban nyaraltunk Albániában voltam munka miatt, első dolgunk volt vásárolni egy prepaid sim kártyát internettel, amit bele is tettem az Iphone-omba amit részletre vettem.
Itthon arra lettem figyelmes, hogy a magyar számlámon megjelent pár darab 200ft-os amerikai albániai SMS és még 5 darab Moszkvából küldött SMS. (Moszkván keresztül jöttünk haza)
Némi kutakodás után kiderült, hogy az iphone telefonok az imessage es facetime szolgáltatásokhoz (rejtett es nemzetközi) SMS-ekkel hitelesítik a bejelentkezést.
Ez minden alkalommal megtörténik, amikor sim kártyát cserél az ember. (Valahol logikus is, mivel az imessage telefonszámmal is működik így muszáj ellenőrizniük hogy a telefonszám helyes. Az mar kevésbe érthető, hogy ha az imessage (es facetime) ki van kapcsolva, akkor miért küldi ezeket az SMS-eket es minek jelentkezik be).
Én valóban, időnként visszatettem a magyar kártyámat megnézni hogy keresett-e valaki és hogy a banki SMS-eim rendben vannak-e. Na ezen alkalmakkor a telefon küldött pár nemzetközi SMS-t a háttérben, hogy rendben használhassam az imessage szolgáltatást.
Pontos apple referenciát sajnos nem találtam az üggyel kapcsolatban.
Ha gondolod írd meg a blogba, biztos vagyok benne hogy másokat is meg fog lepni, tekintve hogy iphone fejlesztőként kohómunkásként dolgozom 3 éve es fogalmam sem volt eddig, hogy ez így működik.
“Check your device settings
Make sure that you’re connected to a cellular data or Wi-Fi network. If you’re using an iPhone, you’ll need SMS messaging to activate your phone number with iMessage and FaceTime. Depending on your carrier, you might be charged for this SMS.”
Ha jól emlészem fel is ugrik egy figyelmeztetés az első aktiváláskor.
Igaz, arról ír Miklós, amiről akar, az ő blogja. Ez pedig az én véleményem. o.O
A blog mindenkinek szól, csak sajnos sokan nem olvassák. A legtöbb embert kizárólag csak VV Évi szerelmi élete érdekli, ezért is marad csóró egész életében. Az ilyen ember nem olvas ilyen blogot sem. Hiába írnék nekik bármit, soha nem olvasnák el.
Egyébként meg, ha arról írok, hogyan spórolj havi kétezret az internetszámládon, jönnek a másik fajta okostojások, hogy milyen sza**ágás már ilyen hülyeségekről írni. Valamiért sokan úgy gondolják, hogy minden cikknek csakis nekik kell, hogy szóljon.
És igen alapból felugrik egy értesítő üzenet, hogy iMessage esetén extra díjat számolhat fel a szolgáltató.
Az ájfón szólt, hogy ez pénzbe fog kerülni.
Hazaerve fogadott egy 350 euros telefonszamla. Hogy rohadnanak meg.
Gyári melós meg ne vegyen iphone-t. Tudom…de akkor is vesz, ezért is marad gyári melós.
Átírni nem kell, köszönöm. Számomra túl sok volt, de mint írtam, ez az én véleményem, és nincs harag! 😉
Nekem nincs ilyen érzésem.
Miután a szolgáltatások ki voltak kapcsolva, így semmi nem indokolt semmilyen SMS-t.
Egyébként engem is zavarna, ha a nyomorult telefon maga döntené el bármilyen indokból, mikor küldözget a háttérben SMS-eket. Jó eséllyel nagy ívben hajítanám a kukába.
És nem, nem azért, mert nem tudnék kifizetni 2-3 ezer forintot.
Ez pont olyan hír, ami sokaknak jól jön, akik külföldre mennek és helyi kártyát vesznek. Én örülnék annak, ha valaki felhívná erre a figyelmemet.
“Ha nem ba***szod a fillert, sose ellik forintot!”
Ez nagyon jó, ezt megjegyzem. 🙂
Komolyan átírom kohómunkásnak, aki munka miatt ment Albániába.
1 éve két kártyás telefonom van ezért és nincs a hátlapján alma.
Ez egyszeru felhasznaloi figyelmetlensegnek tunik – szerencsere filleres osszeg.
@oscee: ja, ugy valahogy, csak a rosseb se gondolta volna. EU-s kulfoldon mar voltam, akkor alig dobta meg a szamlat, itt meg lehidaltam, raadasul az okostelefonokon a fene se tudja hogy epp nem szivja e valami az internetet, szoval ezen a par akcion kivul folyamatosan repulogep uzemmodban volt, meg szilveszterkor kapcsoltam csak be az ujevi udvozletek fogadasa/kuldese miatt (de nem az smsek dragitottak meg hanem az internet)
valljam, hogy én mint szegény, rengeteget tanulok belőle.
Másrészt a látszat sokszor csal.
Ha leírnám, mit dolgozom a legtöbben
biztos szép fizetést is vizionálnának
hozzá.Közben a valóság nagyon más.
Szóval ne ítélj, hogy ne ítéltess.
És ez a fogyatékos olvassa a Kiszámolóblogot? Elég életszerűtlen. Aki iphone-t vesz, pláne részletre, annak valami nem stimmel a fejében.
Hagyd, irigy és értetlen emberek mindig lesznek.
Ez személyiség függő. Én már csóró egyetemistaként is “furcsán” éreztem magamat, amikor a homáron olyan valakit ekéztek, aki ugyan sérelmet szenvedett, de valamiért az átlag feletti volt (a jövedelme, a vásárolt eszköze, a szolgáltatás, akármi).
Hát ez kell a proli parasztnak, ha már neki más nem jutott: n+1-ként belerúghat a szenvedő “gazdagba”.
Látom, kitört a prolizmus. Aki nem hónapról-hónapra él, az nyilván azért nem, mert két marokkal/háromezresével szórja a lét, valamint megérdemli, hogy lehúzzák, plusz költségei legyenek és romoljon meg az összes befőttje is.
Ne elljen a forint, hanem fialjon, mert az ellés egy utód születése, a fialás meg egyszerre sok 😀
Ja, csak általában arra is ráhúzzák, hogy irigy, aki simán csak értelmetlennek találja az illető vásárlását. A Homáron nem egy olyan boltról jelentek meg cikkek, amelyek tipikusan túlárazott termékeket árulnak, és ennek megfelelő pofátlansággal is kezelik a náluk vásárló balekok panaszait. Ha valaki ezt kommentben leírja, az persze irigykedik… Közben meg lehet, hogy az adott termék ára pont az ilyen kommentelőnek zsebpénz, csak épp nem olyan hülye, hogy megvegye.
Szerintem klasszikus ezen a téren a 300 ezres porszívós balek volt anno a Homáron. Nyilván irigy vagyok, ha a történet főszereplőjét baleknak nevezem…
iPhone -> kuka
dual sim Microsoft Lumia -> vesz
….és nincs extra sms, mindkét sim egyszerre használható, mindig elérhető vagy, stb.
Jaaaaa, hogy nem lesz meg az almás életérzés?
Hááááát valamit – valamiért 🙂
András külföldön volt és jól megszívatta a telefonja, csinált neki pár ezer forintos számlát.
Jó fej akart lenni, ezért megosztotta másokkal is, hogy ők ne járjanak így.
Én is jó fej akartam lenni, ezért közöltem a levelét.
Erre jönnek az okoskodók, hogy “Má’ mijé kell megint ilyen cikk, mi van mán itten, homár blog?”
“Mé mindig a gazdagoknak szól minden cikk?”
“Milyen sza**ágó az ilyen, iphone-ja van és még nyaralni is megy, mit rinyál néhány ezer forintnyi SMS miatt?”
Az ilyen hozzászólók szerintem frusztráltak, vagy irigyek, vagy nem tudnak olvasni, vagy olyanokat olvasnak a cikkbe, ami még véletlenül sincs benne.
Vagy egyszerre mind a négy.
Talán egy ember köszönte meg, hogy András volt olyan jó fej, hogy vette a fáradtságot és megírta mások okulására.
Mások meg csak okoskodnak és gyűlölködnek.
ÉS EZ SZERINTEM BORZASZTÓAN SZOMORÚ DOLOG.
Az amerika napijegy 2000Ft/nap, szerintem mindkettő nagyon megéri.