Így működik ez errefelé

2025-08-11
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A 444.hu több cikkben foglalkozott a Mészáros birodalom egyik ékkővével, a V-Híd Zrt.-vel, ami egy tökéletes példája annak, hogyan rabolják ki az országot.

A cikkeket érdemes elolvasni, csak a lényeget emelném ki röviden.

2023-ban 148 milliárdos árbevétel mellett elképesztő, az építőiparban nem jellemző 51 milliárd forintos profitot ért el, amit szokás szerint teljesen ki is vettek a cégből.

Mindezt úgy, hogy nem volt egyetlen fizikai dolgozó sem bejelentve a cégben.

2024 kicsit rosszabbul sikerült, akkor csak 40 milliárd körül alakult a profit. A bevétel közel 100%-a állami megrendelés volt.

Ha nincs fizikai dolgozó a cégben, akkor hogy nyerhet építőipari munkákat? A válasz az eredménykimutatásból derül ki, a bevétel 54%-át kitevő "igenybevett szolgáltatás" sorból.

Vagyis semmi más szerepe nincs a Mészáros féle cégnek, mint elnyerje a munkát és továbbpasszolja azoknak, akik azt el is végzik.

Mondhatnánk, hogy ezek szerint 100%-kal vannak túlárazva ezek a munkák, de sajnos ez nem igaz. Ugyanis a második vonal is jellemzően továbbadja a munkát, az ő szerepük sem sokkal több gyakran, mint a nyertes cégé. (Közöttük is találunk további Mészáros cégeket is.)

De például nyílt titok, hogy már 15 éve egy bizonyos bányából kell venni a köveket állami megrendelések esetén, akkor is, ha annak ára jóval a piaci ár felett van és lenne sokkal közelebb is elérhető kőbánya.

Beszéltem valakivel, aki műemlék felújítást végzett, azt mondta, hogy ő volt a hatodik a sorban és ő végezte el valójában a munkát, az eredeti ár mintegy tizedéért. A többi öt szereplőnek a láncban semmi más szerepe nem volt, mint rárakta a munkára a maga sápját és tovább passzolta az egészet.

Sok ember csak legyint rá, pedig ha egyszer felfognák az emberek, hogy az egész lopás az ő befizetett adójukból van, akkor itt kő kövön nem maradna. S ha nem tizszeresen túlárazva, 338 milliárdért csinálnák például a ferencvárosi kapacitásbővítést (máshol ennyibe kerül egy komplett metró a nulláról, nem pedig két újabb vágány lefektetése a meglévőek mellé), akkor nem rohadna le minden nap a MÁV valahol az országban és nem negyven-ötven évesek lennének még az IC kocsik is sok helyen.

Érdemes elolvasni a belinkelt cikket és a többit is, ami mostanában jelent meg a témában.

 

 

Hozzászólások:

Csak Disqus-felhasználók léphetnek be és szólhatnak hozzá a cikkhez.
Subscribe
Visszajelzés
11 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Utaztam 250+-el menő vonattal. Mióta hazajöttem mondom az ingatlanpiaci és MÁV problémáknál, hogy képzeljünk egy olyan Magyarországot, ahol a fővonalakon ennyivel járnak a vonatok. Stabilan és pontosan... Ennyi lenne megoldani nagyon sok problémát.
NEM a 3%-os a hitelre gondolok...

"máshol ennyibe kerül egy komplett metró a nulláról, nem pedig két újabb vágány lefektetése a meglévőek mellé), akkor nem rohadna le minden nap a MÁV valahol az országban"

Csak mindent szep sorjaban. Lezer most a wc-ket ujitja fel.

https://vhid.hu/hu/rolunk

Eszerint 2022-ben még 1000 alkalmazottja volt a cégnek. (Mondjuk azóta úgy tűnik nem is frissült az oldaluk.) Szóval vagy kiszerveztek, vagy nem tudom. Ahogy azt sem, kik járkálhatnak a V-HÍD matricás céges autókkal.

Szerk: Tárgyévi állományi létszám a 2024-es beszámoló alapján: 1292.

Last edited 9 órája by Nbazs

Wow, még lehet kommentelni? 😀

Hát igen, ennyit tud a legtehetségesebb magyar vállalkozó: megnyerni a pályázatot, a költségvetésből eltenni 30%-ot, a munkát meg továbbadni másoknak. Vagyis nem, mert még ezt is fokozza! Valahogy a maradék 70% sincs meg, így nem fizeti ki az alvállalkozóit. Sőt, valakinek a bérelt gépet nem adja vissza.

El sem hinnéd, de nekem is pont egy műemlékes ismerősöm mondta ugyanezt: ő végzi a tényleges munkát és kb 10% jut el hozzá.

Szerintem is, ha felfogná az átlag nyugdíjas, hogy ez többek között a kenyér árába van beépítve, akkor lenne itt lázadás.

Nem a kenyer ara a legnagyobb problema szamara, hanem hogy a nyugdija mennyivel tobb lehetne, ha az a felso 5 reteg nem lenne.

"Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája"
Lánczi András politológus (2015)
(nem mellesleg a Szuvenírvásárlási Hivatalt vezető Lánczi Tamás édesapja)

Oké, szóval ha kiderül, mi is lesz másképp? Majd meghosszabbítják Bicskéig, azaz még büszkébben és még nagyon lendülettel fogják csinálni.

Ezért egy sz.pacs hely Magyarország. Az én teóriám az, hogy vannak rabszolga népek, mint az oroszok, akikkel bármit meg lehet tenni, a mostani példa is ezt mutatja Putyinnal. És vannak majdnem rabszolga népek, mint a magyarok, ahol mondjuk nem lehet lelőni az újságírókat, de a többi ugyanaz. Nagyon szomorú vagyok, mert például az osztrákok Európa egyik legbutább, leglustább és legéletképtelenebb népe, amit egy normálisan működő Magyarország az okos, ügyes és életrevaló embereivel 50 éve alatt zsebre tenne. Valamiért mégsem ez történik, és a magyarok járnak át Ausztriába vendéglátózni, szállodázni, gyári munkázni, és b.rdélyokban dolgozni.

Még egy "apróság":
          Mohácsi Duna-híd   Pelješac-híd    
Teljes projektköltség (Ft)   389,3 milliárd Ft   193,1 milliárd Ft
Teljes projektköltség (EUR)  949 millió EUR    471 millió EUR
Híd hossza (m)         756 m         2404 m
Kapcsolódó úthálózat (km)   28,8 km        ~30 km     
Finanszírozás         100% magyar állami  85% EU, 15% horvát

"ha egyszer felfognák az emberek, hogy az egész lopás"
Miért? Gyurcsány nem lopott?
És most legalább nem operálják át a lányokat fiúknak, hogy elvigyék őket Ukrajnába harcolni!

Zászló, zászló, szív!

Ennél bonyolultabb összefüggések megértését ne várjuk el az egyszerű magyar embertől!

Nem csak a nyugdíjasnak kelle felfogni, hogy az élelmiszerek (+ meg még szinte minden) árába van ez beépítve. Szép számmal vannak olyanok is, akik messze vannak még a nyugdíjtól, mégsem értik, hogy de igenis te fizeted meg a végén az egész lopást.
Megtörtént eset. Elmeséltem egy rajongónak, hogy hogyan einstandolnak jól működő vállalkozásokat,amit a tulaj hosszú évek munkájával épített fel.
Töprengés, majd kinyilatkozta: "Szerencsére tőlünk nincs mit elvenni"
Feladtam. Minimális a kapcsolatot azóta. De ezt sem érti, hogy miért kerülöm.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram