Lottóláz: mekkora az esélyed?

2017-08-18
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Mind az ötös, mind a hatoslottó kiemelkedő főnyereménnyel kecsegtet, ezért újra egyre többen lottóznak.

A lottót nem véletlenül hívják a bolondok adójának, sokkal kevesebb esélyed van nyerni, mint amennyibe a szelvények kerülnek.

Vajon milyen főnyeremény mellett érné meg lottózni és most például melyik jobb ajánlat: az ötöslottó 2,875 milliárd forintos főnyereménye, vagy a hatoslottó 1,04 milliárdja, esetleg a Skandináv lottó 378 millió forintja?

Számodra akkor fair a játék, ha a befektetéseddel olyan összeget nyerhetsz, amekkora esélyed van erre.

Az ötöslottó főnyereményére 1:43,94 millió az esélyed, vagyis 250 forintos szelvényár mellett 10,99 milliárd forintnak kellene lennie a főnyereménynek. A jelenlegi főnyeremény 3,82-szorosa esetén lenne fair a játék a te szempontodból.

(A négyesnek 25,9 milliót kellene fizetnie - a múlt héten 2,1 milliót fizetett-, a hármasnak 308 ezret - múlt héten 19,9 ezret fizetett-, a kettesnek 11 ezer forintot, ami 1.530 Ft-ot fizetett a múlt héten.)

A hatoslottó főnyereményére 1:8.145.060 az esélyed, vagyis a főnyereménynek 2,03 milliárd forintnak kellene lennie, hogy fair legyen a játék a te szempontodból. Ez a jelenlegi nyeremény majdnem duplája.

A Skandináv lottó 1:3.362.260 nyerési esélye mellett a főnyereménynek 840,57 milliónak kellene lennie, ez a jelenlegi főnyeremény 2,2-szerese.

Az Eurojackpot nyerési esélye 1:95.344.200, kéteurós részvételi díj mellett adózás után 190 millió eurónak kellene lennie a nyereménynek, jelenleg bruttó 46 millió euró. (Az Eurojackpotból még adózni is kell.)

Tehát jelenleg akkor jársz a legjobban, ha egyáltalán nem lottózol, utána azzal, ha hatoslottót veszel.

S mi történik, ha véletlenül nyersz? Nem biztos, hogy akkora a boldogság, mint azt te vélnéd. Sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy inkább átok a lottónyeremény a legtöbb ember életében, mintsem áldás. Erről itt írtam. A cikkben arról is van szó, mit csinálj, ha véletlenül mégis megnyernéd a főnyereményt. 🙂

Az USÁ-ban már volt olyan, hogy két és félszerese volt a főnyeremény, mint a nyerési esély, mégsem játszotta meg senki az összes szelvénnyel a biztos nyerést. Ennek okáról pedig itt írtam.

S végül a csaló lottóklubok működéséről itt találsz egy cikket.

Valódi pénzügyi tanácsadás termékértékesítés nélkül csak 35 ezer forint.

20 millió forintos életbiztosítás havi 4.990 Ft-ért, életkortól függetlenül.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
174 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Szerencsejátékot nem csak a nyereményért játszanak, hanem a nyeremény illúziójáért.
Veszek is egy lottót. 🙂

Érdekesebb lenne esetleg egy olyan lottó, ahol a befizetett pénzt szétosztanák a befizetők között. Tehát arányosan az 5 találat vinné a legtöbbet, mint most, de ha nincs 5-ös, akkor szétosztanák a nyereményét arányosan a többi találat között (a 4-esek többet kapnának belőle, mint a hármasok, stb.) Így többen is lottóznának, mert a főnyeremeny ugyan kisebb lenne, viszont jó eséllyel lehetne nyerni vele (az 1 és 2 találat is fizetne, csak a nulla nem), és persze az állam is levenne belőle valami sápot, így mindenki jól járna.

Én maradok a jólbevált 1db skandinávnál, az még minimum összegen is (~40 millió) elég hogy beinditsa az eletet es megis csak ott legjobbak az eselyek 🙂

@jeremias "az 1 és 2 találat is fizetne, csak a nulla nem"
Az ötöslottón a kéttalálatos most is fizet 🙂
Az egytalálatos valószínűsége pedig 23% - ami azért nem csekély, a Szerencsejáték Zrt. pedig nem olyan bolond, hogy minden negyedik szelvény nyerjen 🙂

Nekem jobban tetszik az a megfogalmazás, amit egy korábbi lottós posztban írt Miklós: a lottó a szegények adója...
A kőkemény, szomorú érzelmi oldalról se feledkezzünk el. A szegénységben élőknek hétről hétre azt az illúziót adja, hogy varázsütésre megváltozik az életük 🙁 Őket nem fogja meggyőzni a csekély nyerési esély.

Szeretem a cikkjeid, de ennek megint semmi értelme. Szép dolog a statisztika meg a játékelmélet, de ez akkor is csak véletlen. Hiába van 100 ötösöm és 1 darab hatosom, attól még nem lesz nagyobb esélyem nyerni. Ha pedig mégis az egy darab hatossal nyerek akkor mi történik? Te nem fogod azt mondani, hogy bocs, ez statisztika... Vagy most ne vegyek lottót? Vagy éppen, hogy de? Vagy vegyek, de okosan? Mi az okos? Mi az üzenete a cikknek? El kéne már engedni ezt a témát, mert pár évente mindenhol előkerül és unalmas

Én is a skandinávot preferálom, pont azért, mert azzal legnagyobb az esély a nyerésre. Nagy ritkán veszek is egyet, de csak akkor, ha akciós, igaz akkor 1500 Ft-ot kell kifizetni, viszont van napi és heti nyeremény is. Igaz csak néhány millió vagy autó, de akkor is lényegesen nagyobb az esélyem a nyerésre.
Egyébként szerintem mindegy, hogy 40 millió vagy 400 millió. Vagyis nem, mert talán 40 milliót könnyebben kezel az ember, okosabban be tudja osztani valószínűleg (egy átlagos jólétben élő ember). Ahhoz pl. elég, hogy elindíthasson egy vállalkozást vagy vegyen egy ingatlant. A többi meg már rajta múlik.
Egyébként most is van aki, napi és heti nyereményekkel. 5-ös, 6-os és Luxor.

@jeremias

Pont azért játszanak ilyen sokan, mert halmozódik a nyeremény. Ha az ötös nyerőosztályban 1:44 millió eséllyel nyerhetnél legfeljebb 100 misit, az nem ugyanaz az érzés, mint 3 milliárdot.

100 misiből jobb helyen nem jön ki egy családi ház, na de 3 milliárdból, ott már lehet álmodozni a szegény játékosnak is...

Jól ki van ez találva, hogy maximalizálják a bevételt és az állami nyereséget.

Kiszámoló, légy szíves a következő poszt arról szóljon, mikor érdemes könyvet venni. Nézzük-e meg, hány oldalt kapunk a pénzünkért?
Esetleg házasság előtt nézzük meg mennyire dolgos a nő, vagy a várható szeretkezések száma szorozva egy jó prosti árával nagyobb-e, mint amibe a házasság kerül.

Az emberek nem gépek, nem fognak minden döntésük előtt pénzügyi költség-haszon számítást végezni. Szerencsére.

Szóval csak 11 milliárd felett vegyünk lottót? Nem érzed mekkora baromság ez? Attól hogy nagyobb a lehetséges nyereményalap, még nem lesz nagyobb esélyed a nyereményre. Oszt az emberek kb. 100%-a, pont úgy a földhöz verné a seggét örömében, ha 3 milliárdot nyerne, mintha 11 milliárdot.

@jeremias
Azért nincs értelme szétosztani az 5-ös nyereményalapját az alsóbb osztályokban, mert akkor sosem gyűlik össze annyi, ami igazán csábító lenne sokaknak. Mindenki a nagy lét akarja megnyerni, nem pár milliót.

Ha egy játékon túl nagy a főnyeremény, akkor a nyerési esély túl kicsi, ha viszont túl kicsi a főnyeremény, akkor meg nem nyerhetsz vele annyit, hogy jelentősen megváltozzon tőle az életed. Ez utóbbi alatt én azt értem, hogy pl. annyit nyerek, hogy ha azt az összeget okosan befektetem, akkor annyi passzív jövedelmem keletkezzen belőle adózás után, hogy - ha nem is a teljes fizetésemet -, de a rendszeres költségeimet fedezze. Ergo, elgondolkozhassam azon, hogy felmondjak, és csak a befektetésből éljek.
Tegyük fel, kell havi 150 ezer Ft tisztán. A 15 % adó miatt ezt megnövelem 176 ezer Ft-ra (150/0,85). Éves szinten ez 2,1 millió Ft (12*0,176). Ha 3 % a reálhozam, akkor ezt 70 millió Ft tőkével érhetném el (2,1/0,03). Tehát, olyan játékot kell játszanom, aminél kb. ennyi a főnyeremény. Sokkal kevesebb, de sokkal több se legyen.

En amikor regebben lottoztam (ugy havi egyszer) azt ebed utan tettem. Igazabol egy sor esett volna jol, de az arat inkabb ellottoztam. Ez is ablakon kidobott penz ugye, de legalabb nem hizlal.
Amugy meg irtam egy szkriptet ami lekapta a varhato nyeremenyeket es elosztotta a nyeresi eselyekkel. Ha mar jatszottam, hat legalabb kimaxoltam a varhato megterulest.

Az részletesen szabályozva van, hogy hány százaléka megy a szelvény árának a nyereményalapba. Itthon relatív alacsony, de nincs olyan ország vagy komolyabb nyereményjáték ahol 40%-nál több lenne. A többi adó és a szervező haszna, rezsije. Egyébként a cikkből is látszik, hogy csak néhány speciális esetben kapja vissza az ember várhatóan a pénzének a felét (2-es szorzó lenne), de inkább ennél jóval kevesebb a várható érték.

viszont ha nem veszel lottót, az kifejezetten 0 esély. ha veszel, akkor az esély mérhetetlenül kicsi, de mérhetetlenül több is 🙂

Hát, ezen halálra röhögtem magam, nagyon ott van 🙂
"a várható szeretkezések száma szorozva egy jó prosti árával nagyobb-e, mint amibe a házasság kerül."

A rendszeresen lottózók többsége állandó számokkal játszik.

Ha az ember ismerné a ritkán megtett számokat, meg lehetne növelni a valószínüségszámítás szerinti várható nyereményt. (A nyerés valószinűségét szorozva a nyereménnyel és összegezve az összes fajta találatra.)

Egyetemista koromban megpróbáltam megszerezni, a kettesek múltbeli nyerési arányát. Elég sok adatból ki lehetne számolni, hogy melyik számokat játsszák meg kevesen.

De nem tudtam meg az adatokat és amúgy is kicsi volt az esély, hogy ilyen kis kifizetési arány mellett a ritka számok várható nyereménye több legyen, mint a szelvény ára.

nem lottozom, ugyanakkor azokkal ertek egyet, akik szerint a lotto valojaban remenyt arul, a lelki hatasahoz kepest kifejezetten olcson. Szamoljunk: egy lotto 250 ft, akkor 20 ev alatt 260 ezer forint . ez mondjuk egy atlagos csaladban egy havi rezsi. viszont lottoba fektetve tobb mint ezer eselyt kapunk arra, hogy holnaptol soha nem kell dolgozni, tetszoleges haz,mkocsi, alltime nyaralas. most oszinten. egy ilyen szep alom nem er meg napi 35 forintot? 😀 A valosznusegekrol. igen a lotto nyeres eselye kicsi. viszont a legtobb felhasznalo szamara lenyegesen nagyobb mint hogy az almainak akarcsak a toredeket is sajat erejebol kepes legyen elerni.

@AAA: Én pont azért nem lottózom, mert túl sokat és túl kis eséllyel lehet nyerni, és a nem főnyeremény összegek sem optimálisak. Pár tízmillió az ideális nyeremény. Abból végtörlesztem a lakáshitelt, veszek egy normális autót, és marad egy erős tartalék, hogy nyugodtan alhassak, de még nem alakítja át az egész életemet. Erre a legmegfelelőbbnek a Luxort találtam, így már évek óta minden héten veszek egy szelvényt. Bő 100.000 Ft fölötti nettó befizetője vagyok a Szerencsejáték Zrt-nek, nem egy sikertörténet, de ezt a heti 350 Ft-ot rászánom az esélye, hogy egyszer esetleg bejöjjön.

Huligán,
Ha nem veszel lottót, akkor biztosra mehetsz, és a "nyeremény" így a legnagyobb a befektetett összeghez viszonyítva: 250 ft 🙂

Közel 20 évig volt lottózónk,és miután megszűnt is figyelemmel kísérem a főnyeremények
alakulását,tehát emlékeim szerint,azóta hogy bevezették a gépi lottót,egyszer sem fordult elő hogy egy adott
játék héten lett volna egyszerre több telitalálat az ötös lottón.
Érdekes.
Régebben, amikor még sokkal kevesebben játszottak, és kézzel számolták, ennél sokkal
sűrűbben fordult elő hogy többen örülhettek a főnyereménynek.

Apró érdekesség és egy másik szempont, azaz egy kis szakmaiságot is vigyünk a lottózói érzelmek mezejére, mert ugye minden a valószínűség számításon alapul, ezért vegyük elő a történelmet.
Pár hónapja az Euro Jackpot a maximális 90 millió euró volt, először senki nem nyerte meg, majd egy hétre rá 5, azaz öt (!) darab telitalálatos volt (köztük egy magyar is), azaz 22 milliót vitt haza mindegyik nyertes. Ebből is látszik, hogy nem csak a főnyereményért játszik az ember, hanem valahol a másik ember ellen is, mert hogy annak az esélye, hogy egyszerre öten találják el a Jackpotot, azt senki sem tudja kiszámolni.

Ha valaki állandó számokkal játszik nem meri abbahagyni, mert ugye hátha a jövő héten kihúzzák, és akkor megüt a guta 😀
Én is így vagyok vele, 25 éve van egy számsorom, de ha véletlenül elfelejtem feladni para van szombaton amíg meg nem látom, hogy hálistennek nem nyert volna 😀
(Úszott el már hármasom így, de persze örültem mint majom a farkának, hogy csak hármas lett volna.)

Egyébként meg a poszt tényleg csak értelmetlen játék a számokkal, hiszen a lottójáték jogi definiciója is a lényegét fejezi ki: REMÉNYVÉTEL !

A cikkbeli számítás matematikailag hibás, mivel van esélyed bizonyos valószínűséggel kettesre, hármasra és négyesre is, ezt is figyelembe kell venni. Ha jól emlékszem (lusta vagyok rákeresni), kb. a beszedett összeg felét csorgatja vissza nyereményként az szrt, tehát kb. 5,5 mrd-os főnyeremény után érdemes matematikailag is játszani.
Ha meg úgy nézzük, hogy 2 milliárd forint az valójában végtelen (az én szempontomból az), akkor meg átalakul a matek.
Ezzel együtt nyilvánvalóan arról van szó, hogy a befizetett pénz felét megtartják, tehát nem éri meg játszani, viszont nekem sajnos állandó számaim vannak, úgyhogy így jártam, nem kockáztatom meg, hogy nem játszom meg és a jövő héten kihúzzák. Szerencsére csak egy szelvény...

@headset
Dr. Bóc István írt egy könyvet Gondolkodom, tehát nyerek! címmel. Ő kért statisztikai adatokat a Szerencsejáték Zrt.-től a megjátszott számokról. Arra emlékszem, hogy az 1,2,3,4,5 kombinációt hetente kb. 3500-an adják fel, mióta bemutatták a Valami Amerikát. Ha kijönne, lenne nagy pofáraesés. 🙂 🙂
Amúgy én két okból lottózom rendszeresen: egyrészt ismerek személyesen lottóötös nyertest (a budaörsi rendőrök közül az egyik). Másrészt pedig, bármennyire kicsi is az esély, ha egyszer véletlenül betalál, akkor egész életemre megvagyok. 🙂
Szerintem a Kiszámoló olvasói lennének annyira okosak, hogy még 3 milliárdot sem szórnának el.

Nincs a lottóval semmi baj, csak nem kellene erőltetni a milliárdos telitalálatokat. Tudom ez hangzik ütősnek és erre mozdulnak meg az emberek a lottózók felé, de szerintem több értelme lenne maximalizálni 500M-ban a telitalálatot és nagyobb pénzeket adni a négyes, hármasokra. Nem egészséges ennél több pénzt hirtelen megkapni senkinek! Igazából még ennek a felét is életjáradékban adnám oda mondjuk 10 év alatt, a másik felét kp. Így lenne ideje a nyertes agyának felfogni mi is történt vele és felmérni merre is induljon el. Még ha mindent elcseszne rövid idő alatt (mint sokan) akkor ott lenne a több éven át kapott havi milliós járadék.

Én azt nem értem, miért játszanak többen, ha sok milliárd a főnyeremény. 500 millió nem elég? Az átlag ember azt sem tudja, mit jelent 2-3-4 milliárd Ft. Nem is szabadna hagyni ennyire elszállni, jóval alacsonyabban kéne meghúzni a határt. Cserébe a négyes nem 2 millát kapna, hanem 22-t. És azért ilyenből van hetente 20-30. Elég sok negatív sztorit lehet hallani a nyertesekről, nem tudnak mit kezdeni a pénzzel.

@Q, a skandináv lottó akkor a te játékod, ott viszonylag gyakran van 80M körüli főnyeremény, már amennyire figyelem.

Nagyritkán egyébként én is skandinávot szoktam venni, hasonló megfontolásból: itt egy hajszállal nagyobb a nyerési esély, és ez az 50-100M nem olyan veszélyesen nagy összeg, egy átlagos befektetéssel egész jó életjáradék lenne belőle.

Egyébként "hülyékadója" miatt pénzt nem szoktunk adni ezért sem, akkor szoktunk lottót venni, amikor összegyűlik ezerpárszáz hűségpont a telekomnál, mert akkor 2 SMS árából megvan 5 szelvény, másra meg nem nagyon jók (legalábbis nekünk) ezek a pontok.

Bár mintha azt olvastam volna valahol, hogy megszűnik ez a pontgyűjtősdi mostanában...

Az online pókerről is írhatnál egy cikket, ott több az esély nyerni mint bármelyik lottón. Persze a legtöbb esély a tőzsdén van de csakis akkor ha stratégiával állunk a döntésekhez.

antenna
2017-08-19 at 10:10
"500 millió nem elég?"

Nem. 500 millió nem igazán változtatna például az én életemen.

KL, 5-ös lottónál 90! alatt az 5!, tehát 90!/5!*85! ami így 43 949 268, a 4-es valószínűsége pedig kb 500/43,49millió, a 3-as és attól lefelé viszont már jelentéktelen összeget fizet. Ha azonban belegondolsz, az igazán gazdag emberek, akik pár millió $-al rendelkeznek nem szerencsejátékon gazdagodtak meg, hanem mert kiválóan értettek egy szakterülethez amiben kemény évek munkájával összegyűjtöttek több millió $-s vagyont.

Ez a cikk most mi is? 2011 óta minden héten rendszeresen lottózom. (Ne fáradj Miklós, kiszámoltam nettó 3% hozammal... 🙂 ), két 6-os, két 5-ös és két nap keno, jelenleg heti 1400Ft. Nem dohányzom, de talán hetente 1 doboz cigi ára? Vagy egy viszonylag jobb hamburgeré? És milyen hülyeség már az a nyerési esélyes arányosítás? Aki hülye, az úgy is szenvedély beteg lesz, aki nem, az hetente vesz lottót, de nem lesz egész héten a betege ennek a sztorinak és főleg nem erre építi az anyagi jövőjét. Van az Miklós, hogy egy-egy cikked szar, (és a legtöbb viszont hasznos) érdemes beismerni akár "JóskaPistának" is, akinek szerintem igaza van.
Viszont ha nyerek, rajta vagy a listámon, akit keresnélek tanácsért, Te meg eldöntöd, kell-e az üzlet. 🙂

Tiltakozásul a korrupció miatt én már évek óta nem lottózom. Ahogyan ismerőseim közül sokan a dohányzást is maguk mögött hagyták.

"Ha az ember ismerné a ritkán megtett számokat, meg lehetne növelni a valószínűségszámítás szerinti várható nyereményt."

Amióta viszont számítógépes adatfeldolgozás van, a szervező már a sorsolás előtt ismeri a megtett számkombinációkat 🙁

A postán állok sorban, előttem egy kisnyugdíjas néni csekkel a kezében. Mikor befizette a csekket, látszott rajta, hogy boldog, ezen is túl van. Miután a postás kisasszony visszaadta a csekket, a nénike kért egy kaparós sorsjegyet. Félreállt, egy érmével kapart, és szomorú arccal nézett fel: "most sem nyertem."

Off-topic (mert már le van zárva az adott téma):
Kiszámoló már többször is írt a „smart béta” módszerről, amelyek közül az MSCI hatfélét talált: msci.com/factor-indexes. (Sőt, vannak már multifaktor ETF-ek is.) Ha jól rémlik, akkor Kiszámoló a tényezők közül a volatilitással, az értékalapú (value), valamint az egyenlő súlyozású (size) stratégiával szimpatizált, az osztalékkal (yield) viszont egyáltalán nem.
Bár nekem is van smart béta ETF-em, de egyre inkább hajlok arra, hogy átmenjek a kapitalizációsúlyozásúba vagy az egyenlő súlyozásúba, mert ezek felelnek meg leginkább az átláthatóságnak, meg a KISS-elvnek. Hogy miért is?...

Családomban már kétszer előfordult, hogy nagyobb összeget találtak a kredencfiók mélyén, évekkel azelőttről ottfelejtve. Lottóötös viszont még egy sem volt. Levontam a következtetést, és hetente egyszer átnézem a kredencfiókot, lottózás helyett...:)

Ez most komoly? A szelvény várható értéke korrektül becsülhető (a múlt heti nyereményt, a várható telitalálatos nyereményt ill. az esélyeket alapul véve).

Az ötöslottónál ez jelenleg a 2-esre vetítve kb. 1530/45=34 Ft, a 3-asra 19915/1231=16 Ft, a 4-esre 2163310/103410=21 Ft, az ötösre pedig 2875000000/44000000=65 Ft. Ennek megfelelően a héten egy szelvény értéke 136 Ft, azaz minden szelvényen 114 Ft-ot buksz. Mivel az alacsonyabb osztályoknál nagyjából fixek az összegek, vhol 8 milliárdos főnyereménynél lesz +EV-s az ötöslottó.

A hatosnál általában jobb a helyzet, ott most is 186 Ft-ot ér egy szelvény, apró szépséghiba, hogy ennek a nagy részét a főnyeremény adja. Viszont a hatos a gyakorlatban is lehet +EV-s, ehhez elég 1,6 milliárd körüli főnyeremény.

A számítás nem kalkulál azzal, hogy többen is megnyerik a főnyereményt, ezzel még lehet diszkontálni.

Látom, lassan előkerülnek az összeesküvés-elméletek is. Mondjuk ez természetes. Viszont ha logikusan belegondol az ember, a szervezőnek semmi érdeke nem fűződik hozzá, hogy csaljon. Ekkora legális üzletet hülye lenne kockára tenni.

Indexkövető, amit írsz az igaz, de a hármasokra összesen mégiscsak többet fizetnek ki, mint a négyesekre összesen ( nyeremény alap 15, ill. 16 %-a, pl. a 32. héten 29x2163310=62,7m vs 3360x19915=66,9m). Viszont ez nem nem számít a várható nyereményed szempontjából. Pontosítok (bár csak mindenféle régi cikket találtam, tehát lehet, hogy nem jók az adatok): a bevétel 45%-a megy nyereményalapba és ez még adózik, tehát ha feladsz egy szelvényt, abból kb. 95Ft+ a múlt hétig elért ötös halmozódás/43,9 millió a várható nyereményed. Ez alapján szerintem kb. 7 mrd-nál vált ev pluszba a lottó, mármint, ha előző héten mondtak annyit az ötösre. Az is jogos, hogyha nem egyedül nyered az ötöst, az jelentősen csökkentheti a várható értékedet, de ezzel nehéz számolni.

Indexkövető:
"Az online pókerről is írhatnál egy cikket, ott több az esély nyerni mint bármelyik lottón. Persze a legtöbb esély a tőzsdén van de csakis akkor ha stratégiával állunk a döntésekhez."
vs
"Ha azonban belegondolsz, az igazán gazdag emberek, akik pár millió $-al rendelkeznek nem szerencsejátékon gazdagodtak meg, hanem mert kiválóan értettek egy szakterülethez amiben kemény évek munkájával összegyűjtöttek több millió $-s vagyont."

Látod az ellentmondást?
Általánosan használt definíció szerint a szerencsejáték olyan játékforma, amelynek során pénzben kifejezhető téteket tesznek egy bizonytalan kimenetelű esemény végeredményére.
Tehát a tőzsde vagy a póker is szerencsejáték, hiszen az hogy egyes partikon/vételeken nyersz, nem garantálható, a bizonytalan kimenetelű.
Igaz, hogy vannak szerencsejátékok, amelyeken megfelelő döntésekkel hosszútávon nyerni lehet. Folyt. köv.

Nem lehet kialakítani nyerő stratégiát a legtöbb olyan játékon, ahol a "ház" ellen játszol (lottó, rulett), viszont lehet olyanokon, ahol más játékosok ellen (póker, tőzsde). Mindenki, aki meggazdagodott, részt vett az élet nevű szerencsejátékban: pl. a magzatoknak csak bizonyos %-a születik meg és éli túl első x évét, mégpedig rajtuk kívül álló okokból. Tehát, akik meggazdagodtak, igenis szerencsejátékon nyertek, de valószínűleg jó döntéseket is hoztak.
Az online pókerről elég cikket találsz máshol, ami erre az oldalra tartozhat, az az, hogy Magyarországon az adózása teljesen rendezetlen, nincs olyan oldal, amelyik legálisan működne itt, elvileg szja-t és eho-t is kéne fizetni a nyeremény után, és nem tisztázott, hogy a veszteségek levonhatók-e. Lényegében nem tudsz bevételt termelni belőle -mármint Mo-n és legálisan. Ha értelmes embereknek reklámozzuk a kiszamolón, akkor végképp nem:-)

Látom többen sokallják a lehetséges főnyereményt. Pedig ha úgy gondolkodunk, hogy mondjuk befektetünk 3 milliárdot 1% kockázatmentes reálhozam mellett, akkor havi 2,5 millió jön ki. Ami egy szép fizetés, de nem extrém. A tőkét meg majd az utódokra hagyjuk vagy eladományozzuk.
Amit a Miklós a várható értékről ír az jogos, de ekkora összegeknél már talán nem érdemes nézni (mert nem tudunk ahhoz elégszer játszani, hogy kiadja a statisztika) és már ezek az összegek is jelentős változást hoznak az emberek döntő többségének életében.

@FoX
Állami cég, ezért a profitorientáltság nem érdekes annyira. Mondjuk szerintem nem csalnak, ellenben azért hallottam onnan korrupcióról, csak nem a játékba nyúlnak bele, hanem teljesen más módon, nem a játékosokat, hanem általában az adófizetőket károsítják meg általában...

Na, itt is az eredmény. Mennyire igaza volt Dr. Bóc Istvánnak: a 3, 7, 19 konkrétan a három leggyakrabban megjátszott szám Magyarországon a Szerencsejáték Zrt. táblázata szerint. Meg is látszik: még félmilliót sem fizet a négyes. Ezeket a számokat nem szabad megjátszani, főleg nem egy szelvényen. Ilyenkor ugyanis nagyon sok a "konkurens" találat, sokfelé oszlik a nyereményalap.

KL, nem értesz hozzá, a tőzsde nem szerencsejáték, ott a kockázatokat lehet kezelni rendelkezésre álló információ alapján. Nem szeretnék megsérteni senkit, de általánosságban kijelenthető h lottózással azok az időmilliomosok foglalkoznak, akik azon a szinten vannak h nincs esélyük más tevékenységgel meggazdagodniuk.

KL, a póker nem szerencsejáték, stratégia nélkül nem lehet sikert elérni a hagyományos póker műfajában és most az online pókert felejtsük el, egyáltalán nem szerencsejáték, az h milyen lapjaid vannak az max 10%-ban determinálja a sikered.

Semmi olyat nekem nem tudna adni egy lottó nyeremény amit egyébként saját magam nem vagyok képes megteremteni. Mármint a saját igényszintemen. Ezért soha nem jut eszembe lottót venni.

Szerintem az ilyen nyer a lottón majd csövesként végzi sztorik, pont az ilyen 100-200 milliós illetve kisebb nyeremények miatt alakulnak ki. 1 milliárdnál már nagyon hülyének kell lenni hozzá. (Mondjuk nem lehetetlen ez sem.)
Átlagbéla nyer 100 milliót és úgy viselkedik mintha 2 milliárdot nyert volna.
100 milliónál egy jobb ház (még csak nem is villa) megvétele + berendezése + egy jobb kocsi megvétele elviszi a nagyját, a maradékot meg pár év alatt megeszi ezek fenntartási költsége.

Jóska Pista: Te tényleg ennyire unatkozol?
AAA: Havi 2.5 milla életed végéig értelmezhetetlenül sok pénz. Nem lehet elkölteni és szükség sincs rá.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram