Röviden összefoglalom, ki számíthat tőke és kamatcsökkenésre a bankoktól.
Illetve egyszerűbb leírni, hogy ki nem:
- Aki végtörlesztett 180 forintos CHF árfolyam mellett 2011/12 telén. (Update: szeptember 12.-én azt mondták, ők is beleeshetnek a szórásba, de a bank levonhatja azt, amennyit nyertek az árfolyamon a végtörlesztésnél.)
- Akinek a lakását a Nemzeti Eszközkezelő már átvette.
- Aki a 2004-es EU csatlakozás előtt kötött szerződést.
- Akinek a szerződése 2009. július 26.-a előtt szűnt meg, akár kiváltás, akár végtörlesztés miatt.
Vagyis hiába váltottad ki a hiteledet mondjuk 3 éve, akkor is jogosult vagy a visszatérítésre. Ahogy a forinthiteleseknek is jár vissza pénz, ha a kamatemelésül jogszerűségét a bankok nem tudják igazolni.
Persze a meccs még nincs lefutva, hiába jelentette ki a kormány a bankok bűnösségét, a törvény most az Alkotmánybíróság elé kerül, ha ott is jónak találják, mehet az Európai Bíróság elé, ott aligha állja meg a helyét az ártatlanság vélelme helyetti bűnösség vélelme és a visszamenő hatályú jogszabályalkotás. (Azt kérik számon a bankokon, hogy miért nem feleltek meg 2005-ben egy 2014-ben kitalált jogszabálynak. Ha a bankok tudják bizonyítani, hogy a mindig aktuális szabályoknak megfeleltek (tudják bizonyítani), akkor aligha kétséges, hogy megnyerik a pert az állammal szemben.)
A nagy kérdés az lesz, ha addigra az ügyfelek már megkapták a pénzt, ki fogja megtéríteni a bankok várhatóan 900 milliárdos követelését az állammal szemben?
Mennyit kaphatsz vissza? Mivel nagyon nagy a szórás, hogy ki, mikor, milyen devizanemben kötötte a szerződést, azt lehet mondani, hogy svájci frank esetén 15-20% tőkecsökkenésre és 20-30% havi törlesztőcsökkenésre számíthatsz. Mint fentebb írtam, akkor is, ha már kiváltottad a hiteledet.
Az utolsó előtti kérdésre a válasz. Egyszerűbb leírni, hogy ki nem:
- A politikusok.
És ha mondjuk már semmi papírom nincs , hogy nekem valaha volt CHF hitelem , mert mondjuk , annyira berágtam 2012-ben mikor az utolsó havi törlesztőt is kinyögtem , hogy minden a hitelre emlékeztető dolgot a szemetesbe hajítottam akkor mi van? Ha mondjuk besétálok a bankba akkor kérhetek én valami iratot arról , hogy nekem ekkor + akkor ilyen hitelem volt?
Miután minimum 5 évig meg kell minden papírt őrizniük na meg ott a számítógép is, szerintem nem lesz akadálya.
nem lett volna egyszerubb minden bankszamlara utalni 100ezer forintot "nepunkpartunkajandeka" kozlemennyel? meg lehet olcsobbra jott volna ki mint ez a sok macera.
Még olyan is lehet, de azt a választásokra tartogatják. 🙂
Bocsi,de ha már kiváltottam a hitelemet,hogyan értelmezhető a20%-os tőkecsökkentés????Biztos nagyon szőke nős kérdés
Pénzt kapsz vissza.
Azt tudom.Amúgy ha kifizetik a bankok ezt a pénzt,javarészt lehúzhatják a rolót....perelni biztosan nem fognnak ..szerontem.De kiváncsian várom a fejleményeket.Viszont nekem más a lakcímem,és nincs meg a számlaszámom..akkpr is megtalálnak???
Nem biztos, hogy magánnyomozót fognak fogadni hozzád, de te be tudsz menni a bankba.
Mi a helyzet azokkal, akik 180-as árfolyamon átváltották a CHF hitelüket forinthitelre?
Azok már megkapták a részüket.
Kedves Kiszámoló!
2 év múlva jár le az LTP-m, amiből nagyságrendileg 1.5 millát kapok. Ha előtte kifizetem zsebből a lakáshitelem, attól még 2016-ban (akkor jár le a 4 év) bukom az állami támogatást, vagy sem?
(Mivel ugye addigra már nem lesz hitelem.)
Köszi..
Már nagyon várom,hogy itt ebből mi lesz.
Az átlátható árazásom se csökkentette a kamatomat a CHF-ben,bezzeg amikor csak egy kicsit mozdult el fel azonnal 0.3-és0.4 tizeddel emelték.
A másik pl az én bankom hozzáállásánál írtam egy levelet,hogy 8éve vagyok jó adós,engedjék el a havi 285.-Ft számlavezetési díjamat,nem volt a válasz.
Talán jó lenne minden szempontból ha ennek már vége lenne,szerintem a bankok is inkább véget vetnének ennek.Annyira eladhatatlan minden ingatlan,hogy szerintem ők se tudnak mit kezdeni velük,a sok bedőléssel.
Aztán lehet rosszul gondolom.
Egyet biztosan tudok szerintem régóta vagyok jó adós,de semmi semmi olyat nem érzékelnék,hogy ezt megbecsülik.Persze lehet azt mondani,hogy örüljek,hogy kaptam hitelt azt kuss legyen,de én nekem hiányzik egy kis plussz,egy kis babusgatás:)
Kedves Kiszámolo,
abban segíts nekem,h a mostani havi törlesztéshez képest 20-30%-os havi törlesztés csökkenés várható? Igaz ez akkor is ha 180-as árfolyamon törlesztek most? Továbbá érdekel,h szerinted milyen árfolyamon lesz a forintosítás,mert azt gondolom talán ez a markánsabb dolog, nem az amin most megy a huzavona hónapok óta...persze a kicsit is meg kell becsülni...
Köszönöm válaszod !!
Levi
Kedves Kiszámoló,
Vonatkozik ez mindenféle devizahitelre, vagy csak a lakáshitelekre? (CHF Autó és személyi kölcsönben vagyunk érintettek)
köszönöm válaszod
B
Sziasztok!
Én a Budapest Banknál vettem fel CHF hitelt.
Megnéztem egy hónapot és az MNB középárfolyama alacsonyabb, mint a BB úgynevezett számlakonverziós árfolyama(1-1,3Ft), amin én törlesztek.
Ilyenkor mi van? Nekem kell fizetni?
Másik kérdésem, hogy komolyan lehet számítani min. 15% tőke csökkentésre?
Nekem ez hihetetlennek tűnik....
Módosítok; fordítva van, én törlesztek alacsonyabb árfolyamon,
mint az MNB középárfolyama.
@GYK Az nagyon nagy butasag volt. Es ha kapsz 3 ev mulva hogy tartozol 5000CHF-el ahhoz a hitelhez kapcsolodoan akkor hogy bizonyitod hogy te mar azt reg megfizetted?
Mi lesz a menete ennek az egésznek? Besétálok a bankba, elmondom mit szeretnék, majd "készségesen" segítenek? Mennyire bonyolult minden hónapra kiszámítani a törlesztés napi különbözeteket, és ellenőrizni, hogy a bank jól számol-e? Szóval a technikai rész nem világos nekem.............
Talán ki sem engeded, de akkor is leírom: nem vettem fel devizahitelt, mert mérlegeltem (!), kaptam simán forinthitelt, mert hitelképes voltam (!), nem kaptam szocpolt, kamattámogatást, semmit a világon.
Aki nem volt hitelképes, beugrott a devizahitelbe, kapott szocpolt az adómból, pedig azt sem tudta, mi az (bezzeg utólag, így más mindenki ért hozzá, csak tudnám, akkor miért nem ment az értelmezés aláírás előtt), azt az én adómból különféle módon kifizetik, plusz én szenvedem el a bankok "megbüntetésének" a hátrányos következményeit ezer módon.
Csoda, hogy feszült vagyok? Hol van ennek a vége? Kit tartsak még el? Kinek vegyek még micsodát? Grrr.
Szerintem azok, akik akkor végtörlesztettek 180 Ft-os CHF-en, amikor ennek az árfolyama tényleg ennyi volt (nem a törvényileg rögzitett árfolyamos végtörlesztés), azok külön mehetnek bíróságra.
Akinek élő szerződése van, azokra vonatkozik ez a mostani "móka".
Szerintem.
Tekintve, hogy a CHF-esek nem járhatnak jobban, mint a forithitelesek, vagy mintha forintba vették volna fel, sőt valószínűleg a rögzített 180Ft-on végtörlesztőknél sem, ezért az átváltási árfolyam, nem valószínű, hogy 180 Ft-nál kisebb lenne. Lehet ez lesz a bukó része, hogy az aktuális piaci árfolyamon lehet forintosítani.
Az önkormányzati választás előtt be lesz lengetve a pénzeső, majd utána jön a korrigálás.
és ha én 2004 előtt vettem fel a hitelt, akkor én miért nem kapok semmit? Valaki azt mondta a TV-ben, hogy nem lehet visszamenni a kiegyezésig.
De a hitelintézeti tv. már 2004 előtt is EU-konform volt, tehát semmi szerepe az EU csatlakozásnak. Akkor már inkább legyen a kiegyezés a határidő...
Nekem nem hajlandó a bank azt se megmondani, hogy milyen alapon emelt költséget. Szerinte erre nem köteles.
Kedves Kiszámoló! Aki belépett az árfolyamgátba (2013-ban) számíthat visszatérítésre? (Tegnap az M1 híradóban azt mondták, hogy nem.)
KAtalin, nem az árfolyamgátat mondták, hanem aki végtörlesztett 2011-2012 telén 180 forintos kedvezményes svájci frankos árfolyamon.
@almera28 ez azért lehetséges, mert a legtöbb bank az árfolyamaikat reggel állapítja meg, míg az MNB délben. Így ha délelőtt nagyot gyengül a forint, akkor elképzelhető, hogy azt mnb közép magasabb, mint egy bank reggel megállapított eladási árfolyama, de azért ez ritka. Ha sok ilyet látsz, akkor a bankodnál nem a megfelelő árfolyamot nézed.
@kridli Köszi a választ. Egy teljes hónapot néztem meg és minden napon az MNB árfolyam a magasabb. De remélem neked van igazad.
Almera,
Az MNB árfolyama az összes bank számtani átlaga aznapra.
Lehet, hogy a BB mindig az olcsóbb bankok között volt.
Kiszámoló!
kicsivel több, mint egy év múlva betörlesztődik X összegű LTP a Forint hitelembe. A mostani tartozásom kb X+100 ezer Ft.
Választhatok, h a visszajáró pénzt milyen formában kérem? Csak mert, ha betörlesztik, akkor megszivathatnak az LTP-vel, mert az LTP-s összeg nagyobb lesz, mint a tőketartozásom, így nem törlesztődik be.
Sandor, szerintem nem te fogod megválasztani, de erről még korai beszélni.
Persze gondolom az én érdekem hogy bemenjek,a mondat végán lemaradt a:-)
Nekem Raiffeisenes személyi kölcsönöm volt CHF ben, azért volt, mert idén sikerült végtörlesztenem, egyébként 1 év lett volna még. Ma voltam bent a bankban, és megérdeklődtem, hogy nekem is jár e vissza, vagy a lakáshiteleseknek. Azt mondta az ügyintéző, hogy elvileg mindenkinek jár vissza, de biztosan egyelőre ő sem tud mondani semmit sem. Azt is mondta, ahogy meglesz a rendelet / határozat, azután megnézik a rendszerben, kinek jár vissza, és mindenkinek küldenek ki levelet. Legalábbis nekem ezt mondtak.
@vass-barbara Az LTP egy független dolog. Gyűjtögeted 4 évig, akkor előáll a pénz. Az állami támogatást a gyűjtésre kapod, nem a felhasználásra.
Ha már nincs hiteled akkor, nem tudod felhasználni lakáscélra. Erről Kiszámoló sokat írt már.
Hagyd meg a hiteled, hogy legyen mire elhasználni az 1.5m Ft-ot.
Sziasztok,
Az autós hiteleseknek is jár vissza zsozsó?
Ági, állítólag igen, de azért pezsgőt még ne bonts.
ha korábbban volt 4M HUF-nak megfelelő hitelem, majd most már csak 0,3M HUF-nak megfelelő tőketartozásom van, akkor én csak 60e HUF tőkecsökkenést várhatok?
daraltdio, ez függ attól, mikor vetted fel és hány évre.
Az átlagtartozásod 2 millió volt, ennek mondjuk a 2%-os kamata volt úgymond tisztességtelen. Az évente 40 ezer forint.
De ez egy nagyon durva becslés.
Kiszámoló, mit gondolsz, mi lesz ennek az akciónak a hatása, te ismered a szektort, belül van ez az akció a szektor sokktűrő képességén? Megértem én a hitelesek helyzetét, felfogom a probléma nagyságát és belátom a politikai szempontokat is, nekem viszont megtakarításaim vannak nem pedig adósságaim, így ennek az ügynek kapcsán a megtakarításaim biztonsága és értékállósága érdekel.
Félhomály, mit mondjak? Nekem már csak fillérjeim vannak magyar bankokban és forintom is egyre kevesebb van.
Kedves Kiszámoló!
Autóhitel kapcsán eszembe jutott még egy kicsit korábbi kórtörténet, aminek nem tudom mi lesz/lett a vége. Miszerint csomó kereskedő PSZÁF engedély nélkül írta alá a pénzintézetek nevében a kölcsönszerződést, és egy konkrét perben érvénytelennek minősítették szerződést. Talán a jegybanki kamat feletti hiteldíjat megítélték az adósnak, de nem vagyok benne biztos. Erről mostanában nem olvastam semmit, mintha nem lett volna belőle felhajtás. Erről nem tudsz véletlenül valamit?
Részlet egy újságcikkből:
"Rogán szerint a végtörlesztőknek, a forinthitelre váltóknak és az előtörlesztőknek is vissza kell kapniuk a különbözetet, készpénzben. Nekik a mai állás szerint egyenként kell pert indítaniuk. "
Szóval nincs itt még eldöntve semmi, szerintem ráérünk akkor gondolkodni, hogy mennyi jár vissza, ha biztos lesz.
Szia Kiszamolo,
Igy egy nappal azelott, hogy benyujtjak a szamitasi modszertant tisztazo elszamolasi torvenytervezetet a parlamentnek (ami jelentos mertekben felulirhatja akar a korabbi Kuria tv. szabalyait is), szerintem felesleges %-okkal dobalozni. Attol fuggoen, hogy egy adott hitellel az eletciklusa soran mi tortent (elengedes, kesedelem, restrukturalas, arfolyamres stb), es ezekre vonatkozoan mit ir majd elo az uj torveny, egyenenkent jelentosen szorhat majd a csokkenes merteke. Arrol nem is beszelve, hogy az intezkedesek miatt jelentos volt az utobbi idoben a forintgyengules merteke. Igy akar az is bekovetkezhet, hogy ugyan csokken a CHF/EUR torlesztoreszlet, de az arfolyamgyengules miatt forintban nem lesz nagy valtozas...
A cikk tehat szerintem olyan varakozasokat general, ami nem feltetlenul megalapozott, lehet, hogy tobbeknel csalodas lesz a vege...
blc, pont ezért is írtam: "Persze a meccs még nincs lefutva"
Eddig ezek a tervek, de még az sem biztos, hogy a bankok buknak.
@Kiszamolo
Egyszer már írtam, hogy egy-egy elejtett megjegyzésed több órás-napos olvasnivalót ad nekem.
"Nekem már csak fillérjeim vannak magyar bankokban és forintom is egyre kevesebb van."
Épp a napokban néztem én is utána külföldi pénzintézetnek, de olyannak, akit azért el lehet érni Magyarországon is, vagy ha nem, azért ne legyen a világ másik felén. Hát, nem is tudom. Érik egy levél neked, mert az itt erősen OFF, hogy mégis ki a megbízható? Most gondolom nem úgy értetted, hogy Ausztriában nyitok egy Erstés számlát. A Bank Gutmannhoz meg még jó pár 0-nak kéne lenni a megtakarításaim végén, hogy szóba álljanak velem. Iskolapélda, hogy mégis mire gondolok. Ha mondjuk a KBC Equitas-nál veszek SPY (NYSE) ETF-et, az már nem magyar pénzintézetnek minősül? És $, nem ft.
FYI: polgari jogban nincs artatlansag velelme, csak buntetojogban (!)
Ellenben van tisztesseges eljarashoz valo jog, amely alapjog egesz europaban.
Kövezzetek meg érte, de ez hűen tükrözi a véleményem.
9gag.com/gag/amLzRBj
(Persze-persze, mindenki csak egy garzont vett hitelre, amit fenn tud tartani és önhibáján kívül nem tudja fizetni.)
Tényleg borzasztó nagy még mindig a sötétség 🙁 Hihetetlen, hogy akik évek óta szenvednek a devizahitelektől, még mindig ilyen tájékozatlanok!
Nem bukhatnak a bankok, hisz az "ellopott" pénzek sosem voltak az övék.. Az 1 dolog, hogy számoltak vele. Sokan egybe letudják az egészet, így egy csomó tőke kerül megint a bankokhoz. Nehogy már veszteségnek könyveljék el azt a profitot, amit csalással szereztek..
fidesz.hu/hirek/2014-09-12/egyharmadaval-biztosan-csokkennek-a-torlesztoreszletek/
Kiszámoló mikor fogsz már végre elfogulatlanul írni ebben az ügyben?
Ha a bankok tudják bizonyítani, hogy a mindig aktuális szabályoknak megfeleltek (tudják bizonyítani), akkor aligha kétséges, hogy megnyerik a pert az állammal szemben.)
Hát ez az amit biztosan nem tudnak bizonyítani,elég ha csak a Hpt.213.§ megemlítjük.
(Azt kérik számon a bankokon, hogy miért nem feleltek meg 2005-ben egy 2014-ben kitalált jogszabálynak.
Arról is ejtsünk szót hogy pl. a bank 2008-ban kötött szerződés esetében 2010-es törvényre hivatkozott. Most akkor hogy is van ez?
Miről beszélsz? Tudom - tudom, sokaknak csak az kedves, ha valaki szidja azt, akinek tartozik és azt mondja, hogy te nem tehetsz semmiről, te körültekintéssel és gondosan adósodtál el, egy picit sem tehetsz az egészről. Téged csúnyán átvertek, te ártatlan vagy mindenben. A gonosz bankok, azok tehetnek mindenről.
portfolió szerint az új törvényben az van, hogy a kedvezményesen végtörlesztőkre is vonatkozik a visszatérítés:
"A kedvezményesen végtörlesztett ügyfelek felé az ügyfél külön kérése esetén kell elszámolnia a hitelintézetnek. Ehhez a végtörlesztőnek 2015. március 1. és március 21. között kell 10 ezer forintos díj ellenében kérvényt benyújtania. A 10 ezer forintot visszakapja az ügyfél, ha kiderül, hogy a banknak fizetési kötelezettsége van. Az ügyfélnek az elszámolás során (pl. a végtörlesztés egykori kedvezménye miatt) egyebet nem kell fizetnie."
Mondjuk egy 10m-s hitelnél évi 2% körüli jogtalan kamat, folyósításkor 3-5% árfolyamrés, törlesztések során 3-5% árfolyamrés, ez mondjuk 2006-végétől 2011 végéig 1m jogtalan kamat, 0.3-0.5m jogtalan folyósításkori árfolyamrés meg öt év tölesztőiből 0.2-0.3m jogtalan árfolyamrés. Ezt még esetleg meg lehet szorozni 1.2-1.5-l - árfolyamváltozás.
Valamint a jogtalan összegek csökkentik az akkori tőketartozást, tehát kevesebb lehet a rárakódó kamat.
Ill a jogtalanul beszedett pénzekkel nem állítható szembe a törvény által biztosított végtörlesztéskori árfolyamkedvezmény. Állítólag.
Ez így elég csinos pénz lehet még a végtörlesztőknek is...
Zolcsi: olvasd el legyszi a torvenytervezetet a parlament.hu honlapjan. Explicit benne van, hogy a vegtorlesztok eseten az allam altal biztositott arfolyamkedvezmeny szembeallithato.
megint azok az ostoba emberek járnak jól, akik ész nélkül, minimális önrésszel felültek a devizahitelek ígéretének, és lakás(oka)t vásároltak, akár befektetési céllal is. célt ért a kommunizmus során a magyar birkába égett bégetési reflex, hogy hú van valami bajom, állambácsi segíts. akinek meg esze volt, az fizette az albérletet. gusztustalan ez az ország.
Én látok olyasmit is,hogy a CHF/FT megyeget feljebb és majd 280Ft-os CHF-nél lesz 25% könnyítés.
Az nagyobb részlet még mindig,mint amikor a nagy focidrukkerek átvették a stafétát.
Kiszámoló, érdekelne a véleményed (pro és kontra) az új eladósottságot korlátozó törvénnyel kapcsolatosan. Lesz ilyen cikk?
István, azért nem, mert igazán semmit nem okoz, a bankok ennél szigorúbbak jelenleg, így gyakorlati jelentősége igazából nincs.
Azért ez a jogszabály eslőre így eléggé szivatósnak tűnik az árfolyamgátasoknak: bármit is kapnál vissza, azt a bank csökkenti azzal az összeggel, amit eddig az árfolyamgáton keresztül beléd tolt és a maradék is a gyűjtőszámlát csökkenti első körben.
Gyakorlatilag simán előfordulhat, hogy nekik egy fillérrel sem fog csökkenni a tőketartozásuk, ami épeszű embernél egyet jelent majd a forintosítás automatikus visszautasításával..
Értem én, hogy aki kedvezményesen végtörlesztett az már egyszer megkapta pártunktól és kormányunktól az alamizsnát (azt is elfogadom hogy nem is keveset), DE!
Én éltem a kedvezményes végtörlesztéssel, de csak úgy hogy forinthitelre kiváltottam a CHF hitelt. (Vért izzadtam ehhez.) Az addigi 8,5%-os CHF kamatot 12,5%-os forinthitel kamat váltotta fel, hiába a 25%-os tőketartozás csökkenés a törlesztő még egy hajszállal TÖBB lett. Ennek ellenére nekem nem jár semmi.
Velem szemben korábban nem volt tisztességtelen az árfolyammarzs és az egyoldalú kamatemelés? Persze, perelhetek is, értem én, talán 4 alatt el is jut a Kúriára, az idő alatt az ügyvédemnek a többszörösét fizetem ki annak, amit a végén visszakapnék. (folyt.)
tpkk, mai változtatás, hogy járjon a végtörlesztőknek is (egész máig ez másként volt), de ott a bank levonhatja azt, amennyit nyertél a forintosítással.
Gondolom ha most bekerültek volna a kalapba a végtörlesztők is, az már tényleg véres rongy lett volna, így viszont azokkal szúrtak ki, akik azért éltek a kedvezményes végtörlesztéssel hogy megszabaduljanak az árfolyamkockázattól és nem azárt mert farzsebból kivágták a lóvét (persze jól jött a tőketartozás csökkenés is nem mondom).
Ha ezek után egyébként a forintosítás nem piaci árfolyamon, hanem alacsonyabban, neadjisten 200 ft/chf alatt fog megtörténni, akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy alapvetően a végtörlesztéskor forinthitelre kiváltók jártak összességében a legrosszabbul. (Mármint azok közül, akik végig betartották a játékszabályokat) Így lesznek elsőből az utolsók. Az ügyvédem erre csak annyit szokott mondani: az élet nem igazságos, ezen a jogrend pedig csak inkább csak tovább ront.
A forintosítás aggaszt a legjobban. Arrol eddig nem sok érdemi infó van..... mégis mikor milyen árfolyamon...stb
Ott a pont Kiszamolo, tényleg bekerültek a kedvezményes végtörlesztők is, előbb el kellett volna csak olvasnom a többi kommentet.
Viszont ha a visszajáróból le kell vonni a végtörlesztési árfolyamkedvezmény nyereségét (cca 60ft/chf), akkor kizárt hogy 0-nál nagyobb összeg jöjjön ki (az én esetemben biztosan, de rendszerszinten is kevés olyan szerződés lesz, ahol keletkezik a banknak visszafizetési kötelezettsége).
Első hangzásra ez lehetne egy nagyon igazságos eljárás is, sőt önmagában nézve az is.
Valahol ott van mégis a kutya elásva, hogy ez a döntés azokat is kizárja, akik nem gazdagok voltak és kiperkálták, hanem próbálták használni az agyukat és kiváltották forintra (ha már a CHF hitel felvételekor nem használták). Hiszen ott és akkor ez egy elég racionális pénzügyi döntés volt, ami az is maradt volna, ha nem jönnek a további mentőcsomagok..
"blc27: Zolcsi: olvasd el legyszi a torvenytervezetet a parlament.hu honlapjan. Explicit benne van, hogy a vegtorlesztok eseten az allam altal biztositott arfolyamkedvezmeny szembeallithato."
Ez a T/1272 alatt fut. Hol van benne, hogy a végtörlesztőknél az árfolyamkedvezményt szembeállíthatja a bank a jogtalan árfolyamréssel és kamatemeléssel? Úgy értem melyik §?
Egyelőre úgy néz ki, mintha visszajárna a végtörlesztőknek is a jogtalan kamatemelés és árfolyamrés. portfolió - persze bankpárti, manipulatív és bulvár ezért túlbecsli a bankok fizetnivalóit és időről-időre hülye - átlag 10%-ra teszi a végtörlesztőknek visszajáró pénzecskét. Kessben. A törvény(tervezet)ben az van, hogy perelniük nem kell, 2015 márc1-márc31 közt be kell adniuk egy kérelmet 10.000 ft-tal.
Nyilván visszatáncolhat ettől a Fidesz a választások után, de eddig úgy néz ki, amit csinálnak nem szokták visszacsinálni.