Az MNB oldalán jelent meg a hír, miszerint 40 millióra büntették az Interactive Ltd.-t, tiltott pénzügyi tevékenységért.
Ez nem az eredeti amerikai Interactive Brokers, csak annak nevére hajazó bolgár társaság. Nem először látunk ilyet, elég csak a Fortress-re gondolni, aki szintén egy amerikai cégre emlékeztető névvel csalt ki sok milliárd forintot óvatlan magyar befektetőktől.
Szóval legyél körültekintő, attól még, hogy ismerősen cseng egy cég neve, még nem biztos, hogy arról a cégről van szó, amire te gondolsz.
A legjobb, ha nem is állsz szóba olyan céggel, amit ügynökök ajánlanak. Ha komoly a cég, úgyis eléred itthonról is mindenféle közvetítő nélkül. Ha pedig nem az, gondolj bele, hogy tudsz utánajárni, ha bármilyen problémád támad menet közben? Annyival biztos nem tud többet egy ilyen cég sem, hogy megérje a kockázatot. Éppen elég idehaza is elérhető cég van a piacon.
S ha így jársz el, nem is esel ilyen csalók kezébe, akik jó nevű cégek nevével visszaélve gyűjtenek "befektetőket", mint az MNB közleményében szereplő "Interactive Ltd.".
A Buda-Cash és Lehman Brothers példája is azt mutatja, hogy az ismert nevek sem 100% garancia! Az egyetlen garancia a jó nevű partnerek és az országok közötti diverzifikáló!
Nemrég meséltek egy esettet, ahogy egy jó nevű magyar bankból loptak el 180 millió forintot az ügyfél számlájáról hamis igazolványokkal! Négy évi pereskedésébe került, ameddig vissza tudta szerezni a pénzét!
@Topfly:
Nekem pedig nagynéném helikopter.
Ha már itt tartunk, ismerős valakinek az SSP, mint Solar System Partners?
Távolról sem akarok reklámot csinálni, sem ellene, sem mellette, csak érdekel hallott-e róla valaki?
@digimini, kifejtenéd mit akarsz mondani? Ha azt gondolod van 100% megbízható szolgáltató nagyon tévedsz!
@digimini:
Az a baj, hogy tudok olyan országról, ahol közel 3000 mrd forintnyi nyugdíjpénzt tüntettek el az elkövetők, és azóta sincs semmi következménye az esetnek 🙁 És ez nem egyedi eset, azóta is megtörténik nap mint nap, csak kisebb darabokban.
Az elkövetőket pedig elég sokan megbízhatónak gondolták, sőt gondolják mind a mai napig is!
@Topfly
Gondolom arra akart utalni, hogy ez valami "urban legend" hogy finoman fogalmazzak.. 😀
Aki elhiszi, hogy pusztán "hamis igazolványokkal" el lehet lopni egy nagybanktól akár 1 forintot is az azt is el kell higgye, hogy digimini nagynénje helikopter... 😀
ügyvéd, pedig így volt, én ott dolgoztam, amikor ment az ügy. Lopott személyi, hamisított aláírás. Van ilyen, több mint gondolnád.
Nekünk erről mindig volt agytágítás és ezt a konkrét esetet is többször elmondták.
"ahogy egy jó nevű magyar bank" ez azt hiszem a lehetetlen kategória....
@ügyvéd, sajnos nem “urban legend” , hanem valódi eset. Azért nem írom le a bank nevét, mert nem velem személyesen történt meg az eset, hanem bankban dolgozó ismerős mesélte és nem akarom, hogy ebből probléma legyen. Az illető, akinek ellopták a pénzét idegileg teljesen összeomlott, mert ez volt az összes pénze!
@Topfly
180 millio volt az osszes penze? Szörnyű lehetett!
Valószínű ennél árnyaltabb a valóság, de az egész nem ér több leütést.
@digimini, azt hiszel, amit akarsz! A lényeg nem is a konkrét eset, hanem az, hogy a partnerkockázat egy nagyon létező dolog, amellyel a legtöbb befektető keveset foglalkozik. Maximum annyit csinál, hogy egy jó nevű partnert választ és azt gondolja, hogy ezzel el van intézve a dolog!
Gondolom te is emlékszel a Kulcsár Attila ügyre, amikor a jó nevű banknál eltűntek az állampapírok az ügyfél számlájáról. Kamu brókercégeknél nyilván gyakrabban tűnik el a pénz, de még a legjobbaknál is sajnos előfordulnak csúnya esetek!
@Kiszamolo
Ha te is "megerősíted" kénytelen vagyok elhinni, hogy nem urban legend a történet, de meggyőződésem, hogy ilyesmi csak "belső segítséggel" fordulhat elő.
@Ügyvéd, nem mindegy neked, hogy pontosan hogyan rabolnak ki, ha léteznek ilyen esetetek? Megnyugtatóbb számodra ha van belsős ember is?
@Topfly
Nagyon nagyon ritka "eset" ez, szóval ezért hadd ne parázzak már ettől! 😀
Egyébként csak azt írtam, hogy ismervén némileg a bankbiztonsági protokollokat, ilyent nem nagyon lehet belsős segítség nélkül megcsinálni. Tökéletes hamis igazolványok, + tökéletesen hasonló embör, és még egy tökéletes hamisítású aláírás, ez így együtt csak a mesében van. Valakinek erősen félre kell néznie a bankból is egy ilyen történetben.
Egyik rabakozi kisvarosban tortent tobb ismerosommel h az ugyintezo lenyulta a penzuket.. osszesen kb 300 millio ft ertekben. Kb 10-15 evvel ezelott. Vissza kene nezni a cikkeket pontosan mikor. Kb 2003 kornyeke. Szal sokszor bankon belul elintezik ezt, nem kell hamis szemelyis csalo vagy hacker
@Ügyvéd, messze nem olyan ritka eset, mint ahogy gondolod, de a bankoknak érdekükben áll eltussolni az ügyeket, az újságírók, meg nem mernek írni az esetekről, mert hatalmas összegekre perelhetik őket jó hírnév rontásért! Ha nyilvánosságra kerülne, hogy egy bankból el lehetne lopni pénzt, sok ügyfél elpártolhatna az adott pénzintézettől, a kár meg akár milliárdos is lehet! Az újságírók csak akkor mernek valamit írni, ha az ügyészség, rendőrség vagy a bíróság nyilatkozik. Ők azonban ritkán hoznak nyilvánosságra ilyen ügyeket!
Ismeretségi körömben konkrétan hat olyan ember van, aki különböző pénzintézeti visszaélések miatt nagyobb pénzeket veszített (ezeknek csak egy része lopás).
Nem tudom, hogy ez sok vagy kevés, de egyszer elég az életben, hogy valaki ellopja az összes pénzedet, ahhoz, hogy érdemes legyen foglalkozni a kérdéssel.
@Topfly
Egyszerűbb ez, mit gondolnák.
"Banki protokoll"? Nevetséges ... a férjemnek a egyik bank megszüntette a bankszámláját. Úgy, hogy ő nem volt bent fiókban több, mint másfél éve (!). Úgy vette észre, hogy egy várt összeg nem érkezett meg. Netbank nem hozzáférhető. Irány a fiók: ahol kiderült, hogy felszámolták a számláját kérés, felhatalmazás és minden egyéb nélkül (!).
Hogyan tudták ezt megtenni? Úgy, hogy ha Kezicsókólom a fiókban elüt egy vagy több számlaszámot, akkor az a száma megszűnik. Akkor is, ha egyéb adatok nem stimmelnek, ha az illető nem kapcsolható ahhoz a számlához: NINCS belső kontroll.
Egy elütés és kész.
Lehet, hogy azóta ez megváltozott annál a banknál, de nem volt kedvünk kipróbálni.
Ha nem velünk történik, nem hiszem el.
Apropó, közületek hányan is ótépések?
Úgy látom, hogy itt többen képtelenek értelmezve olvasni... 🙁
Mivel kezdtük? Hamis flepnivel lenyúlták. Erre írtam, hogy ez elég ritka, sőt szinte lehetetlen belsős segítség nélkül.VAGYIS A HAMIS FLEPNIS LOPÁS RITKA!!!!
Erre többen: a bankokban igenis előfordul, hogy az alkalmazottak lenyúlják.
Könyörgöm! Hol írtam ennek az ellenkezőjét???????????
Aztán jön Topfly megint aki már "visszaéléseket" emleget, gondolom devizahitel stb???
Végül pedig a csúcs: mert jön a következő csökkent értelmű aki meg már a banki tévedésekkel érvel....
@ügyvéd
Ennél következetesebb és precízebb szoktál lenni, most mintha te nem olvastál volna értelmezve.
@ügyvéd, nem ritka, hanem sajnos nagyon gyakori bűncselekmény a személyazonosság lopással való visszaélés. Ez lehet személyi igazolvány ellopása, hamisítása, de a leggyakoribb esett manapság az adathalászat az interneten.
Csak az USA-ban évi 16 milliárd dollárt kárt okoznak a személyazonosság lopással kapcsolatos bűncselekmények! Ha rámész az OTP honlapjára nagy betűkkel hívják fel az ügyfelek figyelmét egy konkrét adathalász módszerre!
A devizahitelt és nem keverném a csalások kategóriájába! Itt most azokra az esetekre gondolok, amelyek a BTK szerint is bűncselekmények!
hmmm .... tehát volt 180 millája, az volt az összes pénze - és azt EGY helyen tartotta.
no comment.
a legjobb megint az, hogy valaki, akinek bevallottan nincs (?) (bank/hitel)kártyája és/vagy lakossági számlája osztja az észt a belső banki fraudos folyamatokról..
és a végén nagy kegyesen:
"Ha te is “megerősíted” kénytelen vagyok elhinni, hogy nem urban legend a történet, "
a csalás mindenhol, mindennapos dolog (illetve a kísérlete), akár belső, akár külső szereplők által, kérdés, hogy a folyamatszabályozás, belső kontrollingok, fraud prevention departmen-ek, revenue assurance csoportok mennyire tudnak ez ellen tenni, illetve a mértékét leszorítani.. természetesen ügyvéd ez is hihetetlen, hogy ilyen létezhet egyáltalán....
@Tamás
Régebben volt a hitelkártyát kivéve mindenem, és EGYÉBKÉNT MEG KÉPVISELTEM BANKOT ÁLLANDÓ MEGBÍZÁSSAL.
Egyébiránt meg fogd meg Topfly kezét, és menjetek el együtt egy értő olvasási tanfolyamra!
capishi?
@Topfly
Ahogy valószínűleg a nemi erőszak is.... Könyörgöm olvasd már (f)el (ha kell TÖBBSZÖR hangosan magadnak ) amit én írtam, és próbáld felfogni a szavak értelmét.
Mert hátha nem sikerül ezért idemásolom a lényeget: "Egyébként csak azt írtam, hogy ismervén némileg a bankbiztonsági protokollokat, ilyent nem nagyon lehet belsős segítség nélkül megcsinálni. Tökéletes hamis igazolványok, + tökéletesen hasonló embör, és még egy tökéletes hamisítású aláírás, ez így együtt csak a mesében van. Valakinek erősen félre kell néznie a bankból is egy ilyen történetben."
ERRŐL MOST MELYIK AGYHALOTT AKAR TOVÁBB VITÁZNI?
@Topfly
"Ismeretségi körömben konkrétan hat olyan ember van, aki különböző pénzintézeti visszaélések miatt nagyobb pénzeket veszített (ezeknek csak egy része lopás)."
Ebből OKKAL GONDOLTAM, hogy a "pénzintézeti visszaélések" körében AKÁR ESETLEG a devizahitelekre IS gondolhattál, mint ahogy sokan (tömegesen és alaptalanul) ezt annak tekintik. Én NEM! Mert ugye ami nem "lopás" de "visszaélés" az lehet bármi.
Így viszont nem világos számomra, hogy milyen az a banki visszaélés ami nem "lopás/csalás" mégis a "BTK szerint is bűncselekmény" és ráadásul tömegesen sújtja az ismerőseidet? 😀 (Kevered a fogalmakat egyébként, de ez nem gond, lévén laikus, mert ha banki dolgozó "visszaélése" ez akkor pont egy harmadik tényállás: SIKKASZTÁS, ha tisztán "belsős" munka. Ha külsőssel összejátszik, akkor lehet akár csalás is, attól függően mi a konkrét cselekvőség. A "lopás" az gyakorlatilag kizárt.
etessen téged tovább akinek 2 anyja van.. 🙂
Még talán 6-7 éve hívtak ehhez a céghez dolgozni. Pont munkát kerestem. 2 részes interjú volt, mai fejjel nem is értem miért mentem el a második fordulóra, jó messze is volt az irodájuk. Az első forduló egy elbeszélgetés volt, jeleztem nekik, hogy a szakmai angolom elég gyenge, ennek ellenére angolul folyt az interjú egy bolgár fiatal sráccal, ott csak kérdeztek a gazdasági, tőkepiaci tudásomról (nem sokat értettem akkor hozzá). A második körben volt szó a fizetésről meg hogy mivel foglalkozik a cég, majd a végén közölték ,hogy egy harmadik forduló lesz a mindent eldöntő, aki ott megjelenik az komolyan gondolja, aki nem ,az ne is jöjjön. A vicces az volt az egészben, hogy oktatási összegnek 100 ezer forintot kértek a jelentkezőktől, amit vagy kitermel magának vagy nem utána. A másik hasonló mókás ilyen cég a Pannon Equity volt, de most olvasom, hogy közben azt is lekapcsolták...