Te mennyit költesz?

2022-01-21
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A tegnapi cikk kommentjeiben előkerült, hogy ki mennyit keres és mennyit költ, egyesek szerint sehogy nem tudják 800 ezer forint alá vinni a költéseiket, mások szerint ők vidáman elélnek 450 ezer forintból is.

Amikor nem elég a bevétel a szükséges dolgokra

Arra gondoltam, mivel régen volt már ilyen poszt, írd le a hozzászólásokban, mennyit keresel/kerestek, milyen munkakörben, mennyit költötök és főleg mire. Szintén fontos lehet, hogy hol élsz (megyeszékhely, főváros, kisváros, stb.), illetve az is, hány éves vagy nagyjából, van-e gyerek és hasonlóak.

Tanulságos lesz vagy lehet sokak számára, mások hogyan csinálják, hogy oldják meg az ebédet 800 forintból vagy miért nem elég rá napi 1500 forint sem és így tovább.

Mi az, amin sokat tudsz spórolni vagy mi az, amin sehogy nem vagy képes spórolni? Hogy sikerült visszavágni egy nagy havi kiadást vagy mi volt az, amit megbántál, hogy azon akartál spórolni?

A probléma gyökere

A trollokat majd szokás szerint kigyomlálom, ha neked valaki gyanús, hogy csak trollkodik, jelezd és eltávolítom, ha tényleg.

Nem kell kamuzni se a keresetek, se a költések tekintetében, úgysem vagy más itt, mint egy nicknév, úgyhogy csak akkor írj hozzászólást, ha őszinte vagy. Ha akarod, akkor most használj egy másik nevet, ne a szokásosat.

Akár sokat keresel, akár keveset, mindenképp hasznos a hozzászólásod, úgyhogy ne csak akkor kommentelj, ha legalább egymillió felett keresel havonta.

Hajrá, tiétek a pálya, jöhetnek a hozzászólások.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
1.1K hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Programozó vagyok, a fizetésem+passzív befektetéseim összege kb havi 900e ft. Ennek nagyjából felét költöm el, Pesten élek egyedül (albérletben), tudatosan költök, de nem fosztom meg magam az élményektől (éttermi ebédek/vacsorák, autózás, síelés, nyaralás 2-3x).

A tegnapi kommentszekció néhány szövege röhejes volt. Azért én szeretem olvasni ezeket is, elképedek néha, de el is küldöm nevetve ilyenkor a screenshotot a haveroknak hogy lássák, más nem tud 1m alatt kijönni havonta. A régi hasonló bejegyzéseket is olvastam.
Adatok:
Bev: n 400k
Egyedül élek Pesten bérelt lakásban. Család off.
Kot kiad:
Lakbér 150k (most emeltek)
Rezsi kb 13k
Kk 11k
Tel 5k
Internet 4,5k
Diakhitel 38k
Kondi 9k
Netflix 4,5k (fals, fizetik a tagok de egyszerubb igy szamolni)
Össz: 234k
Még nem ettem és nem éltem.
Kaja + szorakozas, ruha, egyeb: 100-150k
Össz össz: 335-385k
.
Megtak: 1,85m pmap pemap es kicsi map+ baj esetere.
A hülye kaján tudnék nagyon sokat spórolni, csak nehéz este hatkor hazaérve még főzni is. De igyekszem átszokni.
Munka mellett második diplomán dolgozok, és nagyon szeretnék egy TV-t, és idén lehet, bele is fér majd nyáron. 😀
1m… eldobom az agyamat.

Harmincas házaspár egy kisbabával, budapesti panelben, összbevétel havi 650k férj SSC, én Gyeden. Kajára 150k megy el, itthon főzök, max havi 1-2x rendelünk. Rezsi telefonnal nettel havi 50k. A gyermek fogantatása óta vezetem az összes kapcsolódó költséget, eddig havi 90-100k az átlag költés. (állami kórházban szültem fogadott dokival, sok dolgot használtan vettünk, mégis). 20 éves autónk van, ennek havi költsége 50k körül. Hitelünk nincs, saját lakásban lakunk. 100k megy el háztartási, személyes és egészségügyi kiadásokra. Egy háromtagú család Budapesten havi 450k alatt autó fenntartással szerintem nem jön ki. Ha még nyaralni és megtakarítani is szeretnének, 600k-tól indul a szükséges havi bevétel.

Tesztmernok, 6ev, bp, top cegek egyike, nemreg valtottam
Netto 800 korul keresek tokkal vonoval,
Havi 60 albi - (asszony fizet meg kb ennyit)
Olyan 50-60 kaja
Elofizetesek 10
Berelet 10
Auto 12eves, 20+20-30uzemanyag mikor hogy, szeretek kirandulni
Ruha, fogalmam nincs de havi 20 al sztem sokat mondok, utoljara novemberbe vettem 25-ert kabatot, bakancsom lassan 4 eves...
Eves kirandulas 2 db, 200k-osszegig, szep kartya szallas penzektol eddig igy szabadultam meg.
Maradek megy befektetesekbe, most a portfolio 10% allamp, 60 etf, 30 kripto.

Én nem írom le, mennyit kerestem, mert az emberek nem látják mögötte a havi 300+ órányi munkát, és megint csak jön, hogy nekem könnyű, meg élnél meg havi 240 nettóból és így tovább. Megtanultam, hogy Magyarországon semmi ilyen adatot nem adunk ki, főleg Facebookon nem, mert vannak olyan elmebetegek, akiknek hónapok múlva is az az egyetlen életcéljuk, hogy minden nap téged csekkoljanak, feljelentsenek vagy más módon csesztessenek.

De ha sikerül kiköltözni Ausztriába és átvinni a vállalkozást, akkor szívesen csinálok majd egy összehasonlítást a vállalkozási költségekről és megélhetésről.

Havi nettó jövedelem: 240 000 HUF (gyerektartás levonása után)
Rezsi kb. 60 000 Ft/hó (télen) 40 000 Ft nyáron
Kaja kb. 60-80 000 Ft/hó
Benzin 30 000 Ft/hó
Megtakarítás kb. 50 000 Ft/hó
+ ugye bónusz, jutalom, karácsonyi pénz, kafetéria, bérlet, egyéb juttatások
- vis maior felmerülő kiadások, autószervíz, nyaralás, karácsony, ect.
Hozzáfűzöm: egyáltalán nem érzem magam csórónak.
És most írhatnak a milliomosok is 🙂

Friss logisztikai mérnök diplomásként havi bruttó 350 ezer forintot keresek. Ehhez hozzájön még 5 hónapig nettó 40 ezer nemzeti ösztöndíj, illetve havi szinten különböző alkalmi munkákból kb nettó 40 ezer. 25 év alatti vagyok, így az SZJA-t is visszakapom, összesítve így nettó 360 ezer Ft.
Ebből 150 ezret fixen félrerakok (az előző havi maradékot egészítem ki ennyire), a többi: kb 65 ezer a lakbér + rezsi. Munkába ebédet viszek, ha nem, akkor is 590 Ft a menü a gyárban. Havi szinten max 30 ezer forintot költök ruhára vagy valamilyen "fun" dologra, de ez gyakran inkább 0, mint 30.
Előnyöm, hogy egyedül élek, nincsen gyerek, háziállat, nincs autóm, mindenhová tömegközlekedek (ez kb havi 10 ezer)

28 éves, egyedülálló férfi, matematikus. Pénzügyi modellezésben dolgozom 5 éves tapasztalattal. Az elmúlt két évben havonta átlag nettó 900k-1.2M-t kerestem, bónuszoktól függően.

Minimál szinten élek, COVID óta kis faluban szülőkkel, távmunkában. Havi kiadásom ~200k ami itthoni költségekbe beszállás (bevásárlás, tankolás). Nagyobb kiadás pl. egy új telefon (tavalyi modell ~80k, a régi 4 éves volt).

Szeretnék egy házat magamnak a faluban. Már megvásároltam, de fel kell újítani, mert 100 éves parasztház. 40-50M lenne. Likvid megtakarításom 30M. Ebből 15M részvény amihez nem szívesen nyúlnék (vésztartalék).

Nem érzem magyar viszonyok között az előrelépést. Zöld hitelt csak építkezésre lehet, támogatásokat csak gyerekre. A demokrácia helyzete, szabadság sem tetszik itthon. Svájcon gondolkozom, ott egy hét alatt többet tudnék keresni, mint itthon havonta és az állam sem einstandol random.

Én eléggé kilóghatok a sorból, mert pár éve rájöttem, hogy észszerű keretek között, nem tudok annyit elkölteni, hogy ne halmozódnának egyre jobban a megtakarításaim. A fordulópont, kb. akkor lehetett, amikor az egy órára (heti 7 nap, 24 órával!) vetített nettó jövedelmem meghaladta a 3000 Ft-ot.

És innentől, "kinyílt a világ": étteremben eszek már évek óta, mert nekem nem éri meg pepecselni a főzéssel és mosogatással, ráadásul nagyon rámentem az életminőség faktorra is, de azért észszerű keretek között. Nekem például az összes járművem összértéke, nem éri el az összvagyonom 1%-át.

Nálam a titok nyitja az volt, hogy egész életemben spóroltam és már 20-as éveim elejétől is (ház, kocsi helyett) alulértékelt erőforrásokat vásároltam, amiknek az ára, az általuk generált bevételeknek hála pár év alatt megtérült. Most már vége a jó világnak, ezért az 5-10 éves megtérülésűekre is rámegyek.

Családi bevétel kb nettó 920.
Én senior IT (br 1M+) (fejlesztő vagyok mérnöki területen)
Feleségem gyakornok IT (webfejlesztő banknál) (gyakornoki bére minimális még, idén végez)

Költésünk az kb havi 550.
Ebbe belefér, hogy egészségesen étkezünk, sok zöldség, gyümölcs, hal, ételallergia miatti horror árú termékek.

Amivel sokat spórolunk: főzünk, az élelmiszert pedig kihozatjuk (kevesebb az impulziv költés), a családban megosztva használunk autót, mivel csak ritkán van rá szükség. Nem a külvilágnak élünk és próbáljuk a valós igényeinket elkülöníteni a vágyainktól (telefonom 6 éves, vásárolunk használt dolgokat (ipad-t így vettem, ruhát is szoktunk így)).
Szerencsére a feleségem nem egy pénzszórós típus.

Érzésre mi nem élünk aszkétaként (mi nem érezzük úgy), tehát nem sanyargatjuk magunkat.
Min 350 lenne amiből kijönnénk kb, ha éppen csak létfentartanánk (régen mértem, ez sacc).

Én vezetem a költésemet, a kategória határok néha összemosódnak:

Lakás: közös költség, közművek, bútorok, felújítás: 290 eFt/hó, ebből 130 hitel 20 LTP, és tavaly egy szobát festettünk ki és két három bútort vettünk: kb 500 eFt

Élelem (mivel itthon dolgozok, menza minimális): 150 eFt/hó

Gyógyszerek és orvosi ellátás (kisbaba érkezett, így ebben van vagy 600 eFt ami nem minden éves): 85 eFt/hó

Baba\gyerkek (pelenka egyéb gyerekes cuccok, ami ebben extra az őssejt levétel 350 eFt lehet rajta vitetkozni én is szkeptikus vagyok a felhasználhatóságáról, de ha kell és nem vetettük volna le akkor átkozódnék): 80 eFT\hó)

Óvoda (étkezés miegymás) 20 eFt/hó

Autó (szervíz, biztosítás, mosás, benzin, amortizáció nélkül): 27 eFt

Ajándékok (ez így összeadva nagyon soknak tűnik): 25 eFt/hó

Más dolgok (fox feladás, posta, tagdíjak, írószer, SW licenszek, tárhely előfizetés stb.): 25 eFt/hó

folyt

Charity: 25 eFt/hó

Hobbi: 15 eFT/hó

Egyéb szórakozás (sörözés, vacsi): 8 eFt/hó

Ruha: 5 eFt/hó

Külonórák a gyereknek: 15 eFT/hó

Vidéken doktorandusz hallgató mellékállással (kutatás) és ösztöndíjakkal. Nettó 360 ezret keresek a PhD ösztöndíjjal és a munkabérrel együtt. Ezen felül van még havi nettó 400 ezer ösztöndíjam, ami 2 évig jár. Ehhez értelemszerűen egyáltalán nem nyúlok. A maradék 360 ezerből 220 ezret félre tudok rakni, gyakorlatilag egy "átlagos" phd hallgató életszínvonalán élek, ami 140e ft. Párommal együtt élünk, így az albérlet rám eső része 57e ft, táplálkozás 45ezer (/fő) amiben egy-egy kintevés, snackelés is benne van. Tisztálkodásra, általános dolgokra nagyjából 8e ft megy el, ami pedig marad, abból könyveket veszek. Hobbim nagyon olcsó (futás, illetve a munkám), tehát én teljesen jó, számomra nagyrészt komromisszummentes életet fenn tudok tartani ekkora összegből is.

En alapvetoen szeretek jol elni, ha mar olyan munkam van ami jol fizet. De azert huztam egy vonalat par eve, hogy max. havi 500k-bol fogok elni, barmennyit is keresek. Ebben benne van minden rezsi es alberlet is. Jelenleg 1,1m nettot keresek es erre jon meg eleg sok bonusz, IT melo. Amin soha nem sporolok, az az etkezes, sport. Valahogy igy neznek ki a szamok:

Bevasarlas - 65k
Etterem, kavezo stb. - 65k
Alberlet + rezsi - 150k
Online elet, netflix es tarsai - 30k
Kozlekedes (car sharing, taxi, bkv) - 60k
Egyeb ad-hoc dolgok - Max 30k

Kocsi egyelore nincs, de lassan talan megengedhetem magamnak, az meg egy kicsit megdobja majd a szamokat.

Software Engineer (27 éves, Budapest)
Alkalmazotti munkabér: 1,3m bruttó
Párommal együtt nettó 1-1,1m körüli bevétel

Kiadásunk kb 6-700 000 Ft /hó között mozog, (írom) amiben elég jelentősen benne van lakás (185k) illetve autóhitel (64k).
Amikre kifejezetten figyelek:
- Semmi havidíjas dolog (netflix, tv előfizetés), egyedül iCloud (50 giga 300 ft) hogy a képeink elférjenek
- Sportolás itthon, futás stb
- Ami nem fontos, azt igyekszünk nem megvenni (telefonjaink pl 1. generációs iPhone SE)
- Ha valami "jó lenne" akkor az felkerül egy listára és szülinap/névnap-kor onnan ajándék

Ahol lehetne még faragni
- Kevesebb étterem/étel rendelés
- Autót lehet használtat kellett volna venni, nem újat szalonból hitelre
- Kevesebb autózás
- Az esküvőn ami idén lesz, ott rengeteget

Szerintem nem rossz, igyekszem fejlődni, hogy nőjön még a bevétel és a hitel végével elég jó lesz a megtakarítás %

Bar en kulfold, de talan erdekes lehet. (minden osszeg kerekitve)

6.000CHF a netto fiuzem. Senior Beosztott vagyok (penzugyi vonalon).
A fix koltsegem 1.800 (Lakas, Biztositas, Berlet, Telefon, Gym)
Kaja budget 500.
Cosmetics 200 (fodrasz,tusfurdo, arckrem, stb....el se tudom kepzelni egya csajszi mennyi kiadasa lehet.)
Mad money 1.500 (Ide szamolok mindent, amit nem nelkulozhetetlen, de nem is mondok le rola ameg nem szorulok ra. - utazas,etterem,kocsma,wellnes hetvege, hazarepules, muzeum/szinhaz, casino)
Onkentes nyugdij 500
Befektetes 1.500
Van egy 13. havi fizetesem is. Az is befektetes.

Meg nem kaptam bonuszt miota itt vagyok, merthogy COVID. Szinte biztos viszont, hogy azt inkabb valami oruletre koltenem.

Nettó 0,8-1,5M a havi bevétel, attól függően, hogy mennyi projektem van éppen.
Költések: fix 230k és az éves költések havi szintre lebontva 50k.
Albérlet párommal felesben fizetve. Nincs gyerek.
Amin sokat spórolunk az például az étel. A zabkása egy elég olcsó étel és könnyen testreszabható különböző maradék gyümölcsökkel és egyebekkel.
Meg vannak a megszokott dolgok amiket veszünk hosszú távra, de rövid távra mindig a Lidl értékcsökkentett nem sokára lejárós részről vásárolunk és abból van a következő 2 nap étkezése. Azokon havi szinten pár ezer forintot lehet spórolni és izgalmas dolgokat is pórbálunk ki.
Nem veszek okos órát és egyéb felesleges dolgokat. Nincs autó, mert otthonról dolgozok, ha meg valahova menni akarok megfelel a tömegközlekedés is. Mozgást megoldom szabadban. Közelben van rengeteg futópálya és "felnőtt játszótér" amin tud az ember erősíteni.

budapest, 35+osan, multi ssc, sajat lakás, hitel nélkül, párkapcsolatban, gyerek még nincs, senior specialista pozi (beszerzés), fizuemelés tegnap történt, áprilistól 945 ezer körül lesz a nettó (bónusz nélkül). "passzív" bevétel egy vidéki lakás kiadása: havi 120 ezer (automatikusan megy befektetésbe, szóval ezzel nem is számolok).

az elmúlt években a fizu ~ 60 %-t sikerült félretenni (kösz covid!), most is jó lenne ezt az arányt megtartani (ha nem szeretnék utazni, könnyebb lenne a dolgom 🙂 ) vagyis amiből "meg tervezek" havi szinten élni legyen ~ 378 ezer.

ebbe beleférnek a számomra fontos, míg másoknak lehet felesleges vagy luxus dolgok is, mint minőségi étkezés, személyi edző, manikűr, masszázs, szórakozás, kisautó fenntartása vidéki családlátogatásokra (idős szülők mindkettőnknél), éttermezés, stb.

bevétel (1.3M/hó)
o IT, multi, alsó vezető, heti 30 óra, 1.1M nettó
o GYED+CSP 200e

2 kisgyerek, 10 éves autó, 50 éves felújított Bp. kertvárosi ház

kiadások (500e/hó)
o autó 600e/év
o rezsi 450e/év
o élelmiszer 120e/hó
o nyaralás 500e/év
o házzal kapcsolatos költségek 1M-2M/év
o gyerekek költségei 300e/fő/év
o kutya-macska 250e/év
o sport heti 1-1 fizetős 100e/év
o adakozás 200e-400e/év
o egyházi adó 200e /év
o egyéb kiadások 1M/év
o kiszámoló biztosítás 120e/év
o hitel nincs

tippek:
o heti kétszer rendelünk közeli suli menzájáról, többi nap magunknak főzünk,
o kevés alkohol,
o nem dohányzunk,
o heti 1-1 fizetett edzésen kívül otthon és a szabadban sportolunk,
o gyerekeknek jó minőségű használt ruhákat veszünk,
o leginkább bringával közlekedünk,
o tágabb családon belül év elején húzunk az ajándékozásról, gyerekeknek is reális összeghatárig max 10

Ketten együtt 1.3 - 1.4 nettó körül keresünk. 700 a teljes budget amit elkölthetünk egy hónapban a többi megy hosszútávú megtakarításba. Ebből a 700-ból szerintem kb 450-550-t költünk, a többi rövidtávú megtakarításokba megy (nyaralás, karácsony, autó, elromlik valami stb).
Budapesten újépítésű albérletben lakunk, 1 éve autót is fent tartunk (nem mindennapos használatra).

A csalad: havi 1300000 huf netto, feleseg felnapig dolgozik, 3 kis koru gyerek.

Havi 700-800 ezer koltes:
- 150 ezer hitel torlesztes
- jelenleg 50 ezer kulonora 2 gyereknek
- 40 ezer max kozoskoltseg, viz, gaz, villany stb, azert olcso mert jol felujitottunk a lakast, ledes a villany kortek
- Kaja csak minosegi ostermelotol, otthon fozunk, neha rendelunk ha nincs idonk
- kave, egyeb. Ruha is egyeb mert csak a legjobb minosegit veszunk, igy nem kell szokszor cserelni, mindig kitunoen nez ki. Es foleg learazottan. Pl Egy 180 ezer jack wolfkin kabat 60-ert lehet venni… 100% gyapju pulcsit csak nehany darabot kell venni, jol mosni es evekig jo.
- Evente tobbszor belfoldi kulfoldi nyaralas covid elott, alt. csak akkor ha jo ar-ertek. - - Kozpontban a lakas, mindenhez 5-10 perc gyalogas, nem kell kocsi. Ha megis kell, akkor taxis vagy carsharing.

Tobb eves megtakaritas van

Egyedül élek, tavaly óta egy hitellel terhelt lakásban. A felújítás folyamatos, ergo többet is költök azóta.

Bevétel kb 450-500k nettó - karbantartói állás
Hitel 110k
Illeték 66k (2022ben végig)
Kaja 60k - magamra főzök, havi pár rendelés, meg szülőktől hozok havi 1x pár napra főtt kaját
Közös költség 12k
Számlák 30k
Előfizetések 7k - csak telefon, meg internet, más nincs
Össz 285k

Ezek az állandó kiadások nagyjából, erre jön még rá a többi,havi szinten nem állandó kiadás. Szórakozás,ruha,fodrász stb. Plusz ugye a felújítás,amit nem tudok havi szintre bontani

Utazás városon belül bicikli,szülőkhöz vonat(amit térít a munkahely)
Autó van, felújításkor jól jön,utána nem biztos, hogy megtartom.

340e Ft a havi átlag költésünk a 4 éve vezetett kiadásaink alapján (30M/28F, párommal saját panelben, még gyerkőc nélkül, egyikünk sem IT/programozó szektor, 10éves kisautó fenntartása mellett). Ez a bevételeink 60%-át jelenti - szintén 4 évre vetítve.

Salesben dolgozom:

bónusszal kb havi nettó 900k+cégautó+telefon
feleségem most GYED-en nettó 175.770 előtte havi nettó 1M salesben
lakáshitel 100k
rezsi 70 k közösktg, internet, víz, villany, fűtés
kaja 80-100k
Feleségem most GYED-en nettó 175.770

6 fős család, 4 iskolás gyerekkel, 1.5m a család bevétele, írok mindent, éves átlagban 8-900k alatt nemigen tudunk kijönni a havi kiadásokkal, 10 éves, nem nagy ház, 10 éves, egyterű autó, amennyire lehet odafigyelve a fenntarthatóságra, közösségi együttműködésre, egészséges minimalizmussal, nem az alsó-, de nem is a felsőpolcos kajákkal, cuccokkal, homeoffice, főzés, kert, tyúkok, cserebere, bringa, vonat...stb. Rezsi elhanyagolható, suli körüli dolgok viszont kiugróak, a többi átlagos. Ennyi, amennyire lehet odafigyelek, de extrán nem pörgök rajta. Megtakarítás megy önypbe, euróba, meg kisebb részben kriptóba (utóbbit nem kell véleményezni, köszi, tudom, hogy itt ez vörös posztó, nem azért írtam, csak ez is része a sztorinak 🙂 )

vidéki nagyváros, család, 1 egyetemista és 1 középiskolás gyerek
keresők 50hez közel: alkalmazottak, senior it + experienced accounting
havi bev: 930 körül
agglomerációban lakunk
költés 700 körül, ebből 300 kaja, 100 üzemanyag, a többi ami havonta kell, ruha, bérlet, zsebpénz, szemüveg, kutyakaja, ilyesmi. Megtakarítani nem nagyon tudunk, mindig van valami, leginkább amortizációval kapcsolatos, most is már csinálni kellene a lakást belülről megint, 10 éve volt utoljára. A kajánál mi otthon főzünk, de belefér néha étterem, rendelés. Viszonylag sokat utazunk autóval, több is van.

Tavalyi átlag (30-as házaspár, két iskolás gyerekkel, megyeszékhelyen):
- Bevétel: 770e Ft
- Kiadás: 450e Ft
Rezsi: 42 e
Élelmiszer+ebéd+háztartás: 117e
Autó: 70e (néhány váratlan kiadás miatt ennyi, előtte évben pl. 45 e volt)
Egészség (vitamin, gyógyszer, orvos): 25e
Egyéb (utazás, ajándékok, kütyük, stb): 136e
"Zsebpénz" a szülőknek: 60e
A kiadások kb. 10%-a eleve megtakarításból ment (jó a vésztartalék 🙂 ), így majdnem a bevétel felét félre tudtuk tenni.

Software engineer. Egyedül élek. Alkalmazotti jogviszony, rendesen bejelentve.
Bér: 750k körül nettó
Kiadások havonta:
- albérlet + rezsi: 170-180k
- kaja: 70-80k
- bkv + mol bubi: 10k
- étterem, kocsma, szórakozás: 10-20k
- sport: 15-20k
- 20-40k különböző költések. Ruha, valamilyen elektronikai cucc esetleg, lakáshoz ha kell valami, egyéb stb. Általában nem mind egy hónapban.
Ésszerűen ezen már nem érdemes lefelé faragni. Én úgy szoktam beosztani a pénzt, hogy úgy kezelem mintha 330-350k-t keresnék. Ha orvosi kiadás van, vagy valami nagyobb beruházás akkor természetesen a keret fölé megyek, de egyébként igyekszem odafigyelni hogy ne nagyon lépjem túl.
Nem járok drága nyaralásokra, telelésekre. A félretett pénz különböző módokon kamatozik. Sajnos nem annyira hosszú távon vannak befektetve, mert mindig úgy alakult hogy hamarosan kelleni fog... Nem fogok örökölni semmit.

Jelenlegi havi 1.1M nettó fizetés nagy része elmegy, de fizetjük a törlesztőt, illetve még a vagyonszerzési illeték miatt is van havi +200k kiadás. 3 tagú család, jelenleg egyedül keresek (lehet igy is marad). Rengeteg mindenen lehetne spórolni, de általában inkább a nagyobb keresettel nőjük ki a költségeket.

epitomernok:

bevétel: 400-550 ezer között változó + bonusz 1,1 m evente

kiadas:

- lakashitel 140 ezer
- rezsi 50 ezer
- ltp: 20 ezer
- kaja: 100 ezer (regebben ettermezes gyakrabban, manapsag etel reneles + lidl bevasarlasbol fozes)

Egyéb fix költség nincs (auto, telefon, laptop ceges)

A maradék összeg elmegy nyaralasra, lakasra, megtakaritas nincs (kvazi a lakashitel+ltp a megtakaritas)

Megyeszékhely, két félvezető, közepes cégek (800-1000 fő). Mindennel együtt 520 nettó, együtt picivel 1 millió nettó+. 1 gyermek.

Hitel fix 43 ezer.
Rezsi, kk lakásban, 55 ezer. Biztosítás benne.
Személybiztosítás, hármunkra 12 ezer forint.
Étkezés, minőségibb 130-150 ezer, mindennel együtt.
Gyermek költsége, közoktatás, kicsi, de már vannak tételek, kb. 60-80k (ebben a különtanártól, a ruházatig és az aktuális divatvacakig benne)
Piperészkedés,sport, szolgáltatás 60 ezer.
Jótékonyság 10 ezer.
Váratlan kiadások (szinte mindig van) 30 ezer.
Felnőtt ruházkodás 40k.
Hobbi 30k.

Ami spórolás. Apróbb villanyszerelés, festés, burkolás, zárak, szigetelés, asztalosmunka saját erős, saját szerszámokkal. Ezek megvételének azonban van költsége. No streaming, YT adblockolva. Előny céges autó, mobiltelefon, it eszközök. Felnőttnek csak akkor jöhet új dolog, ha a régi tropa, vagy eladásra került.

Budapest, netto fizu ca 1,200,000. Feleség, 2 gyerek.

lakáshitel 250,000
LTP 100,000
gyereknek részvény 40,000
gyereknek babakötvény 14,000
NYESZ részvény 50,000
Nyesz feleségnek 50,000
ÖNYP 10,000

casco, kgfb, lakáskarbantartás stb leátlagolva 70,000
kiszámoló életbiztosítás 7500
rezsi, tankolás, kaja stb 320,000

Az én nagy dilemmám a következő: Mégis hogyan fér bele ilyen fizetésbe (is) az, hogy ne csak csiga tempóban haladjunk?
Amikor fiatal voltam, elhatároztam: A fizu 50%-a megy részvényekbe, 20 év után pedig max részmunkaidőre váltok.

Ehhez képest a fennmaradó ca. havi 300,000 ftból kellene megoldani, hogy legyen saját ház, 5-7 évente autócsere, néha nyaralás, rendszeres részvénybefektetés. Vagy mindent befektetek, és lemondunk a "normál" középosztály életvitelünkről, vagy dolgozhatok ilyen fizetéssel is 60 éves koromig.

42 éves egyedül élő egyéni vállalkozó programozó vagyok, albérletben lakom, de van két saját lakásom amit kiadok, hitelem nincs.

bevételeim:
fizetés 1.240e Ft nettó (fél éve még egyanezt csináltam csak máshol, alkalmazottként nettó 700e-ért...)
kiadott lakások 200e Ft nettó

kiadásaim:
albérlet: 160e Ft
minden egyéb: 390e Ft (tavalyi átlag havi költésem, nyaralással, kocsi fenntartással, tokkal vonóval)

Ami marad azt félreteszem, családi ház a cél.

34 éves mérnök, autóipar, BP.
Bevétel: főállás netto 550 + évi két bónusz kb 1 misi plusz + mellékállás netto 110 + cafateria évi 600 = havi netto 793

Kiadás:
Lakás: biztosítás évi 12 ezer, kk:12 ezer , Internet+HBO:6 ezer , Villany kb 10 ezer, gáz kb 10 ezer, víz kb 7 ezer , kuka+takarítási díj havi 5 ezer (netflix+YT egyelőre ingyen van) = kb 51 ezer havonta
Autó: (20 éves V8-as benzinzabáló), biztosítás évi 50, adózás évi 50, 4 év alatt a szervízelésre ráment kb 3 millió, az havi 63 ezer kb, Évi 12-15 ezer km-ert megyek kocsival.Az havi átlagban 1250 km. Jelenlegi benzinárak mellett az havi 90 ezer üa. költség. Az autónak értékvesztése jelenleg nincs szerencsére a ritkasága miatt, az értéke növekszik. Az összesen : havi 162 ezer havonta
Motor: biztosítás évi 15 ezer. Adó évi 25 ezer. Évente kb 8 ezer km, kb 20 ezer havonta. Szervízt nem tudom. kb 50 ezer évente. Összesen: kb 28 ezer

Pénzügyi vezető 15 év+ tapasztalattal, 1 db menyasszony, 1 db kisméretű kutya, 1 db saját 58 m2-es pesti lakás, 1 db használtan vásárolt kocsi (azonnal kifizetve, azóta rendesen szervízelve, évi 20-25.000 km).

Havi nettó bevétel 1,2 mHUF + min. kamat/osztalék + tőzsdei nyer/veszt ahogy éppen alakul.

A fentiekhez képest észszerűen és takarékosan élünk.
Havi kb. 350 e volt az elmúlt 12 hónap hitelkártyaforgaloma (nagyjából ezzel fizetek mindent, benne 20e fundamenta, évi 32e lakás és 95e kocsi (kgfb+casco) biztosítás) + egpt 4e + mynpt 1e + közös költség 12e + életbizt 9,2e.
Ezen felül évi 1,7 m megy nyugdíjra (nem nypt, TBSZ-re vásárolt ETF), 750 e-ért ki szoktam maxolni az önsegélyező pt. adókedvezményét.
Átlag havi kb. 450-500 e megmarad.

Ennek ellenére nem merünk beleugrani egy 80-100 millás házba (lakás megmaradna, kiadnánk), mert mi van, ha kiesik munkám (volt rá példa...)

+
1.2 milla nettó, tízenkét éve, de ami lényegesebb, hogy napi 1-2 óra melóval...de ha nincs kedvem, két hétig semmit... 7-8 kiló elmegy havonta, négyen vagyunk...

bevétel: nettó ~1200k (IT középvezető + párom háztartásbeli/részmunkaidő), 3 gyerkőc

rezsi, számla 70k
lakáshitel 100k
fundamenta 80k -> nemsokára végtörlesztünk és ez a kettő végre átfordul megtakarításba
kaja 270k (itthon főzünk, piac/bio), havi 1 étterem belefér (infláció miatt egyre kevésbé...)
gyerekeknek waldorf iskola: 140k
ház + kert + háztartás: 40e
egészség, orvos, vitamin, gyógyszer 50e
"saját" zseb, ruha, cipő, különóra, stb: 20e/fő -> 100e
ezen felül hobbikra: 30e
adakozás: 30e
nyaralás: 30e (évi 2x belföld)
1db 4 éves budget autót tartunk, ez cakkpakk (benzin, szervíz, casco) 90e.

ezen felül nem sok marad sajna:
rövidtávú tartalék: 50e
hosszútávú tartalék: 100e

6 havi tartalék van, hosszútávút beforgattuk a házvásárlásba 5 éve (takaró végéig nyújtózkodás) - visszatekintve nagyon megérte.
Idei terv a saját költésekcsökkentése. oktatáson, kaján spórolnék utoljára

Család, BP agglomeráció, családi ház
2 kereső, semmi karrier, sima beosztottak
tavaly havi 1.16M átlagos havi bevétel (Ebből 90% munkabér, többi passzív osztalék jellegű pl. lakáskiadás).
havi átlag 0.35M pénzügyi befektetésből kivett pénz (szerencsére ez kevesebb mint a befektetések értéknövekedése)
havi átlag 1.4M költés. (ebből kb. 0.7M ingatlanfelújítás + bútor nemrég költöztünk). Idén azért 0.9M körüli átlagköltésre számítok.
A céges kocsi, a cafeteria, stb. nincs beszámítva, nem érek rá mindent könyvelni, számszerűsíteni.
Közvetve spórolunk, nem számolgatjuk összes a költést, csak nem veszünk meg semmit ami nem feltétlenül kell.
Nincs se netflix, se kábelTV.
Tipp : bevételi oldalt kell erősíteni, sokat lehet nyerni 10-15 év alatt néhány jó döntéssel. Nekünk a hitelből finanszírozott ingatlan jött be, mindig tartoztunk átlag 12 millióval a banknak.
Kockázatos, de bejött.

V8 folytatás:

Kaja: Céges menzán napi 4 ezer két étkezéssel számolva, az 20 munkanap alatt 80 ezer havonta. Hétvégi családlátogatásról mindig rengeteg hazai kaját kapok, azzal kb a hét felére megvan a vacsora, a maradékban rendelek. Kb 2-3 ezer/vacsora, az kb 36 ezer / hó. Összesen kb 120 ezer / hó .

Hobbira(kerékpározás,snowboard) nem számolom a pénzt, amit csak rá tudok költeni. 😀
Nyaralásokat nem szoktam nagyon számolni, de nem viszem túlzásba. Nincs luxusszálloda, meg vip és egyéb flancolás, de azért nem sátrazni megyek.

Szummában a fix bevételek és kiadások: Bevétel: 793 ezer. Kiadás fix: 361 ezer. A maradék meg megy a hobbira, nyaralásra, váratlan kiadásra, étterem,mozi, ruha, rokonoknak ajándékra, stb. Többnyire azért a bevételem 30-50%-a marad.

Megtakarítás jelenleg csupán fél millió körül, mert a legutóbbi megtakarításom elment a lakásfelújításra ( kb 5 millió) .
Hitel 0

Én egy kicsit offolok, de nagyon kíváncsi lennék, mi a véleményetek. Látom itt a fizetéseket, és le vagyok döbbenve.

Én IT "mindenes" vagyok egy cégnél, öt másik kollégámmal. (Windows, Linux szerverek teljeskörű üzemeltetése (40+ db), virtualizáció, általános rendszeradminisztráció)

Az én fizetésem 800ezer bruttó, túlórákkal több. 12 éve dolgozom IT-ban, viszont csak egy OKJ-s rendszergazda végzettségem van, ami középfokú.

Mondjátok meg nekem, én keresek túl jól, vagy a mérnökök keresnek rosszul, akik 800e-1millió körül kapnak több év tapasztalattal, egyetemi végzettségel? Budapest amúgy.

Félek, ha innen kirúgnak egyszer, akkor vége a jó világnak, mert majd nem találok még egy ilyen céget, hanem mehetek 500 bruttóért "gürizni".

28 éves, programozó alkalmazotti jogviszonyban 4 és fél éve, egyedülálló

Fizetés: nettó 650
Megtakarításaim többnyire állampapírban, kisebb részben ETF-ekben tartom.
Albérlet: 150+10
Rezsi fűtési szezonban (52 nm) (víz+gáz+áram+net): valszeg 20-30k
Kaja: átlagosan olyan 95-100 megy most már erre el, mert nem igazán szoktam főzni magamra
Utazás: 10-12 (BKV bérlet + néha 1-1 volán/MÁV jegy, bár most regeltem Mol Limoba pár alkalmi útra, amit tervezek)
Egészség: 10 sportra, fogászatra/terápiára költés most mondjuk olyan havi 50
Ruházkodás: átlag 10 körül lehet

Összesen (és ez pontos, mert minden kiadást vezetek, csak havonta eléggé változó tud lenni épp mire költök ugye, de igyekszem tartani magam egy fix limithez): 400-450 ezer egy hónapban összesen.

Gépészmérnök, feleség+1 gyerek, jelenleg csak én keresek.Családiház.
-Havi netto jövedelem jelenleg netto 500k, + lakáskiadás havi netto 150k,+babaváró MÁP+ban, kripto, deviza, részvény, arany, utobbiakban csak pár 100K-ek befektetve.
-Havi kiadásunk 400 000Ft alatt van:
-Mi főzünk, igyekszünk egészségesen táplálkozni->nekem a sporttáplálkozás az.
-Vitaminok, táplálékkiegészítők, sportbérlet(éves),
-Mindent megveszünk magunknak és a gyereknek is, de mindig ár/érték arány alapján vásárolunk, vagy hogy nekünk mennyit ér. Gyerekjátékok->Marketplace
-1 auto, 1 motor fenntartása
-Internet és telefonelőfizetésen kívül más nincs, minden másra ott az ncore.
A váratlanul várt kiadások nagyrésze is kijön ebből az összegből.
Nyaraláskor csak arra költünk ami élményt ad->olcsó apartman, jó helyen, akciós fapados repjegy, de mindent megnézünk, mindent kipróbálunk ami tetszik.

Mindig elképedek az itteni fizukon, néha még irigykedem is, pedig objektíven talán nekem sincs okom panaszkodni. Nekem is jól jött volna párszor valami hiteles támpont, így most az enyém, őszíntén.
FMCG cégnél, értékesítésen manager pozícióban bruttó 750e
Egyébb juttatás: +20% bónusz (teljesítményhez kötött), korlátlan cégesautó, telefon, tablet, laptop, havi 30e SZÉP kártya, privát egészségbiztosítés+életbiztosítás
Költségeket nem vezetem, nekem idáig bevállt, hogy mindig az adott helyzetet próbálom racionalizálni, ár-érték szempontból. Mindent megveszek magamnak amire valóban szükségem van, egy életünk van, én nem szeretném önsanyargatva leélni.

én is külföld,
Netto 4500chf,gyárimelos alkalmazott beosztás.
Fix kiadásaim kb 2200chf amibe már benne van egy magyarországi lakáshiteltörlesztő.
Önfejlesztésre 500chfet teszek félre.
Befektetésre havi egy ezrest.
Maradékot pedig elköltöm magamra szépen apránként, nemderogál a használt árúcikk, probálok okosan költekezni a hétkoznapokba.

Vállalkozó vagyok, 38 éves, több forrásból van bevételem, ezért ez változó, de úgy átlag havi netto 600 - 700k, idén valószínűleg túllépem a havi netto 1 milliót. Budapest, saját lakásban élek, gyerek nincs, nincs hitelem. Nagyjából havi 150 ezerből élek. Nem tudom releváns-e, megtakarítás kb. 25 milllió Ft, aminek 90%-a külföldi részvényekben van (ebből olyan havi 100k jött az elmúlt években, de ezt nem számolom hozzá a keresethez).

Most már 7 éve vezetem a költségvetésünket, elég szigorúan, így részletes adataim vannak, max pár százalék eltérés lehet ehhez képest. Két felnőtt 0 gyerek, pesti agglo, állami és piaci munkahely. 2021-es havi átlagokat írok:

Rezsi 47k
Hitelek 46k
Háztartás (bevásárlások) 79k
Lakás (felújítás, gépek cseréje stb.) 30k
Autó (10 éves prémium, benzinnel, matricákkal, szervízzel, adóval, mindennel) 81k
Szórakozás (nyaralás, étterem, mozi, stb) 40k
Egyéb (ajándékok, gyógyszerek, stb.) 33k
Párom kiadása 78k
Saját kiadás 112k
Bevétel 753k (min 592 max 954, van szórás)

Saját kiadások közé írunk mindent amit magunknak veszünk (pl. ruha, reggelik, fodrász, körmös, sörözés, fogászati kezelés, edzőterem, stb. minden más kategória közös. Mi így átlátjuk). Legkevesebb amiből kijöttünk 326k. Amin tudnánk sokat spórolni: Autó, étkezések. Próbáljuk az arany középutat belőni, de néha sajnos túlköltünk.

Magyarországról dolgozom külföldi és hazai cégeknek, így az éves bevételem meghaladja a new yorki átlagkeresetet ($61K per év), ráadásul mivel a 80%át dollárban kapom, az árfolyamgyengülés is passzívan növelte a bevételemet. Heti 36-40 órát dolgozom, így teljes értékű apa is tudok lenni.
3 fős a családunk, lényegében én tartom el magunkat, bár a feleségem is dolgozik.

Eddig tök jó, most jön a horror része 🙂

Az alábbi fő kategóriákra bontottam a könyvelésem 2021-re:

Állandó költségek: 350e Ft /hó (Rezsi, lakás hitel, munka kts, telefon előfizu) - 350e Ft /hó

Rendszeres költések: 400e Ft /hó (Élelmiszer, étterem, háztartás, drogéria, fodrász, dohány, benzin, előfizetés, gyerek programok, stb)

Eseti költések: 1,240e Ft/hó (ruházat, lakás/ház*, ajándék, utazás, szerviz, eü, stb)

* ez a teljes költés 50%-a, lakás felújítások miatt és végre visszaépíthetem a megtakarításokat 2022-ben.

Néha bosszantó, hogy mások többet keresnek, de ahogy látom, majd megszakadnak a melóban ,meg szét vannak hitelezve, így mindig megnyugodok.. 😀

Ötödéves, 24 éves egyetemista vagyok a Corvinuson, mellette 30 órában dolgozom szakmai területen. Kollégiumban élek, ami havi 28ezer forint. A kiadásaimat 3 éve vezetem teljes pontossággal, minden megvan visszamenőleg. Tavalyi évben havonta átlagosan 267ezret kerestem ( fizetés, ösztöndíj, és némi zsebpénz) és kb. havi 213ezret költöttem (koli, 2 külföldi nyaralás, új laptop, új telefon, barátnő, bulizás)

Szerencsére támogatást kapok a szüleimtől, ami anyagiak terén havi 50ezer forintban merül ki, de mivel 2 hetente járok haza, akkor hozok otthonról kaját a koliba. Ezenkívül Muncholni és főzni is szoktam, de heti 1-2x eszek kifőzdében vagy gyorsétteremben Lévén, hogy még tanuló vagyok, igazából hitellel és kolin kívül fix költségekkel igazából nem rendelkezem, ebből kifolyólag kényelmesen élek, nem nélkülözök, és havi 20%ot teszek félre. Sajnos a saját lakás vásárlása így sem reális:(

Juliusban vegeztem BME alapkepzesen, IT terulet, maradtam az amerikai multinal ahol gyakornok voltam.

Brutto ber: 520k
kafeteria: 400k
ev vegi bonusz: kb 100k netto

Baratnommel es 4 masik emberrel elek megyeszekhelyen egy WG-ben (Wohnung gemainschaft, nem tudom mi a magyar neve).

Lakhatas: 50k
elelmiszer: 40k

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram