Ismerős a szituáció, amikor a veled lévő ismerős vesz a gyerekének egy méregdrága lufit, ezért te is kénytelen vagy venni a saját gyerekeidnek? Ott és akkor nem magyarázhatod el nekik, miért nem veszel ennyiért lufit. Ezért inkább veszel te is nekik egyet-egyet.
Hazaviszed a lufit, ami két nap múlva már kezdi elveszíteni a formáját a kevesebb gáz miatt, pedig akkor a gyerekek még játszanának vele. A helikopternek lecsoffadnak a propellerjei, a cirkuszi lónak elkezd lógni a feje.
Tanakodtam azon, mit tudnék a jelenség ellen házilag tenni. Elővettem egy szívószálat és az önzáró szelepen keresztül belenyomtam a lufi belsejébe 4-5 centi mélyen. Ezután tüdőből fújtam egyet-kettőt a lufiba és máris újra visszanyerte az alakját. Kihúztam a szívószálat, a biztonság kedvéért kézzel összenyomtam a biztonsági szelepet és már kész is voltam.
Az első utántöltés után még gond nélkül felrepül a lufi a plafonra, utána két alkalommal már csak lebegni fog, mire túlsúlyba kerülne benne a levegő, addigra meg is unják a gyerekek.
Ha te is szeretnéd meghosszabbítani a lufik életciklusát és még nem jöttél rá magadtól erre a lehetőségre, bátran használd. Mindjárt nem fáj annyira az érte kiadott pénz, ha nem csak két-három napig tudnak játszani a lufikkal a gyerekek. 🙂
Update: bár a cikk nem erről akart szólni, de ha már szóba került, az ebay-en már két-háromszáz forintért is kapsz ilyen lufikat, itthon pedig számtalan helyen vehetsz 6-40 lufi felfújására is elegendő palackos héliumot 5-7 ezer forintért (Nagyobb kiszerelésben még olcsóbb). Persze ez nem ugyanaz, mint megvenni az utcán azonnal. De egy kis előkészülettel rengeteg lufival tudod elhalmozni a gyerekeidet egész évben két-három utcai lufi árából.