Penny Market: készpénzfelvétel vásárlás után
A világ boldogabbik felén elterjedt dolog, hogy vásárlás után bankkártyás fizetésnél vehetsz fel készpénzt a pénztárnál. Ez jó neked, mert nem kell ATM-et keresned. Jó a banknak, mert nem kell tölteni az ATM-eket és jó az üzletnek is, mert nem kell drága pénzért elszállítani a készpénzt minden este.
A világ boldogabbik felén nincs 0,6%-os adó a készpénz-felvételre, mint nálunk.
Két éve a Penny Market vezette be ezt a szolgáltatást itthon, amit aztán gyorsan el is kaszálhatott a hatóság, mert adócsalást vélt felfedezni benne. (0,6% adó helyett csak 0,3% adót fizetett a Penny utána?).
Akkor itt írtam róla:
Szilveszter írta meg, hogy a Penny visszahozta ezt a szolgáltatást, annyi változással, hogy már csak OTP lakossági bankkártyával érhető el. Ha 3 ezer Ft felett vásárolsz, maximum 20 ezer forintot kérhetsz készpénzben.
Leírás a Penny oldalán itt, az OTP oldalán itt.
Ha OTP-s vagy (de nem Simple vagy devizás kártyád van) és szoktál a Pennyben vásárolni, jó tudni, hogy (egyelőre) ingyen vehetsz fel pénzt a Penny boltjaiban. (“A bank a szolgáltatás díját akciósan, visszavonásig elengedi.”)
Az OTP ezt bevállalta, kifizeti a kp felvételek utáni tranzakciós adót, a többi bank meg (itt) nem.
Persze lehet, csak Mezőkövesden 🙂
portfolio.hu/impakt/csanyi-a-bankvilag-nem-a-kalandorok-helye.267115.html
Én is a világ boldogabbik (vagy legalábbis nyugatabbik) felén találkoztam ezzel már “ezer” éve. Ott ez mindennapos és természetes, és nagyon praktikus, nincs szükség ATM-ek keresésére.
Szurkolok, hogy nálunk is elterjedjen, a fogyasztó szempontjából buta megkötések nélkül.
De hát tudjuk. Nagy az isten állatkertje, és az otp-sek vannak közte a legtöbben.
A legboldogabb embereket mindezidáig Törökországban láttam!
Esetleg elkövetted az a nagy hibát a cikkben, hogy a pénz és a boldogság közé egyenlőségjelet tettél..?
(Nem mellesleg a németek mostanság ismerték/ismerik fel, hogy a Mastercard és a Visa normális bankkártya képet is tud ölteni, és nem hitelkártya, mint aminek tekintették és “természetesen” sok helyen el sem fogadták. Akinek emiatt kellett 1%+X Ft-ért felvenni külföldön ATM-ből pénzt, valószínű szintén kevésbé érezte a világ boldogabbik felén magát.)
Sajnos ők is a 22kW AC töltőt erőltetik, amit kizárólag a Renault Zoé és a duplatöltős Teslák tudnak kihasználni, az összes többi elektromos autó csak 3kW vagy 6kW teljesítményt tud a 22-ből kihasználni, így egy fél órás vásárlás alatt csak 20-30 kmre elegendő áramot kapunk.
Valószínűleg az ő döntéshozóik sem ismerik az elektromos autókat, ahogy az önkormányzati pályázatok és az e-mobi szakemberei sem 🙁
Vannak bankkártyák, ahol havi 4, 1M Ft-ig. Az 4x1M (gránit)
Kinek kellhet maximum 20 ezer kp?
Sokaknak van kp-s bevétele (amit nem is szivesen tenne be a bankba)
Szóval eléggé rétegigénynek tűnik.
Jól gondolom, hogy még nem próbáltad ezt más országban, csak tapasztalat nélkül mondtál ilyen sommás véleményt?
Fokozatosan már az egri apartman vendégeit is teljesen átszoktatjuk (pl. előre fizetési kedvezményekkel és a 3 foglalós oldal közül az airbnbt előtérbe helyezve) az elektronikus fizetésre.
Ritkán azért betévedek olyan elmaradott helyekre, ahol nem tudok kártyával fizetni, ezért kénytelen vagyok egy kis aprót kpben is tartani.
Ha OTP kártyám lenne, akkor ez jó opció lenne erre a célra, de mivel nem vagyok OTP ügyfél így továbbra is megoldom másképp.
Érdekes írországban senki nem köp az emberre ha a vásárlás végén még kp felvét is van. Magyarországon belül is létezik nem kevés település ahol a legtöbb helyen NEM lehet kártyával fizetni. Nálunk van penny, és mellette 100 más üzlet is ahol nem lehet kártyával fizetni vagy (jogtalanul) kérnek minimum 3-4000Ft-os vásárlást a kártyahasználathoz. Ugye mindent nem lehet és nem is akarok a hiperben megvenni. Óvodai, iskolai étkezést sem lehet kártyával fizetni, utalni sem csak kp.
Mondom ezeket úgy hogy a szolgáltatást nem használom (ingyen kp felvételhez nincs szükségem rá), és otp-nél sincs már legalább 12 éve számlám, szimplán a szolgáltatást használók mellet állok ki, hisz ahogy Miklós is írta a világ boldogabbik felén van létjogosultsága a szolgáltatásnak.
Van egy csomó automata, ami nem ad ki csak 100-150e Ft-ot egy felvételre, az x. már pénzbe kerül… (Ha pl. a honi építőipar, mesteremberek stb. szolgáltatásait akarod igénybevenni, ahhoz sok készpénz kell…)
Olyannal is találkoztam már, hogy üzletben valami drágább cuccra nagyon jó kedvezményt adtak, de a fizetésnél megkértek, hogy ne kártyával fizessek, mert az nekik drága.
Régen külföldön hasonló szolgáltatást szállodában is használtam néha, akkor még jó drága külföldi ATM-es készpénzfelvétel helyett mint törzsvendégnek akkor ingyen volt, a végén fizettem a számlával együtt, nemtom van-e még ilyen
A fizetes elszamolasa teljesen maskepp mukodik es mas viseli a kockazatot is. EC sokkal olcsobb de osszes kockazat az ugyfelnel van a credit kartya eseten az ugyfel 0% kockazatott fut mert barmikor barmelyik tetelre kerhet chargeback-et.
Kartyas tranzakciok elszamolasarol rengeteget lehetne irni..
Egyébként tavalyig 10+áfa volt, addig versenyképesek voltak a bookingnál, de ők úgy gondolták felzárkóznak a bookinghoz és 12%-ra emelnek, csak épp a booking külföldről számlát, ezért aki áfamentes, annak most a booking jutaléka érezhetően kevesebb lett.
Az, hogy máshol nem hirdetheted olcsóbban mindhárom (booking, szállás, airbnb) ÁSZF-jének alap pontja.
A gyakorlatban forintra pontosan megvalósíthatatlan, mert mindhárom eltérő árazási modellt használ és van ahol EUR van ahol HUF adhatom meg az árat, de igyekszünk úgy belőni az árat, hogy minimális legyen a különbség…
Aki személyesen keres annak persze olyan kedvezményt adok amilyet akarok, mert pl. előnyben részesítem a barna szemet, de hirdetni tilos olcsóbba
épségben megérkezett a 4. gyerkőc?
on