Eldobható bankkártya szám

2019-07-18
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A bankkártyánk adatait megadni nem mindig a legnagyobb ötlet számunkra ismeretlen weboldalakon, vagy ismeretlen szolgáltatások megrendelése során. Hiszen aki ismeri a bankkártyánkra írt adatokat (szám, lejárat, ellenőrző kód), az bármikor a megkérdezésünk vagy engedélyünk nélkül meg tudja azt csapolni.

Különösen az Egyesült Államokban nagy divat, hogy a szolgáltatást nyújtó vagy terméket eladó cég kezeli a bankkártyánk adatait és vigyáz arra hol több, hol kevesebb sikerrel. Gyakorlatilag szinte heti-havi hír, hogy újabb weboldalakat törtek fel és szerezték meg akár az eltárolt kártyaadatokat is.

(Nálunk szerencsére ha bankkártyával fizetsz, azt egy harmadik fél, jellemzően egy bank saját oldalán keresztül tudod megtenni, így sokkal nagyobb biztonságban vagy. De ez a tengerentúlon jellemzően nem így van.)

Gyakori átverés, hogy látszólag egyszer fizetsz egy szolgáltatást vagy veszel meg egy terméket, de valójában az csak egy csali, mert a megkérdezésed nélkül évente vagy havonta újra és újra levonják a díjat, vagy addig fizettetik veled a havi új kozmetikai csomag árát, amíg nem kapcsolsz és nem törlöd magad a rendszerből.

Erre egy egész iparág épült az Egyesült Államokban (is): az első csomag kozmetikai termék, nyelvoktató CD vagy bármi egyéb elképesztően jó áron van, de az csak később derül ki a számodra, hogy ezzel előfizettél egy havi tízszer ekkora költségű csomagra is, amit le is vontak a számládról és vonják is folyamatosan, amíg le nem állítod őket.

Esetleg feliratkozol egy hónapos ingyen kipróbálásra bármilyen szolgáltatásra, ami nagyon könnyen megy, de amikor nem kéred a további előfizetést, nagyon meg kell küzdeni, hogy le tudj róla iratkozni. (Emlékszem, a Netflix még azt sem engedte a kártyaadataim megadása nélkül, hogy azt megnézhessem, milyen filmek érhetőek el a kínálatukban, vagyis hogy egyáltalán érdekel-e engem az egész szolgáltatásuk.)

Mindezek a problémák ellen remek az eldobható virtuális bankkártya számok.

Generálsz magadnak egy virtuális bankkártya számot, azt megadod az internetes fizetésnél, az ingyenes próbahónapnál, az adakozásnál, vagy bármilyen egyéb helyen.

Le is vonják a megfelelő összeget a számládról s utána akár rögtön ki is dobod a kukába a megadott bankkártya számot, így biztos nem lesz további kellemetlen meglepetésben részed.

Ilyen szolgáltatást a Revolutnál is igényelhetsz, a rossz hír az, hogy csak a fizetős prémium csomagban, vagyis 8 euróért havonta. Természetesen nem csak ennyi a prémium csomag előnye, hiszen ott van az utasbiztosítás is, a nagyobb készpénzben felvehető keretösszeg és a többi szolgáltatás. (Már persze ha ki tudod használni őket, mint például a kiemelt reptéri várók használatát.)

Ha te tudsz másik ilyen lehetőségről, ami elérhető itthonról is és ennél olcsóbb (mert ingyen ilyet senki nem fog adni valószínűleg), akkor írd meg a hozzászólásokban.

Hozzászólások:

88 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

az ingyenes csomagban is van lehetőség havi 20 virtuális kártya létrehozására/törlésére, de egyszerre csak egy lehet

használat után lehet törölni majd újat létrehozni, ingyen

Van olyan bank hazánkban, ha a mobilalkalmazást használunk, akkor az internetes fizetést kikapcsolhatjuk bármikor, illetve bármekkora limitet beállíthatjuk. Ez azonnal aktiválódik, bármennyiszer tudunk változtatni akár naponta többször, ráadásul teljesen ingyenesen.

Nyilván nem ennyire kényelmes, de a revolut standard (ingyenes) számlájához 5 virtuális kártya jár és ezeket egyenként ki-be lehet kapcsolni bármikor. Azaz az 5-ből egyet lehet arra tartani, hogy "gyanúsabb" helyeken fizessen vele az ember, csak arra kell figyelni, hogy alapból kikapcsolva kell tartani. Közvetlenül a fizetés előtt legyen bekapcsolva, utána meg rögtön megint kikapcsolva.

Szabi, eszerint 5 virtuális kártya tartozhat egy standard számlához: revolut.com/en-HU/help/getting-started/getting-a-card/getting-a-virtual-card/ordering-a-virtual-card

Azt persze ez nem írja, hogy mi van, ha törlöd és csinálsz egy újat, de mivel a disposable card pénzes szolgáltatás, szerintem nem fogják a végtelenségig hagyni, hogy a "normál" virtuális kártyát használd "eldobható üzemmódban"...

A revolut normal csomaggal a masodik virtualis kartyaert mar ker 1820 ftot. Ergo csak az elso virtual ingyenes.

@zoli Azért ez sem olyan rossz így. Ahogy promontor írta, eggyel is megoldható. Kérdés, hogy működik.

Szerintem minden banknal ez egy alapszolgaltatas kene legyen 😛

Egy fokkal kevésbé jó megoldás, több banknál van webkártya alszámlával, igaz ezeknek általában állandó a kártyaszámuk, de csak annyi pénzt töltök pénzt töltök fel, amennyit fizetni akarok, vagy előfizetős szolgáltatásnál amennyi éppen esedékes lesz, így nem tudnak túlszámlázni.

neteller tudott ilyet régen , most nem tudom mi a szitu

Szerintem csak ezért nem érdemes prémiumot fizetni. Ott a normál virtuális kártya, marha egyszerű a megoldás: amikor nem kell, legyen lefreezelve és kész. Amikor megint ki akarok próbálni valamit, akkor átmenetileg aktiválom.
Már ez is elég védelem, de ráadásul limitet is tudok állítani a kártyán - tehát akkorára állítom a limitet, ami elég a vásárlásra, de meg se kottyanna a rendkívül valószínűtlen visszaélés esetében se.

A nagyobb szolgáltatókban pedig megbízom, és kész, pl. Amazon, paypal, bankok.

1 esetben jó a tényleg eldobható: ha valahol valami eszméletlen béna szálloda (valahol jó messze) elkéri a számomat foglaláskor, de diktálva, emailben, stb. Már volt ilyennel dolgom, bár a booking.com stb. ezen segít, de vannak speciális esetek...

A revolutnal az ingyenes csomagban nekem is csak az elso virtualis kartya ingyenes. Ugyan nem toroltem meg.

A Fintech cegek elott, 10-15+ eve pont azert hasznaltam "internetkartyat", hogy az ilyen kevesbe megbizhato oldalakon azt adjam meg. Pl. egy pardollaros domain regisztracio valamihez stb.

A Revolut virtualis kartyaja is OK, ha ellopjak az adatokat, akkor tolrolm es az 1800 Ft-ert regisztralom a masikat.

Ha most rakeresek a "disposable bank card" kulcsszora feldob sok talalatot. Igy reggel indulas elott lusta vagyok bogaraszni, hogy mi hasznalhato. Ertelem szeruen egy kartyat ide is hozza lehet linkelni.

Ugyan anyagi kar nincs, de hasonlo a helyzet az eldobhato e-mail cimekkel is. En ilyeneket hasznalok szinten az egyszeri webshop regisztraciokra. Ilyenbol van boven valasztek, eleg beirni a google-ba, hogy "disposable e-mail address"

A Revolut mellett szólnak még, az alábbi biztonsági és biztosítási szolgáltatások. Aki ennél jobbat és olcsóbbat tud, kérem jelezze.

Helyalapú biztonság ki/be
Lehúzásos fizetés ellenni védelem (mágnescsík klónozása miatt)
NFC ki/be
ATM pénzfelvétel ki/be
Online tranzakciók ki/be
15000000 GBP értékű sürgősségi orvosi biztosítás, plusz sürgősségi fogászati ellátás, poggyászkésés, utazási késés biztosítás

Tudom, nem azt írtad, hogy ingyen van a reptéri várók használta, de azt azért tegyük hozzá, hogy csak egy alkalommal ingyenes, utána pedig brutál módon túlárazott.
Még mielőtt mindenki váltana Revolut premiumra 🙂

@zoli "A revolut normal csomaggal a masodik virtualis kartyaert mar ker 1820 ftot. Ergo csak az elso virtual ingyenes."
Basszus, valóban. Persze jól eldugták az oldalt, ahol ez le van írva: revolut.com/hu-HU/legal/fees
A tájékoztatás nem a Revolut erőssége, de ezt már láttuk korábban is...

“Nálunk szerencsére ha bankkártyával fizetsz, azt egy harmadik fél, jellemzően egy bank saját oldalán keresztül tudod megtenni, így sokkal nagyobb biztonságban vagy. De ez a tengerentúlon jellemzően nem így van.“

Ez mire biztositek? Ha feltorik az oldalt, akkor az eredeti kodot kicserelik ami onnantol a csalok kamu banki utalasos oldalara mutat. Es kesz, maris megvan minden kartya adat. Nincsen 100% megoldas semmire.

@Kiszamolo

Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy a bankkártyás fizetés miért úgy működik ahogy (vagyis hogy az adatok ismeretében bárki tetszőleges összeget vehet le róla, jóváhagyás nélkül).

Véleményem szerint sokkal logikusabb lenne, ha minden tranzakciót meg kellene erősíteni (pl. egy app segítségével, vagy SMS kóddal, mint a banki átutalásokat). Így kapásból ki lennének védve az ilyesfajta csalások, amikről írtál, meg az egyéb visszaélések (az első csomag kozmetikai terméknél "igen"-t nyomnék, a többinél pedig "nem"-et)

Nagyon hálás lennék, ha erről a témáról írnál egyszer egy cikket.

(Amikor a kártyaadatok közvetlen megadásával fizetek, az kb. olyan, mintha a pénztáros kezébe nyomnám a pénztárcát, hogy ő vegye ki a megfelelő összeget. Csak még rosszabb, mert onnantól kezdve bármikor, bármennyit kivehet. Nem is értem, hogy aki ezt így kitalálta, az teljesen bolond volt?)

Nekem van egy internet bankkártyám, ami minden fizetés előtt kér egy kódot, amit sms-ben küldenek ki. Nincs kód, nincs fizetés. Titkos levonás soha nem lehet, mert minden tranzakciót nekem kell engedélyeznem.

"Le is vonják a megfelelő összeget a számládról s utána akár rögtön ki is dobod a kukába a megadott bankkártya számot, így biztos nem lesz további kellemetlen meglepetésben részed."

Nem kötözködésképpen, és nyilván sok kifejezetten csalásra optimalizált honlap is van, de az esetek jelentős részében (társkereséstől vásárlásig, nyelvtanulástól bármilyen szolgáltatásig) egy szerződést köt a delikvens, legfeljebb nem olvassa el az eldugott "apróbetűst". Márpedig ha szerződést kötött, hiába tiltja le a fizetést, sok oldal rámegy a behajtásra, és igencsak előfordulhat, hogy további kellemetlen meglepetésben lesz része...

Psd2 mennyire oldja megezeket?

@andras
OTP virtuális kártyánál már be lehet kapcsolni, hogy vásárlás előtt egy SMS kóddal kelljen megerősíteni a tranzakciót.

@Kiszamolo igen, erről már hallottam, de ahogy írod ez sem véd ki mindent.
@Dörnyei József: pont ilyesmire gondoltam, ha nem gond, megosztanád, hogy ez melyik banknál van?

Illetve még egy dolog, amit imádok: autóbérlés.

Az elején zárolják a teljes díjat + X kauciót, a végén a zárolt összegből megtartják a bérlés díját és (ha nem volt gond) felszabadítják a kauciót. Jobb helyeken. Viszont jártam már úgy egyszer (és úgy tudom, hogy ez több helyen is bevett gyakorlat), hogy a bérlés végén egyszerűen még egyszer levonták a bérlés díját, a korábban zárolt összeget (díj + kaució) pedig egyszerűen hagyták kifutni. Igaz ugyan, hogy a végén (kb. egy hét múlva) visszakaptam ezt a zárolt összeget, tehát végül nem fizettem többet, de addig sem érem el a pénzem.

Ilyenkor lenne jó a második levonást letiltani, használják a zárolt pénzt, ha már befoglalták.
József, a te kártyád tudja ezt?

Andras
2019-07-19 at 08:55

keress rá: "psd2"
minden EUs kibocsátású kártyánál, netes vásárláshoz fog kelleni.

Kiszámoló:
Az eldobható inkább szerintem a "ciki" oldalakra lenne jó, és azért kér pénzt, hogy ne bukjon le a vevő 🙂

Szerintem a virtuális kártya vásárlás előtti bekapcsolása, utána kikapcsolása teljesen megfelel, ehhez nem kell mindig új kártyaszám. Egyébként tényleg nonszensz a bankkártyás fizetés biztonsági kialakítása, ezért is kell mögé brutális adminisztráció az ellopott pénzek visszaszerzésére.

Én az eldobható kártya mellett, ahol lehet a Paypalt , Alipayt, Amazonpayt használom, így a kereskedőnek nem kell megadni az adatokat.

1) az ilyen sorozatos levonásokhoz az engedélyt megadja a júzer az első tranzakciónál. A Paypal felületen szépen látszik, hogy kiknek adtál engedélyt visszatérő levonásra. Jómagam meg szoktam nézni időnként, és törölgetem az oda feliratkozó trükkös cégeket (godaddy, steam, meg hasonló játékos cégek pofátlankodnak be).

2) Nekem a bankkártyás vásárlásokról a havi kimutatás 3-4 oldal... (hitelkártya). Átnézem minden hónapban, mert csak, de szvsz sokaknak fel sem tűnne egy 2-4 000 forintos levonás.

3) legutóbb pont a gyerekem kért zeneszolgáltatást, az első 3 hónapra 1 eur, utána havi 5 eur. Megegyeztünk a feltételekről (ő fizet), de kíváncsi vagyok eszébe jut-e majd időben kikapcsolni 🙂
Természetesen ez a csapat is bekerült a Paypal fent jelzett felületére, ahol szépen ki is kapcsolható a megújítás. Persze ettől még a szolgáltatói felületen nem megy át a változás!

OTP bankkártya mellé alapból adnak egy virtuális kártyaszámot. Erre mindig csak a szükséges pénzösszeget teszem, a netes vásárlásokra kiváló.

Erste Banknak van egész jó virtuális bankkártyája. Alapból 0 forintra van állítva a napi limit amit a netbankban, vagy applikációban lehet időzárral (1 óra, 24 óra, 48 óra) átállítani bármilyen összegre.
Mindez kb 1800 forintba kerül évente.

@nagy-ferenc a Revolut biztosítás jónak tűnik, lehet, hogy most kipróbálom.
A feltételekben azt írja, hogy ha vannak más biztosításaid is, akkor ők az arányos részt fizetik. Na most nekem van egy halom kártyám, amiken van utasbiztosítás - érdekes gyakorlat lenne kiszámolgatni, hogy melyik biztosítónak mennyit kellene fizetni adott esetben. (Ez gondolom standard, csak sose olvastam bele)

1 gondom van csak ezzel - ha kötök egy utasbiztosítást akárhol (netrisk, stb), onnan kinyomtatom az 1 oldal papírt, ami ha pl. a tárcámban van és baleset ér, akkor vélhetően megtalálják és ellátnak akkor is, ha nem nagyon vagyok magamnál... Ellenben a Revolut meg a sok bankkártyához kötött biztosításhoz én is kellek... Hogy mondjuk ne egy közkórházba vigyenek a harmadik világban, mert van biztosításom a drágábbat megfizetni...
(Persze valamelyiket ugyanúgy kinyomtathatom, de nem 1 oldal)

MÁS, CSOK topic, csak már nem tudok kommentelni rá:

Módosult a rendelet: lehet CSOK-os lakásban is vállalkozás székhelye
A Magyar Közlönyben (109.sz.) megjelent módosítás szerint a CSOK-ot igénylők már eleve nyilatkozhatnak arról, hogy székhelyként szeretnék használni az ingatlant. Feltétel azonban, hogy a cégnek saját többségi tulajdonban kell állnia és nem lehet részvénytársaság. Azok, akik már korábban igényeltek CSOK-ot, s emiatt nem tudták az igényléskor ezt a szándékot bejelenteni 2019. december 31-ig van lehetőségük egy ilyen nyilatkozat megtételére.

A biztonság SMS-ekről egy elgondolkodtató kérdés: Minden bank és hitelkártyám az internetes vásárláskor kér SMS-ben egy ellenörzőkódot, minden tökéletes, elvileg nem tudnak kijátszani: Illegális beterheléskor jön az SMS, én tudni fogok a próbálkozásról, ők meg nem tudnak a kód nélkül levonni.

DE! Elkezdtem használmni az új Curve kártyámat, amivel nagyon elégedett vagyok. Ugye ez úgy működik, hogy berakok mögé tetszőleges számú bank vagy hitelkártyát, és csak ezt az egyet kell megemnál hordanom, és mobilappon belül választom ki, hogy a boltban a fizetésnél használt Curve kártya melyikról vonja le az összeget. Elég a sorbaálláskor engedélyeznem magát a Curve kártyát is. Eddig fantasztikus, sokkal nagyobb boztonságban vagyok. Csakhogy: a Curve internetes vásárlásként terheli meg a mögötte levő kártyát, - és most jön a csoda - és NEM JÖN AZ SMS, mégis sikerül beterhelnie. folyt.köv:

folyt az előzőből:
Hogy csinálja????? Ezek szerint ki lehet játszani az SMS ellenörzőkódot! Még 100 000 Ft feletti összegnél is simán ment. A Curve-ban megbízom, de mi van, ha mások is tudják ezt a trükköt és egyszer csak azt veszem észre, hogy egy simlis cég SMS jóváhagyás nélkül beterhelt egy összeget valamelyik kártyára ugyan azzal a módszerrel, ahogy a Curve is?

Szóval van egy titkos módszer, amikor a bankom (ERSTE/Budapest/Cetelem) nem kér ellenörzőkódot, minden más esetben meg kér?

Hmm... A biztosítás témához: a Revolut biztosítás kondíciói között egy érdekes mondat:

"Private medical treatment is not covered unless authorised by the Emergency Assistance Service."

Vagyis magánkórházba / klinikára nem mehetek? Ez érdekes ellentétben áll a bemondott "15 millió GBP" biztosítási összeggel. Eddig én csak magán helyre mentem (a pár esetben)
Európában persze nem gond, de van ahol az lehet...
Megnéztem az egyik bankkártyámhoz adott biztosítást, az nem 15 millió fontot ad, csak olyan 50.000 GBP erejéig, de ott nem találtam ilyen kitételt, és az sincs, ami a Revolutosnál, hogy azonnal vedd fel a kapcsolatot, mielőtt bemész a kórházba. (Mi van ha nem saját lábadon mész) - hanem 48 órán belül, ilyesmi...
Ja és van egy 75 GBP önrész is, ha valami apróság történne, egy sebet kell bekötni, ilyesmi, akkor az érdekes lehet.
Ez valami ír biztosító, van valakinek több tapasztalata

@megis-hogy-csinalja-ezt-a-curve "Szóval van egy titkos módszer, amikor a bankom (ERSTE/Budapest/Cetelem) nem kér ellenörzőkódot, minden más esetben meg kér?"

Ha jól tudom, olyan kereskedőknél nem kér ellenőrzőkódot a bank, akikben megbízik.

Nem elméleti a vita picit? 15 éve aktívan használok bankkártyákat, egyre több országból van hitelkártyám, használom is őket - és még szinte nem volt ilyen illegal lehívás, pedig gondolkodás nélkül adom meg őket, minden útszéli webshopban.
2x volt, hogy Angliában ismeretlen költések jelentek meg, az egyiket a bank is letiltotta, suspicious transaction cimen, a másik miatt nekem kellett szólni. Megoldás:
1. Ügyfélszolis telefon után perceken belül visszakaptam a pénzt, azzal a feltétellel, hogy
2. Küldtek egy levelet, melyben aláírtam, hogy az alábbi tranzakciókat nem én hajtottam végre.

Erste Bank virtuális kártya. Fizetés előtt a netbankban ráteszek annyi pénzt a számlámról amennyi kell és nyugodtan megadhatom a kártyaadatokat mert azon a pár percen kívül nincs mögötte lóvé. Amúgy nem vagyok túl paranoiás de én még a paypalnál is ez a kártya van beregisztrálva.

Ez nyilván nem mindenkinek jó, de Ausztriában lehet venni a Libro-kban cash4web néven prepaid kártyát. Levesz az ember egy kis kártyát, a pénztárnál kifizeti és kap egy blokkhoz hasonlító fecnit, amin rajta van az összes lényeges info. A neten meg lehet nézni a terheléseket is egy faék egyszerűségű oldalon.

Illetve létezik egy PaySafeCard nevű dolog is, ez van Magyarországon is.
Sokkal jobb lenne a netes fizetésekhez, például lehet többet is használni egy fizetéskor.
Csak nem mindenhol fogadják el, mert a cash4web-bel ellentétben nem hazudja magát kártyának, ezért az oldalnak kell támogatnia.

Nekem a MasterCard kártyához be van állítva az sms-ben kapott kódos jóváhagyás, de csak azokon az oldalakon működik, ahol amúgy is biztonságosan lehet fizetni. Külföldi weboldalakon sosem kér kódot.

Akinek van amerikai bankszámlája (nem csak kártya, bankszámla kell), annak ott a privacy.com, nagyjából pont azt tudja, amit a cikk keres: virtuális kártyaszámokat lehet vele generálni, amit vagy csak egyszer használsz, vagy az általad megadott limit erejéig, vagy hozzálinkeled egy kereskedőhöz (akinél először fizetsz) vele. A kártyákat felcímkézheted, elláthatod kommentekkel és akkor dobod el amikor akarod. Rohadt kényelmes, és ingyenes az egész, sőt néha még minimális cashbacket is adnak. A költéseidet csoportos beszedésivel szedi be a(z amerikai) bankszámládról.
Tudom, hogy itt nincs mindenkinek amerikai számlája, ezért limitáltan hasznos a fórumozóknak, de hátha valakinek tudtam segíteni. Ha majd egyszer TW borderless US számlán is megy a csoportos beszedés (állítólag dolgoznak rajta), akkor meg tényleg mindenkinek elérhető lesz a feature (a TW díjáért cserébe ami nem olyan rossz).

Sanyika, azt írod több országból is van hitelkártyád. Két kérdés, ami biztosan mást is érdekel:
#1: Olyan országban is tudtál hitelkártyát kiváltani, ahol nincs munkaviszonod? Tehát lehet csak itthoni jövedelemmel is? (Gondolom nem. Tudom, naív a kérdés, de hátha...)

Ha mégis igen, akkor:
#2: Mondanál egy bankot és országot, aminél ez működhet?
#3: Mit kellett náluk igazolni? Itthoni jövedelmet, bankkártyakivonatokat stb?

Ha a #1-re "Nem" volt a válasz, akkor #2 és #3 helyett az is elég, ha megmondod szereted-e a borsólevest, mert én pl. igen.

U.i: Azért én egy örök optimista vagyok, és mindig rákérdezek a teljesen reménytelen dolgokra is: Tényleg minden alagútban képes vagyok meglátni a fénysugarat, csak azt nem értem, miért van ott mindig egy sínpár is és a fénysugár miért közeledik ilyen gyorsan....

Köszi, Naiv Gedeon

Nekem egyszer a kártyaadatok felhasználásával ( nem tudom, hogy honnan szerezték meg ) 1000 EUR-t nyúltak le a számlámról Skrillen kereszül pin kód felhasználása nélkül ( ez fontos). Ez esetben úgy tudom a bank köteles megtéríteni a veszteséget. S ez így is történt cca fél év átfutással (CIB). Tehát a nem pin kódos felhasználásnál nem én, hanem a bank viseli a kockázatot.

@tomi
A Skrill egy kamu oldal, már Moneybookers néven korábban is az volt. Befagyasztják a számládat, és hiába küldöd be amit kérnek, kapsz egy sablon üzenetet, hogy nem küldted el időben, blablabla. Én inkább otthagytam a pénzemet. A Skrill egy csaló oldal, csodálom, hogy még nem ül börtönben a tulaj.

Ha már a biztonságos fizetésről van szó, illik megemlíteni, hogy az sms-es 2 faktoros hitelesítés nem nyújt 100%-os védelmet:

pandasecurity.com/mediacenter/security/sim-hijacking-explained/

Hétköznapi embert nem hiszem hogy ez érintené, de ha eléggé nagy összeg van a számlán...

Naiv Gedeon: a borsólevest én is szeretem, de csak édesen.

Virtuális kártya témája: mondok mást. A CIB-nél egyszer csak valami 4000 mínuszba ment a virtuális bankszámlám. Kiderült, a virtuális bankkártya díját onnan vonták le (az is megérne egy misét). Arra az egyszerű kérdésre, hogy ha negatívba mehet a netes kártya, akkor ugyan mi értelme van az egésznek, nem adtak értelmes választ. A netes vásárlásokról szólva a banki biztonságról is beszélni kéne, ugyanis elképedtem, amikor kiderült, hogy titkosítás nélkül tárolják a jelszavakat (nekem megmutatta a monitoron, de olvastam pl. olyanról, akinek szemrebbenés nélkül felírták egy papírra, amikor bement volna újraaktiválni a hozzáférést). 10 éve volt már, de a banki időtállóságot ismerve el tudom képzelni, hogy ez azóta se változott. Sőt, ha a jelszavak plain textben tárolása netán más mo-i bankoknál is gyakorlat, hát... nem ragozom.

@dani2 Na erről nekem fogalmam sincs, én sosem használtam az oldalt, csak az aki megszerezte a kártyaadataimat... de akkor ezek szerint elég rosszul választott 🙂

Amúgy az érdekelne, hogy ilyen esetekben a bankok kb az így ellopott pénz hány % tudják visszaszerezni?

"A biztonság SMS-ekről egy elgondolkodtató kérdés: Minden bank és hitelkártyám az internetes vásárláskor kér SMS-ben egy ellenörzőkódot, minden tökéletes, elvileg nem tudnak kijátszani: Illegális beterheléskor jön az SMS, én tudni fogok a próbálkozásról, ők meg nem tudnak a kód nélkül levonni."

A dolog úgy működik - működött régen külföldön biztosan - hogy adathalász oldalakon leszedték a web banki azonosítódat.
Ezután meg kellett szerezni a mobilod számát (vagy a mobilodat), és ha sikerült rátelepíteni távolról a progijukat, akkor a banki belépő SMS-ket el tudták téríteni.
Olyan forrásból van, akiben megbízok, ezért nem használok SMS-s azonosítót a banki belépéshez, csak ha nincs más.
(CIB-nél a token fizetős lesz szept-től, de nekem megér annyit)
Szerintem nincs biztonságosabb jelenleg, mint egy passwd-del védett fizikai token (és mondjuk a belépés + token is tilt 3 attempt után).

Többen említitek a psd2-t és a kötelező két faktort.
Cáfoljatok meg ha nincs igazam, de szerintem mivel ez eu szabályozás, semmi hatása az eu-n kívüli oldalakra. Tehát ha egy eu-n kívüli webshop vagy online szolgáltató nem akarja támogatni, akkor ezután is lehet majd csak kártyaadatokkal vásárolni.
Persze ha támogatja, akkor mivel eu bankokra kötelező, jönni fog az sms, de ha az eu-n kívüli fizetési szolgáltató nem támogatja, akkor elég lesz a kártya adat.

netbank.de/privatkunden/e-payment-und-karten/prepaid-geschenkkarte/ - elvileg jó is lehetne, ha az EU rendeltetésszerűen funkcionálna. Eurozónában lévő számláról ingyen ráutalsz 1 eurót amit egy év múlva visszakapsz, ha nem költötted el. Végtelen kártyaszámot generálhatsz. A probléma, hogy csak német bankszámláról fogadják el az eurót, szlovákról pl. már nem. Hiszen az EU-ban mindenki egyenlő, de a németek kicsit egyenlőbbek. Nem kellett volna, hogy ezért megbassza őket az illetékes EU-s szerv?

@Sanyika - abból indulsz ki, hogy mindenki akkora májer, mint te. 🙂

A cím helyesírása az MTA weboldala szerint bankkártyaszám.

Egyetértek, hogy sokan kicsit feleslegesen paráznak.
20 év alatt gátlástalan kártyahasználat után összesen egyszer volt visszaélés a hitelkártyámon, azt is a bank detektálta, hogy lemásolták valahol a kártyát, és úgy próbáltak visszaélni vele - természetesen nem kellett kifizetnem a cirka 100e Ft-ot - de még ha bebuktam volna is, 20 évre vetítve ezt a kockázatot is vállalnám.
Netes virtuális kártyákkal sose szórakoztam, de mióta a Revolut (és a Curve) 1 kattintással freezeli a kártyát, használtam ezt a funkciót.

Tegye fel a kezét, akinek valós kára származott internetes kártyahasználatból...

Made in Germany
2019-07-21 at 13:23

Köszi a prepaid kártyás tippet.

Német számlája egyébként kb. bárkinek lehet. Nyitsz egyet és máris használhatod ezt a prepaid kártyát.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram