Telelj délen, nem sokkal drágább, mint a fűtésszámlád

2022-08-24
Oszd meg ismerőseiddel a cikket: 

Írtam öt éve arról, hogy a telet akár egy olcsóbb déli országban is átvészelheted, különösen, ha a munkád megengedi a távmunkát, nem drágább ott egy hotelben, mint itthon az albérletben.

Lakhatsz délen is

A mostani rezsiár-emelkedéssel ez még inkább igaz lehet. Ahogy kinéznek a dolgok, már a hétszeresére emelkedő gázár sem tartható sokáig, azóta még magasabbra nőtt a gáz és az áram piaci ára is.

Nagyon sokan laknak hatalmas, rosszul szigetelt házban, jellemzően idősebbek, ahol a gyerekek már elköltöztek, de még nem adták el az ingatlant és a mostani rezsiárak és felújítási árak mellett nem is fogják egyhamar eladni.

Ha megtehetik, nekik is alternatíva lehet egy külföldi telelés, ha nem sokkal drágább, mint a fizetendő rezsidíj.

Most is a booking.com-on nézelődtem, egy teljes januári hónapra két személy részére. A kiválasztott célállomás Hurghada, Egyiptom, de természetesen rengeteg másik helyet is kereshetsz Dél-Portugáliától Thaiföldig.

A retúr repülőjegy Bécsből két embernek jelenleg szűk 600 euró, a két vízum 50 dollár/euró. (Vannak ennél olcsóbb jegyek, de isztambuli átszállással, éjszakai indulással, stb. Ha van kedved, játszhatsz a dátummal is, mert másik napon visszafelé valószínűleg van közvetlen járat is, olyan, ami nem kora hajnalban indul.)

Kötni érdemes még egy utasbiztosítást is, Egyiptomba 31 napra két embernek most még 42 ezer forint, hamarosan ennél 20%-kal olcsóbb lesz. (Ennél hosszabb időtávra ott vannak a bankkártyák mellé köthető utasbiztosítások, de figyelj oda, hogy legalább 50 milliós biztosítási limit legyen a biztosításodban. S azokat nem lehet kiterjeszteni gyerekekre vagy házastársra, azt se felejtsd el.)

Szállásból rengeteg típus közül válogathatunk, ellátás nélküli apartman a belvárosban vagy all-inclusive sokcsillagos hotel a tengerparton, messze a belváros zajától. Az étkezést olcsón megúszod az itthoni árakhoz képest akkor is, ha nincs ellátás a szoba árában.

Nézzünk néhány kiragadott példát a több mint hétszáz ajánlatból:

Január hónapra az egyik olcsó ajánlat egy 25 négyzetméteres belvárosi (valószínűleg) szoba erkéllyel, két ember számára 94 ezer forint bruttó, reptéri transzferrel, viszonylag jó értékeléssel, 350 méterre a szabadstrandtól.

Önálló stúdió 50 négyzetméter, három ággyal, wi-fivel alig drágábban:

Kétszobás, modern, európai minőségű lakás a hotelnegyed sétálóutcáján:

Kifejezetten külföldieknek épült apartmanház a tengerparton, magas értékeléssel, alig több, mint napi tízezer forintért két személy részére. (Itt valószínűleg európai szomszédjaid lesznek, messze a helyi lakosok által lakott részektől):

Ha négycsillagos, teljes ellátású hotelszobát szeretnénk, akkor sajnos nagyot ugrik az ár az eredeti, 2017-es cikkhez képest, ennek a legkézenfekvőbb oka, hogy 2017-ben 270 forint volt egy amerikai dollár, most pedig 410 forint felett van. Erre jön még rá öt év inflációja és az elszállt élelmiszerárak. De még így sem annyira horror az ár teljes ellátás (beleértve a takarítást is) mellett, fejenként szűk félmillió forint. Persze ez már olyan kategória, amit lényegesen kevesebben engedhetnek meg maguknak.

Egy kiragadott példa egy másik felkapott téli úticélból: önálló, 50 négyzetméteres apartman a Kanári szigeteken nagyon jó értékeléssel, a part (de nem a strand) közelében:

Ennyiből is látható, hogy ha olcsóbb valószínűleg nem lesz, ha fűtés helyett inkább délre költözöl, de sok esetben nem annyival drágább, hogy ne legyen érdemes elgondolkodni azon, hogy itt hagyod az európai telet. Ha bérled a lakásodat és nem annyira jó áron, akár felmondani is érdemes lehet és több hónapra elköltözni a téli hónapokban.

Természetesen gondold át, hogy hová költözöl, nézd meg alaposan a kiválasztott ingatlant, olvasd el tüzetesen az értékeléseket és ne várj csodát havi 90 ezer forintért. A 300 ezres lakás kint is lényegesen jobb és jobb környéken is van, mint a 70-90 ezer forintos.

Ha te már teleltél hasonló módon külföldön, várjuk a tapasztalataidat, legyenek azok pozitívak, negatívak vagy akár vegyesek.

Hozzászólások:

Komment szekció frissítés alatt!

Kedves Kommentelők!
Éppen egy új kommentmotorra állunk át, azonban a Kiszámoló blog régi kommentjei mind elérhetők, és az elmúlt 1 év Disqus hozzászólásait hamarosan, a következő napokban importáljuk az új rendszerbe. Ha van fontos észrevételed, kérjük, oszd meg velünk! Köszönjük a türelmeteket és megértéseteket.
263 hozzászólás
Legrégebbi
Legújabb Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Érdekes ötlet, a Kanári-szigetek akár működhet is. Hurghadában viszont nem mernék apartmant kivenni, a hoteleket leszámítva Egyiptom még mindig 4-5000 évvel le van maradva 🙂

Most jöttünk haza krétai nyaralásból. Kifejezetten erre irányuló kérdésekkel találkoztunk a reptéren - mármint a helyi erők érdeklődtek, hogy kik terveznek Krétán teleworkölni (de szép szó)?

Évekig Kanárira akartam költözni, de már mindenki oda megy/menne, így szkippelem...Lassan, több magyar lesz ott, mint itthon....pffff

Hurghadát ugy kell elfogadni amilyen. A szállás kb az árhoz viszonyítható. az olcsó ott is az alja. Az hogy hol van helyileg lényegében megint mindegy, mert apró pénz a taxi. Kajálni meg lehet fillérekből, és egész jó éttermekben is. Szerintem kb. annyiból jösz ki mint itthon

Feltéve, ha mondjuk nincsenek gyerekeid, akik iskolába járnak. De ha elköltözöl a télre, akkor is lesz itthon rezsid, mert az alapdíjakat fizeted, de nem árt esetleg egy temperáló fűtés, ha nem akarod, hogy elfagyjanak a vízcsövek és nincs kedved vízteleníteni. De szerintem a lakás/ház állagának nem igazán használ egy fűtés és szellőztetés nélküli tél.

"ha a munkád megengedi a távmunkát" - multinál (sec) dolgozva folyamatosan tax issue-ra hivatkoznak ha külföldről szeretne dolgozni az ember akár csak pár napot/hetet 🙁

Már "megint" a gyerektelenek jártak jól 😉

Regebben (10-15-20 eve) Thaifoldon megerte az egesz telet kihuzni igy, kb havi szazezer forintbol kijott a tengerparti bungallo +kaja meg a nagyon elturistasodas elott, ADSL volt a dzsungel kozepen meg a kis szigeteken is, meg azota 4G is van. Persze sokat dragult, es a december-februari idoszak a csucsszezon, ugyhogy tartok tole, hogy most mar nem eri annyira meg.
Hosszu tavra meg mindig vannak olcson berelheto lakasok / hazak, itt pl lathato, hogy mar 30-50e forinttol is ertekelheto ingatlanokban lehet lakni Samuin, ami a legturistasabb repterrel is rendelkezo sziget sajat korhazzal stb. (1B=12HUF)
thailand-property.com/properties-for-rent/surat-thani/ko-samui?sort=min_price

Jó az ötlet, de multiknál nem mindenhol működik.
Nálunk 100% home office van, azzal a kikötéssel, hogy 3 órán belül be kell tudnod érni a telephelyre. Ha nem a lakhelyedről dolgozol azt előre le kell jelentened. Szerintem multiknál majdnem mindenhol így van, kis cégnél esetleg megoldható hogy “nem tudnak róla”.
A kanári sziget jó példa, de egyiptommal most vigyáznék, minden szomszédos országban háborúznak, gondolom ez megjelenik a hotel árakban is…

Pontosan ezt irtam le ,a miert tartok euroban penzt-hez(meg mert eddig mindig jol jartam vele) de idoben kell foglalni az is tuti multnap neztem es mar most mennek fel az arak nem csak mi vagyunk ilyen "okosak"
"Itt ha megjobban elszabadul a rezsi egyszeruen fogjuk az euronkat es elhuzunk nyaralni telen a gazszamlank arabol, lolli mvm-e rajtunk nem gazdagszik az qwa elet,es megint miert tehetem meg? Mert van kp eurom es ha marad ez a fortelem ebbe az orszagba akkor el is koltozunk a kis euronkkal azt se ide fizetjuk be es helloooooo
(Am sem kell panikolni van 100lehetoseg egy bizonyos rezsiar felett jobban jarsz ha nyaralasz,sot nagyreszt ha elkoltozol,mi csak a gyerek sulija miatt maradtunk erettsegizik)"

Munkahely könnyen rájön, ha külföldről dolgozol, IP cím alapján. Fél év talán az adózási határ, 4-5 hónap belefér.
Persze a felmondólevelet se fogják tudni hova címezni, de nyilván ez csak elméleti poén.

Utasbiztosítás: Gránit Platinum kártyával évi 19,000 forint és utazásonként 90 napra jó (fedezet 50 millió forint, mellé van ingyenes számla).

A teljesség igényével.

Fejenként. Egy hónapnál pont mindegy és a belinkelt utasbiztosításnak nagyobb is a térítése. De igazad van, 3 hónapra az olcsóbb.

Jó ötlet, bár én inkább ezek elől a meleg nyarak elől menekülnék északabbra. 🙂
Viszont azok az emberek akik régi, szigeteletlen házban élnek szerintem zömében idősek, nyugdíjasak,
akik már nehezebben mozdulnak külföldre, meg rendszeres orvosi vizitekhez vannak kötve.

Jajj de orulok ennek a posztnak az le is maradt <3
Gyerekes temahoz nalunk van erettsegizo csemete,na most mult evben is idiota szabalyokkal szinte folyamatos online oktatasra voltak itelve(a suli igazgatoja eddig se volt normalis de ezen idoszakok alatt rettegett es amikor csak tudta nyomta az onlibe a gyerekeket...) es a felettuk levok is leerettsegiztek mind! Szoval mar varom az idei kovidhisztikezest,mert akkor vihetjuk a gyerekeket ezen se kell beszarni , majd ha nagyon lecsokken a kereslet a gaz aram irant es nem itt fizetik be az emberek az afat+kolteseiket egyszer csak visszaternek a normal arazashoz foleg hogy paks 12ftert termel es kapacitasa bosegesen eleg a lakossagnak(eddig is az ipar hasznalt/ja az aram nagyreszet)

Legyszi irjatok desztinaciokat,mi floridan agyalunk nagyon 🙂

@tt
Ugyan, ugyis bezarjak a sulikat okt15től apr 15ig és digitalis oktatas jon, Aztan nem mindegy ,hogy Cipruson uldogel a gyerek a laptop elott vagy itthon? (Nyilvan nem xd go Cipri)

@kutya Azert Thaifold klimaja elegge elter a hazaitol. Ugy hallottam, eleg hosszu ott az esos evszak. Egy monszun azert oda tud verni a jo kedvednek, amikor napokon keresztul csak esik.

@Kiszamolo Így gondoltam a Gránitot, hosszabb távra. A 20%-al rövid távon jobb lesz az Uniqa akció. De aki megteheti, szerintem a tél inkább 2 fűtési hónap, mint egy.

Valószínűleg a legtöbb kiszámolós ismeri, én is itt olvastam róla, de említeni sosem árt.

Tapasztalatból is mondom, mert mentem már így ki 1 hónapra, aztán hazajöttem a télbe és lett belőle még egy hónap. Gránittal ez könnyű volt.

Én 2019-20 telén a covid előtt éltem Tenerifén. 300 eurós szobabérlés és itthoni árak mellett a főváros, Santa Cruz közelében, tehát nem turistás részen. Életem legjobb tele volt, fürdés az óceánban karácsonykor és hasonlók. Sajnos már nem vagyok home officeban, de minden évben visszajárok a szigetekre. Sokkal több, mint egyszerű turistaparadicsom, mindenkinek ajánlom.

Ismerősömék az Azori-szigetekre költöznek ki télre, de jó ötlet lehet még Madeira, Málta, Ciprus és a Costa del Sol (Maro, Nerja, Marbella, Málaga) vagy akár a spanyol afrikai exklávék, Ceuta és Melilla is, azok is nagyon klassz városok, nekem tetszett mindkettő.

@Csak euroban tartok penzt
Az atomerőmű az olyan jószág, hogy méregdrága felépíteni, olcsón termel és méregdrága a bezárása. Na ezt a két brutál költséget fizeted meg a magasabb termelési árban. Ha meg nem, akkor az adódból.

Floridán?
Az kb arany áron van. Iszonyatos mértékben emelkedtek az ingatlanok
Szerintem aki nem akar messze menni, annak Görögország vagy dél Olaszország a nyerő.
Vagy Thaiföld, de oda azért nem 2 forint a repjegy.

floridából frankó lesz a gyereknek folyamatosan akadozó kapcsolat mellett éjfélkor "beülni" az online órákra, reggel 7 körül meg "kiszállni" az online iskolapadból 😀

télen két hétre elutazni aklimatizálódni oda, ahol minusz 30 van, és örülni, mikor hazajövünk, hogy de jó meleg van itthon. Minden viszonyítás kérdése. Én speciel bírom a hideget, a nyári meleggel van bajom.

@laca9 a szja-ra gondolsz? A legtöbb országgal létezik kölcsönös adóegyezmény a kettős adózás elkerüléséről (ez az, amit most mondott fel pl. az USA Mo-gal, 2024 jan-i hatállyal). Ennek értelmében (általában, de meg kell nézni az adott országra vonatkozót) akkor kell helyi adót (szja-t, tb-t, stb) fizetned, ha naptári évben összesen több, mint 6 hónapot dolgozol onnan.
A munkáltatód azért panaszkodik, mert nekik összességében kell nézni a 6 hónapot az összes, ugyanabból az országból származó munkavállalóra, továbbá kell egy rendszer, amiben nyilvántartják, és kell elhatárolás is, arra az esetre, ha összességében várhatóan meghaladja a 6 hónapot. Ilyenkor nekik még céget is be kell jegyeztetni, stb, szóval elég macerás.

A szövegben elfért volna ennek a cikknek az idézése:
https://kiszamolo.hu/barmit-megvehetsz-de-nem-vehetsz-meg-mindent/

Ötletnek jó. Anyagilag nekem is beleférne, hogy évente 1-2 hónapot délen töltsek.
Az is beleférne, hogy 7 évente 1 évet ne dolgozzak. A kettő együtt valószínűleg már túl sok lenne.:)

Ez nekem is megfordult a fejemben (bár nálunk sajnos kivitelezhetetlen), ugyanakkor mérget vennék rá, hogy idén mindez nagyságrendekkel több nyugat-európai nyugdíjasnak is eszébe fog jutni (ott eddig is divat volt), és nagyon nem azokon az árakon lesznek majd elérhető lakások délen, mint amit még most látunk.

@csak-euroban-tartok-penzt Lehetséges desztináció elég nehéz kérdés. Mi is körbenéztük, de kb esélytelen bárhová (értsd melegebb éghajlat ahol meg lehet élni, és mondjuk legalább angolul lehet kommunikálni) is eljutni, tudván ha beindul a kovidfasizmus (majomhimlő, paradicsominfluenza, de novemberig bármi IS lehet) akkor mehetünk lágerbe mert nem vagyunk 3-4-5x oltva, nincs kiskönyvünk sem sárga jelvényünk...
Kanadát néztük, de írták már hogy a legrosszabb kommunista ország ha korlátozni kell az embereket... Görögország, Szicília, Málta mindenhol ott a covid joker lap.
Mondjuk nekünk négy kisiskolás és óvodás gyerekkel, köztük tartósan beteggel is annyira sok opciónk nincs innen dobbantani (és nem, nincs csok és társai).

Ciprussal esetleg valakinek tapasztalat?

Multiknál én azért nem tartanám titokban, hogy épp melyik országban vagyok, mert ha elromlik a laptop, azt azonnal be kell vinni az irodába, vagy kijönnek érte és elviszik. Szomszédos országból még nagy nehezen vissza lehet ugrani, de Egyiptomban vagy messzebb már kiderülne a turpisság.

Majusban voltunk Gran Canarian a bolti elelmiszerarak az itthoni fele es a benzin/gazolaj is €1,30 volt. A Kanari szigetek szerintem jo opcio.

Mi azt tervezzük, hogy a leghidegebb hónapokban (jan.-feb.) lezárjuk a házat és az erre az időszakra várható gázszámla árából inkább kihúzzuk melegebb helyen. Még nincs fix terv, de voltunk jópár olyan országban ahol simán megoldható lenne.
Szállás tekintetében nincsenek nagy igényeink, évek óta kempingezünk -nem feltétlenül anyagi megfontolásból, ha milliárdosok lennénk sem választanánk mást- nagyon bejön ez az életforma.

Tavaly egy ismerősünk fél évre lakóautót bérelt és családostól bejárták Mexikót, vagy hogy ismert embert említsek: Gesztiék Balin töltöttek hónapokat, gyerekei kint jártak iskolába. Felületesen ugyan, de ismerek pár digitális nomádot aki évek óta ezt csinálja.
Nyilván ez nem a kisnyugdíjasoknak megoldás, de ez is egy lehetőség.

2 és 4 évesekkel milyen desztinációkat javasolnak azok, akik már teleltek hasonlóan? Gyerekek előtt megvolt DK Ázsia és Kanári is, most valami közelebbi lenne a terv.
Dél-Törökországom agyalunk, a beszakadt líra miatt egész olcsó.

A ceges laptopok le vannak vedve es nem tudsz magadnak rátelepíteni VPN-t. Az IP cím alapján azonnal tudjak, h hol vagy. En a UK-bol költöztem haza a pandemia elején es szerencsére az angol cégem megtartott, de csak is úgy, hogy mar volt itthon leányvállalatunk es átírtak a magyar adózásba, magyar bersavba.
DE - az előzo cikkhez kapcsolódva - sokkal jobb itthon, meg rkevesebb fizu mellett is, hiszen Home office-ban kényelmesebb, megsporolom a napi ingazast, az irodai ruhatarat, itthon fozok stb. Mig Londonban nagyon sokat utaztam (1,5-2 óra egy irányba), a lakhatási körülmények tényleg sokkal rosszabbak, mint itthon. En bátorítok minden londonit, aki kint is multinál dolgozik, mint en, h jöjjön haza, hiszen itthon sokkal jobb egy teljes lakást berelni egyedül, esetleg 1 lakótárssal, mint Londonban tobbed magaddal együtt lakni v nyögni a fizud 1/2-2/3-at egy kulturáltabb albira....

@lsv COVID fasizmus, mi? Nézd meg mi megy Hong Kongban, aztán lehet vinnyogni, hogy jajj sárga csillagot is viselni kell a szabadon ébredőknek, akik nagy igazságokat tudnak a covidról IS

Kanári közvetlen, de 7 óra repülés, DK Ázsia meg még több, és átszállás. De valóban, szumma háztól házig idő minimum szerint próbáljuk sorba rendezni az opciókat, ehhez a lehető legmagasabb várható hőmérsékletet és legolcsóbb költségeket rendelve. Ebből egyelőre Athén környéke, illetve Bari a nyerő, a már említett D-Töröko.-n túl.

@kutya

Kösz a linket! De ezt nem akarom elhinni, hogy ennyire olcsó egy európai szinten is kiemelkedő villa... (pl. ez: bit.ly/3PMu7I3, havi kb. 115-120 ezer Ft) Itt kell, hogy legyen valami turpisság. 😀

El van írva, az napidíj. Menj fel az ingatlanügynökség saját oldalára és ott már helyesen napi díjnak írják. Úgy már drága, mert 3-4× ennyiért vannak házak havi díjjal is.

Teljesen egyetértek a cikkel. Én is ezt várom: a home office (HO) után a következő munkavállalói lépcsőfok a "digitális nomád" (DN) életmód, 5 éve heti 1-2 nap fix HO is elképzelhetetlen volt a legtöbb magyar KKV-nál (és multinál), remélem hamarosan a DN sem lesz utópia legtöbbünk számára. 🙂

Én ráadásul olyan szektorban dolgozom, ahol minden egyes munkanap 15 percre lebontva kell rögzíteni a munkaidőmet (ügyfelek felé így számolunk el), de így is felhorkannak a heti 4-5 nap HO ötletén is. Sajnos itthon a legtöbb helyen a munkavállaló kisgyermeknek van kezelve, akiről csak akkor hiszi el a főnök, hogy dolgozik, ha bent ül a havi több ezer euróért bérelt irodában...

Tervben van egy januárt betöltő nyaralás valahol Kanári-Azori-Madeira, esetleg Észak-ciprus-Antalya térségben. Itthon holtszezon+ botrányos szürke szmötyi nyirkos hideg. Amúgy, átlag alatt keresek, csupán messze nem átlagosak a fókuszpontok a kiadási oldalamon, így lehet megoldani anyagilag. Illetve átléptem a nyári dögmelegben valami mediterrán országba kell menni nyaralni klisén. Nyáron lassan a Balti tenger lesz a megfelelő hőmérsékletű térség, hogy kipihend magad... vagy itthon a közeli szabadstrand...

Jól hangzik, ha saját tulajdonban laksz hajrá!
De a mai albérletpiacon bármi biztosat ott hagyni egy ilyenért és utána (feltehetőleg külföldről) újat keresni elég nagy butaság lenne.
Ha meg fizeted tovább az otthoni albérleted semmi értelme pénzügyileg.

És hová tegyem az ingóságokat?

@home-ofiszka
A VPN-n a routeren kell belőni, nem a laptopon, és már meg is vagy.

@Bela "A kanári sziget jó példa, de egyiptommal most vigyáznék, minden szomszédos országban háborúznak, gondolom ez megjelenik a hotel árakban is…"

Szerencsére itthon nincs ilyen gond! 😀

Kicsit meg kell, hogy védjem a multikat: nálunk sok szempontból elég nagy a szigor (iparág miatt), de így is van policy arra, hogy évente 2x1 hónapot külföldről dolgozhass. Én a helyetekben elolvasnám az idevágó korporét szabályzatot, hátha pozitívan csalódnék.

@jaszkun Láttam. A halakat IS tesztelik. Nincs szabadon ébredés, max szabadon választás, ez pedig engedtessék meg bárkinek. Ugye ismered a légy és a lósz@r esetét? Sosem érdekelt ki melyik sorba áll be, így veled sem fogok beleállni a témába, főleg nem személyeskedni...
Mivel itt szinte csak a pénzügyi oldala merült fel a telelésnek, ezért próbáltam másik (pl. egészség vagy családügyi) oldalról is megvilágítani.

@home-ofiszka Kivéve ha csinálsz egy wifi hálózatot ami már alapból magyar IP-t ad és arra csatlakozik a céges géped, ha csak ez kell a boldogsághoz 😉

Revolut premium biztosításról van valakinek valódi tapasztalata?

A vicces az egészben,hogy itt lassan olyan mint a kommunizmusban ne menj külföldre a "fertőbe" (mert még meglátnád a jó életszínvonalat) itt szar de ez jó hidd el elvtárs 😀
A valóság mikor valaki meglátja milyen egy normálisabban működő ország,nemzet,társadalom ide visszajön és nem találja a helyét,vissza fog vágyni főképp ha haladni is akar az életbe és az itteni szarságokból elege van

Németeknél meg északi országokban már elég sokan gondolkoznak ebben is. Magyarországról is több ismerősöm van, többsége persze cégtulaj/vállalkozó, akinek valamelyik meleg égövi szigeten van egy apartmanja, ősztől tavaszig ott van. Ha kell, üzleti ügyben 3 naponta jár fapados, haza tud jönni.

Emlékszem, egy montenegóri kempingben több, jól felszerelt német vagy skandináv lakóautós volt egyszer a szomszédunk. (Mi sátraztunk) Láthatóan hónapokra berendezkedve. Tudok horvátoknál is környéket, ahol ezekre alapoznak: a hónapokra leköltöző északiakra. Rákérdeztem: nekik már nyáron is megéri bezárni a lakást, aztán leutazni. 5-6 év alatt visszajön egy jó lakóautó ára (60-70e EUR). Télen ez még inkább így lehet most.

- Időseknek nem igazán opció (angolul nem beszélnek, orvos, nehezen mozdulnak)

Pontosabban vannak olyan idősek is. Meg vannak olyanok, akik nyelveket beszélnek és nem is kell (még) hetente négyszer orvoshoz járni.

- Ha itthon nagy házban élsz ott meg egy mini apartmanban az nem ugyanaz az életminőség
Ahogy a mínusz 10 fok kontra plusz 25 és napsütés sem ugyanaz az életminőség.

- Nem biztos hogy ott ugyanolyan hatékonysággal/kényelemben tudsz dolgozni mint itthon (külön dolgozó, nagy monitorok, gyors stabil net, stb)
Egye fene, majd a teraszon a pálma alatt fogok laptopról dolgozni.

- Gyerekekkel nem csak az oktatás amivel gáz lehet, hanem nem igazán kedvez nekik ha ide-oda vannak költöztetve
Az enyémek még soha nem panaszkodtak.

- Család, barátok, stb. itthon marad
Mert annyira fontos, hogy nem megyek el anyámékhoz két hónapig, akikhez egyébként is csak évente néhányszor megyünk, mert messze laknak. Barátokkal sincs nagy összejárás januárban.

- A hosszabb ideig kint tartózkodásnál már jöhet némi kultúrsokk meg a "miholvan?" ami elviszi a fókuszt
Tudom, hol lehet bevásárolni, hol a gyógyszertár és az orvos, hol van jó étterem. Heggesztőpajzsot vagy méhészkesztyűt nem fogok venni, amíg kint vagyok.

- Termékekhez, szolgáltatásokhoz való korlátozott hozzáférés
Van aki a sajtot látja, van aki csak a lyukakat benne. 🙂
-stb.

Szvsz fiatal pároknak, egyedülállóknak ez inkább opció,ők viszont ritkán laknak saját nagy házban.
Ott jobbára a vidéki öregek, meg a családosak laknak, nekik több hónapra kimenni meg nem annyira egyszerű.
Van akinek működhet, de mindig van az éremnek egy mások oldala

Az exem csinálta azt meg egyszer, hogy kiment külföldre, és a házat lezárta temperáló fűtéssel (még csak nem is 12, hanem 16 fok) őszre és decemberre. Nagy hidegek nem voltak. Januárban arra jött haza, hogy (az egyébként hőszigetelt házban), minden dohos szagú lett.
Szóval csak csínján azzal a temperálással, mert lehet, hogy működik, de csak akkor, ha valaki rendszeresen szellőztet.

Mekkora szívás egy közepesen szigetelt házban elni, a gaz és áram számlank is átlag alatt marad (utóbbi a napelem miatt), így nem tudom mivel indokolni a hosszú teli vakációt 🙂

@elemlampa mi az hogy wifi hálózat ami magyar címet oszt? Egy privát eszközöd csak RFC1918, köznépi nevén privát IP címeket oszt, majd ezeken címfordítást végez a publikus IP interface-re, amit a szolgáltatód ad.

Annak, hogy külföldről máshol lévőnek látszódj, kell egy VPN csatorna. Egyébként én 200+ ügyféllel dolgoztam már és olyat sehol se láttam, ahol a céges VPN bonyolultabb lett volna egy standard, piaci kliens + tanúsítvány (az eszközt ellenőrzöd) és/vagy usernév és jelszó (a felhasználót ellenőrzöd) alapúnál. Persze beállítható: milyen címekről fogadjon el VPN kiépítési igényt a vállalat VPN koncentrátora (tipikusan ez egy tűzfal), de ezt nem igazán szokták használni - aki rosszat akar a távolkeletről, az úgyse távolkeleti IPvel fog látszódni 🙂

Régebben rendszeresen vettünk ki Hurghadaban lakást 1 hónapra, tényleg 90 ezer körül fizettünk érte akkori árfolyamon. Szép nagy, teljesen felszerelt lakások vannak csaknem európai színvonalon, pár száz méterre a tengerparttol. Az első napon be kell iktatni egy jó nagy takarítást. Először hívtunk takarítót, de a gyerek koszosabb volt mint a fürdőkád. 😀 Boltban mindent meg lehet venni ami kell, korrekt szupermarket is van, az árakra már nem emlékszem, a szomszédban fillérekért strand nyugágyakkal. Én ezért most nem fogok felmondani, de az ötlet abszolút kivitelezhető.

Cikkgyűjtemény
Új vagy az oldalon? A gombra kattintva találod az eddigi fontosabb cikkek gyűjteményét téma szerint.
Megnézem!
Keresés
Kövess minket
facebook
youtube
Hirdetés
Támogatás
Ha szeretnéd, van lehetőséged anyagilag is támogatni a munkánkat.

Átutalással a Raiffeisen Bank 12020407-01558219-00100002 számlaszámra a Kiszámoló Egyesület részére. A közlemény "Támogatás" (fontos!)
Bankkártyás támogatási lehetőség hamarosan. Köszönjük, ha érdemesnek tartasz bennünket a támogatásra.
Archívum

Archívum

crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram