Bár a tervek szerint a régi húszezres címletet év végével bevonták volna a forgalomból, egy mai MNB közlemény szerint további egy évig érvényes fizetőeszköz marad. Úgy látszik, mégis kevés volt az idő, hogy az összes darabot előcsalogassák a párnacihák mélyéről. (Még darabszám szerint is a 20 ezres címlet adja a bankjegyek 29%-át, összeg alapján pedig a 10 és 20 ezres címlet a teljes állomány 93%-át képviseli. Erről cikk itt.)
A viszonylag nagy sietséget valószínű az indokolta, hogy sok adózatlan pénz áll az otthonokban ebben a címletben. Persze ezt lehet radikálisabban is megoldani: pár hete Indiában másnapra betiltották a két legnagyobb címletet. Csak a bankokban váltották vissza ezeket és egy ember csak egyszer válthatott pénzt. A piacon harmadáron vették ezeket a címleteket a rendelkezés után és volt bőven eladó ennyiért is.
Bár a cél érthető volt, fejre állt India attól, hogy az emberek semmiért nem tudtak fizetni egyik napról a másikra. Egy olyan országban, ahol a legtöbb embernek még bankszámlája sincs. Hiánycikk lett a váltópénz, így az újonnan kibocsátott kétezer rúpiásból sem tudott senki visszaadni.