Vigyázz a Paypallal
A Paypal nagyot kaszál a kereskedőkön, akik elfogadják a paypalos fizetést, de nagyot akar kaszálni a gyanútlan felhasználókon is, akik használják a paypalt.
Ennek módja a devizaváltással való trükközés.
Régebben a beállítások menü legaljára volt eldugva a pénzváltás beállítása, ahol senki nem találta meg, ezt megszüntette a paypal, most minden egyes vásárlásnál résen kell lenned, mert ha nem figyelsz, csúnyán ráfizetsz.
Régen így kellett átrakni a kártyás váltást, de akinek már az új felületet adja be, ott eltűnt ez a lehetőség. Ha új lett a dizájn, vigyázz, mert a régi beállításod is eltűnt, ahogy nekem is az új dizájnnal valószínűleg egy időben, visszaállította magát, már nem először, hogy mégis a Paypal váltsa a pénzt.)
(Update: ha új is a dizájn, a régit még eléred itt és át tudod rakni a fent leírt módon, hogy a kártyád váltsa a pénzt. Utána már csak minden vásárlásnál kell figyelned, nem szívat-e meg a Paypal.)
Itt vásároltam valamit paypallal:
Ezt látod fizetésnél alapértelmezetten. (Revolut kártya van mögötte, ezért akarta angol fontra váltani. Magyar bankkártyával azt láttad volna, hogy 1 HUF=0,003 USD.)
Így ennyit látsz, nem is gondolnád, hogy ezzel valamit tenned kellene. (Főleg, ha régen átállítottad, hogy ne a PayPal váltsa a pénzt. Csak az már sajnos nem él.)
Boldogan rányomsz a vásárlás gombra és nem is jössz rá, hogy lehúztak.
Ugyanis alapértelmezetten a paypal árfolyamán váltják neked a pénzt. Ami, hogy is fogalmazzak, nem túl kedvező a számodra.
Ezért MINDIG, MINDEN EGYES VÁSÁRLÁSNÁL nyomj a change linkre, ahol ez a kép fog fogadni:
Itt tedd át a pöttyöt az “Átváltás a kártyakibocsátón keresztül” lehetőségre majd nyomj egy elfogadást.
Vigyázz, ha újra vásárolsz percek múlva, megint át kell raknod. (Kivéve, ha sikerült átrakni állandó kártyás váltásra a fenti linken.)
Hogy mennyit fizettem a végén forintban a Paypal 6.267 Ft-ja helyett?
Ez bizony 5,4% különbség, százezer forintonként 5.400 Ft. Ennyiért már érdemes átrakni azt a pöttyöt minden egyes alkalommal.
Ha más kereskedőnél vásárolsz, lehet, hogy más lesz az első kép, de addig ne nyugodj meg és ne nyomj elfogadást, amíg át nem tetted a pénzváltást arra, hogy a kártyatársaság váltsa neked a pénzt.
Amíg ezt nem látod, ne nyugodj meg:
Ja és ezt a trükköt az Amazon is tudja ám, erről itt írtam régebben:
Ha ez kevés, a kínai webshopok is eljátsszák, de még magyar ATM-nél és üzletekben is megpróbálkoznak vele:
Mindenki a javadat akarja, csak te ne add oda nekik. Légy résen mindig, ha pénzváltásról van szó.
Update 2: Megtaláltam az új dizájnál is a lehetőséget, ha lehet, még jobban eldugva:
Beállítások/kifizetések/automatikus kifizetések (megtekintés)/finanszirozási források kezelése. Itt átugrik a régi felületre, ami fent is be van linkelve.
: TranferWise német bankszámlaszám nem lenne megoldás?
vagy valamit félreértettem???
Legjobb hogy egyik ismerős évek óta alapbeállítással rendel ebay-ről, kikerekedett szemekkel vette tudomásul amikor mondtam neki mit kell beállítani. Szerintem többségnek fogalma sincs erről.
Nekem megjelent egy olyan lehetőség a bankszámla hozzáadása résznél, hogy “add US bank account” ami tök jó lenne, mert dollárban kiutalhatnám a pénzt, viszont a Transferwise és egyéb cégeknél lévő virtuális bankszámlákra szűrnek és nem fogadják el. Máshogyan pedig honnan lenne amerikai bankszámlám saját néven… A vicc hogy még a TW HUF számlát sem lehet hozzáadni.
Lényeg, hogy ameddig megtehetik, biztos le fogják húzni az embereket a HUF-ra stb-re váltással, Xoom-on keresztül is próbáltam, amit “PayPal service”-ként reklámoznak és utalásra szolgál, de persze PayPal egyenleget nem lehet használni hozzá.
Ebből mi derült volna ki?
Semmi.
Itt csak azért van font, mert a Revolut angol kártya alapértelmezetten.
https://kiszamolo.hu/magan-es-ceges-bankszamlanyitas-szlovakiaban-lepesrol-lepesre-2017/
Amúgy még mindig szeretem a PayPal-t mert ha az eladó valamit kamuzott a termékkel kapcsolatban (kínaiak hajlamosak túlozni) akkor reklamáció után visszakaphatod a pénzed. Én már jártam így, a terméket is megtarthattam és a pénzt is visszakaptam.
A one-click-nél pedig úgy tudom mindent az amazon csinál, tehát ha észleli hogy HUF kártya van beállítva mint fizetési eszköz akkor azt automatikusan konvertálja is amazon árfolyamon. Itt semmit nem lehet állítani, mert egy kattintásra megtörténik a tranzakció, még megerősítés sem kell…
Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Megkerülhető a lehúzás ebook vásárlásoknál?
“Igazából ökölszabály, hogy ha vásárlásnál más devizát is látsz, mint amiben szeretnéd, hogy levonják a pénzt, valamit tenni kell. Mint ahogy fent is, x GBP = y USD”
Ott a pont.
Miután lenyomtam a torkán, hogy de márpedig ez eurós kártya (amazon.de), csak utána engedte, hogy ne az ő rabló árfolyamán vásároljak.
Jövőre lecserélik az ebayen a paypalt az aydenre, de mire ez elterjed az nem kevés ideig fog tartani, ráadásul ők bankkártya alapján szolgáltatnak, úgy néztem nem lehet egyéni felhasználóknak számlát nyitni és ott tárolni az adatokat, de lehet tévedek. Nekem az átváltás része meg van oldva, mert német számlám is van. Viszont a kereskedők lehúzása szerintem megszűnik az aydennel. Most a paypal több mit 3%-ot von az érkező pénz után EU-n belül, azon kívül 6%, ez pofátlan. Simple ezzel szemben eur után 1,8%+áfa, usd kicsit drágább, de nem 6%….
Ebből mi derült volna ki?
Semmi.”
Jogos, pontosítok. Végülis az is elég, hogy ha 1-nél több devizát látsz (bárhol) a vásárlási folyamat során.
A fenti esetben én azt várom el, hogy USD-ben történjen a terhelés (hisz nyilván ilyen devizával tettem kosárba a terméket), tehát a fenti mondandómnál függetlenül attól, hogy HUF-os a kártyám, én csak USD összegeket szeretnék a vásárlási folyamat végéig látni, HUF-ot egyáltalán nem.
Azaz: Igazából ökölszabály, hogy ha vásárlási folyamatnál a kosár termékeinek devizáján kívül más devizát is látsz, akár a legvégén a szummánál, valamit tenni kell.
Nálam is ez van, nem kell átállítgatni (Ebay-n vásárolok PayPallal.)
Persze, Miklós korábbi cikke óta mindig ránézek, hogy azt írja-e ki, hogy a kártyakibocsátóm fog váltani, de állítgatnom nem kell.
Megvan még ez a lehetőség. Be lehet állítani.
Sajnos nem tudom, milyen szabály vonatkozik a hozzászólásokban küldött linkekre. Viszont tekintettel arra, hogy így pár klikket meg lehet spórolni. Hagyok itt egy linket, egy fórum Paypal-os topikjából. A leírást követve bárki megtalálja, hogy hová is dugta el a Paypal a devizaátváltás beállításait.
(A link elejére még írandó a “prohardver.hu”)
/tema/paypal_informaciok_v_tol/hsz_5-5.html#msg5
https://kiszamolo.hu/paypal-ha-nem-akarsz-sokat-fizetni-a-penzvaltasert/
Van, akinek még ez a régi dizájnt adja fel. Nekem már az újat, ott lehetőség sincsen rá.
És nyilván nekem is át volt állítva kártyára, de hipp-hopp, az eltűnt, ahogy a lehetőség is.
Értem, köszi. Igen, úgy, ahogy írtad. Furcsa egy webes alkalmazásnál, hogy más-más felületet ad a felhasználónak. Persze geo lokalizáció/IP cím alapján lehet, de gondolom mi egy országból vagyunk regisztrálva.
“Krit, így volt régen. Most én nem találtam ilyen lehetőséget.”
ma néztem és volt
paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding
Emiatt van, hogy jobban megeri sajnos a PP-os valtas, mert akkor belfoldinek minosul az utalas :/
nem egy cég már régóta 🙂 a többet akarsz tudni akkor google….
töröltem a magyar accomat, vele együtt minden cookie-t, német vpn-ről regeltem egy német címre, viszont mikor hozzá akartam adni a revolut számlámat, akkor nyígott, hogy nem stimmel a cím (a revolut esetében nyilván a hivatalos, magyar címem van megadva)..hozzáadtam a magyar címemet is, így a kártyát fel tudtam venni fizetőeszközként, viszont kiutalásra továbbra is csak magyar számlát engedne felvenni, hát nem erre számítottam.
No, még hogy a magyar bankok a lehúzósak. 😀
Németországban vagyok vállalkozó, UK-ból rendelek több cégtől árut. mert jóval olcsóbbak, mint a német nagyker ár kisebb mennyiségnél. Paypal EUR-GBP váltásnál 5,5-6%-os rátával dolgozik (kiszámoltam, amikor megjelent, mennyi euróval terhelt). Refundnál dupla veszteség, + árf változás kockázata is.
Idén banki utalást választok, megjön az email a banki adatokkal. Transferwise kártyával fizetek. Igy 0,5% a váltás díja, és a teljes költség 1% alatti. Más. DHL-nél paypal előzetes fizetéssel adtam fel küldeményeket. Az egyik csomagot kétszer regisztráltam és 2*13,99€-val terhelt. Hiába irtam, hogy csak egy csomagot adtam fel, nem utalja vissza a pénzt. Ppal refund-ot kérek, és ppay-nak elküldöm a teljes levelet, ami DHL ppay email cimére küldtem a feladás előtt fél órával.
“Mondjuk én egy 1 HUF=0,003 USD árfolyammal kibékülnék.”
A 0,003 kerekített érték. Ez lehet 0,0025 és 0,0034999 között bármi. Pl. 0,0025 esetén 1 USD = 400 HUF !