Sberbank Fair számlacsomag
A Sberbank komoly reklámhadjárata kezdett az új lakossági számlacsomagja, a Fair számlacsomag megtámogatására, ennek megfelelően tőlem is többen érdeklődtetek, mi a véleményem a csomagról.
A Fair csomag érdekessége, hogy az előző hónapban beérkező összegtől függően automatikusan sorolnak egy-egy díjszabásba a következő hónapra.
Az első esetben ha nem érkezik 150 ezer forint sem a számládra, 300 forint lesz a havi számlavezetésed, 150 és 299 ezer forint között 600 forint, felette 1.200 Ft.
Azonban ez a díj visszajár, ha legalább 4 alkalommal, legalább 50 ezer forint értékben forgalmazol a számládon. Ide tartozik a kártyás vásárlás, ami költségmentes, a szintén ingyenes csoportos beszedés és az utalás is.
Tehát még ha nem is érkezik a számládra pénz az előző hónapban, akkor is csak 300 forint lesz a számlavezetés díja, amit azonban visszakapsz, ha legalább négy tranzakciót legalább 50 ezer forintos összértékben teljesítesz havonta. Vagyis ha vásárolsz eleget, akkor is teljesen ingyenes a csomag, ha semmi összeg nem érkezik rá.
A nagyobb csomagok annyiban jobbak, hogy olcsóbbak az utalások és az egyéb díjak, de egyébként az első csomag sem drága, a netes utalás csak 0,09% plusz a 0,3% tranzakciós adó.
Sőt, a pénzfelvétel is ingyenes 2 vagy 3 alkalommal, limit nélkül bármelyik automatából az év végéig, utána meg kell majd fizetni a tranzakciós adót, ami 0,6%, de maga a felvétel ingyenes marad. Figyelem, ez nem az állami kényszer miatti ingyenesség, ez akkor is jár, ha azt a lehetőséget egy másik bankkártyád mellé kérted egy másik banknál.
Azonban egy hatalmas bug van a rendszerben: akkor is átsorol a nagyobb csomagba, ha nem szeretnéd. Mondjuk érkezik egyszeri 500 ezer a számládra, automatikusan átkerülsz a következő hónapra az 1200 forintos csomagba. Ez az összeg ugyan elvileg visszajárna, de ha nem teljesíted a másik feltételt, az 50 ezres költést négy alkalommal, akkor bizony csúnyán kifizettetik veled az 1.200 forintot. Ezért figyelj arra, hogy ha pénz érkezik a számládra, akkor teljesítsd a másik feltételt is.
Arra is érdemes figyelned, hogy hónap elejétől végéig nézik a befolyt összeget (ami egyébként lehet saját készpénzes befizetés is), márpedig sokszor előfordul, hogy hétvégék és ünnepnapok miatt egyik hónapban kétszer is kapsz fizetést (mondjuk elsején és harmincegyedikén), a következő hónapban egyszer sem. Mondjuk olyan nagy érvágás nincs, ha az 50 ezret elköltöd/elutalod, mert a legolcsóbb/legrosszabb tarifái is teljesen vállalhatóak a sok ingyenességgel és a maximum 0,09%-os netes utalással. Inkább azzal járhatsz pórul, ha a legnagyobb csomagba kerülsz és abban a hónapban nem teljesíted az 50 ezres limitet.
A bankkártyák ára olcsónak mondhatóak (évi 1.900 forint normál kártya esetén és 4.300 forint a dombornyomott kártya), de most még ezt is elengedik egy évig a normál kártya esetén, illetve csak a felét fizeted a dombornyomott kártyánál.
Sőt, ha most hónap végéig nyitsz számlát és legalább havi 100 ezer beérkezését és két kártyás vásárlást vállalsz fél évig, még 20 ezer forintot is kapsz utólag.
Szerintem nagyon jó kis csomagok, úgy tűnik, hogy komolyan be akar törni a Sberbank a lakossági piacra. (A Sberbank az orosz OTP, amelyik felvásárolta a Volksbankot egész Kelet-Európában. Eddig a Volksbank a vállalkozói piacon volt inkább erős.)
Ha gyorsan végiggondolod, arra is jó ez a számla, hogy ide kérd a fizetésed felét és ingyenes számlavezetés mellett két vagy három alkalommal havonta ingyen vehessél fel pénzt bármilyen ATM-ből. A másik számládra kéred a 150 ezret és itt is kihasználod az ingyenes lehetőséget. (Már ha annyira kell a készpénz valamiért.)
Szinte minden ingyen van, a feltételek teljesíthetőek, megérdemel egy ajánlott plecsnit. 🙂
Használd a bankmonitor kalkulátorát, hogy megnézd, neked megéri-e a váltás, illetve mennyit spórolnál a jelenlegi csomagodhoz képest.
Nekem egy kicsit nagyobb van, az Ász. Ingyen volt a bankkártya éves díja, havi 4 kp felvét 0.6% (első 2 ingyen), utalás 0.3%, és még mindig viszonylag tisztességes, 3.5-4% körüli betéti kamatokat fizetnek.
A Gránitbank pici és veszteséges, a Sberbank meg nagy és tőkeerős.
Én már lassan 1éve vezetem ott a privátomat.
Egy talán bökkennő van,hogy az ATM-eik csak 10.000.-Ft os bankjegyeket adnak ki,semmilyen más címletet nem ismernek.
Amúgy forrásgyűjtés nincs, mert a betéti kamataik nagyon hurkák, úgyhogy aligha a betétekre gyúrnak.
“Tisztelt Ügyfelünk!
A Citibank rendszeresen felülvizsgálja a meglevő számlaszerződéseit, hogy beazonosíthassa azon ügyfeleit, akik számára valóban előnyös szolgáltatásokat nyújthat. Alapos felülvizsgálatunk eredményeként megállapítottuk, hogy a jelenlegi számlacsomagját a továbbiakban nem tudjuk az Ön számára biztosítani.”
Hülyék ezek…
Gránitbank fiókból van egy az országban, Sberbank fiókból vagy 40.
A Gránitbank pici és veszteséges, a Sberbank meg nagy és tőkeerős.
Félve merem kérdezni, hogy Sberbank kötvényt merjek-e venni, ha lesz olyan áron, hogy megérje?
Pár hónapja kiszúrtam a Raffi Aktivitás számláját. 50eFt költés és minden ingyenes és adómentes. Na utána meg is szüntették a lehetőséget, ahogy itt is hirdetve lett.(A régiek még élnek, kíváncsian várom meddig.)
Kb. arra hajaz ez az egész.
átlag fizetéssel egyszerűen nem éri meg ugrálni bankok között, mert többe kerül a rezsije a dolognak.
amúgy létezik olyan, hogy “bankszámla hordozás”? tehát átmegyek egy másik bankhoz, de mondjuk marad a számlaszámom?
granitbank.hu/kapcsolat
De az, hogy kicsi bank miért baj? Az OBA biztosítása rájuk is kiterjed, több tízmillióm meg nincs náluk. Beírtam a Google-ba, azt írták, hogy az 2014 utolsó negyedévében már nyereségesek voltak.
A személyes elérhetőségről: régebben a CIB-nél voltam, de a Gránit ügyfélszolgálata ezerszer hozzáértőbb és segítőkészebb mint a CIB-nél voltak a bankfiókokban. A CIB-nél párszor hivatalosan is panaszt tettem, mert az ügyintézők annyira nem voltak képben, hogy rossz információkat mondtak. Itt ugyan csak telefonon és e-mailen tudom őket keresni, de rövid átfutással mindig nagyon jó válaszokat kaptam. Nekem az az egyetlen iroda sem hiányzik, ha ilyen jó az ügyfélszolgálat.
1. A Gránit Bank honlapja, bankszámla és lekötési feltételei szándékosan egyszerűek mint a kő. Pillanatok alatt átlátható az egész, a hirdetményekben az összes bankszámla és megtakarítási konstrukció alig pár oldal. Ez hatalmas plusz, mert minden világos és érthető, az ügyfélszolgálatosok se vesznek el a saját bankjuk ezernyi feltételének és kiskapujának dzsungelében. A CIB egy aknamező volt, minden jónak tűnő dologban van egy apró részlet, amivel megpróbálnak lehúzni, ha figyelmetlen vagy.
2. A Sberbank egy orosz bank, és ugyan ez már inkább etikai, mint pénzügyi kérdés, de nem szívesen adnék orosz kézbe egy fillért sem. Ez olyan, mint az etikus kávé vagy tea, még ha drágább és rosszabb is, akkor is jó tudni, hogy nem rossz helyre megy a pénz. Lehet, hogy ez egy kicsit irracionális indok, de K-Európában, azt hiszem érhető a russzofóbia.
Sőt, szerintem az egyik legnormálisabb az internetbankja.
Csak ne hasonlítsuk már össze a borsót a görögdinnyével.
Ha valakinek nincs se fiókhálózata, se ATM hálózata, se sokak által elérhető személyes ügyfélszolgálata, az persze hogy tudja ugyanazt olcsóbban adni. De azért ennek komoly kényelmi ára van. Majd ha egyszer kell komolyabb összeget felvenned a Gránitbanktól és ezért utazol Békéscsabáról Budapestre, majd rájössz, hogy egy ilyen út elviszi a teljes öt éves hasznodat.
Ja, meg elfelejtették lejelenteni a vállalkozói számlám megnyitását az adóhivatalnak, ezért vágtak ki az EVA-ból. Hogy lehet egy ilyet “elfelejteni”???? Azért vannak gyerekbetegségek a Gránitnál.
Nem gondolnám,hogy egy Orosz tulajdonú bank csak azért,mert orosz az rossz.
Szerintem meg az Osztrák bankok rosszabbak.
Ugyanúgy megfelel minden kritériumnak,mint egy nem tudom hányszor feltőkésített osztrák.
Kiszámoló azt nem tudod,hogy a Puskás stadionnál lévő Bank Of China az csak Kínai cégeket vezet?vagy van lakosságija?
Ettől még megoldható lenne. Ahogy a mobilszámod is hordozható, hiába a “körzetszám” ott a szolgáltatót jelöli. Így újonnan minden szolgáltató olyan számot ad, ami az ő körzetébe tartozik, de a számhordozás miatt ez később változhat.
Nem tudom megmondani melyik országban, de valamelyik Benelux államban, talán Hollandiában van bankszámlaszám-hordozás.
Sberbankban rákérdeztem számlanyitáskor, hogy az ingyenességhez teljesítendő feltételekbe mi számít bele, mert a hirdetmény e tekintetben elég ködösen fogalmaz, és azt mondta az ügyintéző, hogy minden terheléses tranzakció beleszámít, így a felsoroltakon kívül a készpénzfelvétel is! (Tudjuk, hogy az ügyintézők sok mindent mondanak, ami messze van a valóságtól, vezetett már félre ERSTE, CIB, OTP dologzó is, de elég gáz lenne, ha egy ilyen nem túl széles portfóliót nem látna át, mint a Sberbanknak van.)
“Aztán egyszer kellett eredeti bankszámlakivonat SOS”
Az a partner/állami szerv se semmi, aki ma még ilyet akar látni. Biztos túl sok munkahely szűnik meg a papíriparban. Ha egyszer ilyet kérnek tőlem, kedvesen rá fogok kérdezni, digitálisan hitelesített példány lehet-e, amiből ki fog derülni, hogy az egész igényük olyan formaság, aminek az okát már senki nem is tudja.
Na és minden kivonat “zárt informatikai rendszerben készült, aláírás és bélyegző nélkül hiteles”, azaz kiválóan hamisítható. Ha a partner bármiről *tényleg* meg akarna győződni, akkor vagy utólag fel kell vennie a kapcsolatot a bankommal hitelességellenőrzés céljából (akkor miért nem közvetlenül kereste őket), vagy rám kell erőltetnie a pecsételtetést akkor is, ha papírkivonatokkal játszom.
A bankszámlakivonat intézményének addig volt értelme, míg nem volt gyors net otthon és éjjel-nappal kukkolható netbank.
Én csak azt remélem, hogy a hitelkártya-ügyfeleket nem kezdik el ugyanígy kiszórni, mert rajtam komoly bukóban vannak.
Igen, ezek az elvi dolgok nálam is alapból megakadályozzák, hogy a Sberbanktól bármi is szóba jöhessen.
Ha nem náluk lenne a Wizz Kártya, akkor szerintem nem lenne közünk egymáshoz.
Aki már annyit keres, mint amennyit a poszt utolsó bekezdése sugall, az inkább kérjen egy-két prémiumbankos ajánlatot, van 1-2 nagyon kedvező közöttük. És azok nem ilyen csalogató, fél év múlva visszavont kedvezméyekre épülnek.
“Amennyiben a jogosultsági feltételek a vizsgált időszak alatt nem teljesülnek a Banknak a Kam p ány kedvezmény összegére (20.000, – Ft) vonatkozóan követelése keletkezik a S zámlatulajdonos sal szemben.”
Viszont ami iszonyatosan szar, az a Sberbank netbank felülete. Nem csak gagyin néz ki, de marhára körülményes a használata is. Mondjuk ritkán használom, de attól még fos, főleg ha összehasonlítjuk pár más bankkal, akik mostanság azárt fejlesztgetnek rendesen.
figyelo.hu/cikkek/406161-ukran-valsag—a-sberbank-szerint-magyarorszag-nehez-piac
Aggódva figyelem az eseményeket, mivel fél éve jöttem át ide, jóval kedvezőbbre váltottam itt ki hiteleimet. Igaz, hogy városomban 2 Sberbank is működik. folyt.
Számlacsomagjuk is jó. A Fair számlacsomag minden jövedelmi kategória számára díjmentes számlavezetést tesz lehetővé, és átjárhatóságot a 3 számlacsomag között a havi beérkező jóváírástól függően.
Tudom, hogy más bank is több fiókot bezárt az országban pl: Unicredit, Raiffeisen, de maga a tendencia aggaszt, hogy ez hová vezet, illetve egyik oldalon fejlesztenek, a másikon pedig leépítenek.
Idén májusban olvastam, hogy a magyar és a szlovák leánycégét tervezi eladni az orosz Sberbank. “Magyarországon a gazdasági helyzet alapvetően nem rossz, a szabályozási környezet azonban nagyon bonyolult. Magyarország esetében a bank azt fogja nézni, hogy mit lehet ezen a piacon változtatni.” Felmerült, hogy a magyar állam megveszi a bank magyarországi cégét. Augusztusban ismét írtak a kivonulásról. Mikor a médiában ilyen hír megjelenik folyamatosan cáfolják. Később azt írták, hogy már az állam sem venné meg a bankot, valójában kivonulnának, de nincs vevő.
Ugyanakkor a bank közleményében dinamikus növekedésről írt, mely szerint 2015. I. negyedévében megduplázták lakossági hitelkihelyezésüket. folyt