KBC Equitas akció
Régi kedvenc brókercégünknél tavaszi akció van, 50 dollár jutalékkedvezményt kapnak az amerikai tőzsdén jegyzett papírok vételi költségéből a most csatlakozók.
Ha már régóta szerettél volna számlát nyitni a KBC-nél, ez az akció most segíthet, hogy lépj is. A nagyobb K&H fiókokban is tudsz számlát nyitni, csak hangsúlyozd, hogy KBC-s számlát szeretnél, nem K&H értékpapírszámlát. (Ugyanaz a tulajdonosa a két pénzintézetnek.)
Az akció április végéig tart, részletek erre.
Köszönjük Norbinak a hírt.
Sosem gondoltam volna, hogy a KBC valaha ide “süllyed”, de mégis pár hónapja megtörtént…
( Soha, mondom SOHA ne üzletelj telefonos felhajtóval. )
kbcequitas.hu/kh_fiokok
Szerintem csak azok a fiókok jók, ahol van prémium bankár.
Mindig ilyen hülyítő akcióik vannak.
A devizaváltásnál lenyúlnak:
“A vételi és eladási árfolyam különbsége (spread) nem állandó, időponttól és piaci viszonyoktól függően a középárfolyamhoz képest +/- 1 és +/- 3 százalék között mozoghat.”.
Ki akarod venni a pénzed, megint lehúznak:
“Deviza összeg utalása más banknál
vezetett, saját névre szóló számlára […] 0,15%, min. 5000 Ft, max. 60 000 Ft”
Példa: Befizetsz $10K-nak megfelelő Ft-ot, átváltod dollárra, máris buktál min. 100 dolcsit.
Kiutalsz $10K-t, máris buktál 20 dolcsit. Ha visszaváltod, akkor 100-at.
Itt az EU-ban inkább eurója van a legtöbb embernek.
Minek kereskednél dollárban és váltogatnál devizát, ha Frankfurtban mindent megkapsz euróban nominálva?
Kapsz 50 dolcsit, ha 2 hét alatt minimum $14K trade-et nyomsz 0,35% jutiért, hát a hülyének is megéri…
+ esetleg a bukó ha kényszerből veszel valamit amihez nem értesz.
Nem tudom, hogy azóta javult-e az ügyintézési morál, de akinek amúgy is útba esik a Lechner, sok tortúrától kímélheti meg magát, ha ott kezd. Szerintem.
– kb 2 hónappal ezelőtt nyitottam számlát, elektronikusan, minden könnyedén és gyorsan ment, a folyamat jól van kitalálva, végig “kézen fogva vezet”. A bankfiókban kb 10 percet töltöttem, amibe a várakozást is beleszámolom (kb több volt mint a konkrét papírozás 😛
– ha már egyszer beregisztráltál, akkor a webbrokeren keresztül nagyon sokmindent meg lehet csinálni
– a digipass helyett jól használható az androidos mobil app
Részlet a webbroker felületéről:
”
Hogyan tudok más bankszámlaszámokat megadni?
Banki átutalással: utaljon a KBCS ügyfélszámlájára egy a saját nevén lévő bankszámláról.
Személyesen: a központi ügyfélszolgálaton (1095 Bp, Lechner Ödön fasor 10.), mutassa be a bankszámlaszámot igazoló dokumentumot (pl.: szerződés, számlakivonat).
”
A beutalásokat tapasztalatom szerint piszok gyorsan jóváírják…
Ez egyébként szerintem direkt az ügyfél védelemre van, hogy még véletlenül se tudd nem a te saját számládra kiutalni a pénzt (pl.: 1 karakteres elírás…).
A KBC-nek az az üzleti modellje, hogy a fiókban csak azt intézd amihez feltétlenül kell ember, a többi felnőtt módjára magadnak intézd webbrokeren keresztül. Ez nekem nagyon tetszik. Ezért a fiókban sokszor azt se tudják miről van szó, mert csak az adott feladatra vannak betanítva. Ez nem is baj. Belépsz, intézed magadnak.
Én ahová átköltöztem, ott havidíj nincs, és részvényenként 1 cent a költségem összesen kötésenként (minimum 3$).
Ezzel szemben a KBC-nél arany fokozatban 0,25%, de minimum 7$. Nos, 10 millió forintért veszel amazon részvényt, az a KBC-nél , 25000 forint, míg ahol most vagyok 3$ (750 forint). És ez már aranyként. Normál esetben 0,35% lenne a költség: 35000 vs. 750 forint.
“olcsó”
Jah, és fizetni kell azért, hogy ne a késleltetett adatokat lássam?? Ami kb. mindenhol ingyen elérhető (csilliárd mobil app vagy webes oldal), azért itt fizess havonta több ezer forintot!?
Ráadásul a webes felületük is elavult, 10+ éves. Viszont könnyen kezelhető és lassú.
Az emberek a saját pénzüknek az ellenségei?
Az, hogy a nyitási akció önmagában még nem indok, abban egyetértünk.
Azért mióta az MNB-nek jelentenek és magad is meg tudod nézni az értékpapírszámlád állását, valljuk be, kicsi az esély a buktára.. illetve ha jól tudom, a dematerializált értékpapírok megmaradnak csőd esetén is, már ha történt valós vásárlás a bróker részéről.. vagy tévedek?
Ja, és ha valakinek az kell, magyar tőzsdén magyar papírokkal is lehet már kereskedni egy ideje 🙂
Én 3,2 millióval kezdtem tavaly télen. A gond ilyen alacsony szintű tőkénél, hogy nem tudod diverzidikálni a portfóliódat, mert a KBC-nél pl. fél millió alatti befektetésnél a magas minimum díjak miatt magas lesz százalékosan a költséged.
Talán nem rám kéne hallgatnod mert én nagyon kisbefektető vagyok. Kemény 80e ft-al kezdtem, most van bent 130e ft-om. Inkább csak játékként és tanulópénzként tekintek erre. Ilyen kis összegben ne a reál hozamra törekedj, mert a minimum díjak ténleg sokat elvisznek a hozamból. Arra viszont törekedhetsz hogy százalékosan kialakíts egy jó stratégiát és azt teszteld, hogy mennnyire tudod tartani magad ahhoz. Kis pénzből a 100e ft is sok pénz és tud fájni úgy, mint másnak a 3millió (ha más arányaiban annyival többet keres). Nekem az a tervem, ha már beletanultam, tőkeemelést hajtok végre és elkezdem majd nagyobb tételekben is játszani. Ha a stratégiát tudom tartani, akkor a jutalékok elkezdenek majd arányosan lemenni és egyre többet termelni reál értéken. Addig egyrészt gyűjtök hogy legyen mivel játszani, másrészt szokom az esés életérzését, amikor minden piros, és semmi nem jön be 😛
Csak közben eljátszod az időt, amíg szaladnak a dolgok és tudnál keresni. 1-2 év múlva lehet, hogy nem lesz minden részvény zsíroskenyér.
KBC-nél a banki háttér azért nem hátrány, és hosszú távon tartott papíroknál egy határ alatt nem annyira érdekel, mennyi a jutalék, de fontos, hogy TBSZ legyen.
Külföldön van sok sokkal olcsóbb számla (nem TBSZ-en – bár lehet, hogy meg lehetne oldani), díjérzékeny kereskedést meg lehet oldani ott is. Devizaváltás díja szintén nem annyira gáz, ha ritkán kell csinálni, és mindig az adott devizát fekteted be újra…
De egyetértek, hogy van olcsóbb – viszont érdemes mindig TBSZ-t hasonlítani TBSZ-szel.
köszi
“Csak közben eljátszod az időt, amíg szaladnak a dolgok és tudnál keresni. 1-2 év múlva lehet, hogy nem lesz minden részvény zsíroskenyér.”
Hoppá, egy látnok! 🙂
van TBSZ IB-nel es barmilyen kulfoldi brokernel: youtube.com/watch?v=bVXDZYDkCUM&t=2s
Nekem bankbetéten szocializálódott kispógárnak már akkor is gyomorgörcsöm van, ha -3-4%-on áll a cucc…. ezt is szokni kell. Néhány ezer ft-nál még jobban elviselem, de akkor is szokni kell.
“Ki akarod venni a pénzed, megint lehúznak:”
A megoldás, kicsit macerás, de nagyobb összegnél megérheti. Nyitni kell a kh-nál egy devizaszámlát, hozzá kérni bankkártyát. Erre a saját kh-s bankszámlára ingyen átvezetik. A kh-s bankszámláról bankszámláról bankkártyás feltöltéssel rátolni revolut-ra, ott középárfolyamon átváltani forintra, és ingyen átutalni oda ahova akarod.
Ha a revolut beváltja az ígéretét, és lesz hamarosan forint számlájuk amin keresztül fel lehet tölteni, akkor a forint –> deviza irány is működhet azon keresztül.
Én a héten teszteltem olyat, hogy feltöltöttem bankkártyával revolut-ra, majd utaltam eurót a kbc-s számlámra, gond nélkül megjött.
Azért nem volt egyértelmű, hogy ennyi van, vagy csak nem akarsz többet betenni, amíg “bele nem tanultál”. Mondjuk ha a mínusz 3-4% elviselését akarod gyakorolni, akkor azt nem bikában kell csinálni. ))
Elhiszem én hogy most baromira bika van, de ehhez képest nekem minden tartósan piros, pedig azt hittem milyen okos vagyok, hogy a leszálló ág aljánál szálltam be. Na onnan esett még egy szépet kb minden amit bevásároltam 😛 Ez a másik, hogy a dolgok dinamikáját is meg kell tanulni. Nem olyan ütemben történnek a dolgok mint az ember képzeli. Plusz meló helyen nem igazán tudom csinálni, így inkább csak esténként itthonról. Külön mókás amikor jön az email a tranzakció végrehajtásáról, a bet.hu-n a grafikon meg még a 15 perccel korábbi értékeket mutatja 😛
Ha nagyon akarnék bele tudnék tenni többet, de akkor éppen a Miklós féle szokásos mantrákkal mennék szembe. Épp portfólió építésben vagyok benne (6 havi vésztartalék, egészségpénztár önjáró tudjon lenni, biztonsági nyugdíj alap MÁK-ban, stb…). És ezek most még fontosabb célok mint a tőzsde.
Az MNB-nél meg lehet tekinteni az értékpapírállományt, mindenünk megvan ott, maximálisan elégedettek vagyunk vele. A Random az egyetlen olyan brókercég, amely az ügyféligényeknek megfelelően fejleszt, aki tudja ki Virág Ferenc és személyesen is ismeri az Equitas alapítóit, az tisztában van vele h ő mindig a kisbefektetők oldalán állt, aki pedig az elmúlt évben néhány millió Ft-al, vagy akár 10 milliókkal akart elkezdeni tőzsdézni, annak a Random volt a legideálisabb.
Aki alacsony tőkével akar tőzsdén játszani az inkább kriptovalutával tegye. Ott gyakorlatilag 0 a költség.
Erstet neztem meg de kb ugyanannak tunik mint a KBC, bar nekik legalabb van normalis webes feluletuk.
Ahogy neztem eleg borsos az ara, az erstenel 350ft / ho / tbsz, es 0.01% / ho, plusz az osztalekbol meg levonnak 5 eurot, ami valoszinuleg egy kisbefektetonek teljesen elviszi a profitjat. A veteli/eladasi jutalek ehhez meg hozzaadva, szinte el se kezdd nehany millio alatt.
A Quaestor mekkora volt, míg ki nem derült, hogy évtizedek óta pilótajátékot folytatnak plusz szatyorban hordják haza a száz-kétszáz milliókat?
A Hungária hányadik volt a sorrendben?
A kilencvenes évek végén hány maszek brókercég húzta le a rólót az ügyfelek pénzével együtt?
Én nem bízom olyan cégre a pénzem, ahol nincs egy külső kontroll, mint egy nagybanki háttér, százéves múlt alatt kialakult belső ellenőrzéssel és hasonlóak. Inkább fizetek többet, de alszok nyugodtabban.
De mindenki azt csinál, amit akar és nem azt mondom, hogy bármelyik mai brókercég csalna. De azt sem tudom mondani, hogy biztos nem.
Nem a Randomra gondoltam. Én a zackstrade pont com oldalon keresztül működök egy ideje. A Nasdaq és a SEC ajánlásával. Normál halandó kisbefektetők számára elég jó kis cég, nem csak ezzel foglalkozik természetesen. A webes felületük és a mobilos alkalmazásuk 10/10-es, a supportjuk a legbénább kérdésemre is válaszol gyorsan emailben és telefonon is. Összehasonlításul KBC webes felület: 5/10, mobilos alkalmazás: 0/10 (2018-ban még nincs nekik!), support 5/10 (egy hét alatt válaszolnak emailre, míg telefonon keresztül viszont türelmesek és segítőkészek).
Ki lehet próbálni a zacks kereskedői felületét, 30 napos próbaverziót adnak 1 millió dolláros játékpénzzel. Ijesztő elsőre, mert 1000x többet tud mint a KBC-s, de bele lehet tanulni. A leírásuk jó viszont.
Havi szinten bő 100 ezer forintot spórolok velük a brókeri díjon a KBC-hez képest.
A biztonság sokat javult mióta a hazai értékpapírszámlavezetők (anonim módon) havonta átküldik az MNB-nek az egyéni számlák tartalmát. Bárki leellenőrizheti, hogy megvan-e mindene.
Ebben a rendszerben ezek a cégek hónapokon belül megbuktak volna.
Szerintem a Random a mai körülmények között bőven biztonságosnak tekinthető.
“A stabil háttér nélkül egy jól működő, ügyfelekkel korrekt brókercég is bedőlhet, ha jön egy nem várt esemény. ”
Normális brókercégnél a te neveden vannak a értékpapírok, ha a cég be is dől, megmaradnak a papírjaid.
Kiszámoló, a társaságirányítás személyi kérdéseken múlik, a Random számos rendezvényt, évente 2-3-t szervez meg ügyfelei részére ahol Virág úr tart előadást, ezt eddig melyik brókercég tette meg? Többen beszéltünk már vele, pozitívan a benyomások, a magyar Forbes magazinban is szerepelt, ahogy te is. Megtehette volna h a KBC Securitiesnél marad vezetőként és már nem tulajként mikor eladták az Equitast, de ő inkább azt az utat választotta h legyen mozgástere. Nekem az a meggyőződésem h ő mindig a lakossági kisbefektetők.
Random vs KBC vs Degiro
volt már példa arra is, hogy egy banki brókernek sikerült megborítania egy több száz éves bankot (Barings csőd). De azért az elmúlt 20 évből inkább a független brókercégek bukásáról lehetett olvasni.
Amikor ez megtörténik, akkor a károsultak hirtelen egy szakértői csapattal állnak szemben, akik még azt is meg tudják magyarázni, hogy a károsultak közül ki az, aki jogosult kártérítésre, és ki az aki nem (Q).
Természetesen ezek csak kockázatok.
Nem mondom, hogy egy Panamában bejegyzett bróker biztosan el fog tűnni a pénzzel, a tulajoknak a lopás lenne az álmuk. Csak a tulajdonosok számoltak a legrosszabb lehetőséggel, és az nem az lesz, hogy ők mennek a híd alá, az ügyfélnek meg utalják a lét.
Egy független brókernél is csak a kockázat nagyobb, a jó szándék megvan.
Ez csak akkor érdekes, ha egy élet munkáját utalja át nekik az ember. Ha játékpénzről van szó, akkor nem kell aggódni.
, köszi a linket – tényleg egyszerűnek tűnik a külföldi számla TBSZ-esítése, ezek után én is megteszem, már azért megéri, hogy ne kelljen számolgatni évente a nyereség/veszteséget a bevalláshoz… Csinált már itt ilyen külföldi TBSZ számlát valaki? Van bármilyen ellenvélemény? Nem olvastam végig a jogi részt még, meglevő számlát is be lehet jelenteni, vagy csak újonnan nyitottat?
Ezek után valóban nem sok értelme magyar szolgáltatónál tartani külföldi papírokat. Arra kell egy jó külföldi szolgáltató (pl. az IB, degiro, ilyenek), már havi néhány tranzakciónál is komoly a különbség.
@Én is akarok… Mondjuk gondolom havi 100KHUF díjat nem csinálnál magyar szolgáltatónál mert kevesebbet trédelnél a tranzakciós díjak miatt.