Erste ingyenes pénzváltás

2023-07-05
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

A múlt héten céges oktatást tartottam, az volt az egyik kérdés, amit a hallgatók feltettek, hogy szerintem mennyire fogja felforgatni a sok fintech cég a banki piacokat.

Szerintem nem nagyon.

Mindent ingyen csak addig lehet adni, amíg azt a befektetők a későbbi nagy profit reményében finanszírozni fogják. Utána azonban el kell kezdeni profitot termelni és hasznot csak az ügyfeleken lehet elérni, így pénzt kell kérni egyre több mindenért. Ha szeretnének a fintech cégek a fillérekért lehajolókon kívül másokat is megszólítani, előbb-utóbb kell majd egy rendes ügyfélszolgálatot fenntartaniuk, esetleg egy-két ügyfélszolgálati pontot is, ami szintén pénzbe kerül és ennek is meg kell hamarosan jelenni a költségek között. Így már nem tudnak majd lényegesen olcsóbbak lenni a régieknél.

Másrészt a régi bankok is folyamatosan zárják be a fiókokat és amit lehet, online intéznek el az ügyfelekkel, így spórolva a költségeken. Ráadásul az igazán sok hasznot hozó tevékenység még mindig a régi bankoknál van, mint lakáshitel, hitelkártya és társaik. Mert nem a számlavezetés hozza az igazán nagy hasznot egy átlagos időszakban.

Azonban a konkurencia és a kihívás az ügyfeleknek jó, hiszen a bankok kénytelenek reagálni a fintech cégek ajánlataira árazásban is és digitális fejlődésben is.

Az OTP Bank már régebb óta ajánl részleges ingyenes devizaváltást, furcsa mód pont az ingyenes Revolut csomag pénzváltási limitjéig.

OTP ingyenes devizaváltás

Most az Erste is lépett, az erstés normál és prémium ügyfelek havi 500 ezer forintig, a prémiumnál is jobban kiemelt ügyfelek egymillió forintig költségmentesen válthatnak devizát euróra, fontra, amerikai és kanadai dollárra és svájci frankra. A váltáshoz devizaszámlá(ka)t kell nyitni, de a közlemény szerint annak további költsége nincs. A hirdetmény szerint az ajánlat (egyelőre) az év végéig él és csak forintra vagy forintról váltásra, vagyis amerikai dollárt nem válthatsz például euróra így. (Hacsak nem két lépésben, de az kétszer fogyasztja a havi keretedet.)

Kizárólag online lehet élni az ajánlattal, a banki appban vagy a weboldalon keresztül.

Arra vigyázz, ha túlléped a havi keretet, akkor az egész akkor váltott összeg a rossz normál árfolyamon lesz átváltva. Ha neked 500 ezer forint a havi kereted és már az első alkalommal 550 ezer forintot akarsz váltani, akkor az egész összeg rossz árfolyamon lesz váltva és megmarad a havi kereted.

A számládhoz tartozó bankkártyád mindig az adott devizát költi, ha van rajta egyenleg, ez azonban nem automatikus, hanem kézzel kell kapcsolgatni, hogy melyik számla legyen mögötte, ami elég nagy hátrány. Ezt igazán megoldhatták volna, hogy magától váltson, ha van elérhető egyenleg. Mondjuk egy európai nyaralás előtt át tudom kézzel rakni a mögöttes számlát, csak el ne felejtsem vissza is kapcsolni, ha hazaértem. Egy internetes vásárlás előtt már nem biztos, hogy ez eszembe fog jutni minden esetben, vagy egy ötdolláros fizetésért fogok vele szórakozni.

A jó áron történő pénzváltás csak munkaidőben lehetséges.

További infó a sajtóközleményben.

Amire figyelj oda, hogy még ha a váltás olcsó is volt, az utalás attól még nagyon drága maradt. Lehet, hogy a Wise sem vált olcsóbban, sőt, de utána már az utalás lényegesen olcsóbb, ha éppen nem ingyenes.

Ez a normál lakossági hirdetményből van, ha neked valami speciális csomagod van, akkor ott lehet olcsóbb az utalás.

Más, ha már az Erste oldalán voltam és a hirdetményeket böngésztem: írtam néhány hónapja, hogy mennyit kell fizetnem a Revolutosok miatt, akik forintot utalnak az egyesületnek. Nos, az Erste lakossági(!) hirdetménye szerint is nagyon drága revolutos számláról pénzt kapni, ezért légy szíves, csak magadnak utalj forintot a Revolut számládról, ne tolj ki másokkal:

Az új pénzváltás banki hirdetményének részlete:

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
141 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Köszi a hírt Miklós! Ha nem írod, sosem tudom meg. Kivancsi vagyok milyen arfolyamon fog valtani…

"A jó áron történő pénzváltás csak munkaidőben lehetséges, de ez a Revolutnál is pont így van."

Nem pontosan így, mert a Revolut hétfőn 0:00-tól pénteken 24:00-ig vált "jó áron", az Erste Bank pedig hétfőtől péntekig 8:00-tól 17:00-ig.

Annyival egeszitenem ki, hogy nyaralas elott fel kell oldani a kartya kulfoldi hasznalati korlatozasat (Otpnel van ilyen), amit az ev tobbi honapjaban bekapcsolva erdemes tartani. Amikor kulfoldi palyamatricat veszel es biztosítást kotsz, ezt is atkapcsolod EU-ra, majd amig a kocsibol kipakoltok otthon, visszakapcsolod HU-ra.

A jo arfolyam kozrparfolyamot jelent, azaz a marzs (+/-5, neha 10Ft) nem jatszik.

Vajon a "Kiemelt árfolyam" mennyiben tér el a középárfolyamtól?

Ha már Erste, a Bankmonitornál van lehetőség ismét (nagyjából ingyenes) Erste Privilégum 2.0-t nyitni 😉

(én nem fogok, inkább Revolutozok, csak hátha érdekel valakit)

Annó Raiffeisen is ajánlott nekem ilyet, hogy ilyen meg olyan kiemelt árfolyamon lehet €-t váltani, így nyitottam is számlát. Párszor megnéztem, hát az a kiemelt árfolyam nem volt versenyképes egy nagyforgalmú valuta (!) váltóval szemben sem, nem hogy fintechek devizaváltásával. Itt is nagyon titkolják, mit is jelent a kiemelt árfolyam, így tartok tőle, hogy kb. ugyanez lesz, nem 5-10 Ft lesz, csak 3-4, de ne legyen igazam.

"év végéig" nevetséges. Nem egy évre akarok számlát nyitni aztán meg keresni esetleg más szolgáltatót ha nem hosszabítják meg.

A külföldi számláról érkező pénzek után fizetett költség mennyire általános egyébként? Erről is van egy fajta véleményem...

SEPA EUR utalás ugyanannyi, mint a forint belföldi, nem lehet drágább.

Igen, csak az euró és csak akkor, ha SEPA körbe megy. De hiába euró, ha más országba utalod. Az Unió csak ennyit írt elő, csak ennyit is tartanak be a bankok.

A Revolut, Wise továbbra is kiegészítő szolgáltatás. Kell egy adott országban bejegyzett, betéti védelemmel ellátott kereskedelmi banknál számla, de ennyi. Erre érkezik be a bevételem, innen utalom a belföldi dolgokat. Revolut-ra nyomom fel folyamatosan a forintot, rendszeresen váltok más devizára és megy be InteractiveBrokers-re, valamint spanyol bank számlára euró (szerencsére tudtam nyitni ott úgy teljesen ingyen számlát, hogy bevételem nem érkezett oda, nem dolgoztam az országban, csak ott éltem egy ideig, persze lakcím és NIE szám kellett, de teljesen ingyenes is a számla, nincs éves bankkártya díj, díjmentes utalás, 5 alszámla létrehozható, ingyenes push értesítések stb...).
Ezek a szolgáltatások azoknak lesz jó, akik évente elmennek egyszer-kétszer nyaralni és emiatt nem nyitnak Wise vagy Revolut fiókot, de másnak nem igen éri ez még meg.

ERSTE-ét az ellenségemnek se kívánom. Miklós, te nem szeretsz bennünket...

Min. 2764 ft a revolutról fogadás? Ha van valakinek 276300 ft a számláján azt simán lenullázhatom a revolutról utalok neki 100x 1 ft-ot?

Ne felejtsük el az 1000 forint körüli alap számlavezetési díjat sem...

"A váltáshoz devizaszámlá(ka)t kell nyitni, de a közlemény szerint annak további költsége nincs." Méééég 🙂 Ez a cég ugye azonos néven fut azzal, aki nemrég akvizíciózgatta a hazai kis brókercéget és nem volt képes kiadni egy 24 óráig érvényes díjjegyzéket a saját leendő csomagjaihoz. Aztán – jelentős kárt okozva – még az adóigazolást is elb...szta. Már rohanok is számlát indítani hozzájuk emiatt a hihetetlen innováció miatt.

Ha már szóba került a bankkártyák átrakása számlák között: rábeszélt a Rafi, hogy a frissen nyitott font számlámhoz nem kell bankkártya, az euró számlámhoz tartozó kártyát át tudom rakni a font számlám mögé, ha pl. a neten akarok vásárolni. De ez elsejéig volt ingyenes, azóta díja van, nyolcszáz forint az áttétel, és ugyanannyi vissza. Azért ez nem kevés, de mivel csak ritkán vásárolok így (azt sem túl nagy összegben), még átgondolom mi legyen.

"A jó áron történő pénzváltás csak munkaidőben lehetséges, de ez a Revolutnál is pont így van."

Ezt a mondatot vedd már ki, mert nem igaz. A Revo csak hétvégén számít fel díjat a váltások után.

Kicsit ide kapcsolódik, de inkább FONTOS: érkezik a TBSZ az Interactive Brokers felületére youtube.com/watch?v=5gvv8kzm2dQ

@ipeti , az a Raiffeisenes azonnali váltás csak több millió forint felett ad jó áron, nem?

Pont ma váltottam így az ERSTE-nél EUR-t Ft-ra. Tényleg jobb arányaiban az árfolyam, mint eddig. A totál középárfolyam a váltáskor 375 Ft volt és 376,8 Ft-ért váltottam. Azonnal rajta volt a pénz a számlán.
Idáig a középárfolyamnál 2-3 Ft-al mindig rosszabb volt az árfolyam az ERSTE-nél és kellett várni 2-3 napot, mire megérkezik a pénz.
Én meg vagyok vele elégedve!

Azt magyarázza el nekem valaki, hogy miért írják azt, hogy középárfolyamon lehet váltani. Ha teszem azt az MNB közép 370, veszek 1000 EUR-t, majd egy percre rá eladom az 1000 EUR-t, akkor visszakapom a 370000 HUF-ot? (feltételezzük, hogy közben az árfolyam marad 370) Ilyen szerintem a világon nincs.

@peter Nalam a Wise szamla kezd feljonni. Mar ide jon egy ideje a fizetesem (forintban). Mellette egyelore megvan az erste szamlam, de egyre inkabb azon gondolkozom, hogy beszantom. Ha Becsben minden flottul megy a Wise kartyarol fizetessel a nyaron, az egy eleg eros motivacio lesz, hogy megszabaduljak az erste-tol.

Kiszamolo: köszönöm, én is így sejtettem, ettől függetlenül rengetegen használják akkor tévesen azt a kifejezést, hogy középárfolyamon vált. "Használj Revolutot, az középárfolyamon vált..."

CIB? ébresztő

Magyar bankkal ha lehet semmilyen kapcsolatom nem lenne,most szamolok le veluk... akarhogy csabitjak oda az ugyfeleket a vegen ugy is csak a lehuzas lesz,ceges szamlam maganon is ,undorito amit megengednek maguknak majd a bankfiokba jatszak a hulyet meg hivd a kozpontot....
+1Off: wise-ra tudja valaki hogyan lehet ingyen penzt feltolteni? Utalasonkent 4-800ft otp....

Miklós, ilyen inflációs kalkulátort még nem láttam, ezért megcsináltam. Talán segít megérteni az embereknek, hogy mi az az infláció, a bázishatással valószínűleg még a pénzügyekben jártasabb emberek sem tudják, hogy pontosan hogy kéne számolni: allampapirkalkulator.hu/hirek/rendkivul-pontos-inflaciokalkulator-valt-elerhetove-a-mai-napon-98

Ha esetleg írsz róla, megköszönöm, de nyilván kaptam/kaptunk tőled már eleget 🙂

@peter Szia,megkérdezhetem,hogy melyik banknál? niém van ,mikor én próbáltam csak bejelentett munka vagy vállalkozással engedték volna illetve kb. az alsógatyámat is miből vettem tudom e igazolni szinten ment a dolog,majd caixa-nal lehetett volna ha berakok 15e eurot de erre is kertek a magyar adobevallasom....nem szorakoztam tovabb vele,előre is köszönöm ha válaszolsz 🙂

"Egyelőre"! Láttam ám!

Erste netbróker 1% marzssal vált, gyanítom itt is ilyesmi lesz a "kiemelt árfolyam"... ami sokkal drágább, mint a Revolut (ami árfolyamba rejtett marzssal dolgozik, még ha kicsivel is).

Devizaszámla pedig csak új, drága számlacsomagokkal ingyenes, akinek pl. Szupernullája van, nem kevés havidíjat kell fizetni rá.

Reklámnak jó lesz, másra szerintem nem nagyon. 🙁

@cibugyfelvaltana

Ha nem keresel nagyon rosszul akkor Rafi Prémium 2 + Revo váltásra 😉

Offtopic ---> TBSZ számlát úgy egyben ah van, feltörés nélkül el lehet ajándékozni?

Hívtam az erstét, mert nem találtam sehol a számlanyitást. Szupernullám van, nekem sajna nem lehet online megnyitni. Csak a 2017 utan nyitott számlák eseten. Rákérdeztem, az ügyintéző szerint bankfiókban meg tudom nyitni és ugyanúgy ingyenes lesz. Kiváncsi lennék, de lehet inkább mégis maradok a Revolut számlánál. Nekem eddig macerásnak tűnik.

A revolut mostanában magyar Citi Bankos számlaszámról utal forintot, ami persze bármikor megváltozhat.

Régi ügyfelek vigyázzanak ezzel az ingyenes devizaszámlával. Ez csak azokra igaz akik keretszerződést írtak alá. Kb Citi átvétel utáni ügyfelek.
Akinek régebbi számlája van az még számlánként szerződik, és akkor külön fizetős a devizaszámla (kivéve ha aktuális csomagra átszerződik, de az jellemzően drágább)

Ja és a bankkártya számlához rendelés is csak az új fajta számlákkal megy

@wise

Az nem derült ki, hogy a 400-800 Ft díj mekkora pénz átutaláshoz kapcsolódik, havi hányszor utalsz, milyen számlacsomagod van, stb. Így nem tudunk segíteni.

Wise-számlára, egyenlegre kétféleképp tudsz pénzt feltenni: bankkártyás feltöltéssel, és a Wise számládra, egyenlegedre utalással. A bankkártyás feltöltés a Wise oldaláról ingyenes, de egyes bankok ráverik az ügyfélre. Ez 0,5%.

Ha az OTP Smart számlacsomagod van, akkor az utalás díja 0,2%, ami elég olcsónak számít - nem tudom, hogy van-e ennél olcsóbb Magyarországon.

Nekem Erste George Online számlám van egy-két hónapja. Eddig meg vagyok vele elégedve. 2 éves hűségszerződés esetén 30 000 Ft-os kedvezmény van, és elvileg 2026. márc.-ig nem változnak meg a kondíciók. Az átutalás havi 400 000 Ft-ig ingyenes, utána 0,35%. Összesen a havídíjat kell fizetnem, bár most volt egy pár forintos tétel, amire nincs magyarázat.

@wise

ATM-nél a havi ingyenes 150 000 forintot nem lépem túl, se az utalási limitet, úgyhogy egyelőre én fosztom ki a bankot 🙂
Egyelőre nem rossz ajánlat, de a Wise-ot jobban kedvelem, úgyhogy a bank csak arra szolgál, hogy át tudjam utalni a Wise-ra...

@Miklós
Csak részben értek egyet. Én pl. utálom a kondíciókat lesni az 5 helyről összeszedhető, az összes számlacsomagot ömlesztetten tartalmazó, 75 oldalas kondíciós listákban, hogy van egy kedvezmény az első 2 hónapban, ami utána megszűnik, ilyen-olyan kedvezménycsomagban hogyan lehet filléreket megtakarítani, és hol akarnak majd átvágni, ha nem vigyázok. 1-2 hónaponta meg úgyis megváltoztatják a feltételeket.

Lehet, hogy Nyugaton nem, de Magyarországon nagyon átláthatatlanok a bankok. És ezt csak részben magyarázza a tranzakciós adó, meg a különadók.

@Miklós

És nem, egyáltalán nem versenyképesek a bankok a Wise-zal szemben. A Wise észrevétlenül frissíti a szolgáltatását, és sosem áll le egy teljes hétvégére. Valamit nagyon tudnak ezek a fintechek, igaz, ők a nulláról fejlesztették le az informatikai rendszerüket, a bankok régi, ütött-kopott rendszereit meg karbantartani egy rémálom lehet. Valami Portfóliós interjúban egy bankvezér mondta ki, hogy a banki szférában a vezetők nagyon nem értenek az informatikához. Látszik...

Te magad mondtad a YouTube-on, hogy a nemzetközi átutalás még mindig levelező bankokon keresztül megy, sokszor manuális közreműködéssel. A XXI. században ez eléggé nevetséges.

És a banki ügyfélszolgálatokról: a CIB-nél a távozáskor 2x kellett fiókba mennem, hogy zárni tudják a számlám. És pénztárból nem tudták visszaadni a pénzt. Nem lehetett otthagyni azt a pár száz forintot. Folyt. köv.

@Miklós

Végül csak úgy tudták zárni a számlám, hogy megadtam papíron(!) az új Erstés számlaszámom, miközben ott ült a számlám előtt, ahonnan az ügyintézőnek csak ki kellett volna másolnia a számlaszám adatait, ahova már utaltam.

Az Erstés ügyfélszolgálatról már írtam. Felhívtak még a számla véglegesítése előtt telefonon, kérték, hogy azonosítsam magam, (amit nem tettem meg), és a mai napig nem tudtam meg, hogy miért kerestek.

Hát hadd ne ájuljak el a banki ügyfélszolgálatoktól.

Az egyedüli dolog, amiért még a CIB-et hívtam, és amiben sikeres ügyintézés történt, az a blokkolt kártyám felengedése volt. A Wise-nál valami hasonló az appban van, (freezing).

Persze előfordult, hogy hívtam a CIB-es ügyfélszolgálatot, és általában informatívak voltak. De ezek egy része olyan dolog volt, ami miatt - ha rendesen leírják a dolgokat - nem lett volna szükség a telefonhívásra.

@nagy BBVA bank, 2020 ban nyitottam, akkor a covid miatt be sem kellett mennem. Kihoztak hazhoz alairni a dolgokat. NIE szam kellett, meg az albi szerzodes, akkor meg lakcimre sem voltam beregisztralva hivatalban, ja meg egy spanyol teloszam kellett meg. Lehet, hogy mar valtoztak a dolgok. ING bankot nezd meg, az is elegge teper az uj ugyfelekert, vmennyit ott kell fizetni havonta, ha x szaz euro nem erkezik be a szamladra... valamint meg ott az N26 online bank, az is jo es Spanyolorszagban lehet regisztralni, nemet 100 ezer euros betetvedelem vedi az ugyfeleit...

@buzgomocsing a Wise egyenlegre a bankkartyas feltoltes nem ingyenes (az a Revolut, az nem szamit fel dijat betetkartyas feltoltesre), a Wise dijat szamit fel, csak a banki beutalasra nem szamit fel dijat.

a revolut is egyre huncutabb, prémium védelmi pénz (országtól függően 70-80EUR) megfizetése után h-p 0-24 0.5Ft a margin, ha csapkod a forint akkor 1-1.5....Ugyanez TW-n 1.5-2.5 cserébe nincs prémium költség.

Szóval nagyon ki kell számolni hogy mit hol érdemes és mekkora mennyiségben váltani.

Egyénre szabottan tudja az ember pontosan hogy melyik éri meg.

Az erste/otp szint a nagyobb nyaralásokra elég, ha vlaaki úgy is ott bankol vagy nincs kedve finteches vacakoláshoz

Aki meg külföldi fizut kap stb, annak muszáj fintechen át ügyeskedni

Sajnos nem minden esetben lehet külön költség nélkül devizaszámlát nyitni az ERSTE-nél. Ha pl. olyan számlád van, ami már nem értékesített pl. szuper nulla ahhoz csak jó drágán lehet devizaszámlát nyitni. 🙁

Van azért pár bankszámla Magyarországon, ahol ingyenes az átutalás (=nem terheli rád a bank a tranzakciós illetéket). Nekem pl Gránit bajnok+ számlám van, ennek díja havi 990, de cserébe minden ingyenes vele.

@at-kell-gondolni A Revolut ingyenes csomagjában is van egy havi 350 ezer forintig díjmentes váltás, afelett 0,5% a váltási díj. Ha évente 5-6 millió forintnál többet vált valaki, akkor éri meg a Premium csomag, aminek az éves díja 25 000 ft (ha egyben kifizeti az ember előre az egy évre).
Wise esetén még plusz költség lehet az is, hogy ha oda be kell juttatni a forintot... itt a magyar bankoknál lehet költség a beutalás miatt.
Revolut esetén jelenleg még ingyenes a debit bankkártyás feltöltés (igaz felhasználóként van egy napi felső limit, ami növekszik, ahogy valaki egyre többet használja a Revolut-t stb... de limitet nem lehet megnézni, hogy mennyi...)
Megnéztem, hogy 100 euróért mennyit kell fizetni egy adott pillanatban: Revolut: 38 528,45 Ft, Wise: 38 775 Ft (itt már az új váltási díj 0,54 %-ról 0,88% nőtt), ha itt már Revolut-n 0,5% díjat kellene fizetnem, akkor 38 721 Ft lenne.

Az erste nagyon minimálisan egy kicsit kedvezőbben váltana, mint a revolut.

Ebben a pillanatban (07.06. 8:51) 100 000 Ft-ot átváltáskor így számol.

Revolut 259,64 Euro, árfolyam 384,62
Erste 260,22 Euro, árfolyam 384,28

Ugyanakkor hiányzik néhány egyszerű feature. Pl. árfolyam limit beállítása, illetve ha kereken pl. 250 euróra van szükségem, akkor nem tudok oda vissza összeget váltani. (ok, ez lényegtelen)

Tud devizaszámlák között is váltani, de mivel egyiken sincs összeg, erről nem tudok tapasztalatokat osztani.

Furcsa az Erstétől ez a lépés, mert eddig külföldi kártyás fizetésekor évek óta a dobogón volt a legrosszabb árfolyamú bankok között. Új kolléga lépett be hozzájuk? 🙂

Kétségtelen, hogy van néhány hátránya, amiről a cikk is ír, ugyanakkor nagyobb összeg parkoltatására nekem megnyugtatóbb egy fizikai fiók hálózattal rendelkező bankban tartani, mint egy fintechnél.

Lehet egyetlen vagyok, de nekem az erstével még nem volt gondom.
Minden flottul zajlott, pedig minden halandói dolgot csináltam vagy van náluk (deviza számla, CSOK, Babaváró, hiteljóváírás, felújítási hitel, hitelkártya).
990Ft a havi számlavezetésem, és más díjat nem számol fel, nem terhel rám.

Ez az ajánlatuk jónak tűnik, de számomra inkább macerás, a deviza számlám nincs meg mióta van Revolut-om, Kizárólag külföldön, vagy Webshopból rendelek vele. Csak annyi pénz van rajta amennyi muszáj.

Drága PR ügynökség, hiába tetszik mindenhova beírni a Gránit Bankot, mindenki pontosan tudja, hogy ott miről is van szó. Egyébként egyetértek a szerzővel: a két forintért ide-oda szaladgáló ügyfelek egyik banknak sem kellenek, ők nyugodtan szórakozzanak a külföldi szolgáltatókkal (nekik is egyre kevésbé kellenek).

Bocsi az off-ért:
Fizikai (otthon tartásra) 1 kg-os ezüstöt hogy érdemes venni? Elkezdtem utána bogarászni és a 27% áfa azért odavág. Megköszönném, hogy ha valaki leírja a tutit.

OFF:
Ismét nem kelt el a DKJ.
portfolio.hu/gazdasag/20230706/megint-nem-kelt-el-az-osszes-kincstarjegy-626441
Nagyon kezd 2008/2009 feelingje lenni.

@sepa Mire gondolsz? Arra, hogy a Gránit Tiborczé? Az MKB meg Lőrinczé, az OTP Csányié, melyik jobb?
Magam részéről amúgy egy-egy hitelkártyát "tartok" az OTPben és az MKBban is, mindkettőről kimaxolom a visszatérítéseket, amiket meg a Gránit bankról töltök vissza, így ők a tranzakciós díjat fizetik nekem. Szóval mind3 bank nekem fizet, nem én nekik.
Egyébként mutass nekem jobbat a Gránit bajnok+ és platina kártya kombónál (utóbbival havi 4 milla kp-t lehet ingyen felvenni), nem vagyok elkötelezve sehova, szívesen váltok bankot, de főleg a platina miatt még a kanyarban sincs egy sem, pedig sokat megnéztem már.

Témához még: ok hogy próbálkoznak a bankok, dicséretes, de ez kevés lesz. Egy szlovák bankszámlára Revon/Wisén váltva és ingyen kiutalva jobb az árfolyam, ingyenes a mozgatás, és szívesebben parkoltatom kint. Plusz ha kell, onnan is ingyen utalok.

@Kojack
"Ismét nem kelt el a DKJ."
Egy az, hogy a múltkor elkelt, csak nem ovlastad el a cikket.
Másik, hogy megint nem olvasod el a cikket.
A 3 éves állmapapírra 4845-os volt a kereslet, a 20 éves 163%, a 3 hónaposra 79%. Hűha
De a Portoflió is elmehet a csába.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram