Sok évvel ezelőtt megjelent a Curve pénzügyi szolgáltató, ami akkor még egy nagyon jó ajánlat volt, egyetlen kártya alá sok másik bankkártyát tudtál berakni, ráadásul mobiltelefonos fizetésre is tudtad használni, amire akkoriban nem igazán volt másik lehetőséged.
Aztán megjelent itthon is a Google Pay, ami ugyanezt tudta, így a Curve legnagyobb előnye okafogyottá vált. A Google Pay-jel is tudtál telefonnal fizetni és az alá is berakhattál több bankkártyát.
Kíváncsi voltam, hogy mi van a céggel, ezért rákerestem.
Jelentem, még mindig léteznek és üzemelnek, sőt, állítólag 4,3 millió ügyfelük van, bár lehet, hogy ezek zöme alvó ügyfél.
Még mindig veszteségesek, 2022-ben 22 millió font bevételre jutott 69 millió font veszteség.
Van egy ingyenes csomagjuk és három fizetős, havi 6, 10 és 18 fontért. Az ingyenes csomagban havi 250 fontig van "fair pénzváltási díj", ami nem ingyen váltás jelent (ahogy a Revolutnál sem), de kedvezményes díjat (a többi csomagban ez a limit 3.333 font, 50 ezer és 100 ezer font, havi 6, 10 és 18 eurós díj mellett). Az ingyenes csomagban csak három kártyát lehet a Curve kártya mögé tenni és a kártya kiküldése is 6 font postadíjba kerül állítólag, de nekem ingyen küldték a kártyát ennek ellenére.
(Mivel azt állította magáról, hogy a Samsung Pay-jel is működik, ezért megpróbáltam regisztrálni oda, de elutasított a Samsung Pay. (Olaszországban, mert itthon sajnos még nem működik a Samsung Pay.) Viszont ehhez rendelnem kellett egy kártyát, hogy kipróbáljam. Az appban megjelent, hogy 5,99 font áthúzva, 0 font kiküldési díj és tényleg ingyen kiküldték.)
Megörültem a kártyának, mert Mastercard World Elite kártyát küldtek, ami egy drága és puccos kártya, ingyenes reptéri kiemelt váró, fast lane reptéri beléptetés, online vásárlási biztosítás és ezekhez hasonló funkciói vannak. (Bár ezek országonként eltérnek, ahogy az is, hogy melyik országban érvényes mondjuk a gyorsított sáv használatára a kártya.)
Amikor nem tudtam regisztrálni a kártyát a Mastercard Elite oldalán, akkor jobban utánaolvastam, hogy ezek a funkciók csak akkor lesznek aktívak, ha a legdrágább fizetős havi csomagot választom. Kár érte, ingyen jobb lett volna. 🙂
Az ingyenes csomagban két szabályt lehet beállítani, hogy milyen esetben vagy milyen üzletben melyik mögöttes kártyát használja. (A hatfontos csomagban öt ilyen szabály lehet, a többiben akármennyi.)
A két legdrágább csomagban van 1%-os visszatérítés is a kiválasztott hat vagy tizenkettő üzletben való vásárlás esetén.
"Ingyenes" pénzfelvétel a fizetős csomagokban van csak. Azért tettem idézőjelbe, mert attól, hogy a Curve nem kér pénzt a felvételért, a bankautomata üzemeltetője még kérhet (és általában szokott is kérni) pénzt.
Olyan helyeken is lehet használni a kártyát, ahol sok kártyát nem lehet, például online kaszinókban. Ezen túl mindenféle kütyükkel is lehet fizetni, okosgyűrűkkel, kulcstartókkal és okosórákkal is, erről bővebben erre.
Nagy okossága a Curve kártyának, hogy utólag is lehet módosítani, hogy melyik mögöttes kártyával fizettél egy tranzakciót, ez hitelkártya-zsonglőröknek jöhet jól.
Lehet élni Curve nélkül, a Google Pay megjelenése után már nem egy "must have" ajánlat, de lehet olyan, akinek jól jöhet. Szeretnél kulcstartóval vagy okosgyűrűvel fizetni, online kaszinóban használnád, kevés az ingyenes Revolut csomag havi kedvező áru pénzváltási csomagja, kellene valamivel több, adnál egy bankkártyát a gyereknek, stb. Ha gondolod, nézd meg a lehetőségeket a Curve.com oldalon.