Aranyszámla: még a unit linked biztosításnál is rosszabb?

2013-04-29
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A kétezres évek a kisösszegű befektetések szempontjából a unit linked biztosításokról szólt. Ügynökök seregei vették rá az embereket, hogy ilyen biztosításokban "gyarapítsák" a pénzüket, olyan apróságokról azonban elfelejtették tájékoztatni őket, hogy az első másfél év befizetése az ügynöké lesz, illetve milyen egyéb költségek terhelik még a biztosítást. (Cikkek a unit linked biztosításokról itt.)

Mivel az emberek lassan kiokosodtak a unit linked biztosításokból és észrevették, hogy egyre csak fogy a pénzük a unit linked termékekben és nem gyarapszik, új termékeket kellett kitalálni, amin legalább akkorát lehet kaszálni, mint a unit linked biztosításokon.

Az egyik ilyen új szereplő az aranyszámla. Ezt a terméket ugyanazok árulják, akik eddig unit linked biztosításokat árultak. A termék alapkoncepciója, hogy havi kis részletekben veszünk fizikai aranyat, mert az milyen jó befektetés hosszú távra. Ehhez nyissunk egy aranyszámlát és gyűjtsük ott az aranyunkat grammról-grammra.

Az aranyszámla reklámja csupa jó dologgal kecsegtet: "Már kisösszegű, akár tízezer forintos nagyságrendű rendszeres befizetéssel hosszú távú biztonsági tartalék képezhető." "Sok előny és rugalmasság egy megoldásban"

"Megtakarítás olcsóbban – ez az aktív aranymegoldás!"

Ki ne szeretne akár már havi 10 ezer forintért fizikai aranyat venni, hiszen azt mindenki tudja, hogy a legértékállóbb befektetés az arany. Pénznemek jönnek-mennek, cégek, bankok tönkremennek, de az arany az arany, mióta világ a világ.

Oké, de milyen költsége van egy ilyen számlának? A honlapon ezt találjuk: "Társaságunk átlátható jutalékokkal dolgozik, ami egyrészt azt jelenti, hogy nincsenek rejtett költségek, másrészt honlapunkon közzéteszünk minden olyan információt, ami Társaságunk árképzését folyamatosan ellenőrizhetővé teszi az Ön számára."

Jó, akkor hol írhatom alá? A nyugdíjamra akarok takarékoskodni, mert az ügynök szerint is erre legjobb lehetőség az arany.

Nnna, egy kicsit azért mégis bontsuk ki ezt a költség dolgot. Ha elég erőszakosak vagyunk, előkerül a lista a pontos költségekről. A C. cég által kínált aranyszámla nyitási költsége szerény 250, vagy 450 ezer forint, csomagtól függően. Ennyit kell kiköhögnünk, hogy beléphessünk a tutiba és grammonként-félgrammonként aranyat vehessünk. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ha a C. cég partnercégénél, az aranyszámla kitalálójánál nyitunk számlát, ott a számlanyitás díja ("vételi opció díja") 300 ezer forinttal olcsóbb, "csak" 150 ezer forint, legalábbis a honlapjuk szerint.)

Ezért a szerény összegért jogot veszünk arra, hogy öt éven át vehessünk aranyat. Gondolkodott már valaki azon, miért kell "vételi jogot" venni ehhez? Ha van pénzem, bármikor vehetek aranyat, ha csak kevés pénzem van, akkor pedig érdemesebb befektetési alapon keresztül venni aranyat. (Segítek: nyilván ez az ügynök jutaléka. Illetve inkább a cégéé. Ezért a pénzért olyan lelkesek az ügynökök, hogy ránk sózzák ezt a "csodálatos lehetőséget".) A 450 ezer forintos belépési díjból mindjárt vehetnénk is 42 gramm aranyat, ha nem ragaszkodunk ehhez a számlához. De ha te inkább oda akarod adni az ügynöknek, úgy is jó.

De sebaj, ne akadjunk fenn ilyen apróságon. Nézzük, milyen egyéb költségek apasztják még a megtakarításunkat?

Az aranyunkat valahol a messzi Svájcban őrzi egy cég, azt sem tudjuk, hol. Az őrzés nem ingyenes, ezért ki kell fizetnünk évi 0,4-0,6% plusz ÁFÁ-t. Amint elértük a tömb méretet, már máshol őrzik a kincsünket, viszont a díj is jól megugrik, akár bruttó 1,2% is lehet évente. 

Itt még nincs vége a költségeknek, hiszen az adásvétel is pénzbe kerül, az árlista alapján a szuper-kedvezményes vételi-eladási árrés közel 10%, a normál majdnem 20%.

Tehát mit tudunk eddig? Az egyszerűség kedvéért vessük össze a terméket egy  méregdrága unit linked biztosítással.

- Nyitási díj 450 ezer forint. Unit linked biztosítás: első másfél év befizetése.

- Őrzési díj 1,2% évente. Unit linked biztosítás: alapkezelői díj: 1,75% évente.

- Adásvételi jutalék: közel 10%. Unit linked biztosítás: 5%.

Nahát, majdnem ugyanazok a költségek, mint egy unit linked biztosításnál.

 Vajon tényleg a legjobb megtakarítási forma az arany? Könyörgöm, nem!

Az aranynál kiszámíthatatlanabb, hektikusabban változó termék alig van a világon. Nem hogy nyugdíj célra, de bármilyen egyéb megtakarítási célra is nagyon esetlegesen javasolt. Talán vessünk egy pillantást az árfolyamának az alakulására:

A felső piros vonal az inflációval korrigált árfolyam. Ez lenne a kiszámítható nyugdíj-megtakarítás, a bombabiztos menedék? Vegyük észre, hogy egy mostanihoz hasonló mértékű emelkedés után 21 éven át zuhant az ára.

De nézzük meg az elmúlt két év grafikonját is:

Ez volna a kiszámítható árfolyam? Éven belül 15-20% fel-le mozgások minden évben? Egy vad részvény árfolyama nem ingadozik ilyen drasztikusan.

Vajon hogyan teljesít az arany az amerikai tőzsdéhez képest? Ezen az ábrán megcsodálhatjuk, hogy akár 1885, akár 1930, akár 1980-hoz képest az amerikai tőzsde vastagon veri az aranybefektetés hozamát. De még egy kiadós zuhanást követően, 1981-től is csúnyán megverte a tőzsde teljesítése az arany teljesítményét.

Na de a biztonság! Ha vége lesz a világnak, az arany akkor is arany. Halkan megkérdem, ha már biztonságról beszélünk: hol is van a te aranyad? Egy magyar céget megbízol, hogy valami svájci rejtekhelyen tartson neked aranyat. Ez a biztonság? Ennyi erővel értékpapír-számlán is tarthatnál akármilyen részvényt, az se kevésbé bizonytalan. Biztonságban akkor lenne az aranyad, ha nálad lenne otthon a széfben. Ott is csak addig, amíg el nem lopják.

Tehát amit megtudtunk a számokból, hogy kifejezetten magas költségek mellett vehetünk egy olyan terméket, ami sem kamatot, sem osztalékot nem fizet, de legalább hektikusan változik az ára, az elmúlt két évben inkább zuhan, mint nő, ami nem is csoda, hiszen 11 évig emelkedett, 264 dollárról 1890 dollárig.

Ha ez kevés lenne, az őrzése, szállítása évente komoly pénzbe kerül, persze ez eltörpül a közel 10%-os adásvételi költség mellett.

Tényleg jó lehetőségnek tűnik, bár nekem semmilyen tekintetben nem különbözik egy unit linked típusú megtakarítástól, kivéve, hogy ott több termékből választhatsz és nem csak egy árától függ a befektetésed.

Ha mindenképpen aranyba akarsz fektetni, miért nem veszel egyszerűen aranyat hónapról-hónapra? Ha kevés pénzed van, vegyél aranyba fektető alapot, vagy ETF-et, sokkal jobban jársz vele. Ha pedig mégis fizikai arany kell, vedd meg grammonként. Ha sok a havi egy gramm egyszerre, akkor hidd el, biztos nem neked való az aranyba való befektetés.

Azt meg felejtsd el, hogy a nyugdíjadat egy ilyen bizonytalan és hektikusan változó termékre bízd.

Arról, hogy mi mozgatja az arany árát, itt írtam.

Ha szeretnél többet tudni a pénzügyekről, gyere el az Akadémiára, hamarosan indul a következő. Csekély 25 ezer forintért hat alkalom alatt megtanulsz mindent a pénzügyekről, amit alapfokon tudnod kellene.

Valódi pénzügyi tanácsadásra van szükséged, eleged van már az ügynökökből? Kattints a linkre további információért.

Olvasd el a többi pénzügyekről szóló írást is a kiszamolo.hu oldalon.

Ha szeretnéd tudni, hogy új poszt jelent meg a blogban, jelölj be minket a facebookon:. target="_blank" rel="noopener noreferrer">. vagy RSS

Hozzászólások:

88 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Azért vicces dolog az, hogy mikor milyen pénzügyi termékeket ajánlanak az ilyesmivel foglalkozó cégek. Mindig azt ajánlják, ami lokális csúcs közelében van, mert ugye akkor lehet a legvonzóbb múltbeli hozamot mutatni, és azt sugallni, hogy a jövőben is így lesz. Az arany pont ilyen eset.

Azért a jutalék és lényeges pont! Különben miből lesz a vezérnek Royce-Royce-a?

Ennél csak az Emgoldex a jobb 🙂

"Amint elértük a tömb méretet, már máshol őrzik a kincsünket, viszont a díj is jól megugrik, akár bruttó 1,2% is lehet évente."

Gyakorlatilag úgy is alakulhat a dolog, hogy elfogy befektetésünk?

Ez az egyik olyan állítás, ami nem igaz! 🙁

A standardnál valóban lehet menet közben is tömbösítést kérni, az EQ számláknál nem. Az okát nem tudom.

A nemesfémek, mint befektetés azért benne kell hogy legyen egy komoly portfólióban.
Persze nem egy ilyen, a szegény emberek lenyúlására létrehozott cégnél.

Igen, benne kell lennie, pont azért, mert sokan aranyba menekülnek válság idején. Azonban egészen más téma, az átlagos jómunkásembereket akarják 100%-ban aranyba ugratni, mert az a tuti, mindezt lokális csúcs közelében. Erre csak rátesznek egyesek egy lapáttal, amikor pofátlan költségek vannak az apró betűs részben.

Bocs, de nem értem, miről beszélsz.

Most már értem hogy a Zoltán miért érvelt annyira az arany mellett, pár százezer forintért én is hülyét csinálnék magamból. 😀

Csak hogy érthető legyek azoknak akik nem olvassák végig az összes bejegyzés összes hozzászólását:
//kiszamolo.hu/magyarorszag-demografiai-valsaga/
Meg szerintem az a vita akár itt is szerepelhetne. 😉

Csak vigyorogva jegyzem meg Kiszámoló bácsi, hogy téged rövid időn belül el fog ütni véletlenül a C cég, a B cég, vagy akármelyik cég autója...
De hogy egy kicsit hízelegjek is: Többet tanultam tőled pénzügyi téren (pl az UL-ekkel kapcsolatban), mint bárki mástól , úgyhogy köszönöm, és hálával tartozom érte. A Munkádhoz pedig további sok sikert kívánok.

Több helyen is olvastam, hogy ha arany, akkor csak fizikai arany, .. és elásni hátul a kertbe, mert így nincs őrzési díja 😛
Az arany különben jó befektetés, annak aki 100-500 éves távlatokban gondolkodik :), ez azért a nyugdíjcélú megtakarítást kicsit kilövi.
Kb. 3-4 éve "nem most kell venni" állapot van, tehát aki 2009 környékén, vagy attól kezdve vásárol, az most vakarhatja a buksiját, és igencsak érdekes lenne, ha innen a csúcsról még kilőne felfelé, ez kb. a teljes világgazdaság újabb megzuhanása esetén következne be, sztem elég rizikós erre játszani..

Kiszamolo, csalódtam benned! 🙁
Légy szíves figyelmesen még egyszer elolvasni a szerződéses feltételeket, mert amit leírtál, nem teljesen igaz.
Talán az sem lenne haszontalan, ha készítenél eg számitást. Pl: 10 éven keresztül havi 5 gr aranyat vásárolsz, akkor az egyes konstrukcióknál összesen mennyit kell fizetned. Ha ügyes vagy, akkor megszerzed a 4Gates feltételeit és árait is.

Meg fog történni. 🙂

A SolarGold Aranyszámlákról röviden.
A Standard és az Aktív számla feltételei megtalálhatók a cég honlapján (solargold.hu/aranyszamla.html), ahogy a tömbarany és aranyérme árak is (solargold.hu/tombarany-adas-vetel.html). Hogy ezek drága vagy olcsó árak, nem tudom, mindenki döntse el saját maga.
Az arany 9.999 tisztaságú, London Good Delivery minősítésű befektetési arany, amely a világ legnagyobb magánkézben levő finomítójából, a svájci székhelyű Argor Heraeustól származik.

EQ500 és EQ1000 Aranyszámlák.
Csak és kizárólag a Consequit ZRt-n keresztül köthető.
A számlanyitási díj 250 000 Ft és 450 000 Ft.
Indításkor az ügyfél meghatározza azt a célmennyiséget (500 gr vagy 1000 gr), amennyit összesen vásárolni szeretni. A vásárlás időtartama nincs maximálva, de nem lehet rövidebb 36 hónapnál.
Az első 60 hónapban a standard számla eladási árához képest 9,5%, illetve 10,5% kedvezménnyel kap grammaranyat.
A 61. hónaptól kissé csökken a kedvezmény mértéke.
Mai árfolyamok:
..................Standard....EQ1000...............EQ500
Eladás:...........12746 Ft....11439 Ft/11493 Ft....11548 Ft/11602 Ft
Vétel:............10567 Ft....10622 Ft.............10622 Ft
A vételi opcíó díja a mai árfolyamon EQ1000 számla esetén 344 gr arany vásárlásakor "térül meg". Amennyiben 10 éves futamidővel tervezünk, akkor havi 8 gr arany vásárlását feltételezve ez 43 hó, nem egészen 4 év.

A fennmaradó 77 hónap alatt közel 800 000 Ft árkedvezmény realizálható.
EQ500 esetén havi 4 gr arannyal számold ki te.

A fenti alapján hosszabb távon a standard vagy az EQ számlák érik meg jobban?

A célmennyiség elérését követően további aranyvásárlásra nincs lehetőség.
Az ügyfél dönt, mint szeretne:
- Részben vagy egészben visszavásároltatni
- Részben vagy egészben tömbösíteni
- Részben vagy egészben grammaranyban a számlán tartani

Az opciók tetszőlegesen variálhatók.

Igazad van, mind a grammaranynak mind a tömbaranynak van egy tárolási díja. A grammaranyat minden esetben névre szólóan a finomítóban tárolják.
Tömbösítést követően vagy Svájcban a ViaMat Internationalnál vagy Budapesten a G4S páncéltermében őrzik, de igény esetén kiadják és haza is vihető.

A számlán levő aranyra a Solar Gold visszavásárlási garanciát ad.

Azt hiszem itt van az alapvető különbség kettőnk között. Számomra a végeredmény a fontosabb, a költségek csak másodlagosak. Ha számomra egy üzlet megéri, akkor nem érdekel, más mennyit keresett rajta.

Ez jól hangzik, csak éppen semmi értelme, hiszen ha arany ETF-et veszel, az alacsonyabb költségek miatt többet nyersz rajta, mint az aranyszámlával, ha az arany árfolyama szárnyal, ha meg lefelé megy, akkor kevesebbet buksz. Igenis, fontosak a költségek.

Ez a másik különbség.
Aranyszámlát nem elsősorban az árfolyamnyereség miatt nyitok, hanem biztonsági tartaléknak. Hogyha beüt a krach, akkor legyen hova nyúlni, ne kelljen a hosszútávú és ezért nem túlságosan likvid megtakarításokat feltörni. Nem az elérhető hozam, hanem az értékmegőrzés a legfontosabb, ha ráadásul még hozama is van, akkor az már csak hab a tortán.

Csak annyi tudok mondani, hogy számolj!
4 havonta veszel egy 1 unciás aranyérmet, vagy havonta 8 gr számlaaranyat, 10 éven keresztül. Mikor jársz jobban?
Azt is kalkuláld be, hogy ha otthon őrzöd elég komoly széfet kell vásárolnod és a biztosításnak is lesz díja, nem is kevés.

Ja hogy nem akarsz biztosítást kötni, mert a pénzbe kerül? Akkor meg azt kalkuláld be, hogy mit fogsz érezni, ha egyszer néhány kíváncsi idegen meglátogat és mindenedet elviszi.

Bocs, de ezt nem értem. Milyen cég ment csődbe? A ViaMat vagy a G4S?
Másrészről a náluk ÖRZÉSBEN levő arany nem az övék, hanem az enyém.
Így jogszerűen azt nem adhatják el, nem tartozik a cég vagyonához.

ETF-et is el lehet adni, ha beüt a krach. Ezért sem érdemes ilyen magas költségű számlát választani, mint amit reklámozol, főleg úgy nem, hogy a kezdeti költségei magasak, tehát korán feltörve, hiszen jöhet korán is a krach, elég necces.

nem az a kerdes, hogy melyik uzlettel tudok a legjobban keresni?

minek valasszak egy olyat, amivel 1 %ot tudok csak, ha hasonlo kockazat, befektetesi osszeg, es utanajaras mellett 5% hozamom is lehet? ( A szamok csak peldak, keretik nem belejukkotni )

Nem jók az arányok.
Az egyik repülőjegy 300 000 Ft + 8 000 Ft adminisztrációs költség, a másik repülőjegy 250 000 Ft + 30 000 Ft adminisztrációs költség.

Természetesen az összehasonlításba bevonhatod az ETF-et és az érmét is.

Azért vicces valahol, hogy ez a link eljutott idáig :P.
Bár egyetértek, hogy tudással lehet a legtöbbet keresni :).
Vagy azzal, ha vállalkozást nyitsz, és jó lapokat húzol 😉

4 szolgáltatót linkeltem, egyszer 3-at, majd még egyet. Hogy "ez a termék" a három alá írtad be válaszként. Nem egyértelmű.

100 ezres (pláne több százezres) jutalékot mindenesetre egyik sem tartalmaz, sőt.

És mért pont az aranyat vették most elő? Csak nem a múltbeli hozamok miatt? Valami ilyesmi volt az ázsiai eszközalapokkal is a unit-linkednél, hogy azokat kell venni, mert lám milyen jól teljesítettek a múltban.

Valaki magyarázza már el ezeknek az ügynököknek, hogy a múltbeli hozam semmit sem jelent.

Ugyanerre a hülyeségre épülnek a forex robotok is. Azzal hirdetik őket, hogy letesztelték az utóbbi 100 évre őket és mekkora hozamot érnek el elméletben.

A múltbeli hozam nagyon is sokat jelent, de abban igazad van, hogy nem jelent semmilyen garanciát a jövőre nézve.

Four Gates: 12% a költség. Ez a 12% a vállalt összeg 12%-a, pl. 240 hónapra 100 EUR havonta, mint megtakarítás és a teljes összeg 12%-a. Kétféleképpen fizethető: egy összegben előre, vagy a havi megtakarítással együtt. Ekkor az első hónapban a befizetés 100%-a megy költségként, utána pedig az 50%-a, amíg el nem fogy a számított költség.

Az a hajó már elment!

Tudtommal fizikai aranylapkákat.

Kösz az infót, ezt eddig nekem nem mondták el. Ahogy azt sem, hogy milyen árfolyamot használnak.

Az ETF-k tényleg flexibilisek és nem kell az arany tárolásával küszködni otthon. Alacsony a vételi költségük és likvidek.
Másrészről azon ETF-k, melyek csak (vagy főként) futures-be fektetnek, ki vannak téve a contango negatív hatásának. Ez erodálja a befektetés értékét.
A fizikai aranyba fektetők pedig megdrágulnak a tárolási költségek miatt.
Így aztán -ha jól gondolom- emelkedő trendben jó lehet az ETF, de stagnáló árfolyam esetén folyamatos, lassú porladással kell számolni.
Ezért aztán az ETF szerintem leginkább spekulációra alkalmas, hosszútávú befektetésre, kincsképzésre kevésbé.

Nem, hanem egy havi megtakarítással bíró szerződést, amely abból áll, hogy havonta az átutalt pénzből aranyat vesznek a megtakarítónak. Amit őriznek vagy kiszállítanak. De rákérdeztem arra, hogy mi van, ha csódbe megy a cég és az én aranyam valahol Ausztriában van, akkor mi lesz? Erre erősen 'sales bullshit' jellegű választ kaptam.

Brokernet forgalmazza. Végre rá kellene venni a Brokernet vezetőségét, h váljanak tőzsdei szekciótaggá Quantis néven, és vegyenek fel képzett szakembereket, ahelyett h képzetlen ügynökökkel próbálnak eladni vacak haszontalan termékeket, amelyekkel próbálnak átverni mindenkit aki bérből és fizetésből él. Inkább alapítana Kostevc Péter, a Brokernet tulajdonosa egy diszkontbrókert, amivel legalább 4-5 külföldi tőzsdén lehet kereskedni. Továbbá ügyeljetek arra is, h a Quantis befektetési alapjai is mind szarok, mivel mindegyik alapok alapja, tehát csak befektetési alapokba fektetnek, amiből ők is fizetnek már alapkezelőknek, továbbá az éves számlavezetési díj kb 2%, míg pl más nagybankoknál max 0,1%, huszadrésze tehát.

Meg tudod pontosan, szabatosan fogalmazni, mit is jelent az hogy "mlm-ben értékesíteni biztosítási termékeket"?

A unit-link szerinted melyik uniós jogszabályba, direktívába ütközik? Amennyiben egyikbe sem, milyen alapon lehetne betiltani egy EU-konform terméket?

Nekem egyébként egy egyszerű módszerem van a befektetési termékek értékelésére: amit ügynök akar eladni direkt felkereséssel, azt nem szabad megvenni. Eddig minden esetben bejött. 🙂

"A unit-link szerinted melyik uniós jogszabályba, direktívába ütközik?"

Konkrétan semmibe. Amibe ütközik az az, hogy az ügynökök szándékosan vagy tudatlanul (mert nem képzik ki őket) HAZUDNAK, mikor eladják az UL terméket és szándékosan v. tudatlanul ELHALLGATJÁK a költségeket és a tényleges elérhető hozamot.

Nálam háromszor is jártak UL ügynökök és mindegyik hamisan tárta elém az elérhető hozamokat és a költségeket! Mindegyik úgy mutatta be az UL-t szóban (!!), hogy ha a hozam 0% lenne még akkor is visszakapnám a befizetett pénzemet (vagy majdnem), 4% hozamnál meg már nyereséges is lennék (ami persze nem igaz, mert kb. 8% hozamnál lenne az ember egálban). Még a laptopon is mutatták az eredményt. A szerződésnek azt a pontját, ami a költségeket tárgyalja SOHA nem mutatják meg.

De erről már írtam egyszer egy másik hozzáoszlásban régebben. Aki akarja keresse meg.

Folyt...

Persze mikor szerződésre kerül sor, akkor aláíratnak mindenféle papírt az emberrel, hogy megértette a kockázatokat, meg minden feltételt megismert. Magyarul szóban a szerződés előtt jól átverik az embert, aztán papíron bebiztosítják magukat, hogy per esetén tutira nyerjenek.

Ezért kellene vagy betiltani az egész UL értékesítést. Vagy pedig szigorúan előírni, hogy valós és teljes számításokat mutassanak be, és a költség összes pontját pontosan, teljesen mutassák be konkrét példákkal, amikből láthatja a delikvens, hogy ha a következő x évben befizet ennyi meg ennyi Ft-ot és a hozam pl. átlag mondjuk 4% lenne, akkor mennyit kapna vissza ÉS mennyit kapna vissza, akkor ha ugyanezt a pénzt egy 4%-os bankbetétbe rakná az UL helyett.

Ameddig ez nem teljesül, addig az UL értékesítők mind jó nagy CSALÓK. És minden hasonló költségekkel operáló termék ÁTVERÉS.

És ami a lényeg: az MLM-es rendszer (illetve minden hasonló ügynökös rendszer) esetén az ügynökök kifejezetten érdekeltek ebben a csalásban és átverésben. Hát ezért kellene betiltani.

Mindenkinek van szeme es eltudja olvasni amit alair szerintem. Olyan nincs hogy emberek atverese.....

Hát Egy másik Zoltán vicces egy emberke vagy te. Komolyan, szerinted valaki beveszi a "Ha számomra egy üzlet megéri, akkor nem érdekel, más mennyit keresett rajta." dumádat? Mégis, szerinted azok a misztikus mások min keresnek? Hát rajtam (illetve rajtam nem, hanem aki bedől nekik). Persze hogy érdekelni fog, ha ugyanazt megkaphatom olcsóbban. Arról nem is beszélve, hogy képes vagy azt az ügyfél számára haszonnak elkönyvelni, hogy csekély többszázezer forintért cserébe a megtakarított pénzének csak a 10%-át bukja kapásból... No comment.

Amúgy aki minden körülmények közötti értékállóságot akar és kicsiben játszik, az vegyen pár karton cigit és/vagy fektessen tömény szeszesitalba. Ez a kettő ami eláll, és ha beüt a világvége akkor is lesz rá kereslet(sokkal inkább, mint az aranyra). Persze nem likvid. De nehogy már én fizessek, hogy odaadhassam valakinek a pénzem, az nonszensz.

mar hogy ne lenne likvid??
Szerintem barmelyiket el tudod adni a dohanyos ismerosoknek pillanatok alatt... sot, elvileg meg a hozama is jo lehet, mert kb 3 eve meg 560ft volt egy doboz, mostmeg 780... 700ert adod, es akkor mar kerestel rajta:)

"Ez a kettő ami eláll, és ha beüt a világvége akkor is lesz rá kereslet(sokkal inkább, mint az aranyra)"

Nem csak e kettő, hanem minden függőséget okozó anyag ugyanilyen jó befektetés lehet, csak jelenleg ez a kettő engedélyezett a világ nagy részén (enyhébb szerek közül meg a kávé). De hogy a világvégéig (vagy röviddel utána) melyiket tiltják éppen be, azt nem tudhatod.

Arról nem is beszélve, hogy ha világvége, akkor nem sok esélyed lesz ilyen "értékes vagyontárgyakat" önállóan megvédeni, inkább az életeddel és családtagjaid életével leszel elfoglalva. Esetleg azért fogod a rejtekhelyről előhozni és odaadni a karton cigit, hogy ne bántsanak.

(Szóval szerintem a tudás és az emberi kapcsolatok még akkor is többet fognak érni :-))

Evvel sajnos egybecsengenek a saját BNET-es tapasztalataim. Amig az első előadásokon az ügyfél érdeke és szolgálata volt teritéken a teljes pénzügyi termék palettával, ez gyorsan degradálódott a menj el mindenkihez, evvel a termékkel mindenkinek segitesz!-ig. Amig az elején a fő (és mint kiderült egyetlen) pénzügyi megoldás kb. 20 ezer embernek jó MO-n, a végére ez a megoldás mindenkinek jó! lett.
A "szakmai" vezetők - legalábbis akiket megkérdeztem mind komoly hiányosságokkal küzködtek pénzügyi ismeretek terén. Érdemi válaszok elől kitérni viszont mint az olajozott angolna. A kritikák viszont komoly ellenérzéseket váltottak ki, amikor valamelyik számitásnál rámutattam a hibára (50 millió helyett csak 36 jött ki - HA minden optimális). - "Ő nem akar evvel foglalkozni! Ő pénzt akar keresni!!!"

Lennél szíves ezt picit részletesebben megmagyarázni?

Az ügynök abban érdekelt, hogy minél nagyobb jutalékkal adjon el valamit annak akinek tud. Ennyi.
Épp ezért adják el az ügynökök a legrosszabb befektetési termékeket, a legjobban túlárazott konstrukciókat a balekoknak.
Van aki baráti társaságban nyíltan kimondja, hogy balekokra utazik, de a többség van annyira tudatlan, hogy maga is elhiszi, amit az értékesítés érdekében sulykolnak.

Már bocs, de itt nem leszel népszerű. Megkockáztatom, hogy a blog törzsközönségének 90% fölötti része zsigerből rühell minden ügynököt.

Az ügynöknek hinnie kell a termékben, ha el akarja adni.

Amúgy a BNET-nél is szerintem komoly dolgokat hallgattak el a "tanácsadók" elől. Ha rákérdeztél az elmaszatolt vagy elhallgatott részekre akkor a "teljeskörű szakmai támogatás" cimszó alatt - "nem kell vele foglalkozni!!" illetve "evvel nagyon sokat lehet keresni" volt a válasz.
A "kockázat" szót meg törölni kell a szótárból!

Elvileg az alapkezelő/biztositó érdekelt abban hogy jól járjon, mert %-ot von. A képet árnyalja, hogy a nagyobb bevétel az alapok közötti áthelyezésekből van, legalábbis az alapkezelőknél.

Nem hajtok a blog bonvivánja címre! 🙂

Más: Nem az UL termékekkel van gond, és megfelelő feltételekkel az MLM sem ördögtől való - amivel baj van az ami nálunk a kettő kombinációjával született. Az UL életbiztositásokat meglőtte az adókedvezmény elvétele és a magas haszonkulcsu MLM értékesités végképp megnehezitette hogy az ügyfél jól járjon.

Törvény, szabályozás sajnos nem foglalkozott velük, néhány cég ezért lett ilyen sikeres. Mivel nem látom, hogyan lehetne érdemben hatékonyan szabályozni, én is hive vagyok hogy pénzügyi terméket MLM rendszerben ne lehessen értékesiteni! Nem látom át, miért kéne annyi embert megfizetni - az ügyfél szempontjából érdemi munka nélkül.

Az érdeklődők figyelmébe ajánlanám a PSZÁF 2012-es decemberi fogyasztóvédelmi kockázatelemzését - nagyon szépen leirja a problémákat az MLM-el.

Kedves Zoltán!

Hallott már Ön a banki széfbérlési lehetőségről?
Pl. K&H Bank 937Ft+Áfa/hó?
Ha szeretnék aranyba fektetni,megveszem,majd beteszem.Pont.

1 db egy unciás érme még belefér. 2 már nem.

Ha nem fizikai aranyat szeretnék vásárolni,megveszem az árupiacon,kb. 1 perc alatt online,néhány dollár jutalékért.

Jól értem, hogy azt akarja bemesélni az aranynepper barátunk, hogy ezzel a szuper aranyszámlával hosszútávon jóval olcsóbban beszerezhető az arany úgy, hogy még az ügynök is keres, mintha bemennénk egy szimpla boltba Bp-en vagy Bécsben, ahol 2-3% alatti a marzs?
Ez mégis hogy jön ki?

Aki szerint az arany ára száguldani fog, az vegyen etf-et, aki fél a világvégétől az fizikai aranyat. Mindenki másnak számtalan 100x jobb befektetés is van.

Pontosítsunk akkor,KH Bank:
"A" méretű széf:26X42X10 CENTIMÉTER!-937Ft+Áfa/hó(ezt említettem a korábbi hozzászólásomban,szívesen kipróbálnám,hogy akár ebben a méretben mennyi érmét tudnék elhelyezni)
"B" méretű széf:26X42X25 CENTIMÉTER!-1024Ft+Áfa/hó
"C" méretű széf:26X42X25(feletti,meg tudom kérdezni,ha érdekes lehet) CENTIMÉTER -1133Ft+Áfa/hó
Természetesen van máshol is lehetőség,jellemzően minden nagyobb banknál vannak széfek,többféle méretben.
A méretekből látszik,hogy nagyobb aranyrúdak elhelyezésére is van megoldás.:)
Ja,és bármikor bemehetek gyarapítani,vagy csak csodálni az aranyat.
Aranyat pedig meglehetősen sok helyen árusítanak.
Online pedig 0.25-0.3%(érthetőbben pl.1 millió forintos tranzakciónál 2500-3000Ft),a havi számlavezetési díj 499Ft(KBC Equitas,de lehetne más brókercég is.
Bocsánat,hogy megkérdezem,de miért is kellene 250000Ft-ot,vagy 450000Ft-ot fizetnem ezért?

A széf méretéhez és bérleti díjához tartozik egy biztosítási érték is, ami a legkisebb "széf" esetében 500 000 Ft. Erre mondtam, hogy ebbe még belefér 1 db 1 unciás érme, de 2 már nem.

Bocs, legkisebb díjat akartam írni.
Azaz a megadott bérleti díjért a legkisebb széfet bérelheted ki, de maximum 500 000 Ft értékig lesz biztosítva. Természetesen lehet magasabb értékű biztosítást is választani, de akkor a díj is magasabb.

A hír igaz,ezért az összegért valóban ennyiért biztosít a KH.Bár nem hallottam eddig még ,hogy Magyarországon banki széfeket törtek volna fel,vagy raboltak volna ki,de tegyük fel,biztosra akarunk menni,ebben az esetben van lehetőség növelni a biztosítási összeget,:10 M Ft-os biztosításért 5885 Ft+ÁFA/hó összeget kérnek.A legnagyobb széf is 6335Ft+Áfa-ba kerül ugyanennyi biztosításért.Ha 10 M Ft értékű aranyunk van az "aranyszámlán",akkor 1.2%-os az őrzési díj(120000Ft)+10% adásvételi jutalék+250000Ft-450000Ft "vételi opció"
Arról nem is beszélve,hogy az arany ára éppen zuhanóban van(áprilisban -7.8%).
A széfes dolgot is elég likvidnek tartom:bemegyek,kiveszem,és bearanyozom a napomat!:-)
Az online vásárlásnál brókercègen keresztül is csak 0.25-0.3%(nem 10)+a brutális 499Ft-os havi díj(állampapírt,vagy részvényt is vásárolhatunk a díjon belül,belföldön és külföldön is)

Nem a KH-t akartam reklámozni,félreértés ne essék,csak ott vagyok ügyfél,ezért ismerem jobban.Más bankoknál és brókercégeknél is hasonló lehetőségek vannak,hasonló árakkal.
Ha most vásárolnék aranyat az egy hónappal előtti árához képest(-7.8%),az elég jó "vételi opció":-):-):-)?

Semmilyen áron nem venne aranyat Warren Buffett:
http://www.portfolio.hu/vallalatok/nyersanyag/semmilyen_aron_nem_venne_aranyat_warren_buffett.183545.html?utm_source=hirstart&utm_medium=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator

Én ingyen vennék.

@Gaben: Warren Buffet-ről köztudott, hogy mindig is az aranybefektetés ellen volt, így nem csoda, hogy most, 500-600 USD/uncia zuhanás után előjön ezzel az aranyellenes dologgal.
Egyébként sztem ahogy Walhalla írta, ha valaki nagyon az aranyban gondolkodik érdemes egy brókernél számlát nyitni és egy minimális alapletéttel és jutalékkal spekulálhat az arany árfolyamváltozására (akár áresésre is) anélkül, hogy vétel esetén el kellene helyezi azt egy széfben, plusz óriási jutalékokat kifizetni. Amúgy ahogy kiszámoló is írta ez a Consequit aranyszámla termék egy röhej.

http://www.pszaf.hu/bal_menu/figyelemfelhivo/befektetesi_arany.html

Megint zuhan az arany ára...

2013-ban 28%-ot zuhant az arany ára.
No comment.

Van már olyan aranyszámla és vissz.vesz. ajánlat, ami tényleg megéri ,mert nem elsődleges forgalmazótól van, ezért nincs reklámozva se!Ezt csak azért írom, hogy azért ne utasítsatok el mindenkit, mert vannak profitábilisak is!
Az írás amúgy nagyon alapos, remek! 🙂

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram