Ha szeretnéd kontroll alatt tartani a pénzügyeidet, érdemes használni egy kiadáskövető-pénzügyi tervező appot, amivel tudod követni, hogy hol mikor, mennyit költöttél, illetve előre meg tudod tervezni, hogy mire mennyit akarsz költeni.
Erről itt írtam sok-sok évvel ezelőtt:
Sokan használtátok erre a célra a magyar Koin-t, ami sajnos megszűnik decemberben a hírek szerint.
Lajos kérte, hogy ajánljak helyette másik alkalmazást.
Mivel nem követem, hogy milyen új alkalmazások vannak, különösen olyanok, amik a bankszámlák adatait is tudják kezelni, ezért inkább arra kérlek titeket, ha használsz valamilyen Koinhoz hasonló alkalmazást, ami hasonló tudású, akkor oszd meg a közzel a nevét is és a véleményedet is a hozzászólásokban.
Előre is köszönjük.
Én a jó öreg google sheets-re esküszök.
wallet by Budgetbakers, évekig használtam a Koint de erre lecseréltem, sokkal jobb:
web.budgetbakers.com/dashboard
van kliens android-ra és apple-re is
Lehet válogatni:
f-droid.org/packages/com.starry.greenstash/
f-droid.org/packages/com.kazispin.money_logs/
f-droid.org/packages/protect.budgetwatch/
Expense Manager (Bishinews)
Évek óta a Spendee-t használom: spendee.com/
Van webes felület és mobil app is.
Automatikusan szinkronizálja a bankszámlákat API-n keresztül, magyar bankokkal és a népszerűbb fintech szolgáltatókkal is működik.
gnucash.org/
Jópár évig könyveltem a saját költségeim, kettős könyvvitelt tud, és ingyenes.
Budgetbakers Wallet. 7000 forintert lifetime elofizetest lehet venni, szinkronizal a legtovb bankkal es automatikusan kategorizal.
MoneyWiz nekem nagyon bevállt, nagyon sok funkcionalitása van, mondjuk nekem nagyon fontosak a különböző riportok stb. Cserébe nem a legolcsóbb 7-8e/év, de az alapfunkciókat az ingyenes is tudja.
A cím alapján egy pillanatra azt hittem, ez már az FTX csődről megemlékező poszt...
Engem ~2 hónapja érintett kb hasonlóan szomorúan a ynab áremelése az akkori dollárárfolyammal...
Akkor kezdtem ezt: openbudget.vnagy.eu/app/login
Egyelőre nagyon messze van bármi használhatótól, de én lelkes vagyok legalább a sokéves ynab historym miatt, amit másba átvinni hasonló szopás lett volna.
monefy.me/
Ha EGY számlán több kategóriájú pénzt tárolsz, itt lehet külön is vezetni őket, de a számla összegét is tudod követni.
Expense Manager +1 (IOS és Android is)
"Pénzügyeim-kiadáskezelő" itt a blogon hallottam róla anno. Egyszerű, bevált. Talán 1000 v. 2000 HUF volt a fizetős verzió.
Expense Manager +1
Nekem a "Költségvetésem" app vált be, de nagyon. Bár egyszeri fizetős, de abszolút megéri. Csak ajánlani tudom mindenkinek.
En ugy talaltam a wallet by budgetbakers az egyetlen ami tenyleg tudja a banki szinkronizaciot a hazai bankokkal is
En a Toshl-t használom immáron evek óta, es nagyon nagyon jól bevált.
Lehet importálni az adatokat (pl koinbol exportalt adatokat is at lehet igy vezetni), es exportálni is (ezért jól kombinálható googlesheets-el ha további infokat akar kivenni az ember)
Nagyon praktikus nekem a felosztása, hogy vannak nagy kategóriák, azon belül tagek amikkel lehet jelölni meg dolgokat, es lehet külön jegyzetet is írni 1-1 kiadáshoz. Mind a három funkciót sokat használom.
Egy időben elo is fizettem, es van létjogosultsága annak is, de az ingyenes verzióra végül visszatértem es avval is teljesen elégedett vagyok.
Webes felületen is lehet nézni, meg appje is van: toshl.com
YNAB azaz You Need a Budget.
Imádom...
Money Manager: play.google.com/store/apps/details?id=com.realbyteapps.moneymanagerfree
Csak kártyával fizetek, Curve, ha akarom akkor letöltöm és excelben tovább nézegetem (nem akarom:)
Ami nem kártyával megy, az kb nincs is, vagy nem akarom a listában látni 🙂
Kedvencem:
toshl.com/login/
toshl.com/blog/
Egyrészt rengeteg bankkal (magyarokkal is)/paypall/revolut tud szinkronizálni, még azt is észreveszi, ha egyik számláról utalsz a másikra.
Kimutatás,
Én meg simán csak olvasottnak jelöltem a két nappal ezelőtt kiküldött emailt, lehet hogy nem ártana elolvasni is ha már olvasottnak jelölöm. Kösz a cikket! 😀
Btw, ha már elég sokan olvassuk programozók ezt a blogot, igazán írhatnánk egyet.... 😀 Nekem amúgy nincsenek nagy igényeim. Banki integráció nekem eddig sem volt, ha már van egy app amiben tudom rögziteni a költéseimet meg csoportosítani tagekkel az már jó volna.
You Need A Budget
youneedabudget.com/
Nem olcsó, de nagyon jó, csak ajánlani tudom.
Royal Cashflow
szintén hazai fejlesztés és üzemeltetés
Én 2009 óta egyetlen alkalmazást használok erre: money.pro/hu/iphone/
Még nem találtam jobbat, mindent tud, amit egy költségkezelő alkalmazásnak tudnia kell, pedig mindig néztem, mit tud a konkurencia, köztük a koin is, de ez maradt a top,
money.pro
wallet by Budgetbakers. Nekem a már megírtakon kívül az emelte ki a kínálatból, hogy meg lehet osztani mással az adott számlát. Vagyis a feleségem is be tudja írni mit vett és mennyiért a közös számlánkról (nem nekem kell helyette)
En az ExpenLess! nevu alkalmazast hasznalom erre a celra Androidon. Eddig nagyon bevalt. Kulonbozo szamlakat lehet vezetni, kulonbozo penznemekben. Vannak fo kategoriak, al kategoriak, vannak heti, havi, evi kimutatasok, lehet exportalni excelbe, vagyis mindent tud amit egy ilyen alkalmazasnak tudnia kell.
Saját excel google drive-on 🙂 Nem szűnik meg, flexibilis, bármi belefejleszthető.
A másik hazai megoldást is bedobnám a köztudatba: wyze.me
IXpenseIt - 12 éve használom
1money. Nagyon szerteágazoan szerkeszthető. Oké, én kifizetem azt 2ezer ft körüli "örök engedély"-t
firefly iii Mivel self hosted, es mivel nem kell kiengedned a netre ha nem akarod, addig hasznalod amig akarod, nem fogjak kirantani alolad. Azoknak, akiket meg nem zavar ha a személyes adataival nyereszkednek, kulso api-val raengedheto az osszes nagyobb magyar bankra is, és automata lesz. Nem kell feltetlenul kezzel importalni a kivonatot.
Pénzügyeim nevű appot használom, 2018 óta. Akkor éppen a koint váltottam le.
Talán 1500 ft volt az app és nagyon szeretem!
Lehet, hogy nem lehet osszekotni a bankokkal, de ezt amugyse tenném mert butasag szerintem. Lidlben sem kizarolag elelmiszert veszek, szoval kanualisan irok mindent be, még 3 db kiflit is 🙂
Toshl +1
Huh én nagyon fázom attól, hogy több appot összekapcsoljak, s azok automatikusan hozzáférjenek a legkényesebb adatokhoz, s azzal kedvükre rendelkezzenek, szonkronizálgassák ki tudja mik közt.
Aki nagyon bízik ezekben az appokban tőlük kérdezném:
-tudjátok mihez fér hozzá az app s mitől van tiltva?
-kaptok ugye rendszeresen aszf változásról értesítőt és release note-ot, mi a különbség az utolsó és az azt megelőző közt?
-az appot működtető céget ismeritek? Vajon eladná a költési adataitokat, profilotok másnak?
-stb.
Szóval csak óvatosan!
Én is g.sheet-ben rögzítem csak a kiadásaim (tudom h az sem bombabiztos, de legalább) az nem piszkál át más appba.
A g.sheetben is lehet szabályokat, összesítéseket definiálni. Persze be kell vinni az egyes elemeket kézzel.
Spendee +1
Én az OTP Smartbankot használom.
Firefly III - saját magadnak hosztolható költéskövető opensource webapp. Ha tech közeli az ember, jó választás lehet. REST API-ja is van, így lehetőség van sok minden mással összekötni.
github.com/firefly-iii/firefly-iii
Magyar bankoktól lehet apin keresztül lekérni a saját tranzakciós adatainkat magánszemélyként, itt openbank/psd2-re gondolok?
+1 a MoneyWiz -re. Multi-currency, kezel befektetéseket is. Szinkronizál sok magyar bankkal is. Sajnos csak az almás ökoszisztémában van, de ott mindenre.
HomeBudget, relativ fapados de mindent tud
Libre Office táblázatkezelőjében vezetem, utána megy backup-ba meg papírra. Adatok forrása a kinyomtatott bankszámlakivonat és az elrakott blokkok. Tudom, kicsit körülményes kényelmetlen és lassú módszer de beválik.
Nem hiányzik hogy ilyen személyes infó az akárkik ki tudja ki álral is látott, esetleg megszűnő felhőjében legyen tárolva, ráadásul drágán vagy tele reklámmal, és jó kérdés hogy kiexportálható e vagy ki lehet e nyomtatni, más programba átvinni...
royalcashflow.hu/
Magyar fejlesztésű, ingyenes, játékosított.
Utóbbi azt jelenti, hogy a használat közben pontokat gyűjtesz és ezáltal új funkciókat tudsz feloldani, mint például mérőóraállások vagy fizetendő számlák nyilvántartása.
Egyszerű használni, webes alkalmazás, de van hozzá mobilapp is.
Hasonló, mint a Koin,de több funkciója van(kivéve a banki szinkronizációt)
A fizetős verziójába tervezni tudsz, ami olyan, mint a YNAB és olcsóbb annál.
1money +1
Több készülékről is használható. Nagyon durván személyre szabható
A Kiszámoló.hu költségvetés táblázata saját igényekre átalakítva.
Így nemcsak a bankkártyás fizetéseket tudom követni hanem a megtakarításokat, készpénzes fizetéseket is. Ingyenes (excel tábla fancyre megcsinálva), csinaltam bele egy összesítő táblázatot ami éves és havi szinten mutatja mennyi volt a bevétel, a kiadàs és mikre költöttem.
Telefonomra felmásoltam és az asztalon van parancsikonként, épp úgy hasznalom mit egy appot. Nekem ez jött be legjobban.
Van olyan app, ami az ALDI-s/Auchan-os költésből megmondja, hogy mi volt élelmiszer, mi volt ruha, mi volt háztartási cikk?
AceMoney. PC-re telepítendő, telefonalkalmazás funkcionalitása limmitált. Egyszeri 30 vagy 40 dollár, egyszerű, de mindent tud, befektetéseket is kezel. 2008 óta használom elégedetten. Egy- vagy kétféle szabvány szerinti formátumú számlakivonatot beolvas (nagyon könnyű elkészíteni akkor is, ha a bank nem pont olyat bocsát ki, akár Excel/LibreOffice makrót írni erre), de nem automatizáltan.
Az otp bank új mobilbankjában már van egy ilyen felület,ahol nyomon lehet követni a kiadásokat külön kategoriákra bontva.
dyme.app/en
YNAB - you need a budget.
Röviden: nem olcsó, DE maximálisan megéri az árát.
Hosszan:
Ajánlom azért, mert nem csak budgeting szoftvert kapsz az előfizetés áráért, hanem oktatási anyagokat arról, hogyan tegyél félre, hogyan csináld a nullás büdzsézést, stb. stb.
Maga az app is kiforrott (ritkák a bugok), van iOS, android, web verzió belőle, tudja az egész család együtt használni ugyanazzal a loginnel, hogy mindenki szépen fel tudja írogatni amit költött.
Összesen 7 éve használjuk (most már családilag) és nagyon sok mindenben segít a mai napig ez az app.
Leginkább arra nevelt rá, hogy hetente egyszer leüljünk családilag és összeírjuk mi volt, miért volt úgy ahogy volt és utána ezekhez igazítva reálisabban tervezzünk legközelebb.
Rengeteget lehet belőle tanulni a saját pénzügyi szokásainkról (persze erre jó az excel is) de itt még van hozzá extra support content is.
ynab.com