BNP Paribas: kamatcsökkentés januártól
A BNP Paribas-t azért szeretjük, mert az egyik legnagyobb kamatot adja itthon, jelenleg 2,2%-ot egy évre és 2,4%-ot két évre.
Belsős pletykák szerint január elejétől jócskán megvágják a kamatokat, talán 0.5%-kal. Ha le akarsz pénzt kötni náluk, még tedd meg idén.
Bankbetétek aktuális kamatai itt.
zsiday.hu/blog/infláció-2rész
Ennek fényében mi a véleményed arról, hogy érdemes-e 2,2-2-4 százalékra betenni 1-2 évre a pénzt?
Vagyis azt mondja, hogy 2,25 hozam nem lesz elég az infláció megverésére. Ezért a kérdés, hogy érdemes-e lekötni ennyiért, amennyit a BNP ad.
Nem az a kérdés, mennyit szeretnél, az a kérdés, máshol mennyit kapsz.
Pontosan. És X bankhoz képest a BNP azért is jó választás a kamaton kívül, mert fióktelep, vagyis a francia betétbiztosítás áll mögötte.
egy kiegészítő érv a Kiszámoló által mondottak mellé: a Cetelem napi kamatozású, míg a kincstárjegyben ezért a kamatért egy évre le kell kötni a pénzed.
Mennyi a hozamleső futamideje?
ha lakáscélú (azaz kérsz rá állami támogatást), akkor 67 hónapra lehet kötni, de a 45. hóban már fel lehet mondani, mert a 3 hó kiutalási időszak is bele számít a törvényben előírt minimum 48 hónapba.
Igaz, de csak a hitelkártyás visszatérítés miatt veri meg a fundamenta a cetelemet.
Ha valaki nem hitelkártyán keresztül fizeti a fundamentát, akkor összegtől függően a cetelem lehet a nyerő, akár 10-12 hónapon át is.
Makaróni
Nem számít a futamidő (amúgy szocske a 623 módozatot preferálja, mely 67 hónap), mert 3 hónapos kiutalással meg lehet szüntetni bármikor. Tehát az állami támogatással nem számolva csak a 3%-os kamattal, mint egy betét kezelendő.
– 10 évre garantált a 3% (ami lehet rossz is, de ha máshol többet adnak, majd felmondom és odaviszem a pénzt)
– a 3% kamatból nem jön le kamatadó, a cetelem mennyit ad most nettóban és mennyit fog jövőre garantálni?
nyilván vannak hátrányai persze a fundamentának, pl. az, hogy nincs részösszeg-felvétel (vagy több szerződést kell nyitni, ami többszörözi a ktsgeket), de hozamban sztem jó, főleg amíg nem kezdik el visszautalni a túlfizetéseket, amire sajnos az elvi lehetőségük már adott a 2016 nyár óta nyitott szerződéseknél…
betet.bnpparibas.hu/future/Library?id=6091914&locale=hu_HU
Csoda, hogy eddig tartották a 2+ %-ot.
5435 Ft nettó kamat 11 hóban. (6880-1032(Kamatadó 15%)-413 (Eho 6%)) Jövőre ez a 6% Eho szűnik meg ugye?
Igen jövőre nem lesz már echo
szocske már többször írta a fundamenta hozamlesőt. Pár hozzászólással előbb is 😉
3% kamat, mely kamatadó és ehomentes. Hátránya a 9.000,-Ft nyitási díj + 150,-Ft havi számlavezetés, valamint csak egyben veheted ki a pénzt és 3 hónap mire kiutalják.
3,72M-t én már 2 db fundamenta hozamlesőre mernék csak betenni, így
18000 Ft lenne a nyitási díj és havi 300 Ft a számlavezetés.
A havi kamat pedig adómentes 3%, azaz 9300 Ft.
Ha hitelkártyával be tudod fizetni, akkor a visszatérítés valahol 35ezer-150ezer között, kártyától, hitelkerettől stb. függően.
Új HK igénylések esetén már szinte mindenhol felső határhoz kötik a visszatérítést, havi 1500-20ezer ft között szór ez jelenleg. Régi kártyák még akadnak, ahol nincs limit, de egyre több bank visszamenőleg is módosít, vagy megszűnik (pl. citi).
Jobb biztos nem lesz, csak rosszabb…
Tényleg ha hétvége dec 31, akkor mikor lehet hozzáférni? Előtte az utolsó banki nap (dec 30), vagy utána az első napon (jan 2.).
Valószínűleg csak következő munkanapon (jan. 2.) fogok a pénzemhez jutni.
A megoldás: meg kell adni a lekötési megbízást még az idén (dec. 30.) Majd ezután 5 nap áll rendelkezésre a pénz beérkezésére, addig érvényes a megbízás. Ekkor még az idei kamatokkal le lehet kötni január elején.
+bónusz(?) (ez nem mondták csak most jutott eszembe, nem biztos hogy így lesz): szerintem erre már így csak kamatadót (15%) kell fizetni, EHO-t (6%) nem.
Kiszámoló, mi a véleményed? A megbízás napja számít, vagy a tényleges lekötés napja?
Mi a valódi költsége a Cetelem Takarékszámlának? Ha nincs készpénzforgalom, akkor hogyan lehet megúszni a rejtett költségeket?
Ezeket találtam a honlapjukon:
“Milyen költségei vannak a számla fenntartásának?
Nincs adminisztrációs költség. A számlanyitás, a számlavezetés, az átutalás, a havi számlakivonat, valamint a számla megszüntetés díja 0 Ft.”
“A NetBank szolgáltatás igénylése és használata díjmentes. Azonban egyes folyamatok után, mint például az átutalás plusz költséget számolunk fel. Az átutalás alapköltsége 320 Ft vagy az átutalandó összeg 1%-a, ha az meghaladja a 320 Ft-t.”
Most készülök takarékszámlát nyitni. Megnéztem az ótépés hirdetményt is. Lehetséges volna, hogy bónuszkamattal együtt is csak évi kb. egy ezrelékre lehet számítani?? Vagy rosszul olvasom?
Ahogy írják, a Cetelem nem számít fel semmi költséget:
– nincs nyitási díj, számlavezetési díj, kivonat készítési díj, postaköltség, kiutalási díj (még tranzakciós illetéket sem vonnak!)
Amit kapsz:
– nincs netbank, az csak a cetelem hitel részére vonatkozik
– havonta egyszer kapsz postán számlakivonatot
– sávos kamat a hirdetmény szerint, mely napi kamatozású, hó végén tőkésítés
Ami vele jár még:
– csak a szerződésben rögzített bankszámláról tudsz utalni és oda is utalják vissza a pénzt
– a kiutalást telefonon kell kérned
– többeknek macerás volt a nyitás, de szerintem átlag 1 hét
– egy embernek csak egy takarékszámlája lehet
– takarékszámládra a saját bankszámládról történő utalásnál lehet díj, melyet a számlavezetőd számol fel
A Cetelem Takarékszámlához nincs netbank. Ha ki akarsz utalni, akkor telefonon keresztül tudod inditani: egy normál (saját) bankszámlára, amit előre meg kell adni és az utaláskor is meg kell ismételni a számát. Készpénzt nem tudsz kivenni közvetlenül és a megadott számlán kivül nem tudsz máshová utalni.A számlakivonat papir alapú.
A kamathoz kapcsolódó kamatadón és eho-n kívül más költség/levonás tényleg nincs.
betet.bnpparibas.hu/future/Library?id=6091914&locale=hu_HU
Cetelemhez remélem, nem nyúlnak hozzá. Januártól veri a Kincstárjegyet keményen, ha maradna a 2,25% náluk továbbra is.
PMÁK részemről már felejtős. Adott év novemberében korrigálnak az előző évi inflával, ezt így meghagyom másnak.
A Cetelemnél már anyásabb a helyzet, ott tényleg ügynökök vannak, akik felhívnak, aztán valahol találkoztok.
Gördülékenyen megy a számlanyitás. Anno sokan szidták őket itt is, de pl. esetemben kb. 1,5 hét alatt lement minden tokkal, vonóval néhány hónappal ezelőtt.
Regisztráltam, másnap hívtak adategyeztetés miatt, majd 2 nap múlva hívott az ügynök, hogy 2 nap múlva tudunk-e találkozni, mert akkor jár felém. Papíroztunk és rá 2 napra már jött az e-mail,hogy él a számla. Azóta utaltam oda-vissza, teljesen rendben van. Bár az fura, hogy csak telefonon mehet, de ennyi még belefér.
Ha tudják tartani a 2,25%-ot jövőre is, akkor komoly konkurenciát kap a Kincstárjegy, mert itt nulláért utalják vissza a számládra, napi kamatozás van, azaz bejön a kamatos kamat, míg kincstárjegynél a végén kapod az 1 évre szóló kamatot.
Ennyi volt, kb. 1-1,5 hét volt.
A 2,27%-os EBKM már magába foglalja a kamatos kamatot. Amit meg te és mtoma leírtok, az nekem nem tűnik annyira gördülékenynek, hogy nem túl nagy pénzzel belevagjak úgy, hogy nem is jobb kamatozású, mint a Kincstárjegy.
Rugalmasabb, mert akkor veszel ki róla pénzt, amikor akarsz (még ha ezt telefonon is kell igényelni), míg Kincstárjegynél ha jól rémlik, 3 hónapig csak bukóval tudsz kiszállni és utalásnál van tranzakciós adó, míg itt nincs.
A telefonos móka az szerintem sem egy modern módszer, de én egyelőre csak oda utalok, az meg megy netbankon keresztül.
Oké, megnézem a Privilégumot.
Tetszik a javasolt fundamantás megtakarítás.
Csak azt nem értem, hogy ha most van kb 2mill Ft megtakarítandóm.
Akkor azt egyben be lehet rá fizetni vagy a havi 20eft -al kell utalgatni?