Rossz hír a Transferwise-tól
Zoli kapta ezt a levelet a Transferwise-tól:
“Szeretnénk tájékoztatni a hamarosan várható változásokról a Magyarországi átutalásokkal kapcsolatban.
Hogy fenn tudjuk tartani szolgáltatásunk minőségét, ezentúl minden új TransferWise felhasználó átutalási díja 0.7% lesz – az eddigi 0.5% helyett – amikor Forintot utal Magyarországra vagy Forintot utal Magyarországról.
Ezen új díjazás azonban nem vonatkozik azokra, akik már korábban regisztráltak. Nektek, akik már régóta velünk vagytok, minden Forint átutalás költsége 0.5% marad mostantól még egy évig, 2016 júniusáig.
Ezzel is szeretnénk köszönetet mondani azért, hogy velünk tartotok küldetésünkben, hogy forradalmasítsuk a nemzetközi átutalások világát!”
Magyarul: mostantól áthárítjuk a tranzakciós adó kétharmadát az ügyfelekre, ezért nektek magyarok 0,2%-kal drágább lesz minden utalás.
Amíg a Currencyfair nem emel, lehet, hogy ő most olcsóbbá válik. Összehasonlító kalkulátor ebben a cikkben.
(Ha nem tudod, mi az a Transferwise, olvasd el ezt és ezt a cikket.)
Ezt én is megkaptam, pedig május elején regisztráltam. A fordító kicsit elsiette a munkát (“However, since you’ve been there for us early on”) 🙂
Mostanában elég sokat használtam a transferwise-t és a currencyfair-t is. Nagyon fontos különbség a kettő működése között, hogy a transferwise-nál a váltás első lépése az árfolyam elfogadása, utána jön még az utalás, ami idő. Az árfolyam pedig egyáltalán nem garantált, és ezt egyáltalán nem igyekeznek világossá tenni. Alapértelmezett esetben 3% lefelé csúszást is megenged, azt hiszem ezt át lehet állítani az árfolyam elfogadása után 0.5%-ra. Ha éppen lefelé menő árfolyamnál váltasz, és ezt nem tudod, simán bukhatsz 4%-ot, és így lesz az olcsó tranzakció nagyon drága, de szerintem még a 0.5% ráhagyás is nagyon sok.
A currencyfair-nél először utalod a pénzt, ők meg ülnek rajta amíg meg nem nyomod a gombot, hogy na most válts az aktuális árfolyamon. Szerintem ez hatalmas előny, és ezért teljesen le is szoktam a transferwise-ról.
Mindkettő nagyon gyorsan jóváírja a beérkező pénzt illetve azonnal utalja tovább a másik számlára, ebben nincs köztük különbség. Hogy melyik fog tönkremenni, vagy elfutni a pénzeddel, az egy másik kérdés. A currencyfair régebben működik, mint a transferwise, de az utóbbi mögött állítólag nagy pénz áll. Nyilván mindkettő kockázatos valamennyire, ez az olcsóbb váltás ára.
Ha rákeresel arra, hogy transferwise review vagy currencyfair review, az előbbi elképesztő mennyiségű pozitív visszajelzést kap, de ezek nagy része ugyanazoktól az emberektől van, akik a referral bonusra mennek rá. Ez sem szimpatikus.
Szerintem a Transferwise se középárfolyamon vált, hanem a felajánlott árfolyam is már 0.5%-kal a közép alatt van.
De a Transferwise elvileg középárfolyamon vált és azt állíthatod be, hogy mekkora esésnél ne történjen meg a váltás ahogy írtad is. Bár szerintem amióta a GIRO tudja a 4 órás utalást ennek elég kicsi a kockázata. Persze ha SEPA irányból küld az ember akkor 1 nap, de még az sem vészes, szerintem.
Viszont a currencyfair-nél, és jól hangzik, hogy odautalod a pénzt és közvetlenül el kell fogadnod az adott árfolyamot hogy megcsinálják a váltás, meg fogom nézni őket.
Kiszámoló! Ne egy fórum témára gondolj, hanem egy teljes fórumra, témakörökkel és alatta topikokkal.
Pl. Jogi kérdések főkategória, alatta Örökösödés kategória, benne a témákkal, amit már részben a látogatók nyitnának (pl. Cégtulajdon öröklése, Köteles részről, Házassági szerződés…)
A véleménycsere sokkal sokrétűbb lehetne, egyszerűbbé válna a moderáció. Lehetne csak a felhasználók bizonyos körének látható kategóriákat csinálni (pl. minden akadémia közönségének egy-egy ilyen). Rangok, szavazások…
A lehetőségek köre hatalmas, pl. egy Vbulletin fórummotor esetében.
Ha gondolod vedd fel velem a kapcsolatot ez ügyben. Van egy nem használt Vbulletin lincenszem és szívesen belövök egy működő fórumot. Még akár tárhely és egyéb kérdéseket is meg tudom oldani. Szóval akár pénz és energiaráfordítás nélkül megúszhatod. 🙂
Igazad van, közérárfolyamon vált, és ebből jön le a service fee; de nem tök mindegy, hogy hogy hívják? A végén te fizeted, és az árfolyamot befolyásolja, mivel nem fix összeg, hanem egyenesen arányos a váltott összeggel. A currencyfair-nél nagyjából ugyanez a felállás, de jobban tudod befolyásolni, hogy milyen árfolyamon váltson.
Amiben egy rendszerezett fórum erősebb mint cikkekhez hozzászólás:
– követhetőség (két hét szabadság után is meg lehet nézni, hogy hol tart-egy téma, egy újonnan csatlakozó is tudja miket olvasson először el)
– kereshetőség (pl. kulcsszavakra, hozzászólókra)
– átláthatóság (nem a legfrissebb cikkhez irnak, hanem témához)
– moderálhatóság (off-topic könnyebben kizsuppolható, tapasztalt fórumozók felismerhetők (moderálás nélkül irhatnak, véleményük általában hitelesebb))
– szerkeszthetőség (fórumok egy részén a saját hozzászólás egy darabig módositható, pontositható)