A Paypal mondjon le
Az új aranybánya, amivel le lehet húzni a fogyasztókat, a pénzváltás. Ha a bankkártyádtól eltérő devizában vásárolsz, mindenki át akarja váltani a pénzedet, méghozzá nagyon durva árfolyamon.
Nagyon vigyázz, ha mondjuk az Amazon-on vásárolsz (cikk itt), mert 330 forint feletti euróárfolyamba futhatsz. Ugyanez igaz, ha hagyományos boltban vásárolsz külföldi bankkártyával (cikk itt), de ezt a piszkos trükköt játssza a Paypal is.
Nem is akárhogy.
Hiába állítod be, (így csináld) hogy ne akarja váltani a devizát, bízza a bankodra, újra és újra bepróbálkozik.
Utoljára tavaly év végén állította vissza mindenkinek, hogy mégis inkább ő váltaná a devizát.
Több e-mailt kaptam mostanában, hogy panaszkodtatok, megint a Paypal akart váltani a beállítások ellenére.
Tegnap én is belefutottam ebbe. Dollárért vásároltam Paypal-lal és forint összeget írt, a szokásos hasbaakasztós árfolyammal. Át kellett állítanom vásárlás előtt, hogy a bankom váltson pénzt. Ha nem figyelek, 300,5 forintért számolta volna a dollárt, így a bankom váltott 286,25 Ft-os árfolyamon. Minden egyes dolláron 13,75 Ft-ot buktam volna, ha nem vagyok résen. (Onnan jössz rá a lehúzási kísérletre, hogy a vásárlási összeget forintban látod.)
Úgyhogy figyelj oda, mert a Paypal újra és újra meg akar kopasztani, ha nem vagy résen.
Aki esetleg nem tudná: hogyha a kártyaszámod megjelenik, hogy “Exchange rate: 1.00 HUF = £0.00”, akkor az alatt lévő “Change” feliratra kattintva lenyílik a rögzített kártyák listája és ott az árfolyamra kattintva lehet kiválasztani a “Your card issuer’s rate” opciót.
Egyébként szerintem már azért is megérdemelnének egy pár millió eurós büntit, mert nem írják ki rendesen az árfolyamot (ld. 0.00).
Most viszont már az e-mail reklamációs felületet is eldugták, ahol már nem is 1-2 napon belül hanem talán majd 1 hónapon belül válaszolnak, ha egyáltalán megteszik…
medium.com/@iDemonix/paypal-is-still-one-of-the-worst-online-examples-of-customer-service-42f3c13f6cd0
Asszem azt fogom csinálni, amit itt fentebb írtak : a következőnél úgy hagyom és keményen megreklamálom.
Szűklátókörű, smucerák alakok vagytok 😀 😀 😀 (= ezek itt a VIGYORJELEK ! )
Ne sajnáljátok a pénzt a Paypal-tól, ebből lett a Tesla, a SpaceX, a Solarcity, és a Neuralink is. Ennyivel igazán támogathatjátok a haladást 😀 😀 😀
Egy köztes számla mindig extra költség.
Kuka.
Ennyi.
A Paypal mooonnyon le helyett, a sz….n sünt szerintem sokkal kifejezőbb 😀
Milyen jogsértést követ el? Vásárlás előtt tudni lehet ki vált… Az, hogy az user tesz rá egy lapáttal nem jelent semmit
Persze, ha nem áll át az más tészta…
Egyébként a vásárlásnál átállítva arra az 1 tranzakcióra vonatkozik a banki váltás.
Ha default banki váltás kell, paypalon belépve a kártya beállításainál lehet megadni.
pl.: ha ebayen eladsz valamit akkor máris kikerülhetetlen a paypal….
Amúgy nálam valami 4 forint volt a különbség, és keveset fizettem, úgyhogy nem foglalkoztam vele. De közvetlenül fizetésnél ott a lehetőség.
Amúgy Kiszámoló, mikor régebben írtad a bank választós cikkeidet, folyamatosan írtam, hogy kis bankhoz érdemes menni, mint a Gránit stb. Erre ott leírtad, hogy már ezerszer kitárgyaltuk, hogy az nem jó, mert nincs elég bankfiókja stb…
Erre kiderül, hogy te is annál vagy… Azért érdemes lenne nem az ellen beszélni, amit te is csinálsz.
nyilván erre is lehetne írni, hogy de hát ez most más stb… A lényeg, hogy ezek a kis bankok még mindig ezerszer kedvezőbbek, mint a nagybankok, akkor is, ha nincs annyi bankfiókjuk.
Amivel te kevered, hogy azt mondtam, ne tarts ott sok pénzt. Na, nem is tartok. Van a számlámon 80 ezer forint.
Az Apple túlárazza a telefonjait mert ha nem tetszik az Android csak őt választhatod, a Netpincér miután kivásárolta (megegyezett) a Foodpandával, másnap 7%-ról 15%-ra emelte a jutalékát itthon, a Facebook és a Google annyit kérhet a felhasználói adatokért amennyit csak akar mert náluk van minden. Nem véletlen hogy a két cég ma együtt valamivel több mint 1.000 milliárd dollárt ér.
A paypal is nyilván azt csinál amit akar. Az Ebayen ők a kizárólagos szolgáltató (a közelmúltig egy cég volt a kettő) és ha egy weboldal csak online fizetési szolgáltatást akkor azok ők lesznek mert az “átlagember” ismeri.
Ertem en, amit mondasz, es ebben igazad is van, de a cikk nem errol szolt.
Hanem arrol, hogy hiaba allitod at a rendes beallitasoknal a DEFAULT viselkedest, ha a PP idonkent, szo nelkul, vagy eldugva egy EULA valtozasban rendre visszaallitja, es erdekes modon mindig ugy, hogy neked legyen rossz, ok meg keressenek rajta.
Ez pedig szerintem tisztessegtelen.
Csak, amig a a hitelkartyamnal ez tetelesen fel van sorolva, (vasarlas xEUR, alatta egy tetel, hogy koltseg x 2%-a) addig az EC kartyas vasarlasnal a megjegyzesben van benne, de lehetoleg ugy, hogy a legtobb esetben a listanezetben le van mar vagva.
Szerencsere Unicredit-es a kartyam, szoval Magyarorszagon tudok plusz koltseg nelkul penzt kivenni Unicredit fiokban.
Ha valaki azt gondolja, hogy ez véletlen, az most jött a falvédőről. Komolyabb cégeknél minden pixel meg van tervezve a honlapjaikon.
Ezt is direkt dugták el így…
Jobb ha a saját bankom váltja át. Ilyenkor hol is tudják megmutatni az átváltás szorzót?
Másik kérdés: Eurós országokban VISA vagy Mastercard-al jobb?
Paypal meg abszolút mondjon le. Olyan korlátozásaik vannak (kifizetésre), és rendszeresen megvezetve “átverik/lehúzzák” a felhasználót, hallom hogy alapítványok számlájáról zárolják a kifizetéseket stb. hogy kerülöm ahol csak tudom.
Ha a bankod 1%-nál kevesebbet tesz rá a váltásra (a közép árfolyamhoz képest) akkor ki se próbáld a DDC-t. Ha 2%-nál többet akkor kipróbálás után esetleg érdemes lehet (bár ahogy láttam inkább 3% fölött kerül a “kényelem”).
Igaz nincs megadva bankszámlaszám és kártyaszám sem (ezeket meg kellene adnom?). Az Unicredites PP-re szoktam utalni.
E-bay vásárlásnál kb. az eladási árfolyamon váltott a PP.
Tök mindegy, hogy az általánost hogy dugják el. A fizetéskor mindig rá kell kattintani az árfolyamra, és látható, hogy lehet cserélni:
kephost.com/image/wynv
Nincs eldugva. Ami tény, hogy direkt a forintot veszik 1 egységnek, és nem a dollárt, nem tudom, erre van-e valamilyen banki szabály… De egy kis matek senkinek sem árt 🙂
Amúgy is érdemes mindig megnézni, mert lehet, olyan banknál vagy, ami még a paypalnal is rosszabb árfolyamom vált, ezért sem érdemes “vakon” kattintgatni.
Persze, hogy mindenki csal már mindennel. Valszeg a paypalt is jól beadóztatták már, amit áthárít. Ugyanígy “csalok” én is. USA számlázási címet állítok be (webáruháznál), így nem számítanak fel áfát, mióta egyszer megszívtam a 27%-ossal, mikor még magyar címem volt megadva. (Ott nettó árak voltak)
Amúgy se tiszta nekem, vajon az amerikai webáruház utalna a NAV-nak? :/
Ha a nyugati elektronikus fizetés így “fejlődik”, akkor éveken belül mindenki Alipay-t fog használni.
Eddig legalább lehetett használni a Skrill-t is, de az upwork önkényesen megszüntette a támogatását, így gyk PayPal vagy közvetlen számlára utalás maradt, ha valaki freelancerként dolgozik. Amúgy az upwork is rájött a pénzváltásban lévő üzletre, tuti azért erőlteti ennyire a közvetlen utalást, ahol ők váltanak. Kár, hogy 6 nap mire ideér a pénz…
Nekem kozvetlenul a bankszamlamhoz van kapcsolva, illetve backupnak meg ott van a hitelkartyam.
Mivel nagyreszt EUR-ban vasarolok, igy nekem nincsen konverzio.
Mondjuk ennel csak az Amazon “1 click” vasarlasa a gyorsabb.
én tudatlan vagyok. mi az a DDC?
Azoknak esetleg erdekes lehet akiknek a bankja kulon sapot huz az atvaltasert, de ez nem tudom mennyire gyakori.
Elírás. 🙂
DCC akart lenni (en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_currency_conversion)
Egyik ismerősöm azt az infót kapta, hogy Visa kártyán keresztül lehet devizát utalni Paypalről – ő konkrétan az USD-ra kérdezett rá, ez alapján alá tudom támasztani, amit Mikorka Kálmán írt. De én azt feltételezem, hogy devizaszámla kell a Visa kártya mögé