Te hogyan szervezed a nyaralásod?

2018-01-08
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Tamás kérte, hogy írjak egy friss cikket, hogyan érdemes költséghatékonyan megszervezni a nyaralását. Én nem vagyok nagy spíler ezen a területen, mi ultra last minute-tel szoktunk menni a bevált helyekre a bevált irodákkal, kihasználva, hogy magamnak osztom be az időmet és nem kell az év elején eldöntenem, mikor megyek nyaralni.

(Már próbáltam magam is megszervezni, de az ultra last minute árakat nem tudtam überelni saját szervezéssel. Ahová charter gépekkel mennek az irodák és egész szállodákat kibérelnek egész szezonra, annál nehéz jobb árakat kapni saját szervezésben.)

Ezért a legegyszerűbb, ha ti mondjátok meg, hogyan oldjátok meg az olcsó nyaralásotokat. Bécsből indultok? Debrecenből? Ausztriában fizetitek be a nyaralásotokat? Müncheni reptérről mentek a reptéri last minute-tel, előre nem ismert úti cél felé? Mindent magatoknak intéztek a booking.com-on? Utazó majom?

Segítsetek Tamásnak, nektek milyen trükkjeitek vannak a minél olcsóbb nyaraláshoz?

(A szokásos és felesleges komment-cunamik elkerülése érdekében nem mindenki a hegyekben szeret nyaralni, nem is sziklákat mászva, vagy a tengerparton, esetleg múzeumokat látogatva egész nap, városról-városra járva. Úgyhogy ne azt akarjuk eldönteni, kinek hogy kellene nyaralnia, hanem írd le, ha tudsz segíteni, hogy te hogyan nyaralsz és hogyan hozod ki a lehető legolcsóbban. Előre is köszönjük az információkat.)

Hozzászólások:

95 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

1. Érdemes tudni az átlagos árakat és figyelni az akciókat egy-egy térségre. A promós jegyek sokszor fele annyiba se kerülnek, mint későbbi foglalásnál (pl. idén 143.000-ért vettem szeptemberben februárra az utolsó akciós időszakban a Qatarnál, októberben már ugyanaz a jegy, ugyanarra a járatra 320.000 volt). Érdemes figyelni az akciókat, hírleveleket kérni, félreárazásra vadászni. Sokszor jelentősen olcsóbb más városokból, pl. Pozsony, Belgrád, Bécs, London. Gyakran megesik, hogy pl. London-Amszterdam-Lima sokkal olcsóbb, mint ugyanarra a járatra csak Amszterdam-Lima. Molyolni kell, mert fejenként akár 2-300.000 forintot is meg lehet takarítani fejenkébt repjegyenként.
2. Szállásnál jó az airbnb, agoda, booking és társaik. Ha korán foglalsz repjegyet, érdemes szállást is korán foglalni. Pl. 6-7 korábbi foglalásnál volt amikor majd harmadáért foglaltam airbnb-n.

Én mindent magunknak intézek, szeretek utazást tervezni-szervezni. A szállásokat a bookingon, tripadvisoron böngészem, de a foglalást inkább a szálláshely saját oldalán szoktam intézni, mert ott lehet, hogy olcsóbb vagy több szobából lehet választani vagy ugyanazért az árért adnak valami plusz szolgáltatást, pl. ingyenes parkolás, későbbi kijelentkezés stb.

Aki rutinos és bevállalós, az helyben is foglalhat, de ez csúcsidőszakban necces tud lenni. Mindenképpen nagyon érdemes odafigyelni a szállások értékelésére, több helyem megnézni, mit írnak róla. Az airbnb-n előre kell letenni a pénzt, de általában nagyon megéri így is, ha korán foglal.az ember.
3. Érdemes sokszor előre egyeztetni ajánlott privát sofőr idegenvezetővel. Sokszor már 2 főre is jóval olcsóbb, mint a buszos utazási irodás foglalás. Tavaly pl. 2000 baht üanyag volt egész napra egy Toyota Fortuner luxusterepjáró idegenvezetővel -volt amikor ezért reggel 7-től este 1/2 11-ig vitt-, míg az általam kért buszos magyar ajánlat is sokal drágább volt 3 főre. Érdemes előre gondolkozni. Az utazásos oldalakon elképesztően segítőkész az emberek többsége, érdemes kérdezni.

Én szerencsés helyzetben vagyok, mivel munkaügyben viszonylag sokat kell utaznom. Így nekem legolcsóbb úgy nyaralni, ha valamelyik céges útba bele tudom illeszteni a dolgot. A közvetlen hétfő-péntekre szóló repülőjegyek (amikkel munkaügyben utazunk általában) szinte mindig sokkal drágábbak annál, mintha van az útban ezen felül mondjuk két 3-4 napos hétvégi átszállás, szóval a cégnek is kevesebbe kerül a repjegy ára (emiatt természetesen támogatott a dolog a cég részéről; ha pedig esetleg drágább lesz így az út, mint a közvetlen lett volna, akkor is csak a különbözetet kell kifizetni), én pedig ingyen eljutok egy csomó helyre.

ITA matrix nagyon hasznos bonyolultabb repülőutak megtervezésére, de pl. USA-n belüli utakat gyakran érdemes külön venni az európai részektől.

Utána szállás általában booking.com-ról, illetve USA-ban autóbérlés alap, én magam szeretem felfedezni a városokat.

Kizárólag saját szervezés. Hotelfoglaláshoz Európában az Alpharooms vagy Travel Republic, sokszor (nekem kb. mindig) olcsóbbak, mint a Booking és gyakran van minimális (1EUR/GBP) depozittal foglalható szállás. Lefoglalod előre különböző időpontra ugyanazt, vagy ugyanakkorra többféle hotelt és ráérsz 2-3 héttel előtte kifizetni azt, ami tényleg kell, maximum 1 eurót buksz.

Sziasztok! Mi általában Horvátország és egy olcsó booking.
Kedves t26, szabad megkérdezni a foglalkozásod?
Örülölhetsz, hogy ilyen munkahely van. Remélem én is összeszedem magam a jövőben, legyőzve a gatlasaimat, és eljutok odáig.

Üdv nektek!

Mi készítettünk egy ágyat egy kis Daewoo Matiz hátsó felébe, eleinte abban aludtunk ketten, és így jártuk a hegyeket. Később vettünk egy nagyobb autót kifejezetten erre a célra, így már ugyanolyan kényelmes az ágyunk, mintha csak otthon aludnánk. Van hordozható zuhanyzónk, tűzhelyünk és külföldi SIM kártyánk. Mivel a hátsó ablakok be vannak sötétítve, és a szélterelőknek köszönhetően nem látszik, hogy a szellőzés miatt egy kicsit le van tekerve az ablakunk, kívülről nézve nem látszik, hogy az autóban alszunk, és szinte bárhol ingyen tudunk éjszakázni.

Mivel hűtőnk nincs, a megvásárolt étel többségét pár napon belül el kell fogyasztanunk, ez viszont azzal jár, hogy nyugodtan megvehetjük a közeli lejáratú dolgokat. Ezek általában 50-75%-al le vannak értékelve (de a londoni Tesco-kban pl. minden este 8-kor 90%-al leértékelik az aznap lejáró termékeket).

Az előző hozzászólásom folytatása. További kedvezményekért helyi kuponokat + vásárlói kártyákat szoktunk kiváltani. Egyik kedvencünk a Kärnten Card, ami 69 euroért 5 hétre korlátlan ingyenes belépést biztosít egy csomó fürdőbe, felvonóra, múzeumba stb. az egész régióban, így a túrázáshoz és a fürdéshez is nagy segítség.

Mivel az utazásunk során csak a benzin az, ami plusz költséget jelent az otthon éléshez képest, költség szempontjából általában nem, vagy csak egy kicsivel drágább, mintha nem mentünk volna el sehova. Online vállalkozóként bárhonnan tudunk dolgozni, így ez sem akadályozza a kiruccanásokat. Az idei terv az, hogy legalább az év negyedében úton legyünk.

Én is sokat utazok munkaügyben, illetve ha kollégáim utaznak, vagy partnerek érkeznek, nekik is szivesen foglalok szállást, persze önzetlenül, jófejségből:). És mivel a hotels.com-on minden 10 hotel éj foglalás után jár egy bonusz éjszaka, így nem mellesleg nekem is szépen gyűlnek az "award night"-ok, melyekből ki tudok hozni évi 2-3 hosszú hétvégét ingyen szállással. Javaslom annak, aki céges utakra jár.

Urlaubspiraten.at vagy de, illetve az eredeti angol oldal a holidaypirates.com. Ezeken az oldalakon elég jó ajánlatok vannak és nem mindig last minute. Aki rugalmas és tud szervezni és tervezni, annak egy jó lehetőség.
A párommal kocsis nyaralásokat csinálunk. A szállást a szokásos helyeken foglaljuk, airbnb v booking. Tavaly Balti körút, előtte Olaszország. Telekocsiztunk kifelé, így a költségek egy része "visszajött".

Nekem booking.com ami bevállt, de ez nem is annyira érdekes.

Én vitorlázom és a következőt szoktam figyelni foglaláskor:
Januárban\februárban foglalok, ekkor általában a korai foglalás miatt van 5-10% kedvezmény, de ezt meg lehet fejelni újabb 5-10%-val, ha figyeli az ember, hogy mikor van hajókiállítás, mert a kiállítás alatt szintén van kedvezmény. Igaz ehhez kell egy jó bróker, aki hajlandó ezeket a kedvezményeket kiharcolni\megadni. Tehát érdemes alkudozni és ha régi ügyfél van akkor sokszor a sajt jutalékukból is átengednek egy kicsit.

Itt is határozottan érvényes az az elv, hogy a lista ár csak egy ajánlás.

Hajó esetén is van last minute, akkor is kaphat az emeber 30% körüli kedvezményeket, ahogy látom a hírlevelekben, de még ilyen utat soha nem próbáltam.

Mi általában jóval előre foglalunk, mert nem tudunk ad-hoc nekiindulni. Külön szoktuk foglalni a szállást, leginkább a booking-on, és külön vesszük a repjegyet. Így jóval olcsóbban tudunk kijönni, mint a szervezett utak lennének. És az időnket is mi osztjuk be.
Amúgy ez megint egy dicsekvésmágnes cikk, előre látom már a tippeket a világ legegzotikusabb helyeire, ahol persze XY rendszeresen megfordul, szabadidejében pedig éppen itt írja meg. 🙂

Booking,szallas.hu oldalakon kiválaszt,szállás felhív,aztán kérek egy kedvezőbbet.Ha nem sikerül,akkor folyt.
Itthoni nyaralást nem tervezünk előre,időjárás....

Mi igy utazunk:Repulojegy Wizz air hitelkartyaval 20% os akcios napon pontokat bevaltva( a charter arakat is veri). Szallas a sunpromotions.de-n. Igaz a turizmus vagy annak kozeleben kell dolgoznod(legitarsasag stb) csak akkor regisztralhatsz. Nem erdemes csalni mert nem mindig, de neha kernek munkaltatoi igazolast. (Vannak olcso repjegyek is Becsbol ha Wizz nem repul oda).Olcsobbak az arak alapbol is es vannak nagy kedvezmenyek neha, de a legjobb, hogy nemet szolgaltatast kapsz. A kanari szigeteken pl. lakosztalyba upgradeltek es az igazgato jott bemutatkozni hogy milyen fontos ugyfelei vagyunk...Dominikan VIP karszalagot kaptunk es voltak ettermek(all includive) ahova masokat be sem engedtek stb.

Ahogy @piccola írta: booking a kiindulópont, de mindig érdemes a szállást direktben megkeresni. Több síszálláson van "low season weeks" -jellemzően januárban-, csak saját weblapjukon hirdetik. Sok esetben bookingon csak reggelivel kérheted, a szállásnál közvetlen érdeklődve kiderül: enélkül is lehet, -10-15EUR - enyhén túlárazott, ha az átlag osztrák panzi alap, száraz szendvicsek összeállítására alkalmas svédasztalát nézzük, amit senki se eszik szívesen egy hétig.

Vonatos utazásnál pl. RailJetre 40-50% is lehet a jegyárak között, érdemes rugalmasan nézni az indulást.

Autós síelésnél a síbox bérlés meg tudja dobni a költségeket (és bár megéri 5-6 évre, de otthon tárolni problémás), összeszokott társaságoknál egy 6-os léctartó viszont jó befektetés 1-2 éves távra nézve is.

Síelésnél amit még tudok ajánlani:
- síbuszok feltérképezése. 50-60% is spórolható távolabbi szálláson és az ingyenes síbuszok közvetlen a felvonónál állnak meg.
- kinézett helyszínen kölcsönzés árai...ha nincs saját felszerelés de bérelni kell tetőboxot vagy tetőtartót akkor már megéri kint bérelni. (Itthon +2 nap az elvitel és visszahozatal miatt, kevés helyen tudtam ezt kidumálni eddig) Újabb, jobb állapotú felszerelések, égeredményben azonos áron és nem kell cipelni oda-vissza.
- előszezonban (gleccser sítúrák) szervezett síutak. a változékony időjárás miatt lehet, hogy lesz nem síelhető nap, egy csoportnál elintézhető, hogy aznapra visszaváltsák a bérletet.

skyscanner.com

le kell vadászni a nagyon olcsó ajánlatokat, ha sokat keresgélsz, meglepően jó ajánlatok vannak. nem mindig, nem mindenhová, időt kell belefektetni

illetve, Floridába utazni vágyóknak titkos tipp a Norwegian Airlines, akiknél nyugat európai indulással néha 250 euróból ki lehet hozni fejenként egy direkt retúr járatot Miami-ba

szállásra a booking.com-ot használom. lehet hogy van olcsóbb de az értékelési rendszerük nagyon jó és megbízható.

Autobérléshez egy tipp:
Nem sok országban működik, de esetleg USA-ban, Ausztráliában és Új-Zélandon érdemes lehet megnézni car relocation ajánlatokat (már svédeknél is láttam).
Itt az autókölcsönzők kedvezményesen, $1-5 per nap áron hirdetnek meg kocsikat azzal a céllal, hogy a telephelyeik között mozgassák a járműveket. Cserébe a dátum és a városok fixek. A legnagyobb talán az imoova.com, de van pár másik is (a google segíthet).

Booking.com esetén, ha egy családon belül van több account (ez semmibe nem kerül), akkor lehet egymásnak keresztbe ajánlásokat tenni. Így minden foglaláson fogható egyrészt 10 % az ajánlással foglalónak, plusz az ajánló is kap fix összeget, igaz 1 ajánló-1 ajánlott relációban csak 1x, de oda-vissza ajánlással duplázható. Így házon belül pattognak a 10 % azonnali kedvezmények, és a jóváírások. Ez persze csak akkor jó és célszerű, ha eleve a booking adja a legjobb árat, ami nem biztos. De ezzel a 10 %-kal ettől még érdemes kalkulálni, és nem is bonyolult megszerezni. WizzAir szokott még hasonlót adni szintén bookingra, de az eleve Wizz pontokban adja vissza a hasonló kedvezményt, ami nem rossz, de a sima szálláskedvezmény ezt veri.

Repülőjegy: régen igaz volt a minél előbb lefoglalni, de ma már... Ha ismeretlen helyre utazom, azzal kezdem, hogy megnézem valami repülőjegykeresőn, ki repül arra a reptérre és honnan. Aztán -hacsak nem charter- a repülőtársaság honlapján foglalok, mert általában olcsóbb. Érdemes kipróbálni valamilyen szegény/távoli ország ip-címével (én indiát vagy venezuelát használom mostanság) mert sokszor olcsóbb. Ha találsz egy jó jegyet, vedd meg! Ha ugyanarról az ip-ről később is rákeresel ugyanarra az útra általában drágábban akarja adni. Ha csak egy útra veszel repjegyet, akkor is érdemes megnézni oda-vissza. Múlt nyáron a franciáknál Strassbourgh Nizza csak oda 129, oda-vissza 109 euró volt (a vissza jegyet meg nem használtuk fel).
Szállás: ha az ár a lényeg a couchsurfing. Szállodáknál bookingon szoktam keresni, aztán megnézem a szálloda saját lapját és airbnb. Melyik mennyi? Hol van?

Először szerveztünk magunknak hosszabb (2 hetes) nyaralást, volt benne minden, túrázás, városnézés, tengerpart, autóval mentünk a sokféle helyre. Szállásokat előre foglaltuk booking.com-on, 1 vagy 2 napot szálltunk meg egy helyen, panziókban vagy olcsó hitelekben, szempont volt a viszonylag rugalmas bejelentkezés. A booking.com mellett szól a könnyű lemondhatóság, hétvégékre, hosszúhétvégékre is ott foglalunk. Egyetlen szállás volt, amivel elégedetlenek voltunk.

Az útvonalt és a helyeket előtte online néztük, de hagytunk benne random lehetőségeket, részletes terv csak a szállásokra volt. Emellett helyszínen, hála az EU-n belüli roaming eltörlésnek, intenzíven használtuk a mobilnetet informálódásra, tajékozódásra. Tipp: hiába vagy az EU-ban, ha 50 km-en belül egy nem EU tagállam van, kapcsold ki a mobilnetet.

Skyscannert mi is használjuk, de repülővel csak rövid kiruccanásokon voltunk.

* Vagy ha nem kapcsolod ki a mobilnetet, állítsd manuálisra a hálózatválasztást.

@Feri78
A Norvegian esetében van különbség, hogy melyik nyugat-európai városból indulsz Floridába? Úgy értem, hogy tapasztalatod szerint honnan olcsóbb?

@Vid.
Mintha magunkat olvastam volna 🙂
Bár az autó egy kiöregedett (20+ éves) családi lakóautó, de szinte minden más nálunk is így működik.
A Kärnten Card az egyik legjobb befektetés azon a területen. 🙂
Jó olvasni, hogy nem vagyunk egyedül! 😀

Az en "trukkjeim":

Szallas:booking/expedia, legalabb felevvel korabban. Korutazas eseten flexibilitas, peldaul ugyanaz a hotel, ugyanazon a heten sokkal olcsobb tud lenni h-sze mint cs-v.

Utazas: fapados, esteleg "rendes" legitarsasag, legalabb felevvel korabban, hogy occso legyen.

Helyi kozlekedes: ar/minoseg/helyi viszonyok alapjan merlegelem hogy vonat/autoberles/iranytaxi/taxi/stb
(mondjuk Magyarorszagon is ezt teszem)

Fakultativ programok: ezek a gyumolcsokkel egy kategoria, fogyaszd a helyben termeltet

Haromszogezes, negyszogezes:Ha az uti cel nem erheto el direkt jarattal, vagyis at kell szallni, akkor ugy szervezem, hogy az atszallo hely is vonzo legyen (London/Parizs/Koppenhaga/stb) igy az odautazas nem kerul semmibe (amugy is arra jarok). Mindossze a repjegyet kell ugy vasarolnom, hogy az atszallasi ido a szokasos 2-3 ora helyett 2-3 nap legyen.

Én a fly4free com és a secretflying com oldalakat szoktam rendszeresen pásztázni, elsősorban kedvező repjegy ajánlatokért (elég nagy amúgy az átfedés a két oldal tartalma között, de nem 100%). Ezek főleg akkor jók, ha az ember rugalmas úticél és utazási időpont tekintetében.

A fly4free oldal ráadásul kínál egy nagyon jól személyre szabható mobilos applikációt is, aminek segítségével az ember rögtön üzenetet kap a telefonjára, ha őt potenciálisan érdeklő ajánlat kerül ki az oldalra.

A többi, általam több-kevesebb rendszerességgel használt forrást mások már említették.

Tudom, hogy ez itt OFF, de érdekelne, ki mennyi pénzt szán nyaralásra?

Nem az összeg érdekel, hanem hogy mondjuk havi megtakarítás szorozva néggyel, vagy hasonló. Szóval meddig spórolsz a nyaralásra?

@Simon Templar, tetszik ez az ajánlós bookingos trükk, bár nagyon sok szállás ad 10% genius kedvezményt, ami egy régi bejáratott acounttal alapban jár, tehát ugyanott vagyok, mint az ajánlással, ha jól értem. Olyan szálláshelynél persze ahol nincs kedvezmény, érdemes ezzel a lehetőséggel élni.

@IDSx "50-60% is spórolható távolabbi szálláson " - ez bizonyára helyfüggő, de konkrétan Livignoban éppen az a tapasztalatom, hogy fillérre egyezik az azonos kategóriás apartmanok ára függetlenül attól, hogy a felvonó 10 méterre van vagy buszozni kell. Azonban a pályaszállások lényegesen hamarabb elfogynak, így érdemes előre, még nyár végén foglalni.

Én szeretek utazást szervezni, nekem már a szervezés, utánaolvasás is kikapcsolódás, akkor is így tennék, ha egy fillért sem spórolnék vele.

Általában szezon legvégén vagy akár utána megyünk nyaralni, nem kizárólag a kedvezőbb ár miatt, hanem jobban szeretjük, ha nincs tömeg.
Mi nem az a típus vagyunk, aki képes 1 hetet eltölteni egy szállodában vagy a tengerparton pihenve, próbáltuk párszor néhány napra, de már a 2. napon nem bírtunk magunkkal és elindultunk felfedezni a környéket.

Ezért egy 7-10 napos nyaralásra általában legalább 3 helyen foglalunk szállást, mert inkább tovább állunk, mint csillagtúrázással járjuk be a környéket, akkor többet ülnénk autóban (persze így viszont sehol sem vagyunk otthon, "bőröndből öltözködünk".)

Erste-Wizz hitelkártya miatt általában wizzairrel utazunk. Nem igazán vadászom a legolcsóbb jegyet, a pontot költeni kevésbé fáj, mint a pénzt.

Szállást szinte mindig a bookingon foglalunk, bár jól tudom, hogy lehetne alkudni pár forintot, hiszen a booking min. 12% (+áfa) jutalékkal dolgozik, sok szálláshely, főleg a kisebbek, simán engednek ebből. Én mégis kedvelem a booking rendszerét, az ingyenes lemondási lehetőséget, mert jártunk már úgy, hogy valamelyik környék megtetszett, és maradtunk volna tovább, vagy éppen nem jött be, ezért inkább 1 nappal előbb utaztunk tovább.

Többször utaztunk úgy is, hogy csak az első 2 éjre foglaltuk le előre a szállást, és mindig előre kerestünk szállást a következő napokra. Mivel nem riadunk meg a kempingezéstől sem, amikor kocsival megyünk általában bekerül egy kis sátor is, így nincs para, ha nem találnánk szimpatikus szállást, kemping többnyire akad, és 1-2 éjre megfelelő.
A kemping számomra hatalmas előnye sok helyen a saját vízpart, pl. Balaton északi parton, de tengerparton is jellemző.

Általánosságban egy kis kiegészítés: nem mindegy hová utaznál. Repjegyet írogattátok, de pl. nagyon sok érdekes országba, ami részben ezért is érdekes, nem nagyon fogsz gazdaságos szállást találni a neten, hanem helyben kell keresni, kellő rugalmassággal készülni az egész út kivitelezésében. Nem mindegy, kisgyerekkel, vagy egyedül, netán párban utazol. Nőként is valszeg más szempotok számítanak szervezésnél, főleg esetleg terhesen. Általánosan működő javaslat nem lesz, de ami szinte biztosan látható trend (pedig én már a 90-es években is ezt csináltam, akkor még egyedül utazgatva), hogy ma SZÜKSÉGED NINCS utazási irodára, csak a legritkább esetben (akkortájt a repjegyet irádával sokkal olcsóbb volt megvenni). Sőt, sok esetben problémásabb, ha utazás előtt pl. becsődöl. Légitársaság ritkábban megy tönkre, és a helyben foglaláskor a szobát le tudod ellenőrizni, hogy mit veszel a pénzedért.

Ja, és olvass sok, e témában aktív, uticélhoz tartozó fórumot (angolul végtelen van belőlük), vedd meg a Lonly Planet adott példányát, vagy oldalait. LP thorn tree is hasznos (bár végülis az is egy fórum).

Fox, miért kell "elpronyózni"? 🙂 Az utazás nem annyira pénzfüggő, mint sokan hiszik. Napi 1 doboz cigi árából simán ki lehet hozni egy 2-3 hetes egzotikus utat költőpénzzel együtt -pl. Kambodzsa, Indonézia-, ha nincsenek túlzott igények. Szerencsére egyre többen utaznak, már a fiatalok is. Ez a poszt éppen arról szólna, hogy lehet az utazási irodás ár töredékéért utazni. Pont azért, hogy minél több ember számára elérhető legyen a világvilátás.

Mármint 1 év alatt napi 1 doboz cigi árából lehet kihozni.

EU-n belul fapados repulojegyek tapasztalatbol kb 2 honappal elore a legkedvezobbek. A minimalis arkulonbseg miatt sokat nem erdemes veszodni vele, ha jo az ar le kell foglalni.

Ilyen fentebb emlitett "car relocation" ajanlat volt EU-ban is a Europcar kinalt 1EUR/nap aron kocsit, ha A varosbol B-be voltunk hajlandoak elvinni. Ugyanezt lattam lakoautora is, sajnos teli idoszakra amikor azert nem sokan vallalnak hogy benne alszanak.

Kollegam mondott sok trukkot - korabban utazasi irodanal dolgozott. Igy pl a Hilton Honors kartyat megigenyelve, volt egy oldal ahol Accenture dolgozonak kiadva magad automatikusan upgradelhetted Gold statuszra (nem ellenorzik). A ceges utakat igy mindig Hiltonba foglaltam, amit jol lehet kombinalni Lufthansa Miles-okkal (oda-vissza atvalthato). A vegen az egeszet el lehet adni a szurkepiacon mint pl flip my miles etc... (guglizz ra)

Angliaban eltem 1 evet es ott figyeltem fel, hogy letezik szamos olyan oldal, ami pusztan arra ad 1-2-5% visszateritest, ha az ő oldalukról kattintasz a szállásfoglaló (pl. booking.com-ra vagy hotels.com-ra) vagy repülőtársaság, (amelyik elérhető), stb. oldalakra. Én a topcashback.co.uk-t hasznaltam (de van szamos hasonlo oldal), egy-egy foglalas utan tobb honapot kell varni, mire kifizetheto valik a jutalek, de minden rendben ment (pl. most GBP 700-as booking foglalasra van GBP 27 pending-ben). Magyarorszagon ezek az oldalak viszont valoszinuleg nem fogadnak regisztraaciot, tehat csak bizonyos lokaciokrol mukodik.

Lufi mile-okkal az a tapasztalat hogy erdemesebb felhasznalni mint eladni, de nagyon oda kell figyelni vele mert bevaltasnal illetekeket ki kell fizetni pluszban. A legtobb erteket akkor lehet kihozni belole ha az ember foglalja turistaosztalyra az utat majd a mile-okat upgrade-re hasznalja - foleg tengerentuli utakra erdemes felhasznalni. Mivel nekunk erre nem volt igeny jobbnak lattuk eladni.

Masik tipp hogy harmadik vilagban mivel az ember ugyis hosszabb tavra tervezi a kiruccanast, erdemes csak az elso 1-2 napra foglalni neten szallast / transportot. Helyben alkudva sokszor 20%-aert van minden. Sokszor eleg rakerdezni es maris minimum 50%al kevesebb az ar mint amit a neten hirdetnek. A neten levo arak a "gazdag nyugatiakra" vannak szabva, mikor helyben vagy onnantol teljesen masnak minosul az ember, hirtelen "potencialis ugyfel" lesz akivel meg mindig jobb uzletet kotni

ha nem beszeljuk a helyi nyelvet akkor is jo eselyunk van alkudni: vonatrol leszallva tipikusan 10-15 tuk-tuk sofor ugrik elenk es egymasra licitalva probalnak meggyozni hangos kiabalassal illetve kezmodulatokkal. Barmi uzletet kotunk mindenkeppen meg kell egyezni elore az arban, akkor is ha kodositeni probalnak. A vegen ha becsuletes a fazon nyugodtan mehet akar 20-30% borravalo is, ugyis parszaz forintrol van csak szo. Nagy varosokban nagyobb esely van atveresre, nagyon oda kell figyelni. Videki reszeken altalaban mindenki nagyon baratsagos es a legtobbje megbizhato.

Repülőjegyet csakis azair.com-on keresek. Teljesen rugalmasan, beállítva célként pl hogy XXX (minden), vagy Mediterran island stb. Oda megyek, ami épp olcsó. Mindig van ilyen. Néhány éve Görögország volt kivételesen olcsó, máskor valamelyik kevésbé ismert sziget, ami most nyerő, azt viszont nem mondom meg. Keresd meg magad. (Megjegyzés, még sosem vettem 10.000 ft-nál drágább jegyet)

Mindig azt a repülőjegyet veszem csak meg, ami olcsó, a másik iránnyal kivárok.- Ehhez használom az azair ártrend grafikonját, vagy a google flight search email értesítőjét.
Szállásban mostanában a booking.com-os felező a tuti. Vannak olyan linkek, amiken keresztül 80 usd helyett csak 40-be kerül a hotel. Ezekkel megfelezhető a szállásköltség. Keresgélj a neten, direkt nem teszek be ilyeneket. Ja, és olvasd el, miképpen lehet egymás után többször használni ezt a felező lehetőséget.

Sok építőt nem tudok írni, ahhoz már nagyok a gyerekeink, hogy értelmes kedvezmény járjon rájuk, ráadásul nekem az aludjunk 5-en egy szobában - nem nyaralás; ellenben még nem akkorák, hogy random ne betegedjenek le. Azaz min. 2 szoba kell és nem tudom atombiztosra foglalni.

Van számos hely a bakancslistámon amit pár éven belül szeretnénk meglátogatni. Nincs fontossági sorrend, mindegy melyiket sikerül előbb meglátogatni, sokminden érdekel a világ különböző pontjain.Néha ránézek repjegykeresőn -pl.skyscanner- hogy adott időszakban hova találok megfelelő áron repjegyet, valamint figyelem a Repjegyportál illetve Utazómajom oldalakat...stb.
Szállást soha nem foglalok előre, honnan tudjam előre mennyire tetszik egy hely, hol és mennyi időt szeretnék eltölteni?! Utcáról beesve booking áron odaadják a szállást, de legtöbbször alatta. Eddig egyetlen egyszer fordult elő hogy nem találtunk helyben megfelelő ár-értékű szállást (Azori sziget), de nem estünk kétségbe...volt a közelben egy Decathlon, beruháztunk sátorra. Életem egyik legjobban sikerült nyaralása volt 🙂

Én azt vallom rugalmasnak kell lenni +felesleges a sokcsillagos szállás, nem a szobában akarom tölte

ttoth: Szoftverfejlesztő vagyok egy amerikai multi európai leányvállalatánál. Tudom, hogy egy elég kivételes helyzetben vagyok ezzel a lehetőséggel, de azt is hozzátenném, hogy nem lehetetlen ezt elérni, bár áldozatokkal is jár (számomra a legnehezebb, hogy nem Magyarországon dolgozom). Sok sikert kívánok a céljaid eléréséhez!

Kizárólag saját szervezésben megyünk. A tripadvisort mindenképpen ajánlom, a szállások értékelései, és az árösszesítők miatt is.
Érdemes a momonod-t meg a skyscannert is használni.
Jó ötlet tovább, ha rugalmas vagy indulás tekintetében, és nem csak hülye magyar turnusváltásban gondolkozva tudsz elindulni, esetleg Bécsből repülsz és nem Budapestről: hatalmas árkülönbségek lehetnek, aki távolabbi célpontok tekintetében lehet főleg releváns.
Érdemes a kinézett hotelt közvetlenül, vagy a fenntartó lánc oldalán is csekkolni: egy emailt megérhet egy kis kedvezmény.
Bátortalan kezdők lájkolják a facén-n az utazómajmot meg a mindenkiutazhatot, rengeteget lehet nyerni az ajánlataikon árban.

Mi csak repülővel megyünk, és csak négycsillagba vagy fölé. De nem mindegy, hogy mennyiért.

Dénes, melyek azok a jól bevált utazási irodák és célországok/nyaralóhelyek, amiket használni szoktatok? Köszi

Az utóbbi időben saját szervezésben belföldön mozogtunk a családdal.
Bookingon kinéztem a szállást. Messziről kerülöm az olcsó szállásokat.
Legyen frekventált helyen és prémium szállás. Hiába kocsival megyek, lehetőleg ne legyen szükség a kocsira. Tehát a látnivalók, sétálóutcák legyenek séta közelben.
Esténként szeretek jobb éttermeket kipróbálni, sőt utána jobb helyekre beülni egy egy pohár borra. Városnézés, túrázás, fürdőzés programot váltogatjuk.
Nagyon sok kiváló vendéglátóhely van Magyarországon is: Eger, Demjén, Egerszalók, Szilvásvárad, Nyíregyháza-Sóstó, Hajdúszoboszló, Esztergom, Visegrád, Budapest, Siófok, Balatonfüred, Hévíz,Szeged, Gyula

Sziasztok! Egy nagyon jo tippeket ado nemet honlap, mely összegyüjti a jo es ar/ertek aranyban jo ajanlatokat. urlaubspiraten.de/ Üdv: Gabor

Engem Kiszámoló módszere érdekelne, mivel nem szeretek előre tervezni. Sose vettem még "last minute" utat, az "ultra last minute" nekem általában ultra drága lett, pl. felhívva egy már ismert szállodát ami jó volt, vagy csúcsidőre foglalni fixen röviddel előtte...
Hol keressem az "ultra last minute" utakat? Honnan tudjam, hogy tényleg olcsó, ha még sose jártam X országban, pláne nem utazási irodával? Honnan tudjam mennyi a "normál" ár? (Mondjuk kiírnak áthúzva egy magasabb árat, persze 🙂

Én szeretek olcsón előrefoglalni. Nem nagyon hiszek abban, hogy mindig jó ötlet a helyszínen foglalni, főleg akkor, ha több embernek te szervezed. Nem hiszem, hogy ákralánosan a booking 20%-ért is lehet foglalni, továbbá x értékelés általában biztosítékot ad. Az utóbbi foglalásaim árai közül egy-kettő: Kambodzsa/Siem Reap/3☆-os belvárosi szálloda, 8,6-os booking értékelés, airbnb promóban 8 hónappal előre foglalva 1.700/fő/éj, Thaiföld/Bangkok/4,5☆-os airbnb értékelés, 8 hónappal korábban foglalva, belvárosi kétszintes, 2 szobás lakás 11.000 HUF/lakás/éj; Thaiföld/Chiang Mai/4,5☆-os booking értékelés, 4 szobás, pár éves építésű, teljes ház, 15 nm-es terasszal, tuk-tukkal 5 perc a belváros, 10 500HUF/ház/éj; Indonézia/Ubud/9-es booking értékelés, belvárosi családi villa, hatalmas terasszal, 50 m-re volt meseszép kertben medencézési lehetőség, 2700/fő/éj reggelivel.

Mi mostanában itthon nyaralunk házfelújítás címén 😀
Idén azért elmegyünk valahová, most már lassan kijönnek a nyári ajánlatok, 20-70% kedvezménnyel. Mivel idén belföld a cél, így szallasoutlet.hu ami elsőre jónak tűnik. Egy-két hosszabb hétvége a nagy folyót nem átlépve, majd meglátjuk hogy alakul, mindenképpen wellnes jelleggel.

Nem hiszem, hogy pl. ezeknél nagyságrendileg jobb árban tudtam volna foglalni a helyszínen. Persze hozzá kell tenni, ezeket ki kell vadászni, nem ritka, hogy pár hónappal később akár 2-3-szor is annyiba kerül az adott szállás. Szoktam nézegetni, hogy a foglalásomhoz képest hogy változnak az árak. Ha valakinek nincs komplett útiterve és az útitársak is rugalmasak, akkor persze nem rossz ötlet a helyszíni foglalás, főleg akkor, ha nincs előre eltervezett útiterv. Mindennek megvan a szépsége. 🙂

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram