Fundamenta Triplázó Bónusz

2015-01-09
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Gyöngyi olvasott a Fundamenta legújabb akciójáról és kérdezte, mi benne a trükk, mert neki túl szép, hogy igaz legyen.

A Fundamenta Triplázó Bónuszról van szó (leírás).

Nos, örömmel jelentem, semmi trükk nincs benne, bár én nem látom olyan fantasztikus ajánlatnak.

Eleve csak a 8 év 4 hónapos és a 10 év 3 hónapos futamidőre érvényes és csak az 1%-os kamatozású "8-as termékcsalád"-ra, ha legalább 12 ezer Ft a havi befizetés.

(Ugye azt már 4 éve is tudtátok, hogy 8 és 10 évre nem nyitunk lakástakarékot, mert a lehető legrövidebb időre éri meg megnyitni. Az egyik cikkem itt.)

Ha kivárod a teljes futamidőt (8 vagy 10 év), akkor megkapod a havi befizetésed dupláját. Ennyi az összes akció benne.

Ezzel áll szemben az, hogy egy 8 éves lakástakarék megnyitása 64 ezer forintodba kerül, egy 10 évesé pedig 80 ezer forintba kerül, amit mindjárt induláskor ki kell fizetned.

Minden körítés nélkül össze-vissza annyi történik, hogy a nyitási díj harmadát vagy negyedét 8 vagy 10 év után visszaadják, ha folyamatosan minden feltételt teljesítesz. Minden kamat nélkül, ami azért 8-10 év távlatában már tétel az infláció miatt.

Ennél szerintem sokkal jobb az OTP vagy Erste LTP szokásos akciói, ahol a nyitási díjat engedik el félig, vagy teljesen, ráadásul mindjárt kezdéskor, nem 10 év múlva. (Aktuális OTP akció itt a félárú nyitással Erste akció itt az apróbetűben akár ingyenes nyitással és számlavezetéssel)

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
33 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

"Ugye azt már 4 éve is tudtátok, hogy 8 és 10 évre nem nyitunk lakástakarékot, mert a lehető legrövidebb időre éri meg megnyitni."

Ne haragudj, de ez a mondat így magában hülyesség.
Ha pl. 100% belépési díj kedvezményt adnak, akkor megnyitod akár 10 évre az LTP-t, majd 4 év múlva leszurkolod a 2000 Ft-os szerződésmódosítási díjat, átállsz a 4 vagy 5 éves futamidőre, majd felmarkolod a lét.
Ellenben ha 4 évre nyitnál és véletlenül 4 év múlva úgy alakul hogy nincs lakáscélú felhasználási lehetőséged, akkor már _nem_csak_ a 2000 Ft-os szerződésmódosítási díjat fogják elkérni a hosszabításért, hanem a futamidő különbözet miatti jópár tizezer Ft-nyi belépési díjkülönbözetet is.
Nem azt mondom, hogy mindenképp 10 évre kell nyitni, de a helyes állítás az, hogy olyan cégnél kell nyitni, aki komoly (100%) kedvezményt ad a horribilis belépési díjból.

@csasz "kedvezményt ad a horribilis belépési díjból" Mivel a pénzügyi termékek nem értékteremtő (gyk: termelő/gyártó) tevékenységek, ezért valahonnan kell belőle jutalék annak, aki a kisautójával kimegy Hozzád. Pláne ha kevesen kötnek, akkor egyre magasabb lesz az elvárt jutalék.

"átállsz a 4 vagy 5 éves futamidőre, majd felmarkolod a lét..." na pont az ilyen ingyenélők (gyk: a rendszert nem valós céljára használók) miatt kell az elején megkapni a jutalékot. Nem tudni, mikor akar az ügyfél lét markolni 🙂

Arrol lehet tudni valamit, hogy a mondjuk tavaly kotott fundamentara is vonatkozik majd az uj hitelfelveteli szabalyok?

Erstéhez náluk lévő számla is kell:
"...kizárólagosan csoportos beszedési megbízással (CSOB), az ERSTE BANK HUNGARY ZRT.-nél megnyitott forint lakossági bankszámláról tesz eleget."
Nincs ingyen ebéd 🙂

Van fundamentanal duplazó is régi ügyfeleknek, akikaz első év után 20%os kamat bónuszt kapnak. Ez kedvezőbb mint az 50 %-os Otp-s.

Igen, de az OTP csak 16 ezret enged el, a 32 ezer forintból (1%-os szerződés kötési díj) , ezért írtam hogy attól jobb.

@b-csaba
1. Nekem ne jöjjenek ki kisautókkal, ha szerződést akarok kötni, én megtalálom őket.

2. Nem a szerződéskötési/módosítási díj az egyetlen bevételük. Ott van a számlavezetési díj, és a kamatmarzs is, ugye általában alacsonyabb a betéti kamat a piacinál (most épp kivételes helyzet van), valójában az állami támogatástól lesz jó üzlet, magyarul közvetve az államtól csurog az ügynökök felé a zsé.

3. Nehogy már ügyeskedés legyen, ha valaki él a szabályok adta lehetőséggel, és inkább hosszabbra köti, mikor ingyenes a kötés. Ezt a lehetőséget ők kínálták fel, ha szerinted ingyenélő, aki él vele, akkor veled van a baj.

@b-csaba :
"na pont az ilyen ingyenélők (gyk: a rendszert nem valós céljára használók) "
?
Lakás célra fogom felhasználni miért lennék ingyenélő?Hagyjál már.

"ezért valahonnan kell belőle jutalék annak ..."
Persze. Morzsoljunk el pár könycseppet.
Egyrészt ugye ott áll bent náluk az ügyfelek rengeteg pénze (+ az állami 20%), amire mondjuk az átlag betéti kamatok negyedét ha kifizetik.
Másrészt az átlag számlavezetési tevékenység töredékét végzik el, alig van dolguk, évente küldenek max 1. értesítőt, esetleg van valami webes felület, egyetlen számlaösszegző oldallal, zéró funkcióval.
De azért reális a soktízezres számlanyitási díj, hogyne.
Ha az állam közvetlenül az ügyfelekkel kötne ilyen támogatási szerződést és mondjuk csak állampapírba lehetne fektetni a megtakarítás idejére a pénzt, akkor százezrekkel beljebb lennének az ügyfelek.
Úgyhogy ne dumálj nekem arról, ki az ingyenélő...

@Kiszamolo :
"Csak annyi a tévedésed, hogyha belépési díj nélkül nyitottál LTP-t, akkor a hosszabbítás is díjmentes.. Ha féláron nyitottad, akkor a hosszabbítás is féláron lesz."
Nekem nem ezt mondta a tanácsadóm (benne is megbízom, vszleg csak tévedett, tisztességben megőszült jómunkásember), de készséggel elhiszem neked, szóval akkor ez tökmindegy.

Epp tegnap nezegettem az ERSTE akciot, el is gondolkodtam rajta (premium hozam valtozat). Bar egyelore nem tervezek lakasvasarlast, sot, az se biztos, hogy sokaig az orszagban leszek meg, de 4-5 ev nagy ido.

Viszont ez:
"Vállalja továbbá, hogy a szerződés megkötésétől, a teljes megtakarítási időszak alatt a szerződést nem osztja meg, [...] illetve a szerződést nem ruházza át más lakás-előtakarékoskodóra."
nem teljesen egyertelmu (foleg, hogy nem ismerem reszletekbemenoen a termeket). Ha a megtakaritasi idoszak lejar, akkor mar atruhazhatom ezen feltetelek mellett? Pl. lejar a 4 eves megtakaritasom es hitel nem kell - atruhazhatom mondjuk a szuleimre, ha nekem meg akkor sem lesz ra szuksegem?

Tisztelt Kiszamolo!
Az Aegon lakástakarékról mi a véleménye?

@oscee a szüleidnek amúgy is odaadhatod a lóvét -ha lejár- mivel közeli rokonok

@zabalint "Nekem ne jöjjenek ki kisautókkal, ha szerződést akarok kötni, én megtalálom őket." Nem a megtalálás a kérdés, hanem hogy munkaidőmet el akarom-e cseszni, hogy a Váci utcába menjek be. Ha van ilyen kényelmi szolgáltatás, hogy kijönnek...

"Nehogy már ügyeskedés legyen, ha valaki él a szabályok adta lehetőséggel". Ez egy kicsit "Amit nem tilos, azt mind szabad" elvű megszólalás. Vannak társadalmi normák és hidd el, hogy egy osztrák cég vért izzad, mire minden magyar cselre reagál az üzletszabályzatában 🙂 Már-már a vérünkben van, hogy a kiskaput keressük, olcsósítsuk az ingyenes dolgokat is. Van aki ebből/ezért él 🙂

Valóban sokallom én is a számlavezetési/nyitási díjakat (Fundamentába beleugrottam, kicsit megbántam, de már kivárom a 13 hónapot), de inkább elkerülöm, mint hogy morgolódjak rajta 🙂

Tegyetek Ti is pár smiley-t a kommentekbe. Jobb lesz a közhangulat 🙂

Kedves Kiszamolo.hu!

Kis segítséget szeretnék kérni abba, hogy LTP EBKM be a kedvezmények is beszámításra kerülnek-e?
Vagyis esetleg egy alacsonyabb EBKM s LTP nél ha pl. 1% (szerződéskötési díj) + számlavezetési díj is elengedésre kerül, akkor akár az termék kedvezőbb is lehet mint egy nagyobb EBKM csomag ahol az "egyéb" költségek nincsenek elengedve!
Köszönöm a választ.

Én nagy fundás vagyok. 🙂
A soha véget nem érő lakáshitelem kikosarazására tartunk elég sokat a családban.
A legrövidebb futamidőkre, minimális havi díjra, aztán "önkényesen" a maxot fizetem. Egy darabig zaklattak, hogy "dehát már több a befizetés mint a szerződéses összeg" de aztán leállnak, semmi nem tiltja.
Ilyen alacsony jegybanki kamat mellett szerintem nagyon megéri főleg annak, aki nem nagy pénzekkel játszik hanem havi fixet tud megtakarítani.

Amúgy meg, ne legyünk álszentek, a számlagyárosok országában kicsit körbekérdezel ismerősök körében és lesz számla bőven. Egy ismerősöm így cserélte le az autóját.
Nagyon sok mindenről elfogadják a számlát, néhány ismerős-barát bevonásával 1-2 hónap alatt lehet számlát intézni. Senkinek nem lesz baja belőle. Természetesen én elhatárolódom az ilyesmitől.

@b-csaba : Nem teljesen világos: milyen kényelmi szolgáltatás az, hogy egy vadidegennel kell egyeztetnem, majd az otthonomban fogadnom? Az nem "társadalmi norma", hanem egy nettó fölösleges kör. A kényelmi szolgáltatást így hívják: online szerződéskötés.
Az korszerű és kényelmes 🙂

@b-csaba
"Nem a megtalálás a kérdés, hanem hogy munkaidőmet el akarom-e cseszni, hogy a Váci utcába menjek be. Ha van ilyen kényelmi szolgáltatás, hogy kijönnek…"

4 évente egyszer, Fundamentát nem tudom, de OTP-nél és Ersténél bármely fiókban köthető, és akadnak fiókok, ahol valamelyik nap hosszabb a nyitva tartás. Ne próbáld már megmagyarázni, hogy az ügynökösködés kényelmi szolgáltatás, mert nem az. Az bizony arról szól, hogy olyanra is rábeszéljék, aki nem akarta. Viszont mindannyian fizethetjük, még az is, akinek nincs szerződése, mert az állam finanszírozza a bulit.

Az, hogy minimalizáld a befektetésed költségeid, messze nem kiskapu keresés, nagyon erőltetett ezt így ráhúzni. A következő az lesz, hogy kiskapu keresés, hogy csak 4 évre kötöd, mert azzal jársz jobban, mint ha többre...

De végiggondolva, ha jól tudom a Fundamenta is köthető egyes bankok fiókjaiban. A Sopron Banknál például rémlik, hogy igen.

@garbo Persze nem otthonra hívom őket, két gyerek mellett a szabadidő nagyon értékes lesz 🙂 A munkahelyemre jönnek (eddig két alkalommal) olyan kérdéseket átbeszélni: mennyi nettó kell hozzá, hogy előrehozott hitelt fel tudjak venni (nem telefontéma, nem triviális kiszámolni) illetve milyen egyéb módon lehet felújításra felhasználni (nem telefontéma :))

Abban igazatok van (én sem szeretem az ügynököt), hogy megpróbálnak rábeszélni erre arra, hívatlanul nem is engedem be.

És igen, az onlány szerződéskötés a legjobb...

(Bocsi, ha túl szókimondó voltam)

@ Hitel

ha a minimumra kötöd (5e?), de a max-ot fizeted (20e) havonta, mekkora összeg után tudsz hitelt felvenni ha szükséges? A min-re adható vagy az általad max-ra fizetett összeg után? Ez csak akkor érdekes ha a lejárat után vagy közben (áthidaló kölcsön) hitelben is gondolkozol.
köszönöm a választ

@peter Nekem azt mondta a fundamenta telefonlány, hogy áthidaló kölcsön a szerződéses összegre kapható, így ha 5e-re kötötted akkor arra kaphatod. Ellenben a Zállami támogatást a befizetett összegre kapod (20e-re max 72eft/év).

@CsasZ
"Ha az állam közvetlenül az ügyfelekkel kötne ilyen támogatási szerződést és mondjuk csak állampapírba lehetne fektetni a megtakarítás idejére a pénzt, akkor százezrekkel beljebb lennének az ügyfelek."
Az állam az állami támogatást csak és kizárólag alakástakarék-pénztárakon keresztül juttatja el az ügyfelekhez, így szól a törvény. Tehát nem köthet közvetlenül szerződést. Pont erre hozták létre a lakástakarékpénztárat. Ingyen pedig senki nem dolgozik, ezt ideje volna tudomásul venni. Ha úgy tetszik, ez az állami támogatás ára.
"Egyrészt ugye ott áll bent náluk az ügyfelek rengeteg pénze (+ az állami 20%)"
Tisztázzuk, az ügyfelek pénze nem náluk áll bent, hanem az állam által előírtan kötelezően állampapírban áll, vagyis az államnál van, nem véletlenül éri meg az államnak támogatni az ügyfeleket. Az állami támogatás pedig 30%, nem 20.
Persze köpködni mindig könnyebb.

@zolikaaa
"Tisztázzuk, az ügyfelek pénze nem náluk áll bent, hanem az állam által előírtan kötelezően állampapírban áll, vagyis az államnál van, nem véletlenül éri meg az államnak támogatni az ügyfeleket."

És akkor miből hitelez? Nem csak a betét többlet van állampapírban, már ha többlet van? Vagy a hitelt is az államtól közvetíti?

Peter

Hitelt természetesen a szerződéses össze alapján lehet felvenni ami a kötéskor lett megállapítva, tehát a havi 5 ezerhez járót.
Viszont szerződést lehet módosítani, hogy megemeltesd a szerz összeget és így a majdan felvehető hitel összegét is. Természetesen a szerzmódosítási díj ellenében...

@Kiszamolo
1) Ersténél melyiket érdemes kötni a prémium hozam vagy hitel módozatot? (4év, 20K) Most jön az első baba, de én szeretnék még 2-t, addigra talán lejár az LTP és a 1+2fél szobás panelt jó lenne nagyobbra cserélni a mostani eladásával.
2) hogy kell elképzelni azt a dolgot, ha lejárt a szerződés, de még nem tudom/akarom felhasználni, de fizetném tovább? Egyszerűen csak fizetek tovább? És arra is jön állami támogatás?

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram