Okosórás fizetés: Google Pay Magyarországon
Sokan vannak, akik irigylik az Apple Watch-ok tulajdonosait, mert már az órájukkal is tudnak fizetni, mióta hivatalosan is van Apple Pay Magyarországon.
Ez a funkció a Google Pay-jel és a Samsung Pay-jel az androidos ügyfeleknek is elérhető lenne, hiszen a jobb okosórák támogatják ezt.
Apró gond, hogy egyik cég sincs jelen Magyarországon, nem szerződött le egyetlen bankkal sem, így a lehetőség egyelőre elméleti és nem is nagyon látszik, mikor lesz ez másképp. Magyar bankkártyát éppen ezért nem is regisztrálhatsz hozzájuk.
De most jön a de.
Miután a Curve már biztosítja a Google Pay és Samsung Pay lehetőségét, elvileg semmi akadálya a dolognak. Nem a magyar kártyádat regisztrálod, hanem a Curve-t, amihez viszont már hozzáadhatod a magyar bankkártyádat.
Első probléma, hogyan töltsd le a Google Pay-t a telefonodra és az okosórádra? Itthonról nem fog menni Google Play-en keresztül, de ezért vannak a megbízható apk oldalak, például az Apkmirror. Esetleg ha éppen külföldön jársz, ott fog működni a letöltés hivatalos helyről is.
Ez a probléma pipa. Ott a telefonodon és az órádon a szükséges program.
Utána már a Curve kártyádat kell használni és elméletileg nem lesz semmi akadálya, hogy te is frenkizhess az órás fizetéssel a pénztáraknál, mint az Apple-sok. (Ok, kényelmes is, még a telefont sem kell elővenni fizetéshez.)
Azért mondom, hogy elméletileg, mert nincs olyan okosórám, amivel kipróbálhatnám, de a hozzászólásokban várjuk a tapasztalatokat, működik-e a dolog. Esetleg van-e olyan akadályozó tényező, amire nem gondoltam. (Pl. Hiába töltöd le a Google Pay-t, magyarországi regisztrációval nem akar elindulni. Vagy VPN kell hozzá. Vagy nem tudom.)
Update: mint a köz kiderítette, elvileg működne csak a dolog, mert a Curve magyar ügyfeleknek nem fogja engedni a lehetőséget. Van, aki VPN-nel regisztrált a Revolutnál és így már megy neki az órás fizetés. Azért ötletnek jó volt. Egyszer végre hátha ideér a Google vagy Samsung Pay Magyarországra is.
A következő hibaüzeneteet kapom:
“Can’t complete set up for contactless payment
To resolve this, you’ll need to contact your bank …”
Régen egy ideig valami bug miatt működött, de akik meglépték, azoknak letiltotta a kártyáját a Curve, ezért a kísérletezést is csak óvatosan ajánlom.
Viszont az Apple Pay elméletileg működik nem briteknek is, legalábbis a FAQ szerint.
Mert ahogy látom, jól túlbonyolítjuk az egyszerűt és bevonunk plusz szolgáltatókat a sorba, akik nem dolgoznak ingyen, vagy pénzt kérnek vagy elárasztanak a szokásaink alapján reklámmal.
Alapból soha nem bíznám telefonra a pénzügyeim, ott van a laptop a nyílt forráskódú webböngészővel inkognitó módban, szintén nyílt forrású op.rendszerrel amit megbízhatónak tartok és nem “telefonál haza” a szokásaimról.
De ha valaki megoldotta hogy sikerüljön, szóljon…
Ami az okosorakat illeti, itt mar par banknal elerheto a Garmin Pay es a Fitbit Pay is. Garminnal van szemelyes tapasztalatom, Revoluttal is mukodik, szoval Magyarorszagon is elerheto.
De pont ezért vesznek az apple kütyü tulajok is apple kütyüt. Csak az érzés miatt, valódi elönye nincs.
Én azért szeretnék végre az órámmal fizetni, mert kényelmesebbnek tartom azt, hogy egy hanyag mozdulattal odaérintem a karomat miköben pakolok és nem kell valamelyik zsebem mélyéről előkotorni a bankkártyát tartalmazó tárcámat.
Az meg nagy plusz, hogy pl Revolutban is látok mindenféle trendet meg statisztikát. Haza is küldi az adatokat? Küldje. Semmi titkosat nem csinálok.
“Google has reportedly bought Mastercard credit card data in the US to help it track users’ offline spending in stores.”
Nincs is szebb annál amikor tudják merre mozogsz, mit vásárolsz.
Természetesen a telefon automatikusan zár, olyan kártya van csak megadva, amin pár százezer Ft-nál nincs több (az is hitelkártya egyébként), és a limitek is kellően kicsire vannak húzva.
Persze, ha valaki nem akarja az adatait megosztani, az használjon készpénzt.
A revolut kártya mögött angol a bank, a GPay pedig APKmirror-os -igaz, egy ideje nem használtam, mert egy szoftverfrissítés után a telefon lepusztította az ismeretlen apk-t, én meg lusta voltam azóta újra feltenni.
Az értelme? nem kell pénztárcát cipelni.
Díja nincs és nem kell pénztárcát cipelni.
Semmilyen extra jogosultság nem kell külső APK telepítéséhez. Az apkmirror nem kevésbé megbízható, mint a Play Store, és az APK-kat is könnyű ellenőrizni, főleg a Google által aláírtakat.
Azért arra, hogy “nem “telefonál haza a szokásaimról”, ne tegyél nagyobb összeget: valamiylen webdeveloperrel nézd meg, hogy mennyi tracking infót küldd ide-oda egy norrmál weboldal, csak úgy, hogy neked jó legyen.
Csak abban bízhatunk, hogy a banknak nem érdeke, hogy ezekkel telepakolja a webbankját.
Azért annál az androidos biztonsági modellnél, hogy Neked, mint felhasználónak, semmire nincs jogod, ellenben a frankó kis alkalmazások miért ne férhetnének hozzá bármihet IS, talán jobb. 🙂
És különös kalandban lehet részed, ha élőben megkérdezel egy melletted állót, vagy a pénztárost, hogy: “Ne haragudj, nem tudod, mennyi a pontos idő?”
A frenkizőkön meg jót kell mosolyogni.
Köszi Miklós a blogot/cikkeket/munkát!
Köszi a kommentelőknek az ötleteket/véleményeket/más látásmódot!
Nem kell teljesen gondatlannak lenni, de ami ronyózást némelyik ember csinál, hát már a szánalom kategóriája nem is fér bele a viccesbe.
2 lépcsős azonosítás internetbankba belépéskor, ha valaki el is lop minden belépési adatot mit kezd vele a telefon nélkül? Persze, majd ideutazik a hekker és ellopja azt is vagy leklónozza, hogy nehogy észrevegye a károsult és így le tudja lopni a magyar átlagbért a számláról. Nagyon életszerű dolog ez.
Vagy pl. futáshoz nem kell vinni semmit, de ha megszomjazol, a büfésnél csippanthatsz. (Persze ha telefon is kell hozzá, akkor ez lehet, nem teljesen igaz, offline is tudja a fizetést? Vagy SIM kártyás okosóra persze…)
Vagy strandon… mondjam még? Van ennek értelme.
Az apk letöltés tényleg fura egy ilyen alkalmazásnál mondjuk, még ha én nem is vagyok parázós és valóban tehetsz mögé limitált kártyát, stb.
Ui: az olyan ember, aki irigykedve néz egy apple watch tulajra, tényleg említésre érdemes? Ugyanígy, aki irigyli a szomszéd házát, autóját, óráját? …esetleg talán az, aki a feleségét, ha csinos. 😉
Amugy +1 Kurafinak. Szerintem is ostobasag nekiallni “torni”. Ugy ertem, itt nem az a kerdes, hogy okosabb vagy-e a lehetseges tamadoknal, ki tudod-e cselezni oket cserkesz trukkokkel. Lehet, hogy igen. Az is lehet, hogy benezel valamit es koppansz. Itt arrol van szo, hogy van egy letezo, biztonsagos, biztositott, szerzodesekkel levedett, meno, stb. megoldas, ami egy szereny 6 szamjegyu osszegert barki rendelkezesere all azonnal, te meg nekiallsz ganyolni es kihivni magad ellen a sorsot. Ez elemi hozzallasbeli hiba, istent kiserteni ok nelkul.
“Alapból soha nem bíznám telefonra a pénzügyeim, ott van a laptop a nyílt forráskódú webböngészővel inkognitó módban, szintén nyílt forrású op.rendszerrel amit megbízhatónak tartok és nem “telefonál haza” a szokásaimról.”
Ne haragudj, de ezen jót mosolyogtam, főleg az inkognitós résznél. Kicsit jobban járj utána ennek a témának szerintem, mert a megbízhatótól azért messze van.
“De pont ezért vesznek az apple kütyü tulajok is apple kütyüt. Csak az érzés miatt, valódi elönye nincs.”
A legtöbbnél csak státusz szimbólum, de egy bizonyos rétegnél már plusz védelem a rendszer. Rendőrségen tudnának mesélni.
Ha elmegyek biciklizni, nem viszek táskát magammal, így praktikus az okosórámmal fizetni a boltban. Amit írtak mások is, szörnyen menőnek tűnsz, mindenki téged néz a sorban. Párszor viszont be is égtem, mert vagy 1 percig nem ment át a fizetés vagy szimplán nem ment át, szóval szép lassan visszaszoktam a kevésbé menő bankkártyára. 🙂
A decemberben aláírt egyesületi nyilatkozatban szerepel, hogy a havonta feltöltött listában ellenőrizzük a befizetést. Eddig mindig volt, azonban a 2020 januári listát nem találtam itt a blogon.
Úgy 12-14 éves koromban hordtam utoljára karórát. Mondjuk akkor milyen jól jött volna az okosóra, hogy eljátszhassuk a Knight Ridert.
Viccen kívül, a pénztár innenső oldalán azt láttam, hogy az az egy-két ember is két-három alkalommal hordja, aztán soha többet nem láttuk rajtuk. Az átlagembernek már a tepsifon is hozzá van gyógyulva a tenyeréhez, fölösleges még egy vacak.
De értem a praktikumot, én is minimalizalom a magammal hordando dolgokat. Kocsi kulcs a zsebbe, jogosítvány a telefon tokba, más nem kell. (Forgalmi másolata a kesztyűtartoban (eredeti a széfben, mert Casco nem fizet vagy kevesebbet…), telefon Bluetooth a kocsi riasztó helyett). Szóval jópofa lehet az okosora ha nem kell keresgélni a kártyákat. Átérzem a feelinget, ebbe az irányba megyünk.
pont erre megy ki a jatek hogy minden korulmennyel pszichesen rastredsszelj a fizetesre hogx keves ideig tartsd fel a dolgozot, hogx rohanhasson vissza a raktarba/polcotpakolni stb.
ehhez asszisztalsz az okosoras fizetessel. hajra…
Micsoda különbség, igaz? :))
A Samsung paynal az is számít, hogy melyik regioban adtak el a készüléket. Így ott tudtommal meg nem lehet trukkosen felrakni.
Nekem egyszerűbb a kártyaval fizetni, mert könnyebb sok helyen odarakni a terminalhoz. De pl. tavaly nyáron a strandon egyszerűbb lett volna az óra.
És persze ezek ugyanazok az emberek, akik ebédszünetben sorban állnak a 699 Ft-os menüért, vagy a Pennyben veszik ebédre a zsömlét a saját márkás felvágottal… természetesen talpig Apple Watch-ban.
“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. Weak men create hard times.”
Androidos telefonokat gyári telepített szoftvereiken keresztül is törik fel.
pl:
money.cnn.com/2015/06/17/technology/samsung-galaxy-hack/index.html
Mondjuk én android telefonon semmilyen pénzügyi adatomat nem adnám meg. De nem szeretnék iphone vs egyéb telefon háborút, mert felesleges, és hittel nem lehet vitatkozni.
Én azon szoktam töprengeni, miért kotorásznak az emberek piszkos, 100 idegen kezén átment apróért meg papírpénzekért a bazi nagy pénztárcájukban egy csippantás helyett, ami még ha nagyobb összegnél pin kód is kell, akor se lassabb, mint a készpénz és a visszaadás… Vagy amikor ott a paypass a parkolóautomatán, de bőszen keresik az aprót, etetik a papírpénzzel türelmesen, hátha felismeri… De azért bírok aludni ettől még.
Csak akkor használok készpénzt, ha étteremben úgy kívánok borravalót adni, minden más esetben paypass. A strandbelépőt meg strandon sört, halat, lángost, stb. a sportórával venni különösen jó – nem kell emlékeznem rá, bedobtam -e a fizetőeszközt a táskába.
“pénztárnál feltartod a sort”: eredeti ötletem az, hogy miután a pénztáros vad tempóban mindent beüt, megkérem, hogy most akkor nézzük végig a tételeket egyesével, mert nem bírtam követni. Eddig nem alkalmaztam, de néha nagyon kéne.
Viszont a fizetés mindig úgy megy, hogy pénztáros vad tempóban beüt, ahogy tudom elrakom, aztán fizetek. Mármint amikor mindent elraktam.
Lidl-ben kedves hölgy mondta, hogy ki akarták rúgni, mert kicsi a tétel/sec sebessége, de miután a műszak alatt semmivel nem volt rosszabb, mint a többség maradhatott.
és igen, a sort nem a vevő tartja fel, bármely német/osztrák/olasz/cseh boltban normális sebesség mellett sem hosszabbak a sorok.
/OFF