Nyaralj Egerben te is

2016-03-28
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Szöcske régi hozzászóló, mellesleg egri szállástulajdonos. Mivel éppen oda akartunk menni nyaralni, kértem tőle árat.

Nem engedte kifizetni a szállást, mert úgymond sokat nyert már a blogon.

Ha ő így, akkor én is így: hálám jeléül csapok neki egy kis reklámot. Ha Egerbe akarsz menni gombokért, nézd meg az ő airbnb-s lakásukat is. Az ára kedvező, a minőségéről majd írok később. 🙂

Maximum 6 fő számára van alvási lehetőség, két szobás, a közelben játszótér és sok strand.

A szállás linkje: Évi apartman

Ha akarsz, szerintem kérdezhetsz tőle itt a hozzászólásokban is, akkor nem kell mindenkinek ugyanazt elmondania. (Gondolom hamar rá fog jönni, hogy írtam róla. 🙂 )

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
74 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Köszi szépen a reklámot, Miklós!

Az esetleges érdeklődők hivatkozzanak a kiszámoló blogra, és komoly kedvezményeket kapnak! 🙂
Email címünk: eviapartman kukac gmail.com

Egyelőre saját honlap hiányában a foglaltságról legegyszerűbben a legnagyobb magyar szálláskereső oldalon az Évi apartmanra rákeresve tájékozódhattok.

Eger nagyon szép hely, ajánlom mindenkinek. Mi pár hete voltunk és kijelentem, hogy eddig ez a város tetszett a legjobban Magyarországon. Feleségem szavaival élve, mikor letekintett a városra: "kis, zömök, kedves városka" és én is így gondolom.
Nem mellesleg, aki autómániás, annak kötelező program az Eger-Lillafüred útvonalat teljesíteni, nagy élmény az is.

Eger jó hely, tavaly a jubileumi játékok miatt dugig volt, szóval a Mátrából kutyáztunk át, negyven fokban....de a Mátrából is szép út vezet végig, palóc meg várak meg minden. És a fürdő még kimaradt, szóval leszünk majd még:)

Nocsak, Kiszámoló olvasótalálkozó lesz Egerben? 🙂
Ehhez mi túl kicsik vagyunk, de ha kell keresek megfelelő méretű termet/vendéglátóhelyet 🙂

Ha már elmegy valaki Lillafüredig, akkor érdemes lehet Miskolcra is benézni, az elmúlt években nagyon sokat fejlődött, a belváros egész szép már, 2 éve felújították a diósgyőri várat is, Miskolc-Tapolcán pedig nyitottak tavaly egy kalandparkot és elektromos-gokartpályát, a villanyhajtás ellenére nagyon jól mennek.
Lillafüreden pedig idén tavasztól elvileg menni fog egy libegő a Fehérkőlápai túristaházhoz, ahonnan akár Bükkszentkeresztre is át lehet sétálni.
Persze Fehérkőlápa gyalog sem egy komoly túra, akár gyerekekkel is vállalható.
Magyarországon nagyon hiányolom a túrázókat, hatalmas kontraszt egy szlovák túra után Magyarországon kirándulni. A Tátrában nem lehet beférni a túristaházakba, itthon meg olyan kihalt, azt nézem nyitva van-e... 🙁

A szállásdíj után az áfát azért ne tessenek elfelejteni befizetni, ha áfa alany a bérbeadó.:).

Eger környéke (!) jó hely. Menjetek át kirándulni Noszvajra, ami nem csak egy tündéri völgyben fekszik, és nem csak Mo. legtisztább levegőjű települése, de ott működik az, amit valódi vendéglátásnak hívnak 2016-ban a világon. Olyan dolgok vannak ott, ami messze áll a sajnos Egerben is gyakran jellemző, szocialista utóéletű, retekrózsás, hetvenes évekbeli turizmustól, lásd: "Szépasszony-völgy".

Hála istennek.

Kedves Szöcske!
Szép kártyát elfogadsz?

Így van, sajnos az alanyi mentesség határán nem kell egyensúlyoznunk.
Egyébként a szálláshely kiadás tulajdonosként adózva praktikus, szobánként 32ezer Ft SZJA + 6400 EHO, függetlenül attól, hogy mennyi vendég van. Így aztán nincs rizikó, még annak is adunk számlát, aki külön jelzi, hogy semmi szüksége rá. Úgysem több az adó, nincs értelme semennyi kockázatot vállalni.
Ami érdekesebb kérdés az IFA. Ha jól tudom, azt mindenkinek be kéne szedni, ha egy barátja nála alszik az otthonában. Persze egy magánszemélyt aligha fognak ellenőrizni, aki viszont hirdeti magát már könnyebben.
Így ha mi ingyen adjuk a szállást, az IFA-t akkor is meg kell fizetnünk, így vagy mégsem teljesen ingyen adjuk, vagy mi fizetünk vagy...

@ildiko Egyelőre nem, mert éppen elkezdtük a szép kártya szerződések ügyintézését, amikor jött a hír, hogy talán jövőre már nem is lesz, így nem tudom befejezzük-e, majd jelzem!

A szallas.hu-n úgy látom nem. Sajnálom.

Menjetek el reggelizni a CSAKAMOST-ba 🙂 zsenialis kemenceben sult serpenyos reggelijeik es mindenfele hazi finomsaguk van.

csakamost.hu/

Eger nagyon klassz hely. Minden évben megyünk...
Kis gyerekkel is jó, gyerek nélkül is.

@szocske
Mikor először jártam a Tátrában, meglepődtem, hogy ott turáznak az emberek, nálunk meg alig valaki. Lehetne magyarázni, hogy biztosan azért, mert oda megy mindenki, magyar is, de azért több mint fele az embereknek ott is szlovák. Nálunk sajnos a kirándulásnak sajnos csak olyan kulturája van, hogy kimennek az emberek a tömött parkolóba, sétálnak egy kilométert, aztán esznek a büfében egy lángost, esetleg piknikeznek, majd hazamennek.

Eger nagyon sokáig a kedvenc városom volt, amikor még csak mint túrista mentem oda, vágytam rá, hogy ott éljek. Aztán 2010-ben kaptam Egerben munkát, 7 hónapig éltem ott, és (nem akarom megbántani az egrieket )de nagyon megutáltam. Tavasztól őszig, amikor csak 1-2 napra mész oda, klassz. Én Januártól éltem ott, Márciusig kihalt. Az egyik munkatársam jellemezte jól, olyan mint egy nagy falu. Az első benyomásom a városról, mint ott élő, az volt, amikor előttem el ment a busz (Vasárnap volt), gondoltam nem szaladok, jön majd a másik, nézem a menetrendet, 60perc múlva jön a következő, fő útvonalon.
Sok ember meg lenézően nagyképű volt, amikor mondtam, hogy honnan jövők, ők meg reagáltak, hogy az szar város, Eger sokkal jobb. Sznobok.

@zabalint Tavaly október 23 körül néhány napot a lengyel tátrában túráztunk. Egy korai havazás nehezítette az útvonalakat, így tömeg persze nem volt, de azért túrázó volt bőven. Még olyannal is találkoztunk, aki kisgyereket vitt babahordozó hátizsákban. Magyar szót nem hallottunk út közben. Az egyik napi célpontunk a Kasprowy Wierch volt, ahová kabinos felvonó is jár, igaz nem olcsón. A csúcsra felérve, mintha Magyarországra érkeztünk volna meg, érzésre az emberek 80-90% magyarul beszélt.
Nincs mit szépíteni, lusta nép vagyunk, ezért lehet működőképes a Lillafüred-Fehérkőlápa "sífelvonó is", sajnos sípálya nélkül.
Most már olyanok is gyönyörködhetnek majd a kilátásban, akiknek túl kemény volt a max. 2 órás gyaloglás a sziklákig.

Sok sikert az apartmanhoz, de:

Eger tömjénezését én sem értem, pedig ott nőttem fel. Amit én látok, az az zűrzavaros városkép, portálok össze-visszasága, a várat inkább hagyjuk (az igénytelenséget, és a most zajló fejlesztéseket is), a patakmederben vezetett kerékpárutat szintén hagyjuk.
A külföldi kollégáimnak szoktam ajánlgatni, de a negatív visszajelzések miatt leszoktam róla (a tágabb környéken mondjuk több dolgot szerettek/szeretnek). Egyébként is mi más lehetne érdemleges (főleg külföldi szemmel) a váron kívül? Líceum? Talán...
Az Érseki Palotát még nem láttam, arra kíváncsi vagyok.
Noszvaj jó ötlet, valaki írta nemrég, talán tavaly bicikliztünk arra, és úgy tűnt, a De La Motte kastély is megnyílt újra.

@andor
Mondjuk a tömegközlekedés más, Eger méretű városban is rossz, a gyüttmentezés meg majdnem mindenhol megvan sajnos, talán legkevésbé Budapesten, de azért itt is megvan. Én Sopronban nőttem fel, ott a győriek laposiak, a szabolcsiak tirpákok, a miskolciak cigányok, az erdélyiek románok, meg úgy általában mindenki aki nem x generációra visszamenőleg soproni, az alja ember a helyi nagy mellényűek szemében (pestire nincs gúnynév, de a hangsúlyozásból lejön...). Ugyanezt megtapasztaltam a gyüttment szemszögéből Pécsen is.

Régen ha egy nagyon szép helyen jártam, elképzeltwm milyen jó lenne ott lakni. Ma már nem teszem, mert hozzá képzelem a helyieket is...

Mindegy, már megvan a két szállás Eger környékén, szóval megyünk, de nem szöcskéékhez 😀 utána meg egy darabig meg nem megyünk, nem értem mi értelme ugyan arra a helyre évente visszajárni, inkább másfele megyünk jövőre, talán Pécs.

@tamasb
Külföldi szemmel nem tudom, de belföldi szemmel lehet menni a Bükkbe és a Mátrába túrázni, és saját tapasztalatom, hogy jobb városban megszállni, mint valamilyen hegyi üdülőfaluban, mert este könnyebb vacsorázó helyet találni, meg bevásárolni is, valamint a közlekedés is jobb.

Az mondjuk való igaz, hogy más szemmel látja az ember az adott várost, ha kikapcsolódni megy oda, mintha ott lakna. Én például pécsi voltam, de Debrecenbe költöztem pár éve. Eleinte el voltam ájulva tőle, hogy mennyi mindent fejlesztenek Pécshez képest, aztán kb 1 év múlva megszoktam és attól kezdve kissé honvágyam van. Miután megszoktam a várost már nem túlzottan érdekes, sőt kifejezetten zavar, hogy semmi domborzat nincs. Még a közlekedés is egyhangú és kimondottan idegesítő, hogy városon kívül a nyíl egyenes utakon az emberek 70-80al mennek és törik össze magukat, feltartanak, esőben meg mintha másik bolygón kellene vezetniük. Valamint hiányoznak a kis szűk utcák, szintkülönbséges stb... Szóval ez már csak ilyen.... Ott tartok, hogy szívesen visszaköltöznék, csak hát a munka....

@tamasb őszintén szólva engem megleptek az eddigi foglalások, mert én hétvégékre, esetleg 1-2 éjjel megtoldott hétvégékre számítottam, ehhez képest vagy 1 napos, vagy 5-7 napos foglalások vannak eddig.
Bár ha valaki csak Egerbe jön, esetleg borozni akar, neki elég 1 éj, aki pedig körülnézne alaposabban a környéken, neki kevés egy hétvége.

Remélem Miklós majd utólag néhány mondatban beszámol róla, hogy nekik mi tetszett és mi nem 🙂

Én egyébként nem vagyok egri, és első perctől az a véleményem, hogy nem szeretnék Egerben élni, túl pici és lassú, annak ellenére, hogy én sem egy metropoliszban élek, viszont pár napot eltölteni ott nagyon tetszik a város.

Érseki palotában még én sem voltam, a líceumban a camera obscura és a többi kiállítás szerintem érdekes. A várakat sokan szeretik, hiába erősen hasonlít egymásra mind.
Ami jó: a környéken sok termálfürdő van és lehet (bicikli)túrázni.

@tgwh ez szerintem tyúk vagy tojás kérdés. Van aki úgy szeret nyaralni, hogy mindig új dolgokat fedezzen fel, más pedig szívesen visszajár olyan helyekre, ahol jól érezte magát.
Én azt hiszem a két típus között őrlődöm, alapvetően szeretek új helyre menni, mégis gyakran megesik, hogy újra visszamegyek oda, ami tetszett.

@tamasb a patakmederben vezetett kerékpárút szerintem vicces, nem értem miért van mindenki kiakadva rajta.
Igaz én nem járok ott nap mint nap munkába pl.
Igen, néha elönti a víz, ez már csak ilyen, akkor mindenki teleposztolja a facebookot, hogy micsoda szörnyűség, de egy évben hányszor esik ez meg? 5-10 nap? A maradék 355 napon (oké, vonjuk ki a tél keményebb részét, legyen maradék 200 nap) senki sem posztolgat róla, pedig szerintem ilyenkor nagy előnye, hogy lehet haladni, nem a figyelmetlen fotózkodó turistákat kell kerülgetni.

Szöcske!
Ha weblap kell, írj egy mailt, szívesen megcsinálom! Az árat megbeszéljük 😉
daniel.szabo(kukac)outlook(pont)hu

Üdv,

@de köszi szépen, de honlapkészítésre már megvan az "emberem", csak még nem volt időm összeszedni az anyagot hozzá...

@szocske Ha nem titok, honnan jönnek a legtöbben? Szlovákok, oroszok, vagy többségben magyarok?
Nekem nem az élet lassúságával van a gondom, hanem mással. Ha végigsétálok a vár környékén, vagy a belvárosban, rögtön szembeötlenek az oda nem illő üzletportálok, a lerobbant házak. A vár pedig a város ékköve lehetne, ehelyett a város szégyenfoltja. Mi van most? Gagyi és lepusztultság, az meg, hogy a várdombot lezárva lőtérnek használják, egyenesen nonszensz. Hogy a fejlesztés címszó alatt gagyi pénzgyárat akarnak megvalósítani, egyenesen felháborító.
A patakmederben vezetett kerékpárútat már rengetegen szétszedték, ne feszegessük a blog határait 🙂
A borozással kapcsolatban inkább nem írok semmit, mert azt mondjátok, hogy csak fikázni tudok 🙂
A környéken tényleg rengeteg jó programlehetőség van, csillagtúrázni 1 hétre elegendő program is, én csak a várost sajnálom 🙂

@tamasb
A legtöbb foglalásunk magyar, és a booking.com hozza magasan a legtöbbet, olyan 8-10 foglalásunk van már innen, ami nekünk nem a legjobb, mert ők kérnek a legtöbb jutalékot, de úgy tűnik jól is dolgoznak érte.
airbnb és szállás.hu 2-2 foglalást hozott.
A facebook oldal és a jófogás is hozott már 2-3 vendéget.

bookingon van 2-2 lengyel és orosz foglalás, airbnb-n pedig egy amerikai, a többi mind magyar.

Július-augusztus lassan tele is van a fentiekkel, szerencsére többnyire 5-7 napos foglalások jöttek a nyárra.

Március 15 hétvégén nyitottunk, azóta 1-2 nap szünettel tele vagyunk.
Áprilistól júniusig viszont csak néhány 1-2 napos foglalásunk van, szeptembertől év végéig pedig egyelőre nulla.

@Kiszamolo köszi a figyelmeztetést! Szerencsére eddig csak 2 orosz foglalásunk van, meglátjuk ideérnek-e...
Sajnos a booking.com egyelőre nem engedi, hogy előlegfizetést kérjek, még nem jártam utána, hogy miért. Ha bekattintom az előleget kérek checkboxot, akkor kiszürkül a mentés gomb, és több oldal tetején is írja pirossal, hogy jelenleg az előlegfizetés nem játszik.
Mondjuk ennek van egy előnye is: alapban a booking elvárja, hogy máshol se lehessek olcsóbb, mint náluk, amíg ugyanazt adom. Azonban én minden más felületen elkérem előre az első éjszaka díját, kivéve náluk, tehát nem ugyanazt adom...
Így a magasabb jutalékhoz valamivel magasabb árak is társulnak, szóval mi nullán vagyunk. A vendégek többet fizetnek így, de emiatt nincs sok lelkiismeretfurdalásom, mert ha vennék a fáradtságot (legalább a magyarok) és rágugliznának az apartmanunk nevére, akkor jobb árat találnának...

bár, jobban belegondolva, talán a magyar vendégek is éppen az ingyenes lemondási lehetőség miatt foglalnak a bookingon, vállalva a felárat, így a végén üresen áll majd a lakásunk egész nyáron 🙁
Érdekes egyébként a booking feltételei, mert bár nem kérhetek előleget, ugyanakkor azt beállíthatom, hogy 14 napon belüli lemondásnál már fizetendő az első éj.
Namost, ha nem kérhetek előleget és vki 2 héten belül mondja le (rosszabb esetben csak nem érkezik meg), akkor max. szépen megkérhetem, hogy utalja át az első éj árát, amit a többség nyilván nem fog majd megtenni...

@Kiszamolo köszi, megpróbálok utánajárni, vagy hátha lesz itt olvasó, aki tudja a választ 🙂

@szocske
Én volt, hogy pont ezért foglaltam a booking.com-on, pedig megvolt a panzió elérhetősége, és drágább volt a booking.com-on, de a lemondhatóság fontos volt. Nem mondtam le, de volt pár körülmény, ami adott esetben azt eredményezte volna, hogy mégsem tudunk menni.

@Kiszamolo igen, ezt az opciót nem enged nekem beállítani a rendszer, ha kiválasztom és menteném azt írja, "A vissza nem térítendő és előzetes fizetés szabályzat jelenleg nem használható".
Már írtam nekik, hogy vajon miért nem, milyen feltételt nem teljesítek, remélem hamarosan kapok választ tőlük.
Mindenesetre köszi a segítséget.

@zabalint igen, én is foglaltam már így, amikor volt némi bizonytalanság az utazásban.
Tulajdonképp, mivel magasabbak az árak a bookingon mint máshol, néhány lemondás még belefér, főleg ha nem az utolsó pillanatban érkezik, de ezt az előlegfizetést szeretném tisztázni velük mielőbb.
Korábban úgysem kérném be a foglalót, mint amikor lejár az ingyenes lemondás lehetősége, akkor viszont megnyugtató lenne...
Vendégként én is sokat használtam már a booking.comot, érdekes most a másik oldalról látni...

@Kiszamolo Azért a lemondhatósággal is csínján kell bánni, én például soha nem fizetek (talán 1-2 kivétel akadt eddig) előre szállásért, és a booking-on virtuális kártyát használok, amin semmi pénz sincs. Szerintem nem vagyok egyedül ezzel, és mindig lemondható szállást keresek, még akkor is, ha drágább picit.
Lemondani ennek ellenére nem szoktam, de olyan előfordult, hogy egy osztrák hotel, bár lemondhatónak hirdette magát, be akarta terhelni előre az első éjszakát. Mivel mint írtam, nem volt rajta semmi pénz, nem sikerült. Naponta bombáztak email-el, hogy fizessek. Akkor éppen pár napig nem voltam internetközelben, vagy 6-7 levél jött időközben tőlük. Berágtam, lemondtam végleg a szállást, és foglaltam máshol helyette.

kaptam választ a bookingtól, pont erre tippeltem egyébként: "Új partnereink részére az előlegfizetés, illetve a vissza nem térítendő szabályzat még nem használható.
Ahogy az idő előrehaladtával már több vendéget szállásolt el szálláshelyén, jogosultságot kap az előzetes fizetést igénylő ár beállítására."

Szóval egyelőre nincs más, mint vállalni a lemondások kockázatát 🙁

Én is eddig mindig a booking-al foglaltam. Tetszik benne az, hogy az adott térségben a térképnézetben már előre látható, hogy hol vannak szállások és hogy van-e üres hely. Mondjuk mindig azt tapasztaltam, hogy igen keményen le van foglalva a szállások jó része már február vége felé.
Idén gondoltuk elmegyünk valahová a francia riviérára. Gyakorlatilag az egész partszakasz már le volt foglalva, 2 óra alatt találtam ár/érték arányban jó szállást. Aztán végül mégsem foglaltam a sok keresgélés után, mert megnéztük a partszakaszokat és annyira nem voltam elájulva tőle, kicsit olyan érzésem lett, hogy indokolatlanul van felkapva, ha csak pusztán a partszakaszok látványát veszem.
Amúgy nyaralás szempontjából amilyenek mostanában a tenoristák, mondjuk egy albán város főterén este nyugodtabban leülnék vacsorázni, mint egy nyugati országéban.

@qtt ha már balkán, Szarajevó életem legpozitívabb csalódása volt.
Tulajdonképpen semmi extra nem volt benne, azonban én még annyit sem vártam, csak épp megfelelő helyen volt tranzitszállásnak, azért aludtunk ott egyet.
Aztán már sajnáltam, hogy nem kettőt aludtunk ott...

Elnézést, hogy nem a témához szólok hozzá, csak nyelvtanárkodom. Egyszerűen zavar a turista szónak a gyakran előforduló helyesírási hibája.
Szóval: turista, turistaház, turistaút stb. rövid u.
Túra, túrázás, teljesítménytúra, túraútvonal, stb. hosszú ú.
Tényleg nem feltétlenül logikus, de így kell írni. Remélem egy ilyen olvasótábor számára ez nem pusztába kiáltott szó, és még egyszer elnézést, de ez vesszőparipám.

@szocske
Ez nagyon jol hangzik. Epp gondolkodtunk hova lenne erdemes elutazni belfoldon osszel. Meg foglak keresni!
Koszi Kiszamolo a tippet.

@suto-eniko-pek szeretettel várunk. Július-augusztus már majdnem megtelt, de szeptembertől még egyetlen foglalásunk sincs, szóval lehet válogatni az időpontok között 🙂

@btm és van még a naturista is 🙂
no meg a turistaszalámi 🙂

@btm
Aki turkálóba jár, az turista? Vagy, mivel ott ruhákat túr, inkább túrista? 🙂

@csaladfo : Ha azért utazik a világon, hogy turkálókban túrjon, akkor túró turista.
@laya : Mindemellett lehet naturista is, csak akkor minek neki turkálóba járni? Hacsak nem azért, hogy ott elpasszolja az amúgy is felesleges ruháit.
🙂

@btm
Igaz. De ha helyi lakos és úgy túr, akkor túrista kell, hogy legyen. A turkálóból pedig így zavarják ki, ha ruha nélkül nekiáll turistaszalámit enni: "na túrista, kifelé!"
😀

@csaladfo : Meggyőztél! A többit beszéld meg Grétsy tanár úrral! 🙂

Úgy tűnik nem lesz hosszú életű az apartmanunk, ma pletykaként megtudtuk, hogy a ház egyik lakója elkezdett szervezkedni ellenünk. Összehívtak egy lakógyűlést (amire minket persze elfelejtettek meghívni) és szeretnék elérni, hogy be kelljen zárnunk.
Nem tudom mennyire fogják komolyan intézni a dolgot, vagy elhal a kezdeti lelkesedésük, de harcolni sem kedvünk sem energiánk velük, így egyelőre szeptembertől lezártam a foglalási lehetőséget, aug. végéig tele vagyunk foglalással, reménykedem, hogy nem őrölnek elég gyorsan azok a bizonyos malmok, így nem kell lemondanunk vendégeket, mert az nagyon kellemetlen lenne.
A vendégeink (egyébként számomra is meglepő módon) szinte kizárólag (kis)gyermekes családok voltak, nem bulizós fiatalok, és ha gond lett volna velük arról nyilván értesültünk volna, így valószínűleg csak megelőzni szeretnék a még nem is létező problémát.

Ezúton is elnézést kérek azoktól, akik az ősszel szerettek volna nálunk pihenni.
Mivel eladni nem tervezzük a lakást, így valószínűleg hosszú távú bérbeadással fogjuk hasznosítani. Remélem, hogy véletlenül nem pont négy bulizós főiskolás veszi majd ki... 😉

@szocske
Ugyan nem vagyok különösebben jártas a vonatkozó törvényekben, de nem rémlik olyan jogszabály, ami alapján a lakóközösség beleszólhatna, hogy a saját lakásodat kinek adod ki - amíg ott nem zavarják másik nyugalmát. Az biztos, hogy meghívásotok nélkül közgyűlést nem tarthatnak, így nem is dönthetnek semmiről. Biztos, hogy feladjátok? Egyébként mi a problémájuk?

@csaladfo A házirend jelenleg nem tartalmaz a rövid távú kiadásra erre vonatkozó tiltást vagy bármilyen szabályozást, de a lakóközösség módosíthatja a házirendet, ha szabályosan megszavazzák. Ez - remélem - nem megy egyik napról a másikra, így bízom benne, hogy az augusztusig esedékes foglalásokat nem érinti, de ha ezt akarják, előbb-utóbb úgyis elérik.
Egyelőre nem adtuk fel, de a kényszerű lemondásokat megelőzendő szeptembertől lezártam a foglalhatóságot, lehet, hogy csak átmeneti időre, meglátjuk hogy alakul.

Mivel a hátunk mögött kezdtek szervezkedni, mi csak pletykaként értesültünk róla, így azt sem tudom, hogy ért-e bárkit bármiféle sérelem vagy kellemetlenség a vendégek miatt, de kétlem, ha így lett volna bizonyára szóltak volna nekünk.
A gond inkább az lehet, hogy lakik a házban néhány túl sok szabadidővel rendelkező idős ember, aki ezek szerint nem igazán jóindulatú.

Ja igen, egy konkrétumot hallottunk, szintén pletykaként:
Az első orosz vendégeinken már túl vagyunk, két 60 körüli házaspár volt, akik Budapesten nyaraltak, és ezt megszakítva gyógyfürdőzni eljöttek Egerbe és Egerszalókra is, a kettő között egyetlen éjszakát aludtak nálunk.
Teljesen normális, jól öltözött, barátságos, kedves emberek voltak, néhány szót magyarul is beszéltek.
Erre elindult a szomszédok között a pletyka, hogy nálunk lakik az ukrán maffia...

Ha módosít a lakóközösség a házirenden, talán lehetne pereskedéssel húzni egy ideig a dolgot, ehhez azonban nincs kedvünk, időnk és erőnk, így inkább engedni fogunk, és kiadjuk albérletbe a lakást. Így nyilván kisebb lesz a bevétel, de munkánk is kevesebb lesz vele.

(Titkon azért reménykedek, hátha sikerül majd korrekt, de számukra félelmetes, pl. ukrán vagy arab cserediák, albérlőket találni)

@szocske
Ez nagyon szomorú 🙁

Közhely, hogy ezért tart itt ez az ország, de sajnos igaz...

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram