Arany letéti számla

2023-10-27
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Ha egy ismeretlen cég arra kér, hogy rakd be hozzájuk a pénzed, majd ők jól vigyáznak rá, valószínűleg nem fogod megtenni.

Ha ugyanez a cég egy mesét költ az egész mögé, mondjuk egy "aranyszámlát" nyit neked és minden befizetésedből becsszóra aranyt vásárol, ráadásul az a "pénzügyi tanácsadó" ajánlja, aki a rengeteg unit linked biztosítást is rásózta a családra, akkor rengetegen odaadják a pénzüket.

Az aranyszámláról már írtam tíz éve is és azóta is, ott a rossz emlékű Emgoldex átverés is, mégis sokan még mindig bedőlnek az ilyen ajánlatoknak.

Az egyik ügyfelet is belerángatta egy ilyen csodálatos lehetőségbe az ügynöke "pénzügyi tanácsadója", néhány év alatt hétmillió forintot fizetett be, hogy abból hónapról-hónapra aranyat vegyenek neki.

A cég komoly cég, minden engedélye megvan ahhoz, hogy pénzt gyűjtsön:

A NAIH az adatvédelmi hivatal rövidítése, a NEHITI pedig a nemesfém-kereskedőket ellenőrzi. Akárhogy gugliztam, nem találtam nyilvántartást egyik szervezetnél sem, vagyis ezek a számok még ha valósak is, ellenőrizni nem lehet őket. (Az adatkezelési nyilvántartási szám egyébként sem más egyszerű parasztvakításnál, a másik is maximum mint kereskedőt ellenőrzi a céget.)

De ezeknek semmi köze ahhoz, hogy itt bizony betétgyűjtés folyik, hiszen ha te fizetsz valakinek egy havi összeget, amit ő eltesz, az bizony betétgyűjtés. Ha azt ígéri, hogy valamit vesz a pénzből neked, akkor is betétgyűjtés. Akár aranyat, akár eurót, akár befektetési alapot. Márpedig betétet gyűjteni vagy befektetési szolgáltatást nyújtani csak az MNB engedélyével és felügyelete mellett lehetséges. Azonban itt erre utaló semmilyen engedélyszám nem található.

Játszunk el a gondolattal, mi történne, ha a cég nem venne semmit a pénzedből, csak elrakná a pénzt? Soha nem derülne ki, egészen addig, amíg nem akarnának többen pénzt kivenni a cégből, mint amennyien berakni akarnak pénzt. (A Kun-Mediátor csalás is évekig ment.)

Eszembe jut a néhai emgoldexes áldozatok, akik váltig bizonygatták, hogy ők bizony voltak a cég irodájában és ott a saját szemükkel láttak aranyat, ergo nem átverés a dolog.

Nem az a kérdés, hogy van-e a cégnek aranya, hanem hogy a TE aranyad és mindenki más aranya maradék nélkül megvan-e?

A cég tavalyi mérlegében nem nagyon van nyoma a hatalmas raktárkészletnek:

A melléklet szerint a cégnek mérlegen kívüli tétele nem volt. Vagy négy-öt ügyfélnél nincs több és a cég semmi mással nem foglalkozik, hanem kreatívan forgóeszköznek könyveli a beszedett pénzből vett aranyat vagy nem tudom, hol lehet a pénz a mérleg szerint. (Az összegek ezer forintban vannak.)

De még ha papíron meglenne is a vagyon, még az sem garancia arra, hogy a valóságban is megvan. Ahogy a mondás tartja, a papír mindent elbír.

Azt tanácsoltam az ügyfélnek, hogy amilyen gyorsan tudja, vegye ki a pénzét.

A honlap szerint 48 órán belül kiutalják az arany összegét.

Az ügyfél hétmilliót fizetett be, eleve csak 5 milliót akartak visszaadni, de annyit se, mert drága volt az arany ekkor meg akkor, ezért nem jár annyi (??????? Hát nem aranyat vettek a pénzből minden hónapban? Nem mindegy, mennyi volt az arany, ha állítólag náluk vannak az aranylapkák?), egyébként is várjanak, hátha felmegy az arany ára és így tovább, ment az időhúzás.

Bő három hét után nagy nehezen visszakapták a pénzüket, jó kétmilliós bukással.

Mondtam nekik azt is, hogy ha nem akarják azonnal kifizetni őket, kérjék az aranyat, majd eladják máshol. Azt sem kapták kézhez.

Egy pillanatig sem akarom azt állítani, hogy nem lenne meg az összes pénz, csak azért, mert több hétig tart kifizetni ötmillió forintot az ígért két nap helyett, vagy mert a cég adóbevallásában nincs sok nyoma ennek a bevételnek, vagy mert nincs MNB engedély pénzgyűjtésre.

De még ha minden rendben lenne is, mi volt az értelme az egésznek?

Ha aranyat akarsz venni minden hónapban, vegyél aranyat. De olyat, ami nem csak egy ismeretlen cég általi "becsszó, hogy megvan az arany" virtuális arany, hanem amit megveszel és hazaviszel. Azt is csak egy jóhírű, nagy cégtől, hogy valódi aranyat kapj, ne csak valami arra hasonlítót. Az az egyetlen, ami biztos a tiéd. Ráadásul durva költségekkel sem húznak le a vételi díjon felül.

Ha olyan keveset tudsz félretenni havonta, hogy abból nemhogy egy uncia arany, de még egy-két gramm sem jön ki havonta (23 ezer forint egy gramm arany), akkor ne aranyba tedd a pénzed, hanem állampapírba. Ha mindenképp aranyat akarsz venni, vegyél akkor, amikor összejön hétszázezer forint. (Ennyibe kerül most egy uncia arany.)

Ha az ügynököd ajánlja a fergeteges lehetőséget, akkor azért teszi, mert ő rengeteget keres rajta. Ami a te költséged lesz, akár hiszed, akár nem.

Ha e-mailt kell írnod nekem vagy akárki másnak, hogy mit tudok erről vagy arról a cégről, mennyire megbízható, akkor arra a cégre egy fillért se bízz. Akármilyen csodálatos, ám senki által nem ismert osztrák "befektetési bank", meseszép honlappal, akár egy vidéki aranyszámlára pénzt gyűjtő vállalkozás. Amelyik cégről nem tudsz MINDENT, arra ne bízz semmit. Ha semmit nem tudsz róla, akkor aztán végképp ne.

Azt gondoltam, az ilyen cégek kihaltak a tízes években, de mint a mellékelt ábra is mutatja, továbbra is léteznek.

Previous Post
Itt a CSOK Plusz

Hozzászólások:

90 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Mennyi a hiszékeny ember! Még mindig képesek bekajolni az aranybizniszes átverést. Nemhogy inkább kanári-szigeteki ingatlanokba fektetnének ugyanennyi havi díjért. Bárki részesedést vehet magának luxusingatlanokból, ott biztos a hozam. Becsszó így van!

(Minél több ilyen szintű kamuba fut az ember, annál biztosabb, hogy „gyün a recesszijó"...)

A fizikális arannyal is átverhetnek. Számtalan ügy van, amikor a vevő nem aranyat kapott a pénzéért, vagy nem olyan tisztaságút, hamis volt a hitelesítés a lapkán, üreges volt az aranytömb belseje, wolfrám volt belül az aranytömb, csaltak a súly mérésnél stb. Ha nem egy szokványos befektetést választunk, az az igazság, hogy szakértőnek kell lenni az adott területen, hogy biztosan kivédd az átverés kockázatát. És még az sem tuti, van hogy zálogházat is átvernek "hamis arannyal"...

A fizikai arany se biztos hogy 100%-ban arany, mert lehet, hogy volfram mag köré van öntve.

Fizikai arany témában:
8 éve írtam róla cikket. 🙂
https://kiszamolo.hu/befektetes-aranyba/

NAIH számot a GDPR bevezetése óta nem is lehet igényelni, mert az felülírta :

Ez kemény, hogy ilyen nyilvánvalóan megy a lopás. Mondjuk a fizikai aranyban sem bíznék, ugyan honnan tudnám, hogy tényleg olyan tisztaságú, mint ahogy a papír állítja róla. Egy bankban talán bíznék, azt azért általában rendesen és rendszeresen felügyelik, de egy sima cégben, na azt már nem.

"A honlap tanulsága szerint 48 órán belül kiutalják az arany összegét." - Kiszámoló

Helyesen: a honlap TANÚSÁGA szerint. Hasonló az értelme, de ez az igazi. Kb. minthogy valaki "éjt NAP ALÁ téve dolgozik". 🙂

Kitoltam veled, átírtam a szöveget. 🙂

NAR, attól nem kell aggódnod, csak nem akartam írni róla.

"Az ügyfél hétmilliót fizetett be, eleve csak 5 milliót akartak visszaadni, de annyit se, mert drága volt az arany ekkor meg akkor, ezért nem jár annyi"
Pedig a jelenleginél sose volt lényegesen drágább az arany, pláne nem 40%-kal.

Kedvenc behúzási trükköm ezektől a cégektől amikor az emberek arcába tolják a grafikont, hogy mennyire megy fel folyamatosan az arany ára és ezért mennyire jó befektetés. Egyetlen dolog hiányzik az ábráról; az idő tengely beosztása. Merthogy a legtöbb esetben valós amit lát az ember csak éppen 80-100-150 évet ölel fel időben. Márpedig az átlagember számára a hosszútávú befektetés az hétköznapi értelemben talán öt-tíz évet jelent.
Aztán ott vannak az mlm-es bohócok. A mai napig hihetetlen, hogy bármi bóvlinál értelmesebb dolgot - pláne aranyat - akarnak árulni egy olyan rendszerben amit az ötvenes évek unatkozó amerikai háziasszonyainak találtak ki, hogy a gagyit egymás nyakába varrják.
Az emberi butaság és hiszékenység határtalan.

@Kiszamolo mi volt a fedősztori, miért került 2 millióba a tanulópénz az ügyfélnek?
És mi a méz a madzagon, miért jobb ha ők veszik, tárolják gondozzák a gyanútlan user aranyát, mintha az magának csinálná?

Milyen vicces visszaolvasni az emgoldex cikknél a kardoskodókat, akik védték a céget.
3 év múlva meg futhattak a pénzük után.

Én az ügyfél helyében feljelentést tennék. Akárhogy is nézem, átverték 2 millió Ft-tal, plusz kamataival.

@tumpara Azért a két szó jelentése nagyon nem hasonlít. A tanúság az, hogy valami valamit tanúsít, tehát bizonyít (a holnap tanúsítja, hogy valóban arról van szó, amit kiszámoló állít). A tanulság meg az, hogy egy esetből levontuk a következtetéseket, a tanulságot.

Hányszor tűnődtem el, hogy milyen jó lenne emberektől pénzt gyűjteni és megforgatni, majd a hasznot lefölözni. Én becsületes lettem volna, ha nem bukok (ami mindig benne van a pakliban) a tőkét egy kis plusszal visszaadtam volna.

A menthetetleneket úgyis átverik, én legalább nem nyúltam volna le, csak kábítottam volna "akár" 80% profittal, miközben megkapta volna az állampapír hozamának a felét a másik felét meg megtartottam volna magamnak.

De aztán el is hessegettem a gondolatot, engem úgyis elkapnának. Erre még 2023-ban is ilyenekről olvasok, hogy ilyen cégek szabadon működhetnek és a TEK is előbb száll ki egy holokauszttagadó kommentelőhöz, mint egy ilyen céget üzemeltető pénzügyi tanácsadóhoz...

Conclude vagy ki volt ez?

Azonnal jelenteni kell az MNB-nek v a rendőrségnek hiszen illegálisan gyűjtenek betétet, nyilván elsősorban az MNB-re tartozik azonban mivel aranyat tartanak ezért fegyver lehet náluk annak őrzése miatt. Minél többen jelezzük: info@mnb.hu ugyfelszolgalat@mnb.hu

Arany szamlat szeretnel?

Besetalsz a brokerhez, nyitsz egy ertekpapir szamlat es veszel ETF-et.

Ticker: PHAU (ISIN: JE00B1VS3770)

justetf.com/en/etf-profile.html?isin=JE00B1VS3770#overview

Tudtok olyan lakasbiutositast, ami ertelmes osszegig biztosit otthoni szefben befektetesi aranyat?

“Az arany a legjobb befektetés!”
“Az sosem értéktelenedik el!”
“Az egyetlen biztos az az arany”

Nos, 2020-ban pont 3 éve vettem egy jelképes mennyiségű aranyat (virtuálisat). Most éppen 22% nyerőben vagyok, de volt olyan időszak, amikor erős bukó volt.

22% 3 év alatt, oly csodás befektetés, igaza van mindenkinek, ebbe kell fektetni!

Kérdés, mennyi pénzem lenne, ha állampapírba teszem? Persze, értem, az arany akkor jó csak, ha éppen baj van a világban. Szerencsére most nincs baj, két háború, miegymás az semmi (Btw, az elmúlt pár hét történései is kellettek a 22% nyerőhöz, előtte csúnyább lenne a kép)

Hogy mégis, minek vettem aranyat? Hogy éveken át tudjam mutogatni a rokonoknak, hogy milyen zseniális befektetés is az… Nekem megérte. Már nem az arany, hanem a bizonyíték

Mi a cég neve?

Hány ember tudja, hogy mennyit hozott egy BP-i lakás infláció felett vagy mennyi volt az arany reálhozama 1990 óta?

Így sokan azt hiszik, hogy elég aranyat vagy termőföldet venni és magától felmegy az ára.

És mi hoz többet: kiadott lakás, vagy részvény, vagy 10éves államkötvény?

A fizikai arany vásárlásról valahogy ez a történet jutott eszembe:
hvg.hu/gazdasag/20181001_Trombitarezbol_ontott_aranytombokkel_okozott_tobb_milliardos_kart__megszolalt_a_vadlott

Ha ez ilyen nagyban megy tényleg nem lehet biztos az ember semmiben...

Ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető.

Sajnos sok ember van aki bedől az ilyeneknek.
De én úgy képzelem, hogy a kiszamolo.hu olvasói pont kevésbé érintettek.

Mikor ajánlott vissza váltani az állampapírt? Mik az államcsőd első (vagy második, ha első már volt) jelei?

@tycoon Azért itt a kommentelők között messze túlreprezántáltak az aranyat, mint befektetést lehurrogók, komoly szemellenzősség ez szerintem.
Ha te például 2020-ban vettél a COVID-pánik kellős közepén, akkor eléggé rossz volt az időzítésed, mert akkor év közepén volt egy kiugró 600eFt/unciás csúcs nyáron. Most 728eFt/uncia, így jön ki a matekod. Ha csak 1 évvel a járvány igazi berobbanása előtt, mondjuk 2019 márciusában vásároltál volna, akkor 365eFt/unciát fizetsz, így 4 év alatt SIMÁN dupláztál forintban.

Természetesen fizikai aranyról beszélek, nem mindenféle certikről, ETF-ekről, stb. Normálisan otthon páncélban letárolva minden pillanatban hozzáférhető, bárhol a világon azonnal készpénzre váltható.
És nem minden pénzedből, halló, diverifikáció! Én mondjuk 20%-ot így tárolok. Emellett kötvényem, részvényem is van természetesen. Szóval megvan az arany helye egy jó portfólióban.

@tycoon Hát, nálam a fegyverek mellett (aminek úgyis kötelező a páncél) simán elfér 100 uncia jó kis Bécsben vett 1 unciás Wiener Philharmoniker-ekben. Csak a biztonság kedvéért. Nyilván van azért némi PMÁP 2027/K-m is, amit május végén kivezettek. Ahhoz nem kell mondjuk páncél...

@safekeeper Jól mondod. Nekem szinte minden Airbnb-s ingatlanokban volt. Ennek ugyebár eléggé betett a COVID, meg őszintén szólva untam is már nagyon a banánt. 2021 közepén a 3 kecót elpattintottam elég jó pénzért, fele ment fizikai aranyba, 530-540e körül vettem unciánként, másik fele állampapírba.
Mit mondjak, eddig még nagyon nem bántam meg, sőt...Mondjuk az Airbnb-t sem, de elég volt belőle ennyi, az utóbbi 2 évem nulla idegeskedéssel telik. Maradjon is így!

@balazs Nem igazán van szerintem ilyen biztosítás, nem szeretik a biztosítók az otthon tárolt komoly értékeket.
Nálam a "biztosítás" az, hogy szinte mindig itthon van valaki, én is itthonról irányítom a cégemet, normális vagyonvédelem van a házban, meg ami mellette van a páncélban "hardware", azzal meg tudom védeni 😀
Ha nincs fegyvertartásid/páncélod, akkor Bp.-en a CorrectTrezor-nak van elég normális áron MNB engedélyes magánszéf szolgáltatása, de ott is sajna 25M a maxi biztosítás, ami elég karcsú, de az asszonnyal együtt (ha van ilyened, meg bízol is benne ennyire :))) már érdekes lehet. Persze így a havidíj is duplaannyi...

" Azért a két szó jelentése nagyon nem hasonlít." - axt

Én tudom, de a többség úgy gondolja, hogy hasonlít a jelentése, különben nem keverné. Fura, de ilyenek az emberek. 🙂

@tycoon Azért az a bő 22% szerintem annyira nem rossz, pláne, hogy rosszabbkor bele se szállhattál volna.
Tudom, mert én is 2020 kellős közepén, június legelején a víruspara csúcsán vettem sajnos (pont sok helyen hiánycikk is volt, ebből tudhattam is volna, hogy a pánikhatás miatt nagy hiba pont akkor beszállnom, mégis beszálltam), de én mondjuk EUR-ért,1500 körül. Ugyanezt 2021 márciusában 1425 körül is megvehettem volna. Ugyanakkor most per pillanat 1900 felett kicsivel tudnám eladni a Schoeller-nél Bécsben.
Ez EUR-ban (én 1M-nél nagyobb összeget elvből nem tartok HUF-ban) is közel 27%-os hozam 4 év 5 hónap alatt, úgyhogy a magam részéről inkább nem "picsogok". Ezekben a vérzivataros időkben jó, ha van egy kis aranyad (is).
Persze tudom, hogy mindenki más részvénnyel/kriptóval kaszálta ennek évi többszörösét J

Na, el is rontottam @safekeeper hozzászólása miatt, mert azt olvastam utoljára. Nem 4 év 5 hónap, hanem 3 év és kicsit kevesebb, mint 5 hónap alatt hozta simán EUR-ban a 27%-ot

@fudosin Csak az parázik tőle ennyire, aki nem ért hozzá. A készpénz sokkal nagyobb arányban hamis, mint a megbízható helyek által forgalmazott arany. Nyilván nem az Alibabáról rendelek tömböket előre utalással, hanem osztrák vagy német megbízható forgalmazótól. Arrafelé azért komoly hagyománya van az arany tartásának.

Ray Dalio: If you don't own gold, you know neither history nor economics.
Persze ő is csak kis hányadát tartja a pénzének aranyban. Én a magam részéről a minimum 10%-ra esküszöm.

ÉS a legfontosabb ONTOPIC tanulság, ami szintén közhely az arany kapcsán: "If you don't hold it, you don't own it."
Úgyhogy certik, ETF-ek, stb. felejtősek. Az arany egyfajta biztosítás is, pont arra az esetre tartod, ha mondjuk a tőzsde valamilyen balhé miatt ideiglenesen bezárna, stb., akkor is legyen mihez nyúlnod. Ha nem fizikai formában tartod otthon, akkor a legnagyobb előnyét bukod.

@usespanner
Bármennyire is hihetetlen: ilyen távlatban sem rossz üzlet az arany még az ingatlanhoz képest sem, amire az átlag egységsugarú magyar user fixálódva van.
Saját példa: én 2004-ben jöttem ki először UK-be (nem mosogatni), akkor eladtam a tehermentes Bp. XV. ker. újpalotai panellakásomat (58nm) 3 hónap hirdetés után elég lelakottan az akkori piaci áron, ami 7.9M Ft volt.
Ebben az évben (1990-re nehezebben találnék adatokat, túl nagy időtáv), tehát 2004-ben 140.000.- Ft volt egy uncia arany, tehát az eladott lakásom árából 56.5 unciát tudtam volna venni.
Ha ezt tettem volna, akkor simán csak tartva az aranyat (zéró költség és munka, igaz, zéró hozam is) ezt ma 41.2M-ért tudnám eladni, amiből lazán visszavásárolhatnám az újaplotai panelt, csak már hőszigetelve, új nyílászárókkal és felújítva.
Kiadással meg nem tudtam volna Londonból foglalkozni.
Úgyhogy így sem rossz.

Igen.

Én is itt vagyok! És a szerény véleményem az, ha Miklós beleáll az aranybefektetésbe, akkor az biztos nyerő lesz. Zárójelben jegyzem meg, az elmúlt három hét alatt kb. 10 százalékot emelkedett az arany ára. És hogy hol érdemes aranyat venni, ill. eladni? Magyarországon három megbízható kereskedés van: Aranypiac kft., Conclude Zrt., és a Correct Gold kft. Papíraranyba valóban csak a balekok fektetnek pénzt, ezzel maximálisan egyetértek. Tessenek figyelni az arany árfolyamot! Izgalmas hónapok előtt állunk. Izguljunk együtt....

Az arany igen is jó befektetés csak tudni kell, hogyan kell kezelni. Amikor kitört az aranyfrász jó pár éve én is majdnem beszálltam. Egy kedves barátom világosított föl, hogy ne befektetési aranyat vegyek hanem numizmatikai aranyat. A pénzverde minden évben bocsájt ki limitált számú aranyérmét. Azt kell megvenni. Egyrészt nő az értéke az anyaga miatt és adódik hozzá egy numizmatikai felár. Mert, hogy az érme limitált így a gyűjtők körében egyre értékesebb. Az akkori vagyonom 10%-át ilyen érmekbe tettem. Szépen fel is ment az áruk. Jó üzlet volt.

@vadasz 100 uncia aranyat érdemes komolyabb páncélszekrényben tárolni, mint amiben fegyvereket szokás tartani. Egyszerű betörők esetén akár elegendő lehet, de a viszonylag nagy mennyiséget figyelembe véve csak legalább 3-4 ezer € értékű páncélszekrény esetén aludnék nyugodtan.

Safekeeper,

A világon semi gond nincs, ha aranyat tartasz. Remek biztosíték anarchikus időkre.

Sokkal több értelme van, mint úszómedencére / autóra költeni, amit 2 hetente használsz.
De benne van a nevében, hogy aranyPÉNZ. Olyan, hogy befektetési arany, na olyan nem létezik.

Akkor befektetési úszómedence vagy befektetési sportkocsi is van 🙂

USA olajkutat kell venni, most az a menő.

@vadasz azert a fegyverszekrenyt nem neveznem pancelszekrenynek. Biztos vannak belole komolyabbak, de a legtobbje az oltozoszekreny minosegu. Az igazabol csak arra van, hogy avatlatlan kez veletlenul ne ferhessen hozza. Bar igazabol nemelyik vadaszt kellene oda bezarni, pl aki az elmult hetekben egy iskolai bemutatora toltott vadaszfegyvert vitt es adott gyerek kezebe aztan elsult.

@nyomd-a-gazt @pancelos-gyujtogeto
Nálam valódi páncélban (Wertheim) márkájú vannak a fegyverek meg az arany is. Meg a fontosabb doksijaim.
380kg üresen és fokozottan tűzálló is. Nem egy olcsó darab, na.

@laci-bacsi Így van.

@zvn A numizmatika érdekes lehet szintén, külön hobbi. Az egyetlen baj vele, hogy ha valamiért gyorsan kell pénzzé tenni az aranyat, akkor a numizmatikai többletértéket bukod. Ezért javaslom a szélesebb körben ismert 1 unciás érméket, főleg Wiener Philharmoniker, American Eagle, Canadian Maple, Britannia, Krugerrand,ausztrál Kangaroo/Nugget stb.

@safekeeper
Jaja, csakis fizikai arany, szigorúan. Vagy otthon páncélban, vagy külföldön megbízható széfszolgáltatónál. Én magyar bankos széfbe sem tenném. Ki tudja, melyik nap 23:58-kor jön ki a rendelet, hogy hatósági áron 500k/uncia kötelezően el kell adni az éppen felállított "Nemzetvédelmi Alapnak" :DDD

@usespanner mondjuk befektetesi sportkocsik epp leteznek. De ertem mit akartal mondani.

@zvn
" Egy kedves barátom világosított föl, hogy ne befektetési aranyat vegyek hanem numizmatikai aranyat. A pénzverde minden évben bocsájt ki limitált számú aranyérmét. Azt kell megvenni."

Jajjajaj, baromság!
Az MNB emlékérméi NEM numizmatikai aranyak!
Nézd meg a kereskedő cégeket, súlyárban megy mindegyik!

Numizmatikai arany a középkori aranyforint, a római Aureus, stb. Ezeknek komoly feláruk van, de csak akkor vegyél ilyet, ha értesz hozzá!

MINDEN aranynál azt kell nézni, hogy az épp aktuális világpiaci aranyárnál mennyivel (hány százalékkal) drágábban veszed.
Ez 2-3 -tól max 10%-ig terjed.

Eladni kb mindent világpiaci áron tudsz.

Összintén mondom nem teljesen értem a fizikai arany körüli mániát, nem igazán likvid, nehéz mozgatni , lépten nyomon átba.... nem egyszerübb ETF -ben , ott legalább szabályozott a piac ? Vagy bátrabaknak kamatot is fizető aranyalapú crypto tokenekben ?
De ha már arany akkor miért nem a KITCO -nál vesznek ?

A fizikai arany se biztos hogy 100%-ban arany, mert lehet, hogy volfram mag köré van öntve.

A fizikális arannyal is átverhetnek. Számtalan ügy van, amikor a vevő nem aranyat kapott a pénzéért, vagy nem olyan tisztaságút, hamis volt a hitelesítés a lapkán, üreges volt az aranytömb belseje, wolfrám volt belül az aranytömb, csaltak a súly mérésnél stb. Ha nem egy szokványos befektetést választunk, az az igazság, hogy szakértőnek kell lenni az adott területen, hogy biztosan kivédd az átverés kockázatát. És még az sem tuti, van hogy zálogházat is átvernek "hamis arannyal"...

Mennyi a hiszékeny ember! Még mindig képesek bekajolni az aranybizniszes átverést. Nemhogy inkább kanári-szigeteki ingatlanokba fektetnének ugyanennyi havi díjért. Bárki részesedést vehet magának luxusingatlanokból, ott biztos a hozam. Becsszó így van!

(Minél több ilyen szintű kamuba fut az ember, annál biztosabb, hogy "gyün a recesszijó"...)

Brazil ingatlan már nem is menő, csak a Kanári szigetek?

https://kiszamolo.hu/ingatlanvasarlas-kulfoldon/

NAR, attól nem kell aggódnod, csak nem akartam írni róla.

Ez kemény, hogy ilyen nyilvánvalóan megy a lopás. Mondjuk a fizikai aranyban sem bíznék, ugyan honnan tudnám, hogy tényleg olyan tisztaságú, mint ahogy a papír állítja róla. Egy bankban talán bíznék, azt azért általában rendesen és rendszeresen felügyelik, de egy sima cégben, na azt már nem.

"A honlap tanulsága szerint 48 órán belül kiutalják az arany összegét." - Kiszámoló

Helyesen: a honlap TANÚSÁGA szerint. Hasonló az értelme, de ez az igazi. Kb. minthogy valaki "éjt NAP ALÁ téve dolgozik". 🙂

Kitoltam veled, átírtam a szöveget. 🙂

"Az ügyfél hétmilliót fizetett be, eleve csak 5 milliót akartak visszaadni, de annyit se, mert drága volt az arany ekkor meg akkor, ezért nem jár annyi"
Pedig a jelenleginél sose volt lényegesen drágább az arany, pláne nem 40%-kal.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram