Folytatódik a zöld hitel
Túl sok ingatlan épül még, amit el kell adni valakinek, ezért az MNB úgy döntött, hogy tovább növeli az éves veszteségét (majd az adófizetők összedobják azt a rongyos évi pár száz milliárd forintot), de akkor is folytatni kell a zöld hitelt.
Úgyhogy további 100 milliárdos keretet határoztak meg, de szigorítottak a feltételen, most már 80 kWh/m2 primer energiaigény az elvárás, nem az eddigi 90 kWh. Tehát már nem elég a tízcentis hőszigetelés a 30-as téglára, hanem néhány centivel vastagabbat kell majd feltenni.
De a lényeg, hogy továbbra is düböröghet a lakásépítés, mit nekünk hat százalékos alapkamat. Ha igényelni akartál zöld hitelt, de kimaradtál belőle, akkor most újra kaptál egy esélyt. Érdeklődj a részletekről a bankodnál.
“Az Eurostat legfrissebb adatai szerint Magyarország vásárlőerő-paritáson számolt bruttó hazai terméke 2021-ben megelőzte Portugáliáét, és 8 százalékponttal közelebb került az uniós átlaghoz, mint Szlovákia.”
forrás:24.hu/belfold/2022/03/30/orban-viktor-ner-cimlapon-magyarorszag-kulpolitika-tolgyessy-peter-interju-2/
Inkább csak néhányszáz csókosnak még nem fogadták be a hitelkérelmét, amivel megveheti a másod-uncsitesójának a lakást. Vagy bárkinek, a lényeg, h jön a válságkezelés és még kell párszáz jó kamatú hitel, aztán jöhetnek az új feltételek. Másnak
Szoktunk csinálni variációkat a zold hitel kritériumok teljesitesere kivitelezoknek építész tervek alapján, azokat az ügyfelek elé rakják és talán nem meglepő módon kb mindig a legolcsóbb megoldás nyer (részlegesen beklimazni). Ennek akkor vége, a bekerülő többlet műszaki tartalom felára lehet hogy több lesz, mint a kamattámogatással elérhető nyereség.
Az óriási nyerés óta 10ft-ot esett a forint az euróhoz képest, mert a külföldi befektetők (gondolom George Serial) támadják a forintot, és nem is a várható teljesítményt árazzák be…
Sajnos szakmabeliként egyetértek. Mindig a legolcsóbb nyer. A műszaki tartalom többlet valóban borsos, egy közép-felső kategóriás hőszivattyú is 2,5 millió nettónál kezdődik, plusz szerelvények, csövezés.
De pozitív csalódás, hogy egyre többen kérik legalább, hogy költségbecsléssel vizsgáljuk meg az alternatívákat 🙂
esetleg a részleges beklimázás mellé valamennyi napelemet tenni? Azzal nem lehetne bevinni 80 alá? Még mindig gazdaságosabb lehet mint a teljesen új gépészet.
részleges beklímázás+napelem kombinációval szerinted bemehet 80alá? Még mindig gazdaságosabb lehet, mint a teljesen új gépészet.
Én is szívesen segítek egy cikk összerakásában, ha gondolod.
Igen, jelenleg “jó” a beruházási költsége a napelem+elektromos rendszernek, és az üzemeltetési költsége is. Nem rezsicsökkentett módban és szaldó nélkül már egészen más képet mutat.
@Miklós: mehet? 🙂
4. oszlop.
Mint látható, a Gyurcsány éra alatt, 5 év alatt 223.089 lakás, az évi 37.182.
A utóbbi 11 év alatt épült 157.775 lakás, ami évi 14.343.
Az aránya 259%.
Innentől kérdés, mi a túl sok.
Ezzel biztositva a koltsegvetes szamara a hitelfedezetet az allampolgarok penzebol (visszakapta az allam az adopenzeket) es a bankok is jol jarnak.
Kizárható, hogy lesznek megszorítások Magyarországon – válaszolta Orbán a 24.hu-nak.
Na, ki milyen megszorításokra számít?
Vagy tövig nyomjuk a pedált hitelből, aztán lesz ami lesz?
Vajon turbófokozatba kapcsol a CSOK, babaváró és zöld-hitel?
További gigaprojektek várhatóak az építőiparban, hogy kifejtse áldásos hatásait?
Kiderült, hogy a Liget-projektben minden megépül, hisz erre szavaztak az emberek…
Hauszmann program teljesen megvalósul, ez 100%.
Talán a következő az Esztergomi Bazilika és környezete átépítése Rudnay Sándor grandiózus terve szerint: hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%A1jl:Esztergom.eredeti.varhegy.JPG
Mit lehetne még építeni, hogy apuka kavicsa, betonja beépüljön valahova?
Kérem, tegyék meg tétjeiket!
youtube.com/watch?v=Qxy7ByWp27U
Ha egy 7-8kW-os napelemes, hűtő-fűtő klímás kombo 4-5mill. Ft (stimmel kb?), akkor egy hasonló “tudású” hőszívattyús rendszer mennyi? 6mill.? Mert akkor tényleg érthetetlen egy újépítésű háznál a spórolás, amikor egy ekkora házat 100mill.-ért építenek fel.. De még egy korszerűsítésnél sem látom az indokot. Vagy sokkal drágább a hőszivattyús megoldás? Ott a gépészet mellé tuti kell a fullos szigetelés is? Nyilván az alapból kellhet, de egy korszerűsítésnél már nem biztos, hogy elhanyagolható tétel a fenti összegeken felül (+2-3-4 millió?). Nem vagyok képben az aktuális árakkal, erről tényleg írhatnál pár mondatot! Köszi!!
Közjegyzőhöz kell menni, persze akkor már adót is kell fizetni! Ilyenkor pikk-pakk kirakod! Aki Olcsó János-kodik az ne csodálkozzon hogy még 1 év után sem tudja kirakni a bérlő(ke)t!
Nem én mondom, hanem az idézett férfiú. Forrás is van megjelölve, ha az sem tűnt volna fel, ott meg tudod nézni, kiről van szó!
Új építésűnél a bankok a zöld hitelhez szükséges energetikai vizsgálatot a maguk által küldött emberekkel nézik, vagy mivel új építésű és úgy is kell az átadáshoz energetikai tanúsítvány, elfogadják azt amit a hitelfelvevő hoz nekik?
Köszi!
Elfogadjak ami amugy is kell, a bank azzal mar lefedezi magat, hogy az ingatlan megfelelo.
Azonban szerintem a családok védelme érdekében mindenféle energetikai szabályozást fel fog függeszteni a kormány, és akármilyen besorolásút lehet majd építeni. Ezzel kedvez a családoknak, és Putyinnak is. Két legyet egy csapásra.
Persze, lehet megmarad a zöld hitel, csak senki sem fogja felvenni, mert annyira drága építkezni jó minőségben.
Szóval a személyes véleményem, hogy most érdemes várni egy icipicit.
árazásban nem vagyok annyira otthon, főleg az elmúlt idők áremelkedései mellett pláne, szívesen veszem, ha segítesz ebben 🙂
a nadas[kukac]okosfelujitas[pont]hu címen elérsz (Nádas Krisztián)
persze, a beklímázás mellé jó a napelem, de eddig ha nagyon ügyes volt az ember (kiegészítő részletszámítások + minden létező legális számítási trükk + nagyon jó hőszigetelések), az esetek jó részében elég lehetett a klíma is egy kondenzációs gázkazánnal a 90 kWh/m2,évhez is. ennek vége, a maradék 10 kWh/m2,év-et így nem lehet behozni -> mindenképpen kell valami extra (akár napelem, akár hőszivattyú a kazán helyett, stb.)
a baknok általában ilyenkor előzetes energetikai számítást kérnek + egy nyilatkozatot, hogy meg fog felelni a számítás alapján
Épületgépész vagy energetikus által a bejelentéshez/ építési engedélyhez készített energetikai számítást gond nélkül elfogadják. (Tanúsítvány már csak az elkészült ingatlanhoz jár).
Ha megfelelő szigetelés => 80kWh/m2, ha nem annyira jó, akkor 90. Innentől nem mindegy, hogy azt a hőigényt én gázkazánnal vagy “napelemmel hajtott” hőszivattyúval vagy aggregátorral hajtott villanyfűtőtestekkel termelem meg ezt a hőmennyiséget?
A 90 és 80 az összesített energetikai jellemzőt jelenti és mértékegysége kWh/m2a. Ennek meghatározásához szükség van a hőigényre, nyári hőterhelésre is (ez magával vonja az épületszerkezetek ismeretét), de a gépészeti rendszerek energetikai igényét határozzuk meg. És mivel a rendelet szerint a primer energia átalakítási tényező szerint különbséget tesz (melyik mennyire “értékes”), ezért nem mindegy, hogy az gáz vagy elektromos áram, gázkazán vagy hőszivattyú.
Na mindegy, ha a választók ennyire szeretnék, majd felveszem én is és rakok napelemet a céges ingatlanom keleti tetőjére. Nem lesz túl hatékony, de nekem megéri.
Pusztán az eljárás bosszantó, mégha engem nem is érint. Miszerint az alberlő nem tehető ki a lakásból ha nem fizet, ellenben a bank és állambácsi simán utcára teszi a nemfizető polgárt.
Azért is tartom nagyon etikátlannak az eljárást, mert végleges szerződéssel kellett menni a bankba, tehát 10% önerőt már beleraktunk, amit nem kapunk vissza, ha elállunk a vásárlástól.