November elsejétől a 350 ezer forint havi összegig marad az alacsony váltási díj a Revolutnál (nem, nem ingyen vált a Revolut sem, bár sokan azt gondolják, de nem is mond ilyet a Revolut. Csak ezt állítja: "We use our own Revolut exchange rate for money currency exchanges"), felette azonban további 1%-os "fair usage fee" lesz, a Plus csomagban pedig 0,5%. (A drágább csomagoknál nincs fair usage díj, ott csak a normál váltási díj van.)
A Wise is, mióta alanya lett a 0,3%-os tranzakciós adónak, majdnem 0,9%-ra emelte a pénzváltás díját.
Lassan már nem egy nagy bóni ezekkel a kártyákkal fizetni külföldön, az OTP is tudja az 1%-os váltási költséget, az Ersténél is lehet kérni hasonlót, bár ott komplikáltabb a dolog.
Cikk arról, hogy melyik bank milyen árfolyamot használ:
A Curve kártya akkor még mindig egész jó, mert master card árfolyamon terheli a csatolt kártyát.
Na szep, en meg mar visszaadtam az erste kartyamat, mondvan jo lesz a Wise 🙂 Mondjuk mar honapok ota az utobbit hasznaltam. A hatam kozepere sem kivanom vissza a kek bankot.
Egy dolog a váltási díj, egy másik a használt árfolyam. Gondolom az árfolyam a bankoknál még mindig rosszabb.
Én biztonsági okból használom a revolutot külföldön, mindig csak annyit teszek rá amennyi kell, a széfek és a kártyabefagyasztás pedig egyik bankomnál sem ilyen egyszerű.
Azért így sem rossz. Ha nagyobb összeget (pl. nyaralás) kell váltani azt lehet havonta több részletben is. Esetleg a családban két kártyával még tovább lehet növelni az összeget. Plusz érdemes használni netes vásárlásra, vagy én pl. strandon is szoktam ha esetleg ellopják akkor csak azt a kevés pénzt nyúlják le ami azon van.
András, nekem is marad a Revolut, pont biztonsági okokból. Pici pénz van rajta, bárhol lehet használni.
A Wise Business is jó.
De már messze nem olyan jók, mint voltak, egy átlagembernek kár velük szórakozni, hogy évi 800 forintot megspóroljon az aliexpresses vásárlásain.
Csatlakozom @egyszeri-kommentelo-höz. 1% átváltási díj 350k felett meg hétvégén (ennyit nem váltok egyszerre, de azt is hétköznap), és a Revolut sokkal jobb árfolyamon vált mint a többi (kb. percre pontos középárfolyam +1 Ft).
Csak ezt használtuk nyaraláskor is, csak annyit váltottunk mindig, ami épp kellett, a végén a maradékot vissza. A belföldi kártyáink külföldi használatát letiltottuk, Revoluton meg széfben van, ami épp nem kell. De mi családon belüli ingyenes tranzakciókra is sokat használjuk (vs bankok tranzakciós díja). Plus Junior kártya, és még sorolhatnám.
Szóval de, a Revolut nagyon is megéri.
Ygg, 400 ezres fizetés felett van ingyenes bankszámlacsomag, ott is mindent ingyen utalsz. Az éves számlaköltségem nulla forint. Annál a Revolut sem olcsóbb.
mindegyik nagyobb név elkezdte egy ideje behúzni a gyeplőt, a wise is pár hónapja emelt, a curvenél is megszűnik az ingyen kp felvét, ibkr és inkább lelép magyarországról
Nekem az ertse hitelkártya(visa) jobb árfolyamon számolta a kunát tavaly, mint a revolut (MasterCard) autopalyadijnal
"az OTP is tudja az 1%-os váltási költséget" - csak ki az az elmebeteg, aki az otp-vel szóbaáll?
Amint kifizetve minden forintos kötelező tétel, a maradék megy keménydevizába, és többé nem lesz belőle forint.
Már nagyon be kéne vezetni az eurót. Váltani akkor is fog kelleni, mert kell az USD a befektetéshez.
Nem teljesen idevag de azert megkerdezem. Nincsen magyar lakcimkartyam (kulfoldon elek tizeneve) de szeretnek bankszamlat nyitni. Melyik bank fogadna igy el ugyfelkent. Ja szemelyim sincs mar de van magyar es brit utlevelem. Koszonom
@kgyuri
Sajnos a Curve is romlik nov 15.-től Pl.: a Mastercard váltás csak 250 euróig lesz biztosítva. Felette 2,5% lesz a díj. De több mindenben rontottak. Érdemes követni a Prohardver Curve forumot. Ott van a változtatásokról bővebb infó.
cdn.buttercms.com/QXzvmJHVQW2prbOWFVmY
Eurós jövedelmem van, itthon élek, váltogatok adóra, megélhetésre. Plusz minden hónapban utalok 200 EUR-ot EU-n belül. Mindezt Revoluttal.
Most a hír hallatán analizáltam a tavalyi költségeket Excelben és kiderült, hogy megérte volna a havi 2500 Ft-os prémium csomag a váltások miatt. Szóval ez lesz a megoldás.
Nekem nem nőni, hanem csökkenni fog a költségem.
@Kiszamolo melyik bank ajánlja ezt az ingyenes bankszamla-csomagot? Nekem még az Erste ős-szupernulla van, de évek óta nem forgalmazza és nem láttam hasonlót
Rafi gold 2
"Plus csomagban pedig 0,5%"
Ezt hol olvastad?
Az árlistában.
Standard and Plus: Exchange limit of 350,000 Ft per month. Fair usage fee of 1.0% for Standard and 0.5% for Plus plans applies to any additional exchange.
Revolut még mindig sokkal sokkal jobban jön ki, amennyiben sokat vált az ember. Persze csak minimum prémium csomag mellett. Tehát tényleg nagy forgalomra van szükség.
A Revolut és Wise óriási előnye szerintem a felhasználóbarát felület.
Sünt szülök mire egy magyar banknál limitet váltok, vagy pl. 6 hónapnál régebbi tételeket egyszerűen nem tesznek elérhetővé a netbankban. Felfoghatatlan számomra.
A céges Wise számlával továbbra is évente milliókat spórolok meg.
Szóval én is csak annyit tartok magyar bankszámlán amennyit szükséges.
Nem igazán a Revolut és a Wise alternatívája, csak érdekességképpen, jövőre az IB elmegy tőlünk az írekhez, így elvileg megint lehet majd gyakorlatilag középárfolyamon pénzt váltani. A ki/be utalgatás nyilván plusz költség (csak ezért értelmetlen számlát tartani ott, csak annak érdekes akinek amúgy is van), de nagyobb összegeknél lehet hogy lesz értelme elgondolkodni rajta, mint lehetséges opción.
@goulashlizard
Megnézted tavaly azt is, hogy (pár nappal később) milyen árfolyamon könyvelték le? Ezzel szoktak "trükközni" Erste-nél. A kártyáim közül messze legrosszabbul vált az Erste, így külföldön csak végszükség esetén használom.
@Kiszamolo tudom, hogy nem a reklám helye, de írd már körül légyszi, melyik az a bank, ahol 400k bevétel felett ingyenes a számlacsomag, minden járulékos lópikula nélkül. Nekem most otp van, 685 forint havonta, meg 0,3% a tranzakciós díj (viszont ebben a hónapban a 20k alatti utalásaimhoz nem számolta fel, mondjuk többségében ennél többet utalok sajnos). Megnéztem több kalkulátort, és egy se adta ki. Vagyis de, volt ugyan 0, de legyek eü dolgozó, meg állítsak be nemtomhány csoportos beszédi megbízást (nem használom ezt a funkciót), meg ha nem állok holdtöltekor fél lábon, akkor viszont felugrik havi háromezerre. A Revnél meg semmi ilyen nincs.
Nekem egyszerűen nem érte meg váltani. Ezt a macerát havi 685 forintért, hogy tök új számla, azt mindenhol bejelentve, mikor még a netbankja is tök jó az otp-nek. De kiegészítésnek a revolut nagyon kell mellé, főleg úgy, hogy eurót is költök.
Off, de itt is volt téma a kincstári számla sebezhetősége, meg hogy töröljük le a mobilappot, mert az sms mennyivel biztonságosabb.
Ehhez képest, ehhez a sztorihoz mit szóltok?
telex.hu/gazdasag/2023/10/16/banki-csalas-mak-aldozat-digitalis
Lakas arat lene szuksegunk atforgatni devizaba. Az 1% dij azt jelenti, hogy 100M valtasnal 1M a koltseg. Ertem en, hogy a szolgaltatasert fizetni kell de mivel masik ingatlanba forgatjuk kulfoldon, azert szamit minden millio. Revolutban nem bizunk ekkora osszegnel, wise-nal nem talaltam fizetos csomagot koltsegminimalizalasi cellal (de igazabol bennuk sem bizunk meg ilyen teten). Azon kivul, hogy a vasarloval probaljunk megallapodni a tranzakcio devizanemerol, van valamilyen javasolt bank erre a penzmozgasra?
Egyedi árfolyamkérés a bankodnál. Ilyen összegnél ötven fillér, legrosszabb esetben egy forint a középárfolyam felett.
Keresd a bankban a treasury osztályt, ők foglalkoznak vele.
HungarianInEngland:
a Wise is ad magyar bankszámlaszámot. Ugyanúgy használható, megadhatod bárhol, fizetés is mehet rá stb.
Az otthoni bankok csak lehúznának havi és mindenféle rejtett költségekkel.
Nekem otthon is van lakcímem, hivatalos ügyek miatt (ügyfélkapu ide vagy oda, postai cím még ma is kell), de eszembe se jutna újra forintszámlát nyitni.
+ Wise, Revolut fönti témájához: külföldön élve is egyszerűbb ezeket használni Európa-szerte. Pl. a brit bankok minden nem sterling tranzakcióért külön százalékot vonnak le még így is, hogy gyakorlatilag 1:1 a font-euró. A Wise-nál csak váltási díj van.
@hungarianinengland
Szinte bármelyik, de lakcímet kell igazolnod. Ha külföldi címed van akkor pl. lakossági számlával. Mármint magyar banknál akarsz számlát nyitni ha jól értem. Wise-t is nyithatsz az angol vagy a magyar útlevéllel is, de a valódi lakcímed kell megadnod, ahol adórezidens vagy. Trükközni kár, ma már mindenki jelenti a pénzmozgásokat.
Nekem Revolut Metalom van, tavaly BF akcióban 22 kFt volt egy évre. Sokat váltok, így nekem megérte. Cashbackből vissza is jött ebből 8000 Ft.
@goulashlizard , ebben te teljesen biztos vagy? A könyvelt tranzakciót nézted? Mert a terhelsi értesítő üzenet megtévesztő.
otpbank.hu/portal/hu/Arfolyamok/kedvezmeny
Arról miképpen lehet meggyőződni, hogy nem húz le a Revolut/Wise az árfolyammal? A Wise számlatörténetben feltüntetik, mennyivel tért el a váltás árfolyama egy valamilyen más árfolyamtól (érdekes módon néhány tized százalékkal szinte mindig az én káromra megy az eltérés), de azt sose fogom megtudni, hogy mennyibe került volna a váltás ugyanabban a pillanatban egy másik szolgáltatónál.
Nekem a belföldi utalás Wise-al továbbra is 0 Ft akármennyit utalok. Itt nincs tranzakciós illeték?
Wise és Revo közvetlen fogadja a forint fizetéseket és a saját átváltási árfolyamán/díján (0 Ft, 1%, 0.9%). Viszont én elkezdtem használni a Bunq-t ahol a ZeroFX szolgáltatással "nincs" váltási költség. Azt írja hogy a kártyatársaság árfolyamán vált. Tehát ha Ft-ot fizetek Bunq kártyával akkor nekem az MC váltja át EUR-ra és úgy megy be a számlámra. Ergó itt nem fizetek tranzakciós illetéket, de van egy 0.5%-os network fee. Okt 17. 10:00-kor: Közép: 385.31, MC: 382.32 (0.78% + 0.5%), OTP: 381.46 (1%). Tehát még mindig Revo a legjobb, mert ha hétvégén váltasz vagy túlléped a keretet még akkor sem lesz drágább mint a többi opcióval. Tekintve hogy Wise is 0.9% ami szinte OTP árfolyam. Én Bunq-t azért használom mert lehet sub-accountokat létrehozni. Máshol nem találtam ilyet és nagyon hasznos
Marcell, de van. Viszont amíg az ott parkoló forintodra nem kapsz kamatot, bőven belefér.
A Wise másnál is megváltoztatja az USD számlaszámot okt.31-től vagy csak nálam?
"Due to an operational change, your local USD account details are changing."
A Lightyear talán még tartja magát (0,35%)... Egyébként nagy összegnél, gondolom, megéri egy időre magasabb csomagra váltani revolutnál.
@Kiszamolo tegnap láttam a Raiffeisen appban, hogy végre nem számolnak fel költséget a kártya limitmódosítására. Bár, ha jól emlékszem, akkor ez csak “akció” 2024 tavaszáig. Bizonyára semmi köze a friss MNB ajánláshoz.
A curve is változtatni fog november 14től, 2,5%ot fog levonni a mastercard váltási árfolyamán felül 250€ ingyenes keret után... Szeptember 14-én küldtek róla emailt.
@sanyii1ii Eselytelen a magyar euro. Egyreszt a technikai feltetelei messze vannak, de ennel nagyobb gond, hogy a kormanyzati szandek hianyzik hozza. Legfeljebb az euro nem hivatalosan bevezeti magat, de az se ma lesz.
A bankok gátlástalansága tovább nő! Nehéz elkerülni.előbb utóbb bevezetnek mindenféle
+ díjat.
frici, miért, mit gondoltál, meddig fognak mindent ingyen adni?
Nyilván pénzt is kell keresniük. Készülj fel rá, hogy az összes, eddig ingyenes vagy szinte ingyenes fintech cég díjakat fog emelni.
Kiszámoló, Rafi Gold 2 bankkártya is jó külföldön, vagy csak az OTP? Az előző cikked alapján úgy rémlik, hogy a Rafi ramaty (csak az OTP a nyerő) a helyiek közül...
@hungarianinengland
Erstét nem zavarja. (Mondjuk az esetemben előbb volt számlám, utána költöztem külföldre, és EU-n belül maradtam. Nem tudom, ezek számítanak-e.)
Nyáron néztem, az ex-budapest bankos meg az erstés kártyával is 3% körül volt a középárfolyamtól a használt árfolyam, azért ennél még jobb a Wise meg a Revolut.
A Revoluton lehet értékpapírokat, cryptot, árucikkeket tartani nagyon nagyon kedvező áron. Illetve a Revolut ügyfelek közötti azonnali és ingyenes GIF-el megspékelhető pénz küldés egy álom.
Ha majd ezt tudja a George (meg azt, hogy nem tartják karban 1x legalább havonta 1-2 napra olyan szinten, hogy elérhetetlen az egész) akkor majd elgondolkozom... talán...
Az Erste Visa nekem okt. 10-én 382 Ft-on számolta az 1 dolláros terhelést. Az 4% felár.
Biztos vagyok benne, hogy GoulashLizard fentebb téved.
@yggdrasil Mit kellene szólni hozzá? Szinte biztos, hogy az történt, amit a szakember állít a cikkben: ügyfél valamire kattintott és ezzel kémprogramot telepített a telefonjára vagy a számítógépre. Nagyon meg kell gondolni, hogy ki mire nyom rá. Amit Miklós mondott sms megoldás, csak butatelefon esetén érvényes tanács. Arra nem települ kémprogram.
@Kiszamolo :
pár pontatlanság van a cikkben:
1.
"November elsejétől a 350 ezer forint havi összegig marad az alacsony váltási díj a Revolutnál"
Eddig is felszámoltak az adott ("fair") összeghatár felett váltási díjat, ezt emelték a kicsi csomagban fél százalékról 1%-ra.
S ki mondta, hogy eddig nem volt? Annyit írtam, hogy marad a jó váltás 350 ezerig, az nem változik. Mindenki tudja, hogy felette fizetős volt.
2.
"A drágább csomagoknál nincs fair usage díj, ott csak a normál váltási díj van."
???
Milyen váltási díj?
A fair use határ (nagy csomagokban korlátlan) alatt semmilyen váltási díj nincs hétköznap. Ez 3 sec keresés Google-ban.
help.revolut.com/help/wealth/exchanging-money/how-much-does-it-cost-to-make-an-exchange/will-i-be-charged-for-exchanging-foreign-currencies/
Továbbra is szövegértés. Az megvan ugye, hogy NEM ingyen vált a Revolut, hanem árfolyamot használ?
Tehát van váltási díj, csak nagyobb csomagban marad a kedvezőbb váltás összeghatár nélkül. Szó szerint ezt írtam.
Kicsit több pontosság és kevesebb elfogultság jót tenne...
Figyelmesebb szövegolvasás is jó lenne. 🙂 Az elfogultságot értelmezni sem tudom, nem is akarom.
@dani85 ha a bank nem szerez tudomást a külföldre költözésről, akkor persze nem is mondja fel a szerződést.
Off: az jó vagy rossz vagy kb. mindegy, hogy a KBC Equitas a cseh Patria Finance alá kerül?
Mennyi pontosan a Revolut "saját árfolyama"?
Egyszer próbálgattam hasonlítgatni a hivatalos közép árfolyamhoz hogy mennyi nyernek (azaz bukok én) mondjuk 1M Ft átváltásnál Revoluton, de nem tudom pontosan mennyi
Dani21, válts forintot euróra majd azonnal eurót forintra. A különbség fele lesz az árfolyam.
Azt tudjátok esetleg, hogy a Revolut mikortól fizet a számlán tartott összeg után kamatot, ahogy teszi a Wise?
Nem Revolut, de banki dolog.
Pár hónappal ezelőtt a hitelkártyámra terhelt a bank 7227 forint kamatot, amit csak most vettem észre. Az történt, hogy az adott hónapban a fordulónapom pont szombatra esett. Én hétfőn megnéztem az egyenlegemet és a fennálló tartozást kifizettem. (Rátöltöttem a kártyára).
Ezt a visszafizetést a bank -okosan- az előző hónaphoz könyvelte, így az adott hónapra nem volt befizetésem, ami nem is okozott volna problémát, mert nulla forint tartozásra nulla forint a befizetési kötelezettség, de a bank a következő napon vagyis kedden terhelte be a havi hitelkártya zárlati díjat, 935 Ft-ot, így pontosan 935 Ft tartozásom keletkezett, amit sajnos nem fizettem be az adott határidőig. Na ennek lett a következménye a nemfizetőknek "járó" késedelmi díj, plusz a fennálló tartozásra 935 Ft-ra! számított éves kamat egy tizenketted része. Így együtt lett 7227 Ft
Panaszt tettem.
@Kiszamolo : beidéznéd a váltási díj összegét fair use limit alatt és a korlátlan (limit nélküli csomagokban)?
Én sehol sem találom a Revolut díjszabásban.
Az aktuális középárfolyamon váltás szerinted "díjnak" minősül?
Honnan vetted a középárfolyamot? Te adj egy linket arra, mert ezt csak kitalálták az emberek.
Ott van a cikkben, de a kedvedért:
(nem, nem ingyen vált a Revolut sem, bár sokan azt gondolják, de nem is mond ilyet a Revolut. Csak ezt állítja: “We use our own Revolut exchange rate for money currency exchanges”),
@yggdrasil Kiszamolo is megírta, hogy a Rafi Gold 2.0 kvázi ingyenes hava 400k fölött.
Amire viszont érdemes odafigyelni, hogy elég rossz árfolyamon vált, külföldön vagy online vásárlásnál sokkal jobban jársz, ha fintech kártyával/app-al fizetsz.
Olyan buktatóba is futottam már bele korábbi, más banknál "ingyenes" számla esetén, hogy a külföldről érkező jövedelem fogadása darabonként fix 2000,-Ft-ba fájt. Ha téged érint, nézz utána, hogy itt nincs-e hasonló rejtett díj.
"azt sose fogom megtudni, hogy mennyibe került volna a váltás ugyanabban a pillanatban egy másik szolgáltatónál."
Az árfolyam nem változik egy pillanat alatt. Beírod Revolut és Wise app-ba, h mennyiért vált, és a jobbikat kiválasztod.
...
Revolutrol ERSTE-be utalva pont 0 .-Ft trazakciós díjam lett, ez amúgy éves szinten nekem 12.000.-Ft megtakarítás.
De elég durva, h milyen olcsó az ERSTE Bróker is, pedig egy lakás árát tartom náluk.
Egészen pontosan évi 0,25% fix díj. Átlag 7,3%-ot hozott, így 7,05%-ot kaptam készhez.
@Alfa
A fair use limit alatt a Revo nem számol "váltási díjat", de a középáforlyamtól konzisztensen kb. 1-gyel rosszabbul vált, azaz mégiscsak van 0.3% váltási díj, csak "Revolut Exchange Rate" néven.
(Pont ahogy az áfa sem 27% meg ahogy a "gátlástalan bankokat" - idézet kommentből - ha jól megbüntetjük egy kis extraprofitbankadóval azt nem az emberek fizetik meg. A számla így-is úgy-is nálad landol, a többi csak szemantika.)
Off-topic, breaking news a KBC Equitasról, most jött e-mailen:
"Szeretnénk tájékoztatni, hogy szolgáltatásaink hamarosan átalakulnak.
A KBC Csoport stratégiai célja, hogy erősítse közép-európai jelenlétét, így biztosítva a befektetőknek a széles szolgáltatási palettát és a versenyképes árazást. Ennek keretében, a Csehországban piacvezető befektetési szolgáltató, a Patria Finance, a.s. a KBC Securities Magyarországi Fióktelepével és a K&H Bank Zrt.-vel együttműködve új befektetési szolgáltatási struktúrát vezet be Magyarországon és a jövőben e szolgáltatásokat a Patria Finance Magyarországi Fióktelepe útján “K&H Értékpapír” márkanév alatt működteti tovább."