Brókercégtől Wise-ra utalás
Bálint futott bele abba a problémába, hogy a brókercége megtagadta, hogy a Wise-nál lévő számlájára utalja ki az összeget.
Az indoklás az volt, hogy a 284/2001. Kormány rendelet 15. § (2) bekezdése csak hitelintézetnél vezetett számlára engedi a kiutalást, a Wise pedig nem hitelintézet, csak pénzügyi szolgáltató.
Jó ezt tudni, ha te is hasonló módon szeretted volna kiutalni a pénzt.
Köszönjük Bálintnak az infót.
Ahogy kijön az IB a tbsz számlákkal átfogok menni hozzájuk. Bár a legutóbbi fejlemények tükrében sajnos meglehetősen kétséges, hogy valaha úgy fognak dönteni, hogy megéri nekik tbsz számlákat vezetni ezen a vidéken…
Mert magyar számlán az tartson pénzt, akinek két anyja van és az egyiket Mészáros Lőrincnek hívják…
Wise -> Tastyworks ill. Tastyworks -> Wise utalásokra mekkora díjat számolnak fel?
Az ég világon senki nem tud neked segíteni, ha nem írod le, hogy
1) melyik brókernél van számlád
2) forintot vagy devizát akarnál utalni.
3) TBSZ-re vagy normál számlára
Miklós,
Köszi az infót, mostanában sokasodnak a viharfelhők, de legalább felkészülök rájuk, ha tudom, hogy gebasz lesz.
A Randomnak már bebizonyítottam, hogy a Revolut hitel/pénzintézetnek minősül, így simán felvitték az ottani EUR/USD számlámat.
Ebbe a KBS sem köthet bele.
Ti mit tudtok? Köszi!
Ezután rákérdeztem ügyfélszolgálaton. Válaszuk:
“A REVOLUT felé tud utalási megbízást benyújtani a jövőben is.
Üdvözlettel,
A KBC Securities ügyfélszolgálata”
Van akinek az, ha van banki háttere. Engem ettől kiráz a hideg (nem a megbízhatóság, hanem a bénaságuk miatt).
Van akinek az, ha tud németül/magyarul/angolul az ügyfélszolgálat (kívánt nyelv aláhúzandó)
Van akinek az, ha külföldön van a számla.
Van akinek az, ha van rá SIPC betétbiztosítás USD 500K erejéig.
Függ attól is hogy mennyi pénzed van. Más miatt kell aggódni.
1-2 millió esetén halál felesleges azon aggódni hogy ellopja a bróker. Majd kártalnítanak. Legyen olcsó aztán kész.
10-20 milliónál talán elég védelem a magyar kormányzat hülyesége ellen ha külföldi cégnél tartod, de itthon (IKBR, Erste, mitomén)
40-50 millió felett szerintem őrültség Magyarországon tartani a pénzt, sőt USA brókereket néznék a SIPC miatt.
brokerchooser.com/
Mondhatja valaki hogy TBSZ. Őket emlékeztetném az lakástakarékpénztárak vagy a KATA-s adózók sorsára…
USA brókerrel TBSZ nélkül most 15,5% osztalék szochót + 15% árfolyamnyereségadót buksz el pluszban. Ha a kettős adózást kizáró egyezmény megszűnik, akkor ez felmegy 35,5% osztalék szochó és adó + 15% árfolyamnyereség plusz bukóra a TBSZ-hez képest. Nem könnyű, de megoldják, hogy külföldön is rosszul járj.
1) Interactive Brokersnél van számlám
2) USD alapú
3) Normál számla
S ilyenkor merül fel az emberben, hogy olcsóbb annyival a Revolut, hogy ez megérje? 🙂
IB-re pl. Wise-ról perceken belül ott van a pénz.
Nem olcsóbb sajnos annyival, de én is belefutottam, hogy Erste netbroker vicces árfolyamon vált, Wise-ról 1 utalás ment át, azóta letiltva, Revolut meg (még) simán megy, pedig egész addig nem is volt Revolut accountom részben épp az itt olvasott kritikák miatt… De a szükség nagy úr.
Ez hülyeség, még nem lépett hatályba, ne írj ilyeneket. Legalább kiszamolo cikkét olvasd el a témában…
a SIPC jo dolog de arra figyelj hogy $60k felett ha elhalalozik a tulajdonos akkor van ilyen “orokosodesi ado”. Keress ra hogy “estate tax” aztan gondold vegig, lehet megsem a US szamla a legjobb
Sajnos még így is megéri a Revolut, számtanilag. Teszem hozzá, hogy arra a számomra legnehezebb kérdésre hogy mennyit ér pénzben az életidőm egy órája eddig még nem sikerült választ találnom..
TBSZ-en is van valamennyi pénzem, de nem őrültem meg, hogy egy rablóbanda által irányított országban tartani az összes pénzem. Lásd LTP, KATA.
Amúgy arra kiváncsi lennék, ha pl. egy Degiro-s számlán van Vanguard ETF-em, akkor hogyan vonatkozna rám ez a kettős adózás? Az ETF-ben lévő amerikai eszközelemeken keletkező nyeresség adóját levonja majd a valahol EU-ban bejegyzett brókercég, mert én magyar állampolgár vagyok? Életszerű, hogyne.
” ha 5%-ot buksz USD-ben, de a HUF gyengül közben 10%-ot, akkor TBSZ nélkül adóznod kell a 4,5% nem létező nyereséged után” Mit buknék USD-ben, ha hosszú távon tartok osztalékrészvényt? Pont ahogy írtad, nem létezik “nyerességem”. Az osztalékra még nincs kettős adózás.
Tartsd nyugodtan TBSZ-en a pénzed, te dolgod.
osztalekportfolio.com/blog/2019/10/17/vilagvege_orokles_es_egy_kifejezetten_kenyes_kerdes
Nem fogok beszarni egy be nem szedett adótól.
A többiben viszont nincs igazad. Miért ne bukhatnál a sok közül valamelyik részvényen? De tegyük fel, hogy nem buksz, hanem nyersz 10%-ot USD-ben, a HUF közben ugyanúgy gyengül 10%-ot. TBSZ nélkül itt 21% hozam után fizeted az adót, nem 10% után. Hiába indultál USD-vel, érkeztél USD-be, és soha nem volt HUF-od, USD-ben mérve a ma érvényes szabályok szerint mégis 28% adót fizetsz a NAV-nak, TBSZ-en meg 0%-ot.
Ha a Vanguard ETF-ed USA tőzsdére van bevezetve, és nem lenne kettős adózásról szóló egyezmény, simán levonnák a 30%-ot. Most sem hasraütéssel vonják a 15%-ot, hanem az adóegyezmény alapján. Ha EU tőzsdére bevezetett UCITS vezió, akkor nem.
Egyelőre semmilyen 28 vagy 30% miatt nem aggódom, később lép hatályba egy esetleges változás, olvad már el a cikket alább…
De ha lesz ilyen, akkor megoldom, csinálok egy ciprusi céget, majd az kereskedik. Vagy elköltözöm a vérbe ebből a banánköztársaságból.
A TBSZ mellett meg hiába kampányolsz, a maffia enyves mancsa közelében nem tartunk komoly mennyiségű pénzt.