Koin megszűnése
Ha szeretnéd kontroll alatt tartani a pénzügyeidet, érdemes használni egy kiadáskövető-pénzügyi tervező appot, amivel tudod követni, hogy hol mikor, mennyit költöttél, illetve előre meg tudod tervezni, hogy mire mennyit akarsz költeni.
Erről itt írtam sok-sok évvel ezelőtt:
Sokan használtátok erre a célra a magyar Koin-t, ami sajnos megszűnik decemberben a hírek szerint.
Lajos kérte, hogy ajánljak helyette másik alkalmazást.
Mivel nem követem, hogy milyen új alkalmazások vannak, különösen olyanok, amik a bankszámlák adatait is tudják kezelni, ezért inkább arra kérlek titeket, ha használsz valamilyen Koinhoz hasonló alkalmazást, ami hasonló tudású, akkor oszd meg a közzel a nevét is és a véleményedet is a hozzászólásokban.
Előre is köszönjük.
web.budgetbakers.com/dashboard
van kliens android-ra és apple-re is
f-droid.org/packages/com.starry.greenstash/
f-droid.org/packages/com.kazispin.money_logs/
f-droid.org/packages/protect.budgetwatch/
Van webes felület és mobil app is.
Automatikusan szinkronizálja a bankszámlákat API-n keresztül, magyar bankokkal és a népszerűbb fintech szolgáltatókkal is működik.
Jópár évig könyveltem a saját költségeim, kettős könyvvitelt tud, és ingyenes.
Akkor kezdtem ezt: openbudget.vnagy.eu/app/login
Egyelőre nagyon messze van bármi használhatótól, de én lelkes vagyok legalább a sokéves ynab historym miatt, amit másba átvinni hasonló szopás lett volna.
Ha EGY számlán több kategóriájú pénzt tárolsz, itt lehet külön is vezetni őket, de a számla összegét is tudod követni.
Lehet importálni az adatokat (pl koinbol exportalt adatokat is at lehet igy vezetni), es exportálni is (ezért jól kombinálható googlesheets-el ha további infokat akar kivenni az ember)
Nagyon praktikus nekem a felosztása, hogy vannak nagy kategóriák, azon belül tagek amikkel lehet jelölni meg dolgokat, es lehet külön jegyzetet is írni 1-1 kiadáshoz. Mind a három funkciót sokat használom.
Egy időben elo is fizettem, es van létjogosultsága annak is, de az ingyenes verzióra végül visszatértem es avval is teljesen elégedett vagyok.
Webes felületen is lehet nézni, meg appje is van: toshl.com
Imádom…
Ami nem kártyával megy, az kb nincs is, vagy nem akarom a listában látni 🙂
toshl.com/login/
toshl.com/blog/
Egyrészt rengeteg bankkal (magyarokkal is)/paypall/revolut tud szinkronizálni, még azt is észreveszi, ha egyik számláról utalsz a másikra.
Kimutatás,
Btw, ha már elég sokan olvassuk programozók ezt a blogot, igazán írhatnánk egyet…. 😀 Nekem amúgy nincsenek nagy igényeim. Banki integráció nekem eddig sem volt, ha már van egy app amiben tudom rögziteni a költéseimet meg csoportosítani tagekkel az már jó volna.
youneedabudget.com/
Nem olcsó, de nagyon jó, csak ajánlani tudom.
szintén hazai fejlesztés és üzemeltetés
Még nem találtam jobbat, mindent tud, amit egy költségkezelő alkalmazásnak tudnia kell, pedig mindig néztem, mit tud a konkurencia, köztük a koin is, de ez maradt a top,
Talán 1500 ft volt az app és nagyon szeretem!
Lehet, hogy nem lehet osszekotni a bankokkal, de ezt amugyse tenném mert butasag szerintem. Lidlben sem kizarolag elelmiszert veszek, szoval kanualisan irok mindent be, még 3 db kiflit is 🙂
Aki nagyon bízik ezekben az appokban tőlük kérdezném:
-tudjátok mihez fér hozzá az app s mitől van tiltva?
-kaptok ugye rendszeresen aszf változásról értesítőt és release note-ot, mi a különbség az utolsó és az azt megelőző közt?
-az appot működtető céget ismeritek? Vajon eladná a költési adataitokat, profilotok másnak?
-stb.
Szóval csak óvatosan!
Én is g.sheet-ben rögzítem csak a kiadásaim (tudom h az sem bombabiztos, de legalább) az nem piszkál át más appba.
A g.sheetben is lehet szabályokat, összesítéseket definiálni. Persze be kell vinni az egyes elemeket kézzel.
github.com/firefly-iii/firefly-iii
Magyar bankoktól lehet apin keresztül lekérni a saját tranzakciós adatainkat magánszemélyként, itt openbank/psd2-re gondolok?
Nem hiányzik hogy ilyen személyes infó az akárkik ki tudja ki álral is látott, esetleg megszűnő felhőjében legyen tárolva, ráadásul drágán vagy tele reklámmal, és jó kérdés hogy kiexportálható e vagy ki lehet e nyomtatni, más programba átvinni…
Magyar fejlesztésű, ingyenes, játékosított.
Utóbbi azt jelenti, hogy a használat közben pontokat gyűjtesz és ezáltal új funkciókat tudsz feloldani, mint például mérőóraállások vagy fizetendő számlák nyilvántartása.
Egyszerű használni, webes alkalmazás, de van hozzá mobilapp is.
Hasonló, mint a Koin,de több funkciója van(kivéve a banki szinkronizációt)
A fizetős verziójába tervezni tudsz, ami olyan, mint a YNAB és olcsóbb annál.
Több készülékről is használható. Nagyon durván személyre szabható
Így nemcsak a bankkártyás fizetéseket tudom követni hanem a megtakarításokat, készpénzes fizetéseket is. Ingyenes (excel tábla fancyre megcsinálva), csinaltam bele egy összesítő táblázatot ami éves és havi szinten mutatja mennyi volt a bevétel, a kiadàs és mikre költöttem.
Telefonomra felmásoltam és az asztalon van parancsikonként, épp úgy hasznalom mit egy appot. Nekem ez jött be legjobban.
Röviden: nem olcsó, DE maximálisan megéri az árát.
Hosszan:
Ajánlom azért, mert nem csak budgeting szoftvert kapsz az előfizetés áráért, hanem oktatási anyagokat arról, hogyan tegyél félre, hogyan csináld a nullás büdzsézést, stb. stb.
Maga az app is kiforrott (ritkák a bugok), van iOS, android, web verzió belőle, tudja az egész család együtt használni ugyanazzal a loginnel, hogy mindenki szépen fel tudja írogatni amit költött.
Összesen 7 éve használjuk (most már családilag) és nagyon sok mindenben segít a mai napig ez az app.
Leginkább arra nevelt rá, hogy hetente egyszer leüljünk családilag és összeírjuk mi volt, miért volt úgy ahogy volt és utána ezekhez igazítva reálisabban tervezzünk legközelebb.
Rengeteget lehet belőle tanulni a saját pénzügyi szokásainkról (persze erre jó az excel is) de itt még van hozzá extra support content is.
ynab.com